مطالب مرتبط:
آتش سوزی در نزدیکی کارخانه صنایع نظامی رژیم صهیونیستی در حیفا
آمریکا و اروپا پاسخگوی 20 سال اشغالگری و ناامنی در افغانستان باشند
رژیم صهیونیستی 3 گردان دیگر نیرو به کرانه باختری فرستاد
اتاق های همکاری های علمی بین المللی راه اندازی می شود
حضور حداکثری مردم در انتخابات، اثبات مقبولیت نظام اسلامی است
-133 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 20 اردیبهشت 1400 ساعت 05:352021-05-10بين الملل

اثبات علمی اشغالگری صهیونیستی


پژوهش های ایلان پاپه، برای اثبات اینکه اسراییل سرزمینی را غصب کرده، مهم ترین دلیل برای این بود که او را از سرزمین اشغالی فلسطین اخراج کنند - پژوهش های ایلان پاپه، برای اثبات اینکه اسراییل سرزمینی را غصب کرده، مهم ترین دلیل برای این بود که او را از سرزمین اشغالی فلسطین اخراج کنند به گزارش سایت قطره و به نقل ازسرویس فرهنگی و اجتماعی خبرگزاری رسا" و به نقل از روزنامه فرهیختگان، من در کتاب هایم، مخصوصا در کتاب ده غلط مشهور درباره اسراییل سعی کردم تا تنها نقل قول هایی را اضافه کنم که بر این نکته تاکید کنم ایدئولوگ ها و رهبران صهیونیست نمی توانستند بدون خلاص شدن از جمعیت بومی، حال چه با توافق چه با زور، پیاده سازی موفقیت آمیز پروژه شان را تجسم کنند.

این صحبت های ایلان پاپه، نویسنده اسراییلی مصائب زیادی را برایش به وجود آورد اما باعث نشد از آنچه سال ها هدفش بود و برایش زحمت کشید، دور شود.

ایلان پاپه پس از انتشار اسناد مربوط به بریتانیا و اسراییل در اوایل دهه 1980 میلادی به بازنویسی تاریخ شکل گیری اسراییل در سال 1948 و اخراج و فرار 700 هزار فلسطینی در همان سال پرداخت و به نتایج قابل تاملی هم رسید.

به گفته او، اخراج این افراد به منظور پاکسازی قومی در فلسطین انجام شده است.

او تشکیل اسراییل را مقصر فقدان صلح در خاورمیانه می داند.

پژوهش های ایلان پاپه، برای اثبات اینکه اسراییل سرزمینی را غصب کرده، مهم ترین دلیل برای این بود که او را از سرزمین اشغالی فلسطین اخراج کنند، اما او قبل از این اتفاق، خودش به انگلستان رفته است.

او در دانشگاه اگزتر بریتانیا مدیریت دپارتمانی را در دفاع از مردم فلسطین برعهده دارد.

به گفته خودش بارها تهدید شده که پژوهش هایش را متوقف کند.

اما ایلان پاپه، فعلا تمرکزش را بر این موضوع گذاشته که اثبات کند فلسطینی ها مظلوم واقع شده اند و باید از آنها دفاع کرد.

در گزارش امروز نگاهی داشتیم به کتاب هایی که او منتشر کرده و نگاهی ویژه تر به کتاب ده غلط مشهور درباره اسراییل .

پاسخ به دو پرسش مهم کتاب حاشیه دار ایلان پاپه برای پاسخ به دو پرسش مهم منتشر شده و به گفته خودش او بعد از تحقیق های بسیاری که انجام داده، درباره دلیل اصلی برای نوشتن این کتاب می گوید: برای من همیشه نوشتن درمورد اینکه چطور اسراییل، فلسطین را اشغال کرد، مهم بود.

می خواندم و می خواندم تا اینکه به دو پرسش مهم رسیدم که همین دو پرسش باعث شد کتاب ده غلط را بنویسم.

او در توضیح این دو پرسش می گوید: دو پرسش مهم در رابطه با حضور اسراییل در فلسطین وجود دارد که هر دو را در این کتاب مورد بررسی قرار دادم.

پرسش اول این بود، که آیا اراده ای برای بیرون راندن فلسطینی ها وجود داشت؟ پرسش دوم هم درمورد خروج داوطلبانه فلسطینی ها در سال 1948 است.

یک نکته مهم، این است که من در این کتاب فقط، برخی نقل قول ها را آورده ام و کنار هم قرار دادن این نقل قول ها، نشان می دهد که رهبران جنبش صهیونیستی، با جدیت به انتقال فلسطینی ها فکر می کردند.

درست است که در دیدارهای عمومی، تمام ایدئولوگ ها و رهبران صهیونیست درباره انتقال با توافق صحبت می کردند، اما حتی آن سخنرانی ها هم واقعیتی تلخ را آشکار می کنند که چیزی شبیه انتقال داوطلبانه وجود ندارد.

شیوه عمل چنین نبوده و این بازی با کلمات است.

فلسطینی ها خودشان خواستند تا بروند! سال هاست که غاصبان صهیونیستی در برابر همه حرف هایی که درمورد اخراج فلسطینی ها از سرزمین شان زده می شود، می گویند، آنها خودشان خواسته اند بروند و هیچ اجباری در بیرون کردن شان نبوده است، ایلان پاپه در این باره گفته است: این ایده که فلسطینی ها داوطلبانه رفتند تنها فرضیه غلط مرتبط با جنگ 1948 نیست.

سه مورد دیگر هم هستند که اغلب پخش می شوند تا با ارائه توضیحاتی اهمیت رویدادهای آن سال را تقلیل دهند.

اولین مورد این است که فلسطینی ها مقصر هرچه بر سرشان آمد، هستند، زیرا طرح تقسیم نوامبر 1947 سازمان ملل را رد کردند.

این ادعا ماهیت استعماری جنبش صهیونیستی را نادیده می گیرد.

آنچه واضح است اینکه پاکسازی قومی فلسطینیان به هیچ شکل نمی تواند به عنوان تنبیه توجیه شود که به دلیل ردکردن طرح صلح سازمان ملل بر سرشان آمده است.

آن هم طرح صلحی که بدون هیچ مشاوره ای با خود فلسطینی ها طراحی شده بود.

اسراییل دست صلح را دراز کرد اما.

مقامات اسراییل همیشه می گویند، این ما بودیم که بعد از جنگ سال 1948، دست صلح را به سمت فلسطینی ها دراز کردیم اما آنها نخواستند و نشد.

در برابر این فرضیه که همیشه تکرار می شود، ایلان پاپه بعد از تحقیق های فراوان گفته است: آنچه مشخص است اینکه در واقع رهبران مصالحه ناپذیر اسراییل به وضوح از ورود به مذاکرات بر سر آینده فلسطین بعد از قیمومیت یا بررسی بازگشت مردم اخراج شده یا فرارکرده خودداری کردند.

درحالی که دولت های عرب و رهبران فلسطینی حاضر بودند در ابتکار صلح جدید و منطقی تری از سازمان ملل شرکت کنند، رهبران اسراییلی در سپتامبر 1948 چشم شان را روی قتل میانجی سازمان ملل، کنت برنادوت، به دست تروریست های یهودی بستند.

وقتی مذاکرات جدید در پایان 1948 آغاز شد، آنها هر پیشنهاد جدیدی برای صلح از سوی نهاد جانشین برنادوت، کمیسیون آشتی فلسطین را رد کردند.

دولتی که با گناه پدید آمد! وقتی در کتاب ها و مقاله های مختلفی که درمورد فلسطین و سرنوشت مردمش نگاشته شد، تامل کنید، نشان می دهد که اسراییلی ها همواره تلاش داشته اند حرف شان را در رسانه ها غالب کنند و نگذارند حرف اصلی شنیده شود، ایلان پاپه در کتابش بر مساله جنایت اسراییل درمورد پناهندگان فلسطینی هم تحقیق کرده و در این باره گفته است: اسراییل منحصرا مقصر ایجاد مساله پناهندگان فلسطینی است.

این تقصیر برایش مسئولیت حقوقی و اخلاقی هم دارد.

پیامد حقوقی اش این است که حتی اگر بعد از گذشت این دوران طولانی، کسانی که مرتکب عملی شده اند که جنایت علیه بشریت قلمداد می شود، مشمول مرور زمان شوند، خود عمل همچنان جنایتی است که هیچ کس به خاطرش به دادگاه کشیده نشده است.

پیامد اخلاقی اش هم این است که دولت یهودی-البته مثل خیلی دولت های دیگر- از گناه زاده شد اما این گناه یا جنایت را هرگز قبول نکرد.

بدتر از این، در میان حلقه های مشخصی در اسراییل هنوز این گناه پذیرفته می شود، اما هم زمان و کاملا با درنظرگرفتن گذشته و به عنوان سیاستی برای آینده علیه فلسطینی ها در هر کجا که باشند، توجیه می شود.

این نکته را هم باید تاکید کنم که هیچ گاه جنایت های اسراییل تمام نشد و همچنان هم درحال انجام است.

القای عقیده مهم و ضروری نوریت پلد الهانان، نویسنده اسراییلی در کتاب هایی که چند جلد از آن منتشر شده، به صورت پیوسته از آموزش مدارس در اسراییل گفته است و سعی کرده با تحقیق های کاملی که انجام می دهد، بحث شست وشوی مغزی توسط دولت صهیونیستی در مدارس و القای این نکته را که ما (اسراییلی ها) از همه برتر هستیم، مطرح کند.

ایلان پاپه در گفت وگویی این موضوع را تایید کرده و در این باره گفته است: القای عقیده در اسراییل خیلی مهم است، به احتمال قریب به یقین بیش از هر جامعه دیگری.

این مساله از یک نظام [سیاسی] اقتدارگراتر ناشی نمی شود، بلکه به این خاطر است که القای عقیده از زمان تولد شما تا روز مرگ تان در جریان است و هیچ کس انتظار ندارد که شما از آن بیرون بزنید، چراکه شما به طور دائمی و پیوسته در آن غوطه ورید.

همان طور که نوریت پلد الهانان در کتابش می گوید، این شرایط، قابل مقایسه است با شرایط یک فرد مذهبی که ملحد می شود و همچنان به این باور ادامه می دهد که شاید خدا وجود داشته باشد، و اینکه اگر گناهی مرتکب شود، خدا می تواند او را تنبیه کند.

دو هدف اساسی برای بیرون راندن مردم رژیم صهیونیستی برای کارهایش همیشه توجیه داشته است و سعی کرده با این کار، اهدافش را پیش ببرد.

ایلان پاپه درمورد اهداف اصلی صهیونیست ها برای فلسطین ضمن اشاره به ظهور جنبش صهیونیسم در سال 1936 گفته است: صهیونیست ها دو هدف داشتند، اولین هدف شان پیدا کردن مکانی بود که یهودی ها بتوانند در آنجا با امنیت زندگی کنند.

از طرف دیگر، برخی یهودیان می خواستند گروه مذهبی شان را به گروهی ملی تبدیل کنند.

اما مشکلات زمانی شروع شد که آنها زمین فلسطینی ها را برای به انجام رساندن این دو پروژه خود انتخاب کردند.

از آنجا که این سرزمین مملو از جمعیت بود، مسلم بود که باید از مسیر زور و راندن مردم بومی محلی از این مساله می گذشتند.

ایلان پاپه یک نکته را درمورد اشغال سرزمین فلسطین مهم می داند و می گوید: زمان زیادی طول کشید تا فلسطینی ها دریابند که برنامه صهیونیست ها چه بوده است و همین باعث شد اسراییل کارش را راحت تر پیش ببرد، زمانی که در 1917 قرارداد بالفور به امضا رسید، فلسطینی ها متوجه نشدند که چه اتفاقی افتاده و برای همین هیچ اعتراضی به این قرارداد نکردند.

اما استراتژی های این قرارداد پیامدهایش در سال 1936 دیده شد، آن هم زمانی که فلسطینی ها از زمین های خریداری شده توسط صهیونیست ها بیرون رانده شدند و شغل هایشان را از دست دادند، چراکه صهیونیست ها به تدریج کنترل بازار کار را به دست می گرفتند.

پروژه غصب سازی ایلان پاپه برخلاف سیستم رسانه ای صهیونیست ها بر این معتقد است و از ابتدا نیز در تحقیق هایش، روی این نکته تاکید کرده که برای پروژه استعماری ای که همواره مدنظر صهیونیست ها بوده، اسراییل با نفی انسانیت کارش را پیش می برد و می گوید: صهیونیسم، آخرین جنبش یا پروژه مهاجرتی-استعماری است که هنوز در دنیا فعال است.

استعمار مهاجرتی، در یک جمله، پروژه جایگزین سازی و جابه جاسازی، اسکان و اخراج است.

این پروژه از این قرار است که شما موطن افراد دیگری را غصب می کنید و راضی نمی شوید مگر تا وقتی که احساس کنید به قدر کافی اراضی به دست آورده و به قدر کافی شر مردمان بومی را کم کرده اید.

بنابراین تا زمانی که حس کنید پروژه تان ناتمام است، ادامه اش می دهید.

بدین ترتیب، چنین پروژه ای بنای خود را بر نفی انسانیت جمعیت بومی و قلع و قمع آن قرار می دهد.

چنین پروژه ای نمی تواند لیبرال باشد.

نمی تواند سوسیالیست باشد.

مطلقا نمی تواند جهانشمول باشد چون در این ایدئولوژی یک گروه از مردم به دنبال بیرون انداختن گروهی دیگر از مردمان هستند.

در اغلب ارزش های جهانشمول، سعی ما این است که بگوییم انسان ها چطور باید کنار هم زندگی کنند، نه اینکه به جای هم زندگی کنند.

چطور باید مظلومیت فلسطین را ثابت کرد؟ ایلان پاپه در بیشتر کتاب هایش، روی مظلومیت مردم فلسطین مانور می دهد و در این باره گفته است: این مظلومیت را باید همواره تاکید کرد، چون صهیونیست ها، همیشه حق به جانب درمورد کارهایشان حرف می زنند، من فکر می کنم یکی از مهم ترین چالش ها، توفیق در یافتن راهی است که به ساکنان اسراییل و غرب بفهمانیم چطور همه چیز شروع شد.

زمانی که اولین استعمارگران صهیونیستی به فلسطین رسیدند و متوجه شدند سرزمینی که فکر می کردند خالی است، سکنه دارد و معتقد بودند این سرزمین که متعلق به آنهاست، درواقع مردم عرب را در خود جای داده است و حالا باید خالی شود تا خودشان در آن ساکن شوند، کاری که صهیونیست ها انجام دادند دقیقا تصرف و اشغال بود، آنها مانند بربرهای خشن، سرزمینی را که برای خودشان نبود، تصرف کردند و این اولین و درست ترین تصویری است که آنها درست کردند و باید در همه جا گفته شود، اما خودشان با تبلیغات رسانه ای سعی می کنند چیز دیگری را به گوش مردم دنیا برسانند و بگویند هیچ کسی در این سرزمین نبود و از ابتدا برای ما بود! این همان ناانسان انگاشتن فلسطینی هاست، که از اواخر قرن نوزدهم شروع شده است و امروز هم ادامه دارد.

به نظرم یکی از دشوارترین وظایف برای کسانی که می خواهند حق مردم فلسطین را بگیرند این است که باید در این راه دشوار قدم بگذارند و با تبلیغات رسانه ای فراوان در برابر پروپاگاندای اسراییل قرار بگیرند.

صهیونیست ها، همواره سعی کرده اند پیغامی متفاوت از آنچه را که وجود داشته و دارد، به همه و حتی همان جامعه خودشان(اسراییلی ها) انتقال دهند.

این مظلومیت فلسطینی ها را باید در همه جا گفت و منتشر کرد.

نگاه به محمود درویش به عنوان یک الگو شاید بد نباشد در این گزارش اشاره ای هم داشته باشیم به علاقه ایلان پاپه به محمود درویش، شاعر فلسطینی.

شاعری که همواره آوازه اش در مبارزه با اسراییل توسط فلسطینی ها تکرار می شود، او در بیشتر اشعارش به وطن و سرنوشتش اشاره می کند و آرزویش آزادی وطن است، ایلان پاپه خود را از علاقه مندان محمود درویش می داند و می گوید: محمود درویش نمونه یک انسان واقعی است که برای آزادی وطنش سال ها تلاش کرد، همیشه به من گفته اند که به عنوان یک اسراییلی باید از او بدم بیاید اما من برایش احترام خاصی قائلم و دوستش دارم، ادوارد سعید و محمود درویش دو الگو برای مردم فلسطین هستند.

من فکر می کنم آنها تنها الهام بخش فلسطینی ها نیستند، بلکه ما همگی در حوزه های دانش، اخلاق، کنش گری (اکتیویسم) ملهم از آن دو هستیم.

باید بگویم که همواره از این دو برای کارهایم الگو گرفته و سعی کرده ام از آموزه هایشان برای پیشبرد کارم استفاده کنم.


کلید واژه ها: اسراییل - سرزمین - ایلان - صهیونیست - مهم ترین - سرزمینی - فلسطین - اخراج - پژوهش - صهیونیستی - اشغالگری - اسراییلی - خبرگزاری - کتاب - اجتماعی - نویسنده - روزنامه - موفقیت - انتشار - رهبران - فرهنگی - گزارش - مشهور - پروژه - توافق - پیاده - جمعیت - سرویس - سازی - بدون

آخرین اخبار سرویس:
استخدام کادر آژانس هواپیمایی

10هزار نفر سقف هواداران المپیک توکیو

نخست وزیر سوئد رای عدم اعتماد گرفت

10هزار نفر سقف هواداران المپیک توکیو

آمریکا و اروپا به تعهداتشان در برجام برگردند

اولین پیام ابراهیم رییسی به آمریکایی‎ها

عکس| بهنوش بختیاری سر کار جدیدش

پیام رییسی به آمریکا: به برجام برگردید و تعهدات را اجرا کنید (فیلم)

وانت جدید تویوتا مدل Tundra TRD Pro 2022 + عکس

پارلمان تونس درباره مرگ مشکوک جوان زندانی تحقیق می کند

هشدار دبیرکل اتحادیه عرب درباره انفجار اوضاع در فلسطین

پاسخ حماس به تهدیدات بنت

عربستان برای نخستین بار از سال 2017 در قطر سفیر تعیین کرد

حماس به تهدیدات بنت پاسخ داد

تمایل 150 شرکت اسراییلی برای سرمایه گذاری در مراکش

فیلم/ سقوط مرگبار هواپیمای آموزشی

کیفرخواست ممنوعیت حزب طرفدار کردها در ترکیه پذیرفته شد

تبدیل درختان کریسمس پراگ به مبلمان شهری برای سالمندان

نگاهی به دغدغه رسانه های جهان

برنامه روسیه برای گسترش چشم گیر ایستگاه شارژ خودروهای برقی

خروج کشورهای اروپایی از لیست پرخطر کرونا/ پذیرش مسافر از 12 کشور همچنان ممنوع است

درخواست شخصیت های مصری و آمریکایی از بایدن برای متوقف کردن اعدام ها در مصر

پاسخ حماس به تهدیدات بنت

شرق آسیا در محاصره کرونای جهش یافته

عکس| رزیتا غفاری در میان مردان مافیایی

پاسخ حماس به تهدیدات بنت

روحانی: تحریم ها به زودی برداشته می شود

آغاز عملیات حشد الشعبی؛ جستجوی بقایای داعش در سامرا

عکس| راه حل موفیقت لیلا بلوکات

مهمترین عناوین روزنامه های ترکیه

ساخت واکسن آدامسی کرونا توسط روسیه!

بورل:امیدوارم انتخاب رییسی تاثیری بر مذاکرات برجام نگذارد

انفجار در استان پکتیا افغانستان با 9 کشته و زخمی

محکومیت تحریم های غیرانسانی و ناعادلانه آمریکا علیه کوبا

هشدار دبیرکل اتحادیه عرب درباره انفجار اوضاع در فلسطین

آغاز سنجش31 هزار نوآموز در چهارمحال و بختیاری

ورود غیرقانونی نظامیان صهیونیست به زمین های کشاورزی خان یونس

فیلم/ عراقچی: مواضع ایران با دولت جدید تغییر نخواهد کرد

واکنش مسکو به تشدید رویکرد تحریمی آمریکا علیه روسیه

الکاظمی: تاخیر انتخابات عراق انفجار امنیتی ایجاد می کند

امیر آقایی عزادار شد +عکس

معرفی برترین کشورهای باثبات سیاسی

جزییات خروج کشورهای اروپا از فهرست کشورهای پرخطر و ویژه کرونا در پروازها

روایت رویترز از برنامه ایران برای صادرات ذخایر نفتی

(ویدئو) اعتراض با گل رز در یادبود 500 هزار قربانی کرونا در برزیل

درخواست هزاران نفر برای ماندن «جف بزوس» در فضا!

عکس| استایل جدید جوانه دلشاد

آمریکا نسبت به تبعات عدم همکاری چین درباره منشاء کرونا هشدار داد

عراقچی: مواضع ایران با دولت جدید تغییر نخواهد کرد +فیلم

جیک سالیوان: اگر چین با تحقیقات منشأ کرونا همکاری نکند، منزوی می شود

دیپلمات روس: امیدواریم همکاری نزدیک ایران-روسیه ادامه یابد

انفجار در استان پکتیا افغانستان

سوپر پوکر! / 60 ثانیه با روزنامه ها (دوشنبه 31 خرداد 1400)

خودداری فنلاند از تحویل عاملان جنایت «اسپایکر» به بغداد

خاطرات «ویل اسمیت» پرفروش شد

فراخوان حقوق بشری برای تحریم عربستان/ 285 شکایت رسمی از خدمات هوایی سعودی ها

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی به امارات می رود

سقوط 8 شهر افغانستان به دست طالبان

وزیر خارجه اسراییل: بهبود روابط با حزب دموکرات امریکا و اردن و فلسطین اولویت ماست

پاسخ جالب به مقام سعودی در شبکه روسی درباره انتخابات ایران

رایزنی فرستاده اتحادیه اروپا با وزیر خارجه مصر درباره احیای مذاکرات سازش

خطیب زاده: با نگرانی اوضاع وخیم افغانستان را پیگیری می کنیم | به زودی سفرهایی بین مقامات دو کشور اتفاق خواهد افتاد

(تصاویر) فورد جذاب Puma ST با طراحی طرفداران

تمایل 150 شرکت اسراییلی برای سرمایه گذاری در مراکش

اولین نشست خبری رییس جمهور منتخب| پخش زنده از ایران پرس

دلایل 9گانه عدم تمایل ائتلاف سعودی به پایان جنگ یمن

آمریکا: نشانه واضح تری از کره شمالی برای مذاکره می خواهیم

رویترز: ایران آماده است صادرات نفت خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهد

زخمی شدن 21 شهروند فلسطینی در درگیری های شبانه نابلس

(تصاویر) حجاب آنجلینا جولی در سفر به بورکینافاسو

اتهام چین به آمریکا: مشاور امنیت ملی بایدن دنبال باج خواهی در موضوع کرونا است

سودان و اتیوپی بر سر آرام سازی اوضاع نوار مرزی توافق کردند

پذیرش کیفرخواست علیه حزب «دموکراتیک خلق ها» در دادگاه عالی ترکیه

تصویری جدید از شاهدخت دوبی در اسپانیا

رهبران طالبان کجا هستند؟ سوالی که وزیر خارجه پاکستان جواب نمی دهد

کره شمالی به حمله هکری به موسسه هسته ای کره جنوبی متهم شد

دورهمی جمعی از بازیگران پایتخت در یک رستوران + عکس

تمدید یک ساله تحریم های اتحادیه اروپا علیه کریمه

آنجلینا جولی در کمپ آوارگان در بورکینافاسو

ببینید | عراقچی: مواضع ایران با دولت جدید تغییر نخواهد کرد

جشن خاموش روز جهانی یوگا در شرایط قرنطینگی کرونا

درخواست شخصیت های مصری و آمریکایی از بایدن برای متوقف کردن اعدام ها در مصر

نتانیاهو پس از 12 سال صاحب موبایل شد

بهاره رهنما و همسرش در کیش + عکس

اتحادیه اروپا: بازگشت به برجام مهم ترین مساله است

گروسی:خواهان دیدار با رییسی هستم/آژانس نباید بیش از این در ایران محدود شود

چمران، سمبل مقاومت از بیروت تا دهلاویه

بوررل: امیدوارم تغییر دولت در ایران گفت وگوها را متوقف نکند

رییس کمیته آزادگان فلسطین آزاد شد

واشنگتن: اگر چین با تحقیقات منشأ کرونا همکاری نکند، با انزوا روبه رو می شود

تسلیم شدن مقاومت را مگر در خواب ببینید

دستور کار سفر لاپید به امارات مشخص شد/ محمد بن زاید حاضر به ملاقات نیست!

واکنش جوزپ بورل به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ایران

شهید چمران در یک نگاه

آنجلینا جولی در کمپ آوارگان در بورکینافاسو

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا :امیدوارم انتخاب رییسی تاثیری بر مذاکرات برجام نگذارد

بنت در پیامی به حماس: صبر ما در حال لبریز شدن است

درخواست شخصیت های مصری و آمریکایی از بایدن برای آزادی تمامی زندانیان سیاسی در مصر

شهر «الرفیل»؛ برنامه عراق برای ساخت پایتخت اداری جدید

اروپا به تهران هشدار داد:زمان به نفع هیچ کسی نیست

اثبات علمی اشغالگری صهیونیستی

اثبات علمی اشغالگری صهیونیستی