مطالب مرتبط:
ویروس آفریقایی تحت پیگرد قرار گرفت!
رابطه طاسی و احتمال درگیری با کرونای شدیدتر
قبل از رابطه زناشویی هرگز این مواد غذایی را نخورید!!
روایت الکاظمی از چالش های عراق، رابطه با ایران و دیگر مسائل منطقه
ببینید: ویروس آفریقایی تحت پیگرد قرار گرفت!
-205 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 24 اردیبهشت 1400 ساعت 05:002021-05-14سياسي

همه چیز در رابطه با گل «بنفشه آفریقایی»


گل «بنفشه آفریقایی» در تمام طول سال گل می دهد و رنگ گلبرگ های آن آبی، قرمز، صورتی، سفید و بنفش است.

این گیاه به آسانی قابلیت نگهداری در گلدان به عنوان گیاه زینتی را دارد.

- ": بنفشه آفریقایی از گیاهان بومی کشور تانزانیا و قسمت گرمسیری شرق آفریقا و همچنین اطراف جنوب شرقی کنیا می باشد.

این گیاه اولین بار توسط فردی به نام سنت پل، شناسایی شده است.

  جذابیت گیاه بنفشه آفریقایی نه تنها به دلیل گل های رنگین و زیبایش، بلکه به دلیل برگ های مخملی و کرکدار به رنگ سبز تیره و فرم آن می باشد.

در برخی مدل های بنفشه آفریقایی، لبه های برگ، سفید یا روشن تر هستند.

این گیاه حساس بوده و به مراقبت و توجه بیشتری نیاز دارد تا زمانی که موقعیت مناسب خود را پیدا کرده و به زندگی آرام خود ادامه دهد.

تفاوت واریته های مختلف بنفشه آفریقایی در رنگ و تعداد گل ها می باشد.

بنفشه آفریقای در رنگ های سفید، صورتی، زرشکی، بنفش و ارغوانی دیده می شوند.

به دلیل بی تفاوت بودن به طول روز، گل دادن این گیاه در شرایط مساعد و در تمام طول سال اتفاق می افتد.

  روش مراقبت و پرورش بنفشه آفریقایی میزان مناسب آب: خاک را مرطوب نگه دارید و اجازه دهید که قبل از آب دادن ریشه ها کمی خشک شوند و با آب دادن به شکوفه زدن تشویق شوند و در دمای اتاق، آب دادن را از زیر شروع کنید و یک پلاستیک را زیر گلدان قرار دهید و اجازه دهید که گیاه آب را جذب کند (بیش از 30 دقیقه نباید طول بکشد) و از ریختن آب روی برگ ها اجتناب کنید، زیرا باعث آسیب دیدگی به گیاهان می شود و برای استفاده بهتر، سعی کنید که مستقیما گیاه را تغذیه کنید.

  زمانی که آب داده شده به گیاه بیش از حد سرد باشد، برگ های بنفشه آفریقایی شروع به فر خوردن می کند و آب دادن از بالا به این گیاه نیز باعث لک شدن برگ ها می شود که این لک ها را به هیچ وجه نمی توان از بین برد.

  همانطور که گفته شده است هیچ گاه از آب شیرین برای این گیاه استفاده نکنید که آب شیرین محتوای نمک را در گیاه افزایش می دهد و در نتیجه PH و الکتریسیته خاک بهم می ریزد و توانایی گیاه در جذب آب و مواد مغذی پایین می آید پس اگر آب شیرین در اختیار دارید، قبل از استفاده برای گیاه، آن را تغییر دهید وگرنه بهتر است که از یک منبع آب متفاوت استفاده کنید.

  از آب های کلر دار برای آب دادن به بنفشه استفاده نکنید که بعضی از کلر ها برای فتوسنتز گیاه ضروری هستند، اما بنفشه آفریقایی به مقدار بسیار کمی از آن نیاز دارد و در نتیجه استفاده بیش از حد از آبی که کلر بالا دارد، باعث سوختگی برگ ها و گل ندادن گیاه می شود.

اگر آب شما کلر دار است و هیچ منبع جایگیزینی ندارید، آب را در یک ظرف بریزید و اجازه دهید که کل شب را بیرون از یخچال باشند تا کلر آن ها از بین برود.

  همچنین دستگاه هایی طراحی شده اند که در صورت نیاز به گیاه آب می دهند و نیاز به مراقبت شما ندارند که این دستگاه ها معمولا داخل خود گلدان هستند و کافی است که آب کافی را به آن ها برسانید و خودشان زمان مناسب را برای آب دادن به گیاه پیدا می کنند.

نور مناسب: میزان نور جذب شده توسط بنفشه آفریقایی در سلامت آن بسیار حائز اهمیت است.

آن ها به نور ملایم تا روشن، غیر مستقیم و نور معمولی داخل خانه نیاز دارند.

بنفشه آفریقایی مانند دیگر گیاهان برای فتوسنتز باید نور داشته باشد و فتوسنتز آن نیز اصولا بر عهده برگ ها و ساقه های سبز می باشد که کربن، اکسیژن و هیدروژن (به شکل کربن دی اکسید و آب) را انتقال می دهد و آن را به انرژی مورد استفاده تبدیل می کند که به آن کربوهیدرات می گویند.

  اگر نور به اندازه کافی به این گیاه نرسد، از گل دادن دست می کشد و برگ های آن رو به زرد می شود و نور نا کافی برای این گیاه مضر است و نور زیاد نیز برای آن دردسرساز خواهد بود.

  نور بیش از حد زیاد نیز می تواند لکه های قهوه ای روی برگ ها یا گل ها ایجاد کند.

  بنفشه آفریقایی در صورت دریافت نور غیر مستقیم، اما زیاد، بهترین خود را نشان خواهد داد.

  اگرچه که بنفشه آفریقایی می تواند نور مستقیم را در اول یا پایان روز تحمل کند، اما بهتر است که برای آن سر پناهی ایجاد کنید و برای بهترین نتیجه این گیاه را زیر پنجره ای قرار دهید که کل روز نور دریافت می کند به خصوص پنجره ای که در معرض نور غربی یا جنوبی است و حتی می توانید از یک پرده نازک برای فیلتر کردن نور خورشید استفاده کنید.

  به یاد داشته باشید که شدت و طول زمان نور خورشید در فصل های مختلف متفاوت است و در طول ماه های زمستان گیاه به نور بیشتری نسبت به همیشه نیاز دارد و همچنین بسیار مهم است که گیاه را بچرخانید تا هر دو طرف آن به صورت یکسان و مساوی نور دریافت کند که اگر این کار را انجام ندهید، برگ ها به سمت نور خم می شوند و بزرگ تر می شوند.

  دما و کیفیت هوا دما، رطوبت و کیفیت هوا جزء فاکتور های مهم برای رشد بنفشه آفریقایی است که اگر این شرایط را در حالت مناسبی برای این گیاه فراهم کنید، بنفشه آفریقایی رشد بسیار عالی خواهد داشت و عموما بهتر است که دمای محیط را 70 درجه فارنهایت نگه دارید و اجازه ندهید که دما به زیر 60 درجه یا بالای 80 درجه برسد و همچنین نیابد گیاه را در محیطی قرار دهید که تغییرات دما در آن بالاست.

  اختلاف دمای شب و روز برای این گیاه نباید بیش تر از 10 درجه باشد تا بتواند گل دهی خوبی داشته باشد.

  اگر هوا بیش از حد گرم باشد، قد آن بیش از حد بلند می شود و برگ ها خشک می شوند و گل ها کم کم می ریزند و پس سعی کنید که دمای هوا را به صورت تدریجی کاهش دهید و مراقب باشید همانطور که در حال کاهش دما و سرد کردن هوا هستید، کم کم دفعات آب دادن را تغییر دهید تا به گیاه شما آسیب وارد نشود.

  هوای بیش از حد سرد نیز می تواند باعث مرگ این گیاهان شود:این گیاهان در هوای بسیار سرد از گل دادن دست می کشند، رشد آن ها نیز کند می شود و در موارد شدیدتر برگ ها و گل های آنان شروع به پژمرده شدن می کنند.

  پس در چنین مواقعی سریعا گیاه را به منطقه گرم تر منتقل کنید و سپس بافت های گیاهی را که بیش از حد تیره شده اند را از آن ها جدا کنید که این کار مانع از پوسیدگی گیاه می شود و تا مدتی آب دادن و کود دادن را متوقف کنید، اما رطوبت را حفظ کنید.

می توانید از روش کیسه ای استفاده کنید بدین صورت که یک کیسه پلاستیکی تمیز را دور گلدان بنفشه آفریقایی با سیم ببندید و اگر گیاه شما زنده بماند، چند روز بعد اثرات ریکاوری را در آن مشاهده خواهید کرد.

برای احیای بیشتر این گیاه بهتر است که کیسه را به مدت یک هفته روی آن نگه دارید و بعد از برداشتن کیسه، باید روتین همیشگی آب دادن و کود دادن را آغاز کنید.

  مرطوب نگه داشتن منزل نیز کار آسانی نخواهد بود، اما باید سعی کنید که این رطوبت حداقل بین 50 تا 60 درصد باشد و از طرفی ایده آل ترین رطوبت بین 70 تا 80 درصد برای بنفشه آفریقایی می باشد.

  برای این که رطوبت این گیاه را افزایش دهید، می توانید گروهی از بنفشه های آفریقایی را در کنار یکدیگر بکارید.

با این کار 15 درصد به رطوبت آن ها اضافه خواهید کرد.

البته این گیاهان را نباید تا حدی به یکدیگر نزدیک کنید که برگ های آن ها با هم تماس داشته باشند.

اگرچه که میزان رطوبت مهم است، اما باید مراقب باشید که فضایی برای رشد را نیز به گیاهان بدهید تا از رشد قارچ های خطرناک در آن ها جلوگیری شود.

  در فصل های زمستان نیز می توانید از دستگاه های بخور استفاده کنید.

البته باید مراقب باشید که دستگاه بخور شما ویژگی تصفیه هوا را نداشته باشند، زیرا در غیر این صورت باعث خشک شدن فضای داخل خانه می شوند و در فصل تابستان نیز می توانید از دستگاه های بخور خنک کننده استفاده کنید.

  یکی دیگر از عواملی که در کیفیت هوا تاثیرگزار هستند، این است که میزان مواد شیمیایی و گاز ها را در هوا بسنجید، مثلا لوازم برقی خانه و یا گاز آشپزخانه این مواد را تولید می کند که این مواد می تواند باعث رنگ پریدگی برگ ها و کوچک شدن گل ها شود، تا جایی که رنگ آن ها را قهوه ای کند یا باعث ریزش آن ها شود و بهترین راه این است که بنفشه آفریقایی خود را از معرض این گاز ها و مواد شیمیایی دور کنید که این گاز ها نه تنها در طولانی مدت روی گیاه تاثیر می گذارند، بلکه می توانند به بدن خودتان نیز آسیب وارد کنند، پس حتی الامکان گیاه را از محل پخت و پز خود دور نگه دارید.

نکاتی مهم برای افزایش عمر و کیفیت نگهداری از بنفشه آفریقایی شکوفه های پلاسیده و ساقه های قدیمی را برای رشد بیشتر قیچی کنید و گیاهان را دور از سطح زمین قرار دهید.

  فراموش نکنید که برگ های بنفشه آفریقایی نباید به صورت مستقیم مرطوب شوند و اسپری آب به برگ های آن به هیچ وجه توصیه نمی شود.

  برای گل زیبای خود گلدان مناسب انتخاب کنید چراکه اگر گلدان نسبت به اندازه گیاه بزرگ تر باشد، گل دهی دچار تاخیر خواهد شد.

  جنس مناسب گلدان برای بنفشه ی آفریقایی گلدان پلاستیکی است چراکه این گیاه حساس است، گلدان سفالی با جذب سرما برای آن تنش سرمایی ایجاد می کند.

  فصل مناسب تعویض گلدان بنفشه ی آفریقایی فصل بهار است.

  تکثیر بنفشه آفریقایی به چه صورت است؟  بنفشه آفریقایی علاقه بسیاری به بزرگ کردن خانواده خود دارد؛ به همین جهت برای تکثیر آن می توان از روش ها مختلفی استفاده کرد.

برای این کار باید از راه کاشت بذر، قلمه برگ و تقسیم بوته استفاده کرد.

   قلمه برگ ساده ترین و معروفترین روش تکثیر این گیاه روش قلمه برگ است که در فصل تابستان صورت می گیرد.

در این روش برگ مناسب را با چاقوی تیز از انتهای دم برگ باید جدا کرده و درون آب قرار دهید تا ریشه دهد، فقط باید مراقب بوده تا برگ درون آب قرار نگیرد.

راه دیگر این است که قلمه برگ را در خاک سبک ریشه دار کنید.

قرار دادن نایلون روی قلمه ها برای رطوبت بیشتر محیط، موجب افزایش سرعت ریشه زایی می شود.

  کاشت بذر چنانچه عنوان کرده ایم در روش کاشت بذر باید بذر های تازه و با قوه نامیه مناسب تهیه کرده و آن ها را درون بستر خاک بکارید.

نور مناسب و درجه حرارت مناسب 25-20 درجه سانتی گراد هم برای رشد بذر ها نیاز است.

برای آبیاری نیز می توان از روش اسپری کردن آب استفاده کرد.

  تقسیم بوته روش تقسیم بوته نیاز به صبر بیشتری دارد، زیرا با بالا رفتن سن گیاه، و رشد پاجوش های کنار گیاه که نشان از تولدی جدید است باید عمل کرده و این پاجوش ها را جدا کنید، سپس آن ها را در درون گلدان دیگری بکارید.

  منبع:نمناک
کلید واژه ها: آفریقا - آفریقایی - بنفش - گیاه - قابلیت نگهداری - سفید - گل ها - تانزانیا - تعداد گل - گرمسیری - شناسایی - نگهداری - جذابیت - قابلیت - موقعیت - گیاهان - مراقبت - تفاوت - مختلف - مناسب - زندگی - تعداد - گلدان - ادامه - زمانی - رابطه - گلبرگ - اولین - نیاز - توسط

آخرین اخبار سرویس:
یک نفر آشنا ومسلط به تمام امور و اداره هایپرمارکت

برگزاری کلاس های اجرا و گویندگی خبر

استخدام جوشکار co2 و جوشکار آرگون در زرین دوش پارس در تهران

کشف و جمع آوری دستگاه استخراج رمزارز در منازل مسکونی - قم

استخدام حسابدار و مدیر مالی در شرکت ایده افروز شریف در تهران

جلیلی: دولت چه دست رقیب ما باشد و چه رفیق، باید او را کمک کنیم

نخستین اولویت اقتصادی دولت آینده چیست؟

پیام تبریک آیت الله فاضل لنکرانی به آیت الله رییسی

سردار جوانی: با هدایت رهبری، جبهه تحریمی ها در انتخابات با شکست سنگین مواجه شد

عجیب ترین پادشاهان دیوانه تاریخ + تصاویر

امواج فرکانس میلاد شمس الشموس روی آنتن شبکه های ملی و بین المللی می رود

ابراهیم رییسی : شرایط به نفع مردم تغییر می کند

معرفی 92 مدیر و کارمند فارس به مراجع قضایی

اولین پیام ابراهیم رییسی به آمریکایی ها

خاتمی: انتخابات این دوره شکوه خاصی داشت

پست جدید بازیگر سریال گاندو /عکس

سپاه انصارالحسین (ع) همدان، بازوی قدرتمند نظام و سپاه است

عضویت رایگان در کتابخانه های عمومی اصفهان

تمدید مهلت ارسال آثار سومین نمایشگاه ملی مد، لباس و صنایع دستی

رییسی: مسیر ارتقا دستگاه قضایی با قوت ادامه خواهد داشت

گرامیداشت سالروز شهادت دکتر چمران و روز بسیج اساتید در اردبیل

برگزاری دوره آموزش مجازی زبان فارسی ویژه کودکان و نوجوانان ژاپنی

افتتاح خانه خلاق و نو آوری در کاشان

نخستین دستور رییسی پس از تشکیل دولت سیزدهم

احمد خاتمی: انتخابات این دوره شکوه خاصی داشت / به 4 میلیون نفری که رای باطله دادند تذکر می دهیم که فرصت سوزی کردید

اظهارات رییس جمهور منتخب در نخستین نشست خبری با رسانه های داخلی و خارجی

پاسخ تند حماس به بنت

فعالیت 128 مؤسسه و خانه قرآن در لرستان

ابراهیم رییسی: حضور گسترده مردم پیامی برای همه دشمنان کشور بود

انتخابات در البرز بدون هیچ گونه بی نظمی برگزار شد

علی مطهری به ابراهیم رییسی: به وجود دولت سایه پایان دهید

گروسی: آژانس آماده همکاری با رییس جمهوری جدید ایران

پیام مردم در 28 خرداد ضرورت مبارزه با فساد بود

اولین نشست خبری رییسی در مقام رییس جمهور ایران

نخستین نشست خبری رییس جمهور منتخب / آمریکا به تعهداتش عمل کند

کج روی های 8 ساله را باید با 4 سال جهاد جبران کنیم

محاکمه محرمانه متهمان «فتنه» در اردن

آیت الله رییسی: حماسه 28 خرداد جلوه ای از حضور با اراده مردم عزیزمان بود

خجسته ای که ما می شناسیم!

ارسال گواهینامه و هدایای حفاظ مؤسسه مهد قرآن

پیام ملت ایران پیام مبارزه با فساد، فقر، تبعیض و اجرای عدالت بود

آیت الله رییسی: اولین اقدام ما توجه به اشتغال و مسکن است / سیاست خارجی ما از برجام شروع نشده و به برجام ختم نمی شود

نشست خبری ابراهیم رییسی

رییسی: پیام ملت ایران پیام تغییر بود/ وضعیت و شرایط به نفع مردم تغییر خواهد کرد

حضور بخش خصوصی ایران در بازسازی سوریه تقویت می شود

نماینده اردبیل: کار جهادی قوه قضاییه برای احیا کارخانه ها ستودنی است/ کارگاه های تولیدی فعال باشند، مشکل اشتغال حل می شود

نشست خبری ابراهیم ریسی

پیام تسلیت اتحادیه قنادان جنوب تهران برای درگذشت طه محجوب

جزییات جدید پرونده قاضی منصوری منتشر شد

اولین اظهارات رییسی درباره انتخابات 1400

در سایه تحولات سیاسی، حرکت رو به جلوی صنعت تسریع خواهد شد

برگزاری دوره های علمی کاربردی ویژه کارکنان نیروهای مسلح

بیست و یکمین جشن حافظ پاییز برگزار می شود

تبریک شورای راهبردی روابط خارجی به آیت الله رییسی

ببینید | رییسی: پیام مردم برای دولت مردمی جدید باید شنیده شود

آیا مجازات ها متناسب با جرم است؟

پیام انتخابات همبستگی و وحدت ملی ایران است

آرای باطله در اراک هم پیشتاز شد

فراکسیون مبارزه با رشوه تشکیل شود/ سودهای بانکی چیزی جز ربا نیست

رییس جمهور چین به رییسی تبریک گفت

این انتخابات هیچ برنده ای نداشت

شورای نگهبان به داد پزشکیان، جهانگیری و لاریجانی رسید

تذکر احمد خاتمی به 4 میلیون نفری که رای باطله دادند!

آیا شرکت های وان پلاس و اوپو ادغام می شوند؟

پیام ملت ایران در انتخابات، ضرورت تغییر و مبارزه با فساد، فقر و تبعیض بود

ماجرای نگین شیشه ای انگشتری حاج قاسم+ فیلم

ادعای عضو شورای نگهبان درباره دستگاه های احراز هویت در شعب اخذ رأی

رییسی: اطمینان دارم شرایط تغییر می کند /اجازه مذاکرات فرسایشی را نمی دهیم

منابع مالی برای استخدام کارکنان شوراهای حل اختلاف با اولویت سابقه اشتغال تعیین شد

احمد خاتمی: انتخابات این دوره شکوه خاصی داشت / به 4 میلیون نفری که رای باطله دادند تذکر می دهیم که فرصت سوزی کردید

رییسی: پیام حضور مردم در انتخابات 28 خرداد وحدت و انسجام بود

تصاویری از حال و هوای مشهد مقدس در ایام دهه کرامت

تبریک روسای جمهور چین و هند به ابراهیم رییسی

شهید چمران مصداق یک استاد انقلابی بود

سیاست خارجی ما به برجام محدود نخواهد شد

قدردانی قرآنیان قزوین از مشارکت مردم در انتخابات 1400

دولت نیازمند کمک مردم است

تخریب جاده های آذربایجان غربی توسط تریلی ها

حماسه حضور و خنثی سازی دسیسه دشمنان

رییسی/1/: حضور گسترده مردم پیامی برای همه دشمنان کشور بود

پیام حضور گسترده مردم در 28 خرداد؛ تغییر در وضعیت اقتصادی

نیروی مونتاژ کار ام دی اف

پرستار سالمند خانم(شبانه روزی)

ساختمان مدرسه علمیه تخصصی بجنورد 16 مرداد افتتاح می شود

استخدام نیروی اداری خانم

مردم در این انتخابات به شخص رأی ندادند

نیروی کار فنی متعهد

خانه تکانی در شورای اسلامی کلانشهر اراک

اعضای شورای شهر کاشان معرفی شدند

تحصیل 2700 طلبه در خراسان شمالی/ از مهاجرت طلاب جلوگیری شود

رییسی: حضور گسترده مردم پیامی برای همه دشمنان کشور بود

نشست خبری رییس جمهور منتخب ایران

عدم شرکت بالای پنجاه درصد از مردم و درصد بالای آراء باطله زنگ خطر است

اسامی منتخبان شوراهای 11 شهر شهرستان اصفهان / نتایج انتخابات بهارستان امشب اعلام می شود

رییسی: اطمینان دارم شرایط تغییر می کند

رییسی: دولت من متعلق به یک جریان خاص نخواهند بود /اطمینان دارم شرایط تغییر می کند

راه اندازی بزرگترین مرکز آموزش قرآن در کمیته امداد

باید رسیدگی به پرونده‎ ها منطبق با حق و عدل باشد/ فساد ستیزی در قوه قضاییه با قوت ادامه می یابد

مرادخانی از پُستش اعتبار نمی گرفت

تمام خارجی ها بسیج شده بودند تا مردم را از رفتن پای صندوق های رای محروم کنند

همه چیز در رابطه با گل «بنفشه آفریقایی»

همه چیز در رابطه با گل «بنفشه آفریقایی»