مطالب مرتبط:
واکسن کرونای سینواک 80 درصد موثر است
قیمت هر واکسن 200 تا 250 هزار تومان است/ واکسن کرونای بخش خصوصی برای کارگران رایگان است
«رابطه ای احتمالی» میان واکسن کرونای جانسون اند جانسون و لخته خون وجود دارد
200 میلیون واکسن کرونای فیک در جهان/از مسیری که وزارت بهداشت می گوید، واکسن بزنید
قیمت واکسن کرونای وارداتی از سوی بخش خصوصی اعلام شد
-2 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 1 اردیبهشت 1400 ساعت 06:102021-04-21سياسي

معمای واکسن کرونای شهردار اهواز


ایرنا - داستان واکسن زدن شهردار اهواز همچنان با ابهاماتی همراه است ،ابراهیم نوشادی شهردار اهواز در حالی با اتهام سوءاستفاده از سهمیه پاکبان ها و غسال ها مواجه است که رییس شورای این شهر مدعی است شهردار اهواز در زمینه تزریق واکسن کرونا تخلفی مرتکب نشده است.

- اهواز - ایرنا - داستان واکسن زدن شهردار اهواز همچنان با ابهاماتی همراه است ،ابراهیم نوشادی شهردار اهواز در حالی با اتهام سوءاستفاده از سهمیه پاکبان ها و غسال ها مواجه است که رییس شورای این شهر مدعی است شهردار اهواز در زمینه تزریق واکسن کرونا تخلفی مرتکب نشده است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا کمتر از یک هفته از علنی شدن، موضوع تزریق واکسن کرونا به شهرداران اهواز و آبادان از سهمیه بندی اعلام شده، جهانگیری معاون اول رییس جمهوری، دستور برکناری مدیرانی که بدون نوبت واکسن زده اند را صادر کرده است.

در حالیکه ماجرای واکسن زدن شهردار آبادان و تعدادی از مدیران این شهرداری با تایید دانشگاه علوم پزشکی آبادان، موجی از اعتراضات را به دنبال داشت ، موضوع واکسن زدن شهردار اهواز معمایی شده که برای روشن شدن آن کمیسیون تحقیق و نظارت شورای شهر اهواز وارد عمل شده است.

ابراهیم نوشادی شهردار جدید اهواز که حدود یک ماه پیش با برکناری شاعری، شهردار سابق اهواز ، منصوب شده و چند روز پیش مراسم معارفه اش با حضور استاندار و فرماندار و امام جمعه برگزار شد، اکنون با اتهام سوءاستفاده از سهمیه پاکبان ها و غسال ها مواجه است.

با این حال رییس شورای شهر اهواز درباره ماجرای واکسن زدن شهردار، به ایرنا گفت: شهردار اهواز در زمینه تزریق واکسن کرونا هیچ قصوری ندارد و تخلفی مرتکب نشده است.

عبدالزهرا سنواتی افزود: کمیسیون تحقیق و نظارت شورا جلسه محرمانه ای برای بررسی جزییات مساله تزریق واکسن کرونا به شهردار اهواز تشکیل می دهد و اعضای شورا در این زمینه تصمیم گیری می کنند.

وی درباره ماجرای تزریق واکسن به شهردار اهواز، توضیح داد: طبق توضیحات شهردار، حدود 20 روز پیش، یکی از تیم های واکسیناسیون مرکز بهداشت به دفترکار شهردار اهواز مراجعه کرده و از وی می خواهند که برای ترغیب پاکبانان و پرسنل شهرداری، واکسن بزند، شهردار از آنها درباره قانونی بودن دریافت واکسن سوال می کند و آنها پاسخ می دهند که منعی وجود ندارد و شهردار می تواند واکسن تزریق کند، بر همین اساس شهردار می گوید که از واکسیناسیون وی فیلمبرداری شود تا بقیه ببینند و مطمئن شوند مشکلی وجود ندارد.

سنواتی با بیان اینکه اطلاعی ندارم تیم واکسیناسیون چه کسانی بوده و از کدام مرکز بهداشت (شرق یا غرب اهواز ) اعزام شده اند، افزود: برخی از کارکنان آرامستان و پاکبان ها اعتراض کرده بودند حالا که می خواهند واکسن را آزمایش کنند چرا مسئولان واکسن نمی زنند، به همین دلیل شهردار برای ترغیب معترضان با تایید تیم بهداشتی، واکسن می زند، کما اینکه 2 نفر از دریافت کنندگان واکسن به کرونا مبتلا شده و معترض شده اند.

وی تاکید کرد: تا جایی که اطلاع دارم، به جز شهردار هیچکدام از مدیران شهرداری اهواز، واکسن دریافت نکرده اند، در حالیکه اگر قصدی داشت، خود و مدیران نورچشمی واکسن دریافت می کردند.

سنواتی اضافه کرد: ما خود را در اولویت دریافت واکسن نمی دانیم، اگر چه تعدادی از اعضای شورا بیماری زمینه ای دارند، اما تا زمان اعلام نوبت از سوی وزارت بهداشت، واکسن نمی زنیم.

وی همچنین درباره نامه درخواست یکی از اعضای شورا برای برکناری شهردار اهواز، گفت: ما نمی توانیم بدون تحقیق کاری کنیم که برای شهر تبعات داشته باشد، شهر ملتهب است و نباید فضا را ملتهب تر کنیم.

سنواتی ادامه داد: افرادی که به ماجرای واکسن زدن شهردار دامن می زنند، همان کسانی هستند که از ابتدا مخالف انتصاب او بودند، از اعضای شورای شهر فقط لطفعلی زاده که از مخالفان اولیه شهردار است به این ماجرا دامن زده است و درخواست برکناری شهردار را داشته در حالیکه این عضو می تواند اعتراض کند و تذکر بدهد اما تصمیم گیرنده نهایی نیست.

وی افزود: موسی زاده دیگر عضو شورای شهر درخواست شفاف سازی و بررسی موضوع را مطرح کرده، وی و خواسته وی عزل شهردار نبوده است.

سنواتی تاکید کرد: ما نماینده مردم هستیم و اگر ببینیم شهردار تخلف کرده آن را اعلام می کنیم زیرا با کسی تعارف نداریم، همانطور که با شهردار قبلی تعارف نداشتیم.

شفاف سازی کنید حجت الاسلام موسی پور عضو شورای شهر اهواز دیروز با اشاره به توضیحات رییس دانشگاه علوم پزشکی آبادان، در صفحه اینستاگرام خود نوشت: متولیان بهداشت شرق اهواز به همین صراحت باید جزییات ماجرای واکسن زدن شهردار اهواز را توضیح دهند و روشن کنند چگونه ممکن است در دفتر شهردار اهواز، آقای نوشادی با یک پاکبان اشتباه گرفته شود؟ در حالیکه واکسیناسیون پاکبانان و غسالان در بهشت آباد انجام شده است! وی از درخواست خود به رییس شورای شهر اهواز برای تشکیل کمیسیون تحقیق و تفحص خبر داده و خواستار اعلام اسامی مسئولانی که از این سهمیه استفاده کرده اند، شده است.

شهردار اهواز در لیست پاکبانان و غسالان نیست رییس مرکز بهداشت شرق اهواز همچنین در گفت وگو با ایرنا، با بیان اینکه لیست واکسیناسیون اهواز به چهار نهاد نظارتی ارسال شده است، اظهار داشت: شهردار اهواز، به ضرس قاطع، از سهمیه غسال ها و پاکبان ها واکسن دریافت نکرده است.

امراله مردانی افزود: تاکنون 30 هزار دوز واکسن کرونا در اهواز تزریق شده و روند بررسی نام دریافت کنندگان واکسن با توجه به مشغله بسیار کارکنان مرکز بهداشت و همزمانی با اجرای طرح واکسیناسیون، زمان بر است، اما طبق بررسی ها نام شهردار اهواز در میان پاکبان ها و غسال هایی که واکسن دریافت کرده اند، نبوده است.

وی اضافه کرد: اطلاعات تزریق واکسن مراکز بهداشت شرق و غرب هماهنگ شده و لیست ها توسط این مرکز در حال بررسی است، بازبینی نام دریافت کنندگان واکسن تا یک روز دیگر ادامه دارد که با اتمام بررسی ها، نظر نهایی خود را به صورت رسمی و شفاف اعلام می کنیم.

به گفته وی، روزانه 2 هزار تا سه هزار دوز واکسن توزیع می شود که همه اطلاعات دریافت کنندگان و حتی پوکه های این واکسن ها را هم نگهداری می کنیم، بنابراین این مساله چیزی نیست که بتوان آن را مخفی کرد.

مردانی ادامه داد: 2 هفته پیش نیز فلسفی زاده یکی از اعضای شورای شهر اهواز به مرکز بهداشت شرق مراجعه کرده و درخواست لیست واکسیناسیون را داشته، البته به دلیل منع قانونی نتوانستیم لیست ها را تحویل دهیم اما درخواست وی را درباره بررسی نام شهردار و پنج شش نفر دیگر در میان سهمیه واکسن پاکبان ها و غسال ها انجام دادیم که نام هیچکدام از این افراد جزو لیست سهمیه ها نبود.

وی همچنین گفت: اعضای تیم های واکسیناسیون تاکنون حضور در دفتر شهردار اهواز برای واکسیناسیون را رد کرده اند اما هنوز در حال بررسی این موضوع هستیم.

رییس مرکز بهداشت شرق اهواز در ادامه، اعتراض کارکنان آرامستان اهواز را در روز نخست واکسیناسیون تایید کرد و گفت: در روز افتتاحیه شاهد مقاومت برخی از افراد بودیم و بعضی از آنها می گفتند مگر ما موش آزمایشگاهی هستیم و چرا مسئولان واکسن تزریق نمی کنند، تعدادی از آنها نیز حاضر به تزریق نشدند و رفتند.

وی افزود: در حال حاضر از 600 دوز سهمیه ای که برای پاکبان ها در نظر گرفته شده بود، 400 دوز دریافت شده و 200 دوز به دلیل عدم تمایل آنها تزریق نشده است.

مردانی همچنین درباره ابتلای 2 نفر از کارکنان شهرداری به کرونا بعد از دریافت واکسن نیز توضیح داد: تزریق واکسن کرونا شامل 2 مرحله است و افرادی که دوز اول را دریافت می کنند، تا زمانی که دوز دوم را دریافت نکرده اند احتمال ابتلای آنها به کرونا وجود دارد، البته باید توجه داشت که هیچ واکسنی ایمنی صد درصد ایجاد نمی کند.


کلید واژه ها: شهردار اهواز - شهردار - تزریق واکسن کرونا - اهواز - واکسن کرونا - واکسن - تزریق واکسن - سوءاستفاده - کرونا - تزریق - سهمیه - ایرنا - شهردار آبادان - نوشادی - رییس - آبادان - پاکبان - داستان - شورای - همراه - اتهام - سهمیه بندی - معاون اول - شهرداران - جهانگیری - غسال - برکناری - گزارش - اعلام - موضوع

آخرین اخبار سرویس:
بیانیه دفتر نماینده ساوجبلاغ در پی استتعفای اعضای هیات نظارت شهرستان چهارباغ

چه کسانی داوطلب پاستورنشینی شده اند؟

انقلاب اسلامی پرچم ارزش های دینی را با نگاه تمدنی علم کرده است

سردار افشار برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد

لبخند ژکوند حسام منظور در ساحل کیش + عکس

لاریجانی فردا به وزارت کشور مراجعه می کند

تنهایی، خطری بزرگ تر از کرونا برای سالمندان

افشین علیزاده مدیرکل تامین اجتماعی اردبیل شد

طرح حاج قاسم سلیمانی در زندان های اصفهان اجرا می شود

تلاش ارمنستان برای حل مشکلات مرزی با جمهوری آذربایجان

در مذاکرات وین کدام برجام احیا می شود

دیدار ظریف و خاتمی برای اعلام کاندیداتوری ظریف بود؟

آشتی شهروندان با خیابان ولیعصر(عج)

پنجمین سردار برای ریاست جمهوری ثبت نام کرد

ابراز تأسف چین نسبت به ممانعت آمریکا از برگزاری نشست شورای امنیت درباره فلسطین

تامین جهیزیه 200 زوج کم برخوردار در کشور

روز چهارم انتخابات ریاست جمهوری آغاز شد

استخدام فروشنده فوری

استخدام برنامه نویس

استخدام کارمند امور اداری در شرکت داناب تهویه در خراسان رضوی

استخدام انباردار در درمانگاه تخصص پوست و مو رازهای زیبایی ایرانیان در تهران

آیت الله محمد باقر حکیم؛ فقیهی مجتهد و سیاستمداری مبارز

آغاز مرحله دوم المپیاد های علمی دانش آموزان از امروز

سردار افشار برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد

با حضور نماینده ولی فقیه در استان و استاندار؛ تزریق واکسن کرونا پاستور به داوطلبان مازندرانی آغاز شد

آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمد و مالی توسط دانش آموزان اردبیل

نام نویسی علیرضا افشار در انتخابات ریاست جمهوری

چهارمین روز ثبت نام داوطلبان ریاست جمهوری 1400

چهارمین روز ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری؛ چه کسانی نامزد شدند؟

لحظه به لحظه تا انتخابات 1400 | چهارمین روز ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری (24 اردیبهشت)

علیرضا فشار در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد

از واکنش مراجع تقلید به اقدامات جنایتکارانه تا اعلام نتایج آزمون سراسری قرآن

ثبت نام علیرضا افشار برای انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری

انتصاب مدیرکل جدید تأمین اجتماعی استان اردبیل

سردار افشار نامزد انتخابات ریاست جمهوری شد

ونزوئلا برای انتخابات منطقه ای آماده می شود

آیت الله محمد باقر حکیم؛ فقیهی مجتهد و سیاستمداری مبارز

اهداء25 تبلت به دانش آموزان در شیروان

دیشموک بیش از همیشه نیازمند اقدامات مومنانه مردمی/تقدیر از عملکرد مومنانه 2 خانواده

سردار علیرضا افشار در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد

ممنوعیت استفاده از امکانات دولتی برای تبلیغات انتخاباتی

ملاک و معیار احراز صلاحیت کاندیداها تنها قانون است

تحصیل در حوزه و دانشگاه به منظور ارتباط عمیق تر با قرآن + فیلم

نام هلال احمر باایثار و احساس مسوولیت انسان های با اراده گره خورده است

پیش بینی وضعیت جوی و دریایی امروز 24 اردیبهشت هرمزگان

علیرضا افشار با شعار با مردم و برای مردم به وزارت کشور مراجعه کرد

حذف رمزارز ها از فضای تصمیم گیری، به صلاح کشور نیست/ معامله روزانه 3 تا 5 هزار میلیارد تومان رمزارز در کشور

آخرین مهلت پذیرش بدون آزمون دانشجوی دکترا

جذب مشاور املاک

استخدام نماینده علمی در یک آزمایشگاه معتبر در اصفهان

فرد آشنا به امور اجرایی نما

تعدادی پتینه کار خانم

کارگر ساده رستوران نیازمندیم

مشاور املاک ، منطقه 22

نیروی کار فعال-جهت امورات دفتری

عطریانفر: ظریف به دلیل جلوگیری از مخدوش شدن انسجام ملی در انتخابات حاضر نشد

«صالحی» شخصیت شریف و دلسوزی است

بررسی خودکشی های اخیر چند رزیدنت

صالحی می تواند در لیست اصلاح طلبان قرار گیرد

از واکنش احمد خاتمی و علم الهدی به جنجال های احمدی نژاد تا جزییات جدید از مذاکرات ایران و عربستان

فرمانده سابق بسیج کاندیدا شد

آخرین خبر ها از کاندیداتوری قالیباف در انتخابات 1400

حمیدرضا جلایی پور: حضور جهانگیری می تواند برای 35 میلیون فقیر راهگشا باشد

رهبری، عذر احمدی نژاد را از مجمع تشخیص مصلحت خواهند خواست/رمزگشایی از علت عقب نشینی ظریف از کاندیداتوری

تاکید بر رد صلاحیت نامزدهای بدون ماسک ریاست جمهوری

احمدی نژاد ضامن گوسفند شد + فیلم

علیرضا افشار در انتخابات 1400 ثبت نام کرد

«علیرضا افشار» در سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد

سردار افشار برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد

زندگی بخشیدن با اهدای عضو بیمار خفری

تعداد شهدای غزه به 115 نفر رسید

مسعود پزشکیان کیست؟ + زندگینامه

توضیح درباره دیدار ظریف و محمد خاتمی

حمایت اصلاح طلبان از صالحی دور از ذهن نیست

چهارمین روز ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری؛ چه کسانی نامزد شدند؟

آنچه بر ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری 1400 تا به امروز گذشت

توزیع 100 بسته معیشتی در بین نیازمندان شهرستان تکاب

ثبت نام علیرضا افشار در انتخابات 1400

رییسی بیاید قالیباف نمی آید

تامین جهیزیه 200 زوج کم برخوردار در کشور

استخدام کارگر متاهل بدون بیمه

استخدام فروشگاه زنجیره ای افق کوروش

ما از شما دعوت به همکاری میکنیم با کمترین امکانات و بهترین

استخدام حسابدار و کمک حسابدار(حتی بی تجربه،دانشجو،زیر دیپلم)

استخدام حسابدار در شرکت گیل شف

اعطایی نمایندگی تاکسی و پیک موتوری اینترنتی

فروشنده تمام وقت عطاری

استخدام نیروی خانم مجموعه سوهان محمد ساعدی نیا

مشاور خانم اقا محدوده الهیه

طراح و دستیار ناخن

فیلم| شیوه مواجهه رهبر انقلاب با انتقادات تند یک دانشجو

250 بسته معیشتی در میان خانواده زندانیان نیازمند زاهدان توزیع شد

اصلاح طلبان دور این چهره دیپلمات جمع می شوند؟ /ادامه واکنش ها به احتمال کاندیداتوری صالحی

اصلاح طلبان به سمت کاندیدای ائتلافی می روند؟

آتش خشم جبهه مقاومت حیات غاصبان فلسطین را به خاکستر تبدیل می کند

سردار «علیرضا افشار» در انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم ثبت نام کرد

لاریجانی فردا به وزارت کشور مراجعه می کند

دانشگاه های کشور در شناخت فلسطین عقب هستند/رشته های علوم سیاسی به مسئله فلسطین ورود نکرده اند

مشکل آب روستاهای صالح آباد مهران مرتفع می شود

ثبت نام ها برای انتخاب «سیزدهمین رییس جمهور» آغاز شد/ 81 نفر در روز سوم ثبت نام کرده اند

معمای واکسن کرونای شهردار اهواز

معمای واکسن کرونای شهردار اهواز