موضوعات داغ: - فوق العاده ويژه - رامين رضاييان - رتبه بندي معلمان - مسجد مقدس جمكران - بابك خرمدين - پيشكسوت استقلال - واكسن ايراني - پرسپوليسي ها - سرپرست استقلال - ابراهيم رييسي - اميرحسين اسفنديار - بهمن در ارتفاعات تهران - اطلاعيه شوراي نگهبان - الناز حبيبي - كريم انصاريفرد - عباس رضايي استاندار اصفهان - سد گلابر - هري ويلسون - رويدادهاي گردشگري - پروژه برج هاي دوقلو - جايزه ادبي فمينا - رييس سازمان حفاظت محيط زيست كشور - محسن جهانگيري

مطالب مرتبط:
ابتلای 292 مورد جدید به کرونا ویروس و چهار فوتی در لرستان
روند کاهشی ابتلا و مرگ در اثر ویروس کرونا در همدان
آخرین آمار ویروس کرونا در ایران؛ 2739875 نفر مبتلا و 76633 نفر فوتی
چگونه از جهش ویروس کرونا جلوگیری کنیم؟
نماینده مجلس: گردشگری عامل شیوع ویروس کرونا نیست
-221 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 25 اردیبهشت 1400 ساعت 17:302021-05-15پزشكي

اما و اگرهای انتقال ویروس کرونا از طریق غذا و نوشیدنی


پاندمیک بیماری Covid-19 پس از گذشت حدود یکسال از پیدایش، با ابتلای بیش از 72 میلیون نفر و مرگ نزدیک به 2 میلیون نفر بر اثر ابتلا تأثیر جهانی قابل توجهی داشته است.

- اگرچه مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها و سازمان بهداشت جهانی تأکید می کنند زیر نظر: دکتر محمد حضوری - متخصص تغذیه محدثه آصفری : کارشناس ارشد بهداشت و ایمنی مواد غذایی تحریریه زندگی آنلاین : پاندمیک بیماری Covid-19 پس از گذشت حدود یکسال از پیدایش، با ابتلای بیش از 72 میلیون نفر و مرگ نزدیک به 2 میلیون نفر بر اثر ابتلا تأثیر جهانی قابل توجهی داشته است.

اگرچه مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها و سازمان بهداشت جهانی تأکید می کنند که مسیر اصلی انتقال این بیماری از طریق ریزقطره های تنفسی منتقله شخص به شخص هنگام سرفه، عطسه یا صحبت کردن است، اما هیچ شواهدی نیز وجود ندارد که نشان دهد غذا به عنوان یک مسیر انتقال بدون علامت نمی باشد.

سایر مسیرهای بالقوه انتقال شامل سطوح آلوده به قطرات یا آئروسلها و یا مسیر مدفوعی دهانی است.

همچنین هیچ مدرکی نیز مبنی بر ارتباط غذا با انتشار ویروس عامل بیماری COVID-19 وجود ندارد.

بیشتربخوانید: بالاخره کرونا از طریق خوردن و آشامیدن منتقل می شود یا نه؟" انتقال بیماری کرونا از طریق موادغذایی درباره انتشار ویروس ها در موادغذایی در مقایسه با سایر میکروارگانیسم ها اطلاعات بسیار کمی در دست می باشد که از دلایل آن می توان به عدم تکثیر ویروس ها در موادغذایی اشاره کرد.

همچنین روش ویروس شناسی آزمایشگاهی در بسیاری از آزمایشگاه های موادغذایی انجام نمی شود، اما باتوجه به اینکه ممکن است موادغذایی از طریق آب های آلوده و یا افراد مبتلایی که بهداشت ضعیفی دارند، به انواع میکروارگانیسم ها آلوده شوند؛ بنابراین، هرنوع ماده غذایی تحت شرایط غیربهداشتی می تواند به عنوان وسیله ای برای انتقال ویروس ها عمل کند.

هرچند که ویروس ها در موادغذایی تکثیر نمی یابند، اما بر انتقال مدفوعی- دهانی آنها تاکید می شود، بنابراین شستشوی دست ها و بهداشت فردی در هنگام تماس با مواد غذایی سرد، در پیشگیری از این بیماری ها بسیار مهم است.

موادغذایی خام بیشتر عوامل بیماریزای ویروسی انسان، به ویژه ویروس کرونا منشأ حیوانی دارند.

بر اساس مطالعات صورت گرفته، ویروس های خانواده کرونا میزبان وسیعی از حیوانات را در بردارند و از آنجا که این ویروس در میان گونه های مختلف جانوری در گردش است؛ برخی از حیوانات وحشی و اهلی می توانند میزبان واسطه ای باشند که انتقال ویروس به انسان را امکان پذیر می کند.

شترها در بیماری SARS و خفاش ها و مورچه خوارها به عنوان میزبان واسط Covid-19 شناخته شده اند.

اگرچه برخی مطالعات نیز گزارش کرده اند که شواهدی در انتقال این بیماری از طریق دام ها وجود ندارد.

باتوجه به موارد ذکر شده، مصرف موادغذایی خام و یا نیم پز می تواند منجر به انتقال بیماری شود.

این ویروس در دمای محیط تا 2 روز بر روی ماهی سالمون باقی می ماند.

همچنین با توجه به مقاومت این ویروس به دمای پایین (80-) و به اصطلاح سرمادوست بودن آن، امکان زنده ماندن ویروس تا ماه ها بر روی موادغذایی منجمد وجود دارد، البته نکته حائز اهمیت این است که ویروس کرونا در دمای 56 درجه سانتیگراد طی مدت 30 دقیقه از بین می رود و برای نابودی این ویروس در دمای 70 درجه سانتیگراد حداقل 5 دقیقه زمان لازم است، لذا توصیه می شود در زمان پخت مواد غذایی حتماً از دمای بالاتر از 70 درجه سانتیگراد و حداقل زمان 5 دقیقه حرارت استفاده شود.

بیشتربخوانید: مواد غذایی پخته شده منتقل کننده کرونا نیستند" میوه ها و سبزیجات ویروس ها امکان رشد و تکثیر بر روی موادغذایی را ندارند و در طی ذخیره سازی می توانند از بین بروند و یا خاصیت عفونت زایی خود را از دست بدهند.

در یک مطالعه با هدف مقایسه ثبات ویروس کرونا بر روی موادغذایی مختلف مثل کاهو، تمشک و توت فرنگی با نگهداری در شرایط 4 درجه سانتیگراد، گزارش شده است که این ویروس به مدت 14 روز بر روی کاهو زنده می ماند.

در مطالعه دیگری، محققان مدت دوام کروناویروس را بر روی محصولات تازه خام مصرف شده نظیر سیب، گوجه فرنگی و خیار بررسی کردند.

آن ها متوجه شدند بیماریزایی ویروس بعد از تلقیح به سیب و گوجه فرنگی تا چند ساعت باقی می ماند و ویروس با گذشت 24 ساعت دیگر هیچ قدرت بیماریزایی ندارد، درحالیکه این ویروس بر روی خیار تا 72 ساعت قابلیت بیماریزایی دارد.

این مشاهدات احتمال انتقال کووید-19 را از طریق مواد غذایی افزایش می دهد، بنابراین بهتر است برای شستشوی میوه ها و سبزیجات هر سه مرحله شستشو، ضدعفونی کردن و آبکشی را به صورت صحیح انجام داد.

موادغذایی بسته بندی ممکن است این تصور وجود داشته باشد که خطر انتقال آلودگی توسط ویروس از محصولات غذایی بسته بندی یا کیسه های آنها وجود دارد.

در حال حاضر، هیچ موردی از COVID-19 که تصور شود با لمس غذا، بسته بندی مواد غذایی یا کیسه های خرید بیماری رخ داده باشد، شناسایی نشده است.

پس از خرید و دست زدن به بسته های غذایی، یا قبل از تهیه یا خوردن غذا، مهم است که همیشه دستان خود را حداقل به مدت 20 ثانیه با آب و صابون بشویید.

اگر آب و صابون در دسترس نیست، از یک محلول ضدعفونی کننده دست که حداقل حاوی 60 درصد الکل باشد، استفاده کنید.

تمام سطوح دستان خود را به آن آغشته نمایید و آنها را به هم بمالید تا خشک شوند.

به خاطر بسپارید همیشه رعایت روش های پیشگیری مناسب برای کاهش خطر عوامل بیماریزا در مواد غذایی بسیار مهم است.

علیرغم این، غذاهای فرآوری شده و تولید شده در صنعت، به دلیل انجام فرآیندهای حرارتی پاستوریزاسیون و استریلیزاسیون با توجه به حساسیت این ویروس به گرما، نمی توانند عامل انتقال دهنده این بیماری باشند.

بیشتربخوانید: خطرانتقال کرونا در عابربانک ها و توصیه های وزارت بهداشت" آب آشامیدنی و غذاهای دریایی اگرچه بیماری سارس به هیچ وجه با غذا مرتبط نمی باشد، اما انتقال کرونا با موادغذایی را نمی توان کاملاً منتفی دانست و امکان انتقال از طریق غذا وجود دارد.

مطالعات اخیر کرونا ویروس را در فاضلاب تصفیه نشده، سواپ مقعدی و نمونه های مدفوع بیماران مبتلا گزارش کرده است.

از طرفی زیرساخت های نامناسب امکان وجود این ویروس در آب ها را فراهم و احتمال آلودگی موادغذایی تازه را از طریق آبیاری و به ویژه در غذاهای دریایی ایجاد می کند.

آب های آشامیدنی تصفیه شده شهری و بسته بندی باتوجه به انجام مراحل ایمن سازی قادر به انتقال بیماری نمی باشند.

غذاهای آماده و طبخ شده در رستوران در غذاهای بیرون بر و رستورانی اگر سلامت پرسنل رستوران طی انجام آزمایشات دوره ای سلامت تایید شده باشد و شرایط بهداشتی را در تهیه مواد اولیه، پخت و توزیع مواد غذایی رعایت کنند و همچنین غذا را به صورت گرم در دمای حدود 70 درجه سانتیگراد پس از پخت بلافاصله توزیع کنند تا با همان دما به دست مصرف کننده برسد، خطری از نظر انتقال ویروس کرونا و سایر عوامل خطر میکروبی مواد غذایی وجود ندارد.

موادغذایی فله و سنتی استفاده از غذاهای فله و فاقد بسته بندی بهداشتی، یا غذاهای سنتی مانند شیر و ماست محلی از نظر بهداشتی قابل اطمینان نیستند.

از آنجا که امکان ردیابی این محصولات وجود ندارد و همچنین به دلیل شرایط نامناسب این محصولات در زمان عرضه و روباز بودن آنها، این محصولات دارای بیشترین میزان خطر از نظر تماس با منشأ آلودگی هستند.

علیرغم آن به دلیل فقدان انجام هرگونه فرآوری بر روی این محصولات از جمله فرآیندهای حرارتی و پاستوریزاسیون به ویژه در محصولات لبنی، امکان آلوده بودن این محصولات وجود دارد؛ گرچه در حال حاضر هنوز هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد بیماری کووید-19 با مصرف موادغذایی ارتباط دارد.

سخن پایانی باتوجه به این که بسیاری از بیماران مبتلا به ویروس کرونا دارای علائم گوارشی نظیر حالت تهوع، اسهال، استفراغ و درد شکمی هستند؛ در چندین مطالعه، کروناویروس در مدفوع حدود 50 درصد افراد تشخیص داده شده است که نشان دهنده عدم تأثیر شیرابه های گوارشی و اسید معده بر نابودی این ویروس می باشد.

بنابراین از آنجا که یکی از راه های انتقال بیماری های غذایی مسیر مدفوعی دهانی است، بنابراین احتمال غذازاد بودن این ویروس در غذاهای تهیه شده با شرایط بهداشتی ضعیف، امکان پذیر می یاشد.

اگرچه تاکنون و در حال حاضر هیچ اطلاعاتی در مورد انتقال ویروس از محصولات تازه که معمولاً خام مصرف شده یا تحت حداقل میزان حرارت قرار می گیرند، وجود ندارد.

همچنین میزان عفونت زایی ویروس در خارج از بدن میزبان بسته به شرایط محیطی می تواند کاهش یابد و دارای ساختاری حساس و شکننده گردد.

برچسب ها: شنبه 25 اردیبهشت 1400 - 17:22 تعداد بازدید: 11 تعداد نظرات: 0
کلید واژه ها: سازمان بهداشت جهانی - بیماری - میلیون - بهداشت جهانی - ابتلا - جهانی - مرکز کنترل - انتقال - بهداشت - بیماری ها - انتقال ویروس کرونا - پیشگیری - سازمان - ویروس کرونا - نزدیک - کنترل - مواد غذایی - صحبت کردن - مسیر - حدود - قابل - نوشیدنی - کارشناس - آنلاین - آصفری - ویروس - تنفسی - تغذیه - غذایی - زندگی

آخرین اخبار سرویس:
چه کسانی شرایط اهدای خون را دارند؟

68 بیمار بدحال کرونایی در استان یزد

عوارض و خطرات زیاده روی در مصرف ویتامین ها

بهترین خوراکی های طبیعی برای افزایش سلامت کبد

استخدام کارشناس دفتر فنی در مهد گستر قم

استخدام فروشنده آرایشی بهداشتی در گالری آرایشی بهداشتی خاتون در اصفهان

وجود ماده مخدر شیشه در برخی کپسول های لاغری

استخدام بازاریاب و ویزیتور(آرایشی و بهداشتی) در خراسان شمالی

وزیر بهداشت: توزیع واکسن های ایرانی کرونا آغاز شد

استخدام بازاریاب و ویزیتور در شرکت مواد غذایی در گلرنگ پخش در سمنان

سعید نمکی: ایران بزرگترین تولیدکننده واکسن جهان می شود

عارضه ای که علت فوت 60 درصد از بیماران کرونایی بوده است

اهدای عضو به 4 بیمار زندگی دوباره بخشید

رابطه مستقیم پوکی استخوان با وزن در بدو تولد

گردش کرونا سریع تر از توزیع واکسن/ تعهد گروه «G7» برای تأمین واکسن کشورهای فقیر کافی نیست

فواید چای سبز با لیمو ترش

راه های فراری دادن مورچه از خانه

امکان مهار آلزایمر با روشی ساده

تعداد بستری ها به 322 نفر رسید/حال جسمانی 81 نفر وخیم گزارش شده است

25 تیم جامعه پزشکی در مراکز واکسیناسیون کرونا خدمات رسانی می کنند

آغاز کارآزمایی بالینی واکسن ایرانی_کوبایی روی خردسالان و نوجوانان

ورود واکسن به کشور از سر گرفته شد/ توزیع واکسن های تولید داخل از امروز

چرا «کووایران برکت» برای تزریق عمومی نیازی به مجوز سازمان جهانی بهداشت ندارد؟

مکان واکسیناسیون بیماران خاص اعلام شد

رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان: تعداد مبتلایان به کرونا در سیستان و بلوچستان به بیش از 42 هزار نفر رسید

جوان سازی پوست با یخ!

استخدام نیروی ساده در پیتزا ناپل

استخدام فروشنده (حوزه آرایشی و بهداشتی) در پوبر در قم

واکسن های ایرانی کرونا و مساله تایید سازمان بهداشت جهانی

کرونا روی کدام گروه از افراد اثری ندارد؟

دکتر اسحاق حسینی: عوارض کرونا تا یک نسل بعدی تبعات خواهد داشت/ بعد از پاندمی کرونا 20 درصد بیماران دیابتی بیشتر شده اند/ برای افراد پرونده الکترونیک درست کنیم/ ورزش همگانی اجباری شود

آشنایی با 10 نوع سردرد + نحوه درمان آن ها

نمکی: از این هفته مشکلی برای تزریق واکسن نداریم / اولین واکسن های تولید داخلی از امروز توزیع می شود

آیا واکسن کرونا باید هرسال تزریق شود؟

تنظیم قند خون با خنده

آیا واکسن کرونا باید هرسال تزریق شود؟

اعلام محل مراجعه بیماران خاص برای واکسیناسیون

عوارض و خطرات زیاده روی در مصرف ویتامین ها

نحوه تمیز کردن لکه های رنگ از روی لباس

التهاب عضلانی، علت مرگ 60 درصد بیماران کرونایی

واکسیناسیون سه هزار و 500 داوطلب با واکسن ایرانی کووبرکت در مشهد

توزیع واکسن های تولید داخل از امروز

10 علامت افسردگی در مردان را بشناسید در مردان

آیا واکسن کرونا باید هرسال تزریق شود؟

قانون سختی کار شامل کدوم مشاغل می شود؟

استخدام فروشنده لوازم آرایشی و پشتیبان سایت در خوزستان

طرز تهیه پلو مرغ و قارچ

راهکاری برای مهار فرسودگی شغلی کارکنان مراقبت های بهداشت

575 بیمار جدید کرونایی در سیستان و بلوچستان شناسایی شد/ فوت 3 نفر

استخدام 2 عنوان شغلی در موسسه زیدنت یار در تهران

کوتاهی قد کودکان و هر آنچه باید بدانید

کرونا پای سپند امیرسلیمانی را به اتاق عمل کشاند

آغاز کارآزمایی بالینی واکسن مشترک ایران و کوبا

آغاز توزیع واکسن های ایرانی و ازسرگیری واردات واکسن های خارجی/ از این هفته مشکلی برای تزریق نداریم

نخستین واکسن ایرانی وارد شبکه واکسیناسیون کشور شد

کارآزمایی بالینی واکسن پاستور در گروه خردسالان و نوجوانان در کوبا کلید خورد

افتتاح طرح های رفاهی -ورزشی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز+عکس

بررسی روش های نوین درمان بیماری های چشم

بررسی روش های نوین درمان بیماری های چشم/ میزان شیوع عیوب انکساری

کار ویروس تمام است

واکسن آلزایمر به زودی در دسترس خواهد بود

رنج مضاعف «مردان» در مهلکه کرونا

شمار مبتلایان کرونا در جهان از 177 میلیون نفر گذشت

نمکی:واکسن ایرانی از امروز توزیع می شود

مهار آلزایمر با تغذیه سالم

قبل از خواب، موسیقی گوش ندهید

چرا «کووایران برکت» به مجوز سازمان جهانی بهداشت نیاز ندارد؟

فیلم | در دنیای پساحقیقت چگونه زندگی می کنیم؟

چرا «کووایران برکت» نیاز به مجوز بهداشت جهانی ندارد؟

فواید سلامت چای سبز با لیمو ترش

تولید واکسن های داخلی کرونا تا مهرماه/معرفی واکسن های جایگزین دوز یادآوری

آغاز کارآزمایی بالینی واکسن ایرانی_کوبایی کرونا روی خردسالان و نوجوانان در کوبا

چرا واکسن برکت برای تزریق عمومی به مجوز سازمان جهانی بهداشت نیاز ندارد؟

یافته جدید: کمبود ویتامین D تمایل به اعتیاد را افزایش می دهد

چرا »کووایران برکت« برای تزریق عمومی نیازی به مجوز سازمان جهانی بهداشت ندارد؟

دانش آموزان باید واکسن کرونا بزنند؟

سپند امیرسلیمانی در بیمارستان بستری شد

ارتباط جنسی و 13 فایده آن

علائم نوع دلتا ویروس کرونا در جوانان شبیه سرماخوردگی است

رعایت 99.5 درصدی پروتکل های بهداشتی در امتحانات نهایی

علائم بروز لخته خون پس از دریافت واکسن کرونا

سپند امیرسلیمانی در بیمارستان بستری شد

5 راهکار سریع برای درمان استرس

هر شعبه اخذ رای، یک پایگاه سلامت

ورود واکسن کرونا به ایران از سر گرفته شد | توزیع واکسن های ایرانی از امروز

التهاب عضلانی، علت فوت 60 درصد از بیماران کرونایی

آغاز کارآزمایی بالینی واکسن پاستور روی کودکان و نوجوانان

مرکز مشاوره تغذیه چه خدماتی ارایه می دهند؟

آیا کووید 19 با بیماری های شناختی از جمله آلزایمر مرتبط است؟

علائم نوع دلتا ویروس کرونا در جوانان شبیه سرماخوردگی است

پلمب 6 مرکز غیرمجاز مداخله گر درمان در مهاباد

شتابزدگی در صدور مجوز واکسن کرونا دلیل فشارهای سیاسی به وزیر بهداشت است؟

دانش آموزان حتما باید واکسینه شوند؟

کنترل مرزها برای مقابله با ورود ویروس جدید به کشور/ارائه روند بازگشایی باشگاهها به ستاد کرونا

شیر شتر و دیابت نوع 2

آخرین وضعیت کرونا در هرمزگان

بررسی مشکلات بیمارستان شهداء لردگان

کودکان نیاز به واکسیناسیون ندارند؟

آخرین آمار جهانی کرونا سه شنبه 25 خرداد 1400

اجرای ناقص طرح نسخه الکترونیک آسیب زاست

اما و اگرهای انتقال ویروس کرونا از طریق غذا و نوشیدنی

اما و اگرهای انتقال ویروس کرونا از طریق غذا و نوشیدنی