مطالب مرتبط:
معرفی داوران اولین جشنواره تصویرگری جلد کتاب های درسی
اهدا 386 قلم تجهیزات پزشکی به مراکز کردستان اهدا شد
اهدا 386 قلم تجهیزات پزشکی به مراکز درمانی کردستان
تجهیزات پزشکی ایرانی فراتر از مرزها/ گسترش بازار محصولات ایرانی در جهان
برگزیدگان المپیاد به وقتِ نوجوانی در اصفهان معرفی شدند
-14 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 20 اردیبهشت 1400 ساعت 01:052021-05-09دانش

برگزیدگان جشنواره های علمی به مدیران صنایع معرفی شوند/ تشکیل 4 گروه استارت آپی در زمینه تجهیزات پزشکی و توانبخشی


برگزیده هشتمین جشنواره فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه حمایت از پژوهشگران در سال های اخیر پیشرفت چشمگیری داشته است.

- "- علیرضا محمدی؛ دانشگاه ها با داشتن اساتید و دانشجویان نخبه و با انگیزه می توانند اقدامات مؤثری در حوزه علم و فناوری انجام دهند و همیشه در مسیر اعتلای علم و پژوهش ایران اسلامی گام بردارند.

اگر دانشگاه ها مسئله محور باشند، به تربیت دانشجویانی ایده پرداز، کارآفرین و با انگیزه می پردازد تا با دانش خود بتوانند علم را با تکنولوژی روز ارتقا دهند و در مسیر رشد پرشتاب علمی کشور مؤثر واقع شوند.

حضور دانشجویان نخبه و با تجربه که دارای کارهای علمی و پژوهشی مختلف هستند، هر کدام گنجینه ای برای دانشگاه ها محسوب می شوند.

به تازگی هشتمین جشنواره علمی، پژوهشی و فناوری فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی برگزار و هزار و 856 اثر بدون احتساب آثار اعضای باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه در 27 محور به دبیرخانه جشنواره فرهیختگان ارسال شد و از این تعداد 70 اثر برگزیده و 9 اثر مورد تقدیر قرار گرفت.

این 70 اثر برگزیده از 21 استان و 37 واحد دانشگاه آزاد اسلامی بود که استان تهران با 14 اثر برگزیده رتبه اول، استان اصفهان با 13 اثر برگزیده رتبه دوم، استان آذربایجان شرقی با 7 اثر برگزیده رتبه سوم، استان یزد با 5 اثر برگزیده رتبه چهارم و استان قزوین با 4 اثر برگزیده رتبه پنجم را به خود اختصاص دادند.

در همین راستا خبرگزاری آنا" با احسان طاهری، برگزیده هشتمین جشنواره فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی در محورهای انجمن علمی، ادبی و هنری و عضو باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان ، دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی، عضو هیئت مدیره انجمن علمی مهندسی پزشکی، دبیر کانون علمی فرهنگی هور و نایب دبیر هیئت دانشجویی حضرت فاطمه زهرا (س) دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی به گفت وگو نشسته است که مشروح آن را در ادامه می خوانید.

بیشتر بخوانید: ساخت صابون گیاهی با فناوری نانو/ پژوهش در مدارس سمای دانشگاه آزاد اسلامی پررنگ است" آنا: انتخاب شما به عنوان برگزیده جشنواره فرهیختگان در محورهای انجمن علمی و باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان بر اساس چه شاخص ها و مؤلفه هایی بوده است؟ طاهری: با توجه به شاخص هایی مانند مقالات علمی، فعالیت های علمی انجام شده توسط انجمن، فعالیت های علمی فردی، برگزاری کارگاه ها و.

این انتخاب توسط هیئت داوران این جشنواره انجام شد.

در واقع فعالیت های مؤثر و متعددی در سال های اخیر توسط انجمن علمی مهندسی پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی انجام شده که در نهایت موفق به کسب رتبه در میان انجمن های کشور شده است.

تشکیل 4 گروه استارت آپی در زمینه تجهیزات پزشکی و توانبخشی آنا: برخی از فعالیت های پژوهشی اعضای انجمن علمی مهندسی پزشکی را که باعث انتخاب انجمن علمی برتر شد، بفرمایید.

طاهری: بازدیدهای متعدد علمی از بیمارستان ها و مراکز تولیدی تجهیزات پزشکی، ثبت اختراع و طرح پژوهشی توسط اعضای انجمن، تشکیل چهار گروه استارت آپی در زمینه تجهیزات پزشکی و توانبخشی، برگزاری کارگاه های آموزشی عملی و تئوری برای دانشجویان، برگزاری و همکاری در همایش هایی نظیر استارت آپ ویکند و ورکشاپ های تخصصی در رشته مهندسی پزشکی، ترجمه و تألیف کتاب توسط اعضای انجمن، فعالیت های تخصصی در دوران کرونا در حوزه های پزشکی، برگزاری وبینارهای تخصصی برای دانشجویان، طراحی دیاگرام پیشنهادی رشته و کمک در انجام امور آموزشی و مشاوره های تحصیلی، برگزاری کلاس های کمک آموزشی برای دانشجویان و چاپ نشریه علمی با نام +BME توسط هیئت تحریریه انجمن از جمله فعالیت هایی بود که انجمن علمی مهندسی پزشکی واحد تهران مرکزی به عنوان انجمن علمی برتر معرفی شد.

حمایت دانشگاه آزاد اسلامی از پژوهشگران در سال های اخیر آنا: موانع پیش روی پژوهشگران و در مجموع فعالیت پژوهشی در ایران را چه می دانید؟ طاهری: عدم حمایت، مهم ترین و کلیدی ترین مانع برای پژوهشگران و فعالیت پژوهشی در ایران است و می توان به کمبود توجه و عدم در اختیار گذاشتن امکانات لازم برای پژوهشگران اشاره کرد.

البته دانشگاه آزاد اسلامی در امر حمایت از پژوهشگران و طرح های پژوهشی در سال های اخیر پیشرفت چشمگیری داشته است.

باید جوان ایرانی در تمام میدان ها اول باشد آنا: آیا کشور در حوزه پژوهش و فناوری در سطح ملی، منطقه ای و بین المللی جایگاه مناسبی دارد؟ طاهری: مقام معظم رهبری بارها در سخنان خود به حدیث العلم سلطان اشاره کرده اند و طبق توصیه های ایشان باید به نقش علم در افزایش قدرت کشور، منطقه و جهان توجه کرد.

امروزه به لطف خداوند و همت پژوهشگران کشور پیشرفت مناسبی در حوزه فناوری و پژوهش در ایران عزیز ما صورت گرفته است.

اما با توجه به اینکه باید کشور ایران و جوان ایرانی در تمام میدان ها اول باشد، هنوز جای کار بسیار باقی است.

دانشجویان در راستای علاقه خود گام بردارند آنا: توصیه های شما برای موفقیت جوانان، دانشجویان و پژوهشگران چیست؟ طاهری: بنده در جایگاه توصیه نیستم.

اما برای دوستان خودم می گویم که همیشه در راستای علاقه خود گام بردارید.

اگر به کاری علاقه مند باشید نهایت سختی ها و درگیری ها در آن کار برای شما شیرین می شود، اما اگر شوق به کاری نداشته باشید حتی شیرین ترین لحظات آن کار نیز برایتان مثل زهر می شود.

در نتیجه دانشجویان باید در راستای علاقه خود در زندگی گام بردارند و مطمئن باشند که موفق خواهند شد.

اگر هم موفق نشدند حداقل وجدانشان راضی است، چرا که در راستای چیزی گام برداشتند که قلب آنان گفته است.

برگزیدگان جشنواره های علمی به مدیران صنایع معرفی شوند آنا: برای تشویق دانشجویان به سمت شرکت در جشنواره های علمی و پژوهشی در سطح ملی و بین المللی چه راهکارهایی وجود دارد؟ طاهری: برای تشویق دانشجویان راه های بسیاری وجود دارد اما این که صرفاً جوایزی داده شود و بعد از آن جشنواره، دانشجو رها شود این کار غلطی است و باید از طرح ها و ایده های آن دانشجو استفاده شود.

همچنین افراد موفق و فعال از جانب جشنواره های علمی به مدیران صنعتی و.

معرفی شوند، چرا که با این کار ایجاد انگیزه برای شرکت در جشنواره ها برای دانشجویان صورت می گیرد و می دانند که جشنواره هدفمند است و موجب پیشرفت آن ها می شود.

وزارت علوم در زمینه حمایت از دانشجویان نمونه عملکرد خوبی ندارد آنا: رویکرد وزارت علوم را در خصوص حمایت کردن از دانشجویان نمونه کشوری چگونه ارزیابی می کنید؟ طاهری: متأسفانه عملکرد خوبی از سوی وزارت علوم برای حمایت از دانشجویان نمونه صورت نمی گیرد اما امیدوارم در سال 1400 که سال تولید؛ پشتیبانی ها، مانع زدایی ها است، تغییراتی در عملکرد این وزارتخانه صورت بگیرد.

فراهم بودن بستر لازم برای شرکت دانشجویان در جشنواره های علمی دانشگاه آزاد اسلامی آنا: آیا بستر لازم برای شرکت دانشجویان در مسابقات و همایش های علمی و پژوهشی و انگیزه دادن به آنان از سوی مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد؟ طاهری: خوشبختانه با زحمات و تلاش های خوبی که در بخش های پژوهشی و علمی دانشگاه آزاد اسلامی صورت گرفته بستر لازم برای شرکت دانشجویان در جشنواره ها و مسابقات علمی از طریق باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان و انجمن های علمی و حتی کانون های فرهنگی و علمی فراهم شده است که دانشجویان علاقه مند می توانند به این تشکل ها مراجعه کنند و فعالیت خود را انجام دهند.

ارتباط دانشگاه با صنعت نقطه ضعف آموزش عالی در کشور است آنا: در پایان اگر نکته ای دارید، بفرمایید.

طاهری: ارتباط دانشگاه با صنعت نقطه ضعف آموزش عالی در کشور است.

از تمامی مسئولان آموزشی و دانشگاهی می خواهم که به عنوان عضو کوچکی از این جامعه، توجهشان را در این قسمت و رفع این نقطه ضعف بیشتر کنند.

زیرا دانشجویان اگر بدانند این آموزشی که می بینند در آینده بدون دغدغه به شغلی برایشان تبدیل می شود، پیشرفت چشمگیری در آن ها رخ می دهد و علاقه مندی آن ها به درس و فعالیت های پژوهشی نیز بیشتر می شود که در نتیجه به پیشرفت کلی کشور منتهی می شود.

در نهایت بر خود لازم می دانم از تیم انجمن علمی مهندسی پزشکی (کیوان انصاری، عرفان یحیایی، مهدی یزدانی، مهدیه قراگوزلو، لعیا محوی، حانیه امیدوار، زینب جلیل زاده، نگین خسروی جهان، آتنا وحید، پارمیس سلطانی، مینا نخعی، معصومه ستاری، شمیم عابدینی، فرشته آتینوند، زهرا گل محمدی، نیکتا فرشباف و تمامی اعضای کارگروه علمی انجمن) که با زحمات و تلاش های خالصانه توانستند به موفقیت در جشنواره فرهیختگان دست پیدا کنند، تشکر کنم.

همچنین از حمایت ها و راهنمایی های اساتید گرانقدری همچون آقامیری، رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران، فهیمی نجم رییس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد تهران مرکزی، شاهرخ شجاعی، مدیر گروه مهندسی پزشکی، فقیهی رضایی، استاد واحد تهران مرکزی و دیگر اساتید بزرگوارم نهایت سپاسگزاری و قدردانی دارم.

انتهای پیام/4118/
کلید واژه ها: دانش - دانشگاه آزاد اسلامی - دانشگاه - جشنواره فرهیختگان دانشگاه آزاد - دانشگاه ها - دانشجویان نخبه - دانشجویان - دانشگاه آزاد - جشنواره - پژوهش - اسلامی - با انگیزه - علمی - تجهیزات پزشکی - پژوهشی - فناوری - انگیزه - ایران اسلامی - علم و فناوری - پژوهشگران - فرهیختگان - آزاد - کارآفرین - مسیر - نخبه - تکنولوژی - توانبخشی - تجهیزات - برگزیده - اقدامات

آخرین اخبار سرویس:
صاعقه ای وارونه بر روی اقیانوس آرام

تلاش برای زدودن ایران هراسی و اسلام هراسی در یونسکو مضاعف شود

ورود 77 هزار معلم جدید به مدارس در مهر 1400

معلمان رکن اصلی آموزش و پرورش هستند

دعوت دانشگاه آزادی ها از مردم برای حضور حداکثری در انتخابات 1400

خانه خلاق علوم انسانی راه اندازی می شود

لزوم استفاده از ظرفیت­ های اتاق­ های فکر در دانشگاه­ های علوم پزشکی

دریافت مجوز ISC از سوی همایش «معنویت و علوم اسلامی»

ورود 77 هزار معلم جدید به مدارس در مهر 1400

این ربات از احساس انسان ها باخبر است

تکلیف افرادی که یک دوز واکسن دریافت کرده اند چیست؟ (فیلم)

همه گزینه ها روی میز است، اما بهترین گزینه کدام است؟

لزوم استفاده از ظرفیت­ های اتاق ­های فکر در دانشگاه­ های علوم پزشکی

مدرسه عالی مهارتی در دانشگاه آزاد اسلامی رودان راه اندازی می شود

دفترچه کاردانی به کارشناسی منتشر شد/ اعلام جزییات انتخاب رشته

ثبت نام آزمون پذیرش دستیار دندانپزشکی آغاز شد

مهلت درخواست وام های دانشجویی دانشگاه تهران امروز به پایان می رسد

هیچ بهانه ای برای حضور نیافتن دانشجویان دانشگاه آزاد کرمانشاه در امتحانات پایان ترم قابل قبول نیست

این ربات از احساس انسان ها باخبر است

من را به ماه ببر!

19 هسته و واحد فناور در سرای نوآوری انرژی اهواز مستقر هستند / عقد قرارداد تحقیقاتی با شرکت های صنعتی

تجلیل از برترین های جشنواره دانش آموزان تلاشگر

جزییات ترم تابستان دانشگاه پیام نور اعلام شد

نگاهی به زندگی فضانوردان در فضا

انتخاب واحد ترم تابستان دانشگاه پیام نور از 16 تیرماه آغاز می شود

روابط عمومی شستا نشان عالی برنامه ریزی گرفت

گشایش بازارچه مشاغل خانگی بانوی کرامت

اطلاعیه درخصوص اعلام شرایط و ضوابط، تاریخ، نحوه ثبت نام و انتخاب رشته آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال 1400

اختراع استاد دانشگاه آزاد اسلامی واحد مبارکه ثبت شد

چرا برای تحصیل به ترکیه مهاجرت کنیم؟

نگاهی به زندگی فضانوردان در فضا

نیاز به80 پایگاه اورژانس جدید در سیستان و بلوچستان

پرداخت معوقات کارکنان وزارت علوم فردا در دولت بررسی می شود

فارغ التحصیلی زنی که از 6 سالگی معتاد بود!

وبینار «چشم اندازهای حفاظت و احیاء زیست بوم های تالابی و دریایی» برگزار می شود

انتشار نقشه ای جدید از قاره جنوبگان

فارغ التحصیلی زنی که از 6 سالگی معتاد بود!

پارک های علم و فناوری و مراکز رشد، مهم ترین بستر اشتغال دانش آموختگان هستند

انتظارات دانشگاه های خراسان شمالی از رییس جمهور آینده

شهرهایی با سریع ترین اینترنت 5G+ اینفوگرافی

برنامه زمانی ارزیابی تخصصی آزمون نیمه متمرکز دکتری دانشگاه مازندران اعلام شد

گسترش زبان فارسی در هند و اتریش توسط دانشگاه چمران اهواز

برگزاری وبینار آموزشی مقاله نویسی

زمان واکسیناسیون دانشجویان مشخص شد

برگزاری وبینار آموزشی مقاله نویسی

نهنگ ولگرد نیمی از کره زمین را شنا کرد!

حقوقی که برای زنان نیست / نشریه «کلام دانشجو» بسیج دانشجویی الغدیر دانشگاه آزاد بادرود منتشر شد

دو استاد ایرانی در هیات تحریریه یک مجله علمی بین المللی

خانه خلاق و نوآوری تخصصی علوم انسانی و مطالعات فرهنگی راه اندازی می شود

آغاز مصاحبه آزمون نیمه متمرکز دکتری دانشگاه الزهرا(س) از فردا

حضور ناظران بهداشتی در پای صندوق های رأی

تشکل های انقلابی همدان از مردم برای شرکت در تریبون آزاد دعوت کردند

جزییات ترم تابستان دانشگاه پیام نور اعلام شد

آمادگی برای تحصیل حضوری در دانشگاه های مهاجرپذیر کاهش یافت

رونمایی دستگاه نمک زدایی الکترودیالیز معکوس در تامین آب آشامیدنی روستایی

نگاهی به خانه در گذر زمان | مطالعات چندانی برای سیر تحول خانه‏ ها صورت نگرفته است

آگهی جذب نیرو شرکت معدنی و صنعتی چادرملو

واکسیناسیون دانشجویان و دانشگاهیان از شهریور تا آبان انجام می شود

زمان واکسیناسیون دانشجویان و دانشگاهیان

زمان دقیق واکسیناسیون دانشجویان اعلام شد

حفره ایجاد شده توسط مریخ نورد چین مشکل ساز شد!

سومین جشنواره فرهنگ دانشگاه تهران برگزار می شود

«از سلاله زینب تا چشمه رضوان»؛ مسابقه ای ویژه دانشجویان سراسر کشور

هیچ بهانه ای برای حضورنیافتن در امتحانات آنلاین پایان ترم قابل قبول نیست

قابل توجه تمامی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان

واکسن کرونا؛ اکنون فقط نوبت دوم  | سفر به مشهد ممنوع

دانشگاه شهیدبهشتی و موزه ملی تفاهم نامه همکاری امضا کردند

ارائه تسهیلات ویژه برای پذیرش دانشجویان دانشگاه شیراز از سوی بنیاد ملی نخبگان

فراخوان ارسال مقاله به دومین همایش بین المللی علوم کواترنر

حفره ایجاد شده توسط مریخ نورد چین مشکل ساز شد

شماره جدید نشریه دانشجویی «PPPC» منتشر شد

(تصویر) مریخ نورد چینی دردسر درست کرد!

زمان دقیق واکسیناسیون دانشجویان اعلام شد

واکسیناسیون دانشجویان و دانشگاهیان از شهریور تا آبان انجام می شود

حفره ایجاد شده توسط مریخ نورد چین مشکل ساز شد!

تولید روزانه 60 هزار ماسک سه بعدی بومی سازی شده با هوش مصنوعی

خلاقیت های هنری در هیئت عاشوراییان / از سخنرانی های محوری تا تولید محصولات هنری

ثبت نام و انتخاب رشته آزمون کاردانی به کارشناسی از امروز آغاز می شود

محققان دانشگاه خلیج فارس با دانشگاه ماینتس آلمان در پروژه شیرین سازی آب خلیج فارس همکاری می کنند

واکسیناسیون دانشجویان و دانشگاهیان از شهریور تا آبان

زمان واکسیناسیون دانشجویان و دانشگاهیان اعلام شد

توضیحاتی در خصوص زمان واکسیناسیون دانشجویان و دانشگاهیان

کتاب بازیافت پسماند تخته فیبر منتشر شد

استخدام کمک انباردار شرکت میهن شعبه بندرلنگه

زمان واکسیناسیون دانشجویان اعلام شد

25 خرداد آخرین مهلت دانشجویان برای ثبت تقاضای وام

اصلاحیه دروس ترم تابستان دانشگاه علوم پزشکی تهران منتشر شد

نامه ای به جناب همتی

دانشگاه رازی به عنوان مرکز مشاوره فعال کشوری برگزیده شد

اعلام زمان واکسیناسیون دانشجویان و دانشگاهیان

واکسیناسیون دانشجویان و دانشگاهیان از شهریور تا آبان

واکسیناسیون دانشجویان و دانشگاهیان از شهریور تا آبان

چگونگی برگزاری امتحان در سامانه دان دانشگاه آزاد اسلامی

واکسیناسیون دانشجویان از شهریور تا آبان

راهیابی دانشجویان دانشگاه شیراز به مرحله ملی پنجاه ونهمین سال جایزه بنیاد البرز

زمان دقیق واکسیناسیون دانشجویان اعلام شد

دانشجویان و دانشگاهیان از شهریور ماه واکسینه می شوند

زندگی دانشجومعلمان خراسان شمالی روی خط بی توجهی مسئولان / کلاس های پردیس خواهران در یک دبیرستان تشکیل می شود!

تخصص دانش بنیان ها برای تامین نیازهای صنعت هوایی به کارگرفته می شود

زمان واکسیناسیون دانشجویان و دانشگاهیان اعلام شد

برگزیدگان جشنواره های علمی به مدیران صنایع معرفی شوند/ تشکیل 4 گروه استارت آپی در زمینه تجهیزات پزشکی و توانبخشی

برگزیدگان جشنواره های علمی به مدیران صنایع معرفی شوند/ تشکیل 4 گروه استارت آپی در زمینه تجهیزات پزشکی و توانبخشی