موضوعات داغ: - باشگاه استقلال - ليگ قهرمانان - واكسيناسيون - ارديبهشت 1400 - ليگ قهرمانان آسيا - قهرمانان آسيا - نامزدهاي انتخاباتي - همايش بين المللي - مرحله گروهي ليگ قهرمانان - افزايش حقوق بازنشستگان - تبليغات زودهنگام انتخاباتي - شهر توره - مديران باشگاه استقلال - آپل - سانچز - معادن كردستان - بازار گوشت قرمز - ميدان انقلاب اصفهان - كيت جديد - امارات متحده - حسن عباس نژاد - صورتك - هواپيماي آمريكايي

مطالب مرتبط:
رییس قوه قضاییه: موارد نقض حقوق شهروندی پیگیری شود/ ستاد حقوق بشر پیگیر رفع ظلم و رسیدگی به تظلم خواهی مردم باشد
رییس قوه قضاییه: ایستادگی مقتدرانه، پاسخ حرکت های تروریستی دشمن است
رییس قوه قضاییه: پاسخ حرکت ‎های تروریستی دشمن مقتدرانه است
دستور رییس قوه قضاییه برای تعیین تکلیف وسایل نقلیه توقیف شده / جرائم بخشیده می شود
رییس قوه قضاییه: پاسخ حرکت ‎های تروریستی دشمن مقتدرانه است
-103 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 31 فروردین 1400 ساعت 03:152021-04-19سياسي

نامه سرگشاده تاجزاده به رییس قوه قضاییه


نامه سرگشاده تاجزاده به رییس قوه قضاییه امتداد نو: نامه سرگشاده سید مصطفی تاجزاده به ابراهیم رییسی، رییس قوه قضاییه درباره ضرورت لغو تحریم ها و انتخابات آزاد بدین شرح است: - امتداد نو: نامه سرگشاده سید مصطفی تاجزاده به ابراهیم رییسی، رییس قوه قضاییه درباره ضرورت لغو تحریم ها و انتخابات آزاد بدین شرح است:  به نام خدا جناب آقای رییسی رییس محترم قوه قضاییه با سلام و احترام اخیرا در نقد تلاش دولت برای احیای برجام گفتید: اگر آن قدری که برخی آقایان جلسه گذاشتند که از غربی ها امتیاز بگیرند، برای رفع موانع تولید وقت می گذاشتند، خیلی از مشکلات حل شده بود و بسیاری از کارخانجات تعطیل فعال شده بود.

فعلا به این موضوع می پردازم که اظهار نظر در این زمینه از جایگاه ریاست قوهٔ قضاییه روا نیست و صرفا به نقد سخن شما، که حرف بسیاری از اقتدارگراهاست، می نشینم.

سخنی که واجد چند خطای مهم و مزمن است و تا اصلاح نشود، ایران در مسیر توسعه و پیشرفت قرار نمی گیرد و ایرانیان به رفاه و آزادی و کرامت انسانی دست نخواهند یافت.

جنابعالی به خطا تلاش برای رفع تحریم های ظالمانه امریکا را تلاش برای اخذ “امتیاز” از غرب می خوانید، حال آنکه وظیفهٔ هر دولتی شکستن حلقه محاصره علیه کشور است و اینکه بکوشد حقوق و اموال ملت را از حلقوم تحریم گران بیرون کشد.

نام این اقدام محاصره شکنی است نه امتیازخواهی.

آیا تحریم های نفتی و بانکی، یک جنگ اقتصادی نیست که به ایران و ایرانیان تحمیل شده و به درستی تروریسم اقتصادی نام گرفته است؟ و آیا دولت امریکا با فشار حداکثری افزون بر تحریم نفتی ایران، اموال کشورمان را نیز به گرو نزد کشورهای مختلف نگه نداشته است؟ اگر آری، چرا تلاش برای لغو تحریم ها و فروش آزاد نفت و دریافت بهای آن را که حق ایران است، اخذ امتیاز از غرب می نامید؟ از سوی دیگر چرا به این واقعیت تلخ که تداوم تحریم های غیرقانونی امریکا در دوران کرونا"، تروریسم بیولوژیک علیه سلامت 80 میلیون ایرانی به شمار می رود و مقابله با آن ضرورت تام دارد، توجه نمی کنید؟ شما که می دانید دولت امریکا نه فقط مانع فروش نفت و دیگر کالاهای کشورمان می شود و اجازه نمی دهد دولت های بدهکار طلب های ایران را پس دهند، بلکه در فروش واکسن حتی چینی هم به جمهوری اسلامی کارشکنی می کند و مستقیم و غیرمستقیم جان و سلامتی میلیون ها ایرانی را در معرض مخاطره قرار داده است.

در چنین شرایطی برای دولت ایران چه موضوعی باید مهم تر و فوری تر از لغو تحریم ها و خرید واکسن کرونا از شرق و غرب عالم باشد؟ و بر مبنای کدام مصلحت ملی، رییس قوه قضاییه از قوه مجریه انتقاد می کند که چرا دغدغه اش لغو تحریم هایی است که به خرید واکسن کرونا نیز یاری می رساند؟ جناب آقای رییسی پیش از شما نیز شاهد مخالفت رهبر با دریافت 150 هزار واکسن پیشنهادی امریکا و واردات واکسن های معتبری آمریکایی و بریتانیایی بودیم که به زیان مردم و به ویژه به ضرر کادر درمان و نظام سلامت کشور تمام شد.

به این ترتیب از یک طرف دولت امریکا، جدا از پیشنهاد مزبور، در خرید واکسن در سطح انبوه توسط ایران اخلال ایجاد می کند.

از طرف دیگر در ایران بخشی از حاکمیت با ناآگاهی و بخش دیگر با کارنابلدی، سلامتی هموطنان خود را به خطر انداخته اند.

حقیقت آن است که اگر جمهوری اسلامی تحریم نبود و جنابعالی و دوستانتان با FATF نمی جنگیدید، ایران می توانست به مراتب زودتر و بیشتر از امروز واکسن بخرد تا ایرانیان در این حد در باتلاق مرگبار کرونا گرفتار نشوند.

جناب آقای رییسیآیا صادرات و واردات آزاد کالا/خدمات/سرمایه/دانش/تکنولوژی و استفاده از فرصت ها و بازارهای جهانی، نه فقط حق ملت ایران، که یکی از لوازم رونق و شکوفایی اقتصاد ملی و تامین رفاه مردم نیست؟ اگر رییس قوه قضاییه کشور نمی داند که یکی از علل مهم تعطیلی کارخانجات در 4 سال اخیر تحریم های نفتی و بانکی ایران بوده است که وامصیبتا! و اگر می داند و برای تضعیف رقیب آن را نمی بیند که واویلا! بگذریم از مخالفت شما با FATF که خودتحریمی داوطلبانه تلقی می شود و مشکلات اقتصادی جامعه را تشدید کرده است.

جناب آقای رییسی آیا می توانید کشوری را نام ببرید که در 42 سال گذشته به جهش اقتصادی دست یافته باشد، ولی در اولین گام به تنش زدایی با دنیا و عادی سازی روابط خود با سایر کشورها از جمله امریکا نپرداخته باشد؟ پس با استراتژی تنش زدایی و تلاش دولت برای لغو تحریم ها و مذاکره و عادی سازی روابط ایران با امریکا مخالفت نکنید، و اجازه دهید ایران نیز در مسیر توسعه قرار گیرد و با ایجاد رونق اقتصادی، گرانی و تورم و بیکاری را مهار کند و از رنج مردم بکاهد.

به بیان دیگر و باوجود تجربیات متعدد کشورها، چرا به ضرورت رفع تحریم های ظالمانه بی توجهید؟ آیا شکوفایی اقتصاد و رفاه مردم از جمله مستلزم لغو عزتمندانهٔ تحریم ها و تنش زدایی با امریکا نیست؟ چرا این واقعیت تلخ را نادیده می گیرید که اگر تحریم های نفتی و بانکی ادامه یابد، نمی توان از فرصت ها و منافع جهانی شدن بهره برد (در کنار تلاش برای حداقلی سازی هزینه های جهانی شدن و حمایت از آسیب پذیران و بازماندگانِ جهانی شدن) و مبارزه موثری با فقر، فساد، جرم و بیماری انجام داد و از قدرت های اقتصادی جهان شد؟ جناب آقای رییسینمی دانم با توضیحات فوق آیا همچنان این سخن تان را قابل دفاع می دانید که: دشمن با تحریم به دنبال ایجاد مشکلات اقتصادی برای کشور است و بایستی[باید] به جای اینکه به دنبال مذاکره با دشمن باشیم، با مدیریت درست ظرفیت های انسانی و طبیعی کشور مشکلات اقتصادی کشور حل کنیم.

بگذارید سخن شما را از زاویه دیگری هم نقد کنم.

شما به درستی به نقض حقوق مسلم ملت ایران توسط دولت امریکا و تحریم های یک جانبه و ظالمانه آن اعتراض دارید، اما حتی یک بار هم به دولت آقای احمدی نژاد انتقاد نکرده اید که چرا به کاخ سفید فرصت داد تا پرونده هسته ای کشورمان را در سال 1385 به شورای امنیت سازمان ملل ببرد و با جلب نظر و رای چین و روسیه تحریم های الزام آور جهانی به کشورمان تحمیل کند و خود بخش مهمی از اقتصاد ایران را گروگان بگیرد.

چرا باوجود چنین اشتباه استراتژیک و پرهزینه ای، به سرزنش دیپلماسی دولتی می پردازید که پرونده کشورمان را، با تثبیت حق غنی سازی اورانیوم، از شورای امنیت سازمان ملل بیرون کشید؟ و چرا به همین دولت اجازه نمی دهید که در ماه های آخر عمر خود به جنگ اقتصادی علیه میهن پایان دهد و ایران را از محاصره نفتی و بانکی امریکا و جهان خارج کند؟ جناب آقای رییسی شما به درستی به لزوم قدرت دفاعی و بازدارندگی نظامی ایران توجه دارید، اما چرا چشمان خود را بر این پیروزی بزرگ بسته اید که دولت روحانی توانست به تحریم های تسلیحاتی ایران، آنهم در دولت ترامپ خاتمه دهد؟ از طرف دیگر شما که تلاش برای لغو تحریم های تسلیحاتی را نافی پیشرفت صنایع دفاعی و موشکی کشور نمی دانید و در زمینه نظامی از دوگانه “لغو تحریم های تسلیحاتی” یا “پرداختن به صنایع دفاعی” سخن نمی گویید، چرا در زمینهٔ اقتصادی دوگانه “مذاکره” یا “پرداختن به مشکلات مردم” را ایجاد می کنید؟ چرا در این زمینه هم نمی گویید دولت برای لغو تحریم ها مذاکره کند و هم زمان به رشد اقتصادی و حل مشکلات مردم همت گمارد؟ جناب آقای رییسیچرا آثار مخرب تحریم های نفتی و بانکی را در دو دوره 90 تا 92 و نیز 97 تا 99 نادیده می گیرید و از رشد اقتصادی کشور در دوران برجام کلامی نمی گویید؟ آیا رشد اقتصادی ایران در سال های تحریم های نفتی و بانکی در هر دو دولت احمدی نژاد و روحانی منفی نشد و در سال های مذاکرات و توافق هسته ای مثبت نگردید؟ آیا حداقل دستمزد روزانه نیروی کار در دولت آقای احمدی نژاد در فروردین 1389 ده و نیم (10.

5) دلار نبود که در نتیجه شوک ارزی با 64 درصد کاهش به 3.

5 دلار در پایان سال 1391 سقوط کرد؟ آیا از سال 1392 و آغاز مذاکرات هسته ای ارزش حداقل دستمزد روزانه افزایش نیافت و پس از امضای برجام به 8.

3 دلار در ماههای خرداد و تیر سال 1396 بالغ نگردید (ولی با دو شوک ارزی سالهای 1397 تا 1399 به 2.

4 دلار در اسفند 1399 سقوط کرد)؟ آیا موارد و واقعیات زیر انکارشدنی است؟درآمد ارزی کشور در سال 99 نسبت به سال 98 به گفته رییس کل بانک مرکزی یک نهم شد.

طبق گزارش مرکز آمار ایران در اسفند سال 99 تورم سالانه به 36.

4 و تورم نقطه به نقطه به 48.

7 درصد رسید و هزینه خرید کالا و خدمات برای خانوارها به طور متوسط بیش از 48 درصد فقط نسبت به اسفند 1398 افزایش یافت.

قدرت خرید گوشت قرمز مردم با حداقل دستمزدها به کمتر از نیم کیلوگرم در ماه در پایان سال 1399 سقوط کرد و آمار مصرف سرانه میوه ایران که همواره از متوسط مصرف جهانی بالاتر بود، با کاهش روبه رو شد.

مطابق آمارهای گمرک ایران ارزش صادرات فرش دستباف ایران (بجز گلیم) در 11ماهه سال 99 حدود 64 میلیون و 277 هزار دلار بود که در مقایسه با قبل از شروع تحریم ها، یعنی 11ماهه سال 96 کاهش 83 درصدی یافت.

همچنین تحریم ایران خود را در دسترسی زودهنگام ایرانیان به واکسن های معتبر کرونا آشکار کرده است.

آیا ما می توانیم بدون تعامل با جهان از پس این معضل جهانی برآییم؟ جناب آقای رییسی تحریم های کنونی اگرچه خاستگاه امریکایی دارند اما همهٔ کشورهای جهان، به شمول همسایگان و حتی چین و روسیه نیز ناچار به تبعیت آن هستند.

آیا همین که ابرقدرتی مثل چین پروژه های میلیاردی خود را در ایران متوقف می کند و نمی تواند به رغم نیاز مبرم به نفت کشورمان، دادوستد متعارفی با ایران داشته باشد، نشان از تاثیر جهانی تحریم ها ندارد؟ آیا نشنیدید که وزیر خارجهٔ ایران در کلاب هاوس تصریح کرد که لازمهٔ تحقق یک قرارداد استراتژیک بلندمدت با چین که منافع ایران را به نحو حداکثری تامین کند اولا خروج ایران از لیست سیاه اف ای تی اف و ثانیا احیای برجام و لغو تحریم های آمریکاست؟ دلیل جهانی شدن تحریم واضح است: چین بزرگ ترین حضور اقتصادی را در امریکا دارد و اقتصاد چین به واسطه همین درهم تنیدگی بخشی از اقتصاد امریکا شده و برعکس، اقتصاد امریکا بخشی از اقتصاد چین شده است.

به همین دلیل نمی تواند تحریم ها را نادیده بگیرد و همچون گذشته با ایران دادوستد کند.

همکاری با ایران بدون توجه به تحریم ها چین را متحمل زیان های زیادی می کند.

وقتی کشوری چون چین نتواند از قواعد تحمیلی امریکا برای تحریم ها تخطی کند از کشورهای دیگر جهان چه انتظاری می توان داشت؟ و چگونه می توان تحریم ها را که خصلتی جهانی کسب کرده، فقط “تحریم های امریکایی” دانست و از آثار جهانی آن که ایران را در محاصره قرار داده است، غافل بود؟ بنابراین تلاش برای لغو تحریم ها ناشی از علاقه به امریکا نیست؛ شکستن حصر جهانی علیه ایران و احقاق حقوق ایرانیان است و پایان دادن به جنگ نابرابر اقتصادی، که فشارهای آن کمر قشرهای وسیعی از مردم ما را خم کرده است.

جناب آقای رییسی من هم با شما موافقم که سوءحکمرانی های داخلی نقشی تعیین کننده در وخامت اوضاع اقتصادی میهن داشته، اما با شما موافق نیستم که تحریم ها نقشی موثری نداشته است.

نقش هیچ کدام انکارکردنی نیست.

به هر دو عامل باید توجه کنیم: هم رفع هر چه زودتر تحریم ها و هم اصلاحات سیاستی و هم اصلاحات ساختاری اقتصادی و سیاسی.

یادآور می شود که حتی توفیق قوهٔ قضاییه در بسیاری از اصلاحاتی که هدف گرفته اید (بعضی از عناصرش نویدبخش اند به شرطی که گام های عملی به سمت آنها بردارید و در حد شعار نمانند)، نیازمند گشایش های اقتصادی و توجه به اقتضائات آن از جمله رفع تحریم ها است.

بنابراین امیدوارم حتی شما هم با صدای بلند به حامیان رفع هر چه زودتر تحریم ها و پایان دادن به خودتحریمی ها بپیوندید.

جناب آقای رییسیاز شما که از نگاه به داخل سخن می گویید و بر استفاده از ظرفیت های ملی تاکید می کنید، انتظار می رود مانند کسانی رفتار نکنید که به ملت اعتقاد ندارند و حاضر نیستند به خواست مردم تمکین کنند، مدافع پروپاقرص نظارت استصوابی و مخالف سرسخت انتخابات آزاد هستند، شعار مشارکت حداکثری می دهند اما عملا از ردصلاحیت نامزدهای محبوب و منتقد حمایت می کنند و فرصت برپایی انتخابات پرشور را از ایرانیان می گیرند.

شعار تکیه به داخل هنگامی باورپذیر می شود که گوینده بر استفاده از ظرفیت ملت در برگزاری انتخابات آزاد نیز تاکید ورزد و به طرد دیدگاهی بپردازد که معتقد است انتخابات حداکثری برای کشور بحران امنیتی ایجاد می کند و انتخابات غیررقابتی و حداقلی مجلس یازدهم را باشکوه و حاصل اراده ملت ایران می خواند.

جناب آقای رییسی برگزاری انتخابات آزاد با ارتقای سطح مشروعیت جمهوری اسلامی، دولت امریکا را در وضعیت دفاعی قرار می دهد و با کسب رضایت و مشارکت مردم، زمینه را برای جلب همکاری های بین المللی و شکوفایی اقتصادی کشور فراهم می کند.

مصداق بزرگ نگاه به داخل و استفاده از ظرفیت ملی، برگزاری انتخابات آزاد است! ایران در شرایط دشوار کنونی نیاز به یک انتخابات آزاد و رقابتی و غیرمهندسی شده دارد تا با انتخاب رییس جمهوری مدافع حقوق ملت بتواند حق سلامت هموطنان، حق تجارت آزاد و استفاده از شبکه جهانی بانکی و مالی ایرانیان را تامین کند تا بستر رشد اقتصادی و افزایش رفاه شهروندان و کاهش فقر و نابرابری هموار شود.

/کاتال مصطفی تاج زاده
کلید واژه ها: رییس قوه قضاییه - قوه قضاییه - نامه سرگشاده - رییس - سید مصطفی تاجزاده - تاجزاده - مصطفی تاجزاده - انتخابات آزاد - لغو تحریم ها - لغو تحریم - انتخابات - نامه - تحریم ها - رییسی - رفع موانع تولید - ابراهیم - موانع تولید - تحریم - مصطفی - ضرورت - اظهار نظر - رفع موانع - آزاد - غربی ها - مشکلات - احترام - آقایان - امتیاز - تولید - موانع

آخرین اخبار سرویس:
دیوارنویسی در انتخابات شوراهای شهر کرمانشاه جرم است

افتتاح و کلنگ زنی پروژه های منطقه 10/حصه کانون توجه تمام دستگاه ها قرار گیرد

جدول پخش برنامه های سیمای چهارمحال و بختیاری

تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات در ایلام فراهم است

کمک مؤمنانه| توزیع 4 هزار سبد کالا در ماه رمضان به نیازمندان شهرقدس

احساس امنیت از شرور؛ ویژگی متقین در کلام امیر(ع) + فیلم

جوکار: فضای انتخابات به نفع جریان انقلابی خواهد بود

جدول پخش برنامه های صدای چهارمحال و بختیاری

دیوارنویسی در انتخابات شوراهای شهر کرمانشاه جرم است

بازداشت 4 نفر از برگزار گنندگان یک مراسم ختم در خوزستان

سینماها از امروز باز هستند | فهرست فیلم هایی که اکران می شود

طرح های با رویکرد طب ایرانی اجازه اجرا در بیمارستان ها را ندارند

دو کاری که اعمال انسان را عبادت می کند + فیلم

دعای روز بیست و پنجم ماه مبارک رمضان + متن و ترجمه

فیلم | تلاوت مهدی شجاع از سوره «مائده»

چند کلمه پیرامون مذاکره با آمریکا

مواصات و همدلی در روز های سخت کرونایی

مردم در انتخابات 28 خردادماه حضور حماسی خلق می کنند

ربیعی: مسیر مردم به سوی صندوق رأی هموار شود

طرح شبکه آبیاری سد گیوی(کوثر) ردیف اعتباری ملی گرفت

41 پرواز دراولین روز هفته در فرودگاه بین المللی کیش

شهادت دو بسیجی در هیچان نیکشهر

اصلاح طلبان چشم انتظار ظریف /وزیرخارجه امروز به نهاد اجماع ساز می رود؟

نظر مخاطبان برترین ها درباره اولویت اصلی نامزد ها

«ایران در بازی بزرگ»؛ روایت حضور سِر پِرسی سایکس در ایران

مشاغل گروه 1 و 2 از امروز مجاز به فعالیت هستند

طرح مستندسازی حرفه ای با تغییر دولت ها متوقف نمی شود/ شفافیت در ساخت مستندها مانع از بهره برداری های سیاسی و جناحی می شود

دعای روز بیست و پنجم ماه مبارک رمضان+صوت

تداوم عملیات عمرانی تقاطع های غیرهمسطح همدان

حقایق جالب و باورنکردنی درباره مثلث برمودا!

حرکت در راستای فرمایش مقام معظم رهبری وظیفه هر ایرانی در انتخابات است

نماهنگ ایرنا از مهمترین رویدادهای هفته گذشته خراسان شمالی

ببینید | اجرای تماشایی آهنگ «از پیشم نرو» از گروه بمانی در «هم رفیق»

رهبر معظم انقلاب نقشه روشنی برای انتخابات 28 خرداد ترسیم کرده اند

چه کنیم که تندروها، میدان دار انتخابات نشوند؟

چهره ای جذاب و متفاوت از لیندا کیانی + عکس

کشف رب گوجه و پنیر احتکار شده در شیراز

داده های آماری مرکز آمار گواهینامه کیفیت دریافت می کنند

نماینده مجلس: رونق ساخت و ساز، اتفاق خوب 1400

عناوین روزنامه های هجدهم اردیبهشت ماه خراسان رضوی

مجریان برای تامین سلامت و امنیت انتخابات آماده هستند

تصویب لایحه منطقه آزاد اینچه برون و مرور رویدادهای هفته گذشته گلستان

موافقت با ایجاد منطقه ویژه اقتصادی لار و فسا

فارس 7 | از عبور قزوین از پیک چهارم کرونا تا معرفی کاندیداهای شورای ائتلاف قزوین

بازداشت 4 نفر از برگزار گنندگان یک مراسم ختم در خوزستان

کشف رب گوجه و پنیر احتکار شده در شیراز

تاکید بر روند گسترش روابط ترکیه با مصر

7 اشتباه در کمین 45 درصد زنان طلاق گرفته / خانم های مطلقه برای ازدواج مجدد چه نکاتی را درنظر بگیرند؟

توانمندسازی زندانیان؛ اولویت اصلی دستگاه قضا در حوزه زندانبانی/ ثبت رکورد اشتغال زندانیان

منطقه آزاد سیستان باعث ماندگاری و مهاجرت معکوس مردم می شود

نیازمند یک بیسیست و درامر برای تشکیل بند راک

فضای کنونی از جهاتی شبیه سال 76 است | تاج زاده از خودگذشتگی کرد | دیگر نمی توان حق حضور زنان در عرصه رقابت را سلب کرد

سهم بستری شدگان از مبتلایان روزانه در آذربایجان غربی به 52 درصد رسید

درخواست منشی دفترنمایندگی بیمه

استخدامی بیمه پاسارگاد

میدانِ ظریف؛ فراخوان از وزیر خارجه برای نامزدی

ای کاش همیشه نزدیک انتخابات بود!

برگزاری آیین نمادین گلابگیری در شهر چرمهین/حرکت شهرداری در مسیر کسب درآمد پایدار

صوت | مراحل رسیدن به مقام بندگی

افطار به افق پایگاه امداد و نجات صلوات آباد سنندج

مشارکت حداکثری در انتخابات، ضامن امنیت و اقتدار ملی است

کیهان: رییسی، منتخب اول مردم در نظرسنجی خبرگزاری دولت

ببینید: غرضی با دست پُر وارد شد!

ائتلاف نظامی های اصولگرا برای فتح پاستور

لغو طرح ترافیک تا پایان ماه مبارک رمضان

شهادت 2 بسیجی در نیکشهر در درگیری با اشرار مسلح

حضور در انتخابات ابزاری برای مأیوس کردن دشمن و افزایش اقتدار کشور است

کنایه حادثه مرگ کارمند سفارت سوییس به ما

سوال عبدی درباره برخورد با پدیده «روزه خواری»

بازتاب سخنرانی مقام معظم رهبری در روز قدس در روزنامه های صبح امروز شنبه

نقد ممنوع! / برچسب ها چطور صدای منتقد را خفه می کنند؟

تداوم عملیات عمرانی تقاطع های غیرهم سطح همدان

پویش مردمی «همسُفره»

شاهزاده شورشی که هیچ گاه تاج بر سرش ننشست

هشدار شورای نگهبان به نامزدهای انتخابات؛ رد صلاحیت تا لحظه آخر!

ایران ما و انتخابات 1400

مهمترین رخدادهای هرمزگان در هفته ای که گذشت

کدام کاندیدا های اصلاح طلب وضع بهتری دارند؟

تسریع در سقوط رژیم صهیونیستی با نهادینه شدن مبارزات جوانان مسلمان

سزارین سیاسی کاندیداهای ریاست جمهوری

انتقاد روزنامه جمهوری اسلامی از شورای نگهبان

کاندیدا های نظامی، آمدن رییسی را جدی نگرفته اند

ایران ما و انتخابات 1400

فرمانده ای که بعد از جهان آرا خرمشهر را به او سپردند

ایجاد ابهام در جامعه، این بار شورای نگهبان

شرح دعای روز بیست و پنجم ماه مبارک رمضان

فرمانده ای که بعد از جهان آرا خرمشهر را به او سپردند

عیسی شریفی؛ جعبه سیاه تخلفات شهرداری سابق

شهیدی که با ساخت اولین پل شناور جنگ تحمیلی جان صدها رزمنده را نجات داد/ سازنده اولین پل شناور جنگ تحمیلی را بهتر بشناسید

چرا «فریز مزدی»؟ / پرداخت یارانه ی 45هزارتومانی مشکل طبقات ضعیف را حل نمی کند

دعای روز بیست و پنجم ماه مبارک رمضان +ترجمه

احکام رمضانیه | سه شرط مهم برای تحقق سفر شغلی

نظر دختر شهید حاج قاسم سلیمانی درباره مذاکره

صفحه نخست روزنامه های شنبه

چرا اصولگرایان، دیگر دوست ندارند قالیباف رییس جمهور شود؟

دور چهارم نشست وین؛ همه چیز آماده احیای برجام!

مصوبه شورای نگهبان؛ ضروری و قانونی؟

10 نکته کاربردی برای مواجهه با «آزاردیده جنسی»

تصاویر | این پهپاد معروف ایرانی آماده سرکوب پدافند هوایی دشمن شد

رد صلاحیت تا لحظه آخر انتخابات

نامه سرگشاده تاجزاده به رییس قوه قضاییه

نامه سرگشاده تاجزاده به رییس قوه قضاییه