مطالب مرتبط:
آیین بهره برداری از نخستین مرکز واکسیناسیون خودرویی کرونا در تهران
طرح سراسری واکسیناسیون کرونا در مترو تهران +اسامی ایستگاه ها
آیین بهره برداری از نخستین مرکز واکسیناسیون خودرویی کرونا در تهران
آیین بهره برداری از نخستین مرکز واکسیناسیون خودرویی کرونا در تهران
رییس دستگاه قضا: کارخانه کیوان همدان باید در مدت یک ماه آینده مجددا احیا شود
-144 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 19 اردیبهشت 1400 ساعت 22:252021-05-09اجتماعي

بهره برداری از 4 ایستگاه مترو تهران تا یک ماه آینده


در سال گذشته 9 ایستگاه مترو را به بهره برداری رساندیم و تا یک ماه آینده نیز 4 ایستگاه به بهره برداری می رسد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه اجتماعی یکتا پرس، پیروز حناچی شهردار تهران با اشاره به برنامه های شهری در دوره مدیریتش اظهار کرد: برنامه ای که ما در این دوره تدوین کردیم 9 محور اصلی چون ایمنی پایدار، عدالت توزیعی، کاهش شهر فروشی، بهسازی کالبدی توسعه حمل و نقل عمومی، تسهیل ترافیک مشارکت اجتماعی، رضایت شهروندان، محیط زیست پایدار، پایداری مادی شهری ارتقا،کارایی سازمانی و حفظ میراث تاریخی و طبیعی شهری داشت.

او با اشاره به مدیریت آب های سطح شهر گفت: بخش عمده ای از فعالیت ها در زیر زمین در حال اتفاق افتادن که به چشم نمی آید، اما بسیار تاثیر گذار است؛ در باران های سنگین و سیل آسای دوسال گذشته آبگرفتگی نداشتیم که همه ی این ها ناشی از برنامه ریزی بود که برای هدایت آب های سطحی؛ لای روبی به موقع کانال ها و اقدامات جدید در نقاطی که سابقه آبگیری داشتند انجام شد.

حناچی درباره تلاش برای جلوگیری از بلند مرتبه سازی های بر روی گسل ها و بی قاعده تصریح کرد: برای مجوز ایمنی بالای 6 طبقه سخت گیری های زیادی شده است.

ایمن سازی گود های پرخطر،راه اندازی سامانه های هشدار سریع برای زلزله، افزایش تعداد سنسور ها در سطح حریم و اطراف شهر می تواند در هنگام بروز زلزله های سنگین تاثیر زیادی بر کاهش تلفات داشته باشد.

شهردار تهران افزود: تجهیز آتش نشانی و اورژانس هوایی در سطح شهر تهران (برنامه ریزی برای حدود 100 پره هلی کوپتر که الان حدود 44 تا از آن به انجام رسیده)، مقاوم سازی پل ها و ساختمان ها، شناسایی و ایمن سازی ساختمان های نا ایمن و مدیریت مخاطرات طبیعی از موضوعات ماست.

حدود شش محله از محلات تهران فضای سبز ندارند او درباره نوسازی بافت های فرسوده، عنوان کرد: در حوزه عدالت توزیعی نوسازی محلات کم برخوردار، حدود شش محله از محلات تهران پارک محلی ندارد که آن نیز امسال به نتیجه خواهد رسید و در توسعه بازار و میادین میوه و تره بار در این دوره از جهت تعداد و کیفیت توسعه خیلی خوبی داشتیم، این میادین تقریبا تا 40 درصد ارزاق را ارزان تر در اختیار مردم قرار می دهند.

شهردار تهران تصریح کرد: اختصاص 2 هزار میلیارد از بودجه 99 برای توسعه محلات و محله محوری اساسا موضوع بسیار مهم و متمایز این دوره بود که بر اثر آن برای اولین بار در مناطق کم برخوردار در طول بیش از 10 سال تغییرات جدی ایجاد شد.

در یک ماه آینده 4 ایستگاه مترو به بهره برداری می رسد او گفت: در سال گذشته 9 ایستگاه مترو را به بهره برداری رساندیم و در یک ماه آینده نیز 4 ایستگاه مترو به بهره برداری می رسد.

با افتتاح هر ایستگاه حدود 30 هزار نفر به استفاده کنندگان مترو افزوده می شود.

حناچی با اشاره به سطح پوشش دسترسی ایستگاه های آتش نشانی تصریح کرد: تعداد زیادی از ایستگاه های آتش نشانی در این دوره توسعه پیدا کردند، همچنین 10 ایستگاه جدید هم اضافه خواهد شد که در حال ساخت هستند و به زودی به بهره برداری خواهد رسید.

او درباره شهرفروشی عنوان کرد: ما شهرنفروشی را به وجود آوردیم و تلاش کردیم شهر را بدون فروش تراکم خارج از قاعده اداره کنیم؛ که این موضوع از تعداد و متراژ پروانه ها و مقایسه آن با دوره های قبل به راحتی به دست می آید و افزایش تطابق پروانه های صادره با طرح تفضیلی در این دوره از ویژگی هاست.

شهردار تهران با اشاره به هوشمند کردن نقشه های شهر تهران، گفت: ضوابط طرح تفصیلی را روی پرتال بردیم و تقاضایی خارج از ضوابط طرح تفصیلی صادر نمی شود.

این به این معنا نیست که تخلفی صورت نمی گیرد اما دیگر شهرداری پروانه با حد بالای تخلف نسبت به طرح تفصیلی صادر نمی کند.

افتتاح چند خروجی بزرگ در شهر تهران او با بیان توسعه قلمرو های عمومی افزود: چند خروجی بزرگ را به افتتاح رساندیم.

محور امیرکبیر در منطقه 14، محور قطار تهران تبریز، بلوار حضرت فاطمه در منطقه 17 و 18، میدان امام خمینی و بازسازی ساختمان بلدیه در میدان امام خمینی این ها از نمونه هاست.

او تشریح کرد: ساماندهی فضا های بی دفاع شهری ، فضا هایی که در بعضی از ساعات روز جرئت نکنید آنجا برید از موضوعاتی بود که در برنامه ریزی این دوره مورد توجه قرار گرفت.

حناچی ادامه داد: افزایش ظرفیت پارکینگ های شهری، توسعه فضا های عمومی پیاده راه ها و مسیر دوچرخه، افزایش سرعت حمل و نقل عمومی در سطح شهر، افزایش ظرفیت حمل و نقل ریلی، کاهش سرفاصله حرکت و جابه جایی مسافر در مترو و ابلاغ طرح ترافیکی به شیوه جدید در سامانه تهران من از خصوصیات این دوره بود.

او تصریح کرد: تلاش برای حمل و نقل پاک و توسعه مسیر های دوچرخه، اتوبوس های برقی که به زودی وارد تهران می شود، همچنین 250 اتوبوس و مینی بوس اضافه خواهد شد و در حال عقد قرار داد با شرکت های داخلی هستیم.

اجرای معاینه فنی برتر و نوسازی و به سازی ناوگان حمل و نقل از اتفاقات خوبی بود که در این دوره افتاد.

شهردار تهران تصریح کرد: حفظ آب های زیر زمینی، قنات ها و کاهش برداشت از منابع زیر زمینی از اتفاقاتی بود که دراین دوره رخ داد و هفته گذشته هم با حضور معاون اول برنامه ریزی ایجاد یک زباله سوز 800 تنی در آراد کوه در دستور کار قرار گرفت.

او تصریح کرد: در حوزه مالی؛ کاهش فروش اموال برای جبران کسری بودجه افزایش سهم درآمد های پایدار، کاهش هزینه های اداره امور شهر، استفاده از ظرفیت اسناد خزانه، وصول مطالبات قبلی شهرداری، مدیریت و پایدارسازی بدهی های که شهرداری به بیرون از مجموعه داشت در دستور کار بود.

حناچی با اشاره به ارتقای نیروی انسانی هدفمند در شهرداری گفت: ارتقای کارآیی سازمانی ارتقای نیروی انسان هدفمند وخروج هدایت شده نیرو ها نیز صورت گرفت؛ درابتدای این دوره 67 هزار وسیصد نفر پرسنل داشتیم در حال حاضر حدود 59 هزار نفر پرسنل رسمی شهرداری و پیمانی داریم.

ابنیه تاریخی سرمایه های شهر تهران هستند شهردار تهران درباره حفظ میراث تاریخی و طبیعی شهر گفت: 100 موزه در شهر داریم که سرمایه های شهر تهران خواهند بود، حفظ و حراست از باغ ها، تلاش برای حفظ باغات باقی مانده ی موجود، هوشمندسازی آبیاری، توسعه ی سیستم بازچرخانی آب، احداث تصفیه خانه های میانی، استفاده از پس آب برای فضای سبز و برداشت کم تر از منابع زیر زمینی از اقدامات صورت گرفته بود.

او درباره مشکلات حوزه حمل و نقل و عدم حمایت دولت در این زمینه گفت: برای نوسازی حمل و نقل عمومی، شهرداری بودجه ای به آن اختصاص داد، اما قرار بود بخش خصوصی هم مشارکت کند؛ در این مورد مشارکت ها انجام شده یا قرار است صورت گیرد.

ما شاهد افزایش مسافرینی که در طول روز از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می کنند خواهیم بود بازسازی به چه شکل است؟ شهردار تهران با اشاره به شرایط کرونایی تصریح کرد: اگر در شرایط کرونایی هیچ محدودیتی نباشد مسافران به شرایط قبل بر نمی گردند، گویا انگار که جامعه ترسیده باشد و این اتفاق در حال انجام است.

در نزدیکی سال نو هیچ محدودیتی نداشتیم میزان استفاده کنندگان از مترو و اتوبوسرانی از یک میلیون و صدهزار نفر افزایش پیدا نکرد درحالی که ما قبل از کرونا در هر کدام از این ها بیش از دو میلیون و دویست و یا سی صد هزار نفر مسافر در روز جا به جا می کردیم.

او تشریح کرد: روزانه بخش عمده ای از زباله های ساختمانی به شکل بازیافت به کود و بخشی از آن به خاک رس و مصالح تبدیل می شوند که تازه با آن و بلوک چیز های دیگر ایجاد میکنند بخشی هم تبدیل به شن و ماسه می شود.

شهردار تهران درباره حمایت شورای شهر از شهرداری گفت: به طور قطع در این شرایط کرونایی و تحریم که ما با سختی مسائل اقتصادمان را حل می کنیم بدون حمایت شورای شهر و حمایت آن ها حل مشکلات دشوار خواهد بود.

کودکان کار یک آسیب اجتماعی هستند او با اشاره به ساماندهی کودکان کار در شهر تهران بیان کرد: کودکان کار یک آسیب اجتماعی هستند، بخش نامه ای در مهرماه سال گذشت در روز جهانی کودک ابلاغ کردیم و پیمان کاران را از به کارگیری کودکان کار منع کردیم که این امر تاثیرات خیلی زیادی داشت و با پیمانکارانی که رعایت نمی کنند برخورد می شود.

حناچی افزود: بخشی از این کودکان متاسفانه تبعه خارجی اند، که شهرداری نمی تواند آن ها را به صورت جدی کنترل کند و اما مسئله ای که در تشکیلات شهرداری وجود دارد برخورد با این موضوع است چون در حوزه پیمانکاری این اتفاق صورت می گیرد.

او با اشاره به اینکه حریم موضوع مهمی هست، تصریح کرد: حریم جایی است که حرمت دارد و خیلی از اتفاقات در این حریم ها محدود است.

حریم تهران درگیر با شهرهای کوچک اطراف خودش هست.

بخشی از حریم مربوط به روستاهای داخل حریم هست حتما باید طرح هادی داشته باشند، که این طرح در اختیار ما نیست و در اختیار استانداری است.

شهردار تهران در پاسخ به اینکه شورای شهر مگر چقدر حقوق و مزایا داره که خیلی ها شاید چندین برابر حقوق چندین ماهشان را خرج میکنند که وارد شورای شهر شوند؟ گفت: از کسانی که خرج میکنند باید بپرسید!من چون خودم یک دوره کاندید شدم حاضر نشدم هزینه سنگینی کنم.

این را از کسانی که خیلی هزینه می کنند برای تبلیغات باید بپرسید البته الان تبلیغات های گسترده ی کاغذی اثر عکس دارد دیگر همه ی این ها رفته روی فضای مجازی هم کم هزینه تر هست.

او در پاسخ به اینکه آیا قرار است که شما از بهشت به پاستور برید یا نه؟ گفت: من تلاش میکنم از بهشت به جهنم نروم اینکه آدم کجا خدمت می کند خیلی اوقات دست خودش نیست شرایط است که فراهم می کند اما من برنامه ای برای رفتن به پاستور ندارم؛خودم برنامه ای برای رفتن ندارم .

انتهای پیام/
کلید واژه ها: بهره برداری - ایستگاه مترو - پیروز حناچی شهردار تهران - ایستگاه - برنامه - اجتماعی - توسعه حمل و نقل - شهری - مدیریت - بهره - شهردار تهران - پیروز حناچی - برنامه ریزی - تهران - آینده - گذشته - اشاره - مترو تهران - محیط زیست - محور اصلی - مدیریت آب - مترو - آبگرفتگی - دوره - حمل و نقل - پایداری - سازمانی - زمین در - مشارکت - تاریخی

آخرین اخبار سرویس:
استخدام آشپز ماهر ایرانی پز برای خارج از کشور

استخدام مشاور املاک مبتدی و حرفه ای /خانم و آقا

اوقات شرعی گرگان؛ 29 خرداد1400

مدیریت

اهدای 101 فقره جهیزیه به نوعروسان زنجانی

افتتاح پایگاه های اوقات فراغت تابستان از 5 تیر

اوقات شرعی امروزشنبه به افق شهرکرد

پیش بینی هواشناسی ایران 29 خرداد 1400

هوای فردا، تفاوت زیادی با امروز ندارد

کاراموز دوربین مداربسته

نشان حضور

تعطیلی مدارس حوزه محل اخذ رأی در استان قزوین

نیازمند کارگر ساده .قالبند و ارماتور بند

نیازمند سرپرست کارگاه فقط کامل

نیروی کار پارکینگ عمومی

صندوقدار شرکت مسافربری مارال سیر ایرانیان

لغو ممنوعیت تردد شبانه خراسان رضوی، امشب

مهلت ثبت نام دانش آموزان در پایگاه های تابستانی تا اول تیر

پرواز بالگردها برای جمع آوری آرای مردم

باد شدید و گردوخاک در برخی استان ها

پیش بینی هوای چهارمحال و بختیاری

افزایش 1.5 درجه ای دمای زمین تا سال 2050

تعدادی همکار خانم و پسر بچه جهت بسته بندی پوشاک

تصاویری از گل آرایی ضریح امام رضا(ع)

10 میلیون سیم کارت ویژه دانش آموزی توزیع می شود

تصاویر/ مشارکت دانش آموزان در بزرگ ترین انتخاب ملت ایران (1)

پاکسازی و گندزدایی آبشخورهای حیات وحش

تاریخچه اجرای رتبه بندی معلمان در آموزش و پرورش

گرد و غبار استان بوشهر را فرا گرفت

نقشه کش صنعتی

استخدام یک منشی خانم جهت همکاری درمبلمان

آخرین اخبار فوق العاده ویژه فرهنگیان/ فوق العاده ویژه چیست؟

کارگر آقا برای پرداخت فلزات

استخدام کارکر آشپزخانه

نیازمند همکار خدماتی

درگذشت دانش آموز عربستانی هنگام تلاوت قرآن

نیازمند برق کار ساده و نیمه ماهر و ماهر

به تعدادی راننده جهت کاربامینی بوس هیوندا

استخدام نیروی جوان و کاراموز برق هوشمند ساختمان

خدمات دهی ثبت احوال تا پایان زمان رای گیری

دعوت از مشاوران فعال جهت همکاری در دپارتمان شاهد

استخدام ویزیتوری حضوری

فروشگاه زنجیره ای هفت

به لوله کش اب و فاضلاب نیازمندم

ترافیک سنگین در راه های استان تهران

بیمه بازنشستگی زنان خانه دار چیست + مزایا

نیازمند راننده پایه یک جهت کار با خاور 800

نیازمند کمک راننده پایه دوم

اشتغال و آموزش تعمیر پیشرفته کولر تکنسینها

محدودیت های ترافیکی در کرمانشاه اعمال شد

کارگر خانم جهت کار در تولیدی کفش

لوله کشی اب وفاظلاب.کلیه کارهای بنای

طلوعی دیگر در سرزمین خورشید

کیفیت هوای پایتخت در شرایط قابل قبول

بارش باران در 1400 چقدر کاهش یافت؟

خانه های قوطی کبریتی در پایتخت ویتنام

شهروندان نگران پیامک های ارسالی جریمه نباشند

پیش بینی دمای هوا در شهر های استان

راننده لودر 966 کاترپیلار

به 3 همکار آقا جهت کار اداری نیازمندیم

استخدام کارگر ساده جهت شرکت در کارخانه دارو سازی

کارگر ماهر دامداری وکشاورزی

آخرین وضعیت راه های کشور اعلام شد

استارشیپ بعدی ممکن است مافوق صوت باشد

دانش آموزان ایرانی واکسن ضد کرونای انستیتو پاستور میزنند

هجوم موش ها به استرالیا معضل شد

پلیس: تردد شبانه امشب هم آزاد است

ترافیک روان در جاده های خراسان جنوبی

معضل هجوم موش ها به استرالیا و خطر استفاده از دانه های سمی

آخرین وضعیت راه های کشور اعلام شد

اعلام آخرین وضعیت راه های کشور

سوخاری زن

نیازمند کارگر

معضل هجوم موش ها به استرالیا و خطر استفاده از دانه های سمی

ترافیک سنگین در محور شمالی کشور

مرجانه گلچین کشف حجاب کرد + عکس لو رفته

اعمال محدودیتهای ترافیکی در کرمانشاه

استخدام شرکت شیرین عسل

به یک کارگر ساده نیازمندیم

استخدام دستیار دندانپزشکی و منشی مطب

آخرین وضعیت راه های کشور اعلام شد

آشپز نیمه ماهر آقا

آیا 3 میلیون دانش آموز ترک تحصیل کرده اند؟!

 گرد و خاک و کاهش دید در استان بوشهر

طرح حامیان سلامت

سرهنگ جهانی: تردد شبانه امشب هم آزاد است

دیدن چهره ای عجیب و مرموز در مریخ +عکس

تردد شبانه امشب هم آزاد است

شصت درصد حجم تصادفات تهران مربوط به محور های بزرگراهی است

تردد شبانه امشب هم آزاد است

آیا 3میلیون دانش آموز ترک تحصیل کرده اند؟!

شصت درصد حجم تصادفات تهران مربوط به محور های بزرگراهی است

فروشندگی-فقط خانم

ناخن کار حرفه ای

به چند نفر همکار ساده آقا و خانم نیاز مندیم.در کافی باقلوا

استخدام نیرو (فست فود)

پیش بینی وضعیت در خراسان جنوبی

گرد و غبار استان بوشهر را فرا گرفت

دمای هوا در اردبیل کاهش یافت

نیروی دفتری خانم محیط علمی و دانشگاهی

بهره برداری از 4 ایستگاه مترو تهران تا یک ماه آینده

بهره برداری از 4 ایستگاه مترو تهران تا یک ماه آینده