مطالب مرتبط:
تز چینی برای جنگ جهانی سوم
تز چینی برای جنگ جهانی دوم /کاهش نرخ ارز موقتی است /انتقاد تند به ظریف در مجلس
مراسم روز پیروزی و پایان جنگ جهانی دوم در پایتخت اوکراین
عکس های از جنگ جهانی دوم
تبریک رؤسای جمهور همسایه به « جبار اف» در سالگرد پیروزی در جنگ جهانی دوم
-103 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 20 اردیبهشت 1400 ساعت 03:102021-05-09بين الملل

تزِ چینی برای جنگ جهانی سوم


تزِ چینی برای جنگ جهانی سوم دنیای اقتصاد: براساس سندی که محققان آمریکایی به آن دست یافته اند، دانشمندان چینی در 6 سال گذشته خود را برای جنگ جهانی سوم با سلاح های بیولوژیکی و ژنتیکی از جمله ویروس کرونا آماده کرده اند.

- دنیای اقتصاد: براساس سندی که محققان آمریکایی به آن دست یافته اند، دانشمندان چینی در 6 سال گذشته خود را برای جنگ جهانی سوم با سلاح های بیولوژیکی و ژنتیکی از جمله ویروس کرونا" آماده کرده اند.

این بمب خبری که وزارت خارجه آمریکا هم به آن دسترسی یافته، اصرار دارد که این سلاح ها در حقیقت سلاح اصلی برای پیروزی در چنین نبرد هایی خواهند بود.

این اسناد حتی شرایط مناسب برای انتشار یک اسلحه بیولوژیکی را توضیح داده و تاثیری که می تواند روی نظام پزشکی-درمانی دشمن داشته باشد را مستندسازی کرده است.

تام پیمان و مارک نیکول در گزارش 8 مه برای دیلی میل نوشتند، این شواهد جدید که پکن از سال 2015 ویروس های کرونا از گونه ای مانند سارس را در اقدامات نظامی در نظر داشته ترس و بیم هایی در مورد منشأ کووید-19 هم برانگیخته است.

چنین است که برخی مقام ها همچنان بر این باورند که این ویروس از آزمایشگاهی در ووهان چین گریخته است.

این پرونده از سوی دانشمندان ارتش آزادیبخش خلق و مقام های بهداشتی که جزییات آن در The Australian گزارش شده است، دستکاری بیماری ها برای ساخت سلاح به روشی که قبلا هرگز دیده نشده را بررسی کرده است.

چهره های ارشد دولت می گویند که این امر نگرانی های عمده ای را در مورد اهداف نزدیکان رییس جمهور شی جین پینگ در بحبوحه ترس روزافزون از فقدان مقررات مشخص این کشور در مورد آزمایشگاه ها ایجاد کرده است.

نویسندگان این سند اصرار دارند که جنگ جهانی سوم بیولوژیکی خواهد بود، برخلاف دو جنگ دیگر که به ترتیب شیمیایی و هسته ای توصیف شدند.

این سند می گوید تحقیقات ارجاعی حاکی از آن است که دو بمب اتمی که بر سر ژاپن ریخته شد آن ها را مجبور به تسلیم کرد و جنگ جهانی دوم را به پایان رساند، اما به گفته نویسندگان سند سلاح های بیولوژیکی سلاح اصلی پیروزی در جنگ جهانی سوم خواهد بود.

این سند همچنین شرایط ایده آل برای استفاده از اسلحه بیولوژیکی و وارد آوردن حداکثر آسیب را بیان می کند.

پیمان- نیکول در ادامه گزارش خود افزوده اند: دانشمندان می گویند چنین حملاتی نباید در وسط روز روشن انجام شود، زیرا نور شدید خورشید می تواند به عوامل بیماری زا آسیب برساند و باران یا برف می تواند بر ذرات آئروسل [ذرات گرد و گاز که در هوا معلق است]تاثیر بگذارد.

درعوض، باید این حملات در شب یا هنگام طلوع فجر یا غروب یا در هوای ابری انجام گیرد آن هم با جهت پایدار باد.

به طوری که ذرات معلق گاز در منطقه هدف شناور شود.

این تحقیق همچنین خاطرنشان می کند که چنین حمله ای منجر به افزایش تعداد بیمارانی می شود که به درمان در بیمارستان احتیاج دارند و این می تواند باعث فروپاشی سیستم پزشکی دشمن شود.

نگرانی های دیگر شامل تحقیقات بر افزایش عملکرد (Gain of Function) چین در موسسه ویروس شناسی ووهان است در نزدیکی جایی که اولین شیوع کووید-19 کشف شد که در آن ویروس شناسان در حال خلق ویروس های جدیدی هستند که گفته می شود مُسری تر و کُشنده تر ند.

تام توگندهت، نماینده پارلمان بریتانیا و رییس کمیته امور خارجی گفت: این سند نگرانی های عمده ای را درباره جاه طلبی برخی از کسانی که به رهبر عالی حزب توصیه ارائه می دهند، ایجاد کرده است.

حتی تحت شدیدترین کنترل ها، این سلاح ها خطرناک هستند.

همچنین هَمیش دو برتون گوردون، کارشناس سلاح های شیمیایی گفت: چین همه تلاش ها برای قاعده مند کردن و نظارت بر آزمایشگاه های خود را در مواردی که چنین آزمایشاتی انجام می شود، خنثی کرده است.

افشاگری های کتاب آنچه در ووهان به وقوع پیوست هم در 7 مه بیرون آمد.

این سند گونه های جدید ویروس های دست ساز انسان به عنوان سلاح های بیولوژیک-ژنتیکی می گوید: به دنبال تحولاتی در سایر زمینه های علمی، پیشرفت های زیادی در شکل گیری و بیرون دادن عوامل بیولوژیکی حاصل شده است.

به عنوان نمونه، توانایی تا زه یافت شده در انجماد میکروارگانیسم ها باعث شده که بتوان عوامل بیولوژیک را ذخیره و در هنگام حملات آن ها را به صورت ذرات معلق در آورد.

تحلیلگران می گویند این سند 18 نویسنده داشته که در آزمایشگاه های پرخطر کار می کردند.

پیتر جنینگز، مدیر اجرایی موسسه سیاست استراتژیک استرالیا نیز نگرانی هایی را در مورد تحقیقات بیولوژیکی چین در مورد ویروس های کرونا که به طور بالقوه در آینده به عنوان سلاح مورد استفاده قرار خواهند گرفت مطرح کرده است.

وی می گوید: هیچ تمایز مشخصی برای توانایی تحقیق وجود ندارد، زیرا خواه از آن استفاده تهاجمی شود یا دفاعی، اما این تصمیمی نیست که این دانشمندان بتوانند اتخاذ کنند.

او می افزاید: اگر در ظاهر برای محافظت از ارتش خود در برابر حمله بیولوژیک در حال ساخت یا ایجاد مهارت هایی هستید، در همان زمان به ارتش خود توانایی استفاده از این سلاح ها را می دهید.

شما نمی توانید این دو را از هم جدا کنید.

آژانس های اطلاعاتی مشکوک هستند که کووید-19 ممکن است نتیجه نشت یا بی توجهی سهوی آزمایشگاه ووهان باشد.

اما هنوز هیچ مدرکی وجود ندارد که بتواند ثابت کند این ویروس به عمد منتشر شده است.

درست طی همین هفته بود که ژائر بولسونارو رییس جمهور برزیل، به شدت از چین انتقاد و این کشور را متهم کرد که با خلق کووید به دنبال ایجاد یک جنگ شیمیایی-میکروبی است.

این اظهارات طی یک کنفرانس مطبوعاتی در روز چهارشنبه در حالی انجام شد که این رهبر تندرو سعی در فاصله گرفتن بیشتر از حملات فزاینده بر سر مدیریت داخلی این بیماری داشت که باعث شده این کشور دومین میزان مرگ و میر در جهان را داشته باشد.

بولسونارو گفت: این یک ویروس جدید است.

هیچ کس نمی داند آیا این ویروس در آزمایشگاه متولد شده یا به این دلیل که انسان ها مبادرت به خوردن حیواناتی کرده اند که نباید می خوردند.

رییس جمهور برزیل افزود: اما این ویروس هست.

ارتش از نوع جنگ شیمیایی، باکتریولوژی و رادیولوژیک مطلع است.

آیا ما با جنگ جدیدی روبه رو هستیم، چه کشوری بیشترین GDP را داشته است؟ این را به شما نخواهم گفت.

اگرچه بولسونارو در سخنرانی خود نامی از چین نبرد، اما داده های سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) نشان داد که چین تنها عضو گروه20 (G 20) است که تولید ناخالص داخلی اش در دوران همه گیری در سال 2020 روندی صعودی داشت و 3/ 2 درصد رشد کرد.

رییس سازمان بهداشت جهانی هم در ماه مارس گفت که همه نظریه های مربوط به منشأ بیماری کووید-19 پس از خواندن گزارش WHO-China همچنان باز است؛ هر چند گزارش مذکور این مفهوم را که ویروس از آزمایشگاه گریخته با ذکر عبارت کاملا بعید است ، نادیده گرفت.

تدروس ادهانوم قبریسوس ، رییس سازمان بهداشت جهانی گفت که تمام فرضیه ها روی میز است و پس از خواندن گزارش ماموریت کارشناسان بین المللی به ووهان، نیاز به تحقیقات بیشتر است.

اما اظهارات وی تنها چند ساعت پس از آن بود که انتشار گزارش مذکور نظریه نشت آزمایشگاهی را رد کرده و گفت که انتقال ویروس از خفاش به انسان از طریق حیوان دیگر محتمل ترین سناریو است.

انتشار این گزارش بار ها به تاخیر افتاد و این سوال و ابهام را مطرح کرد که طرف چینی سعی دارد کاری کند تا از سرزنش این کشور به خاطر این همه گیری جلوگیری شود.

منتقدان از جمله رییس جمهور سابق آمریکا یعنی دونالد ترامپ، سازمان بهداشت جهانی را به تکرار طوطی وار پروپاگاندای چین در مورد این ویروس از زمان اعلام اولین شیوع آن در جهان متهم کردند.

اظهارات دکتر تدروس پس از آن مطرح شد که لی زلدین ، نماینده جمهوری خواه نیویورک، چین را به دلیل پنهان کردن منشأ این همه گیری در جهان مورد انتقاد قرار داد در حالی که سازمان بهداشت جهانی بار ها و بار ها به بازی گرفته شده است.

با این حال، دکتر آنتونی فائوچی، مشاور ارشد پزشکی رییس جمهور بایدن، فاش کرد که نسبت به ماموریت بحث برانگیز WHO برای کشف حقیقت نگرانی هایی دارد.

تاخیر های مکرر در انتشار این گزارش، سوالات مهمی را در مورد این مساله مطرح کرد که طرف چینی به دنبال اعمال نفوذ در نتیجه گیری ها به نفع خود است.

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه ایالات متحده، در مصاحبه اخیر خود با سی.

ان.

ان گفت: ما نگرانی های واقعی در مورد روش شناسی و فرآیندی داریم که وارد آن گزارش شده از جمله این واقعیت که پکن ظاهرا در نوشتن آن کمک کرده است.

چین این انتقاد را رد کرد و ایالات متحده را به اعمال فشار سیاسی بر کارشناسان حقیقت یاب متهم کرد.

ژائو لیجیان، سخنگوی وزارت امور خارجه چین، گفت: ایالات متحده انتقاداتی به این گزارش وارد کرده است.

آیا آن ها با انجام این کار به دنبال اعمال فشار سیاسی بر اعضای گروه کارشناسان سازمان بهداشت جهانی نیستند؟ دانشمندانی که در حال آزمایش روی بیماری های خفاش در آزمایشگاه به شدت امنیتی و مراقبت شده در ووهان بودند همراه با مقام های نظامی برجسته در پروژه ای عظیم برای بررسی ویروس های حیوانی درگیر بودند با وجود اینکه آن ها چنین پیوند هایی را منکر هستند.

اسناد به دست آمده از سوی The Mail on Sunday نشان می دهد که یک طرح سراسری، به کارگردانی یک ارگان برجسته دولتی، 9 سال پیش برای شناسایی ویروس های جدید و کشف ماده تا ریک [dark matter: در اخترشناسی و کیهان شناسی، ماده تا ریک به ماده ای فرضی می گویند که، چون از خود نور یا امواج الکترومغناطیسی منتشر یا بازتاب نمی کند، نمی توان آن را مستقیما دید؛ اما با توجه به اثرات گرانشی آن روی اجسام مریی، مثل ستاره ها و کهکشان ها، فکر می کنیم باید وجود داشته باشد.

]زیست شناسی دخیل در انتشار بیماری ها آغاز شده است.

یک دانشمند برجسته چینی که اولین توالی ژنتیکی ویروس کووید-19 را در ژانویه سال گذشته منتشر کرد، تنها در سه سال اول این پروژه 143 بیماری جدید را پیدا کرد.

به نظر می رسد این واقعیت که چنین پروژه کشف ویروسی هم از سوی دانشمندان غیرنظامی و هم نظامی هدایت می شود، ادعا های محرمانه ایالات متحده مبنی بر همکاری بین موسسه ویروس شناسی ووهان (WIV) و نیرو های مسلح 1/ 2 میلیونی این کشور را تایید می کند.

رهبران پنج تیم این طرح شامل شی ژنگلی ، ویروس شناس موسسه ویروس شناسی ووهان که به او به دلیل سفرهایش برای یافتن نمونه هایی در غار ها زن خفاش لقب داده اند و کائو ووچون ، افسر ارشد ارتش و مشاور دولتی در زمینه بیوتروریسم می شوند.

پروفسور شی ماه گذشته ادعا های ایالات متحده را رد کرد و گفت: من هیچ کار نظامی ای در WIV بلد نیستم.

این اطلاعات نادرست است.

با این حال، نام سرهنگ کائو به عنوان محقق آکادمی علوم پزشکی ارتش ارتش آزادی بخش خلق در گزارش های پروژه ذکر شده است که همکاری نزدیکی با سایر دانشمندان نظامی داشته و مدیر کمیته تخصصی زیست ایمنی نظامی [Biosafety: رعایت احتیاط لازم هنگام انجام آزمایش های زیست شناسی]است.

کائو، متخصص اپیدمیولوژیک که در دانشگاه کمبریج تحصیل کرده است، نامش حتی در هیات مشاورین موسسه ویروس شناسی ووهان هم قرار دارد.

وی دومین فرمانده تیم نظامی پس از سرلشکر چن وی (بهترین کارشناس دفاع بیولوژیک در این کشور) بود که تحت نظر او، به ووهان اعزام شد تا به ویروس جدید پاسخ داده و در روند تولید واکسن فعالیت کند.

وزارت امور خارجه آمریکا همچنین نگرانی هایی را در مورد آزمایش های پرمخاطره افزایش عملکرد برای دستکاری ویروس های کرونا در آزمایشگاه ووهان ابراز و نشان داد که محققان با علائم کووید هفته ها قبل از شیوع گسترده این بیماری در این شهر، بیمار می شوند.

ماه گذشته انگلیس، ایالات متحده و 12 کشور دیگر از پکن به دلیل عدم به اشتراک گذاری داده ها و نمونه های کلیدی پس از گزارش مشترک سازمان بهداشت جهانی – چین در مورد ریشه های همه گیری که نشت از این آزمایشگاه را بسیار بعید اعلام می کرد، انتقاد کردند.

فیلیپا لنتزوس ، یک متخصص امنیت زیستی در کینگ کالج لندن گفت که جدیدترین افشاگری ها متناسب الگوی ناسازگاری است که از پکن ساطع می شود.

وی گفت: آن ها هنوز با ما شفاف و صادق نیستند.

ما هیچ اطلاعات متقنی در مورد منشأ همه گیری نداریم، خواه این یک سرریز طبیعی از حیوانات باشد یا نوعی نشت تصادفی مرتبط با تحقیقات، اما ما قادر به دریافت پاسخ های صریح نیستیم و این به راحتی اعتماد به نفس ایجاد نمی کند.

اسناد به دست آمده از سوی The Mail on Sunday جزییات یک پروژه بزرگ به نام کشف عوامل بیماری زای حیوانی که حامل آن حیوانات غیراهلی و وحشی هستند را نشان می دهد که هدف آن یافتن ارگانیسم هایی است که می توانند انسان را آلوده و اطلاعاتی از روند تکاملشان به دست آورد.

این پروژه در سال 2012 کلید خورد و تامین مالی آن بر عهده بنیاد ملی علوم طبیعی چین بوده است.

هدایت این پروژه از سوی شو جیانگو بود که در کنفرانسی در سال 2019، بلوف زنان گفت که شبکه عظیم پیشگیری و کنترل بیماری های عفونی در حال شکل گیری است.

این استاد دانشگاه همچنین در رأس اولین گروه متخصص بررسی ظهور کووید در ووهان بود.

وی، به رغم شواهدی از بیمارستان ها، ابتدا انتقال به انسان را انکار کرد، اما سپس در نیمه ژانویه تاکید کرد که این اپیدمی محدود است و اگر موارد جدیدی در هفته آینده وجود نداشته باشد، پایان می یابد.

یک بررسی از پروژه شکار ویروس از سوی وی به تعداد زیادی از ویروس های جدید کشف شده اذعان داشت که باعث نگرانی شدید جامعه ویروس شناسی بین المللی شده است.

این گزارش افزود که اگر عوامل بیماری زا به انسان و دام منتقل شوند، می توانند باعث بیماری های جدید عفونی شوند که تهدید بزرگی برای سلامت انسان و ایمنی زندگی است و ممکن است موجب خسارات اقتصادی شود و حتی ثبات اجتماعی را تحت تاثیر قرار دهد.

یک به روزرسانی در سال 2018 گفت که تیم های علمی که بسیاری از یافته های خود را در مجلات بین المللی منتشر کرده اند چهار عامل بیماری زای جدید و 10 باکتری جدید یافته اند درحالی که بیش از 1640 ویروس جدید با استفاده از فناوری متاژنومیکس کشف شده است.

چنین تحقیقاتی بر اساس استخراج مواد ژنتیکی از نمونه هایی مانند نمونه های به دست آمده پروفسور شی از مدفوع و خون خفاش در شبکه های غاری جنوب چین به دست آمده است.

این نمونه گیری گسترده منجر به افشای سریع RaTG 13 از سوی پروفسور شی در سال گذشته شد که نزدیک ترین مورد شناخته شده نسبت به سویه جدید ویروس کرونایی است که موجب کووید می شود.

این نمونه در آزمایشگاه ووهان، بزرگ ترین مخزن ویروس های خفاش در آسیا ذخیره شده است.

بعدا مشخص شد که وی نام آن را از ویروس دیگری که در مقاله قبلی مشخص شده بود، تغییر داد و به این ترتیب ارتباط آن با سه معدنچی که در اثر یک بیماری تنفسی عجیب برخاسته از پاک کردن مدفوع خفاش جان خود را از دست دادند با علامت سوال بزرگی مواجه کرد.

پروفسور شی همچنین اعتراف کرد که 8 ویروس سارس ناشناس دیگر در معدن جمع آوری شده است.

این موسسه فقط چند هفته قبل از فوران موارد کووید در ووهان، پایگاه داده ای خود از نمونه های ویروسی را در سپتامبر 2019 آفلاین کرد.

پس از آنکه سرهنگ کائو مقاله ای در مورد گزش مرگبار کنه منتشر کرد، در شبکه های اجتماعی اظهارنظری شد.

وی گفت که همراه با پروفسور شی همواره می توانند ویروسی را پیدا کنند که هرگز در انسان یافت نشده است.

او افزود: من گمان می کنم این یکی دیگر از به اصطلاح تحقیقات علمی است که در آزمایشگاه انجام گرفته است.

در سال های اخیر، پس از آنکه رییس جمهور شی جین پینگ گفت که این یکی از عناصر اصلی در حرکت ملت برای برتری جهانی است، ارتش چین سرعت استخدام دانشمندان را افزایش داد.

لیانچائو هان، مخالفی که قبلا برای دولت چین کار می کرد، گفت: مشارکت و دخالت کائو این شبهات را ایجاد کرده که محققان نظامی که متخصص ویروس های کرونا هستند نیز ممکن است در عملیات دفاع زیستی نقش داشته باشند.

او گفت: از سال ها پیش بسیاری با موسسات غربی همکاری می کردند تا دانش ما را بدزدند، اما چین همچنان از به اشتراک گذاری اطلاعات مهم یک سال پس از کشته شدن بیش از سه میلیون نفر از این بیماری همه گیر امتناع ورزیده است.

دیوید اشر، متخصص تکثیر بیولوژیکی، شیمیایی و هسته ای که تحقیقات وزارت امور خارجه در مورد منشأ کووید را انجام می داد، گفت: چینی ها به روشنی اعلام کردند که بیوتکنولوژی را بخش بزرگی از آینده جنگ ترکیبی می دانند.

سوال اصلی این است که آیا کار آن ها در این زمینه ها تهاجمی است یا دفاعی؟ ناظران، کارشناسان و سیاستمداران هشدار داده اند که چین تقریبا در هر مرحله از واکنش به ویروس کرونا، دروغ گفته و اطلاعات اصلی را پنهان کرده است: از شیوع اولیه گرفته تا تعداد موارد مرگ و میر و هنوز هم حقیقت را بیان نمی کند.

پکن در ابتدا سعی کرد با مجازات پزشکانی که ویروس را کشف کرده اند، انتشار این ویروس را لاپوشانی کرده و منکر آن شود که ممکن است از فردی به فرد دیگر منتقل شود و به این ترتیب قرنطینه مناطق آسیب دیده را هم به تاخیر بیندازد.

این یعنی از بین رفتن فرصت های اولیه برای کنترل شیوع بیماری.

سپس، هنگامی که ویروس شروع به گسترش کرد، حزب کمونیست سانسور اطلاعات عمومی در مورد آن را آغاز کرد و اطلاعات دروغ را در خارج از کشور گسترش داد از جمله اینکه احتمال دارد که نیرو های آمریکایی ناقلین اولیه این بیماری باشند.

اکنون هم سیاستمداران برجسته هشدار داده اند که احتمال سرایت و مرگ ومیر گزارش شده از سوی رژیم کمونیستی چین اشتباه است و بومی های ووهان می گویند تلفات واقعی 10 برابر بیشتر است.


کلید واژه ها: جنگ جهانی سوم - جنگ جهانی - محققان آمریکایی - بیولوژیکی - ویروس کرونا - جهانی - آمریکا - دانشمندان - وزارت خارجه آمریکا - سلاح - آمریکایی - چینی - ویروس - ژنتیکی - محققان - وزارت خارجه - گذشته - کرونا - مستندسازی - دیلی میل - بمب خبری - دسترسی - انتشار - پیروزی - اسناد - گزارش - شرایط - مناسب - حقیقت - اسلحه

آخرین اخبار سرویس:
دربی جدید در راه است

تداوم تپش قلب جهان با اهدای خون

وعده سران گروه 7 برای توقف حمایت از زغال سنگ

آتش بس در یمن؛ محور دیدارهای میانجی سازمان ملل با مقامات کویت

نتانیاهو هر کاری می کند تا مانع از فعال شدن پرونده هایش شود

محک اصلی ایران مقابل عراق است

گفت وگوی تلفنی بنت و بایدن درباره ایران

موش های مین یاب

بلینکن: بازگرداندن ایران از پیشرفت برنامه هسته ای بسیار دشوار خواهد بود

انتخابات ایران تاثیر حیاتی بر مذاکرات وین ندارد/ می دانیم که در تهران، رییس جمهور تصمیم گیر نهایی نیست/ بایدن دیگر برای حمایت از نتانیاهو احساس تکلیف نمی کند

فلسطین: سیاست های دولت بنت بدتر از دولت های قبل نباشد، بهتر هم نیست

بایدن: روسیه در انتخابات آمریکا دخالت داشت

تعلیق حق رای ایران در سازمان ملل، بیانگر تروریسم آمریکایی علیه ملت ایران

اردوغان و بایدن امروز در حاشیه نشست ناتو درباره ایران گفت وگو می کنند

برنده چالش آمریکا و ترکیه بر سر اس 400، روسیه است/ مسکو به دنبال خسته کردن واشنگتن از ناحیه آنکارا خواهد بود

صفحه نخست روزنامه های اقتصادی امروز 24خرداد ماه1400

عکس| سپیده خداوردی در کنار استاد بزرگ موسیقی

استقبال اعضای گروه 7 از مذاکرات برجامی در وین

از تاخت سوارکاری در کورس با کرونا تا بازگشت عادل، وعده انتخاباتی + تصاویر

صفحه نخست روزنامه های امروز 24خرداد 1400

 واکنش حماس به انتخاب نفتالی بنت به عنوان نخست وزیر جدید رژیم صهیونیستی

کنار رفتن نتانیاهو از قدرت موجب کاهش ماجراجویی های رژیم صهیونیستی می شود

دستگیری 14 مظنون مرتبط با گروه تروریستی داعش / جزییات

بایدن: دوستی بهتر از آمریکا برای اسراییل وجود ندارد/ بنت: بایدن دوست بزرگ دولت اسراییل است

از تاراج جان در معادن تا فرار از نفرین «پترودلار» + تصاویر

استایل این رزهای رعنا آزادی ور /عکس

تصاویر | موشک های ایرانی نابودگر تانک های مرکاوا و آبرامز آمریکایی | انواع موشک های ضد تانک ایرانی، از تولید به مصرف

تعهد بایدن برای تعمیق همکاری میان آمریکا و اسراییل/ بنت: بایدن دوست بزرگ دولت اسراییل است

خداحافظ نتانیاهو

روزنامه های صبح کشور دوشنبه 24 خرداد

تجهیز حزب نازی با صهیونیستها بود/ردپای اسراییل درقتلهای زنجیره ای

شکنجه های غیرانسانی در زندان های عربستان

کابینه جدید رژیم صهیونیستی با هدف حذف نتانیاهو از صحنه سیاسی

شابلون زن ماهر و یا کارگر ساده

بایدن بار دیگر ادعاهایش درباره روسیه را تکرار کرد

عکس| پژمان جمشیدی در گذر زمان

همکاری اطلاعاتی آمریکا و ائتلاف سعودی علیه یمن ادامه دارد

استخدام راننده ماهر

پناهجویان رود ریو

پوتین محور گفتگوهایش با بایدن را اعلام کرد

نشست سران گروه هفت در لندن

حمله به چند کاروان لجستیک آمریکایی در عراق

یمن ممنوعیت حج توسط عربستان سعودی را محکوم کرد

مذاکرات وین و موضع گیری‎های متناقض آمریکا

بلینکن: محدود کردن برنامه هسته ای ایران فوریت دارد

بیانیه بایدن به مناسبت تشکیل کابینه جدید اسراییل

بلینکن: از دولت جدید اسراییل استقبال می کنیم

واکنش حماس به انتخاب نفتالی بنت

واکنش حماس به انتخاب نخست وزیر جدید رژیم صهیونیستی

استایل جدید پردیس پورعابدینی /عکس

یمن ممنوعیت حج توسط عربستان سعودی را محکوم کرد

رهبر کره شمالی هواداران «کی پاپ» را تهدید به مرگ کرد!

پرافتخارترین راننده جهان تا چند سالگی رقابت می کند؟

هکر ها به جای بیت کوین سراغ یک رمزارز دیگر رفتند

وعده سران گروه 7 برای توقف حمایت از زغال سنگ

عکس| گریم جالب حسن معجونی

عینک گربه ای آزاده صمدی /عکس

گفتگوی تلفنی نخست وزیر جدید رژیم صهیونیستی با بایدن

نفتالی بنت؛ پایان دهنده دوران نتانیاهو کیست؟

دولت کنونی آمریکا شریک جنایات ترامپ علیه بشر است

گفتگوی تلفنی نخست وزیر جدید رژیم صهیونیستی با بایدن

استایل کوهنوردی شبنم قلی خانی /عکس

خودروهای زره پوش آمریکایی همچنان در راه عین الاسد هستند

حمله ارتش ترکیه به «تل رفعت» در شمال سوریه

شکنجه های غیرانسانی در زندان های عربستان

جذب مدرس آنلاین زبان

حمله ارتش ترکیه به «تل رفعت» در شمال سوریه

آرزوی سلامتی بهرام رادان برای رفقای کرونایی اش /عکس

حمله به 4 کاروان لجستیک نظامیان آمریکایی در عراق

کشف 1235 جسد کشتار اسپایکر در عراق

استولتنبرگ: طرح اصلاحات 2030 محور نشست سران ناتو است

تاریخچه کاخ هوا محل جیپور

فاش شدن همکاری جدید اطلاعاتی آمریکا و عربستان

سکانس پایانی عمر سیاسی نتانیاهو؛ قدرت در رژیم صهیونیستی به چه کسانی رسید؟

جشن خیابانی «دعوت به حضور»

نتانیاهو یک شارلاتان سیاسی است

واکنش گروه های مقاومت فلسطین به تشکیل کابینه جدید رژیم صهیونیستی

استخدام استاد زبان انگلیسی

زدن ماسک دیگر در فروشگاهها و دفاتر اپل اجباری نیست

ترکیه پهپاد نظامی به عربستان می فروشد

خشم نیوزیلند از تولید یک فیلم هالیوودی/ نمیخواهیم داغ مسلمانان تازه شود!

بازاریاب با حقوق ثابت و پورسانت در شرکت معتبر

هکرها به جای بیت کوین سراغ یک رمزارز دیگر رفتند

فرزاد حسنی در روزهای دور /عکس

تبریک بایدن به نفتالی بنت

پوتین قدرت خود را برای آمریکا به نمایش گذاشت!

رییس جمهوری برزیل به دلیل موتورسواری بدون ماسک 100 دلار جریمه شد + فیلم

توافق رهبران گروه 7 بر سر اشتراک اطلاعات و همکاری در جرایم سایبری

آل سعود در خدمت به آمریکا کوتاهی نمی کند!

وعده سران گروه 7 برای توقف حمایت از زغال سنگ

بلینکن: بازگرداندن محدودیت های هسته ای ایران فوریت دارد

ماکرون درصدد دلجویی از چین برآمد

گزارش تصویری دیدار تیم های اتریش و مقدونیه شمالی

دعوت به همکاری کمک اشپز

ادعای عربستان مبنی بر سقوط یک پهپاد بمبگذاری شده

گزارشی از جدال تماشایی هلند و اوکراین

عکس| تصویر احساسی امیر محمد زند

رهبر کره شمالی هواداران «کی پاپ» را تهدید به مرگ کرد!

کابینه اسراییل به هر شکلی که باشد ما از مقابله عقب نشینی نمیکنیم

گزارش تصویری از جدال تماشایی هلند و اوکراین

تزِ چینی برای جنگ جهانی سوم

تزِ چینی برای جنگ جهانی سوم