مطالب مرتبط:
آموزش و پرورش به دنبال سخت گیری بی مورد نیست
آموزش و پرورش به دنبال سخت گیری بی مورد نیست
پاسور تیم ملی والیبال: لیگ ملت ها جنبه دست گرمی ندارد/ کرونایی شدم، اما سعی کردم عقب نمانم
پاسور تیم ملی والیبال: لیگ ملت ها جنبه دست گرمی ندارد/ کرونایی شدم، اما سعی کردم عقب نمانم
پاسور تیم ملی والیبال: لیگ ملت ها جنبه دست گرمی ندارد/ کرونایی شدم، اما سعی کردم عقب نمانم
-14 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 24 اردیبهشت 1400 ساعت 09:002021-05-14اجتماعي

دانش آموزانم عاشق تکالیف ورزشی هستند/ وزیر آموزش و پرورش بودم بساط کنکور را جمع می کردم/ به این دلیل معلم نمونه شدم


معلم نمونه استان آذربایجان غربی و دبیر نمونه تربیت بدنی شهرستان شوط عنوان کرد: تکالیف دانش آموزان را در قالب فیلم مطالبه می کنم و آنان نیز در زمان یک دقیقه ای تولید و محتواها را تبدیل به فیلم با حرکات ورزشی می کنند.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار از ماکو، از قدیم گفته اند که خصوصیات اصلی معلم نمونه داشتن وجدان کاری و فعالیت آموزشی برای جلب رضایت الهی است و اکنون که در دوران شیوع ویروس منحوس کرونا قرار داریم شاید کمتر کسی با گزاره هایی مانند وجدان کاری و فعالیت آموزشی کنار بیاید، اما واقعیت آن است که معلمان در هر شرایط دشوار دلشان برای دانش آموزان و شاگردانشان می تپد.

برای اثبات این موضوع کافی است سری به فضای مجازی بزنیم تا باورمان شود که هرچند معلمان از نعمت حضور در کلاس درس محروم هستند، اما با همان شور، نشاط، انگیزه، سختکوشی، دلسوزی، کنجکاوی، خوشبین بودن به دانش آموزان و مقابله با موانع بزرگ و کوچک سر کلاس حاضر می شوند و شاگردانشان را به تحرک و امید به آینده سوق می دهند.

پریسا محمودپور یکی از این معلمان نمونه استان آذربایجان غربی است که با عشق و علاقه به دانش آموزانش علم می آموزد و در این مسیر حتی خم به ابر نمی آورد.

جالب اینجاست که محمودپور در رشته تربیت بدنی تحصیل کرده و معلم ورزش است، بنابراین در کنار آموزش تئوری باید به صورت عملی شاگردانش را آماده فعالیت در رشته های مورد علاقه شان کند تا دانش آموزان امروز دانشجویان موفق فردا باشند و در تیم های مختلف ورزشی و حتی تیم های ملی بدرخشند.

این معلم نمونه شهرستان شوط استاد تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ماکو نیز هست و در گفت وگو با خبرنگار آنا به گزاره هایی مانند وجدان کاری و عشق اشاره می کند که می تواند در آموختن علم معجزه ها بکند.

خبرنگار آنا به بهانه هفته معلم گفت وگویی را با محمودپور ترتیب داده است که مشروح این گپ و گفت در پی می آید: آنا: ابتدا خودتان را معرفی کنید و بگویید چه سوابق علمی و پژوهشی دارید؟ محمودپور: پریسا محمودپور هستم، دبیر تربیت بدنی آموزش و پرورش شهرستان شوط و دانشجوی دکترای تربیت بدنی گرایش مدیریت ورزشی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز و استاد تربیت بدنی واحد ماکو.

دو گزاره ای که محمودپور را معلم نمونه معرفی کرد 11 سال معلم ورزش بوده و دارای پنج مقاله و دو کتاب تخصصی با عناوین آشنایی با قوانین رشته های ورزشی کاربردی در مدارس و فناوری نانو در مهندسی ورزش هستم.

آنا: تدریس در آموزش و پرورش را از چه سالی آغاز کردید؟ محمودپور: از سال 1389 به استخدام آموزش و پرورش درآمدم و تا امروز مشغول خدمت به مملکتم و دانش آموزان هستم.

آنا: چه شد که عنوان معلم نمونه استان آذربایجان غربی را کسب کردید؟ محمودپور: واقعاً فعالیت خاصی انجام ندادم و فقط به وظیفه معلمی ام عمل کردم، در ایتدای کار بر مبنای درس آن روز سر کلاس حاضر می شدم و به طرح موضوع می پرداختم و علاوه بر آموزش، تکالیف ورزشی و مفاهیم رشته های مرتبط با هر مقطع تحصیلی را در قالب فیلم از دانش آموزان مطالبه می کردم.

دانش آموزان پنج روز فرصت داشتند تا تکالیف شان را در حد فیلم یک دقیقه ای با کمترین امکانات، بدون هیچ نوع هزینه و با استفاده از امکانات موجود در خانه انجام داده و برای من ارسال کنند که این شیوه تدریس برای دانش آموزان و والدینشان جالب بود.

از سوی دیگر در آغاز هر هفته فعالیت های ورزشی رشته های مختلف را در گروه قرار می دادم تا دانش آموزان اگر به سوالی برخورد کردند مطرح کنند که خوشبختانه با استقبال بسیار خوب دانش آموزان مواجه شد.

پیش از شیوع ویروس کرونا در مدرسه 6 ساعت فعالیت داشتم، اما در دوران کرونا واقعاً 24 ساعته در اختیار دانش آموزانم هستم و به سوالات تک تک شان پاسخ می دهم و تکالیف ورزشی موجب شده فضای شاد و مفرحی برای دانش آموزان ایجاد شود.

از دیگر فعالیت های خاص من تولید و محتوا درباره رشته های ورزشی و مباحث آموزشی بود که سعی کردم با تولید و محتواهای مفرح و مختلف، استفاده از تصاویر متحرک، ترجمه فیلم های خارجی، استفاده از فیلم های داخلی حرکات ورزشی را به دانش آموزان آموزش دهم و شاگردانم نیز با دیدن این محتواها تکالیف خود را با انگیزه انجام می دادند.

آنا: یک معلم نمونه باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ محمودپور: داشتن وجدان کاری و در نظر گرفتن رضایت خداوند دو گزاره اصلی هستند که باید معلمان داشته باشند و در شرایط فعلی کرونایی این وجدان کاری بیش از پیش پررنگ تر می شود، چراکه تدریس معلمان به صورت آنلاین و مجازی است و ممکن است احساس شود برخی معلمان انگیزه حضور در مدرسه را در فضای مجازی ندارند، اتفاقاً برعکس معتقدم معلمان در روزهای دشوار فعلی وظیفه شان را به درستی انجام می دهند و بیش از همیشه به فکر پیشرفت دانش آموزان هستند.

کنکور باید حذف شود نظم، جدیت، تلاش، کوشش، حوصله به خرج دادن، تشویق دانش آموزان از دیگر ویژگی های معلمان نمونه است.

آنا: در تدریس تان از چه روش ها و شیوه هایی استفاد می کنید؟ محمودپور: علاوه بر تدریس به صورت مجازی از انواع پاورپوینت های ورزشی و تولید و محتواها استفاده می کنم تا نیاز دانش آموزان رفع شود.

آنا: به عنوان معلم نمونه آیا نقدی بر سیستم آموزشی، آموزش و پرورش و دانشگاه ها دارید؟ محمودپور: نقد در هر سیستمی وجود دارد و متأسفانه در جامعه ما به علم بهای زیادی داده نمی شود و افراد موفق باید علاوه بر تشویق زمینه را برای رشد شکوفایی هرچه بیشتر خود فراهم کنند.

آنا: اگر وزیر آموزش و پرورش یا وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بودید نخستین کاری که انجام می دادید چه بود؟ محمودپور: اگر وزیر آموزش و پرورش بودم بساط کنکور و مراکز آمادگی مرتبط با آن، مدارس خصوصی، غیرانتفاعی و نمونه را جمع کرده و سعی می کردم محیط آموزشی مفرح و شادی برای دانش آموزان ایجاد کنم تا آنان به طور یکسان در مدارس عادی درس بخوانند.

این باور غلط که معلمان نمونه فقط در مدارس غیرانتفاعی یافت می شوند باید برچیده شود، در حالی که معلمان نخبه و بااستعداد زیادی در مدارس عادی تدریس می کنند.

از سوی دیگر سعی می کنم هرچند وقت یکبار برای اولیای دانش آموزان جلسات آشنایی با هنجارهای روانی، اجتماعی و راهکارهای برطرف کردن آنها را برگزار کرده و از روانشناسان بزرگ در این زمینه کمک بگیرم، چراکه خانواده سالم موجب تربیت فرزند سالم و در نتیجه رشد و شکوفایی استعدادهای دانش آموزان هستند و در نهایت از معلمان در راستای تألیف کتاب های درسی استفاده می کردم.

آنا: و اگر وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بودید چه می کردید؟ محمودپور: اگر وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بودم پایان نامه را از مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری حذف می کردم و چاپ مقالات را ملاک دفاع از رساله قرار می دادم، چراکه دانشجو باید بدون استرس و با شور و نشاط دروس خود را به اتمام برساند نه اینکه استرس چاپ مقاله و پایان نامه و رساله داشته باشد.

دوم اینکه سعی می کردم از دانشجویان در زمینه تدریس استفاده کنم و حمایت بیشتری از دانشجویان در زمینه اختراعات، چاپ کتاب ها و مقالات می کردم.

محیط آموزشی باید برای دانشجویان لذت بخش باشد و استادان سخت گیر نیز توجه داشته باشند که هیچ دانشجویی نباید به دلیل سخت گیری استادان از حضور در دانشگاه محروم باشد یا با استرس بیشتری سر کلاس حاضر شود.

همچنین اگر وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بودم به رتبه های برتر هر رشته تحصیلی در دانشگاه ها بورسیه تحصیلی (مقاطع بالاتر) اعطا می کردم.

انتهای پیام/4078/
کلید واژه ها: دانش آموزان - معلم نمونه - فعالیت آموزشی - معلم - نمونه - استان آذربایجان غربی - وزیر آموزش و پرورش - ویروس منحوس کرونا - دانش - آموزش - آذربایجان غربی - آموزشی - فعالیت - آموزش و پرورش - معلمان - حرکات ورزشی - شهرستان شوط - ورزشی - فضای مجازی - تربیت بدنی - شیوع ویروس - وزیر آموزش - آذربایجان - فیلم - کلاس درس - خبرنگار - شهرستان - واقعیت - مطالبه - منحوس

آخرین اخبار سرویس:
ترافیک روان در کرمانشاه در جریان است

دختران امروز ، مادران فردا

دختران امروز ، مادران آینده

کارگر خانم برای کار در کارگاه حداقل فوق دیپلم

خیاط.چرخ کار اتوکار.همراه با اموزش کار

ترافیک روان در کرمانشاه در جریان است

دوره های آموزش مجازی قرآن در کرمانشاه برگزار می شود

جدیدترین مدارگرد سیاره زهره، 2031 تا 2033 به فضا می رود

پرده برداری از ضریح امامزاده عباس(ع) بندپی بابل در دهه کرامت

استخدام بخش روابط عمومی

استخدام دائم خیاط راسته دوزخانم تمام وقت وپاره وقت

کار در منزل با موبایل

نیازمند منشی خانم

اجرای طرح هوشمندسازی چاه ها در منطقه 7

فروشنده جوان اقا جهت همکاری در بدلیجات

استخدام در کافه رستوران ایرانی فرنگی شیک

برگزاری طرح «باغچه های مشارکتی» در 20 منطقه شهر

استخدام کارگر ماهر کارواش+جای خواب

قیچی زن و وردست برشکار

سالن دار خانم

خبر هایی از خرید تضمینی کلزا و افتتاح مرکز پایش ترافیک

آتش سوزی در کانون پرورش فکری کودکان پردیسان

افزایش غلظت آلاینده «ازن» در هوای تهران/گروه های حساس بعدازظهرها در فضای باز تردد نکنند

دوچرخه سواری؛ فرهنگی 60 ساله در نیشابور

راهنمای استفاده از سامانه ضمن خدمت فرهنگیان

فروشنده ابزار آلات

استخدام فروشنده در فروشگاه افق کوروش

کارگرانبار

کیفیت هوای تهران در شرایط قرمز قرار گرفت

گروه های حساس ساعات بعد ازظهر در فضای باز قرار نگیرند

سامانه ثبت نام کارت ملی هوشمند

آماده اعزام زائر به حج هستیم

افزایش آلاینده ازن در تهران / گروه های حساس بعدازظهرها بیرون نیایند

روایتی از دوچرخه سواری در تهران/ «مدام می پرسند مگر دیوانه ای؟»

استقرار جوی آرام و پایدار در لرستان

آتش سوزی در کانون پرورش فکری کودکان پردیسان

محدودیت های کرونایی سفر به شهرهای قرمز و نارنجی ادامه دارد

نتایج آزمون های مدارس سمپاد اوایل مرداد اعلام می شود

افزایش آلاینده  ازن در تهران | گروه های حساس بعدازظهرها بیرون نیایند

کارمند ساده جهت کار در فروشگاه لوازم یدکی ماشین

افزایش آلاینده  ازن در تهران | گروه های حساس بعدازظهرها در فضای باز قرار نگیرند

فراخوان برای انتقال نهاده های دامی ترخیص شده در بندر امام به گلستان

راه اندازی باغ راه حضرت فاطمه (س) طی ماه آینده در پایتخت

افزایش آلاینده «ازن» در هوای تهران | گروه های حساس بعدازظهرها در فضای باز تردد نکنند

عکس| زیارتِ نگین شهر قم در روز میلاد حضرت معصومه(س)

آغاز ویژه برنامه های دهه کرامت از جوار حرم مطهر رضوی

نکات مهم در عزیمت به حج با خرید فیش حج تمتع

آخرین وضعیت ترافیکی خیابان های کلانشهر اصفهان

استخدام نیروی حفاظتی

نیروی خانم در لباس فروشی

سازمان سنجش: کنکور در موعد مقرر برگزار می شود/ آغاز توزیع کارت آزمون از 6 تیر

استخدام بازاریاب شرکت شوینده و بهداشتی

بهزیستی: به کودکان کار خیابانی پول ندهید

زمان اعلام نتایج آزمون های مدارس سمپاد مشخص شد

سنجش سلامت بیش از 70هزار تبعه خارجی در خراسان رضوی

استخدام زوج سرایدار و نظافتچی بدون فرزند

کیفیت هوای تهران در شرایط قرمز قرار گرفت

توزیع 500سبد معیشتی بین خانواده های نیازمند و اقشار آسیب پذیر بردسکن

نتایج آزمون های مدارس سمپاد اوایل مرداد اعلام می شود

(تصاویر) بهم پیوستن دو خویشاوند وایکینگ پس از 1000 سال

غلظت آلاینده «ازن» در هوای تهران افزایش یافت/گروه های حساس بعدازظهرها در فضای باز تردد نکنند

توزیع 500 سبد معیشتی بین خانواده های نیازمند و اقشار آسیب پذیر بردسکن

برنامه زمان بندی آزمون سراسری 1400 اعلام شد

نخستین خانه محیط زیست شرق تهران افتتاح شد

بازپیرایی فضای سبز 20 مدرسه در محدوده منطقه 15

راهنمای استفاده از سامانه ضمن خدمت فرهنگیان

سنجش سلامت بیش از 70 هزار تبعه خارجی در خراسان رضوی

تصاویر| ارتفاعات ماسال

چرخکار و راسته دوز خانم

استخدام اپراتور جایگاه cng

نیروی خانم آشپز،نظافتچی وآبدارچی

نکات مهم در عزیمت به حج با خرید فیش حج تمتع

هفته ای گرم پیش روی اصفهان

روز دختر مبارک

پدر بابک خرمدین زنش را فریب داده بود؟!+عکس

هفته ای گرم پیش روی اصفهان

کارگر ساده یا کار آموز

تلاش برای بهره برداری از مسیر پیاده روی و دوچرخه سواری محور آزادی- دماوند

اهدای 800 هزار بسته متبرک رضوی به زائران و مجاوران در دهه کرامت

یک نفر آقا فوق دیپلم کامپیوتر برای پارکینگ

کلیات برنامه درسی «رشته امور تربیتی» و «مشاوره» تصویب شد

بازار ناکوک دوخت و دوز / اجرا نشدن عدالت مالیات در اصناف

ستاد کرونا: تمام دانشجویان تا پایان پاییز واکسینه می شوند

نیازمند نیروی فنی تاسیساتی

نیروی فنی

آمادگی 61 پایگاه سنجش سلامت دانش آموزان در خوزستان

واکنش دادستان لنگرود به قطع درختان دیوشل/عاملان تخریب محیط زیست باید پاسخگو باشند

گروه های حساس ساعات بعد ازظهر در فضای باز قرار نگیرند

افزایش غلظت آلاینده «ازن» در هوای تهران/گروه های حساس بعدازظهرها در فضای باز تردد نکنند

مشکل جدی روستاهای بجنورد در با مکان دفع زباله

استخدام تکنسین فنی (ترجیحا خانم) الکترونیک

هوای هشت شهر خوزستان آلوده است

دمای تهران به 40 درجه می رسد

دمای تهران به 40 درجه می رسد

ستاد کرونا: تمام دانشجویان تا پایان پاییز واکسینه می شوند

استخدام نصاب کابینت و کمد دیواری

استخدام منشی با مزایا

استخدام نیروی خدماتی با ضامن

افزایش غلظت آلاینده «ازن» در هوای تهران/گروه های حساس بعدازظهرها در فضای باز تردد نکنند

وعده مهرعلیزاده برای فعال شدن استعداد های فراموش شده

دانش آموزانم عاشق تکالیف ورزشی هستند/ وزیر آموزش و پرورش بودم بساط کنکور را جمع می کردم/ به این دلیل معلم نمونه شدم

دانش آموزانم عاشق تکالیف ورزشی هستند/ وزیر آموزش و پرورش بودم بساط کنکور را جمع می کردم/ به این دلیل معلم نمونه شدم