مطالب مرتبط:
احمدی نژادِ جدید آمد، عارف نیامد /ستاد انتخابات منتظر لاریجانی و رییسی
شرایط بازنشستگی بیمه شدگان روستایی در سال 1400+جزییات
شرایط بازنشستگی بیمه شدگان روستایی در سال 1400
زمان ثبت نام وام بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی در سال 1400 اعلام شد (23 اردیبهشت)
سال 1400 کم بارش ترین سال در  50 سال اخیر
-208 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 24 اردیبهشت 1400 ساعت 08:452021-05-14سياسي

احمدی نژادِ سال 1400 از نگاه وزیرش /موسوی و کروبی بگویند اشتباه کردند


محمد ناظمی اردکانی از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم می گوید: رییس دولت نهم و دهم باید یک تجدید نظری در رفتار سیاسی خودشان داشته باشد چون این گونه برداشت می شود که او در حال فاصله گرفتن از گفتمان انقلاب و مشی رهبر معظم انقلاب هستند.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری خبرآنلاین"، محمد ناظمی اردکانی وزیر دولت نهم و از کاندیداهای احتمالی ریاست جمهوری است.

او همچنان دولت نهم را الگوی مناسبی برای دولت ها می داند و البته معتقد است دولت دهم در اواخر کار به سمت حواشی رفت که تلخی آن از یاد مردم نرفته است.

بیشتر بخوانید؛ خبرآنلاین" را بخوانید؛ **** *آقای ناظمی اردکانی! برخی از اصولگرایان و مجلسی ها معتقدند قدرت باید یکدست شود یعنی یکدست اصولگرا شود، نگاه شما به این رویکرد چیست؟ آیا مشکلات در این صورت حل می شوند یا آسیب هایی را متوجه نظام می بینیم؟ ما در شرایطی قرار داریم که از همه ظرفیت های سیاسی کشور باید استفاده کنیم.

اینکه در مقاطع مختلف، وقتی یک جریان سیاسی پیروز می شود، یک جریان سیاسی دیگر را کنار می زند به نوعی ظرفیت سیاسی دیگری را که در کشور وجود دارد، نادیده می گیرد، این خودش ضایعه است.

چه بسا امروز هم ظرفیت های بی نظیر و کم نظیر طبیعی و انسانی کشور معطل باقی مانده است بدین گونه که ما با داشتن چنین ظرفیت هایی دچار فقر، عدم رفاه و بیکاری در کشورمان هستیم.

نباید جریان شکست خورده را کنار گذاشت به نظرم باید همه ظرفیت های کشور به میدان بیایند و رقابت کنند و آن جریانی که می تواند مطالبات مردم را به صورت تجمیع شده اعلام کند، نظر مردم را به خودش جلب کند و برای اداره کشور ایده، نظر و راهکار و راهبرد دارد، قطعا پیروز می شود، بعد از پیروزی هم از همه ظرفیت ها باید استفاده کرد نه اینکه وقتی یک جریان سیاسی پیروز شد، دیگر جریان سیاسی شکست خورده تبدیل به اپوزیسیون و متعرض شود چون این تعرض باعث کاهندگی جریان انقلاب و کاهندگی پیشرفت انقلاب و نظام می شود که به نظرم این یک ضعف است.

در سایر کشورها، تجربیاتی وجود دارد که هر جریان سیاسی به میزان آراء ای که به دست می آورد هم در مجلس و هم در دولت صاحب کرسی می شود.

بنابراین این وضعیتی که ما داریم چنین شرایطی را ایجاب نمی کند.

احتمالا براساس همان بحث تحزب گرایی، ممکن است در آینده یک سری مقررات وضع شود که این اتفاق بیفتد ولی در دوره های قبل همواره شاهد افرادی بودیم که شکست خوردند و منتقد یا مخالف شدند و افرادی که در بستر قدرت قرار گرفتند آنها را کنار زدند نه تنها کنار بزنند بلکه به گوشه یک دیوار ببرند تا صدایی از آنها بلند نشود و این برای کشور یک ضایعه است.

بین دولت، مجلس و قوه قضاییه باید همگرایی باشد *منظورتان مشخصا مسئله حصر است یا .

؟ مسئله آن به نظرم متفاوت است.

ادامه نکته قبلی ام را بگویم؛ یکدست شدن، قدرت ملی را باید در این ببینیم که همگرایی بین مجلس، دولت و دستگاه قضایی وجود داشته باشد و این همگرایی زمانی ایجاد می شود که این قوای رسمی در راستای سیاست های کلی نظام حرکت کنند یا در امتداد منویات رهبری حرکت کنند، دوم اینکه مردم را در سیاست گذاری و تصمیم گیری ها مشارکت دهند که اینجا تشکل های مردم نهاد (اعم از احزاب و سایر تشکل های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی) حلقه واسط دولت و مردم می شوند.

اگر موسوی و کروبی می گفتند اشتباه کردیم حصر اتفاق نمی افتاد ماموریت مردم هم تولید ثروت و دارایی برای کشور است، دولت و قوای رسمی باید سیاست گذاری کنند و بستری را فراهم کنند که مردم در فضای کسب و کارشان موفق باشند، سود ببرند و ارزش افزوده ایجاد کنند و مالیات بدهند که دستگاه های رسمی کشور به خوبی اداره شود، هرچقدر درآمدشان بیشتر باشد مالیات بیشتر پرداخت می کنند.

آنها اگر سیاست گذاری هایشان اشتباه باشد مردم ضرر می کنند و نمی توانند مالیات پرداخت کنند یعنی ما می توانیم یک سیکل فزاینده در نظام حکمرانی ایجاد کنیم یا می توانیم یک سیکل بازدارنده و کاهنده ایجاد کنیم که به نظرم الان این سیکل، بیشتر بازدارنده است مثلا دولت در سازمان بورس دخالت می کند یا در سود نظام بانکی دخالت می کند که در نتیجه باعث زیان افراد زیادی می شود یعنی باعث شکست و متضرر شدن هم افرادی که در این بازار سرمایه حضور پیدا کردند و هم شرکت ها یا بنگاه های اقتصادی که از بازار سرمایه استفاده می کنند می شوند.

بعد از آن هم نمی توانند مالیات پرداخت کنند.

اما در خصوص موضوع حصر که اشاره کردید، یک موضوع امنیتی برای کشور اتفاق افتاد یعنی در سال 88 بعد از اینکه پیروز انتخابات اعلام شد، عده ای به کف خیابان آمدند و اعتراض کردند در حالی که قانون اجرا شده بود، مردم براساس قانون به پای صندوق های رای آمده بودند و رای داده بودند، سپس افراد یا جریان های سیاسی آمدند و مردم را تحریک کردند و آنها را به خیابان آوردند و خسارت های مادی و معنوی (که خسارت های معنوی آن بیشتر بود) ایجاد کردند.

رسانه های خارجی یا افرادی که معاند با نظام و انقلاب بودند سوءاستفاده بسیاری کردند چه بسا که دشمنان انقلاب گفتند ما از این جریان در حال یارگیری هستیم و جریانی که به خیابان آمده است به اهدافی که ما در رابطه با براندازی نظام و حذف انقلاب دنبال می کنیم کمک می کند، یعنی یک اتفاق امنیتی افتاد و بعد از آن در فضای سیاسی شاهد بودیم که این افراد اگر می آمدند و اعلام می کردند که ما اشتباه کردیم و اتفاقی که رخ داد را آنها رهبری کردیم، این حصر هیچ وقت رخ نمی داد لیکن به نظرم رسید برخی مصر بودند به اینکه ما پیروز انتخابات بودیم و از طریق تقلب، فرد دیگری اعلام شد که پیروز انتخابات است و شاید هنوز هم این نگاه و تصور ناصحیح را داشته باشند.

به حضور در کابینه نهم افتخار می کنم *آقای ناظمی! وزیر آقای احمدی نژاد بودن نکته ای مثبت در رزومه شماست یا منفی؟ هر موضوعی را با توجه به شرایطی که در آن قرار می گیریم می توان مورد ارزیابی قرار داد در شرایطی که دولت نهم تشکیل شد و من عضوی از کابینه بودم، در آن مقطع به حضور در چنین کابینه ای افتخار می کردم چون همه چیز با چشم خدمت به جامعه در عرصه های مختلف دیده می شد، در دولت نهم که حضور داشتم البته در دولت دهم هم در لایه دوم مدیریتی بودم، رییس سازمان های بزرگ و همچنین استاندار بودم، واقعا شبانه روز تلاش و پیگیری بود، معضلات و مشکلات کشور احصاء شده بود.

حواشی تلخ دولت دهم از یاد مردم نرفته است شاید بتوان گفت بیشترین کار عمرانی در کشور در آن مقطع اتفاق افتاد و خدمت به معنای واقعی صورت گرفت و همه افرادی که در دولت بودند احساس خستگی نمی کردند علی رغم اینکه کار شبانه روزی و دویدن در میدان وجود داشت و لحظه ای آسودگی نبود.

چه بسا طعم شیرین خدمت که در دولت نهم چشیدم همان طعم شیرین باعث شد که در این عرصه بیایم و در شرایط حاضر، برای انتخابات ریاست جمهوری کاندیدا شوم اما موضوع تلخی که به وجود آمد و آن تلخی هنوز هم هست و این تلخی به مذاق مردم هم خوش نمی آید و به نوعی باید از مذاق مردم زدوده شود حاشیه هایی است که در دولت دهم به وجود آمد، آن حاشیه ها تا حدودی، فضاهای اجرایی و خدمت رسانی را کُند کرد.

هر چند که در دولت دهم پروژه مسکن مهر ادامه پیدا کرد و پروژه ای که مردم هم از آن خوشحال بودند، ذائقه شخص بنده با جایی که با حاشیه همراه است به ویژه حاشیه ای که با گفتمان انقلاب و با منویان مقام معظم رهبری زاویه پیدا کند، چندان سازگاری ندارد و همه تلاشم بر این بوده در هر جایی که حضور دارم حتی اگر بتوانم خدمت ناچیزی انجام دهم از گفتمان انقلاب و از منویات مقام معظم رهبری فاصله نگیرم.

برداشت بنده این است که محور قدرت ملی در کشور با توجه به قانون اساسی، اصل ولایت فقیه است و این محوریت است که قدرت ملی را کارآمد می کند.

احمدی نژاد کنونی با سال 84 متفاوت است *آقای ناظمی!، آقای احمدی نژاد این روزها با آقای احمدی نژادی که شما وزیر ایشان بودید و شما را برکنار کرد، چه تفاوتی کرده است؟ تفاوت وجود دارد.

یعنی آن موقع گفتمان انقلاب، ارزش های انقلاب، خدمت به مردم حتی خدمت به آحاد جامعه ملاک بود.

از خاطرم نمی رود آن موقع ما درب اتاق هایمان به روی مردم باز بود تا مردم خواسته هایشان را مطرح کنند و ما پیگیری کنیم.

آن زمان بحث مبارزه با قدرت های سلطه مطرح بود، اینکه روی اعمال سیاست های استکباری وقعی نگذاریم و به نوعی استکبارستیزی که در قانون اساسی به عنوان یکی از اصول آمده اعمال می شد و دشمن هم عقب می نشست یعنی با موضع گیری هایی که صورت می گرفت و انسجامی که در داخل به وجود آمده بود دشمن هم عقب نشینی می کرد و جرات نمی کرد که جلو بیاید.

احمدی نژاد در حال فاصله گرفتن از مشی رهبری و گفتمان انقلاب است در سال های اخیر شاهد این هستیم که دشمن در بسیاری مواقع پُررو شده است یعنی علیرغم اینکه ما سعی کردیم در برخی از مواضع یا برخی از مشکلات تحمیلی که به کشور ما وارد کردند مثل موضوع تحریم، کوتاه بیاییم ولیکن آنها جَری تر شدند برجام که به امضاء رسید شاهد این بودیم که دشمن نه تنها دست از تحریم ها بر نداشت بلکه تحریم ها را تشدید کرد و این تشدید کردن یعنی جری تر شدن و به اصطلاح اگر ما یک گام عقب گذاشتیم آنها ده گام جلوتر آمدند.

به نظرم رییس دولت نهم و دهم در این خصوص باید یک تجدید نظری در رفتار سیاسی خودشان داشته باشند چون این گونه برداشت می شود که او در حال فاصله گرفتن از گفتمان انقلاب و مشی رهبر معظم انقلاب هستند.

به هر حال این برداشتی است که صورت گرفته است.

حاضرم وزیر احمدی نژاد شوم اگر.

* اگر آقای احمدی نژاد تاییدصلاحیت شوند و دوباره رییس جمهور شوند شما حاضر هستید وزیر ایشان شوید؟ اگر دولت نهم تکرار شود، بله.

ترکیب دولت نهم و دولت شهید رجایی، الگوی خوبی برای دولت آینده است *یعنی دولت ایده آلی که بخواهید تشکیل دهید شبیه دولت نهم است؟ می تواند یک الگو باشد البته در شرایط فعلی که قرار گرفتیم.

آن دولت مربوط به سال 84 تا 88 است و ادامه آن از 88 به بعد بود.

البته شرایط هم بسیار تغییر کرده است.

مثل دولت شهید رجایی که یک دولت ایده آل برای همه ما است چون آن دولت، دولت سراپا خدمت بود و دولت نهم هم تمام تلاشش این بود که آن الگو را احیا کند بدیهی است که دولت شهید رجایی به اضافه دولت نهم می تواند یک الگوی خوبی باشد، به ویژه با شرایطی که الان در آن قرار گرفتیم که تا حدود زیادی پیچیده تر است ولیکن روش ها و منش های مسئولان هم باید روش ها و منش هایی باشد که انقلاب می پسندد و در توصیه های امام (ره) و مقام معظم رهبری به آنها اشاره شده است، منش و روش هایی که دال بر ویژگی هایی باشد که مقام معظم رهبری اخیرا در ارتباط با کاندیداهای ریاست جمهوری اعلام فرمودند.

ما در برنامه دولت سیزدهم که تدوین کردیم و سال گذشته هم از آن رونمایی شد (در دهه فجر)، در این دولت به یک سری ویژگی ها اشاره کردیم؛ اتفاقا در این رابطه هم ویژگی های رییس دولت را مطرح کردیم، هم ویژگی هایی که تیم دولت باید داشته باشند و هم ویژگی های مردمی که می خواهند با این دولت مشارکت کنند (در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها مشارکت داشته باشند)، نگاهی هم که وجود دارد برگرفته از ویژگی هایی است که امام علی (ع) در ارتباط با دولتمردان مطرح می کنند که چگونه باید با مردم رفتار کنند، چه مسائلی در آن دولت برایشان مهم باشد که آن ویژگی ها مدنظر قرار گرفته و از آنجا جهت گرفتیم.

درباره ورود نظامی ها به انتخابات باید قانون را ملاک قرار داد *شما سابقه حضور در سپاه را هم دارید.

در حال حاضر برخی از کاندیداهایی که مطرح می شوند سردارهای نظامی و سپاهی هستند.

نگاه شما به این قضیه چیست؟ زمانی که جنگ آغاز شد من به عنوان یک افسر وظیفه به منطقه جنگی رفتم البته پیش از آن هم از طریق بسیج به اهواز رفته بودم، اهواز را با خمپاره می زدند.

من از طریق بسیج به اهواز عازم شدم و بعدش هم به عنوان افسر وظیفه قریب به 2 سال در منطقه جنگی سر پل ذهاب حضور داشتم که اوایل جنگ یعنی سال 58 یا 59، بود.

بعد از اینکه خدمتم تمام شد به سپاه کردستان رفتم البته عضو سپاه نشدم اما آنجا به عنوان یک بسیجی با سپاه کردستان همکاری داشتم و بعد هم به تهران آمدم و یک مقطعی در دفتر مرکزی جهاد سازندگی مشغول بودم اما به این دلیل که تعهد خدمت در مخابرات داشتم مجبور بودم به مخابرات برگردم و تعهد خدمتم را انجام دهم.

بعد از آن وارد دستگاه های اجرایی شدم اما در خصوص حضور نظامی ها؛ باید قانون را ملاک قرار داد، اگر قانون اجازه می دهد بنابراین لباس چندان مطرح نیست و اگر قانون محدودیت ایجاد می کند باید آن محدودیت را مدنظر قرار داد.

برخی از فرماندهان ارشد سپاه در دفاع مقدس نشان دادند که حاضر هستند از همه چیز خودشان بگذرند و فداکاری کنند و بعد از دفاع مقدس هم در جاهای مختلفی که قرار گرفتند منشا فداکاری و اثرات سازنده بودند، در دولت نهم استاندارانی بودند که در گذشته فرمانده سپاه بودند و استانداران بسیار موفقی بودند و در آن استان ها تحول ایجاد کردند بنابراین به نظرم ملاک باید قانون باشد و آن چیزی که قانون می گوید اجرا شود.

قطعا شورای نگهبان هم این موضوع را مورد نظر قرار می دهد.

اصولگرایان از نظامیان برای کاندیداتوری دعوت نکرده اند *آقای ناظمی! ورود کاندیداهای نظامی به انتخابات را یک فرصت می دانید یا یک تهدید؟ به نظر می رسد برخی از اصولگرایان ، نگاه مثبتی به کاندیدای نظامی دارند ولی برخی هم می گویند آیا اصولگرایان دچار قحط الرجال شدند که به سمت کاندیداهای نظامی رفتند.

به نظر نمی رسد که اصولگراها دعوت کرده باشند که برخی از چهره های نظامی حضور داشته باشند یعنی تا آنجایی که من اطلاع دارم با تشخیص خودشان آمدند و وارد عرصه رقابت های سیاسی می شوند.

برداشت من این گونه است.

به نظرم کثرت کاندیداها (کثرتی که انتخابات ریاست جمهوری ایجاب می کند) در صورتی که به وحدت بیانجامد یک نوع ارزش است، افرادی که در کسوت نظامی حضور پیدا کردند با توجه به تجربیاتی که در عرصه های دفاعی داشتند یا حتی در مسائل کشوری هم بعد از جنگ حضور پیدا کردند، نظرات و ایده هایشان را مطرح می کنند و آن بستگی به اقبال مردم دارد که به کدام چهره اقبال نشان بدهند.

مردم به کسوت کاندیداها نگاه نمی کنند *یعنی جامعه نمی تواند رییس جمهور نظامی را بپذیرد؟ مردم به کسوت افراد نگاه نکردند و چندان برایشان مطرح نبوده است البته برای برخی ممکن است موضوعیت داشته باشد به ویژه برخی از چهره های سیاسی خصوصا آنهایی که بیشتر در احزاب فعال هستند، ممکن است نظری روی چهره نظامی یا غیرنظامی داشته باشند ولیکن چون چهره های نظامی نمی توانند در احزاب حضور داشته باشند یا نمی توانند حزب ایجاد کنند چون این محدودیت برایشان وجود دارد افرادی که حزب ایجاد کردند یا فعالیت حزبی و سیاسی دارند اینها نمی توانند یک رقیب این چنینی در کنار خودشان ببینند و حساسیت نشان دهند.

2727
کلید واژه ها: ناظمی اردکانی - محمد ناظمی اردکانی - انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم - ریاست جمهوری - دولت نهم - اردکانی - انتخابات ریاست جمهوری - دولت - کاندیداهای انتخابات - رهبر معظم انقلاب - ناظمی - اصولگرا - انتخابات ریاست - دولت نهم و دهم - گفتمان انقلاب - جمهوری - انقلاب - رفتار سیاسی - فاصله گرفتن - یکدست - اصولگرایان - ریاست - انتخابات - محمد - خبرگزاری - وزیر - دولت دهم - دولت ها - مشکلات - اشتباه

آخرین اخبار سرویس:
بررسی چهارواکسن کرونای اصلی روسیه/ واکسن استنشاقی و تک دوز تلاشی برای سرعت دادن به پایان کرونا

فهم درستی از واقعیت های بوم شناختی سرزمین وجود ندارد

تولید و پخش 38 هزار دقیقه برنامه انتخاباتی از صدا و سیمای کرمان/ اخذ رای در بیت الزهرا(س) و گلزار شهدا

پیشگوی رد صلاحیت هاشمی را به تیمارستان می بردند!

70 مدرسه دهدشت شعب اخذ رأی هستند

تدوین اطلس امنیت و سلامت در تمامی شعب اخذ رای استان مازندران

همکار خانم در استدیو خبری،رسانه ای

منشی نیازمندیم برای شرکت عمرانی

نیازمند راننده پایه یک

استایل متفاوت تبسم هاشمی /عکس

نقش میرحسین موسوی و سیدمحمد خاتمی در انتخابات 1400

ویدئو | سرنوشت انتخابات را این افراد مشخص می کنند

افشای راز رد صلاحیت آیت الله هاشمی در انتخابات 1392

درخواست جامعه بزرگ اتیسم ایران از رییس جمهور آینده

غفوری فرد: آیت الله رییسی می توانست خیلی حرف ها را در مناظره بگوید، اما بخاطر اخلاق نگفت

رسالت دانشگاه در ایجاد بلوغ فکری جامعه برای برگزاری انتخاباتی پرشور

حضور نیرو های سازمان جوانان هلال احمر در شعب اخذ رای

احمدی نژاد از 300 متری بیت رهبری کفش هایش را در می آورد

کنایه تند عباس عبدی: یک روحانی درجه چند آیت الله هاشمی را ردصلاحیت کرده، 12 مجتهد و حقوقدان هم هاج و واج نظرش را پذیرفتند

«دیوارکش» نخستین مستندی است که مستقیم به سکس و سیاست در ایران می پردازد

اقتصادِ منهای فرهنگ محکوم به شکست است/ اینکه کاندیدایی بگوید همه چیز ما را اقتصاد معین می کند، ناشی از ضعف تفکر است/ ریل گذاری برای بودجه هنر از ابتدا اشتباه بود

پس از سه مناظره

مردم برای انتخاب درست مشورت کنند

منشی و کمک حسابدارخانوم

کارگر کبابی ترجیحا با سابقه کاری

مسول دفتر خانم

عراقچی: بدون رفع نگرانی های مهم و تحقق اهداف کلیدی ایران، هیچ توافقی نخواهیم کرد

استایل متفاوت تبسم هاشمی /عکس

هیچکدام از هفت کاندیدا، درک درستی از سیاست خارجی ندارند

انتخابات پر شور و حداکثری باعث تقویت و حفظ نظام می شود

این هشدار را جدی بگیرید!

نظرسنجی های مهندسی شده برای تمام کردن کار به نفع اصولگرایان؟!

پیشگامی رسانه های محلی در انتخابات

لیست اصلاح طلبان مشهد منتشر شد

روایت حیدر مصلحی از رد صلاحیت هاشمی رفسنجانی + فیلم

جدول خاموشی های احتمالی برق مازندران در روز دوشنبه 24 خرداد

عراقچی: بدون رفع نگرانی های مهم و تحقق اهداف کلیدی ایران، هیچ توافقی نخواهیم کرد

تقویم و اوقات شرعی دوشنبه بیست و چهارم خرداد ماه

محل نزاع؟!

ناراحتی کیهان از اینکه نمی توان رییس جمهور را وسط دوره ریاست جمهوری اش کنار گذاشت

دولت آینده از ظرفیت نخبگان و دانشگاهیان برای تحول کشور استفاده کند

کشتی تایتانیک و مقایسه اندازه پروانه آن با کارگران بندر(عکس)

تهدید علیه جمهوریت؟!

پایش مستمر جرائم انتخاباتی /تبلیغات پیش از موعد بیشترین تخلف

از داغ شدن تنور انتخابات در کاشمر تا شائبه برگزاری جشن توسط شهرداری برای تبلیغ کاندیداهای خاص/ فرماندار: در صورت اثبات برخورد می کنیم

امکان تغییر نظر اصلاح طلبان وجود دارد

مذاکرات وین به سود کیست؟/ رسیدن ایران به «دوره گریز» کوتاه تر شده یا نشده

ناوشکن «دنا» و مین شکار «شاهین» به نیروی دریایی ارتش ملحق می شوند | مین شکار شاهین چه ویژگی هایی دارد؟

مشی سیاسی رهبر انقلاب درباره افراد فعال در عرصه انتخابات

پایش مستمر تخلفات و جرائم انتخاباتی /تبلیغات پیش از موعد بیشترین تخلف

استخدام با کارشناس اداری وفروش

دونفر پیک موتوری

فیلم عروس و داماد خوش ذوق ایرانی دوچرخه سوار + فیلم

در رویدادهای مهمی مانند انتخابات، نگاه مردم و جامعه به دانشگاه است

انصراف نمی دهم و تا آخر انتخابات هستم

کاندیدای انقلابی به دنبال ادامه لاشه متعفن خواهد بود!

چرا کاندیداهای پوششی تا الان به نفع رییسی کنار نرفته اند؟

مردم با رأی آگاهانه تأثیر مدیریت را در بخش های زندگی درک می کنند

صندوقدار خانم

نیاز به سرمایه گذار برای بازدهی یک ایده

نظافتچی در کافه

استخدام عکاس

بسته بندی لواشک در منزل

کمبود پزشک دغدغه کدام نامزد«پاستور»بود/نابرابری در دسترسی به پزشک

صفحه اول روزنامه های دوشنبه 24 خرداد 1400

بسته خبری «شمارش معکوس انتخاب 1400» / 4 روز مانده به انتخاب سیزدهم + حواشی

استخدام سرپرست کارگاه در یک شرکت معتبر

دعوت به همکاری خانم و اقا در زمینه خودرو آشنا به زبان انگلیس

ببینید | برنامه مهرعلیزاده برای مهار تورم

تصاویر/ آماده سازی صندوق های اخذ رای

نقش میرحسین موسوی و سیدمحمد خاتمی در شگفتی انتخابات 1400

چرا اصولگرایان نگران شده اند؟

سالن کار تالار + آشپز

به یک نفر همکار ظرف شور نیازمنیدم.

ژست خاص امیرحسین آرمان پشت فرمون /عکس

بیش از 6000 اشتراک رایگان گاز به مددجویان فارس واگذار شد

زنان از فضا های عمومی شهر تهران خداحافظی نخواهند کرد| نقشه خشونت جامعه چیست؟

موسوی: شرکت نکردن در انتخابات به نفع هیچ کسی نیست

واکنش تند عباس عبدی به ادعای حیدر مصلحی

پایش تخلفات و جرایم انتخاباتی /تبلیغات پیش از موعد بیشترین تخلف

مشی سیاسی رهبر انقلاب درباره افراد فعال در انتخابات

نیازمند منشی مطب

نیازمند نظافتچی و آشپز

نیازمند شاگرد مکانیک (خودروهای کلاسیک)

دفتر کار گلخانه

دو نفر یک تفکر و پنج تا یک تفکر دیگر را دنبال می کنند/آیا هر پنج نفر باید تا پایان انتخابات بمانند؟/پنج نامزد جریان انقلاب به سمت همگرایی روند

کشور به خاطر تحریم های ظالمانه آسیب جدی دیده است/مشکب توزیع را حل کنیم، گرانفروشی حل خواهد شد

دعوت از ارامنه ایران برای شرکت در انتخابات

پایان نامه بررسی شرایط حجیت سیاق شایسته تقدیر شناخته شد

سخنرانی تلویزیونی رهبر انقلاب در روز 26 خرداد

ژست خاص امیرحسین آرمان پشت فرمون /عکس

شیوه رفتاری و مشی سیاسی رهبر انقلاب درباره افراد فعال در عرصه انتخابات

پایش تخلفات و جرایم انتخابات

افشاگری میرسلیم درباره تایید و ردصلاحیت ها

گفتگوی زاکانی با مردم آذربایجان شرقی

افشای رابطه پنهانی آناشید حسینی با پویان مختاری!

انتخاب آگاهانه شورا ها عامل آبادانی روستا ها

اصولگرایان نگران شدند

چرخکار و صنعتی زن خانم و آقا

جذب نیرو(با درآمد مستمر در همه استانها)شرکت بیمه کارآفرین

احمدی نژادِ سال 1400 از نگاه وزیرش /موسوی و کروبی بگویند اشتباه کردند

احمدی نژادِ سال 1400 از نگاه وزیرش /موسوی و کروبی بگویند اشتباه کردند