موضوعات داغ: - انتخابات رياست جمهوري - رييس جمهور عراق - رياست جمهوري - انتخابات رياست - انتخابات شوراي شهر - رييس جمهور منتخب - فرهاد مجيدي - انتخابات شوراي شهر اصفهان - انتخابات رياست جمهوري 1400 - سيزدهمين دوره انتخابات - موسي خليل الهي - حركات درماني - اكبرآباد - مشكلات مردم - موسسه سروش مولانا - رييس پليس ذي قار - آتش سوزي گسترده - بنياد تعاون ناجا - فومني - امپرسيونيسم - زيركوه خراسان جنوبي - تيم ملي چين - مدارس آموزش از راه دور

مطالب مرتبط:
موفقیت امروز دیپلماسی ایران؛ محصول شجاعت مردان میدان نظیر حاج قاسم
امام جمعه رباط کریم: ایران پرچمدار مبارزه با صهیونیست است
امام جمعه یزد: ملت فلسطین بدانند مردم ایران همچنان حامی آنها هستند
احمد خاتمی: تجربه تاریخی ایران نشان می دهد دیپلماسی بدون حضور در میدان هیچگاه نتیجه نخواهد داشت / مذاکره هیچ محلی از اعراب ندارد
کرمان پایتخت جریان مقاومت در ایران و جهان است
-2 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 17 اردیبهشت 1400 ساعت 20:502021-05-07سياسي

امام جمعه کرمان: ایران باید در میدان عملی و دیپلماسی فعال باشد


ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان با بیان اینکه ایران اسلامی مقتدر و موثر در منطقه حتما" باید در سه محور گفتمان اسلامی، - " کرمان - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان با بیان اینکه ایران اسلامی مقتدر و موثر در منطقه حتما" باید در سه محور گفتمان اسلامی، میدان عملیات و دیپلماسی فعال باشد گفت: این سه محور باید تحت زعامت و رهبری ولایت فقیه فعال باشند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی روز جمعه در همایش نقش شهید سلیمانی در مقاومت فلسطین در گلزار شهدای کرمان با اشاره به اینکه شهیدان سلیمانی و پورجعفری نام خودشان را در جبهه ارزشمند مقاومت ثبت کردند افزود: به تعبیر امام راحل روز قدس، روز اسلام است.

وی به ماجرای فلسطین اشغالی و به وجود آمدن رژیم غاصب و جعلی اسراییلی اشاره کرد و گفت: ملت های مسلمان و حاکمیت های جهان اسلام و فرمانروایان در این چند دهه ای که این حادثه غمبار و مصیبت بار در جهان اسلام وجود داشت، هر کدام چه موضعی داشته اند.

؟ نماینده ولی فقیه در استان کرمان با بیان اینکه چرا از فلسطین و آرمان های آن دفاع می کنیم گفت: در اسلام احکام بین المللی داریم و مربوط به گروه، طایفه و قشر خاصی نیست و همه ملت ها را در بر می گیرد.

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی با بیان اینکه ده ها حکم بین المللی در متون دینی و در احکام نورانی اسلام در رابطه با دفاع از مظلوم وجود دارد تصریح کرد: دفاع از مظلوم و مبازره با ظالم یکی از گزاره های دینی اسلامی است و در حکم بین المللی اسلامی باید نسبت به ظالم دشمنی کرد و در مقابل آن ایستادگی و مبارزه کنیم و نسبت به مظلوم مدافع باشیم.

وی گفت: زمانی که در جغرافیای جهان ده ها، صدها و هزاران کودک و زن به خاک و خون کشیده می شوند؛ وظیفه انسانی ما است که از آنان دفاع کنیم و علیه ظالم مبارزه و صدای رسای خودمان را علیه ظلم به گوش جهانیان برسانیم و در همین راستا روز قدس شکل گرفته است.

امام جمعه کرمان تصریح کرد: روز قدس به ابتکار معمار انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) شکل گرفت و مسلمانان همه ساله در صف های متحد در کنار هم در راهپیمایی این روز شرکت می کنند و سال ها است که این مراسم با عظمت و شکوه گرامی داشته می شود صدای وحدت اسلامی را به گوش استکبار جهانی می رسانیم که مدافع مظلوم هستیم حجت الاسلام علیدادی سلیمانی با بیان اینکه آیات و روایات ما را امر به این می کند با قدرت از مظلوم دفاع کنیم بیان داشت: اگر مومن به همه احکام اسلامی باشیم یکی از احکام پیشرو و برجسته اسلامی این است که مسلمانان به فکر برادر و خواهر مسلمان خود باشند و سال ها است به ملت مسلمان فلسطین به وسیله رژیم جعلی ظلم می شود آیا وظیفه ما نیست که به این مردم مظلوم کمک کنیم؟.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان ادامه داد: بعضی ها فقط نگاهشان ملی است و تمام حرف و همتشان این است که ما از ایران دفاع می کنیم آیا از ایران با عزت مقتدر دفاع می کنید یا از ایران ضعیف شده و تسلیم در مقابل قدرت های بزرگ دفاع می کنیم.

امام جمعه کرمان افزود: اگر از ایران مقتدر دفاع می کنیم وظیفه ما ایجاب می کند که در صورتی علاقمندیم کشور پرقدرتی داشته باشیم باید به جغرافیایی که در کنار ما است و اتفاقات در منطقه حساسیت داشته باشیم.

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی تصریح کرد: آنچه که در فلسطین اشغالی رخ داده غده سرطانی است که بر پیکره جهان اسلام و منطقه افتاده و اگر در جای خودش با آن برخورد و ریشه کن نکنید و این غده به سرعت جغرافیا و منطقه ایران را در می نوردد.

وی با بیان اینکه ایران مقتدر نیازمند این است در جغرافیای خودش کشور موثری باشد و در این زمینه از آرمان های خودش دفاع کند گفت: ایران اسلامی مقتدر و موثر در منطقه حتما" باید در سه محور فعال باشد و محور اول گفتمان انقلاب اسلامی است که باید منطق قوی، با صدای رسا، شجاعت هر چه تمام تر در منطقه از این گفتمان دفاع کنیم.

امام جمعه کرمان افزود: وظیفه حاکمیت اسلامی است که از گفتمان انقلاب اسلامی دفاع کنیم زیرا این گفتمان عدالت خواه، ظلم ستیر و دفاع از آزادی های مشروع، عزت اسلامی و مردم و ملت مستقل است و باید در صحنه فعال باشد.

وی محور دوم را محور میدانی عنوان کرد و گفت: کشور انقلابی که در دنیای امروز همه نظرها را به سوی خود جلب کرده است باید در صحنه عمل قوی و مقتدر حضور یابد و مردان مبارز و سلحشوری را در میدان امروز به نمایش بگذارد که نمونه های آن ها را در گلزار شهدای کرمان و سراسر کشور می بینید.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان با بیان اینکه در میدان عملیات فرزندان این کشور نه تنها از خاک خود دفاع کردند بلکه به جبهه مقاومت اسلامی را عمق و گستراندند بیان داشت: سردار نازنین، شجاع و سلحشوری را به میدان عملیات فرستادند که در عملیات های سخت در سوریه و عراق دشمن را شکست داد و استکبار را به زانو در آورد.

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی محور دیپلماسی را سومین محور و اساسی ترین و مهم ترین عنوان کرد و گفت: در این صحنه باید مسؤلان امر باید فعال باشند .

وی با بیان اینکه تیم دیپلماسی کشور در همه دوران ها همراه باید همراه دو محور دیگر حرکت کنند تصریح کرد: هر گاه این سه ضلع هماهنگ و قوی عمل کردند در همه صحنه ها پیروز خواهیم بود و انفعال از هر کدام در هیچ یک پذیرفته نیست و باید در همه صحنه ها باید قدرتمند و با اقتدار حضور پیدا کنیم.

امام جمعه کرمان افزود: زمزمه هایی که از منفعل بودن برخی از آدم ها شنیده می شود زمزمه هایی از جنس نظام جمهوری اسلامی در صحنه هایی که باید قوی و قدرتمند باشد این زمزمه ها از جنس نظام جمهوری اسلامی نیست.

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی بیان داشت: روز قدس روز عزت اسلامی و زنده بودن اسلام و مسلمانان است و نشان می داد مردم جامعه اسلامی حساس، فعال، بصیر و آگاه هستند و حوادث زمان خود را خوب درک می کند و می دانند این سه محور باید تحت زعامت و رهبری ولایت فقیه فعال باشند.

وی خاطرنشان کرد: رمز پیروزی و موفقیت در همه صحنه ها و در آینده نزدیک به فضل الهی اضمحلال رژیم غاصب اسراییل تحت رهبری و زعامت وی فقیه خواهد بود.


کلید واژه ها: نماینده ولی فقیه در استان - امام جمعه کرمان - نماینده ولی فقیه - اسلام - امام جمعه - کرمان - اسلامی - ایران اسلامی - سلیمانی - حسن علیدادی سلیمانی - دیپلماسی - گلزار شهدای کرمان - جمعه - امام - ایران - ولی فقیه - ایرنا - نماینده - فلسطین اشغالی - مقاومت فلسطین - مقاومت - محور - فعال - فقیه - فلسطین - گفتمان - شهید سلیمانی - حجت الاسلام - منطقه - استان

آخرین اخبار سرویس:
استخدام کارشناس سیستم ها و روش ها در شرکت توزیع دارویی پوراپخش در تهران

استخدام تکنسین فنی در شرکت کیمیا پلی استر در شهرک شکوهیه

استخدام مسئول دفتر خانم با حقوق و مزایا در توسعه فن افزار توسن در تهران

استخدام دستیار دندانپزشک در یک مطب دندانپزشکی با بیمه در تهران

جشن همه جمهور

171 نجات یافته؛ثمره تلاش های ناجیان غریق در ساحل مازندران

جشنواره «موسیقی ها و نغمه های محمدی» برگزیدگانش را شناخت

نتایج انتخابات ششمین دوره شورای شهر در استان خراسان شمالی

خادم الرضا(ع) هشتمین رییس جمهور ایران/رییسی برای همه جمهور / نقشه راه تحول اقتصادی/پیشخوان

عقب گرد عمر مفید ساختمانها از 32 به 26 سال

خبر خوب برای بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی

جشنواره «موسیقی ها و نغمه های محمدی» برگزیدگانش را شناخت

راه یافتگان به شورای شهر کوت عبدالله مشخص شدند

منتخبان ششمین دوره شورای شهر نیشابور مشخص شدند

اعضای اصلی و علی البدل شورای شهر ماهشهر معرفی شدند

آیین استقبال از خدام حرم مطهر رضوی در گناوه برگزار شد

پیام فرمانده کل ارتش به ابراهیم رییسی/ ارتش استوانه ای محکم برای دولت عدالتخواه است

نتایج انتخابات ششمین دوره شورای شهر در استان خراسان رضوی

پیام تبریک مخبر به رییس جمهور منتخب / انتخاب مردم میدان را برای تلاشی نو و مدیرانی تازه نفس گشود

نتایج انتخابات شورای شهر رشت 1400

اعضای شورای شهر شوشتر معرفی شدند

راه یافتگان به شورای شهر کوت عبدالله مشخص شدند

نتایج انتخابات ششمین دوره شورای شهر در استان خراسان جنوبی

منتخبان ششمین دوره شورای شهر نیشابور مشخص شدند

ما و فردای انتخابات

نتایج انتخابات شورای شهر بندر عباس 1400

اعضای اصلی و علی البدل شورای شهر ماهشهر معرفی شدند

نتایج انتخابات ششمین دوره شورای شهر در استان چهارمحال و بختیاری

فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع): پیوند مردم با آرمان های امام و انقلاب ناگسستنی است

اعضای شورای شهر خرمشهر معرفی شدند

برادران پاکدل در یک قاب /عکس

محمدرضا محمدی منش؛فعال فرهنگی و هنری در ستاد انتخاباتی حضرت آیت الله ابراهیم رییسی عنوان کرد: «خواستار پاک سازی فضای فرهنگی و هنری کشور از دست ناکار آمدان ، پول شویان و اشخاصی که به دنبال معافیت از مالیت هستند،هستیم»

میرتاج الدینی: دولت مقتدر آینده می تواند چک های برجامی را نقد کند

الگوهای خاص در رفتار که نشان می دهد که شما اختلال وسواس دارید

جدول پخش شبکه های تلویزیونی به حالت عادی بازگشت

واکنش آمریکا به برگزاری انتخابات در ایران

3 مفهوم کلیدی برای آنکه یک دوست خوب و حمایت گر برای خودمان باشیم

رییس ستاد حقوقدانان کلانشهر تهران عنوان کرد؛ مردم با حضور در انتخابات، کشور را به دست فرد اصلح بسپارند:

تبریک جهاد اسلامی فلسطین به آقای رییسی

استخدام نیرو کار خانم یا آقا خرازی

بازاریاب جهت دوربین مداربسته و دزدگیر و..

استخدام کارشناس حسابداری در شرکت دیرگدازهای آتور در تهران

عوامل موثر در افزایش نابردباری اجتماعی کدامند؟

اعضای منتخب ششمین دوره شورای شهر شادگان مشخص شدند

ابراهیم رییسی، هشتمین رییس جمهور ایران شد

نتایج انتخابات ششمین دوره شورای شهر در استان تهران

نتایج انتخابات شورای شهر اردبیل 1400

عوامل موثر در افزایش نابردباری اجتماعی کدامند؟

فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع): پیوند مردم با آرمان های امام و انقلاب ناگسستنی است

استخدام پرستار اقا با حقوق بالا

استخدام عکاس صنعتی (محصولات سایت) در فروشگاه اینترنتی گروچا در تهران

استخدام کارگر ساده و ماهر جهت کابینت سازی mdf در شاد آباد تهران

استخدام ادمین فضای مجازی در گروه تخصصی مهندسی برف باران در تهران

اعضای منتخب ششمین دوره شورای شهر شادگان مشخص شدند

اعضای شورای شهر خرمشهر معرفی شدند

اعضای شورای شهر شوشتر معرفی شدند

مشکلات مردم در سایه برنامه ریزی دقیق رییس جمهور منتخب مرتفع می شود

زمان برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام اعلام شد

ادامه شمارش آرای انتخابات شوراها در خوزستان

نتایج انتخابات ششمین دوره شورای شهر در استان بوشهر

وزارت کشور: نتایج نهایی انتخابات از سوی شورای نگهبان اعلام می شود

لایحه حمایت از حقوق سالمندان در دست تدوین

تعاملات حوزه میراث فرهنگی باید شکل واقعی خود را حفظ کند

نتایج انتخابات شورای شهر ارومیه  1400

اعلام اسامی منتخبان شورای اسلامی شهر قنوات

نتایج انتخابات ششمین دوره شورای شهر در استان ایلام

اهانت شهرک نشینان صهیونیست به پیامبر گرامی اسلام (ص)

واکنش معصومه ابتکار به نتایج انتخابات

منتخبین ششمین دوره شورای شهر نیشابور مشخص شدند

نتایج انتخابات ششمین دوره شورای شهر در استان البرز

برنامه ویژه مجلس برای حل معضل کولبری

جشن پیروزی سیدابراهیم رییسی در میدان امام حسین (ع)

معرفی اسامی منتخبان شورای اسلامی شهر جعفریه

معرفی اعلام اسامی منتخبان شورای اسلامی شهر دستجرد

محمد مهدی پور عرب جشن پیروزی هواداران آیت الله رییسی در البرز

واشنگتن: به تداوم مذاکرات هسته ای با ایران بعد از انتخابات متعهد هستیم

نتایج انتخابات شورای شهر یزد  1400

امام جمعه سنندج: انتخاب آیت الله رییسی نتیجه شعور و بصیریت بالای مردم بود/مشارکت مردم کردستان در انتخابات قابل تقدیر است

ثروتمند شدن به سبک پیامبر رحمت(ص)/ چگونه ؟

پیام تبریک کتائب حزب الله عراق به رییس جمهور منتخب ایران

استخدام طراح و نیروی خدمات

استخدام نماینده علمی و فروش در دایان طب اکسیر در تهران و البرز

منتخبان شورای شهر در شهرستان اندیکا مشخص شدند

نتایج انتخابات شورای اسلامی شهر قزوین اعلام شد

منتخبین ششمین دوره شورای شهر نیشابور مشخص شدند

ادامه شمارش آرای انتخابات شوراها در خوزستان

منتخبان شورای اسلامی شهر سلفچگان معرفی شدند

ترانه بازداری جشن پیروزی یاران ابراهیم

اعلام اسامی منتخبان شورای اسلامی شهر کهک

منتخبان شورای شهر در شهرستان اندیکا مشخص شدند

اسامی شورای شهر پیشوا

علام اسامی منتخبان شورای اسلامی شهر قنوات

نتایج انتخابات شورای شهر مشهد 1400

نشست کمیسیون مشترک برجام 14:30 امروز به وقت تهران در وین

نتایج انتخابات ششمین دوره شورای شهر در استان اصفهان

آقای کارگردان! اصلاح طلبان به شومن بازی شان باختند

گمانه زنی درباره کابینه ابراهیم رییسی

اعضای ششمین دوره شورای شهر «آبعلی» مشخص شدند

نتایج انتخابات ششمین دوره شورای شهر در استان اردبیل

تصاویر| مراسم پیروزی رییسی در میدان امام حسین تهران

امام جمعه کرمان: ایران باید در میدان عملی و دیپلماسی فعال باشد

امام جمعه کرمان: ایران باید در میدان عملی و دیپلماسی فعال باشد