مطالب مرتبط:
تعطیلی کلیه واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی تمدید شد/ نحوه حضور کارکنان در سازمان مرکزی/ کلاس های مجازی دانشجویان برقرار است
تعطیلی کلیه واحدها و مراکز دانشگاه آزاد در شهرهای قرمز تمدید شد | کلاس های مجازی برقرار است
درخشش دانشگاه علوم پزشکی کردستان در رتبه بندی ایمپکت
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی از 6 واحد دانشگاه آزاد اسلامی بازدید کرد
پذیرش دانشجو در 21 رشته گرایش دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی دامغان
-14 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 3 اردیبهشت 1400 ساعت 02:252021-04-22دانش

درخشش دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه ورزش حرفه ای/ تربیت بدنی واحدها رتبه بندی می شوند


رییس مرکز ورزش و تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه ورزش حرفه ای یک سر و گردن بالاتر از سایر مؤسسات آموزش عالی است.

- "-علیرضا محمدی؛ ورزش دانشگاهی در سال های متمادی موفقیت های بسیاری با حضور ورزشکاران برجسته رقم زده است.

این ورزش در بین دانشجویان طرفداران بسیاری دارد و هر ساله استعدادهای جدید و خلاق در عرصه ورزش دانشجویی بروز و ظهور پیدا می کنند.

دانشگاه آزاد اسلامی با داشتن باشگاه فرهنگی ورزشی، رشته های متعددی در حوزه مردان و زنان دارد و نقش مؤثری در علمی سازی ورزش کشور ایفا کرده است.

این دانشگاه با وجود تیم های حرفه ای ظرفیت بالایی برای توسعه ورزش همگانی، قهرمانی و حرفه ای دارد.

دانشگاه آزاد اسلامی در سال 99 علی رغم شرایط کرونایی با کمترین هزینه، بیشترین توفیق را داشته و مقام های خوبی کسب کرده است.

خبرگزاری آنا در همین راستا با امیرعباس لشگری، رییس مرکز ورزش و تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی به گفت وگو نشسته است که در ادامه می خوانید.

بیشتر بخوانید: کسب 17 کرسی برتر ورزشی در دانشگاه آزاد اسلامی/ از ظرفیت ورزشکاران نخبه مدارس سما استفاده می شود" درخشش دانشگاه آزاد اسلامی در ورزش حرفه ای آنا: درباره ورزش حرفه ای دانشگاه آزاد اسلامی توضیح بفرمایید.

لشگری: دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه ورزش حرفه ای با بودجه محدودی که داشت، نتایج بسیار خوب و درخشانی را گرفت و در رشته واترپلو قهرمان شد.

همچنین بیش از 40 ساعت شبکه های ورزش و سه سیما پخش مستقیم داشتیم و تیم های دانشگاه آزاد اسلامی به اسم این دانشگاه در مسابقات حضور داشتند که این موضوع به نوعی تبلیغ ورزش در دانشگاه آزاد اسلامی است.

به تمام مؤسسات آموزش عالی اعلام می کنیم که دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه ورزش حرفه ای به خوبی درخشیده است و به جرئت می توانم بگویم که در این زمینه یک سر و گردن نسبت به سایر مؤسسات آموزش عالی بالاتر و پیشرو هستیم.

تربیت بدنی واحدها در سامانه نظارت و ارزیابی رتبه بندی می شوند آنا: آیا نظارت و ارزیابی از ورزش دانشجویی در واحدها انجام می شود؟ لشگری: بنده از 27 اردیبهشت ماه سال 99 مسئولیت ورزش دانشگاه آزاد اسلامی را برعهده گرفتم و اقدامات زیرساختی را در مرکز ورزش و تربیت بدنی آغاز کردیم که یکی از این آن ها، سامانه نظارت و ارزشیابی است.

قبلاً هیچ گونه نظارت و ارزشیابی از تربیت بدنی واحدها نداشتیم اما در حال حاضر 8 شاخص را طراحی و نهایی کردیم که بر اساس آن ها، اداره های تربیت بدنی حدود 280 واحد دانشگاه آزاد اسلامی ارزیابی، رتبه بندی و امتیازدهی می شوند.

همچنین در نهایت کارنامه ورزشی برای تربیت بدنی واحدها در نظر می گیریم که کاری بسیار ارزشمند خواهد بود.

روی این سامانه همکارانمان در مرکز ورزش و مرکز اطلاعات و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی زحمت بسیاری کشیدند تا توانستیم این سامانه را تقریباً نهایی کنیم.

با این سامانه اداره تربیت بدنی کل واحدها بر اساس شاخص هایی که به آن ها اعلام شده است، اطلاعات خودشان را در این سامانه بارگذاری خواهند کرد و در نهایت بر اساس امتیازهایی که هر واحد تربیت بدنی می گیرد با هم مقایسه و رتبه بندی می شوند.

همچنین واحدها هم در سطح خودشان با هم مقایسه می شوند.

در واقع بر اساس تعداد دانشجو، واحدهایی که زیر 2 هزار و 500 دانشجو دارند با هم مقایسه می شوند، واحدهایی که بین 2 هزار و 500 تا 5 هزار دانشجو دارند نسبت به هم مقایسه خواهند شد، بین 5 تا 10 هزار و همین طور بالا می رود؛ طبیعتاً واحدی که کوچک بوده و تعداد دانشجویان کمتری نسبت به واحدی که در مرکز استان است، دارد، با هم مقایسه نمی شوند بلکه هر واحدی در سطح خود با واحد هم سطح خود مقایسه خواهد شد.

در واقع این موضوع یکی از کارهای ماندگار در مرکز ورزش و تربیت بدنی است که موجب می شود واحدها بدانند در چه سطحی قرار دارند و چه رتبه ای را بر اساس فعالیت هایشان به دست آورده اند و فعالیت هایشان هم دیده شود.

سامانه نظارت و ارزیابی، سامانه بسیار خوب مدیریتی است که نقاط قوت و ضعف اداره تربیت بدنی واحدها را می بینیم و بر اساس آن سعی بر رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت خواهیم کرد.

در این سامانه شاخص ها بر اساس مسابقات، ورزش همگانی، موضوع های آموزشی، تسهیلات دانشجویان ورزشکار، تیم های حرفه ای، اماکن و فضاهای ورزشی و.

احصا شده است.

بر اساس این شاخص ها، هر اداره تربیت بدنی در هر واحد امتیاز خودشرا بر اساس فعالیتی که در آن حوزه انجام داده می گیرد و این امتیازها در اختیار مدیریت آن واحد و اداره تربیت بدنی قرار خواهد گرفت.

سعی ما این است که در پایان نیمسال بتوانیم اداره تربیت بدنی واحدها را رتبه بندی کنیم.

راه اندازی شوراهای تخصصی ورزش دانشگاه آزاد اسلامی در استان ها آنا: درباره راه اندازی شوراهای تخصصی ورزش استان ها توضیح بفرمایید.

لشگری: یکی دیگر از کارهای زیرساختی خوبی که بعد از ورزش قهرمانی و سامانه نظارت انجام شد، موضوع راه اندازی شوراهای تخصصی ورزش استان هاست.

در واقع برای اینکه یک فعالیت ورزشی را در استان داشته باشیم، قاعدتاً باید یک مرکزی، تصمیم گیری هایی را در سطح استان انجام دهد که بتواند تمام واحدهای زیرمجموعه اش را پوشش دهد و همسو با اهداف مرکز ورزش و تربیت بدنی جلو بروند و بتوانند فعالیت خودشان را به خوبی انجام دهند و در سطح استان، این فعالیت ها نظارت و دیده شود.

به همین منظور آیین نامه شورای تخصصی ورزش استان را نوشته و به تمامی استان ها ابلاغ کردیم و در حال حاضر تمامی استان ها شورای تخصصی ورزش را راه اندازی کرده اند.

با ترکیب جدیدی که ابلاغ کردیم، رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان به عنوان رییس شورا، معاون فرهنگی و دانشجویی استان به عنوان نایب رییس این شورا و مدیر تربیت بدنی استان به عنوان دبیر این شورا هستند.

همچنین یک دانشجوی ورزشکار و نخبه ورزشی به نمایندگی از دانشجویان در این شورا حضور دارد.

از دیگر اعضای شورا می توان به اعضای هیئت علمی رشته تربیت بدنی و مدیرکل ورزش و جوانان استان که از خارج از دانشگاه آزاد اسلامی به شورا دعوت شده است، اشاره کرد.

هدف ما این است که ورزش دانشگاه آزاد اسلامی را گسترش دهیم و فقط در چارچوب خود دانشگاه نباشد بلکه بتوانیم با سایر سازمان ها، نهادها و وزارتخانه ها از جمله وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک و.

ارتباط داشته باشیم.

لذا مدیرکل ورزش و جوانان استان در شورای تخصصی استان می تواند یک زمینه همکاری بین دانشگاه آزاد اسلامی و هیئت های ورزشی که زیر نظر این مدیرکل است، باشد.

در هر استانی حدود 50 هیئت ورزشی وجود دارد که نظارت و مدیریت کامل آن ها برعهده اداره کل ورزش و جوانان استان است و وقتی این فرد در شورای تخصصی ورزش ما حضور داشته باشد، یقیناً می تواند منشأ خیر برای تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی باشد.

همچنین از اعضای دیگر این شورا، نماینده مدارس سمای دانشگاه آزاد اسلامی هستند که قبلاً حضور نداشتند و در ترکیب جدید قرار دارند.

این موضوع می تواند ارتباط نزدیکی را بین واحدهای آموزشی و مدارس سما ایجاد کند و موضوع استعدادیابی و شناسایی دانش آموزان نخبه ورزشی از طریق حضور نماینده سما در کنار واحدهای دانشگاهی اتفاق خواهد افتاد.

طراحی سامانه آنلاین مسابقات غیرحضوری ورزش دانشگاه آزاد اسلامی آنا: درباره سامانه مسابقات مجازی توضیح دهید.

لشگری: متأسفانه بیماری کرونا در سال 99 خیلی شیوع پیدا کرد و منجر به تعطیلی واحدهای دانشگاهی و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی شد، لذا باید سامانه ای را ایجاد می کردیم که فعالیت های غیرحضوری ورزشی تدوام داشته باشد و دانشجویان، کارکنان و اعضای هیئت علمی بتوانند با امنیت کامل در این فضا قرار گرفته و فعالیت خودشان را انجام دهند.

بنابراین سامانه ای به نام سامانه مسابقات غیرحضوری در اسفندماه 99 طراحی و آماده شد.

البته حدود 5 ماه زمان برد تا این سامانه راه اندازی شود.

در این سامانه مسابقات مختلف طراحی و برنامه ریزی می شود.

دانشجویان با شماره دانشجویی و کد ملی خود وارد این سامانه خواهند شد و رشته ای که علاقه مند آن هستند را انتخاب کرده و در آن شرکت می کنند.

سپس این مسابقات را داوری کرده و به نفرات برتر جایزه تعلق خواهد گرفت.

این مسابقات در بین دانشجویان، کارکنان و اعضای هیئت علمی قابل استفاده خواهد بود.

در واقع با سامانه غیرحضوری مسابقات کاری کردیم که ورزش توقف نکند، ادامه پیدا کند و فعالیت های جسمی را افرادی که در منزل هستند و به علت بیماری کرونا نمی توانند در دانشگاه حضور پیدا کنند، این فعالیت ها را انجام دهند تا بتوانیم این مسابقات را برگزار کنیم.

با توجه به اینکه این سامانه متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی و مرکز ورزش و تربیت بدنی دانشگاه است، از نظر امنیتی قابل قبول خواهد بود و بر روی امنیت فیلم هایی که ارسال می شود خیلی حساس بودیم و با موفقیت این روند ادامه دارد.

در ایام عید نوروز نیز جشنواره ای در نظر گرفتیم و در حال حاضر این مسابقات غیرحضوری از اسفند 99 در سراسر کشور در چهار رشته بارفیکس، شنای سوئدی، روپایی و طناب زنی در بخش آقایان و بانوان شروع آغاز که در سراسر کشور در حال برگزاری است.

در ایام عید نوروز، جشنواره فرهنگی دانشجویی برای کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی با حمایت بسیج کارکنان آغاز شد و کارکنان تا 26 اردیبهشت ماه سال 1400 فرصت دارند که در این مسابقات شرکت کنند.

این هم توفیقی است که برای دانشگاه آزاد اسلامی اتفاق افتاد و شاید جزو معدود مؤسسات آموزش عالی باشیم که این سامانه را به صورت اختصاصی برای خود ایجاد کرده اند.

تهیه اطلس اماکن ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی آنا: در حال حاضر اطلس اماکن ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی تهیه شده است؟ لشگری: بله.

اطلس اماکن 31 استان و دو واحد مستقل تهیه شده و بر روی سایت مرکز ورزش و تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی به آدرس varzesh.

iau.

ir بارگذاری شده است.

در واقع واحدها تصاویر اماکن ورزشی خود را به صورت حرفه ای گرفته اند و با ذکر مشخصات این مکان ها و فضاهای ورزشی در سایتی که گفتم، بارگذاری شده است.

این موضوع را با وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک در میان می گذاریم تا بتوانیم تعامل بیشتری با آن ها داشته باشیم و این فضاهای ورزشی بتواند در اختیار تیم های ملی قرار بگیرد.

بنابراین این اقدام یک درآمدزایی غیرشهریه ای برای دانشگاه آزاد اسلامی دارد همچنین و افتخار می کنیم که میزبان ورزشکاران ملی پوش هستیم.

از سوی دیگر نام دانشگاه در بین فدراسیون ها، وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و جامعه ورزش شناخته می شود و می تواند کمک کند به اینکه سطح ورزش دانشگاه آزاد اسلامی بیش از پیش ارتقا پیدا کند.

انتهای پیام/4118/
کلید واژه ها: دانشگاه آزاد اسلامی - دانشگاه آزاد - دانشگاه - ورزش - اسلامی - آزاد - تربیت بدنی - حرفه - ورزش دانشگاهی - ورزش دانشجویی - شرایط کرونایی - تربیت - آموزش عالی - توسعه ورزش - ورزشکاران - دانشجویان - رتبه بندی - طرفداران - دانشجویی - حوزه - خبرگزاری - قهرمانی - بیشترین - کرونایی - موفقیت - باشگاه - فرهنگی - بالایی - توسعه - شرایط

آخرین اخبار سرویس:
آزمون های دانشگاه پیام نور ابتدای خرداد آغاز می شود

استخدام کارشناس اداری خانم در شرکت معیار دانش پارس در اصفهان

بیایید باکتری بخوریم

یخچال ایرانی، نوآوری ایرانی

چرخه سوخت هسته ای

ناسا پایین ترین دمای جهان را می آفریند

9 نکته درباره بچه ها که ممکن است ندانید

جلوگیری از سرطان با غذاهای سبز

گرمای لپ تاپ بر قدرت باروری اثری ندارد

مجموعه ی 6 جلدی گفت وگو درباره ی انرژی منتشر شد

فهرست

نقش کتابخانه های دیجیتال چندرسانه ای در پیشرفت آموزش

بازاریاب خشکبار (حتی افراد مبتدی)

استخدام طراح گرافیست در یک آزمایشگاه معتبر در تهران

برنامه ریزی آموزشی و شروع کلاس ها به روند واکسیناسیون دانشجویان بستگی دارد

استخدام مهندس مکانیک و حسابدار در فناوران نانو مقیاس در تهران

وزارت علوم روحانی باعث رخوت در دانشگاه ها شد/ رقیب من نامزدها نیستند، فساد و ناکارآمدی است

دانشجو معماری یا هر رشته ای

استخدام مهندس مکانیک آقا در فناوران نانو مقیاس در تهران

چتر رنگارنگ الناز شاکردوست زیر رنگین کمان بهاری /عکس

بررسی کتاب «رسانه شناسی» مهدی محسنیان راد

بررسی کتاب «رسانه شناسی» مهدی محسنیان راد

استخدام حسابدار خانم

رفع موانع و مشکلات پژوهشی کشور چگونه ممکن است؟

فردا از ابررایانه سیمرغ رونمایی می شود

خانم برای همکاری دردفتر پیشخوان (شهر جدید سهند)

استخدام مهندس مکانیک آقا در یک شرکت معتبر در تهران

8 شهرستان یزد همچنان در وضعیت نارنجی کرونایی

استخدام 4 عنوان شغلی در موسسه آموزش عالی آزاد مدرسان شریف در تهران

استخدام حسابدار خانم در شهرقدس

طرح های پژوهشی محققان ایران و چین در 3 حوزه علمی حمایت می شود

ستاد نانو با چالشی نوآورانه برای رفع نیاز های صنعت پتروشیمی در داخل کشور

دانشگاه فرهنگیان 25 هزار دانشجو پذیرش می کند

گرامیداشت آنلاین روز ارتباطات

920 مجموعه به عضویت شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی درآمدند

استخدام کارشناسی مکانیک گرایش طراحی جامدات در نمادین در شهریار

دانشگاه فرهنگیان 25 هزار دانشجو پذیرش می کند

سلول های بنیادی این بار در درمان ناباروری نقش آفرینی می کند

چه نکات بهداشتی باید حین آزمون دانش آموزان رعایت شود؟

برگزاری اولین کنفرانس بین المللی فناوری ها و کاربردهای نوین ژئوماتیک در دانشگاه تبریز

2 واحد فناور به مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی جیرفت افزوده شد

معاون دانشگاه علمی کاربردی: به دنبال تربیت متخصص هستیم

کاوشگر اقمار یخی مشتری در شبیه ساز فضا قرار می گیرد

فعالیت ورزشهای سنتی و بازیهای بومی محلی در دانشگاهها پررنگ تر می شود

شرکتی دانش برای کاهش آلایندگی حامل های انرژی تلاش می کند

فعالیت ورزشهای سنتی و بازیهای بومی در دانشگاه ها پررنگتر می شود

فعالیت ورزشهای سنتی و بازیهای بومی محلی در دانشگاهها پررنگ تر می شود

واکاوی مبانی شریعت گریزی صوفیه در فصلنامه «نقد و نظر»

سنگ های مرموز در مریخ دیده شد+عکس

دانشگاه خلیج فارس در تولیدات علمی حوزه اینترنت اشیا سوم کشور شد

چند راه رسیدن به شادمانی در روزگار کرونایی

تجمع دانشجویان دانشگاه آزاد کرمانشاه در حمایت از مردم مظلوم فلسطین

دانشگاه آزاد اسلامی گرگان برنده رویداد کرسی آزاداندیشی مقابل همتای کرمانشاهی

توزیع 50 بسته کمک معیشتی بین نیازمندان

استخدام برنامه نویس بازی در موسسه آموزش عالی آزاد مدرسان شریف در تهران

آیا در سیارات دیگر رنگین کمان وجود دارد؟

اعتبار سالانه دانشگاه های مازندران کم است

زمان بندی برگزاری آزمون تولیمو در نیمه اول سال 1400 اعلام شد

استخدام مشاور تحصیلی در یکی از بهترین موسسه های کنکور

حال و روز رسانه ملی و ارتباطش با حوزه

برگزاری دوره های آموزش مربیگری و داوری در دانشگاه آزاد اسلامی قم

استارتاپ ویکند مجازی کشاورزی و سلامت هوشمند خردادماه برگزار می شود

امروز آخرین مهلت ثبت نام وام های دانشجویی

طهرانچی خواستار موضع گیری یونسکو علیه جنایت تروریستی کابل شد

جمعیت دانشجویی امام حسن مجتبی (ع) هرمزگان در ماه رمضان 17 هزار پرس غذا در محلات حاشیه نشین توزیع کرد

روابط عمومی عامل اصلی پیوند و تعامل سازمان و مخاطبان است

نامه طهرانچی به مدیرکل سازمان آموزشی یونسکو درباره حادثه تروریستی افغانستان

توقف پذیرش دانشجو در رشته عمران باعث تعطیلی مرکز آموزش عالی استهبان می شود

دانشگاه خلیج فارس رتبه سوم تولیدات علمی در حوزه اینترنت اشیاء را کسب کرد

تمامی فرآیند های آموزشی دانشجویان دوره های تحصیلات تکمیلی دانشگاه ایلام به صورت الکترونیکی انجام می شود

دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند | امکانات، فعالیت ها

استخدام مهندس مکانیک آقا در یک شرکت معتبر در تهران

کاوشگر اقمار یخی مشتری در شبیه ساز فضا قرار می گیرد

کاوشگر اقمار یخی مشتری در شبیه ساز فضا قرار می گیرد

حمایت از سرمایه های فکری ارزشمند با کمک خیرین / ایده های ارسالی به جشنواره قرن محرمانه می مانند

استخدام تاپیست و کار با گوشی در منزل

حمایت از طرح های پژوهشی محققان ایران و چین در 3 حوزه علمی

برگزاری پویش «سفره دار» با تهیه و توزیع 65 هزار پرس غذای گرم در فارس

نشست نگاهی عمیق به دنیای رسانه ها برگزار می شود

طهرانچی خواهان موضع گیری «ادره آزوله» علیه جنایت تروریستی مدرسه سیدالشهدا کابل شد

شورای تعامل و هم اندیشی در دانشگاه آزاد اسلامی مشهد آغاز به کار کرد

امروز شنبه آخرین مهلت ثبت نام وام های دانشجویی

کارگاه کشوری آموزش تریاژ بیمارستانی در اردبیل برگزار می شود

آزمون زبان دکتری تخصصی دانشگاه پیام نور 5 خرداد برگزار می شود

آمادگی شهرک علمی و تحقیقاتی برای همکاری با خمینی شهر

شاهنامه چه کاربردهایی در زندگی امروزی دارد؟

مباحثه با دانش آموختگان موفق فقه و حقوق

امروز آخرین مهلت ثبت نام وام های دانشجویی

مریخ نورد چینی فرود آمد+ عکس

معاون آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی قائم شهر معرفی شد

تجمع دانشجویان دانشگاه آزاد کرمانشاه در محکومیت جنایات اسراییل

انتظار افکار عمومی جهان از یونسکو، موضع گیری صریح علیه جنایت تروریستی کابل است

برگزاری سومین جشنواره پروژه های دانش آموزی فرهیختگان جوان در واحد علوم و تحقیقات

تقویت آموزش از راه دور | طراحی دوره های کوتاه مدت برای به روزرسانی آموزش های حضوری

فصلنامه علمی پژوهشی تأملات اخلاقی راه اندازی شد

دانشگاه آزاد اسلامی حملات وحشیانه رژیم کودک کش صهیونیستی به غزه را محکوم کرد/ حمایت قاطع از گروه های مقاومت فلسطینی

چرا سوئد دارای برترین سیستم آموزش عالی است؟

پیشگویی عجیب آلبرت اینشتین در یک نامه گمشده

رویداد استارت آپی در دانشگاه های علمی کاربردی برگزار می شود

گسترش همکاری دانشگاه آزاد بندرعباس و انجمن ملی خرما/ضرورت ایجاد مرکز تحقیقات نخیلات در جنوب

درخشش دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه ورزش حرفه ای/ تربیت بدنی واحدها رتبه بندی می شوند

درخشش دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه ورزش حرفه ای/ تربیت بدنی واحدها رتبه بندی می شوند