موضوعات داغ: - رياست جمهوري - قاضي زاده هاشمي - انتخابات رياست جمهوري - انتخابات رياست - باشگاه پرسپوليس - آيت الله رييسي - مونشن گلادباخ - تراكتورسازي - چهارمحال و بختياري - انصراف از انتخابات - نيكويا - كمپاني فيلمسازي - پيشگيري از بارداري - واردات كالا - سانتا مونيكا - كنث مك كنزي - فرماندار فيروزه - سازمان بازرسي - تخليه فاضلاب - رييس پژوهشگاه فضايي ايران - نقد برنامه هفت - وزير حج عربستان - سپيده توكلي

مطالب مرتبط:
ارائه 100 مقاله و چاپ 17 کتاب در جشنواره فرهیختگان
امام جمعه بوکان: انتخابات آزاد از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی است
منطقه آزاد تجاری اردبیل به تصویب نهایی رسید
پیشرفت و توسعه مناطق آزاد کشور با اصلاح ساختار سازمانی
پیشرفت و توسعه مناطق آزاد کشور با اصلاح ساختار سازمانی
-14 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 16 اردیبهشت 1400 ساعت 12:002021-05-06دانش

شاخص هایی که دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد را سرآمد جشنواره فرهیختگان کرد؟


رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد، شاخص های پژوهشی اثرگذار و مسئله محور، فعالیت مراکز رشد و سراهای نوآوری و محصولات فناورانه را ازجمله دلایل موفقیت و برتری این دانشگاه در هشتمین جشنواره فرهیختگان قلمداد کرد.

- "استخراج 537 زمینه پژوهشی و 15 هزار عنوان پایان نامه رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد، شاخص های پژوهشی اثرگذار و مسئله محور، فعالیت مراکز رشد و سراهای نوآوری و محصولات فناورانه را ازجمله دلایل موفقیت و برتری این دانشگاه در هشتمین جشنواره فرهیختگان قلمداد کرد.

گروه استان های خبرگزاری آنا"؛ جشنواره فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی در سال 1400 به ایستگاه هشتم خود رسید و از آنجایی که حوزه علمی، پژوهشی و فناوری برای این دانشگاه از اهمیتی خاص و ویژه برخوردار بوده و تاکنون هفت دوره از این جشنواره به مناسبت هفته پژوهش و فناوری برگزار شده است، برگزاری هشتمین دوره به دلیل شرایط کرونایی کشور به تعویق افتاد و تصمیم گرفته شد هفتم اردیبهشت جاری به صورت مجازی و حضوری محدود از برگزیدگان برگزار شود تا تداخلی با دوره نهم هم نداشته باشد.

جشنواره هشتم اما تفاوت هایی با دوره های قبل داشت و با افزایش دوبرابری مجموع جوایز نقدی به منظور افزایش انگیزه برای تلاش و فعالیت های پژوهشی و فناورانه اعضای هیئت علمی دانشگاه همراه بود و شورای سیاستگذاری جشنواره با افزایش جایزه نقدی پژوهشگران برتر به میزان 250 درصد و فناور برتر به میزان 300 درصد موافقت کرد تا جایی که جوایز پژوهشگران برتر از 10 میلیون تومان در سال گذشته به 25 میلیون تومان و فناور برتر از 5 میلیون به 15 میلیون تومان افزایش پیدا کرد و جوایز نقدی سایر برگزیدگان نیز رشد خوبی داشت.

از دیگر تفاوت های این جشنواره با دوره های قبل اضافه شدن هیئت های اندیشه ورز استانی و مجلات به برگزیدگان دوره هشتم جشنواره به پیشنهاد معاونت موضوعی علوم انسانی و هنر و دیگری تجلیل از آزمایشگاه هایی که استاندارد ISO 17025 را دریافت کرده بودند، بود.

در هشتمین جشنواره فرهیختگان 22 استان و 39 واحد دانشگاهی (استان های تهران، اصفهان و آذربایجان شرقی با بیشترین برگزیده) حضور پیدا کردند که پراکندگی خوبی بین برگزیدگان صورت گرفت و 720 اثر به جشنواره ارسال شد؛ البته با حوزه های بررسی شده توسط سازمان مرکزی مانند مراکز تحقیقاتی، مراکز رشد، سراهای نوآوری، باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان، مدارس سما و .

مجموع آثار و زیرساخت ها به حدود یک هزار و 900 رسید و از هفت پژوهشگر برتر و یک فناور برتر دعوت شد تا به نمایندگی از طرف دیگر برگزیدگان در مراسم اختتامیه و تجلیل حضور پیدا کنند.

کمیته داوران سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی با ترکیب بیش از 30 نفر از اعضای هیئت علمی و همکاری معاونت های مربوط، مرحله نهایی بررسی منتخبان استان های دانشگاه در هشتمین جشنواره فرهیختگان را انجام دادند و افراد برتر در حوزه های مختلف (71 برگزیده در 27 محور پژوهشی و 9 تقدیری) انتخاب شدند.

تحقیقات اعضای هیئت علمی اعم از طرح های پژوهشی، پایان نامه ها و رساله ها -که به فناوری خاص رسیده است-، کتاب، اختراع، اکتشاف، نوآوری، عضویت در مجلات علمی، عضویت در هیئت تحریریه نشریات علمی، میزان ارجاعات به مقالات فرد و .

از شاخص های انتخاب برگزیدگان این جشنواره بود که در حوزه پژوهشگر برتر مورد بررسی قرار گرفت.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد در جشنواره هشتم چگونه برتر شد؟ در حوزه زیرساخت ها، مراکز تحقیقاتی، آیین نامه ارزیابی و رتبه بندی مراکز و در حوزه مراکز رشد، آیین نامه ارزیابی و رتبه بندی و در حوزه سرای نوآوری، زیرساخت توسعه فناوری در سرای نوآوری، شرکت های مستقر در سرا، فضای اختصاصی، میزان تعامل سرای نوآوری با مؤسسات خدمات توسعه فناوری، تعداد نمایشگاه های برگزار شده، تعداد افراد درگیر و تعداد سمینارها مدنظر قرار گرفت.

در جشنواره هشتم فرهیختگان و در بخش واحدهای دانشگاهی برتر با محور واحد ویژه، دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد رتبه برتر را کسب کرد.

خبرنگار خبرگزاری آنا به همین مناسبت با امیررضا نقش درباره موفقیت ها و دستاوردهای اخیر این دانشگاه در حوزه علمی، پژوهشی و فناوری به گفت وگو نشسته است.

گپ و گفت آنا با نقش در پی می آید: آنا: دلایل انتخاب دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد و جنابعالی به عنوان رییس دانشگاه در جشنواره هشتم فرهیختگان براساس چه شاخص ها و مؤلفه هایی بود؟ نقش: دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد یکی از موفق ترین واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه پژوهش و فناوری است.

این دانشگاه توانسته با استفاده از اعضای هیئت علمی عمدتاً جوان، خلّاق و دانشجویان مستعد در سال های اخیر موفقیت های ملی و بین المللی زیادی را کسب کند.

به عنوان مثال می توان انتخاب دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد را به عنوان واحد برتر پژوهشی در پنج سال متوالی در جشنواره سراسری فرهیختگان و کسب رتبه های برتر در رتبه بندی های بین المللی نام برد.

از جمله شاخص های اصلی که موجب انتخاب دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد به عنوان واحد برتر شد، شاخص های پژوهشی مانند پژوهش های کیفی، اثرگذار و مسئله محور، شاخص های فناوری از جمله مراکز رشد، سراهای نوآوری، محصولات فناورانه، تبدیل علم به ثروت از طریق به کارگیری فناوری های جدید و شاخص ارتباط مؤثر با صنعت و جامعه بوده است.

آنا: چه شاخص هایی موجب موفقیت دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد در عرصه پژوهش و انتخاب به عنوان واحد ویژه برتر شد؟ نقش: شاخص هایی که موجب انتخاب دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد به عنوان واحد برتر ویژه در هشتمین جشنواره فرهیختگان شد، ارتباط صنعت با دانشگاه و عقد قراردادهای متعدد در قالب طرح های پژوهشی برون دانشگاهی، تفاهم نامه متعدد با صنایع، سازمان ها و دستگاه های اجرایی شهرستان نجف آباد، استان اصفهان و کشور، 12 مرکز تحقیقاتی فعال در زمینه تولید علم و عقد قرارداد طرح های پژوهشی برون دانشگاهی و تحقق درآمدهای غیرشهریه ای، آزمایشگاه ها و کارگاه های متعدد و به روز در حوزه های مختلف فنی و مهندسی، هنر، معماری و شهرسازی و علوم پزشکی هستند.

ارائه خدمات به دانشجویان و صنعت و جامعه، 5 کتابخانه مجهز و به روز در حوزه های مختلف فنی و مهندسی، علوم انسانی و علوم پزشکی، برگزاری همایش های ملی و بین المللی متعدد در دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد، مقالات متعدد منتشر شده توسط این دانشگاه در مجلات بین المللی،SI(WOS) Scopus.

JCR با تعداد ارجاعات بالا، چاپ کتب متعدد تصنیفی، تألیفی و ترجمه ای متعدد توسط انتشارات واحد نجف آباد و ثبت اختراعات و پتنت های متعدد ملی و بین المللی معتبر توسط دانشجویان و اعضای هیئت علمی از دیگر شاخص هایی است که موجب انتخاب دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد به عنوان واحد برتر ویژه در هشتمین جشنواره فرهیختگان شد.

آنا: درباره تازه ترین فعالیت های پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد که موجب انتخاب برتر شد، توضیح دهید.

نقش: تازه ترین فعالیت ها و دستاوردهای پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد، انتشار مقالات متعدد در مجلات معتبر داخلی و خارجی با تعداد ارجاعات بالا، ثبت اختراعات معتبر ملی و بین المللی توسط استادان و دانشجویان دانشگاه، ارتباطات مؤثر و تنگاتنگ با صنایع و تعریف طرح های پژوهشی برون دانشگاهی متعدد در راستای رفع مشکلات صنایع و دستگاه های اجرایی، حمایت از ایده های نو در قالب هسته ها و واحدهای فناور در مرکز رشد ساخت تجهیزات پزشکی و سرای نوآوری صنعت ساخت طلا و جواهرات دانشگاه، 12 مرکز تحقیقاتی فعال در حوزه های مختلف فنی و مهندسی، علوم انسانی و علوم پزشکی، تجهیزات کارگاهی و آزمایشگاهی به روز و پیشرفته، کیفی سازی تولیدات علمی و تبدیل علم به ثروت در راستای تحقق درآمدهای غیرشهریه ای را شامل می شود.

قرارگیری هفت عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد در لیست دانشمندان دو درصد برتر جهان، پیشرو در رتبه بندی های جهانی از جمله نظام های رتبه بندی یومولتی رنک، وبومتریک، سایماگو و تایمز، سوق دادن پژوهش های تحصیلات تکمیلی در راستای رفع مشکلات صنعت و جامعه، حمایت از دانشجویان نخبه و بااستعداد به منظور شرکت در مسابقات ملی و بین المللی، انتشار چهار مجله علمی پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی و دو مجله علمی پژوهشی وزارتینی، چاپ کتب (تصنیف تألیف و ترجمه) حائز رتبه در جشنواره های مختلف توسط اعضای هیئت علمی دانشگاه و الکترونیکی کردن اکثر فرآیندهای پژوهشی از دیگر تازه های پژوهشی واحد نجف آباد است.

آنا: موانع پیش روی پژوهشگران در کشورمان را چگونه ارزیابی می کنید؟ نقش: مهم ترین چالش حوزه پژوهش و فناوری نظام مندکردن پژوهش در دانشگاه ها و هدایت مسیر پژوهش به سمت رفع مشکلات جامعه بوده و اکنون استادان و دانشجویان تحصیلات تکمیلی بسیار زیادی در سراسر کشور مشغول امر پژوهش هستند و با توجه به آمار موجود و گزارش 2020 شاخص جهانی نوآوری، کشور ایران دارای رتبه 9 مناطق (خوشه های) برتر علم و فناوری در کشورهای با درآمد متوسط (در حال توسعه نوظهور) و جزء چهار کشور نخست در زمینه تولید علم نانو است.

جایگاه جهانی ایران در حوزه پژوهش و فناوری با وجود آمار موجود در زمینه تولید علم درصد کمی از این پژوهش ها در کشور منجر به رفع مشکلات جامعه می شود و آمار موجود نشان دهنده ایجاد مسیر و نظامی مشخص به منظور هدایت پژوهش های دانشگاهی در راستای رفع نیازهای جامعه بوده که این موضوع با مطرح شدن نظام پایش آزاد پایان نامه های تحصیلات تکمیلی در مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی کلید خورده است.

سهم ناچیز پژوهش از بودجه سالانه کشور، سهم ناچیز بخش خصوصی در تأمین هزینه های تحقیقاتی و پژوهشی، ناقص بودن قوانین موجود کشور در زمینه پژوهش و فناوری و نیاز به بازبینی و وضع قوانین جدید از دیگر چالش های موجود بوده که با تحریم های ظالمانه اعمال شده صورت گرفته است.

آنا: جایگاه بین المللی و جهانی ایران در حوزه پژوهش و فناوری را چگونه ارزیابی می کنید؟ نقش: سال های اخیر با حمایت ها و برنامه ریزی های صورت گرفته توسط دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان دانشگاهی که بار سنگین آموزش و پژوهش کشور را در کنار وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برعهده دارد و مسئله محورشدن پژوهش در کشور، روند پژوهش ارتقا یافته و به سمت کیفی شدن حرکت کرده است.

نظام پایش حرکت بزرگی بود که در مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی شکل گرفت و آن را به دانشگاهی پیشرو در عرصه پژوهش های کاربردی با رویکرد رفع مشکلات صنعت و جامعه تبدیل کرد.

در این راستا دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد با ورود به نظام موضوعات و چالش های صنعت ذوب آهن اصفهان، استخراج 537 زمینه پژوهشی و متعاقب آن حدود 15 هزار عنوان پایان نامه تحصیلات تکمیلی و ورود به نظام موضوعات ماشین آلات کشاورزی سهم بسیار بسزایی در این باره داشته است.

اکنون کشور ما به لحاظ شاخص های پژوهش و فناوری در منطقه رتبه مناسبی دارد و در دنیا به لحاظ تولید علم جزء کشورهای مطرح است، هرچند که در زمینه خلق ثروت از علم و تجاری سازی محصولات فناورانه نقاط ضعف زیادی وجود دارد که امید است با برنامه ریزی های صورت گرفته این شاخص ها نیز ارتقا یابند.

آنا: توصیه شما برای موفقیت جوانان، دانشجویان و پژوهشگران و دیگر واحدهای دانشگاهی در عرصه پژوهش چیست؟ نقش: با توجه به جوان بودن هرم سنی کشور و ظرفیت بالای نیروی انسانی موجود در دانشگاه ها به خصوص مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی توصیه بنده به جوانان، دانشجویان و پژوهشگران این است که با غنیمت شمردن فرصت جوانی، انگیزه و نشاط این دوران علاوه بر تحصیل دانشگاهی، خود را به آموزش های مهارتی مجهز کنند.

جوانان باید با تیزبینی چالش های موجود در کشور را کشف کرده و با استفاده از روش های خلّاقانه و ابتکاری راه های برون رفت از این مشکلات را در سیستم مدیریتی آینده به کار گیرند.

از سوی دیگر جامعه امروز بیشتر از اینکه به یک فارغ التحصیل استخدام شونده نیاز داشته باشد به یک فارغ التحصیل کارآفرین استخدام کننده نیاز دارد تا بتواند علاوه بر کمک به رفع مشکلات صنعت و جامعه ازجمله تولید و اشتغال، کشور را در مسیر توسعه و پیشرفت مطابق اسناد بالادستی یاری دهد.

انتهای پیام/4078/4062/
کلید واژه ها: دانشگاه آزاد اسلامی - دانشگاه - دانشگاه آزاد - رییس دانشگاه آزاد اسلامی - فرهیختگان - جشنواره - رییس دانشگاه آزاد - محصولات فناورانه - جشنواره فرهیختگان دانشگاه آزاد - پژوهش - پژوهشی - اسلامی - رییس دانشگاه - نجف آباد - هفته پژوهش و فناوری - مراکز رشد - آزاد - فناورانه - محصولات - پژوهش و فناوری - شاخص - موفقیت - برگزار - فعالیت - نوآوری - آباد - فناوری - مراکز - برتری - هفته پژوهش

آخرین اخبار سرویس:
پلاستیک جدید گیاهی با الهام از تار عنکبوت

همراه سالمند

از بالون های استراتوسفر تا ماموریت های ماه

از بالون های استراتوسفر تا ماموریت های ماه

مرکز مشاوره دانشگاه صنعتی اصفهان برتر در کشور

کارمند اداری خانم

بورسیه دانشجو های افغانستانی در دانشگاه های ایران

اسکوچیچ برود یا بماند/ ایران در سید یک انتخابی جام جهانی 2022

شاخص های قرارگیری ایران در مرجعیت علمی

راه حل مشکلات حضور گسترده است/ اصل مشارکت، بعد نوع انتخاب است

خانم حسابدار مجرد پاره وقت (حتی دانشجو)

ورود شبیه سازها به پروتکل های آموزشی حوزه پزشکی

تراز تجاری مثبت مناطق آزاد کشور در سه سال اخیر

دعوت وزیر علوم از دانشگاهیان برای حضور پرشور در انتخابات ریاست جمهوری

نیروی کار مبتدی طلاسازی

رونمایی «سپیده خداوردی» از عشقش/ عکس

درخواست اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه ها از رییس جمهور آینده

شروع بکار حدود 77 هزار دانشجو معلم از مهر ماه 1400

رویکرد علوم انسانی باید پژوهش محور و بر اساس نظریات بومی باشد

«دختران آسمان»؛ مسابقه ای ویژه دختران دانشگاه قم

اخبار 20 علمی و فرهنگی شبکه 4 سیما؛ 26 خرداد

دوره آموزش دستیار دندانپزشک (برای استخدام)

ستاری: متاسفانه کشور برای پذیرش افراد نخبه برنامه ریزی نشده است /اختصاص بودجه 20 میلیاردی برای برنامه سرآمدان علمی

حمایت از اعضای هیات علمی برگزیده و برجسته در دانشگاه شریف

خروج فضانورد فرانسوی از ایستگاه فضایی برای نصب پنل خورشیدی

شاخص های قرارگیری ایران در مرجعیت علمی/ شناسایی 66 نشریه معتبر

حسابرسی خبره

عاطفه خادمی: در حوزه زنان خسارت زیادی دیده ایم/جریان انقلاب پایانی بر سیاست زدگی در حوزه زنان

اعطای بورسیه معاونت علمی به 100 نفر اول کنکور افغانستان

در ناسا چه خبر است؟

ستاری خبر داد؛ بورسیه دانشجوهای افغانستانی در دانشگاه های ایران

برترین دانشگاه های جهان در هر رشته مشخص شد

بورسیه دانشجوهای افغانستانی در دانشگاههای ایران

موسسات و سرآمدان علمی ایران معرفی شدند

پذیرش دانشجو در دانشگاه فنی و حرفه ای استان اردبیل

مدیر جدید کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه آزاد اسلامی دهاقان معرفی شد

اخبار دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان

شروع بکار حدود 77 هزار دانشجو معلم از مهر ماه 1400

احمدی: زمینه تبادلات علمی سرآمدان با دانشمندان برتر جهان بیش از پیش فراهم شود

موسسات و سرآمدان علمی برتر معرفی شدند

فتوحی: برنامه ای برای حمایت از سرآمدان علمی در دانشگاه شریف

سرآمدان علمی و موسسات برتر ایران معرفی شدند/ دانشگاه صنعتی شریف در صدر موسسات برتز ایرانی

لاریجانی: با پیگیری معاونت علمی رصدخانه ملی به زودی وارد فاز نهایی می شود

رصدخانه ملی در پایان خرداد به پله آخر می رسد

رصدخانه ملی تا پایان خرداد به فاز نهایی می رسد

بی میلی دانش آموزان به تحصیل در رشته های علوم پایه نگران کننده است

2 انتصاب در دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی(ره) شهرری

آموزش طراحی سایت با وردپرس

کسب عنوان برتر دانشجویان دانشگاه آزاد یزد در جشنواره ملی قرآن و عترت

3 تیر، دومین میزگرد تصویری (وبینار) ملی فناوری های جایگزین حیوانات آزمایشگاهی

رصدخانه ملی در پایان خرداد به پله آخر می رسد

شرایط واگذاری خوابگاه در تابستان جاری اعلام شد/آغاز ثبت نام از امروز

لزوم آسیب شناسی و نیازسنجی دانشگاه ها در راه اندازی رشته های جدید

درخشش گروه مدیریت ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود

تریبون آزاد | #رای_می_دهیم_اما_درست

جذب پژوهشگر

ارزشیابی مدارک تحصیلی دانش‏ آموختگان خارج از کشور به صورت الکترونیکی

برترین دانشگاه های جهان در هر رشته مشخص شد

برگزاری تریبون آزاد دانشجویی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد سقز

3 تیر، دومین میزگرد تصویری (وبینار) ملی فناوری های جایگزین حیوانات آزمایشگاهی

ارزشیابی تصویر مدارک تحصیلی دانش آموختگان

تاکنون بیش از 12 هزار نفر در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته ثبت نام کرده اند

کاهش متقاضیان آزمون زبان msrt طی 2 سال گذشته

ارتباط صنایع دستی و لباس بررسی می شود

وبینار «آناتومی کاربردی و رادیوگرافیک حیوانات اگزوتیک» برگزار می شود

ارتباط صنایع دستی و لباس بررسی می شود

ارتباط مؤثر دانشگاه با صنعت در راستای تربیت متخصص بر محور کارآفرینی

اولویت بندی واکسن دانشجویان / دانشجویان دکتری در اولویت

کارگاه آموزشی «نرم افزار جامع الاحادیث 3» برگزار شد

نمکی: قرارگرفتن ایران در میان قدرت های تولیدکننده واکسن

تریبون آزاد 1 | #رای_می_دهیم_اما_درست

تحلیل تطبیقی و رفتارشناختی انتخاباتی ایرانیان بر اساس نظریات علمی، در وبیناری تخصصی

مجوز رسمی مرکز مدیریت مهارت آموزی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز دریافت شد

بی ثباتی نانوذرات DNA بررسی می شود

کاهش متقاضیان آزمون زبان msrt طی 2 سال گذشته

ثبت نام 12 هزار نفر در آزمون کارشناسی ناپیوسته

تولید باید محور کلیدی توسعه مناطق آزاد باشد

لزوم نگاه علمی و تخصصی به بخش کشاورزی

صدور مجوز مرغداری در گیلان آزاد شد

برگزاری سلسله کارگاه های آموزشی «نرم افزار التیوم دیزاینر»

راه اندازی 10 آزمایشگاه مرکزی در مراکز استان دانشگاه آزاد اسلامی

وبینار «تکنولوژی حفاری های روبسته و کاربرد آن ها در مهندسی آب برگزار می شود

درخشش گروه «آوای وصال» یزد در جشنواره ملی قرآن و عترت

با حضور معاون رییس جمهوری و استاندار مازندران مجتمع فناوری دانشگاه کشاورزی ساری افتتاح شد

سیمیلاتورهای پزشکی برای دانشجویان رشته های پزشکی ساخته شد

نقش عوامل فرهنگی در ادراک سالمندی

فریضه امر به معروف در دانشگاه ها جدی گرفته شود

شناسایی و معرفی زنان توانمند و نخبه در زمینه های علمی، فرهنگی و هنری

سالندار و خدمات خانوم

ارزشیابی مدارک تحصیلی دانش‏ آموختگان خارج از کشور به صورت الکترونیکی انجام می شود

قوت گرفتن آموزش حضوری در دانشگاه ها

وبینار نگارش پایان نامه برگزار می شود

استخدام کارمند جهت ثبت نام سیمکارت

اولویت بندی واکسن دانشجویان اعلام شد/ دانشجویان دکتری در اولویت

امکان بارگذاری سوابق تحصیلی دانش آموختگان در سامانه سجاد/به مدارک تحصیلی کد صحت تعلق می گیرد

مهلت چهار ماهه به وزارت علوم برای گزارش ساماندهی مراکز آموزش عالی

اولویت بندی واکسن دانشجویان اعلام شد/ دانشجویان دکتری در اولویت

آزمون دکترای تخصصی علوم پایه پزشکی، بهداشت، دندانپزشکی و داروسازی تیرماه برگزار می شود

تصمیم گیری برای ساماندهی 16 موسسه آموزش عالی قطعی شد

تریبون آزاد جیرفت

شاخص هایی که دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد را سرآمد جشنواره فرهیختگان کرد؟

شاخص هایی که دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد را سرآمد جشنواره فرهیختگان کرد؟