مطالب مرتبط:
دولت و بانک مرکزی دلار را گران کردند/ دلار باید 10 هزار تومان شود
رییس بانک مرکزی: نرخ ارز باز هم کاهش می یابد| تزریق پول به بورس تا 2 روز دیگر
امیدواریم نرخ دلار باز هم کاهش یابد؛ارزپاشی نمی کنیم/ گفته نوبخت شوخی است
نرخ دلار را به 20 هزار تومان رساندیم، اما امیدواریم باز هم کاهش یابد/ ناترازی بودجه مقصر اصلی تورم
کاهش نرخ ارز ربطی به ارزپاشی بانک ندارد/ تزریق پول به بورس تا 2 روز دیگر
-36 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 20 اردیبهشت 1400 ساعت 02:202021-05-09اقتصادي

همتی: بانک مرکزی اعتقادی به ارزپاشی ندارد/ نرخ دلار پتانسیل پایین رفتن از 20 هزار تومان را دارد


همتی با بیان اینکه نرخ فعلی ارز نرخ واقعی نیست و ما نرخ تسعیر ارز بانک ها را نیز 15900 تومان برای پایان سال 99 اعلام کردیم،گفت: بانک مرکزی به ارزپاشی اعتقادی ندارد، - اما روند بازار نزولی است و نرخ ارز کاهش پیدا می کند.

، عبدالناصر همتی در برنامه گفتگوی ویژه خبری به تشریح اقدامات و برنامه های بانک مرکزی در حوزه سیاست های پولی و ارزی پرداخت و با اشاره اینکه تورم یک بحث مهم و ساختاری در کشور ما است، اظهار داشت: در مقاطعی شوک هایی ایجاد می شود و ما باید ببینیم تورم ریشه اش در کجاست.

ریشه تورم چند دهه است و در واقع میانگین بلندمدت ما 20 درصد بوده و این میزان امروز کف تورمی است.

وی با بیان اینکه مشکل تورم تنها به سیاست های پولی بر نمی گردد چراکه دو ناترازی مهم داریم که اگر حل نشود تورم ریشه کن نمی شود، گفت: ناترازی اول این است که واردات باید با صادرات غیرنفتی تراز شود و زمانی که تراز نمی شود مجبور می شوید از ذخایر ارزی بانک مرکزی مصرف کنید که باعث تورم می شود.

ناترازی دوم برای بودجه دولت است و اصل بر این است که درآمدهای غیرنفتی باید با هزینه ها برابر باشد.

* حکمرانی اقتصاد ما غلط است/ دلار با تورم هدف باید 17 هزار تومان می شدرییس کل بانک مرکزی ادامه داد: اگر مسئله اصلی را در اقتصاد نتوانیم حل کنیم در کوتاه مدت می توان با سیاست پولی جلوی نوسانات را گرفت.

من معتقدم حکمرانی اقتصادی ما غلط است و با این روشی که است در سال های متعدد که با تثبیت در سال گذشته، تصریح کرد: اواخر سال گذشته فعل و انفعالاتی باعث افزایش یکباره قیمت کالاهای اساسی شد و ما از دی ماه به بعد در حال کنترل بودیم که بعد از آن به خاطر کالاهای اساسی باعث شد نرخ ها بالا برود.

وی افزود: ما در سال هایی 100 میلیارد دلار درآمد داشتیم ولی تورم 30 تا 35 درصد بود و ما امسال درآمد نفت و گاز نسبت به میانگین سال های گذشته تقریبا 80 درصد کاهش پیدا کرد؛ بنابراین وقتی در بودجه وقتی نتوانیم آن را تامین کنیم، از 29 واحد درصد رشد پایه پولی سال گذشته 27 درصد از محل خالص دارایی های خارجی بانک مرکزی می شود که ناشی از تبدیل دارایی های ارزی خارجی به ریال بود.

* تورم هدف امسال را بزودی اعلام می کنیم همتی خاطرنشان کرد: برای سال جاری ظرف دو هفته آینده هدفگذاری تورمی تعدیل می شود و بزودی اعلام خواهیم کرد.

وظیفه مجموعه دولت و مجلس این است که ناترازی بودجه باید حل شود و بانک مرکزی به تنهایی نمی تواند و سیاست کلان اقتصادی کشور است و صادرات غیرنفتی باید افزایش یابد و واردات کمتر شود تا تراز اتفاق بیفتد.

از سویی، هزینه های دولت اولا نباید بالا برود و درآمدها باید به سمت مالیات و فروش اموال و دارایی ها باشد.

وی افزود: ما اگر به همین نحو جلو برویم و به سیستم بانکی تکالیف سنگین بدهیم و بانک های دولتی نتوانند افزایش سرمایه بدهند، مجموعه ای از مشکلات و بدهی های دولت که جمع شده را داریم که اینها در طول سال های گذشته اتفاق افتاده و ما باید یک اصلاح ساختار جدی در اقتصاد انجام بدهیم وگرنه اینکه فکر کنیم بانک مرکزی می تواند با سیاست پولی اینها را حل کند، نمی شود.

* یارانه نقدی کفاف اقساط وام ازدواج را نمی دهدرییس کل بانک مرکزی درباره مشکلاتی که در خصوص پرداخت وام ازدواج وجود دارد گفت: سال گذشته بانک ها 900 هزار فقره وام ازدواج به مبلغ 43 هزار میلیارد تومان پرداخت کردند، اما هیچ کس به این موارد اشاره ای نکرده و رسانه ها تنها به موارد اندکی که مشکلاتی بر سر وثیقه و غیره پیش آمده اشاره می کنند.

همتی ادامه داد: مجلس امسال وام ازدواج را تقریباً دو برابر کرد که بار مالی حدود 80 هزار میلیارد تومان به بانک ها تحمیل کرده است، مجلس می گوید 600 هزار میلیارد تومان مانده قرض الحسنه است که 15 درصد آن را می توان وام پرداخت کرد اما مشکل اینجاست که مجلس باید مصارف را نیز ببیند و این مانده قرض الحسنه، مصرف شده و اقساط آن باید به بانک ها برگردد و منابع قرض الحسنه اضافه شود.

رییس کل بانک مرکزی خاطرنشان کرد: وثیقه اعلامی مجلس برای وام ازدواج سفته و یارانه بوده که یارانه با توجه به مبلغی که به خانوارها پرداخت می شود، کفاف اقساط وام ازدواج را نمی دهد و در نتیجه بانک ها سفته و اعتبارسنجی را در دستور کار قرار داده اند، چرا که آنها نیز باید از بازگشت تسهیلات اطمینان حاصل کنند.

وی افزود: بانک ها در مواردی که اعتبارسنجی افراد ضعیف باشد درخواست یک ضامن می کنند و اگر مواردی بوده که بانک ها بیش از یک ضامن درخواست کرده اند، مردم می توانند به سامانه بانک مرکزی شکایت خود را اعلام کنند.

رییس شورای پول و اعتبار یادآور شد: سال گذشته تسهیلات تکلیفی به بانک ها 120 هزار میلیارد تومان بوده که امسال به 608 هزار میلیارد تومان افزایش یافته و تقریباً 5 برابر شده است که این افزایش به بانک ها فشار وارد می کند و از طرفی بانک ها باید در موضوع، بورس، کرونا خرید گندم و اعطای تسهیلات به خانوارهای آسیب دیده از بلایای طبیعی نیز تسهیلات پرداخت کنند که به منابع بانک ها فشار می آورد.

همتی تصریح کرد: این در حالی است که بانک ها باید به بخشی تولید نیز تسهیلات بدهند، سال گذشته 42 درصد تسهیلات در بخش صنعت و کشاورزی داده شده و بنابراین بانک ها در ارائه تسهیلات محدودیت منابع دارند، قصد دفاع از بانک ها را نداریم اما نباید خدماتی که ارائه می دهند، نادیده گرفته شود.

وی تاکید کرد: بانک ها در سال گذشته 85 هزار میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای کوچک و بزرگ SME ها پرداخت کردند که برای امسال برنامه داریم به 100 هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کند و همچنین تسهیلات به واحدهای بزرگ، بازار سرمایه، بخش خدمات و وام ازدواج نیز پرداخت شده است.

لیست قرض الحسنه در قانون بودجه 50 مورد است و بانک ها در این زمینه کمک های زیادی کردند.

* واکنش همتی به حواشی کاهش کاهش پیدا می کند.

همتی تاکید کرد: روند مداخله در بازار طی سال های گذشته تغییر کرده و مداخله در بازار متشکل ارزی و توسط خود صادرکنندگان انجام می شود.

همانطور که امروز بانک مرکزی حتی یک دلار هم ارز در بازار عرضه نکرده، اما ارزهای عرضه شده در بازار متشکل متقاضی نداشته که نشان می دهد دلار پتانسیل پایین رفتن زیر 20 هزار تومان را هم دارد.

* تازه ترین خبرها از منابع بلوکه شده ایران/ فرایند کار پیشرفت داشته استرییس کل بانک مرکزی درباره آزادسازی منابع بلوکه شده ایران در برخی کشورها، گفت: خبرها مثبت و فرآیند کار نسبت به گذشته پیشرفت داشته است، اما زمانی که اطلاعات دقیق تر شد، وضعیت را اعلام خواهیم کرد.

همتی با بیان اینکه مشکلی در تامین ارز واکسن کرونا نداریم، تصریح کرد: به دستور رییس جمهوری تامین و تهیه واکسن جزو اولویت های کاری قرار گرفته است.

ما نیز اعلام کردیم که در حال حاضر تا یک میلیارد دلار برای واکسن در نظر گرفته ایم و اقداماتی در دستور کار داریم که براین اساس 9 میلیون دوز طی یک ماه آینده به کشور ارسال خواهد شد؛ خرداد ماه نیز بخش دوم واکسن از سبد کوواکس وارد می شود که به طور کلی هزینه خرید آن 178 میلیون دلار بود و بخش اول پرداخت شده و بخش دوم نیز مانده است.

همچنین خریدهایی از روسیه داشتیم که بخشی از ارز مورد نیاز را حواله کردیم و بخش دیگری نیز به زودی حواله خواهد شد.

وی ادامه داد: هرچند اعلام کرده اند که خرداد ماه تولیدات واکسن به طور جدی وارد بازار خواهد شد، اما منتظر تولید داخل نمانده ایم و احساس می کنیم هرچه زودتر باید انجام شود.

ما مشکل تهیه واکسن نداریم نه منابع ارزی مورد نیاز برای خرید آن.

قبلا هم اعلام کردم که هر درخواستی از وزارت بهداشت بیاید فورا ارز آن را تامین خواهیم کرد.

رییس کل بانک مرکزی همچنین از تامین 2 میلیارد دلار برای کالاهای اساسی و دارو خبر داد و گفت: امسال در کمتر از دو ماه 1.

5 میلیارد دلار برای نهاده های دامی و محصولات کشاورزی و 500 میلیون دلار نیز برای دارو و تجهیزات پزشکی تامین کردیم که البته 2 میلیارد دلار هم در نیما تامین شده است.

همتی در واکنش به این پرسش که این منابع چطور تامین شده است؟ پاسخ داد: ما 3 سال است که در جنگ اقتصادی محکم ایستاده ایم و منابع ارزی مورد نیاز کشور را تامین کرده ایم و طبیعتا در این شرایط نمی توان جزییات و نحوه تامین را اعلام کرد، همانطور که در جنگ نظامی اطلاعات و جزییاتی منتشر نمی شود و موارد محرمانه ای وجود دارد.

به گفته وی، در فروردین ماه کاهش شدید تورم ماهانه را براساس آمار مرکزی داشتیم که 1.

1 درصد بوده است.

البته تصمیم گرفتیم از این پس از اطلاعات مرکز آمار برای اعلام نرخ تورم استفاده کنیم و در نتیجه آمار اردیبهشت ماه مرکز آمار هم این کاهش را نشان خواهد داد.

رییس کل بانک مرکزی با تاکید براینکه شرایط ارزی کشور بهتر شده و بهتر هم خواهد شد، گفت: درباره تامین ارز و بازار ارز مطمئن باشید سیاسی برخورد نکرده و نمی کنم و در راستای منافع اقتصادی عمل خواهیم کرد.

همتی با بیان اینکه 400 هزار واحد امسال از بانک ها وام گرفته اند و فعالیت می کنند، تاکید کرد: سود مرکب از نظر بانک مرکزی منتفی است و مهلت داده ایم تا شهریور ماه کسانی که سود مرکب برایشان حساب شده است، اعتراض کنند و آن را پس بگیرند.

وی درپاسخ به این سوال که طبق تبصره 18 قانون بودجه 1400 مکلف شدید، نظام بانکی 360 هزارمیلیارد تومان معادل 20 درصد تسهیلات برای ساخت مسکن هزینه کند و یکسری تکالیف از جمله سهمیه هر بانک و دستورالعمل آن هم مشخص شده، چه کاری برای آن انجام داده اید؟ گفت: انجام آن را ابلاغ کردیم، البته بانک ها به لحاظ تامین منابع مشکل دارند.

360 هزار میلیارد، 30 هزار میلیارد تومان در ماه می شود و هنوز 5 دقیقه از زمانی که درباره قرض الحسنه صحبت شد و 10 دقیقه از وقتی که درباره واحدهایی که باید داده شود، بحث شد، نگذشته است.

تمام این موارد وجود دارد و تنها موضوع اشاره شده فوق نیست، اما به بانک ها گفته شد که باید تلاش کنند تا قانون به اجرا درآید.

* سیاست های حمایتی از بورس اجرا شد؟رییس کل بانک مرکزی در رابطه با بحث بورس و نشست سران سه قوه که برخی از آنها به بانک ها برمی گشت و درباره استقبال بانک ها از این تصمیم بیان کرد: بانک ها علاقمند هستند که به بورس کمک کنند و حتما این کار را انجام خواهند داد.

یک بخش از مصوبات مورد اشاره تصویب شده و یک قسمت آن هم به جلسات بعدی شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا موکول شد که پس از تایید مقام معظم رهبری ابلاغ خواهد شد و هنوز ابلاغ نشده است.

وی افزود: در این مسئله چند تصمیم مهم وجود دارد که انتشار اوراق توسط سازمان بورس که با تضمین دولت انجام می شود، مقداری از مالیات و کارمزدهایی که دریافت می شد به صندوق برخواهد گشت.

پیش از این هم مخالفتی برای وام به کارگزاری نکرده بودیم و با انجام این کار با وجود بخشنامه هایی مخالفت نشد، ولی امسال اعلام شد که به شرکت های سرمایه گذاری که قبلا ممنوع بود، وام دهند.

همتی تأکید کرد: در مورد 200 میلیون دلار صندوق هم خرد خرد به فروش خواهد رسید، اما اشکال این است که تقاضای ارز کم شده، اما انشاالله به فروش می رسانیم.

همین امروز هم صحبت شد که بخش اول آن در صورت فروش در طی یک یا دو روز آینده به صندوق تثبیت ریخته شود.

وی در خصوص مبلغ آن اظهار داشت: مبلغ را نمی دانم، ولی باید تدریجا به فروش برسد زیرا امسال از انجام تسعیر منع شدیم و این نظر مقام معظم رهبری است و از ایشان تشکر می کنم که همواره حمایت کردند از مسائلی که مایل به انجام آن هستیم تا جلوی رشد نقدینگی گرفته شود.

ارزهای مختلف در اختیارمان قرار می گیرد که انشاالله در بازار به فروش برسانیم و ریال آن را وارد صندوق کنیم.

امروز هم تصمیماتی در بورس گرفته اند، این موارد حتما کمک می کند و چنانچه مقداری اعتماد به این مجموعه برگردد، وضع بورس بهترخواهد شد.

* آیا بانک مرکزی بزرگترین بدهکار دولت است؟/ حتما شوخی کردند!همتی در رابطه با بدهکاری دولت به بانک مرکزی یا بانک مرکزی به دولت و اظهار نظر رییس سازمان برنامه و بودجه در این رابطه که بانک مرکزی را بدهکار دانسته، بیان کرد: حتما (رییس سازمان برنامه و بودجه) شوخی کردند.

دولت به بانک مرکزی بدهکار است و بانک مرکزی در دو سال گذشته 13 میلیارد دلار ارز بابت خرید کالای اساسی به دولت داده است، مقام معظم رهبری هم فرمودند، بدهی دولت به بانک مرکزی باید در مدت سه سال پرداخت شود و در ترازنامه بانک مرکزی هم بیش از 100 هزار میلیارد تومان از دولت طلب داریم که مربوط به این دولت هم نیست از دولت های گذشته باقی مانده است.

قبلا هم مطرح کردم هر موقع بانک مرکزی به دولت بدهکار شد، حکمرانی اقتصادی درست شده یعنی دولت دست به سرمایه گذاری زده است.

وی درباره قانون جدید چک افزود: قانون جدید چک پیشرفت خوبی دارد و بانک ها به تدریج از نظر اپلیکیشن ها و دیگر موارد در حال تجهیزهستند، یک روش هم دنبال می کنیم که ازطریق ATM هم بتوانند این کار را انجام دهند که کار سختی است و یک یا دو ماه به طول می انجامد که با راه اندازی آن امکان چک کردن در ATM هم وجود خواهد داشت.

رییس کل بانک مرکزی در ادامه ابراز کرد بابت تصویب این قانون از مجلس تشکر می کنم زیرا هم قانون خیلی خوبی است و هم ما در اجرا جدی هستیم.

انشاالله که بتوانیم آن را در کل کشور نهادینه کنیم.

همتی درباره طرح بانک مرکزی در مجلس گفت: از مجلس بابت این طرح تشکر نمی کنم.

دوستان در مجلس خیلی زحمت کشیدند و نیت خوبی هم داشتند.

روح کلی آن را هم قبول دارم، ولی مدام رفت و تحلیل هایی شد که نگران کننده بود.

اوایل با بانک مرکزی طرح را چک می کردند، ولی در نهایت خروجی با قصد بانک مرکزی تفاوت زیادی کرد که نگرانی هایی بابت آینده بانک مرکزی به وجود می آورد.

وی درباره معوقات 90 هزارمیلیارد تومانی که در اختیار بدهکاران بانکی است، تاکید کرد: بانک مرکزی با نمایندگان قوه قضاییه، وزارت اطلاعات و سایر نهادهای امنیتی و قضایی در حال پیگیری این مسئله است که الحمدالله به جاهای خوبی هم رسیده و بخش قابل توجهی از آن ها وصول شده است.

یک خبر خوب هم بیان کنم که نسبت معوقات به تسهیلات به 7.

6 درصد رسیده، الان هم مانند سابق وام بدون حساب و کتاب پرداخت نمی شود.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: بانک مرکزی - تورم - برنامه گفتگوی ویژه خبری - بانک - تسعیر ارز بانک ها - مرکزی - گفتگوی ویژه خبری - اعتقادی - عبدالناصر همتی - همتی - برنامه - نرخ تسعیر ارز - گفتگوی ویژه - تومان - سیاست - پایان سال - بیان - پولی - نرخ دلار - پتانسیل - میانگین - اقدامات - نرخ ارز - بانک ها - واردات - گفتگوی - پرداخت - تشریح - اعلام - بازار

آخرین اخبار سرویس:
رشد 100 درصدی پرواز در فرودگاه های کشور

بزرگ ترین محموله واکسن کرونا به کشور رسید

شهروندان «زیبا دیدن» را فراموش نکنند

افزایش ابر و بارش پراکنده در بلندی های البرز مرکزی

خصوصیات علاقه مندان به رنگ آبی را بشناسید

قیمت رهن و اجاره آپارتمان در محله هاشمی خرداد 1400 + جدول

علت تولید پیاز مازاد در سال جاری چیست؟

بزرگ ترین محموله واکسن از ابتدا تاکنون امروز به تهران رسید

رونمایی از طرح واقعیت مجازی در یزد + فیلم

استخدام تراشکار و فرزکار در شرکت میلان کالا پلاست در محدوده پرند

«باغ ایرانی» تا ماه آینده به بهره برداری می رسد

کارگر ساده تولیدی زیر انداز در صورت یادگیری افزایش حقوق فوری

کار در منزل استخدام تایپیست دایرکتر با درامد بالا

جذب نیروی کار در بخش فروش

فروشنده خانوم جهت کار در بوتیک

کارگرساده باخانواده جهت کار درمرغداری بامحل اسکان

استخدام کارشناس گمرک و ترخیص در سپاهان دانه پارسیان در اصفهان

استخدام معمار 3D کار در هلدینگ مهندسی بازرگانی موسوی جشنی در تهران

شهردار: باید تردد در کوی امام سجاد(ع) اراک جریان یابد

استخدام فیلمبردار و تدوینگر در یک شرکت معتبر در تهران

فعالیت سامانه ثبت فروش ریالی صادرات به سایر کشور ها

پروژه 142 واحدی طرح ملی مسکن در گرگان کلنگ زنی شد

استخدام کارشناس کنترل کیفیت در شرکت تولیدی و صنعتی در شهر صنعتی رشت

در تیر ماه منتظر این 4 واریزی باشید

استخدام راننده با نیسان در صنایع تولیدی لوله سبز همگام در مازندران

تسمه تایم خودرو چیست و چه زمان باید تعویض شود؟

استخدام کارشناس کنترل کیفی و کارشناس برنامه ریزی و تولید در البرز

لوازم خانگی ایرانی در راه اروپا و آفریقا

استخدام سرپرست فروش در انجمن نابینایان تجلی در تهران

2 میلیون دوز واکسن کرونا وارد ایران شد

روز بد بورس های جهان

پرواز دلار در معاملات جهانی

آمریکا بیش از یک میلیارد دلار صرف امنیت سایبری می کند

خرید تضمینی 47 هزار تن گندم در اردبیل/ توزیع 16 تن کود شیمیایی بین کشاورزان در سال گذشته

بیشترین واردات از سوییس کدام کالاها است؟

قیمت لوکس ترین کولرهای بازار/ جدول

اتمام مرمت و احیای بازار فرش مشهد تا پایان آذرماه 1400

توضیحات بهزیستی درباره واریز ناقص مستمری خرداد مددجویان

علت خواب آلودگی بیش از حد در طول روز چیست؟

10 نکته که پیش از ورود به بازار رمزارز ها باید بدانید

قیمت دلار و یورو و نرخ ارز امروز 27 خرداد 1400 + جدول

روغن ارزان می شود؟

رهن و اجاره مسکن در ستارخان چند؟

مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی مشاغل تمدید شد

مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی صاحبان مشاغل تا 15 تیرماه تمدید شد

مؤلفه های حکمرانی خوب از نگاه استاندار یزد

از تیر1400 دفترچه بیمه جدید در بام ایران صادر نمی شود

اختصاص تسهیلات 130 میلیاردی کشاورزی در بابل

1400 فقره بازدید ماهانه از جایگاه های سوخت منطقه ارومیه انجام شد

کشت پاپایا برای نخستین بار در فسا

بساط مافیای سدمعبر در بلوار الغدیر شمالی برچیده شد

تجارت کربن 10 برابر بزرگتر از بازار جهانی نفت می شود

تمدید مهلت اظهارنامه صاحبان مشاغل تا 15 تیر

استخدام تراشکار، جوشکار و کارگر ساده در شرکت خزر منبع بندر منطقه آزاد انزلی

ارائه 2 طرح ویژه حمایتی از بازار سرمایه در شورای مشورتی سازمان بورس

کشاورزان پیشرو در قم، به دنبال توسعه تکنولوژی کشاورزی هستند

مرحله دوم سود سهام عدالت کی واریز می شود؟

مشارکت انتخاباتی و التهابات اقتصادی

استخدام راننده بدون خودرو در شرکت جهان صادرات (راپیدو) در تهران

طلا در بازار جهانی 2 درصد ریزش کرد

افت وال استریت پس از افزایش نرخ بهره در آمریکا

فرصت همکاری با باشگاه مشتریان استارتاپ خدماتی داخلی

2 هزار هکتار نهال در اراضی بیابانی استان مرکزی کشت شد

تورم انگلیس در قله دو ساله

قیمت خودرو های سایپا و ایران خودرو امروز 27 خرداد 1400

قیمت نفت خام از نزدیک 75 دلار سقوط کرد

عکس| مسافران پرحاشیه گمرک؛ این بار شتران قطری!

مبارزه با سن مادر در 10 هزار هکتار از اراضی ملایر

قیمت ارز های دیجیتالی 27 خرداد 1400؛ ریزش بیت کوین به زیر 40 هزار دلار

استخدام کارشناس حسابداری در یک شرکت معتبر تولیدی در تهران

استخدام ماسئول خرید و تدارکات در شرکت بازرگانی دینا ایمن قطعه در تهران

استخدام کارشناس فروش و حسابدار در یک شرکت معتبر تولید در یزد

استخدام سرپرست انبار در شرکت کیان تجارت آژیراک در تهران

استخدام مدیر فروش در شرکت فرش شاهکار بهشتی تبریز در تهران

1077 تخت بیمارستانی امروز افتتاح می شود

استخدام کارشناس تحقیق و توسعه (R&D) در شرکت امیر تجارت سپنتا در تهران

آخرین قیمت ها در بازار مسکن شرق و غرب تهران

شهر های خنک آب بیشتری مصرف می کنند

برخورد با شبکه های زمین خواری در دستور کار منطقه آزاد چابهار است

بورس نزدیک انتخابات هم سبز نشد!

2 میلیون دُز واکسن کرونا امروز وارد کشور شد

چراغ قرمز بورس قبل از انتخابات سبز نشد!

روزنامه های اقتصادی پنج شنبه 27 خرداد

سقوط 2 درصدی قیمت جهانی طلا پس از بیانیه فدرال رزرو

شتران قطری مسافران پرحاشیه گمرک!

مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی مشاغل تمدید شد

مهلت ارائه اظهارنامه صاحبان مشاغل تا 15 تیرماه تمدید شد

خیران 600 میلیون ریال لوازم حفاظتی به بیمارستان مهاباد اهدا کردند

تورم انگلیس در قله دو ساله

16 هزار بازرسی از واحدهای صنفی سمنان انجام شده است

حدود 4 میلیون قطعه جوجه ریزی در واحد های مرغداری خراسان جنوبی

بزرگ ترین محموله واکسن کرونا به ایران رسید

امروز چند دُز واکسن کرونا وارد کشور شد؟

کدام آپارتمان ها در پایتخت پرتقاضا هستند؟

مشتری خشکبار ایران کدام کشور است؟

تجارت کربن 10 برابر بزرگتر از بازار جهانی نفت می شود

چراغ قرمز بورس قبل از انتخابات سبز نشد!

کلنگ زنی طرح 142واحدی اقدام ملی مسکن در شهر جلین

انیمیشن های فرانسوی رکورد 10 ساله را شکستند/ رونق در دوران کرونا

کلنگ زنی طرح 142 واحدی اقدام ملی مسکن در شهر جلین

همتی: بانک مرکزی اعتقادی به ارزپاشی ندارد/ نرخ دلار پتانسیل پایین رفتن از 20 هزار تومان را دارد

همتی: بانک مرکزی اعتقادی به ارزپاشی ندارد/ نرخ دلار پتانسیل پایین رفتن از 20 هزار تومان را دارد