مطالب مرتبط:
ثبات در ظرفیت بستری های موقت تعداد بیماران کرونایی در استان های شمالی
2 مرکز جدید برای درمان بیماران کرونایی خراسان شمالی اختصاص یافت
8 فوتی جدید کرونایی در استان بوشهر/ 428 بیمار بستری هستند
شیب ابتلا و بستری بیماران کرونایی در اصفهان رو به افزایش است
افزایش 8 برابری بیماران کرونایی بستری در بیمارستانهای خراسان جنوبی
-176 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 3 اردیبهشت 1400 ساعت 19:402021-04-23پزشكي

ثبات در ظرفیت بستری های موقت تعداد بیماران کرونایی در استان های شمالی


سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به ثبات در ظرفیت بستری های موقت تعداد بیماران کرونایی در استان های شمالی، گفت: از واکسیناسیون و روند کار در دانشگاه های علوم پزشکی اطمینان داشتیم.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، دکتر سیما سادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی و سخنگوی وزارت بهداشت و ناظر عالی وزارت بهداشت در اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در استان های شمالی، به دنبال سفر دو روزه خود و پس از حضور در دو دانشگاه علوم پزشکی بابل و مازندران از دانشگاه علوم پزشکی گلستان بازدید کرد.

وی در این سفر چگونگی سیر افزایشی بیماران کرونایی در دانشگاه های علوم پزشکی بابل، مازندران و گلستان را مورد توجه قرار داد و گزارشی در خصوص تست های انجام شده، تعداد دُزهای واکسن دریافتی، روند درمان بیماران در بخش های سرپایی، تعداد تخت های درمانی بیماران کرونایی، ارائه داروهای آنتی وایرال به بیماران بخش های سرپایی، روند واکسیناسیون گروه های هدف در فاز اول واکسیناسیون به خصوص دانشجویان بالینی را مورد توجه قرار داد.

سخنگوی وزارت بهداشت در پایان این سفر دو روزه در جمع مسئولان دانشگاه علوم پزشکی گلستان به جمع بندی شرایط دانشگاه های علوم پزشکی بابل، مازندران و گلستان پرداخت و گفت: در حقیقت ما در اینجا حضور پیدا کرده ایم تا خدا قوت و خسته نباشیدی گرم را خدمت شما عزیزان عرض کنیم.

به واقع زمانی که به دانشگاه ها سفر می کنیم می بینیم عزیزان ما در صحنه حضور پر قدرتی دارند و با تسلط به اوضاع در حال فعالیت هستند به نحوی که آرامش خوبی در مدیریت بیماری وجود دارد که این مهم دلگرم کننده است.

از واکسیناسیون و روند کار در دانشگاه های علوم پزشکی کاملا اطمینان داشتیم دکتر لاری با بیان اینکه ما از واکسیناسیون و روند کار در دانشگاه های علوم پزشکی کاملا اطمینان داشتیم، اظهار کرد: وزیر بهداشت دستور دادند که با حضور در کنار شما خداقوتی محضر تمامی خادمان سلامت و بهداشت در دانشگاه های علوم پزشکی کشور به عنوان ناظران وزارت بهداشت در اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی عرض کنیم و اگر در مسیر تلاش هایی که در دست اقدام دارید مشکلاتی احصاء شد، در صدد رفع آن برآییم.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت تصریح کرد: یکی از مهمترین موفقیت هایی که در دانشگاه علوم پزشکی گلستان وجود دارد در کنار مدیریت سیستماتیک معاونت بهداشتی و شخص دکتر جعفریان، ارائه پیشنهادات بسیار خوب است که به ما در مسیر مبارزه با بیماری بسیار کمک می کند.

ثبات در ظرفیت بستری های موقت تعداد بیماران بستری کرونایی در استان های شمالی کشور ناظر عالی وزارت بهداشت در استان های شمالی استفاده از ظرفیت بستری های موقت را امری بسیار مهم دانست و گفت: سه دانشگاه علوم پزشکی بابل، مازندران و گلستان با به کار گرفتن این سیستم به خوبی توانستند بار بیماران بستری کرونایی را کنترل کنند و به ثبات در تعداد بیماران بستری کرونایی برسند که این تجربه موفق باید در تمام کشور مورد استفاده قرار گیرد.

وی با بیان اینکه مشکل شما اکنون تعداد تخت نیست بلکه نگران هستید با درمان های آنتی بایرال و افزایش این بار، آیا می توانید همچنان پاسخگوی بیماران باشید یا خیر؟ خاطر نشان کرد: موضوع نگران کننده دوم، اکسیژن است که در این میان گرمای هوا کمی نگران کننده است که امیدواریم بتوان از طریق رفع مشکلات زیرساختی این مشکل را نیز حل کرد.

شفافیت در دستورالعمل ها از نکات مورد تاکید در دانشگاه های علوم پزشکی شمالی است لاری در ادامه تاکید بر شفافیت دستورالعمل ها را نیز از نکات مطرح شده در دانشگاه های علوم پزشکی بابل، مازندران و گلستان عنوان و ابراز کرد: این موضوع در این سفر از سوی عزیزانمان در سطح دانشگاه های علوم پزشکی به خصوص دانشگاه علوم پزشکی گلستان مطرح شده است.

شاید بهتر است کمیته واکسن بررسی های لازم را انجام و دستورالعمل های مربوط به واکسن را سریعتر در اختیار دانشگاه های علوم پزشکی قرار دهند تا عزیزان ما در سطح دانشگاه ها دچار سردرگمی در این خصوص نشوند.

دانشگاه علوم پزشکی گلستان در عرض 20 روز رشد 350 درصدی تعداد بیماران بستری کرونایی را تجربه کرد در ادامه دکتر عبدالرضا فاضل رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان، بیان کرد: در پیک چهارم کرونا استان گلستان با تاخیری کوتاه نسبت به سایر استان های کشور کار خود را آغاز کرد.

این پیک شدت بیماران بستری را به سرعت افزایش داد به نحوی که روز اول فروردین 1400 تعداد بستری های بیماران کرونایی استان حدود 180 نفر بود که در روز 20 فروردین به 680 بیمار بستری افزایش پیدا کرد به این معنا که در عرض 20 روز 350 درصد رشد بیماران بستری کرونایی را داشتیم.

وی در خصوص روند کنترل تعداد بیماران بستری کرونایی، افزود: مدیریت مختلف بیماری انجام شد و تلاش کردیم بیماران را بیشتر به صورت سرپایی درمان کنیم که در این مسیر به لطف خدا موفق عمل کردیم به نحوی که امروز در اولین روز از اردیبهشت ماه سال 1400 به ثبات در تعداد بیماران بستری رسیدیم و افزایشی را در این حوزه مشاهده نمی کنیم و امیدواریم این شرایط ثابت بماند و شیب نزولی خود را طی 10 روز آینده پیدا کند.

مشکلی در تزریق واکسن در دانشگاه علوم پزشکی گلستان وجود ندارد وی با بیان اینکه در حال حاضر مشکلی در تزریق واکسن در دانشگاه وجود ندارد، یادآور شد: واکسیناسیون در پارت اول تا سوم و تا قبل از پارت آخر که واکسن استرازنکا وارد کشور شد به خوبی صورت گرفته است.

در این مدت سه نوع واکسن اسپوتنیک وی، بهارات بایوتک و سینوفارم تزریق شد که مجموع این سه نوع واکسن 9 هزار و 900 دُز را شامل می شد.

دکتر فاضل اضافه کرد: از این تعداد، 9 هزار و 400 دُز واکسن تزریق شده است که پس از دریافت واکسن استرازنکا به دلیل ابهامی که در خصوص این واکسن وجود داشت کمی سرعت تزریق واکسن را کند کرد.

بر این اساس تا انتهای هفته جاری واکسن استرازنکایی که در اختیار ما قرار داده شده است تزریق خواهد شد.

در حال حاضر تمام داوطلبانی که با حوزه درمان ارتباط داشته اند حتی کادر پشتیبان واکسن دریافت کرده اند که به طور کل 12 هزار و 300 دُز واکسن در دانشگاه علوم پزشکی گلستان تا کنون تزریق شده است و 11 هزار و 500 دُز واکسن استرازنکا نیز تا پایان هفته تزریق خواهد شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: چهارشنبه اول اردیبهشت ماه هم 9 هزار واکسن سینوفارم وارد استان شد که برای بیماران خاص و عزیزانی که شیمی درمانی می شوند، تزریق خواهد شد.

95 درصد دانشجویانی که داوطلب تزریق واکسن در دانشگاه بوده اند واکسن دریافت کرده اند وی در خصوص واکسیناسیون دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی گلستان نیز بیان کرد: اولویت ما تمرکز در حوزه دانشجویان به خصوص دانشجویان رزیدنت، اینترن و استاجرهایی است که وارد بخش های کرونایی، عفونی و داخلی می شوند.

تا امروز 95 درصد دانشجویانی که داوطلب تزریق واکسن در دانشگاه بوده اند واکسن دریافت کرده اند و هر دانشجویی که داوطلب تزریق واکسن باشد نیز به سرعت واکسن دریافت خواهد کرد.

این مقام مسئول در خصوص درمان بیماران کرونایی در بخش های سرپایی ابراز کرد: مراکز 16 ساعته درمانگاه شبانه روزی تامین اجتماعی، درمانگاه شبانه روزی سپاه و درمانگاه تامین اجتماعی فرهنگیان را در این خصوص بسیج کرده ایم.

تست های رپید را نیز در اختیار این مراکز قرار داده ایم و دستورالعمل و درمان سرپایی را نیز ارائه داده ایم تا بیمار مبتلا خدمات درمانی را سریعتر دریافت کنند.

فاضل اضافه کرد: خانواده این بیماران نیز آموزش داده شدند تا قرنطینه در منزل انجام شود و تست رپید برای اعضای خانواده نیز انجام می شود.

مشکل کمبود تخت نداریم رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان در خصوص وضعیت تخت های درمانی دانشگاه علوم پزشکی گلستان، بیان کرد: در خصوص کمبود تخت در اسفندماه 98 تجربه تلخی داشتیم به نحوی که 60 درصد از تعداد دو هزار و 500 تخت درمانی به دلیل رشد فزاینده بیماری به بیماران کرونایی اختصاص یافت.

بر اساس گزارش وبدا، وی اضافه کرد: به دیگر معنا در تاریخ ذکر شده حدود هزار و 350 بیمار کرونایی داشتیم اما اکنون نگرانی نداریم زیرا آمادگی لازم را به دست آوردیم به نحوی که تعداد بیماران بستری کرونایی ما در پیک دوم و سوم 600 بیمار و در پیک چهارم نزدیک به 700 بیمار بوده است و اکنون کمبود تخت را احساس نمی کنیم.

انتهای پیام
کلید واژه ها: بیماران کرونایی - بیماران - استان های شمالی - دانشگاه های علوم پزشکی - علوم پزشکی - سخنگوی وزارت بهداشت - وزارت بهداشت - دانشگاه علوم پزشکی - دانشگاه - کرونایی - دانشگاه علوم پزشکی گلستان - طرح شهید حاج قاسم سلیمانی - سخنگوی وزارت - دانشگاه علوم پزشکی بابل - تعداد - پزشکی - بهداشت - علوم پزشکی گلستان - مازندران - علوم - حاج قاسم سلیمانی - استان - وزارت - سیما سادات لاری - درمان بیماران - گلستان - سخنگوی - قاسم سلیمانی - معاون فرهنگی - واکسیناسیون

آخرین اخبار سرویس:
علائم درگیری ریه در کرونا

بهبود سلامتی افراد در فصل بهار

آیا بازی های گران موجب شادی بچه ها می شود؟

مصرف دُزهای بالاتر آنتی بیوتیک می تواند باکتری ها را تقویت کند

توضیحی درباره نحوه برگزاری حضوری امتحانات در خوزستان

خواص باورنکردنی سرکه سیب و عسل

سالمندان در صف زندگی

پیتزا نیویورکی بپزید!

5 راهکار اساسی برای متعادل کردن مزاج و پیشگیری از کرونا

نقش ژن ها در طول عمر انسان

باد کولر چه بلایی سرتان می آورد؟

پیشنهاد تزریق تک دوز واکسن کرونا برای افرادی که یکبار مبتلا شده اند

طرز تهیه کرما چیکن تند و خوشمزه

عوامل بروز پوکی استخوان

استخدام مراقب جهت نگهداری از بیمار،سالمند و کودک

پرستار و همخانه جهت مراقب از سالمند خانم

علت خون دماغ شدن

پیش بینی عفونت در نوزادان با استفاده از یادگیری ماشینی

خطری که جهان را تهدید می کند

زمان واکسیناسیون عمومی در استان تهران اعلام شد

درمان های خانگی مفید برای معده درد

به هیچ عنوان روی زمین نخوابید!

صفر تا صد آموزش اسکین کر (مراقبت پوست)

دستگاهی که از مرگ ناگهانی قلب جلوگیری می کند

لیمو ترش؛ موثرترین میوه برای پاکسازی بدن در ایام کرونا

لزوم توجه بیشتر به سلامت قلب در ایام کرونا

پیش بینی عفونت در نوزادان با استفاده از یادگیری ماشینی

جراحی پلاستیک و تفاوت آن با جراحی زیبایی

استخدام حسابدارخانم

املت کرم شنی غذای محبوب و خوشمزه!

ژن هایی که خطر ابتلا به کرونا را افزایش می دهند!

آخرین وضعیت فیل متولد شده در باغ وحش ارم/ جایگاه فیل ها بزرگتر می شود

استخدام کارگر ساده

چه کار کنیم که قورمه سبزی لعاب دار و جاافتاده شود؟

صندوقدار خانم - پیک موتوری - کانتر کار

اثرات شگفت انگیز خوردن آب قبل از غذا

اتمام موجودی واکسن کرونا در خوزستان

طرز تهیه گراتن کینوآ با پنیر پارمزان

اقدامات قبل و بعد از تزریق واکسن در سالمندان

اتمام موجودی واکسن در خوزستان / ادامه واکسیناسیون بالای 70 سال به محض رسیدن واکسن

مرغ سوخاری

اتمام موجودی واکسن در خوزستان / ادامه واکسیناسیون بالای 70 سال به محض رسیدن واکسن

توضیحی درباره نحوه برگزاری حضوری امتحانات در خوزستان

منشی خانم مطب

ارتباط مصرف میوه و سبزیجات با کاهش استرس

سیگار الکترونیکی عامل افزایش خطر بیماری آسم در جوانان

وضیعت ناامید کننده در نپال

علائم درگیری ریه در کرونا

آیا می دانید آلوئه ورا چه کارهایی می تواند انجام دهد؟

آموزش و استخدام سالن زیبایی اپیلاسیون کار

استخدام حسابدار، مدیر وب سایت و فروشنده مواد غذایی در گیلان

نمکی: چرا برای مواد غذایی زیان آور جریمه نمی گذارند؟

افراد سرد مزاج چه خوراکی هایی بخورند؟

ساندویچ دونر زن یا دونرزن (کباب ترکی)

مرکز لیرز

فروشنده آرایشی بهداشتی

زمان واکسیناسیون عمومی کرونا در استان تهران اعلام شد

پیشنهاد عالی برای درمان سرفه

استخدام منشی در صنایع بسته بندی دارو پات شرق در تهران

جراحی کاهش وزن به پیشگیری از آب مروارید کمک می کند

موثرترین میوه برای پاکسازی بدن در ایام کرونا

افسردگی در بین مبتلایان به سرطان و نارسایی قلبی شایع است

تزریق واکسن ایران - کوبا به 655 نفر در بابل

وقتی بچه ها بر خاکستری غم غلبه می کنند

افسردگی در بین مبتلایان به سرطان و نارسایی قلبی شایع است

جراحی کاهش وزن به پیشگیری از آب مروارید کمک می کند

سیگار الکترونیکی عامل افزایش خطر بیماری آسم در جوانان

12مورد مفید برای دور زدن سرطان

ورود یک میلیون و 400 هزار دُز واکسن کوواکس به کشور

ارتباط مصرف میوه و سبزیجات با کاهش استرس

زمان واکسیناسیون عمومی کرونا در استان تهران اعلام شد

9 علامت پنهان قند خون

پوست هندوانه را دور نریزید

وقوع دومین حمله سایبری علیه سیستم بهداشت و درمان ایرلند

398بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی زنجان بستری هستند

اگر هر روز یک قاشق ماست بخورید، چه اتفاقی در بدن شما می افتد

توصیه هایی در خصوص برگزاری حضوری امتحانات در شرایط کرونایی

مخالفت وزارت بهداشت با در خواست سازمان نظام مهندسی/مهندسان در اولویت دریافت واکسن قرار ندارند

چطور پس از بارداری به وزن طبیعی مان بازگردیم؟

زمان واکسیناسیون عمومی کرونا در استان تهران اعلام شد

75 مبتلای جدید به کرونا در استان سمنان شناسایی شدند

آیا ممکن است کسی بر اثر تزریق واکسن به کرونا مبتلا شود؟

بوی خوش زندگی زیر سایه واکسیناسیون

ماهانه برای 1000 متقاضی کرونایی بلیت صادر نمی شود

شروط وزارت بهداشت برای امتحانات نهایی دانش آموزان

مرگ و میر کرونا در کودکان چاق / علت آغاز واکسیناسیون با گروه سالمندان

03 3فوتی جدید کرونا در کشور/ 11291 بیمار دیگر شناسایی شدند

مبتلایان جدید کرونایی در مازندران بازهم 3 رقمی شد

ببینید | لحظه ورود یک میلیون و 400 هزار دوز واکسن به کشور

واکسن کرونا به تولید انبوه می رسد

محموله 1.4 میلیون دوزی واکسن کرونا وارد کشور شد

درباره ایمنی درمانی: آینده درمان سرطان

استخدام وسط کار در فست فود چاکوچ

هر آن چه که باید در مورد بهداشت قاعدگی بدانید

شیر شتر خاصیت ضد دیابتی دارد

فوت یک نفر در یزد بر اثر ابتلا به کرونا/تست 120 نفر مثبت شد

شیر شتر خاصیت ضد دیابتی دارد

دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی برای واکسن تجمعی کرونا آماده شد

وزیر بهداشت: چرا برای مواد غذایی زیان آور جریمه نمی گذارند؟/ سن بیماری قلبی و عروقی در حال کاهش است/ 87 درصد فوتی های کرونا یا بالای 60 سال داشتند یا بیماری زمینه‎ ای

اتصال بیمارستان های دانشگاهی به سامانه نسخه الکترونیک تامین اجتماعی

ثبات در ظرفیت بستری های موقت تعداد بیماران کرونایی در استان های شمالی

ثبات در ظرفیت بستری های موقت تعداد بیماران کرونایی در استان های شمالی