مطالب مرتبط:
نیازمند یک بازمهندسی ارتباطی هستیم
نیازمند منشی طراح اتوکد کورل آرتکم
نیازمند به پزشک عمومی دارای پروانه تهران
نیازمند به 1 آشپز و 1 ظرفشور برای رستوران
نیازمند منشی خانم
-176 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 27 اردیبهشت 1400 ساعت 09:002021-05-17دانش

نیازمند یک بازمهندسی ارتباطی هستیم


دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه امروز در واقع نیازمند یک بازمهندسی ارتباطی هستیم، گفت: این بازمهندسی موجب به رسمیت شناختن همه ذی نفعان، - افزایش شفافیت، توسعه ارتباطات شبکه ای و پاسخگویی می شود و معنای جامع روابط عمومی شبکه ای است.

رسیدن به یک ظرفیت بهینه و مؤثر، مستلزم توانایی نرم افزاری، پلتفرم های ارتباطی هوشمند سازمان در کنار تفکر احترام به دیگران است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، دکتر سعیدرضا عاملی در نشست مدیران روابط عمومی دانشگاه ها، مؤسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به بحث روابط عمومی تقویت کننده ارتباطات و سرمایه اجتماعی و رهیدن از تنهایی پرداخت و اظهار کرد: فلسفه وجودی روابط عمومی یعنی تأمین احترام همگان، رعایت حقوق همه ذی نفعان، سخنگویی سازمان، تأمین حضور سازمان در همه عرصه های مرتبط و مدیریت مسئولیت اجتماعی سازمان.

وی در ادامه با اشاره به ویژگی های روابط عمومی خلاق در انتقال های بهبودبخش، افزود: روابط عمومی خوب، آن روابط عمومی است که خلاقیت و نوآوری را در مسیر انتقال به وضعیت بهتر قرار دهد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در این حوزه به پنج انتقال اشاره کرد و گفت: این انتقال ها عبارتند از؛ انتقال از روابط عمومی مبهم به روابط عمومی شفاف ، انتقال از روابط عمومی کند و تأخیری به روابط عمومی به لحظه و قابل دسترسی ، انتقال از روابط عمومی احساسی، توجیه کننده رفتار سازمان به روابط عمومی واقعیت گرا و عقلانی، انتقال از روابط عمومی خاموش به روابط عمومی پاسخگو و در نهایت انتقال از روابط عمومی موردی به روابط عمومی سیستمی و الگوریتمی.

دکتر عاملی همچنین با اشاره به توسعه ارتباطات در شرایط کرونا و به حساب آوردن اعضای سازمان به عنوان یک اصل تعیین کننده سلامت و رضایتمندی، اظهار کرد: روابط عمومی مسئولیت تقویت ارتباطات سازمانی و از انزوا خارج کردن همه اعضا را بر عهده دارد.

وی با بیان این که تنهایی و انزوای منفی، منشأ بدرفتاری های بین فردی، بین گروهی و افسردگی سازمانی است، به تنهایی مثبت نیز اشاره و تاکید کرد: تنهایی زمانی امری مثبت تلقی می شود که کار مثبتی در حین تنهایی انجام می شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران در بخش دیگری از سخنان خود به استفاده از ارزش افزوده فناوری های نو برای تقویت سرمایه اجتماعی با استفاده از روابط عمومی شبکه ای و به طرح مسئله کارآمدی و افزایش سرمایه اجتماعی سازمان ها از طریق روابط عمومی شبکه ای پرداخت و گفت: در روابط عمومی شبکه ای به دنبال به فعلیت درآوردن ظرفیت های پنهان، خفته و ناکارآمدشده سازمان و ذی نفعان سازمان هستیم.

مسئله اصلی روابط عمومی شبکه ای یافتن راه حل برای کارآمدی سازمان و افزایش سرمایه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی سازمان است.

وی در ادامه افزود: فناوری های جدید بر مبنای اتصال گرایی دو ارزش افزوده جدید را به وجود آورده اند که عبارتند از تراکم داده ها و افزایش تراکنش داده ها.

دکتر عاملی در ادامه به این پرسش پرداخت که چه امری باعث افزایش ارزش سرمایه نهادهای مجازی می شود؟ و در پاسخ به این سوال به تبدیل اطلاعات به داده، تراکم داده، تراکم تراکنش های داده ای، الگوریتم های نظام مند داده مبنای حل مسئله اشاره کرد.

استاد گروه ارتباطات دانشگاه تهران با اشاره به سرمایه جهانی و اینکه ارزش افزوده فضای شبکه ای جدید مربوط به بهره گیری از ظرفیت منبع کردن انبوه جمعیت برای تولید ارزش اقتصادی است، خاطرنشان کرد: در واقع منبع قراردادن جمعیت انبوه جهان برای تحقق یک هدف، منبع مالی عظیمی را به وجود آورد که باید از آن به سرمایه جهانی تعبیر کرد.

 تمام شرکت های بزرگ امروز جهان در فضای مجازی از همین مسیر تراکم سرمایه اکسابایتی فراهم کرده اند.

دکتر عاملی در بخش دوم ارائه خود با طرح این سوال که روابط عمومی شبکه ای چیست، گفت: در فضای جدید که در پرتوی نظام فراگیر رایانه ای شکل گرفته است، یک شبکه را می توان مجموعه ای از دستگاه ها تعریف کرد که از طریق واسطه ارتباطی به یکدیگر متصل شده اند.

در چنین شبکه هایی، هر دستگاه به عنوان گره در نظر گرفته می شود و هر گره می تواند یک رایانه، پرینتر، گوشی همراه یا هر دستگاه ارتباطی دیگر و حتی دستگاه های اینترنت همه چیزها باشد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازاداره کل روابط عمومی وزارت علوم، وی در ادامه با اشاره به شبکه های ارتباطی اظهار کرد: شبکه های ارتباطاتی، مجموعه ای از افراد، سازمان ها و دیگر موجودیت های اجتماعی هستند که به واسطه مجموعه ای از روابط اجتماعی مانند دوستی، همکاری یا تبادل اطلاعات به یکدیگر متصل می شوند که ارتباطات در چنین شبکه هایی به دو شکل صورت می گیرد: ارتباطات همزمان که در زمان واقعی تبادلات میان طرفین قرار می گیرد و ارتباطات غیرهمزمان که پیام ها می توانند در هر زمان ارسال شوند و مخاطبان دریافت کننده نیز در هر زمان اقدام به خواندن آنها کنند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین پیرامون عناصر اصلی ارتباطات شبکه ای به وجود گره های ارتباطی، ارتباط متقابل بین گره های ارتباطی، تعامل ماژولار بین گره های ارتباطی، تشخیص و به حساب آوردن یکدیگر و قابلیت طبقه بندی سطوح و محتوای ارتباطات اشاره کرد.

عضو هییت علمی گروه ارتباطات دانشگاه تهران در ادامه به روابط عمومی شبکه ای پرداخت و افزود: روابط عمومی شبکه ای ظرفیتی است برای تأمین نظام مند و پایدار ارتباطات سازمان به منظور حفظ و توسعه ارتباطات درون سازمانی، برون سازمانی و ایجاد مشارکت همه علاقه مندان در توسعه و پیشرفت سازمان از طریق افزایش داده ها و تراکنش های داده مبنا که منجر به افزایش سرمایه فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی شود.

وی در ادامه افزود: روابط عمومی شبکه ها از ظرفیت تبدیل پراکندگی و دوری به نظام مند شدن و نزدیکی، تأمین ارتباط همزمان بین ذی نفعان و توسعه ارتباطات فردی محیطی و حضوری به ارتباطات شبکه ای فردی و جمعی فرامکانی برخوردار است.

دکتر عاملی با اشاره به اینکه روابط عمومی شبکه ای ظرفیتی است برای پویا کردن همه عناصر ارتباطی درون سازمان، گفت: روابط عمومی شبکه ای را می توان قالب یا ریخت اجتماعی جدیدی برای روابط عمومی ها دانست که فعالیت های اساسی آن پیرامون شبکه ها سازمان یافته است.

در چنین زمینه ای، شبکه ها اقتضائات خاص خود را برای روابط عمومی ها به همراه دارند که مبتنی بر خصوصیات شبکه هاست.

در واقع در روابط عمومی شبکه ای، یک شبکه از ندها یا گره های به هم متصل تشکیل شده که این گره ها می توانند درون شبکه ای یا بیرون از شبکه باشند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی به پیامدهای روابط عمومی شبکه ای پرداخت و تصریح کرد: تبدیل روابط عمومی سلسله مراتبی به روابط عمومی شبکه ای، روابط عمومی مخاطب گرا به روابط عمومی تعاملی، روابط عمومی تک فضایی به روابط عمومی شبکه ای دوفضایی و روابط عمومی مقطعی و مناسبتی به روابط عمومی نظام مند و ماندگار از پیامدهای روابط عمومی شبکه ای است.

وی به عنوان نتیجه گیری نهایی از سخنان خود در این جلسه، به غیرمرکزی و همه مرکزی شدن شبکه ای روابط عمومی و استحکام ارتباطات درونی، بیرونی سازمان نیز اشاره کرد و افزود: ظرفیت غیرمرکزی و مرکزی فضای مجازی و بستر ارتباطی اینترنتی امکانی است که می تواند منجر به مشارکت جمعی شده، انسجام گروه های درون سازمانی و برون سازمانی را افزایش دهد و سطح، دامنه و تراکم ارتباطات سازمان را افزایش دهد.

دکتر عاملی در پایان خاطرنشان کرد: توسعه و تعمیق روابط عمومی شبکه ای موجب افزایش سرمایه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی سازمان می شود.

روابط عمومی شبکه ای منتهی به توسعه منابع انبوه انسانی سازمان که در پیوند و مشارکت اعضاء، مشتریان و علاقه مندان می شود و قابلیت بالایی برای افزایش سرمایه اقتصادی، سرمایه اجتماعی و سرمایه فرهنگی سازمان دارد.

انتهای پیام
کلید واژه ها: روابط عمومی - دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی - وزارت علوم، تحقیقات و فناوری - سازمان - شورای عالی انقلاب فرهنگی - روابط - عمومی - ارتباطات - شورای عالی انقلاب - تحقیقات و فناوری - مسئولیت اجتماعی - اجتماعی - نیازمند - سرمایه اجتماعی - انقلاب فرهنگی - احترام - فناوری - تقویت کننده - شورای عالی - شبکه - عالی - پاسخگویی - دانشگاه - تحقیقات - توانایی - پژوهشی - سرمایه - فرهنگی - پلتفرم - افزایش

آخرین اخبار سرویس:
افتتاح درمانگاه دندانپزشکی و جراحی فک و صورت در بیمارستان فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی

6 رشته تحصیلی جدید در دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان

تشکیل کنسرسیوم پنج دانشگاه برتر کشور در کیش

دانشگاه آزاد؛ برترین دانشگاه کشور در تولید علم

راهیابی کارمند دانشگاه آزاد اسلامی دهاقان به مرحله کشوری شعر امید

استخدام حسابدار در شرکت کاوش الکترونیک نوتریکا منطقه آزاد انزلی در تهران

برگزاری بزرگترین ماراتن علمی زیر سایه کرونا/ رقابت 15 هزار نفر در خراسان جنوبی

استخدام پروموتر با مزایای عالی در شرکت ماتریس در تهران

استخدام کارشناس سخت افزار در شرکت کاوش انرژی پاسارگاد در اصفهان

نتایج نهایی هشتمین آزمون استخدامی کشوری اعلام شد

اولویتی برای تزریق واکسن به دانشجویان دانشگاه های دولتی و غیر دولتی نیست

اولویتی برای تزریق واکسن به دانشجویان دانشگاه های دولتی نیست

کنکور 1400 در کدام شهرها برگزار می شود

استخدام کارگر ساخت قطعات بتنی در شرکت ویما در تهران

آغاز عملیات اجرایی آبرسانی از سد آزاد به تصفیه خانه سنندج

مواد آزمون دو کدشغلی آزمون استخدامی وزارت علوم اصلاح شد

جزییات طرح ارتقای خوابگاه های دانشجویی

مخبر: تا سه ماه آینده مردم هر نوع واکسنی بخواهند در اختیارشان است

اولویت تزریق واکسن با دانشجویان تحصیلات تکمیلی است

بازنگری در فرآیند جذب استادان درس آشنایی با دفاع مقدس

صنعت لوازم خانگی در مسیر دانش بنیانی شدن

آغاز جشنواره علمی فرهنگی اصفهان و سنت پترزبورگ در دانشگاه اصفهان

مخبر: ظرف سه ماه آینده مردم هر نوع واکسنی بخواهند در اختیارشان قرار می گیرد

اصلاحات جدید دفترچه راهنمای آزمون استخدامی دانشگاه ها اعلام شد

ظرف سه ماه آینده مردم هر نوع واکسنی بخواهند در اختیارشان قرار می گیرد

ارتقای 5 پله ای رتبه جهانی دانشگاه آزاد در میزان تولیدات علمی

آزمون آزمایشی الکترونیک برای داوطلبان کنکور دکتری گروه پزشکی برگزار می شود

نشست «جریان حدیثی کلامی امامیه و تطور آن تا مدرسه اصفهان» برگزار می شود

ایده حکمرانی در جمهوری اسلامی

مشاهده و اصلاح سوابق تحصیلی کنکوری های امسال از 19 تیرماه

استخدام حسابدار در شرکت معدنی مکانیک سنگ سرانزا در تهران

آخرین فرصت خوداظهاری کرونا برای داوطلبان کنکور 1400

همراهی دانشگاه و صنعت با ساختار مناسب و قانونمند/ بخش صنعت منتظر افراد مدرک دار نیست

«جوش و خروش زمین» به نمایش درآمد / مهدی زاده: آینده ایران را توسعه فناوری زمین شناسی می سازد

تشکیل کارگروه بازنگری آیین نامه ارتقای اعضای هیأت علمی/اعلام شاخص های تدوین آیین نامه جدید

استخدام کارشناس حسابداری در موسسه اعزام دانشجو سیم آخر در تهران

انتصاب مدیر دفتر بسیج دانشجویی غرب استان تهران

دفترچه آزمون استخدامی دانشگاه ها برای بار پنجم اصلاح شد

دانشگاه تفرش 8 پروژه پژوهشی با صنایع را به سرانجام رساند

درگذشت دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه امیرکبیر

دفترچه آزمون استخدامی دانشگاه ها برای بار پنجم اصلاح شد

کارآموز حسابداری خانم

ارتقای 5 پله ای رتبه جهانی دانشگاه آزاد در میزان تولیدات علمی

چشم انداز فرهنگی در قاب استان ها

برگزاری پویش ملی «اگر من رییس جمهور ایران بودم» از سوی اداره تشکل های دانشگاه آزاد

آغاز زمان انتخاب واحد ترم تابستان دانشگاه الزهرا از 19 تیر

8 شرکت دانش‎ بنیان پرداخت هوشمند در حمل ونقل شهری را توسعه دادند

پرچم گردانی خادمان امام رضا(ع) در دانشگاه آزاد اسلامی مراغه

استخدام مدیریت مهندسی در یک شرکت معتبر پیمانکاری در تهران

استخدام مونتاژکار مکانیک در یک شرکت معتبر در منطقه آزاد انزلی

رویدادی درخشان در مشارکت دیرینه دو شهر خواهرخوانده

رویدادی درخشان در مشارکت دیرینه دو شهر خواهرخوانده

استخدام طراح و گرافیست وبسایت در شرکت داده کاوان رایان تتیس در تهران

کسب رتبه سوم جشنواره سراسری فیلم 100 ثانیه ای توسط دانشجوی واحد ارومیه

دانشگاه آزاد؛ برترین دانشگاه کشور در تولید علم

انتصاب جدید در دانشگاه آزاد اسلامی بجنورد

تعریف پست سازمانی برای 25 درصد اعضای هیأت علمی دانشگاه ها

پیشنهادات رییس دانشگاه سنت پترزبورگ برای افزایش همکاری ها را پذیرا خواهیم بود

جبران مشارکت مردم با اهتمام عملی دولت جدید برای حل مشکلات

رتبه جهانی میزان تولید علم دانشگاه آزاد 5 پله ارتقا یافت

تقاضا برای دریافت ارز دانشجویی صفر شد

آقای حاجی میرزایی؛ قراردادهای مالی شبکه شاد را شفاف سازی کنید

شروع کلاس های ترم تابستان دانشگاه صنعتی شاهرود از 26 تیرماه

ارتقای 5 پله ای رتبه جهانی دانشگاه آزاد در میزان تولیدات علمی

رتبه جهانی میزان تولید علم دانشگاه آزاد 5 پله ارتقاء یافت

پژوهشگران از آسیب های شیمیایی به محیط زیست جلوگیری کنند

اولین گروه از دانشجویان ورودی 1399 در خوابگاه های دانشجویی علوم پزشکی جیرفت پذیرش شدند

اعتمادسازی برای حمایت از تولید ملی با ارتقای کیفیت کالاها

دانشگاه علوم پزشکی کرمان در رتبه بندی تایمز رتبه 251-300 را کسب کرد

طرح تحقیقاتی نخستین گام در انجام پژوهش علمی

950 نفر از متخصصان ایرانی خارج از کشور در شرکت های ایرانی جذب شدند

بازنگری آیین نامه ارتقا در دانشگاه ها

کشف کهکشانی غیرعادی که ماده تاریک ندارد

اصفهان و سنت پترزبورگ، طلایه داران توسعه مناسبات علمی ایران و روسیه

استخدام کارشناس بازرگانی در شرکت وستا دژ اوراسیا در تهران

رتبه جهانی «میزان تولید علم دانشگاه آزاد اسلامی» 5 پله ارتقا یافت

اصفهان و سنت پترزبورگ طلایه دار توسعه مناسبات علمی ایران و روسیه

کنکور 1400 در کدام شهرها برگزار می شود/ آغاز رقابت یک میلیون کنکوری از 9 تیر

روح مأموریت گرایی در آیین نامه ارتقای اعضای هیئت علمی حاکم نیست/ دانشگاه آزاد اسلامی شهروند درجه 2 آیین نامه است

آزمون حفظ جشنواره قرآن دانشجویان البرزی برگزار می شود

کتاب محاسبات انتگرالی منتشر شد

آموزش تحلیل الگوهای XRD با نرم افزار اکسپرت های اسکور

شهریه دروس مجازی ترم تابستان اعلام شد/ آغاز انتخاب واحد از 19 تیرماه

امام رضا (ع) شخصیتی آزاداندیش بود

ربات ها آینده شغل ها را تهدید می کنند؟

افتتاح درمانگاه دندانپزشکی، جراحی فک و صورت بیمارستان فرهیختگان

جامعه دانشگاهی خواستار بازگشت حضوری به دانشگاه است

پیاده روی فضایی برای نصب صفحات خورشیدی

تعداد دانش بنیان ها از 6000 شرکت فراتر رفت

دانشگاه آزاد اسلامی لاهیجان با میراث فرهنگی گیلان تفاهم نامه امضا کرد

استخدام بازاریاب حضوری با پاداش و پورسانت در گروه صنعتی سرکان در فارس

آمادگی جسمانی سلامت و قدرت جامعه را تضمین می کند

اعتبار علمی نشریه فرانسوی زبان

شروع همکاری های گستره علمی میان اصفهان و سن پترزبورگ

تلاش ها برای تکمیل پروژه های عمرانی مضاعف شود

شروع همکاری های گستره علمی میان اصفهان و سن پترزبورگ

برگزاری وبینار «از ادبیات به فلسفه هنر»

تشکیل کنسرسیوم پنج دانشگاه برتر کشور در کیش

الزهرایی ها برای کلاس های مجازی ترم تابستان باید شهریه بپردازند

اولویت تزریق واکسن با دانشجویان تحصیلات تکمیلی است

نیازمند یک بازمهندسی ارتباطی هستیم

نیازمند یک بازمهندسی ارتباطی هستیم