موضوعات داغ: - تامين اجتماعي - حقوق بازنشستگان - مستمري بگيران - مستمري بگيران تامين اجتماعي - پرسپوليسي ها - استقلال و پرسپوليس - تأمين اجتماعي - متناسب سازي حقوق بازنشستگان - متناسب سازي - انتخابات رياست - فيلم گلاب - سر رود - بادرود - گرانترين خانه - مسئول مسابقات ليگ برتر - صادرات برق به عراق - ماهي تن - اختلافات ملكي - سازوكار مالي اروپا - سازمان فاوا شهرداري - مالك باشگاه نساجي - صنايع پليمر - فيلم نفس عميق

مطالب مرتبط:
هشدار یک کارشناس: 1.2میلیون ایرانی به شکل غیررسمی در بازار ارزهای دیجیتال فعال هستند
1.2میلیون ایرانی در بازار ارزهای دیجیتال فعال هستند
هشدار یک کارشناس: 1.2میلیون ایرانی به شکل غیررسمی در بازار ارزهای دیجیتال فعال هستند
ریسک مضاعف بازار ارز های دیجیتال در ایران/ روش های کلاهبرداری از مالباختگان رمز ارزها/ از طرح های پانزی تا استخراج ابری!
قیمت ارزهای دیجیتال روندی صعودی دارد
-103 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 1 اردیبهشت 1400 ساعت 18:552021-04-21اقتصادي

فعالیت 1.2میلیون ایرانی در بازار ارزهای دیجیتال


فعالیت 1.

2میلیون ایرانی در بازار ارزهای دیجیتال خبرآنلاین: بازار سرمایه ماه هاست که تبدیل به یکی از مشکلات مهم اقتصادی شده و در این میان ، سرمایه گذاران خرد و حقیقی ها هر روز بیش از پیش متضرر می شوند و عطای ادامه فعالیت در این بازار را به لقای آن می بخشند.

- خبرآنلاین: بازار سرمایه ماه هاست که تبدیل به یکی از مشکلات مهم اقتصادی شده و در این میان ، سرمایه گذاران خرد و حقیقی ها هر روز بیش از پیش متضرر می شوند و عطای ادامه فعالیت در این بازار را به لقای آن می بخشند.

در اواخر سال 98 و با روند رو به رشد بورس، بسیاری از مردم بدون داشتن دانش و آگهی کافی از این بازار و به صرف کسب سودهای کلان در کوتاه مدت، یک شبه سرمایه گذار بورس شدند و برای حضور در این بازار برخی از خانه و ماشین خود گذشتند و با فروش آنها، سبد خرید خود را هر روز سنگین تر کردند.

در چند ماه نخست سال 99 روند سوددهی در بازار سرمایه آنچنان دورنمای خوبی داشت که برخی افراد در کوتاه ترین زمان ممکن به سودهای کلان دست یافتند اما از مرداد ماه ورق اقبال از این بازار برگشت و بورس به صورت مداوم در پشت چراغ قرمز ریزش سهام توقف کرد.

در مدت زمان 9 ماه یعنی از مرداد 99 تا فروردین 1400 هر روز بر میزان خروج حقیقی ها در این بازار افزوده شد و بعید به نظر می رسد با روند فعلی دیگر تمایلی برای ادامه حضور در این بازار نزد سایر حقوقی ها باقی مانده باشد .

علیرضا باغانی، کارشناس بازار سرمایه در گفتگویی آنلاین با کافه خبر خبرآنلاین گفت: مردم فراوانی از سوی افراد مهم جامعه ، دولت و حاکمیت به شکل توده وار به بورس دعوت شدند و نباید در این راه از اقدامات بانک مرکزی نیز غافل شد.

علیرضا باغانی اظهار کرد: اقدامات زیرکانه بانک مرکزی برای افزایش نرخ سودسپرده بانکی در اسفند 98 با هدف محدود کردن دامنه نوسان بازار و ممانعت از بالانرفتن بازار سبب شد تا تعداد فراوانی از افراد حقیقی به شکل توده وار وارد این بازار شوند.

وی تصریح کرد: متاسفانه در آن شرایط مردم به اشتباه برای حضور در بورس دعوت شدند و تعداد فراوانی برای حفظ سرمایه به این بازار پناه آوردند .

البته باید توجه داشت هنگامی که شما وارد بورس شده و تمام ریسک ها را قبول کرده و امضا می کنید در نهایت نمی توانید اعتراض کنید.

باغانی تاکید کرد: اکنون مردم در حال فرار از این بازار هستند و ریشه این شرایط را باید در بی اعتمادی و تداوم ریزش مکرر بورس جستجو کرد.

در جا زدن 9 ماهه بورس در کانال 1.

100 میلیونی این کارشناس بازار سرمایه اظهار کرد: در سابقه 50ساله بازار سرمایه چنین شرایطی واقعا بی سابقه است، بورس در 9 ماه گذشته با ریزش مداوم همراه بوده و غیر از تنفسی که در آذرماه ایجاد شد، این بازار همواره در حال ریزش بوده و شاخص بورس از 2 میلیون و 100 هزار واحدی که در اوج به آن دست یافت، اکنون در کانال یک میلیون و 100 هزار واحدی در حال درجا زدن است.

وی افزود: بعضی از تحلیلگران بر این باورند در صورت شکستن حمایت ها و مقاومت هایی که شاخص از خود نشان می دهد ، شاخص به زیر یک میلیون واحد خواهد رسید.

باغانی خاطرنشان کرد: متاسفانه در این شرایط هیچ کس پاسخگوی وضعیت اسفناک بورس نیست و فقط به سرمایه گذاران توصیه به نگاه بلند مدت به این بازار می کنند در حالی که باید پرسید مردم تا چه زمانی باید این شرایط را تحمل کنند؟ وی بیان کرد: در ایالات متحده آمریکا تقریبا 92 درصد جمعیت از طریق صندوق های سرمایه گذاری، سهام دار هستند و از این طریق سرمایه گذاری کرده و صندوق های حرفه ای برای خرید و فروش اقدام می کنند.

اما مردم در ایران به شکل مستقیم وارد بازار شدند.

سال سخت بورس در سایه تحریم و جنگ اقتصادی وی افزود: سال 99 بازار سرمایه به بدترین شکل ممکن ، روزگار را سپری کرد البته بنده قبول دارم در سال گذشته با بحران های مختلف دست و پنجه نرم کردیم و درگیر جنگ اقتصادی با آمریکا بودیم و تحریم های فراوان علیه ایران اعمال شد اما در عین حال دعوت از مردم عادی برای حضور در بورس با هدف کنترل نقدینگی در جامعه، اصلا اقدام صحیحی نبود.

وی تاکید کرد: بسیاری از افراد با بنیه اقتصادی ضعیف و از اقشار مختلف جامعه برای سرمایه گذاری در بورس اقدام کردند و اکنون سرمایه های آنها از بین رفته و سوخت شده است .

تاثیر سیگنال های برجامی بر بازار سرمایه باغانی درباره تاثیر سیگنال های نشست های برجامی بر بازار سرمایه توضیح داد: بدون تردید یکی از علل ریزش بازار سرمایه، تحولات برجامی و تحریم هاست.

وی ادامه داد: اکنون معامله گران حرفه ای و نیمه حرفه ای بورس به این نتیجه رسیده اند در صورت حصول توافقات باید با نگاه بلند مدت و میان مدت نسبت به سرمایه گذاری اقدام کنند البته باید در نظر داشت که عده زیادی از مردم غیرحرفه ای در بورس حضور دارند که اعتماد خود را از دست داده اند که برای نجات سرمایه های اندک خود که ارزششان نصف شده به دنبال خروج از بورس هستند.

وی تاکید کرد: نگاه ها درباره بازار سرمایه متفاوت است.

بنابراین کسانی که با علم بورس آشنایی دارند، می توانند تشخیص دهند که اگر اکنون برای خرید سهام بنیادی اقدام کنند سال دیگر به سود می رسند.

آمار 57 میلیون سهامدار بورس درست نیست این کارشناس بازار بورس عنوان کرد: گفته می شود در کشور 57 میلیون سهامدار بازار سرمایه داریم در حالی که این آمار اصلا درست نیست زیرا عده ای زیادی از سهام داران اجباری ودارندگان سهام عدالت تشکیل می دهند که دارای کمترین دانش درباره این بازار هستند.

وی توضیح داد: عده زیادی از مردم نسبت به خرید سهام شرکت هایی اقدام کرده اند که بعید است دوباره به سوددهی برگردند مگر اینکه در سه تا چهار سال آینده دوباره با تورمی همانند سال 99 مواجه شویم که به سوددهی برسند.

باغانی خاطرنشان کرد: متاسفانه نتوانستیم از فرصتی که برای به راه افتادن و توسعه بازار سرمایه ایجاد شده بود، استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: فلسفه بازار سرمایه در سایر کشورهای دنیا این است که برای بخش تولید، تامین مالی می کند برای نمونه اگر قرار باشد یکی از شرکت های خودروسازی داخلی به دنبال پیاده سازی پلت فرم شرکت رنو باشد نباید وام بگیرد و قرض کند و یا دنبال گرفتن تسهیلات از دولت باشد بلکه با عرضه بخشی از سهام خود در بازار سرمایه ، مردم با نگاه بلند مدت نسبت به سرمایه گذاری در این شرکت اقدام کنند و در مقابل این شرکت اقدام به طرح توسعه برنامه های خود کند.

استفاده سفته بازان از بورس 99 این کارشناس بازار سرمایه گفت: متاسفانه از بورس 99 فقط سفته بازان و سوداگران استفاده کردند و عده زیادی از مردم نیز بدبخت شدند.

باغانی گفت: در سال 99 متاسفانه از بورس به عنوان یک راهبرد استفاده شد تا بخشی از نقدینگی ناشی از انتظارات تورمی و التهابات ناشی از خروج ترامپ از برجام بود را کنترل کنند در نتیجه بازار سرمایه تبدیل به محلی برای سوزاندن و مهار حجم عظیم نقدینگی شد .

وی تصریح کرد: سال گذشته بیش از 200 هزار میلیارد تومان اوراق دولتی در بازار به فروش رسیده و همچنین در کنار آن دولت به صورت مستقیم و غیر مستقیم بیش از 100 هزار میلیارد تومان درآمد از این بازار کسب کرده به طوری که در صندوق های دارا یکم و پالایش یکم سهام خود را به فروش رسانده و هم 18 هزار میلیارد تومان مالیات نقل و انتقال سهام دریافت کرده است.

تاثیر فضای انتخاباتی بر بورس باغانی درباره تاثیر انتخابات ریاست جمهوری و توجه ویژه نامزدهای انتخاباتی به بورس بیان کرد: بورس به حتم در شعارهای نامزدهای انتخاباتی استفاده خواهد شد و بورس برای این افراد مهم است زیرا 56 تا 60 میلیون نفر به ناچار دنبال کننده این بازار هستند اما باید دید آیا اراده ای برای بالابردن بورس وجود دارد یا خیر این در حالی است که به اعتقاد بنده دولت و حاکمیت قدرت انجام این کار را دارند.

وی تاکید کرد: اکنون اراده بالابردن بورس وجود ندارد و دلیل این مساله نیز ترس از بازگشت نقدینگی مردم به حالت اول است که کنترل آن در اقتصاد سخت خواهد بود و این حجم از نقدینگی می تواند مخرب بوده و بازارهای مختلف را با آسیب مواجه کند.

خروج بی حساب و کتاب سرمایه از درگاه های آنلاین باغانی درباره گرایش شدید جوانان ایرانی برای سرمایه گذاری در بازار رمزارزها بیان کرد: بسیار عجیب و تأسف انگیز است که حدود 1.

2 میلیون ایرانی به شکل غیررسمی در بازار ارزهای دیجیتال فعال هستند.

وی ادامه داد: با توجه به اشاره رییس سازمان بورس در کلاب هاوس، بسیار تأسف برانگیزتر اینکه هیچ محدودتی برای خروج پول از درگاه های پرداخت آنلاین برای این گونه رمزارزها اعمال نشده است.

وی تاکید کرد: این در حالی است که بانک مرکزی برداشت بیش از 50 میلیون تومان به صورت آنلاین را از حساب خرید اینترنتی ممنوع اعلام کرده در حالی که در برخی صرافی ها، درگاه پرداخت آنلاین وجود دارد که شما به راحتی ریال را تبدیل به بیت کوین، اتریوم و سایر ارزها می کنید .

این کارشناس بازار سرمایه اظهار کرد: به طریق بسیار آسان و زیبا، ارز در حال خارج شدن از کشور است در حالی که صرافی هااجازه ندارند بیش از 2 هزار دلار به مردم بدهند اما درگاه های متعدد پرداخت آنلاین در کشور وجود دارد که به راحتی در آنها ریال به ارز دیجیتال تبدیل می شود.

وی عنوان کرد: به نظر نمی رسد مسوولان نسبت به این وضعیت بی اطلاع باشند و شاید برنامه ای برای این مساله وجود دارد و شاید هم در نظر دارند تا بخشی از نقدینگی ریالی در قالب ارزهای دیجیتال از بین برود و سیاست سوخت ثروت و دارایی در آن فضا دنبال شود.

باغانی گفت: اکنون بازار ارزهای دیجیتال با رشد شدیدی همراه شده و پول های بدون پشتوانه ای که در این فضا سرمایه گذاری می شود، اما اطمینان دارم در آینده بخشی از سرمایه های فعالان این بازار و ایرانیان از بین می رود بنابراین برای ممانعت از ضرر هموطنان، حاکمیت باید نسبت به این مساله چاره اندیشی کند.


کلید واژه ها: بازار - سرمایه - بازار سرمایه - سرمایه گذار - سرمایه گذاران - فعالیت - دیجیتال - اقتصادی - مشکلات - ایرانی - یکی از - حقیقی - ادامه - بورس - شوند - روند - میان - سوددهی - سنگین - ماشین - کوتاه - سال 99 - سال 98 - فروش - دانش - بدون - آگهی - نخست - حضور - خرید

آخرین اخبار سرویس:
استخدام مدیر فروش آقا در شرکت مبلمان رافل در تهران

استخدام مدیر فروش و کارمند فروش در شرکت اصالت در کاشان

استخدام مشاور املاک با درآمد بالای 7 میلیون در مشاورین املاک پم در تهران

استخدام پشتیبان نرم افزار مالی و اداری و پشتیبان نرم افزار شهرسازی

استخدام 6 عنوان شغلی در یک شرکت معتبر در تهران

طرح مجلس برای ممنوعیت پلمب کارخانه ها

استاندار: 600 واحد مسکونی ایلام آماده واگذاری به محرومان است

اعتبار و تسهیلات زلزله دنا دو برابر سایر مناطق زلزله زده کشور است

چگونه سهامدار بانک ها شویم؟

کشف 65 هزار دلار ارز قاچاق در فرودگاه امام (ره)

امسال اعتبارات فصل کشاورزی خراسان شمالی 50 درصد کم شد

خبر عجیب؛ معامله خودرو با رمزارز

استخدام 2 عنوان شغلی در یک شرکت معتبر در شهرک صنعتی صفادشت

ابلاغ 3 مصوبه حمایتی دولت درباره بازار سرمایه

استخدام کارشناس برنامه ریزی تولید، نگهداری و تعمیرات در تهران

ساخت اولین کارخانه بایون تک در آسیا/ تولید صدها میلیون دوز واکسن فایزر-بایون تک در سنگاپور

ماجرای بنزین 20 هزارتومانی/ دروغی که در آستانه انتخابات منتشر شد

موقعیت دلار باز هم متزلزل شد

رفع تصرف 24 هزار متر مربع از اراضی ملی باشت

راهکارهای کسب درآمد پایدار شهری و گذر از درآمدهای ناپایدار

عرضه شاسی بلند جدید چینی با آپشن های جذاب | قیمت

قطعات و خدمات مهندسی در فهرست صادرات ایران خودرو/ افزایش تولید سایت آذربایجان در دستور کار

بهسازی شبکه برق 110 روستای ایلام

توزیع هزار وعده غذای گرم بین نیازمندان کوچصفهانی

ممنوعیت تردد خودروها در تعطیلات عید سعید فطر در استان اصفهان

کتابخانه روستای دینارآباد بروجرد آماده بهره برداری است

ورق در بازار موبایل برگشت/ قیمت ها افزایشی شد

65 هزار دلار ارز قاچاق در فرودگاه امام (ره) کشف شد

استخدام رنگ کار پیستوله کار نقاش خودرو در زمان آوران آریا در تهران

تزریق 200 میلیون دلار از منابع صندوق توسعه ملی به بورس

توزیع غذای گرم بین نیازمندان خمینی شهری

استاندار بوشهر خواستار تسریع در راه اندازی پروژه های آب شیرین کن شد

دکتر لطفعلی عنوان کرد: لزوم حمایت عملی از شرکت مخابرات ایران به عنوان بازوی کلیدی و تاثیرگذار صنعت ارتباطات

پیش بینی کارنامه بورس در روز چهارشنبه

چرا ترمینال مسافربری شهرستان فریدونشهر جابه جا شد؟

تعرفه خدمات مهندسی آذربایجان غربی امسال 38 درصد افزایش یافت

استخدام مدیر فروش در شرکت مرکزی آژیر در تهران

استخدام آبدارچی، انباردار و کارشناس کنترل کیفی در ذوب فلزات نگین قم در قم

استخدام سرپرست تضمین کیفیت در شرکت ماشین سازی تاشا در اهواز

استخدام معمار مسلط به فاز 2، متره و براورد در یک شرکت معتبر در تهران

رونق کشت بهاره در مناطق گرمسیری استان

مساجد با ظرفیت 50 درصدی پذیرای نمازگزاران عید فطر در کرمانشاه هستند

طرح طبقه بندی مشاغل در شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون اجرا شد

10 میلیارد ریال برای مرمت اضطراری خانه تاریخی محسن اراکی اختصاص یافت

کاهش 20 درصدی ابتلا به کرونا در اهر/ ورود به ارسباران ممنوع است

11 هزار تن ماهی استخوانی در دریای خزر صید شد

گام جدید سازمان بورس برای تشکیل کانون سهامداری

کاهش جمعیت 23 استان کشور به کمتر از سطح جانشینی

دیدار مسئولان چهارمحال وبختیاری بارییس سازمان برنامه وبودجه کشور

پیش بینی قیمت دلار فردا 22 اردیبهشت

کدام بازنشستگان مشمول افزایش 75 درصدی مستمری شدند؟

زمان قرعه‎کشی محصولات سایپا مشخص شد

در رادیو ایران 20 بشنوید: واکسن تولید مشترک ایران و کوبا با ایمنی بالا به بازار می آید

مجوز فعالیت یک شرکت تامین سرمایه صادر شد

از سرگیری کار ساخت کارخانه آهک صنعتی و هیدراته پلدختر

آب برنج را دور نریزید

گزارش عملکرد اسنپ در سال 1399

استخدام سرپرست انبار آقا در صنایع پالایش پروشات پالاد در اصفهان

استخدام تکنسین فنی در شرکت هواکار صنعت آندیا در البرز

استخدام پشتیبان فروش و کارشناس فروش حضوری در 5 استان

زمان قرعه کشی طرح پیش فروش محصولات سایپا مشخص شد + جزییات

استخدام مشاور مالی در شرکت مرجان بازرگان استوار در تهران

«برگزاری وبینار تخصصی شناخت بازارهای آفریقا برای فعالان آب و برق»

آغاز برداشت گندم در مناطق گرمسیری شهرستان گیلانغرب

دولت سازمان تامین اجتماعی را حیاط خلوت خودش می داند

چرا قیمت سکه و طلا دوباره صعودی شد؟

پیش بینی احداث 85 کیلومتر شبکه جدید فاضلاب در البرز

محموله های 105 میلیاردی کالای قاچاق در اصفهان

آغاز برداشت گندم از مناطق گرمسیری شهرستان گیلانغرب

ورق در بازار موبایل برگشت/ قیمت ها افزایشی شد

تزریق 200 میلیون دلار از منابع صندوق توسعه ملی به بورس

فروش ویژه اقساطی مدیران خودرو ویژه کارکنان شاغل و بازنشسته

علت خاموشی های اخیر شهرضا افزایش سرقت کابل های برق است

افزایش نرخ دلار در صرافی های بانکی

اصلاح و بهینه سازی شبکه برق 450 روستا در لرستان

استخدام کارشناس فروش آقا در شرکت یونیفوم در تهران

استخدام کارشناس گارانتی محصولات دیجیتال در همراه تل گستر آسیا در جردن

استخدام تزریق کار پلاستیک حرفه ای و ماهر در شرکت میلان کالا پلاست در پرند

استخدام کارشناس فروش بیمه در شرکت بیمه سامان در بوشهر و هرمزگان

ثبت نام صندوق پس انداز یکم مسکن متوقف شد

عکس قدیمی از دورانی که دریاچه ارومیه خطوط کشتی رانی داشت!

اعمال محدودیت های گسترده کرونایی در ایام تعطیلات عید فطر

برق 25 میلیون ایرانی رایگان شد/شبکه برق 10 هزار روستا نوسازی می شود

قانون جدید صدور چک و خدمات الکترونیکی بانک پاسارگاد

معکوس شدن روند افزایشی نفت

روزهای خوش در انتظار معاملات بورس

همکاری شهرداری و دانشگاه شریف برای اصلاح الگوی مصرف

قیمت کدام خودرو افزایش پیدا می کند؟ | زمان اجرا

معامله خودرو با رمزارز واقعیت دارد؟

آخرین خبر از همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی + جزییات پرداخت حقوق اردیبهشت ماه

بازگشت دوباره واحد معدنی راکد به تولید

غضنفری رییس ستاد رستم قاسمی شد

گام جدید سازمان بورس برای تشکیل کانون سهامداران حقیقی

مدیر آموزش موسسه کار و تامین اجتماعی خبر داد: برگزاری کارگاه نیاز سنجی آموزش

گازرسانی به شهرستان ایلام اتمام یافت

جزییات صدور احکام جدید معلمان در 1400

نخستین نمایشگاه مجازی فناوری های فرهنگی جمهوری اسلامی ایران برگزار می شود

پروانه بهره برداری برای استخراج رمز ارزها در خراسان رضوی صادر نشده است

کاریکاتور/ نرخ دستوری ارز! میدان بازی دیپلمات ها گراندهتل وین است یا چهارراه استانبول؟

تولیدکنندگان فولاد مجاز به صادرات برخی محصولات هستند

فعالیت 1.2میلیون ایرانی در بازار ارزهای دیجیتال

فعالیت 1.2میلیون ایرانی در بازار ارزهای دیجیتال