مطالب مرتبط:
روحانی: فکر نکنیم دولت قادر است همه مشکلات را حل کند
روحانی: دولت قادر نیست همه مشکلات را حل کند
روحانی: دولت نمی تواند همه مشکلات را حل کند
روحانی: دولت به تنهایی و بدون حضور فعال مردم در صحنه قادر نیست مسایل کشور را حل کند
روحانی: هیچ دولتی قادر نخواهد بود بدون حضور مردم مشکلات را حل کند
-159 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 30 فروردین 1400 ساعت 19:202021-04-19سياسي

روحانی: فکر نکنیم دولت قادر است همه مشکلات را حل کند


حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی عصر روز دوشنبه در دیدار جمعی از خیرین افزود: در جامعه ای که ما زندگی می کنیم، هم محیط ما نیازمند به کمک است هم انسان ها نیاز به کمک هستند.

- نیازمندی ها البته یک مقدار متفاوت است بعضی ها نیازمندی های بیشتری دارند و برخی کمتر.

اما در عین حال بدون حضور فعال مردم در صحنه حتما مشکلات حل و فصل نخواهد شد.

وی ادامه داد: این که ما فکر کنیم هر دولتی در هر جامعه ای و حتی در جوامع پیشرفته دولت قادر است همه مشکلات را حل کند و همه گره ها را باز کند و  شرایط و محیط مناسب را برای زندگی انسان ها فراهم کند این چنین نیست.

بدون کمک و فعالیت و حضور مردم امکان پذیر نیست.

رییس جمهوری اضافه کرد: چه ما که مسلمان هستیم و اعتقاد به خداوند و روز قیامت داریم و همه تاکیداتی که در زندگی همه پیامبران به ویژه پیامبر اسلام نسبت به دستگیری و یاری دیگران شده است و چه جامعه ایرانی که دارای یک تمدن کهن و بزرگی است ما اگر بخواهیم کشور و نظام حفظ کنیم و مردم را در مسیر سعادت و  تعالی قرار دهیم، بدون کمک و یاری یکدیگر امکان پذیر نیست.

اهم اظهارات او به نقل از ایرنا را در ادامه بخوانید: *{با اشاره به نقش احزاب سیاسی در ارتقای مردم سالاری در جامعه خاطرنشان } احزاب در مسیرآگاه سازی بیشتر مردم، در مسیر دموکراسی جامعه و آشنا کردن مردم به اهداف مهم کشور رسالت ها و وظایفی دارند اما کار سیاسی احزاب که جای خودش بسیار مهم است، نباید با فعالیت خیران و سمن ها و آنهایی که کاری ماورای حزب و گروه و جناح و مسائل سیاسی انجام می دهند،آمیخته شود.

*در مسائل سیاسی رقابت وجود دارد و فعالیت حزبی بدون رقابت امکانپذیر نیست؛  احزاب هر چند همه ممکن است قصد خیر داشته باشند اما برای تصاحب قدرت فعالیت می کنند اما بحث سمن ها و خیران، شرایط متفاوت است و رقابت ها طوری نیست که یکی بخواهد آن یکی را از صحنه بیرون کند و قدرت در اختیار او باشد.

*در موضوع سمن ها، هر چقدر تعداد سمن ها و خیران بیشتر باشد به نفع جامعه است و اگر تعداد کنونی آنها که چندهزارتاست، به چند ده هزار هم برسد ما ضرر نمی کنیم.

در عین حال وجود هماهنگی بین سمن ها ضروری است زیرا گاهی وقت ها جایی تکرار نیاز نیست و گاهی تکرار بیشتر نیاز است.

* بسیار ارزشمند است که ما بتوانیم در سامانه هایی، همه سمن ها را جمع کنیم و آنها از همدیگر باخبر باشند و بدانند که دیگران چه کار می کنند و همدیگر را در کار خیر یاری و فعالیت ها را هماهنگ کنند.

*{ با تاکید بر حضور جوانان} در این کار خیر جمعی، حضور جوانان بسیار مهم است و نسل جوان پرانگیزه و پرنشاط ما لازم است حضور پررنگ تری داشته باشند.

جوان های ما غیر از تحصیل و کار و اشتغال، اوقات فراغتشان را صرف کارهای خیر کنند تا این مسیر بتواند با قدرت ادامه پیدا کند.

تلاش ما در دولت یازدهم و دوازدهم باز کردن راه فعالیت سمن ها بود * بعضی ها فکر می کنند کار خیر مربوط به سنین بازنشستگی و زمانی است که باید به فکر قبر و قیامت و آخرت بود؛  انجام کار خیر و جامعه را در مسیر تعالی قرار دادن، رسالت و وظیفه انسانی و دینی همه ماست.

در طول دولت یازدهم و دوازدهم تلاش ما این بود که سمن ها را تقویت کنیم و راه را برای فعالیت بیشتر آنها باز کنیم.

*{رییس جمهوری خواستار رفع مشکلات سمن ها و خیران شد} آمار و ارقام و تعداد، حکایت از این دارد که موفقیت هایی در این مسیر وجود داشته و تعداد به ما نشان می دهد که هم در بخش کار خیر و هم در بحث بهزیستی، کمک به افرادی که نیازمند توانمندسازی از لحاظ جسمی، ذهنی و خانوادگی هستند، فعالیت های خوبی در سطح کشور در حال انجام است.

تعداد سمن ها نزدیک به ده هزار سمن رسیده است * تعداد سمن ها خیلی بیشتر شده و از چهار و 300 سمن به 9 هزار و 800 سمن و تشکل رسیده، تصریح کرد: فعالیت های سمن هم افزایش چشمگیری داشته و سیاست ما هم این بود که تا جایی که می توانیم کار را به خود خیران واگذار کنیم.

* من از همان آغاز در خود بهزیستی عنوان کرده ام که هر جایی که امکان بوده در اختیار خیرین و سمن ها قرار بدهیم چرا که آنها بهتر می توانند کار را انجام دهند.

اگر شیرخوارگاهی در اختیار دولت و یا در اختیار مردم است، مردم بهتر می توانند در آن بخش کمک کنند یک بخشی از معلولین در اختیار دولت و یا در اختیار خیرین است، آنها بیشتر می توانند تلاش کنند.

*کار سمن، کار داوطلبانه است اما کار دولت کاری است که بر مبنای مقررات، وظیفه، حقوق و ساعت کار است.

وقتی می گویم دولت یعنی آغاز کار 8 صبح و تعطیلی 4 بعد از ظهر، یعنی یک زمان و شرایط خاص برای فعالیت.

اما وقتی می گوییم مردم، سمن یا تشکل های خیریه دیگر ساعت نمی شناسد، 7 صبح، 6 صبح، 5 صبح، یا ساعت 10 یا 12 شب و ساعت نمی شناسد چرا که داوطلب هم هست و وقت باز دارد، خودش آمده و علاقه مند است.

یعنی آمده که به جامعه نشاط بدهد اما خود او هم نشاط پیدا می کند.

*شما وقتی به کسی کمک می کنید و می بینید حال وی و زندگی وی بهتر شد، اول خودتان لذت می برید و این بهترین لذت معنوی است، خداوند ما را اینگونه خلق کرده است و از ما اینگونه خواسته است.

یعنی خداوند از مردم می خواهد و در این رابطه ای که بین خالق و مخلوق وجود دارد، می گوید مغفرت و رحمت و پاداش خداوند جلوی روی شماست، و به سمت بهشتی که پهنای آن همه زمین و آسمان است، بشتابید.

* خود روزه ماه رمضان هم برای همین تقواست، می گوید کسانی که کار نیک انجام دادند، دستگیر دیگران بودند و مردم را یاری کردند، در تمام حالات جزو برنامه آنهاست و هم در روز خوشحالی و غم و هم در روز سختی و رفاه، همیشه این کار را انجام می دهند.

*آن روزی که حال و وضع فردی خوب و خوشحال است، بخشی از وقت خود را برای جامعه و نیازمندی های جامعه قرار می دهد و وقتی هم که غم و مشکلات و سختی دارد، باز هم دیگران را فراموش نمی کند و دیگران را یاری می کند.

بنابراین اساس این است که کار خیر و کار خیر جمعی به عنوان وظیفه، نیاز و نشاط برای خودمان و برای جامعه ضروری است.

*در کنار آگاهی بخشی و توانمند ساختن جامعه، ما باید مردم و نسل جوان و جامعه را آگاه کنیم.

 بخشی از آسیب های اجتماعی و مشکلاتی که داریم در اثر ناآگاهی است.

اگر همه ویژگی ها و قسمت های مسئله برای نسل ما و جامعه ما تبیین و روشن شود، گاهی اوقات با فهم و درک درست مسئله حل می شود.

*گاهی وقت ها، شخص آگاهی دارد، اما نیاز دارد که ما وی را یاری و توانمند کنیم تا بتوانند شغل لازم و محل کسب و کار و فعالیت داشته باشند.

همه اینها جایی است که ما بعد از آگاه سازی، به دنبال توانمندسازی جامعه هستیم که اینها را توانمند کنیم.

*برخی اوقات کارهایی است که ممکن است یک نفر، دو نفر یا 10 نفر انجام دهند اما تبدیل به فرهنگ جامعه نمی شود.

قبل از اینکه دیگران به معروف دعوت و از منکر نهی کنیم، باید برای مردم به عنوان معروف، کار نیک و شایسته جا بیفتد و این در سایه فرهنگ سازی در جامعه اتفاق می افتد.

*وقتی شما می بینید فردی نظافت خیابان را به هم می زند و آشغالی را پرت می کند و احساس شرم هم نمی کند، این باید به فرهنگی تبدیل شود که این فرد احساس شرم کند.

* در همین مقطع کرونا و فشارهای اقتصادی که ما قرار داریم، خیلی حرف ها در گوشه و کنار بیان می شود که چرا فلان کار انجام نشد.

ما کشوری هستیم که سه سال و نیم در یک جنگ تمام عیار اقتصادی قرار داریم، هیچ کشوری چنین شرایطی را پیدا نکرده است.

ما توانستیم در این سه سال و نیم در برابر همه فشارها ایستادگی کنیم، خم نشدیم و نشکستیم و ایستادگی کردیم تا جایی که همه دنیا امروز این موضوع را قبول دارند.

دولت آمریکا هم می گوید فشار حداکثری به اهداف خود نرسید * الان حتی یک کشور هم نیست که اگر شما بپرسید که فشار حداکثری نسبت به ملت ایران موفق بود یا نبوده بگویند موفق بوده است.

حتی خود آنهایی هم که این کار را انجام دادند می گویند ناموفق بوده است.

نه دولت فعلی آمریکا، حتی مسئولین دولت قبلی و همان کسانی که این فشار حداکثری را طراحی کردند هم معتقدند و می گویند این سیاست به اهداف خود نرسیده است.

آنها می خواستند ظرف، 6- 7 ماه، یک سال ما را تسلیم کنند ولی ناموافق بودند.

*{ با اشاره به فشارهای اقتصادی ناشی از تحریم و اثرات آن در رفاه و توسعه کشور}: شما وقتی وارد جنگی که بر شما تحمیل شده می شوید، مگر می شود در جنگ باشید شهید و زخمی و مجروح و معلول ندهید.

این طبیعی است.

وقتی وارد  چنین محیطی می شویم مشکلات فراوانی دارد.

  افتخار ملت و دولت به عنوان خادم ملت این بوده که در طول 3 سال و نیم که کسی هم ما را یاری و کمک نکرد، توانستیم به جلو حرکت کنیم.

وقتی کرونا در کنار تحریم آمد و همه مردم گرفتار شدند قاعدتا هر کسی در آن شرایط می گوید که الان در اپیدمی کرونا لااقل در دارو به مردم فشار نیاوریم، اما دشمن همان روش را  در شرایط کرونا ادامه داد.

*اما مردم در کنار یکدیگر ایستادند و به صحنه آمدند.

اگر مردم، فعالان و شرکت های دانش بنیان و خیرین در کنار هم قرار نمی گرفتند ما نمی توانستیم در این یک سال و نیمی که این فشار کرونا بر ما وارد شد تاب بیاوریم.

البته همه کشورها با این معضل روبرو و تحت فشار هستند.

ویروس کرونا در موج چهارم با نوع قبلی قابل مقایسه نیست *{با اشاره به موج چهارم کرونا و شیوع ویروس جدید جهش یافته}: ویروسی که در موج چهارم با آن مواجه هستیم که با نوع قبلی قابل مقایسه نیست.

عین این وضع در کشورهای اروپایی و آمریکای لاتین و خود آمریکا است همه جا با این مشکل مواجه شدند.

در واقع می توان گفت یک ویروس جدید و با شرایط جدید وارد شده است.

*اما در عین حال مردم مقاومت ایستادگی کردند و همدیگر را یاری کردند.

اگر نمی توانستیم امکانات لازم را برای بیمارستان های خود فراهم کنیم چه کسی به ما کمک می کرد.

حتی در ماسک ساده هم اگر فعالان و خیرین ما نبودند، ما با مشکل روبرو می شدیم بنابراین وقتی مردم وارد یک صحنه می شوند صحنه عوض می شود.

*{ با  یادآوری سیل فروردین 98 و حضور مردم در صحنه کمک به سیل زدگان}: در عرض یک هفته 25 استان کشور با سیل مواجه شد و خسارات زیادی دید.

مردم به صحنه آمدند و کمک کردند و  امروز در کرونا هم همینطور است.

 در ماه رمضان و قبل از آن مردم کمک های مومنانه کردند حتی برای کنترل بیماری هم در محل ها گروه های مردمی هم کنترل کردند، هم اگر خانواده هایی بودند که لازم بوده در قرنطینه باشند آنها را یاری و کمک کردند.

جمع هایی بودند که خرید کسانی که نیازمند بودند را انجام می دادند.

*کار جمعی و خیر کار مهمی است که هم در روز سختی و هم در روز راحتی ضرورت است و به آن نیاز داریم.

امروز در کشور گروه های مختلف در کارهای خیر مختلف حضور دارند.

در جلسه سال گذشته گفته شد که خیرین برای مدرسه سازی دنبال 3 هزار میلیارد تومان کمک بودند که 2 هزار میلیاردتومان آن تحقق یافته است و مدارس نیمه کاره را تکمیل کردند.

چه کار خیر بهتر از ساخت مدرسه و بیمارستان و یاری مردم در اشتغال است.

* وقتی یاری و کمک هست زندگی سخت آسان می شود، در شرایطی که قرار داریم هم جامعه ما نیاز به کمک دارد نه تنها به خاطر کرونا و تحریم، بلکه همیشه نیاز به کمک داریم.

حتی اگر تحریم و کرونا تمام شود جامعه ما به این تشکل ها نیاز دارد.

*جامعه نیاز دارد به انجمنی که  در اهدای عضو فعال باشد.

به هر حال افرادی هستند که  به خاطر عضوی جان خود را از دست می دهند و افرادی هم حاضرند که در شرایطی که از دنیا بروند در همان لحظه اول اعضای خود را فدا کنند.

این کار بسیار ارزشمندی است.

 آنچه مهم است این است که ما در این شرایط جامعه را دعوت و تشویق به کمک و همیاری یکدیگر کنیم.

ما نیازمند به کمک هستیم که این نیازمندی با یاری و فعال شدن  همدیگر امکان پذیر است.

*{با تاکید بر لزوم نقش افرینی خیرین در مسائل طبیعت  و محیط زیست}: ما در کشوری هستیم که همیشه در شرایط خشکسالی است بنابراین نیازمندیم که آب را حفظ کنیم و در اختیار مردم قرار دهیم.

بخش شرق کشور که نسبت به جاهای دیگر پرطراوت نیست و دچار مشکل است معضل اصلی آن آب است یعنی اگر آنجا آب بود زمین برای کشاورزی آماده است.

* یکی از افتخارات دولت یازدهم و دوازدهم این است که تلاش کرد که آب را از دریا به فلات مرکزی ایران برساند و این کار انجام شد.

برخی متخصصین ما می گفتند که این کار امکان پذیر نیست مگر می شود آب دریا را شیرین کرد و یک هزار کیلومتر آنطرف تر برد و این کار شد.

* امروز جاسک مرکزی برای فعالیت اقتصادی در بخش دریا شده است، جاسک را به یک مرکز صادراتی برای نفت تبدیل می کنیم یعنی همانطور که نفت از خارک صادر می شد از این به بعد، هم از خارک و هم از جاسک صادر می شود که این موضوع از نظر امنیت ملی بسیار مهم است.

ما از خلیج فارس بیرون آمدیم و اگر فردا مشکلی برای تنگه هرمز و خلیج فارس پیش بیاید، ما نفتمان را بیرون خلیج فارس هم صادر می کنیم.

 ما یکهزار کیلومتر لوله از گوره تا جاسک کشیدیم و امیدوارم این طرح در اواخر اردیبهشت افتتاح شود.

هزار کیلومتر لوله، پمپ ها و طراحی همه تولید داخل است.

ما از ابتدا این امکانات را نداشتیم و کارگاه ها و کارخانه های بزرگ ما فعال شدند و این کار بزرگ به سرانجام رسید.

جاسک تبدیل به یک اسکه صادرات نفت شده است * تبدیل جاسک به یک اسکله صادرات نفت تحولی بزرگ و زیربنایی است.

 این کارهای زیربنایی را دولت برای زنده کردن سواحل مکران انجام داد تا زمینه برای فعالیت های بعدی اجتماعی توسط سمن ها و خیران فراهم شود.

دولت در این منطقه جاده ساخت و الان تقریبا تمام مسیر از بندرعباس تا چابهار در حال دو بانده و بزرگراه شدن است و بخش بزرگی از آن، از خوزستان تا سیستان بزرگراه شده است.

*{ با اشاره به احداث راه آهن از چابهار تا زاهدان}: این راه آهن تا خراسان ادامه پیدا خواهد کرد و 700 کیلومتر راه آهن در حال ساخت است.

انشاالله تا خرداد، راه آهن از زاهدان به خارک را آماده افتتاح می کنیم و بخش دیگر آن یعنی از چهابهار به ایرانشهر تا آخر دولت آماده افتتاح می شود.

در حالی که استان سیستان و بلوچستان گاز نداشت، لوله گاز به این استان آمد و آن را متحول کرد.

*کارهای زیربنایی را باید دولت انجام دهد و سرمایه گذاری کند و بعد کارهای عظیمی وجود دارد که دست تشکل های مردم نهاد است و آنها باید وارد عمل شوند و برای ارتقای آموزش و آگاه سازی و اشتغال و فرهنگ مردم، ساخت مدارس و بهبود شرایط بهداشتی کمک کنند و دولت هم در کنار آنهاست.

*در این دولت، جوان ها به صحنه آمدند و سمن ها و تشکل های مختلفی ایجاد کردند و 100 مرکز به عنوان خانه جوان در کشور تاسیس شده که محل حضور و آموزش و همکاری اینهاست.

این یک ضرورت برای جامعه است و باید ادامه پیدا کند.

یکی از افتخارات ما این بود که در این زمینه تسهیل گری و کمک و تشویق بیشتری کردیم اما کار اصلی را تشکل های مردمی انجام دادند.

*دولت از لحاظ مسائل مربوط به مقررات، حقوق و قانون به فعالیت سمن ها کمک کرده، دولت بیشتر از این هم سمن ها را یاری خواهد کرد و این کار بزرگ می تواند به توسعه کشور منجر شود و در توسعه همه جانبه، بخشی از توسعه در اختیار فعالان اجتماعی غیردولتی است.

گاهی هم فعالان اجتماعی غیردولتی بین دولت و جامعه و مردم واسطه می شوند و این میانجیگیری را هم سمن ها انجام می دهند.

* کار بزرگی در کشور توسط سمن ها در حال انجام است،  از همه خیران و تشکل ها و سمن ها که در بخش های مختلف فعال هستند تشکر می کنم.

فرصتی بود که ما سخن خیران و فعالان این بخش اجتماعی را بشنویم و تا پایان دولت آنها را یاری خواهیم کرد و ان شاءالله دولت های بعد هم آنها را یاری خواهند کرد.


کلید واژه ها: نیازمند - مشکلات - نیاز - نیازمندی - جامعه - زندگی - انسان ها - کنیم - پیامبر - دولت - روحانی - پیامبر اسلام - جامعه ایرانی - حجت الاسلام - رییس جمهوری - اسلام - انسان - حسن روحانی - حضور مردم - روز قیامت - فعال - بدون - پیامبران - حضور - المسلمین - مردم - محیط - حل و فصل - دستگیری - پیشرفته

آخرین اخبار سرویس:
آغاز عملیات اجرایی ساخت پلاک های ملی شهر اسدآباد

آماده ارایه الزامات و شاخص های تشکیل دولت توسعه گرای انقلابی هستیم

طرح ساخت مسکن ارزان قیمت اعلام وصول شد

فائزه هاشمی: گوگوش و هایده را دوست دارم +فیلم

راه اندازی کانون های طلاب جمعیت هلال احمر در گیلان؛ تعداد خانه های هلال به 425 رسید

نماز عید فطر در سراسر کشور برگزار می شود

مقام شورای انتقالی چاد: ناگزیر به گفتگو با همه گروه ها هستیم

11 کاندیدای اصلاح طلبان برنامه خود را ارائه کردند/ جهانگیری، ظریف و عارف برنامه ندادند

توجه به ظرفیت های داخلی و عملکرد انقلابی ویژگی اصلی اقای رییسی است

4 نکته طلایی در اصلاح ابرو!

تایید صلاحیت 18 کاندیدای نمایندگی مجلس آستانه اشرفیه

سکوت ابهام آمیز محیط زیست درباره قاچاق حیات وحش

ممکن است «رتبه بندی معلمان» به 1400 هم نرسد!

اعلام وصول پنج سوال از شریعتمداری در مجلس

نگران تکرار قصه تلخ برجام در مذاکرات وین هستیم

کمیته امداد یزد از نوزادان سه قلو به بالا حمایت مادی می کند

 مدارک لازم برای ثبت نام داوطلبان ریاست جمهوری اعلام شد

دنبال رفع کامل تحریم ها هستیم/ سردار سلیمانی با هم افزایی قدرت میدانی و دیپلماسی توطئه دشمنان را خنثی کرد

نماینده ایران در امور افغانستان حمله تروریستی به مدرسه ای در کابل را محکوم کرد

مجلس/ درخواست تحقیق و تفحص از فایل ظریف

آغاز بکار تیم تفحص از فایل صوتی ظریف

استخدام 500نفر از فرزندان شاهد و ایثارگر استان مرکزی هدف گذاری شد

ماجرای اطلاعیه سازمان هدفمندسازی یارانه ها چه بود؟

پناه بردن عجیب سگ باهوش دست شکسته به اورژانس

حوادث سال 88، خط قرمز شورای نگهبان برای کاندیداها

قصد دارند حقوق و مستمری بازنشستگی را کاهش دهند؛ در مجلس یازدهم چه می گذرد؟

غلامعلی رجایی: شورای نگهبان انتخابات را به عهده مردم بگذارد

دودمه «مکن ای صبح طلوع» چگونه ماندگار شد؟

گزارش خروج مهارت از غربت در هشتمین نشست از سلسله نشست های تخصصی

مجلس قرار نیست دستکاری در بودجه را بررسی کند

بنیاد رودکی برای اجرای آثار آهنگسازان ایرانی فراخوان داد

تشریح جزییات نشست غیرعلنی مجلس/ دو تحقیق و تفحص به دنبال اظهارات ظریف کلید خورد

چه خبر از انتخابات در استان سمنان؟

نماینده مجلس: چرا ظریف اینقدر کینه دارد؟!

نیروی دریایی سپاه محموله بزرگ دام قاچاق را در خلیج فارس توقیف کرد

تحقیق و تفحص از فایل صوتی انتشاریافته ظریف در مجلس کلید خورد

5 سوال از «شریعتمداری» اعلام وصول شد/ عملکرد شستا زیر تیغ مجلس

بیش از 6 هزار فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد همدان ایجاد شد

تیم تحقیق و تفحص در خصوص فایل صوتی ظریف شروع به کار کرده است/ نمایندگان درخواست اعمال ماده 234 را دارند

28 خانه هلال در سیستان و بلوچستان افتتاح می شود

دیدنی های امروز؛ از افطارهای رمضانی تا یاقوت کبود کشمیری

دغدغه حفظ بقایای باغ های شیراز

انتشار «وصیت نامه شهدا» ویژه استان های مازندران و هرمزگان

میزان زکات فطره 1400 /حضرت الله خامنه ای و سایر مراجع

انتقاد تند نمایندگان مجلس از ظریف

اعلام نتیجه تایید صلاحیت شدگان نهایی سمنان طی چند روز آینده

چرا باید از دشمنی مثل آمریکا و انگلیس واکسن کرونا بخریم؟!

صادق خان، شهردار لندن ماند

کارگزاران به نامزدی لاریجانی تمایل دارد

احیای مجازی یک ونیم میلیون نفری در شب های قدر 1400

عضو هیات رییسه مجلس: تحقیق و تفحص از فایل صوتی انتشار یافته ظریف کلید خورد

عضو هیات رییسه مجلس: تحقیق و تفحص از فایل صوتی ظریف کلید خورد

آلودگی هوا در کرمان

نماینده سوریه: برگزاری انتخابات ریاست جمهوری به نفع مردم سوریه است

فایل صوتی ظریف اقدامی ضد امنیتی بود

داداستان سمنان ابعاد حادثه معدن طزره را مورد بررسی قرار دهد

حکم انتصاب فرمانده قرارگاه مشترک پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) اهدا شد

استاندار بوشهر: ورودی های این استان از سه شنبه بسته می شود

رییس دادگستری آذربایجان شرقی: برخی موسسات در صدد دورزدن قانون هستند

تدارک صداوسیمای خوزستان به مناسبت عیدسعید فطر

نحوه برگزاری نماز عید سعید فطر در سراسر کشور

کلاهبرداری میلیونی از طریق هک شبکه های اجتماعی

گرامیداشت شهدا پاسخگویی به نیاز اصلی و روز جامعه است

11 کاندیدای اصلاح طلبان برنامه خود را برای ریاست جمهوری ارائه کردند

اهدای 1000 بسته معیشتی و 500 تبلت به مددجویان کمیته امداد در کرمانشاه

تقویت تفکر بسیجی در جامعه/ شرایط مشارکت حداکثری در انتخابات فراهم شود

آمادگی دانشگاه شهرکرد برای برگزاری کنکور با رعایت شیوه نامه های بهداشتی

تقدیر و حمایت نمایندگان از مصوبه اخیر شورای نگهبان

آغاز مسابقات مجازی قرآن، عترت و نماز دانش آموزی مازندران

فایل صوتی ظریف ضد امنیت ملی و ضد مردم بود | قوه قضاییه به عنوان مدعی العموم ورود کند

فراخوان بیست ونهمین جایزه جهانی کتاب سال منتشر شد

فعالیت های فرهنگی باید متناسب با زیست بوم استان ها طراحی شود

قوه قضاییه به عنوان مدعی العموم به قضیه فایل صوتی «ظریف» ورود کند

نهادینه کردن فرهنگ قرآنی تضمین کننده عزت و سربلندی انقلاب است

جزییات ممنوعیت سفر در تعطیلات عید فطر

نگران تکرار قصه تلخ برجام در مذاکرات وین هستیم | اظهارات ظریف جفا در حق سردار دل ها بود

نامه اسماعیل هنیه به رهبر انقلاب درباره حوادث قدس

اعتراض یک نماینده مجلس به بخشنامه منع پوشیدن کُت

پیشنهاد اصلاح شرایط بازنشستگی رد شد؛ افزایش سن بازنشستگی به نفع شاغلان است یا به ضررشان؟

راه اندازی آرشیو ملی قرآن کریم در شیراز

جواد طالبی سرپرست شهرداری ساری شد

بیست ونهمین جایزه جهانی کتاب سال فراخوان داد

ابلاغ مراتب ثبت ملی 10 اثر منقول به استاندار قم

جهانگیری، ظریف و عارف برای انتخابات 1400 هنوز برنامه ندادند

تشریح جزییات نشست غیرعلنی مجلس/ دو تحقیق و تفحص و یک استیضاح به دنبال اظهارات ظریف

همه سوالات شما درباره واکسیناسیون کرونا

حکم انتصاب فرمانده قرارگاه مشترک پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) اهدا شد

پزشکیان: اگر به سال 92 برگردم باز هم به روحانی رای می دهم

هشدار نسبت به روند تدریجی غیردموکراتیک شدن انتخابات شوراها/ لزوم بازنگری سریع در وضعیت ردصلاحیت شدگان

امیر موسوی: ارتش، شیره جان خود را به قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) تزریق کرد

اعلام وصول پنج فقره سوال از وزیر کار

اتمام عملیات بهسازی پوشش حفاظتی کاروانسرای ینگی امام ساوجبلاغ

تیم تحقیق و تفحص از فایل صوتی ظریف آغاز به کار می کند

تیم تحقیق و تفحص از فایل صوتی ظریف کار خود را آغاز کرده است

مراقب فازتان در فضای مجازی باشید

رزمایش کمک مومنانه همه را برای کمک به نیازمندان پای کار آورد

ورود مجلس به پستوهای دفتر سابق «آشنا»

حکم انتصاب فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) اهدا شد

تشیرح جزییات نشست غیرعلنی مجلس /دو تحقیق و تفحص و یک استیضاح به دنبال اظهارات ظریف

کاهش سوء استفاده از کارتخوان ها

روحانی: فکر نکنیم دولت قادر است همه مشکلات را حل کند

روحانی: فکر نکنیم دولت قادر است همه مشکلات را حل کند