مطالب مرتبط:
مطالبه اقشار مختلف از رییسی برای حضور در انتخابات
رییسی، قالیباف و ظریف در صدر نامزدهای محبوب احتمالی انتخابات 1400
متکی: اطلاعی از نامه برخی به رهبری برای حضور آقای رییسی در انتخابات ندارم
اطلاعی از نگارش نامه به رهبری برای عدم حضور رییسی در انتخابات ندارم/ اولویت اول ما رییسی است/ امیدوارم نتیجه انتخابات مورد رضایت قلبی نیروهای انقلاب باشد
اولویت شورای وحدت، حمایت از حضور آیت الله رییسی در انتخابات است
-176 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 31 فروردین 1400 ساعت 02:202021-04-19سياسي

مطالبه حضور رییسی برای انتخابات 1400 در اقشار مختلف وجود دارد / سال 92 یک انتخابات برده را باختیم


رویداد24 منوچهر متکی سخنگوی شورای وحدت، امروز دوشنبه 30 فروردین ماه در نشست خبری درباره سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: میزان مشارکت در انتخابات مجلس دشمنان را تحریک کرد که نظام را دچار مشکل و مردم را درگیر یاس کنند؛ - در شرایطی به میدان می رویم که 8 سال تجربه در دولت های یازدهم و دوازدهم داشتیم.

مطالبه حضور رییسی برای انتخابات 1400 در اقشار مختلف وجود دارد وی درباره حضور رییسی در انتخابات گفت: مطالبه برای حضور آقای رییسی برای انتخابات در اقشار مختلف وجود دارد، اما از اینکه گروه خاصی نامه ای به رهبری زده اند تا آقای رییسی در انتخابات شرکت کند، خبر ندارم.

البته برخی هم معتقد هستند که ایشان در انتخابات حضور پیدا نکنند، چشم انداز قوه قضاییه از زمانی که ایشان حضور پیدا کردند خیلی روشن نیست به همین دلیل بهتر است در قوه قضاییه فعلا باشند و وارد انتخابات نشوند.

سخنگوی شورای وحدت اصولگرایان افزود: آن هایی که مخالف حضور آقای رییسی در انتخابات هستند یا خودشان نامزد دیگری دارند یا آینده روشنی بعد از آقای رییسی در قوه قضاییه نمی بینند.

سخنگوی شورای وحدت ادامه داد: برخی از پرونده های موجود در قوه قضاییه مربوط به دولت است وقتی خصوصی سازی دچار مشکل می شود، سیستم بانکی دچار رشوه می شود اگر در دولت یک تحولی ایجاد شود سلامت در این مجموعه شکل می گیرد.

افرادی که بتوانند مبارزه با فساد را براساس آن چه که مدنظر رهبری است در قوه قضاییه اجرا کنند، کم نیستند.

اقدام شورای وحدت موکول به کسانی است که به نامه رییس شورا پاسخ می دهند وی تصریح کرد: براساس پاسخ هایی که دبیرخانه شورای وحدت برسد برنامه خود را عملیاتی می کنیم، اقدام ما در طراحی شورای وحدت موکول به کسانی است که به نامه رییس شورای وحدت پاسخ می دهند.

در متن نامه آمده کسانی در معرض نامزد شدن قرار دارند که برنامه های خود را اعلام کنند و دیگری این بود که حداقل 10 نفر از تیم خود را معرفی کنند، کارگروه بررسی برنامه و بررسی تیم را در شورای وحدت تشکیل دادیم و این دو کارگروه سوالات و چالش ها را نسبت به نامزد ها داشتند می توانند مطرح کنند و بعد از آن اعلام نظر خواهد شد.

متکی با بیان اینکه زمان کمی تا انتخابات مانده است و بررسی قانون انتخابات، جزو اولویت شورای وحدت نیست، گفت: موضوعاتی در مجلس و شورای نگهبان مطرح شده است اگر به نتیجه نهایی درباره قانون انتخابات برسند ما هم براساس قانون جدید عمل خواهیم کرد.

وی درباره اینکه که کدام گفتمان را در انتخابات پیروز می دانید؟ گفت: گفتمان باید کارگشا باشد و برای باز شدن قفل هایی که در حوزه اقتصاد وجود دارد، تلاش کند.

همچنین باید تعهد خود را به مردم و انقلاب حفظ کند و درک درستی از شرایط مردم در جامعه داشته باشد.

سخنگوی شورای وحدت افزود: گفتمان جدید باید یک تحول اساسی در مسیر وضع مطلوب ایجاد کند لذا گفتمان ما باید اصولگرایانه انقلابی و معطوف به مشکلات مردم و مقاومت و ایستادگی در حوزه داخلی و بین المللی باشد، زیرا هزینه مقاومت و ایستادگی همیشه کمتر از وادادگی است.

وی در پاسخ به این سوال که رقیب اصلی خود را کدام جریان می دانید؟ بیان کرد: یک جریان، جریانی است که در 8 سال گذشته کشور را مدیریت کرده و علیرغم اینکه برخی در تلاش هستند بازی را خراب کنند و هم بگویند من نبودم و هم بگویند دولت اختیاری ندارد؛ اما معتقدم که همه این ها از یک جریان هستند، جریان دوم هم جریانی است که در دولت نبوده و صرفا شاهد و ناظر اعمال آن بوده است و آن هم جریان انقلابی کشور است و رقابت بین این دو جریان شکل گرفته است.

بیشتر بخوانید: جزییات دیدار های محرمانه برای دعوت از رییسی در انتخابات 1400" درباره نتایج مذاکرات وین تردید جدی داریم این سیاستمدار اصولگرا درباره اینکه تاثیر مذاکرات وین در انتخابات، خاطرنشان کرد: واقعیت این است که من درباره نتایج این مذاکرات تردید جدی دارم، زیرا دوستان ما در دولت همواره شاهد شرایط بودند و حال چیزی را که سال ها نتوانستند به آن برسند در صدد هستند تا با تلاش چند ماهه شاید بتوانند نتیجه ای به دست بیاورند؛ نمی خواهم قضاوت کنم که چقدر انتخاباتی است، اما می تواند در انتخابات موثر باشد، اما واقعیت صحنه این است که با توجه به تجربه 40 سال خود به صورت عام و 6 سال به طور خاص باید قدری عینک ذوق زدگی را از خود دور کنیم و واقع بین باشیم.

موضع ما نسبت به برجام، اول لغو کامل تحریم ها، دوم راستی آزمایی طرف های توافق وی افزود: واقعیت این است که آمریکا از هیچ فرصتی برای تحمیل خواسته های خود به ملت ایران فرو گدار نکرده است و عملکرد ترامپ درباره ایران هم از دلایل اصلی شکست در دور دوم انتخابات بود و ما شاهد این شرایط هستیم و حالا دولت تازه آمریکا باید کاری انجام دهد که در دو جمله مقام معظم رهبری خلاصه شده است: نخست اینکه تحریم ها به طور کامل لغو شود و بعد اینکه تمام گفته هایشان راستی آزمایی شود.

وزیر خارجه پیشین ایران گفت: تحقق این خواسته خیلی نیاز به نشست و مذاکره ندارد، اما آقایان اصرار کردند که باید مذاکره کنیم و مقام معظم رهبری به طور ضمنی مذاکرات را تایید کردند، اما فرمودند با چشم باز و دل مطمئن و اینکه مذاکرات فرسایشی نباشد باید به برجام وارد شد.

اما در گذشته هم مقام معظم رهبری رهنمود می کردند و آقایان در میدان حاضر می شدند و می گفتند این مسائل امکان پذیر نیست؛ فضایی ایجاد شد که گفته شود برجام خسارت محض است.

وی ادامه داد: علی رغم چنین نگاهی باز مذاکره می کنیم.

اگر از دل این مذاکرات تحقق فرمایشات رهبری دربیاید باید به دولت خسته نباشید و دست مریزاد بگوییم، اما با توجه به صحبت هایی که معاون مدیر کل اتحادیه اروپا اظهار کرده و اظهارات نماینده روسیه که می گویند خوشحالیم که همه حمایت کردند طرف دیگر به برجام برگردد خوشبین نیستیم، زیرا اتحادیه اروپا و 4+1 به راه افتادند تا داماد و عروس را به فرش قرمز برگردانند شک برانگیز است.

سخنگوی شورای وحدت درمورد اصلی ترین دغدغه مردم در حوزه اقتصادی، تصریح کرد: بار ها از سوی رهبری، دولتی ها و.

گفته شده که مشکل ملموس جامعه ما، مشکل اقتصادی است، باید به رویکرد اساسی در این زمینه برسیم و یکی از مشکلات اساسی کشور ما این است که در موضوعات مختلف اجماع نداریم، کارگزاران جمهوری اسلامی در موارد مختلف باید به اجماع برسند.

وی با بیان اینکه آمریکا هر ماه و هر هفته موضوع یک سخنرانی در ایران بوده است و همچنین موضوع سخنرانی آمریکایی ها هم بوده است، ابراز داشت: آمریکا برای برخورد با ایران نقشه راهی را تعریف کرده است و براساس آن عمل می کند، اما در ایران اینطور نیست به جز امام خمینی و رهبری، هیچکس درخصوص آمریکا در کشور ما به اجماع نظر نرسیده است.

متکی ادامه داد: اقتصادی مقاومتی مثال دیگری است که می گویم 16 سال است که رهبری درخصوص اقتصاد مقاومتی صحبت می کنند، رهبری فرمودند که اقتصاد مقاومتی راهی برای برون کرد اقتصاد است، اما دولت فعلی اقتصاد مقاومتی را قبول ندارد و این در کشور ما موجب بروز تحول جدی نمی شود.

وی با تاکید بر اینکه مشکل اصلی در کشور ما اقتصاد است، یادآور شد: در شورای وحدت هیات اجرایی طراحی شده است و 20 کمیته در این هیات اجرایی تعریف شده است و باید 3 سوال اصلی درخصوص وضعیت اقتصادی را بررسی کنند که مشکل اصلی چیست؟ آسیب ها و چالش ها کدام است؟ و راهکار هایی را ارائه دهیم که از وضعیت موجود خارج و به وضعیت مطلوب برسیم.

وظیفه این کمیته ها بررسی این موضوعات است که بعد از رسیدن به نتیجه نهایی، به عنوان برنامه نامزد های ما در انتخابات مطرح خواهد شد.

این کنشگر سیاسی اصولگرا با تاکید بر اینکه رهبری دو ما قبل در این رابطه اظهار نظر کردند که عجله ای نداریم آمریکا به برجام برگردد، گفت: آمریکا نتوانست عملیات ماشه را اجرا کند، چون از برجام بیرون رفته بود.

دستاورد برجام باید لغو تحریم باشد و اگر این خواسته محقق نشود یعنی باز هم موفق نبوده ایم.

وی درباره منحصر بودن لیست شورای وحدت به 10 نفر اعلامی توضیح داد: لیست شورای وحدت به این 10 نفر منحصر نیست و ممکن است کسانی به این لیست از جریان ارزشی و انقلابی اضافه شوند.

سال 92 یک انتخابات برده را باختیم سخنگوی شورای وحدت درباره اینکه آیا اصولگرایان در انتخابات 1400 به یک گزینه واحد می رسند یا خیر و آیا انتخابات 92 تکرار می شود؟ گفت: دو مدل و عملکرد را در انتخابات 92 و 96 داشتیم.

در مدل سال 92 تعداد نامزد های اصول گرایان یا نیروی های ارزشی دلیل شکست آن ها بود و انتخابات برده را باختیم.

وی افزود: مدل 96 مدلی بود که نیرو های ارزشی و اصول گرا نشان دادند که می توانند به وحدت برسند و این مدل اگر چه حرف و حدیث داشت و اگرچه منتهی به انتخاب نامزد واحد نشد، اما 16 میلیون رای از تجمیع جریان های مختلف قابل اعتنا است و مدل مورد تایید ما مدل 96 است و با نامزد های مختلف وارد می شویم.

اما بر یکپارچه عمل کردن و رسیدن به یک نامزد واحد را شرط لازم را برای موفقیت در انتخابات می دانیم.

متکی درباره تحلیل جریان اصولگرایی و نقد به شورای وحدت گفت: شورای وحدت در مقابل شورای ائتلاف نیست و دو ظرفیتی هستند که می توانند تجمیع شوند.

ادامه تلاش ها برای وحدت و یکی شدن و همچنین پرهیز از اختلاف در دو نکته مورد تاکید است.

با شورای ائتلاف و جبهه پایداری قطعا در مقوله انتخابات اشتراکات بسیار زیادی داریم که می تواند به ما کمک کند هم اردوگاه واحدی را طراحی کنیم و هم به نامزد واحد برسیم.


کلید واژه ها: انتخابات - رییسی - حضور - انتخابات 1400 - انتخابات ریاست جمهوری - مطالبه - مشارکت در انتخابات - مختلف - اقشار - انتخابات ریاست - انتخابات مجلس - میزان مشارکت - ریاست جمهوری - منوچهر متکی - ایشان - قوه قضاییه - نشست خبری - سیزدهمین - فروردین - یازدهم - مشارکت - منوچهر - دوشنبه - سخنگوی - دشمنان - جمهوری - درگیر - میدان - ریاست - شورای

آخرین اخبار سرویس:
دعوت رسمی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب از آیت الله رییسی

ببینید | حسین دهقان: برجام تصمیم نظام بود اما دولت من تن به مذاکره فرسایشی نخواهد داد

فرمانده نیروی دریایی سپاه: شهید ناظری معنای شرافت پاسداری بود/ راه او الهام بخش نسل جدید پاسداران است

هنر حوزه علمیه گرفتن مخاطب از دشمن است

سردار دهقان برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد

سرعت واردات واکسن بیشتر می شود

امروز در کلاب هاوس خبرآنلاین مطرح می شود: احیای دریاچه ارومیه؛ از شعار انتخاباتی روحانی تا اجرا

اعلام برنامه های جدید شبکه تماشا بعد از پایان ماه رمضان

همدم متفاوت در دوران پیری (فیلم)

رسانه ها با ایجاد فضای امید و نشاط بستر مشارکت حداکثری را فراهم کنند

پیام تسلیت رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور

رونمایی قسام از موشک جدید A 120

نماز عید فطر در 55 پایگاه برگزار می شود

روش های پرداخت زکات فطریه توسط کمیته امداد اعلام شد

رایزنی تلفنی وزیر خارجه الجزایر با ظریف/ تأکید بر تقویت همکاری ها

اولین کاندیدای اصلاح طلب ثبت نام کرد

فعلا ضرورتی برای اعلام کابینه نمی بینم

تازه ترین احوال مرتضی کاخی

ناسا صدای همهمه ای فراتر از منظومه شمسی شناسایی کرد

امیرآبادی: با اطلاع می گویم رهبری هیچ منعی برای حضور رییسی در انتخابات ایجاد نکرده اند

دعوت رسمی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب از آیت الله رییسی

بازشدن پای رانت با واگذاری رایگان نتایج تحقیقات به شرکت ها/حذف شورای عتف از حمایت دانش بنیان ها

دعوت ائتلاف نیروهای انقلاب از آیت الله رییسی برای انتخابات 1400

محمدرضا خاتمی: نمی خواهیم با معامله گری وارد قدرت شویم

عرصه اداره کشور عرصه حضور سلبریتی سیاسی نیست

رییسی درباره حضور در انتخابات 1400 با کسی حرف نزده است

آغاز ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری

برگزاری نماز عید سعید فطر در جوار بارگاه ملکوتی حضرت عبدالعظیم(ع)

«آیت الله بهجت» یکی از چهره های نادر تاریخ معاصر است

سردار دهقان با همراهی همسرش نامزد شد

شناسایی زنان سرپرست خانوار سکونتگاه های غیر رسمی 15 استان

تجدید چاپ دو کتاب حوزه دفاع مقدس

برگزاری محافل انس با قرآن در تعدادی از مجتمع های مسکونی قم با همت نیرو های جهادی

مصوبه شورای نگهبان در راستای وظیفه نظارتی اصل 99 است

(تصاویر) همزیستی با روباه ها در مشهد

توزیع 800 پرس غذای نذری / اهدای 10 سری جهیزیه در میاندوآب

« لایک » می تواند باعث رد صلاحیت شود

نخستین نمایشگاه مجازی قرآن؛ مشاوری برای خانواده ها

همکاری اطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات در پرونده فایل صوتی ظریف

اختلاف نظر احزاب ترکیه درمورد اصلاح قانون اساسی؛ توافق حاصل می شود؟

استقبال از «عید بندگی» با 7 عنوان برنامه

مشخصات فقیری که فطریه دریافت میکند: فتاوی حضرت آیت الله صافی

شورای ائتلاف نیروهای انقلاب رسما از آیت الله رییسی برای کاندیداتوری دعوت کرد

پایداری 32 روز هوای قابل قبول در تهران

زمان ثبت نام ابراهیم رییسی اعلام شد | واکنش قالیباف

انتقاد از صداوسیما برای پرداختن به یک نامزد احتمالی و پاسخ به آن

آمادگی بهزیستی استان مرکزی برای دریافت فطریه

از دام کرونای انگلیسی جستیم/از ویروس آفریقای جنوبی هراس دارم

تولید انبوه واکسن کووپارس پس از دریافت تاییدیه سازمان غذا و دارو

تکلیف وزارت نیرو برای مشخص کردن حریم رودخانه به طور کامل اجرا نشده است

حضور حسین دهقان در نخستین روز ثبت نام داوطلبان ریاست جمهوری 1400

توسعه کشور در گرو تعمیق پیوند بین صنعت و دانشگاه است

برنامه های ایام منتهی به روز ملی جمعیت اعلام شد

214 خانه هلال احمر در آذربایجان غربی فعال هستند

قالیباف در صورت حضور آیت الله رییسی در انتخابات، ثبت نام نخواهد کرد

بازدید مدیر شبکه پنج سیما از پشت صحنه «جشن رمضان»

ملکه انگلیس: دولت طرح قانون مقابله با فعالیت خصمانه کشورهای خارجی را ارائه می کند

تاکید وزاری خارجه ایران و الجزایر بر لزوم تقویت همکاری های دو جانبه

ساخت 8000 مسکن برای محرومان استان تهران

به دنبال دستوری کردن اقامه نماز در ادارات نیستیم

اولین کاندیدای اصلاح طلب ثبت نام کرد

استایل جدید و متفاوت مهدی پاکدل + عکس

سوالات مصاحبه و تجربیات آزمون استخدامی وزارت کشور سری دوم

ایست به قلدران مهریه

باید به اقشار مختلف مردم در حوزه جمعیت توجه کنیم

دعوت رسمی شورای ائتلاف نیرو های انقلاب از آیت الله رییسی/ تعداد درخواست های مردمی به 350 نامه رسید

هنوز به کاندیدای قطعی نرسیده ایم/ نامزد نهایی قطعا از درون همین 14 نفر انتخاب می شود

اولین کاندیدای اصلاح طلب ثبت نام کرد

امر به معروف و نهی از منکر در چهارمحال و بختیاری محله محور می شود

لایک می تواند باعث رد صلاحیت شود

تشکیل 5 کمیته تخصصی برای اجرای برنامه هفته دفاع مقدس در استان مرکزی

کلنگ ساخت مسکن برای اقشار کم درآمد به زمین خورد/تامین مسکن محرومان در دستور کار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی

استقرار 512 پایگاه در کنار روش های الکترونیک برای دریافت فطریه

روش های پرداخت زکات فطریه توسط کمیته امداد اعلام شد

اعتراض مجیدی به سکوت در برابر کشتار دختران افغان

ورود دانشگاهیان به عرصه انتخابات سبب گرم شدن فضای رقابت می شود

شماره حساب های پرداخت فطریه اعلام شد/ برگزاری نماز عید فطر در فضای باز

نماز عید فطر در جوار حرم حضرت عبدالعظیم(ع) برگزار می شود

ببینید | حسین دهقان: عرصه انتخابات کشور جای سلبریتی های سیاسی نیست

یک یا چند نامزد انتخابات؛ تجربیات گذشته چه می گوید؟

قالیباف کاندیدا انتخابات ریاست جمهوری نمی شود/ رییسی می آید

تولید نقشه جامع محرومیت زدایی کشور توسط سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح

استخدام مشاور و مجری ثبت شرکت در ایده پردازان عدالت گستر پارس در تهران

حضور حسین دهقان در نخستین روز ثبت نام داوطلبان ریاست جمهوری 1400

نماز عید فطر در حرم حضرت عبدالعظیم (ع) اقامه می شود

آیا حضور و سهمیه حجاج از سوی عربستان مشخص شده است؟!

ممنوعیت تردد های عید سعید فطر فارغ از رنگ بندی کرونا

طرح 2 فوریتی مجلس برای ابطال انتخابات شرکت های سهام عدالت استانی

دستگیری 200 پرسنل متخلف قضایی، 237 دلال و کارچاق کن و 161 وکیل و کارشناس رسمی/ نجات حدود دو هزار واحد تولیدی توسط دستگاه قضا/ تشریح آخرین وضعیت پرونده های نازنین زاغری، ترور شهید سلیمانی، عباس آخوندی، هفت تپه، شرکت های مفتاح رهنورد و ایرتویا، قرارداد ویلموتس، محمد امامی و افشای فایل صو

اختصاص فطریه به زندانیان نیازمند منع شرعی ندارد

در بحران کرونا چه تعداد پرستار به شهادت رسیدند؟

مبلغ زکات فطره توسط نماینده ولی فقیه در گیلان اعلام شد

فرماندار ملایر از افزایش 10 درصدی شعب اخذ رای در این شهرستان خبر داد

شورای نگهبان چگونگی دریافت مدارک ثبت نام کنندگان را اعلام می کند

نامه پورابراهیمی به دژپسند درباره انتخابات مجامع استانی سهام عدالت

«علی لاریجانی» پنجشنبه برای انتخابات ثبت نام می کند

کدخدایی: ما مسئول اقدامات آقای رییس جمهور و بخش های مختلف نیستم

عملیات تروریستی دشمنان صلح و امنیت در افغانستان از روی استیصال است

یادبود حادثه تروریستی افغانستان در هیئت ریحانهالنبی(س) برگزار می شود/ سخنرانی حجت الاسلام قمی و مداحی محمدحسن پویانفر به یاد شهدای کابل

روش های جذابتر کردن متن رپورتاژآگهی

مطالبه حضور رییسی برای انتخابات 1400 در اقشار مختلف وجود دارد / سال 92 یک انتخابات برده را باختیم

مطالبه حضور رییسی برای انتخابات 1400 در اقشار مختلف وجود دارد / سال 92 یک انتخابات برده را باختیم