موضوعات داغ: - ماه مبارك رمضان - حجت الاسلام - تامين اجتماعي - رعايت پروتكل هاي بهداشتي - وزير امور خارجه - پروتكل هاي بهداشتي - شركت توليدي - رژيم صهيونيستي - باشگاه استقلال - ساختمان باشگاه پرسپوليس - سد سيمره - سيدابراهيم رييسي - سركرده - ابراهيم افشاري - سازمان اتكا - پايتخت كتاب جهان - شبكه ماهواره اي مهاجر - آبنبات - انتشارات تيمورزاده - برگزاري اختتاميه - سرسبزترين - شهر كابل - مارتين لوتر كينگ

مطالب مرتبط:
استخدام کارشناس شبکه و امنیت در شرکت صدور احرار شرق در تهران
شبکه های اجتماعی| رشد نجومی ارزش کلاب هاوس
مسکن سازی کشور در قالب طرح اقدام ملی نیازمند رشد و توسعه است
تشدید برخورد با حفرکنندگان چاههای غیر مجاز در بخش رخ
بخش قابل توجهی از زندانیان به مرخصی می روند
-36 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 30 فروردین 1400 ساعت 21:502021-04-19اقتصادي

شبکه آب و فاضلاب بخش فشافویه نیازمند بازسازی و نوسازی است


قطع آب در بخش فشافویه با نزدیک شدن به فصل گرما بیش ازپیش احساس می شود و ازآنجاکه تجهیزات ترمیم لوله های انتقال آب فشافویه در کشور موجود نیست تأمین آب و شبکه آب و فاضلاب این بخش نیاز به بازسازی و نوسازی اساسی دارد.

- از ری، در روزهای گذشته باوجود شرایط کرونایی و وضعیت قرمز ناشی از شیوع ویروس منحوس کرونا، در بخش فشافویه شاهد قطعی های طولانی مدت آب بودیم که در نتیجه عدم نوسازی و بهسازی تجهیزات فرسوده ایجاد شده بود.

شهروندان بخش فشافویه به دلیل شکستگی لوله اصلی انتقال آب و عدم اطلاع رسانی به موقع با قطعی 5 ساعته آب مواجه بودند که در شرایط فعلی بسیار سخت و طاقت فرسا است البته این موضوعات تأمین آب در فشافویه تنها محدود به زمان فعلی نیست و مردم مظلوم این بخش در تابستان گذشته روزهای زیادی را با مشکل افت فشار، قطعی آب و همچنین عدم کیفیت آب سپری کردند.

مشکل فعلی که منجر به قطع طولانی مدت آب بود ناشی از شکستگی خط لوله اصلی و نبود تجهیزات ترمیمی بود که به گفته کارشناسان مربوطه تجهیزات ترمیم این نوع لوله در کشور موجود نیست و این خط لوله نیاز به تعویض و بازسازی دارد.

بر اساس اسناد موجود آب زندان تهران بزرگ که در محدوده فشافویه قرار دارد از بخش فشافویه تأمین می شود که سازمان زندان ها در این زمینه نزدیک به 16 میلیارد تومان بدهی به اداره آب فشافویه دارد که با پرداخت آن امکان تعویض و ترمیم بسیاری از لوله های فرسوده نیز فراهم می شود.

در آستانه فصل تابستان و به واسطه افزایش مصرف آب در روزهای گرم مانند هرسال مشکل کمبود آب به سراغ مردم جنوبی تریم بخش پایتخت خواهد رفت لذا ضروری است که در شرایط فعلی از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری شود.

شرح گفت وگو با مسئولان شهر در زمینه مشکل ایجاد شده در ادامه آمده است: شبکه آب و فاضلاب بخش فشافویه نیاز اساسی به بازسازی و نوسازی دارد حسن حقیقی در گفت وگو با خبرنگار از ری با اشاره به قطعی آب در پی شکستگی لوله اصلی آب بخش فشافویه اظهار داشت: مشکل اصلی فرسوده بودن لوله های آب و فاضلاب شهر حسن آباد فشافویه است که بیش از 30 سال از عمر این لوله ها می گذرد و در حال حاضر نیاز به بازسازی دارد.

وی افزود: لوله انتقال آب دارای قطر 600 است که با توجه به شکستگی لوله نیاز به تعمیر و تعویض دارد اما این در حال حاضر این جنس لوله در کشور موجود نیست لذا زمانی که لوله دچار شکستگی شود، برقراری اتصال مجدد و رفع خرابی نیاز به زمان دارد.

مدیرعامل آبفای منطقه 6 تهران - شهرری در ادامه گفت: در شرایط کنونی مشکل شکستگی لوله برطرف شده اما درصددیم تا با هماهنگی فرمانداری ویژه شهرستان ری و شهرداری شهر حسن آباد بازسازی و نوسازی شبکه آب و فاضلاب بخش فشافویه را انجام دهیم.

حقیقی با اشاره به اینکه زمان قطعی آب در 2 مرحله رخ داده است تصریح کرد: این قطعی در 2 مرحله انجام شد زیرا که پس از تعمیرات اولیه دچار نشتی مجدد شد و عوامل تعمیر مجبور شدند قطعه دیگری را جایگزین کنند که به دلیل قطر زیاد، فرسودگی، قدمت بالای لوله و حجم بالای آب عملیات ترمیم لوله ها نیاز به زمان داشت و تنها راه حل مشکل بازسازی لوله است.

وی با بیان اینکه طرح بازسازی لوله های آب طی چه مدت زمانی و با چه اعتباری انجام می شود بیان کرد: خرید لوله آب و فاضلاب با اعتبار 8 میلیارد تومان و عملیات اجرایی با اعتبار 2 میلیارد تومان نیاز به هزینه دارد و اگر این اعتبار در قالب مناقصه تأمین شود این طرح در مدت 3 تا 5 ماه نیاز به زمان دارد.

مدیرعامل آبفای منطقه 6 تهران - شهرری در پایان خاطرنشان کرد: قطع آب در فشافویه در مقاطع مختلف به دلیل مشکلات مختلف بود و قطعی آب در این دوره به دلیل فرسودگی لوله های آب و فاضلاب است اما مشکل قطعی آب سال گذشته به دلیل مشکل در شبکه آب و فاضلاب بود که با اعتبار 5 میلیارد در وسعت 1100 متر بازسازی و به اتمام رسید.

اظهار داشت: مشکل قطعی آب در فشافویه مربوط به لوله اصلی انتقال آب است که دومرتبه ترمیم شده اما مجدد نشتی داشته که سازمان آب آن را برطرف کرده است.

وی افزود: ترکیدگی یکی از لوله های اصلی انتقال آب باعث قطعی آب در 2 مقطع با زمانی 5 ساعته شد که یک بار ترمیم و پس از گذشت چند ساعت قطعه جدید نیز دچار مشکل شد و مجدد عوامل اداره آب فشافویه آن را برطرف کردند.

رییس شورای اسلامی شهر حسن آباد فشافویه با بیان اینکه دلیل اصلی مشکل فرسودگی قطعه بوده گفت: فرسودگی قطعات به دلیل نبود اعتبار لازم تابه حال اجرایی نشده لذا باید اعتبار لازم تأمین و در اختیار سازمان آب فشافویه قرار گیرد تا لوله ها تعویض شود البته این اقدام از عهده سازمان آب و شهرداری حسن آباد خارج است.

زندی با اشاره به اینکه مطالبات سازمان آب فشافویه از سازمان زندان ها 16 میلیارد تومان است بیان کرد: اگر مطالبات سازمان آب فشافویه از سازمان زندان ها پرداخت شود اقداماتی در راستای طرح توسعه آب رسانی می توان انجام داد و باید بر اساس تبصره 3 و تبصره 7 و ماده 3، می بایست درصدی از هزینه های پرداختی آب مصرفی مردم صرف طرح توسعه آب رسانی به محدوده داخل شهرها شود.

وی بیان کرد: بافت فرسوده شبکه آب باید ترمیم شود و این اقدام نیازمند کار اصولی است که از توان شورا اداره آب فشافویه خارج است و نیازمند تأمین اعتبارات استانی است که اگر این اقدام انجام نشود منجر به وخیم شدن شرایط می شود.

رییس شورای شهر حسن آباد با اشاره به اینکه در راستای بازسازی شبکه آبی شهر حسن آباد و کاهش افت فشار آب اقداماتی انجام شده خاطرنشان کرد: شهرها توسعه پیدا کردند اما زیرساخت های لازم ازجمله آب، برق، گاز، آسفالت و.

فراهم نیست و برای رفع این مشکلات می بایست مسئولان استانی نیز اقدام نمایند.

زندی در پایان خاطرنشان کرد: زمانی که سازمان زندان ها به ری منتقل شد باید زیرساخت های لازم نیز فراهم می شد اما در حال حاضر امکانات سازمان زندان ها از شهر حسن آباد تأمین می شود که به منزله بار مضاعفی برای تأمین ملزومات شهر است.

تأمین اعتبار برای تعویض تجهیزات اولویت فعلی در بخش فشافویه کریم رئوف بخشدار فشافویه نیز در رابطه با قطعی آب در سطح فشافویه اظهار داشت: به دلیل فرسوده و قدیمی بودن تجهیزات آب رسانی، طی روزهای اخیر شاهد مشکلات قطعی آب بودیم.

وی با اشاره به اینکه تجهیزات مربوط به 50 سال پیش است افزود: اداره آبفای شهرری پیگیری های لازم را انجام داده است و در حال حاضر مشکل اصلی تأمین اعتبار برای تعویض تجهیزات است.

بخشدار فشافویه با اشاره به مکاتباتی که بین آبفا و شورای شهر انجام شده است تصریح کرد: شهرداری و شورای شهر حسن آباد باید کمک کنند تا این مشکل به طور اساسی برطرف شود.

رئوف با تأکید بر حمایت از حقوق مردم افزود: تلاش می کنیم تا مشکلات موجود هرچه زودتر رفع شود ضمن آنکه در این مدت باید اطلاع رسانی در مورد قطعی آب به طور دقیق به مردم اعلام شود.

گزارش از مریم باحور انتهای پیام/ ت
کلید واژه ها: فشافویه - آب و فاضلاب - نوسازی - انتقال آب - تأمین آب - بازسازی - نوسازی و بهسازی - شبکه آب - شرایط کرونایی - قطعی - فاضلاب - انتقال - شکستگی لوله - اطلاع رسانی - شرایط - گذشته - شیوع ویروس - وضعیت قرمز - نیاز - شبکه - لوله - مشکل - کیفیت آب - فصل گرما - کرونایی - نیازمند - تابستان - قطعی آب - طولانی - بهسازی

آخرین اخبار سرویس:
یک سهم جدید برای سهام عدالتی ها

سبزپوشی یکدست ارزهای دیجیتالی

آغاز پروژه دادسرای انتظامی الکترونیک در مرکز وکلای قوه قضاییه/حدود 50 بخشنامه راهبردی ابلاغ شده است

موافقت گوگل با دورکاری بیشتر گوگلی ها

رستم قاسمی:هرکس با رفع تحریم مخالف است از وضعیت کشور و معیشت مردم خبر ندارد

حدود 300 فرد بالای 80 سال در نهاوند واکسن کرونا دریافت کردند

یک سهم جدید برای سهام عدالتی ها

سهم کم قاچاق جوجه یکروزه در مرزهای کردستان

شاهد فاصله گرفتن کشورها از دلار هستیم

استخدام کارمند دفتری، تحلیلگر آمار، کارمند دورکاری و تایپیست در همدان

آمادگی برای تامین سوخت نیروگاه های حرارتی برای عبور از تابستان 

اشتغال 54 درصد از محکومین زندان های فارس

اشکودا فابیا 2021؛ از فناوری کاهش مصرف سوخت تا جزییات جالب در کابین! (+عکس)

آیا قیمت نفت تابستان امسال به 80 دلار خواهد رسید؟

جزییات افزایش 100 و 50 درصدی مستمری ها در احکام 1400/ از ماه های آینده تمام ردیف های افزایشی در مستمری قرار می گیرند

حال خوب ترانزیت کالا از ایران

قیمت خودرو های سایپا امروز پنجشنبه 16 اردیبهشت 1400 + جدول

قیمت خودرو های ایران خودرو امروز پنجشنبه 16 اردیبهشت 1400 + جدول

قیمت سکه پارسیان امروز پنجشنبه 16 اردیبهشت 1400 + جدول

قیمت سکه و قیمت طلا امروز پنجشنبه 16 اردیبهشت 1400 + جدول

قیمت بیت کوین و ارز های دیجیتال امروز پنجشنبه 16 اردیبهشت 1400 + جدول

قیمت دلار، قیمت یورو و قیمت پوند امروز پنجشنبه 16 اردیبهشت 1400 + جدول

چرا بورس به مصوبات جلسات سران قوه روی خوش نشان نداد؟

70 هزار سرشاخه کاری گردو در استان همدان اجرا شد

دلار چقدر ارزان می شود؟

استخدام سرپرست فروش در شرکت مهندسی مالی تحلیل گستر آراد در شیراز

استخدام کارمند فروش در کیان پارت گستر در اصفهان

نیاز بیشتر 6 استان به اهدای خون

آخرین وضعیت 2 پروژه بزرگ آب رسانی روستایی در قم/مردم بخش مرکزی چشم انتظار پروژه های آب رسانی

مردم خراسان شمالی بیش از 22 میلیارد تومان به ایتام کمک کردند

رکوردشکنی مترو با دستان خالی

کاهش 200 مگاواتی بار مصرف برق قزوین امسال ضروری است

ذوب یخ های قطب جنوب سطح آب دریاها را بالا می آورد

پیش بینی قیمت دلار/ روند کاهشی در بازار ارز ادامه دارد؟

4 هزار کارگر ایلامی در اثر کرونا بیکار شدند

بررسی ریسک و مزایای بازار ارزهای دیجیتال

آخرین آمار واکسیناسیون کرونا جهان 16 اردیبهشت

ارزش معاملات بورس خراسان جنوبی 47 رشد داشت

هجوم فروشندگان دلار به کوچه ثبت! / صف خرید و فروش دلالان دلار شلوغ شد؟

آمار کرونا جهان 16 اردیبهشت؛ 14278 فوتی و 837 هزار ابتلای جدید

ورودی منابع آبی سدهای استان مرکزی 75 درصد کاهش دارد

چرا بورس به مصوبات جلسات سران قوه روی خوش نشان نداد؟

توضیح دولت درباره بازگشت شرکت های کره ای

چرا بورس به مصوبات جلسات سران قوه روی خوش نشان نداد؟

رزومه سازی دولت برای عده ای از طریق بازار سرمایه!

آخرین نقشه کرونایی کشور | اسامی شهرهای قرمز و نارنجی

استخدام کارشناس استقرار سیستمهای اطلاعاتی در رسام سیستم راهکاران در اصفهان

استخدام بازرس کنترل تولید و کارشناس تدارکات و خرید در مرکزی

رویکردهای کنترل رشد افقی شهرها

این مرد هندی هر روز به 6هزار پرنده غذا می دهد!

استخدام کارشناس فروش منطقه آقا در شرکت ملی شیمی کشاورز در گیلان

استخدام نماینده علمی و فروش در فرشته سلامت پاسارگاد در سبزوار و نیشابور

استخدام مهندس صنایع آقا در شرکت مهندسی لعاب تهران نوین در قزوین

استخدام کارشناس فروش تلفنی هاستینگ در گرین وب در خراسان رضوی

قیمت گوشی موبایل پنج شنبه 16 اردیبهشت/ آیفون 12 پرو 37 میلیون تومان

استخدام مدیر کنترل پروژه در تعاونی آب رسانی فلات مرکزی پارس در یزد

استخدام کارشناس ارشد الکترونیک در یک شرکت معتبر صنعتی دانش بنیان در تهران

قیمت گوشی موبایل پنج شنبه 16 اردیبهشت/ آیفون 12 پرو 37 میلین تومان

استخدام کارشناس تحقیقات بازار در شرکت آسرون در قم

استخدام مهندس فرآیند معدنی و شیمیایی و کارشناس برنامه ریزی و مستند سازی

استخدام کارشناس بازرگانی و بازاریاب تلفنی در شرکت راهگشاکالا در خراسان رضوی

استخدام مشاور و کارشناس فروش در گروه صنعتی آژند درب در قزوین

استخدام کارشناس فروش در فروشگاه پارسیان دکور در اصفهان

استخدام کارشناس فروش و بازاریابی با حقوق و مزایای عالی در همدان

استخدام صندوقدار و کارشناس فروش حرفه ای لوازم خانگی در تهران

استخدام کارمند فروش و بازاریابی در سداد گستر پویای ایرانیان در اصفهان

استخدام کارمند داری در چرم کروکو در مرکزی

استخدام نماینده علمی و فروش در فرشته سلامت پاسارگاد در خراسان شمالی

استخدام کارشناس حسابداری در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام برنامه نویس وب در شرکت پارس مس کاو در تهران

استخدام کارشناس فروش در گروه صنعتی سپهر در تهران

استخدام کارشناس تولید و برنامه ریزی در شرکت تولیدی آرتا نسیم تهویه در تهران

استخدام برنامه نویس C# Backend در کیمیای نقش الماس در تهران

فیلم: مروری بر تیتر مهم روزنامه های پنجشنبه اصفهان

لبافی: افزایش مزد حمایت از کارگر نیست/ بررسی سخنان رهبر انقلاب در مورد اهمیت ارتقاء مهارت کارگران

«بانک رینگ»؛ ظرفیت مغفول اقتصاد ایران!

مفهوم فورک در ارز دیجیتال چیست ؟

استخدام حسابدار در شرکت اسپک نیرو در شیراز

استخدام کارشناس تولید محتوا در بیتی زون در تهران

استخدام 15 عنوان شغلی در شرکت سک سک در فارس

استخدام مدیرعامل صنعت پخش در صنایع آرایشی و بهداشتی سبز گلسار در تهران

احداث 3 ایستگاه از خط 9 مترو در منطقه 13

دستور ویژه شریعتمداری برای بررسی 2 حادثه شکوهیه قم و معدن زغال سمنان

آخرین وضعیت بورس در کشور

استخدام کارمند بخش فروش اینترنتی و کارگر انبار در تهران

استخدام کارشناس فروش -صادرات و کارشناس زبان عربی در آذربایجان شرقی

استخدام سرپرست فروش کالا و کارشناس فروش در شیراز تخفیف در شیراز

استخدام نجار ماهر در یک کارگاه تولیدی در بومهن تهران

استخدام کمک حسابدار در شرکت کوکبافت فرتاک در تهران

قیمت انواع گوشی موبایل در 16 اردیبهشت / گوشی ارزان شد

آخرین وضعیت فاز های مطالعاتی واکسن رازی

استخدام سرپرست تولید با مزایا در یک شرکت معتبر در شهرک صنعتی شمس آباد

استخدام کارشناس مرکز تماس با حقوق ثابت و بیمه در پارس کنترل در تهران

دعوت به همکاری مهندس برق یا مکانیک جهت رتبه بندی شرکت در گیلان

استخدام کارشناس بازرگانی در شرکت نوید اختر پارسیان در تهران

استخدام سرپرست برنامه ریزی تعمیرات- PM آقا در صنعت فیبر وینا در گیلان

استخدام نقشه کش صنعتی در شرکت دلتا راه ماشین در شهرک صنعتی پرند

استخدام مدیر داخلی در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام مدیر فروش و حسابدار در گروه تولیدی و بازرگانی دامینه در تهران

استخدام کارگر ساده در تولیدی توسعه کالای گیشا در البرز

شبکه آب و فاضلاب بخش فشافویه نیازمند بازسازی و نوسازی است

شبکه آب و فاضلاب بخش فشافویه نیازمند بازسازی و نوسازی است