مطالب مرتبط:
ثبت نام طرح پیش فروش محصولات ایران خودرو آغاز شد
مقدس ترین کوه ایران در راه ثبت جهانی
زنان تکواندوی ایران در مسیر کسب سهمیه
گزارش خبرگزاری فرانسه از آخرین روز ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری در ایران
زنان تکواندوی ایران در مسیر کسب سهمیه
-3 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 25 اردیبهشت 1400 ساعت 18:402021-05-15سياسي

ثبت نام من گواه غیرت زنان ایران است


دبیر کل مجمع زنان اصلاح طلب با انتشار بیانیه ای به شرح دغدغه ها و برنامه های انتخاباتی خود پرداخت و حضورش در عرصه انتخاب را نشانه همت و غیرت زنان این مرز و بوم در جهت اصلاح امور برشمرد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری مهر"، زهرا شجاعی دبیرکل مجمع زنان اصلاح طلب پس از ثبت نام در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، در نشست خبری حضور یافت.

شجاعی با انتشار بیانیه ای، انگیزه های خود از حضور در این عرصه را شرح داد و ثبت نام خود را گواه همت و غیرت زنان این مرز و بوم برای عبور از شی وارگی و نگاه ابزاری و تلاش جدی پابه پای مردان غیور برای اصلاح امور برشمرد.

متن بیانیه زهرا شجاعی به شرح زیر است: رَبِّ أَدْخِلْنِی مُدْخَلَ صِدْقٍ وَأَخْرِجْنِی مُخْرَجَ صِدْقٍ وَاجْعَلْ لِی مِنْ لَدُنْکَ سُلْطَانًا نَصِیرًا 42 سال از تاسیس نظام جمهوری اسلامی ایران می گذرد و سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، در حال شکل گرفتن است.

این دوره، نقطه عطفی در تاریخ مردم سالاری دینی ایران زمین است چراکه پس از سال ها تلاش و کوشش، به مرحله نهادینه سازی پذیرش مسئولیت کلیدی زنان در سطوح بالای اداره کشور رسیده است.

این حرکت از صدر اسلام تا مشروطه و از مشروطه تا انقلاب اسلامی، تداوم داشته و در مجلس خبرگان قانون اساسی با اعتراض استاد منیره گرجی به شرط ذکوریت در انتخاب رییس جمهور، مواجه و با تدبیر حکیمانه شهید آیت الله بهشتی با قید کلمه رجال از انسداد خارج شد.

طی این سال ها تفسیر روشن از واژه رجال صورت نگرفت و حرکت نمادین مرحومه اعظم طالقانی و حتی ابلاغیه مقام رهبری در رفع ابهام از این کلمه، افاقه نکرد.

در این دوره، جبهه اصلاحات ایران با درخواست برنامه از دو نفر از بانوان که با حمایت اعضاء آن، در نهاد اجماع ساز مورد بررسی قرار گرفت، اقدام موثری در راستای تفسیر عملی از واژه رجال سیاسی ـ مذهبی انجام داد که جای تشکر و تقدیر دارد.

من زهرا شجاعی ، معتقد به اصلاحات، پای بند به اصول انقلاب اسلامی، حامی تحول و باورمند به شایسته سالاری و محو هرگونه تبعیض قومی، مذهبی و جنسیتی، با تجربه چند دهه فعالیت سیاسی و مدیریت اجرایی در سطح کلان در وزارت کشور و ریاست جمهوری، با ارائه برنامه ای جامع از سوی حزب مجمع زنان اصلاح طلب برای اداره دولت سیزدهم، و در مرحله اول برای تحقق تفسیر عملی و رسمی اصل 115 قانون اساسی از واژه رجال ، به میدان آمده ام.

حضورم در این مقطع تاریخی، نه نمادین و نه تشریفاتی و نه از سر قدرت طلبی، بلکه براساس تکلیف و اقدام هوشمندانه جبهه اصلاحات ایران و پیشنهاد اعضای محترم آن نهاد اجماع ساز در معرفی بانوان و درخواست ارائه برنامه، جهت بررسی و ارزیابی آن صورت گرفته است.

پا به این عرصه گذاشتم تا هم از تلاش و کوشش زنان ایران زمین در جهت رفع تبعیض ها و استیفای حقوق و تحقق عدالت جنسیتی تقدیر کنم و صدای زنان خاموشی باشم که در نهایت عزت و آبرومندی در حفظ کیان خانواده و رشد جامعه و دستیابی به اهداف توسعه پایدار، متوازن، همه جانبه و درون زا، در جای جای این سرزمین، در مزارع، کارخانه ها، ادارات، بیمارستان ها و .

به فعالیت مشغولند و در انتظار تحقق قسط و عدالت اجتماعی هستند.

امروزه ایران و همچنین جهان، با چالش ها و ابرچالش های زیادی مواجه است.

درک احساس مشترک انسانی در مواجهه با این مسائل و پرهیز از تقابل و تعارض با یکدیگر، باید درس بزرگ زیست انسانی ما در دوران و .

از مسائل و مشکلاتی است که مرزهای جغرافیایی را نمی شناسد و نیازمند عزم بین المللی و همکاری و تشریک مساعی جهانی در حل این بحران ها است.

اما در ایران در عرصه سیاست داخلی با عدم یکپارچگی مدیریت سیاسی و دولت حجیم و نهادهای اضافی، عدم تناسب مسئولیت ها و اختیارات در حکمرانی، وجود نهادهای موازی و نپذیرفتن مبانی و دستاوردهای دنیای مدرن، فقدان نظام حزبی در حکمرانی و به رسمیت نشناختن احزاب در اداره کشور، تمرکزگرایی شدید و بی توجهی به مدیریت استانی مواجه هستیم.

برای برون رفت از این شرایط و اصلاح ساختاری، نیازمند ایجاد وفاق و همدلی کلیه نیروهای دلسوز ایران و پرهیز از تضاد و تنازع و گروکشی سیاسی هستیم.

کاهش فاصله میان دولت و ملت، رفع انواع تبعیض ها ، تقویت جامعه مدنی و عرصه عمومی، گردش آزاد اطلاعات و بالا بردن شاخص های انتخاب آزاد، شفافیت و پاسخگویی در مقابل مردم و تشکیل دولت ملی فراگیر قانون مدار، عدالت محور، که مبارزه با فساد، رانت، تبعیض را سرلوحه برنامه های خود قرار دهد، راهگشاست.

که در نتیجه آن، شهروندان، احساس رضایت، آرامش، آزادی، رفاه و مطلوبیت کنند.

من پا به این میدان گذاشتم تا نمونهای از تحقق کلام حضرت امام (ره) باشم که فرمود : زنان باید در مقدرات اساسی مملکت دخالت کنند و زنان مبدأ خیرات است و مقدرات اساسی مملکت فقط در پای صندوقهای رأی آورد و فقط در روز انتخابات نیست که در خروجی آن هم هست و برنامه ما حرکت در جهت خیرعمومی، حفظ وحدت و انسجام ملی، صلح و آشتی با یکدیگر و با جهان و مدیریتی مادرانه، منعطف، توام با شفقت و مهربانی است.

در حوزه بین الملل معتقدم که دوران نظام منسوخ دوقطبی سپری شده است و تنش زدایی با کشورهای قدرتمند جهان و کشورهای عربی منطقه و تبدیل تنش به رقابت و رقابت به همکاری، میتواند گام مثبتی در تحقق صلح و همزیستی مسالمت آمیز باشد.

برهم زدن ائتلاف عبری ـ عربی میتواند در جهت انسجام منطقهای مؤثر باشد.

خروج از استراتژی تک بعدی و شکل دهی به استراتژی متکثر متوازن در حوزه بین الملل و ترمیم و ارتقای وجه و تصویر ایران در میان جوامع منطقه با تمرکز بر قدرت نرم ، بخشی از راه حلهای بین المللی است .

در حوزه اجتماعی کاهش شدید سرمایه اجتماعی و تضعیف همبستگی ملی، بر شکافهای طبقاتی، و بروز ناهنجاریهای اجتماعی میافزاید.

سیاست گذاریهای ما باید مبتنی بر: - ترمیم سرمایه اجتماعی و تزریق امید و نشاط به جامعه ، تمرکز بر بهبود در رفاه برای عموم مردم ایران، و اصلاح سیاستهای رفاهی ارتقاء امنیت انسانی و عدالت اجتماعی و سلامت و بهبود کیفیت زندگی و بر اساس طرح آمایش سرزمین و توازن منطقهای باشد.

در حوزه اقتصادی رشد اشتغالزا و مهار پایدار تورم و فقرزدایی غیر تورمی و مقابله جدی و همه جانبه با فساد و ارتقاء جایگاه بین المللی اقتصاد کشور باید در اولویت قرار گیرد.

بحران در اشتغال زنان تحصیل کرده و شکل گیری انتظارات و خواسته های نوین جامعه نسوان و عدم پاسخگویی و غفلت و بی توجهی به این مطالبات عوارض نامطلوبی خواهد داشت.

به باور من دولت مظهر اراده عمومی است و این اراده باید به تحقق رسد، رأی مردم عقد اجتماعی است و رییس جمهور مکلف به تحقق ارادهای است که وی را انتخاب کرده است.

دولت واجد معنی مرجع سیاسیتگذاری ملی، اعمال سیاستهای اتخاذی و مظهر اراده ملی و عمومی است.

مشکل آنجاست که برخی دولتها پیشاپیش پذیرفتهاند که آنها کارگزارند و نه سیاستگذار، از این رو اغلب در ورطه تضاد و تعارض گرفتار می شوند.

به طور خلاصه اگر بخواهم به 5 بحران و چالش اصلی ایران در آغاز قرن 15 اشاره کنم ، باید بگویم: 1ـ بحران در کارآمدی حاکم بر حیات امور اقتصادی ایران 2ـ بحران در کارآمدی عرصه های اجتماعی و فرهنگی کشور و انزوای نخبگان 3ـ بحران در کارآمدی سپهر حاکمیت نظام مدیریتی و سیاسی کشور 4ـ بحران در کارآمدی تعامل مؤثر ایران با جهان و منطقه 5ـ بحران در کارآمدی اداره عرصه های زیست بوم و محیط زیست ایران سیاست داخلی ایران از معضلاتی عمیق و ریشه دار رنج می برد و تا زمانی که بر طرف نشود ، قدم از قدم به درستی بر داشته نخواهد شد گفتمان فراگیر ملی، یکی از همان اصول اساسی اولیه و بنیادین است نخبگان جامعه باید تضادهای فلسفی خود را کاهش دهند و اجماعی گسترده را بر سر اهداف اصلی و بنیانهای بنیادین حکومت انجام دهند همه کسانی که دل در گرو عشق به ایران دارند باید به این اجماع اتفاق کنند و برای رهایی و نجات کشور دست به دست هم دهند .

حضور من در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری گواه همت و غیرت زنان این مرز و بوم برای عبور از شی وارگی و نگاه ابزاری و تلاش جدی پابه پای مردان غیور برای اصلاح امور است .

آینده از آن کسانی است که با صداقت و همت با فقر و فساد و تبعیض مبارزه جدی و عملی کنند.

ما باید با اساس خرد جمعی و وحدت ملّی و تأکید بر منافع ملی و بررسی اقدامات و کامیابی ها و ناکامی های دولتهای قبل، و پرهیز از اشتباهات گذشته و بهره مندی از عقل و دانش بشری و تجارب دنیا در جهت تحقق بخشیدن به آرمانهای والای امام راحل ره و پاسداری از خون شهیدایی که برای ما امنیت و استقلال را تضمین کردند تلاش کنیم در پایان با الهام از این دعا که اللَّهُمَّ إِنَّا نَرْغَبُ إِلَیْکَ فِی دَوْلَهٍ کَرِیمَهٍ" امید دارم که دولتی عزتمند و شهروندانی با کرامت و نظامی شفاف و صادق که خیر و سعادت دنیا و آخرت را مستقر سازد ، نصیب مان گردد.

زهرا شجاعی کاندیدای ریاست جمهوری 1400
کلید واژه ها: مجمع زنان اصلاح طلب - انتخابات ریاست - زنان اصلاح طلب - انتخاب - انتخابات - اصلاح - زنان - ثبت نام - زهرا شجاعی - برنامه های انتخاباتی - بیانیه - جمهوری اسلامی ایران - جمهوری - اصلاح طلب - نظام جمهوری اسلامی - سیزدهمین - شجاعی - جمهوری اسلامی - انتشار - حضور - غیرت - ایران - ریاست - زنان ایران - نشست خبری - زهرا - دوره - دبیر - مجمع - خبرگزاری

آخرین اخبار سرویس:
رنگ هایی که خانه تان را بزرگ نشان می دهد‎

فروشنده آقا

کارگرجهت تولیدی نایلون نیازمندیم

قانونمداری و اخلاق مداری شاخصه مهم تحقق مشارکت حداکثری در ری باشد

کار در منزل بواسطه گوشی همراه

نرجس سلیمانی از مالزی تا فهرست اصولگرایان/ فرزند پرحاشیه قاسم سلیمانی کیست؟

عراقچی: باید یک «توافقنامه خوب» داشته باشیم

به یک شاطر نان بربری و شیرمال نیاز مندم .

منشی خانم جهت شرکت خصوصی

استخدام طراح گرافیست

استخدام نیروی خانم تحصیلدار

می توانیم وضعیت کشور را متحول کنیم

محسن رضایی، آن روی سکه

تعدادی همکار جهت سفره خانه

منشی خانم

تحصیل داری و نظافت

گردهمایی حامیان سید ابراهیم رییسی در اردبیل

نوازندگی سپیده خداوردی در ارکستر البرز /عکس

بابایی: اصلاح طلبان به جای انتقاد باید پاسخگو باشند

رویکرد طرح «پرسش های گوناگون» به جای «طرح موضوع» سبب عاری شدن گفت وگوها از روح مناظره شد

بازاریاب سالن زیبایی حقوق ثابت

یک همکار منشی پاسخ گوی تلفن

اشپز.کمک اشپز.نیروی ساده

نیازمند 2نفرکمکی سندبلاست

دعوت به همکاری حسابدار پاره وقت و دور کار

منشی مطب پوست و زیبایی

بانوان نقش مهم و تاثیرگذار در گفتمان سازی در جامعه دارند

قاضی زاده: سیستان و خوزستان آینده ایران است

انتشار به روز رسانی های جدید ویندوز/ گیمرها توجه کنید

انتشار به روز رسانی های جدید ویندوز/گیمرها توجه کنید

سناریوی تکراری تعویق زمان برگزاری آزمون ها

نیازمندباریستا باتجربه جهت کافه (بارگرم و بار سرد)

نیازمند چله کش برا تابلو فرش خانم یا اقا

استخدام 10 نفر اپراتور خط تولید

واکنش دژپسند به انتشار لیست ابربدهکاران بانکی/ اسم برخی افراد در لیست نیست

نیرو کار

فوق لیسانس روانشناسی به عنوان مسول فنی مرکز مشاوره

استخدام نیرو و تولید کاروگرانول نایلون

جهت کار در کارگاه بستنی

راننده خانم با اتومبیل بادرامد

منشی و دفتر دار

افزایش حاشیه نشینی در 5 سال اخیر در همدان

نامه روحانی به پوتین

دلایل هراس سناتورهای آمریکایی از فناوری چین

نیازمند نیروی خانم جهت فروشندگی

به یک کارگر ساده(شهرستانی) با جای خواب نیازمندیم

استخدام کارگر ساده

شرکت بازرگانی پببسی

کسب درآمد تضمینی به راحتی

آقای جوان مجرد جهت فست فود

استخدام نیروی آشپزخانه، سالن دار و پیک

صیانت از آرای مردم رویکرد اصلی مجریان انتخابات است

فهرست جبهه پایداری برای شورای اسلامی شهر تهران منتشر شد + اسامی

موزه حمید سبزواری ساخته نشده، تخریب شد

برگزاری اجتماع بزرگ مردم قم با سخنرانی دکتر زاکانی

یکی از مشکلات جدی کشور فقدان شفافیت است

استخدام ناخن کار و طراح

همکار خانم و آقا صرفا با تجربه جهت چیدمان

شرایط برای برگزاری انتخاباتی قانونمند در لرستان فراهم است

صیانت از آرای مردم رویکرد اصلی مجریان انتخابات است

انجام دوز دوم واکسیناسیون کرونا تا هفته آینده

استخدام نیرو خانم و آقا جهت کار در رستوران

پرسنل خانم جهت انجام امور رایانه ای و اینترنتی

حسابدار و دانشجوی حسابداری خانم و آقا

جذب منشی خانم(کمی آشنا به کامپیوتر)

پرستار جهت امور پرستاری و منزل

دانشجویان گناوه پای ثابت انتخابات/ حضوری که پر از پیام است

شرایط برای برگزاری انتخاباتی قانونمند و بی طرفانه در لرستان فراهم است

مناظره| آیتی: آقای رییسی در امور اجرایی کشور دخالت می کرد/ آجرلو: دلیل دخالت آقای رییسی در امور اجرایی، ضعف و کم کاری دولت بود

واکنش دژپسند به نامه همتی درباره بورس

مناظره| آجرلو: مسئولان و احزاب با مردم همدردی نمی کنند/ آیتی: عملکرد 8 ساله احمدی نژاد پر از اشکالات کارشناسی است

زاکانی تلویحاً از ادامه رقابت انتخاباتی انصراف داد

رهبر معظم انقلاب چهارشنبه مهمان خانه هایمان می شود

مدارس کانادایی برای ساکنان بومی

زاکانی: پنج نامزد جریان انقلاب به سمت همگرایی بروند

نگهبان

مناظره| آجرلو : جناح های سیاسی به دلیل انجام ندادن وظایف خود، مردم را خسته کرده اند/ آیتی: احزاب در ایران دیگر صدای مردم نیستند

واکنش تند عباس عبدی به ادعای حیدر مصلحی

دانشجویان گناوه پای ثابت انتخابات/ حضوری که پر از پیام است

مناظره| آیتی:شورای نگهبان پاسخگوی دلایل رد صلاحیت ها نیست/ آجرلو: نظام انتخاباتی ما نیازمند تغییرات اساسی است

با رای دادن می توانیم کشور را از اختاپوس فساد و تبعیض نجات دهیم

مفاخر علمی تاریخ خروجی حوزه های علمیه هستند/ اقتصاد و مدیریت رشته های اصلی حوزه است

مناظره| آیتی:شورای نگهبان پاسخگوی پرسش دلایل رد صلاحیت ها نیست/ آجرلو: نظام انتخاباتی ما نیازمند تغییرات اساسی است

موج وارونه| خطوط قرمز مناظره های انتخاباتی چیست؟/ ادب را در رسانه رعایت کنیم!

امنیت مهم ترین رکن انتخابات است

استخدام حسابدار در مارلیک

خانم متاهل و مجرب جهت مدیریت آرایشگاه زنانه

استخدام همکار خانم جهت انجام امور دفتری

همکار خانم جهت دفتر نمایندگی بیمه

نیازمند ظرفشور در کافه رستوران

استخدام کمک اشپز و با تجربه

استخدام نیروی حسابدار (خانم)

استخدام تعدادی نیروی خانم (شرکت نسیم گستر)

رییس جمهور آتی، وظیفه خطیر و بزرگی در قبال جامعه دانشگاهی دارد

جوانان انقلابی اصلی ترین سرمایه کرمانشاه /کشور مرد میدان می خواهد

آقایان کاندیدا! مردم به ‎برنامه و کارنامه اعتماد می کنند

فشار مجلس جواب داد؛ لایحه رمزارزها به مجلس می رود

شیوه و مشی رهبر انقلاب درباره افراد فعال در عرصه انتخابات

هفته نخست مسترکلاس های رهبری ارکستر بنیاد رودکی برگزار شد/چهارمین دوره کنسرت های آنلاین «برخط ماه و نوا»

حضور در پای صندوق های رای مشارکت در تعیین سرنوشت کشور است

ثبت نام من گواه غیرت زنان ایران است

ثبت نام من گواه غیرت زنان ایران است