مطالب مرتبط:
یک بانک آمریکایی حامی مالی سوپرلیگ اروپا
غول بانکی آمریکا حامی مالی سوپرلیگ اروپایی
یک بانک آمریکایی؛ حامی مالی سوپرلیگ اروپا
یک بانک آمریکایی؛ حامی مالی سوپرلیگ اروپا
یک بانک آمریکایی؛ حامی مالی سوپرلیگ اروپا
-239 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 30 فروردین 1400 ساعت 18:352021-04-19اقتصادي

حامی مالی مستند ساید بای ساید کیست؟


حامی مالی فیلم مستند ساید بای ساید چه شرکتی است - " حامی مالی فیلم مستند ساید بای ساید چه شرکتی است با آغاز دور جدید مذاکرات ایران و آمریکا و افزایش امیدها نسبت به رفع تحریم های یک سویه کاخ سفید علیه اقتصاد کشور، بار دیگر زمزمه های بازگشت برندها و شرکت های خارجی و بین المللی به بازار ایران به گوش می رسد.

این زمزمه ها طی چند وقت اخیر اگرچه برای مصرف کننده به دلیل فرصت داشتن حق انتخاب و شاید کاهش قیمت ها خوشایند بوده اما برخی از تولیدکنندگان داخلی لوازم خانگی را دچار ترس و واهمه کرده است.

تصلا این نگرانی ها تا جایی پیش رفته که صاحبان تعدادی از برندهای داخلی اقدامات رسانه ای خود در این زمینه را آغاز کردند.

آخرین تلاش ها نیز به پخش مستند ساید بای ساید از شبکه یک سیما بازمی گردد.

گرچه عوامل سازنده، این برنامه را روایتی صریح و شفاف از عوامل قدرت گیری برندهای خارجی و مخصوصاً کره ای ها در صنعت و بازار لوازم خانگی کشورمان و رونمایی از تخلفی پیدا و پنهان در این صنعت معرفی می کنند، اما محتوای این برنامه و صحبت های انجام شده در آن بیشتر شبیه به یک رپورتاژ آگهی برای یکی از تولیدکنندگان داخلی می ماند تا اینکه مخاطب را در معرض مستندی 46 دقیقه ای و آگاهی از وضعیت صنعت لوازم خانگی کشور قرار دهد.

علاوه بر این ربط دادن واردات لوازم خانگی کره ای به موضوعات بی ربطی همچون پخش سریال های کره ای و مسابقه فوتبال ایران و کره جنوبی و نگاه احساسی به چنین موضوع مهمی بدون بررسی همه جانبه و کارشناسی در قالب یک مستند، باری از روی دوش صنعت ایران، تولیدکننده و مصرف کننده ایرانی بر نمی دارد.

اگرچه به دلیل سرمایه گذاری هایی که در یکی دو سال اخیر در این صنعت از سوی تولیدکنندگان داخلی صورت گرفته، ممنوعیت واردات کالای نهایی برای حداقل بازه زمانی پنج سال و در راستای حمایت از تولید داخلی منطقی به نظر می رسد؛ اما آیا قرار است در راستای حمایت از تولید داخلی و تولید کننده ایرانی، از تکنولوژی روز دنیا در این زمینه بی نصیب بمانیم و تجربه خودروسازان داخلی و انحصار و خودرو های بی‎ کیفیت و قیمت گزاف را در این صنعت هم تجربه کنیم؟ کارشناسان این حوزه معتقدند روندی که برای آمدن هر برندی به کشور متناسب با توانمندی های ایجاد شده باید طی شود، شامل الزام استقرار واحد تحقیق و توسعه در کشور، دادن مستمر قالب های روز دنیا به تولیدکننده داخلی، آموزش مداوم در زمینه های مارکتینگ، تولید و فیلدهای مدیریتی، ایجاد شبکه تامین قطعات با قطعه سازان داخلی و توسعه دانش قطعه سازی، اجازه صادرات محصولات تولید شده در کشور تحت برند آنها، متصل شدن قطعه سازان تایید شده داخلی به پلتفرم های آنها و تامین قطعات در سایر نقاطی که مزیت قیمتی و حمل ونقل وجود دارد.

مضاف بر این حمایت از تولیدکننده داخلی و دادن فرصت رشد و توسعه به صنعتگر داخلی منافاتی با همکاری با برندهای معتبر دنیا و بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا ندارد.

جومونگ و یانگوم؛ عامل فرهنگی ال جی و سامسونگ! پس از خروج آمریکا از برجام بود که برندهای کره ای لوازم خانگی به مرور با بازار لوازم خانگی ایران وداع کردند.

گرچه این رفتار کره ای ها نشان از بدعهدی آن ها داشت و مستوجب برخورد جدی تر ایران با آن هاست، اما نباید به بهانه تقابل با کره ای ها راهی را در پیش گرفت که در نهایت شهروندان و مصرف کنندگان ایرانی متوجه ضرر و زیان شوند.

علاوه بر این برندهای معتبر دنیا، براساس بررسی و آگاهی از بازار صادراتی هر منطقه، استانداردهای کیفی و سیاست های اقتصادی خودشان را دارند.

جدا از اینکه بسیاری از این برندها به دلیل تحریم ها و فشارهای آمریکا مجبور به ترک بازار ایران شدند.

همان طور که علاوه بر برندهای لوازم خانگی برندهای دیگر در زمینه خودرو، نفت، گاز، پتروشیمی، فولاد و نساجی هم بازار ایران را ترک کردند و یا حتی شرکت های هواپیماسازی مثل ایرباس یا بویینگ که با وجود داشتن قرارداد بازار ایران را ترک کردند و هواپیمایی به ایران نفروختند.

بستن مرزها به روی شرکت های خارجی معتبر و ایجاد مانع در مسیر هر نوع تبادل اقتصادی و تجاری دقیقاً همان اتفاقی است که وضع کنندگان تحریم به دنبال آن هستند و بیشترین آسیب را به شهروندان می رساند.

در این بین بسیاری از افراد و گروه ها برای حفظ منافع خود حتی اقدامات و صحبت های گذشته شان را فراموش کرده و نگرانی خاصی نسبت به بروز تناقض رفتاری و گفتاری در قبال یک موضوع مشخص ندارند.

سازمان صداوسیما که در روزگاری نه چندان دور بیشترین زمان آگهی های بازرگانی خود را به تبلیغ برندهای ال جی و سامسونگ اختصاص داده بود، حال بخشی از بودجه دریافتی اش را برای ساخت مستند ساید بای ساید کنار می گذارد تا 46 دقیقه به بدنام کردن برندهای کره ای بپردازد.

مستندی که برای رسیدن به اهداف و نتایج از پیش تعیین شده، حتی ابایی از خودزنی و زیرسؤال بردن سیاست های صداوسیما در پخش سریال های کره ای ندارد.

در حالی که حدود یک دهه این سریال ها، از جمله افسانه جومونگ ، جواهری در قصر و … شبکه های تلویزیونی ایران را به تسخیر خود درآورده و گاه همزمان در چند شبکه بازپخش می شدند، در مستند ساید بای ساید عامل فرهنگی تبلیغ برندهای ال.

جی و سامسونگ در بازارهای ایران معرفی می شوند! این در حالی است که اگر در پخش این سریال ها چنین اهدافی دنبال می شد، سازمان صداوسیما باید پاسخگوی این پرسش باشد که چرا چنین هدفی را دنبال می کرد؟ البته سازندگان این مستند توضیح ندادند که چطور ممکن است مخاطبان با تماشای سریال جواهری در قصر ناگهان به خرید محصولات سامسونگ روی آورند؟ همچنین باید پرسید که اگر یک بار حضور بازیگر نقش جومونگ در میتینگ ال.

جی منجر به افزایش فروش محصولات این برند می شود، چرا حضور بازیگران ایرانی در آگهی های تبلیغاتی برندها که مکررا از صدا و سیما پخش می شود و تبلیغات بیلبوردی در سطح شهر و همچنین تخصیص بخش قابل توجهی از زمان برنامه های پربیننده به تبلیغ یک برند چنین نتیجه ای را در پی ندارد؟ علاوه بر این نباید فراموش کرد که صداوسیما رسانه اصلی پوشش دهنده مراسم شرکت ال.

جی با حضور بازیگران کره ای هم بود.

این اتفاقات نشان می دهد مستند مورد اشاره از گزاره های یکسان برای شرکت های داخلی و خارجی به نتایج متفاوتی می رسد تا حضور شرکت های کره ای را در ایران زیرسؤال ببرد.

مستند ساید بای ساید روایت یک سویه برای تخریب رقبای داخلی آنچه بیش از هر اتفاق دیگری مستند ساید بای ساید را شبیه به یک رپورتاژ آگهی می سازد تخریب برندهای داخلی نظیر گلدیران و سام الکترونیک در کنار ال جی و سامسونگ است.

این دو تولیدکننده ایرانی بدون اینکه نماینده ای برای دفاع از خود در این مستند داشته باشند، مورد اتهام قرار می گیرند.

در حالی که اگر سایر تولیدکنندگان فعالیت برندهای کره ای را در ایران به معنای رقابت نمی دانند، باید توجه داشته باشند این نوع مستندسازی و روایت یک سویه از صنعتی خاص مصداق انحصارگرایی و رقابت نابرابر به حساب می آید.

سیاست یک بام و دو هوا اکنون در حالی مسئولان گروه صنعتی انتخاب مخالف سرسخت حضور کره ای ها در ایران هستند که خود همواره از نام کره ای ها بیشترین بهره را برده اند.

از تبلیغات گسترده برای خرید امتیاز دوو الکترونیک گرفته تا ادعاهایی که مبنی بر تهاتر برای واردات قطعه از کره در زمان اوج تحریم ها مطرح شد.

ادعای واردات قطعه از کره و به کارگیری پنل های کره ای در تولید تلویزیون های اسنوا و دوو در حالی از سوی مسئولان انتخاب شنیده می شد که در مقطع تشدید تحریم ها حتی در بالاترین رده های سیاسی هم مذاکرات با سختی مواجه شده و انتقال ارزهای بلوکه شده ایران میسر نبود.

این تولیدکننده ها زمانی به تبلیغ استفاده از قطعات کره ای می پرداختند که گویا نسبت به غیبت برندهای اصلی کره ای در ایران اطمینان خاطر داشتند، اما اکنون که واهمه بازگشت ال.

جی و سامسونگ گریبان گیر آن ها شده، تولیدات ایرانی را بهتر و کیفی تر از این کشور شرقی معرفی می کنند و معتقدند که غیبت کره ای ها به توفیقی اجباری تبدیل شد تا ایرانی ها توان خود را به رخ بکشند و جهش تولید را محقق سازند.

گویا برای آن ها حضور یا غیبت کره ای ها در بازار ایران تفاوتی ندارد، متناسب با شرایط روز رویکرد و دیدگاه های خود را تغییر می دهند.

شاید جهش تولیدی هم که در مستند ساید بای ساید به آن اشاره می شود، همان تولید 15 میلیون قلم لوازم خانگی است که طی سال 1399 به منصه ظهور رسید.

اما آیا تولید این مقدار کالا لزوماً به معنای جهش تولید است؟ معمولاً در بررسی بازار لوازم خانگی تولید سه قلم تلویزیون، یخچال و فریزر و ماشین لباسشویی بیش از سایر اقلام اهمیت دارد؛ بررسی گزارش های رسمی وزارت صمت نشان می دهد تا پایان بهمن 1399 تنها حدود چهار میلیون و 43 هزار قلم کالای تولیدشده مربوط به این سه محصول بوده است.

یعنی حدود 70 درصد از 15 میلیون محصول لوازم خانگی که طی سال گذشته تولید شده مربوط به اقلام کوچک و متوسط بوده که نیاز به تکنولوژی پیچیده ای ندارند.

بنابراین باید توجه داشت که جهش تولید صرفاً با ارائه آماری مبنی بر تولید 15 میلیون کالا طی یک سال محقق نمی شود؛ بلکه طبق قوانین بالادستی این افزایش تیراژ تولید باید همراه با ورود تکنولوژی، افزایش دانش فنی، رشد رقابت پذیری، انحصارزدایی، همکاری با شرکت های بین المللی، ورود به بازارهای منطقه ای و جهانی و … باشد.

علاوه بر این آمارهایی که در مورد سهم برندها از بازار لوازم خانگی در این مستند و در دیگر محتواهای خبری و تبلیغاتی منتشر شده از زبان مسئولان مختلف عنوان می شود، نیاز به شفاف سازی و تایید مسئولان آماری وزارت صمت دارد.

این آمار به تفکیک اقلام و سهم برندهای داخلی در تولید در وزارت صمت موجود است و ضروری است اطلاعات به صورت دقیق و منطبق با آمارهای وزارت صمت عنوان شود.

تولیدکنندگان حاضر در مستند ساید بای ساید ، معتقدند که تحریم های آمریکا علیه ایران در کنار آسیب هایی که داشت، منافعی هم برای اقتصاد ایران به همراه آورد که از جمله آن بروز ظرفیت های تولید بود؛ آن ها با تکیه بر همین استدلال معتقدند که باید درهای کشور را روی برندهای کره ای بست تا تولیدکنندگان داخلی بتوانند به توان تولیدی ال.

جی و سامسونگ برسند.

حال باید پرسید که این شرکت های داخلی بدون همکاری با شرکت های معتبر خارجی چگونه می خواهند خود را به سطح آن ها برسانند؟ آیا صرف تکیه بر شرکت های دانش بنیان داخلی می توان پابه پای تکنولوژی روز جهان پیش رفت؟ مشخصاً در این مدت برندهای خارجی هم بیکار نمی نشینند و در حالی که تولیدکنندگان ایرانی به ظاهر برای رسیدن به آن ها تلاش می کنند، ال.

جی و سامسونگ نیز به تکنولوژی های جدیدی دست خواهند یافت.

صنعت لوازم خانگی ایران؛ دیپلمه ای که می توانست استاد تمام باشد یکی از تولیدکنندگان حاضر در مستند پخش شده از شبکه یک در بخشی از گفت وگو اشاره دارد که نباید یک دیپلمه را با یک فوق دکتری مقایسه کرد؛ اگر شش سال به تولیدکنندگان ایرانی که حکم فرد دیپلمه را دارد، فرصت دهند، خود را به رقبای کره ای که فوق دکتری هستند، خواهند رساند.

این صحبت در حالی مطرح می شود که در ابتدای همین مستند به تأسیس کارخانه ارج در سال 1316 اشاره می شود؛ درست زمانی که شرکت سامسونگ در حوزه ماهی گیری و شیلات فعالیت داشت.

آیا 84 سال زمان کمی برای پیشرفت در هر صنعتی محسوب می شود؟ طی هشت دهه اخیر چه بهبودی در حوزه مدیریت صنایع ایران رخ داده که با ادامه آن در شش سال آینده بتوان امیدوار بود؟ چنانچه در اقتصاد دولتی ضدرقابت فضایی برای پیشرفت داشت، اکنون صنعت لوازم خانگی ایران حکم استاد تمام را برای هر برند خارجی داشت تا کسی نتواند آن را در مقایسه با کره ای ها یک دیپلمه بخواند.

دهه ها فاصله بین ایران و بازارهای جهانی متأسفانه طی دهه های اخیر برندهای ایرانی از لحاظ کیفی و تکنولوژیک نه تنها بازار را به کره ای ها واگذار کرده اند، بلکه امروز ترک ها و چینی ها هم جلوتر از ما گام برمی دارند و به مراتب سهم بیشتری از بازارهای منطقه ای و جهانی دارند.

حتی عراق و سوریه که جزو شرکای تجاری ایران به حساب می آیند در حوزه لوازم خانگی با ترکیه ارتباط بیشتری نسبت به ایران دارند.

این امر نشان می دهد که صنعت لوازم خانگی ایران با بازار جهانی و رقبای بین المللی دهه ها فاصله دارد و این فاصله را نمی توان طی شش سال جبران کرد.

در حالی که طی دهه های اخیر کشورهای مختلف پیشرفت های کیفی و تکنولوژیک چشمگیری داشته اند، فعالان بازار لوازم خانگی ایران در نبود برنامه و عمق یافتن مدیریت دولتی، گذشته درخشان خود را هم از بین برده اند.

در حالی که کره توانست با برندهایی نظیر ال جی و سامسونگ به قلب تپنده بازار جهانی لوازم خانگی تبدیل شود، اما برندهای معتبر و قدیمی نظیر ارج در ایران سرنوشتی جز نابودی نداشته اند.

اکنون نیز ساخت مستندهای پرتناقضی نظیر ساید بای ساید و صحبت های مطرح شده در آن زنگ خطر برنامه ریزی تعدادی از برندها برای انحصارگرایی در بازار لوازم خانگی ایران و کنار زدن برندهای دیگر دارد.

البته طی این سال ها تولیدکنندگان دیگر و حتی انجمن صنایع لوازم خانگی به حمایت های بی چون و چرای دولت از تعدادی از تولیدکنندگان، اعتراضاتی داشته اند.

برخی فعالان این صنعت می گویند برخی تولیدکننده های داخلی از کانال های خاصی حمایت می ‎شود و بر مبنای همین ارتباطات نه تنها تاکنون بیش از سایر رقبایش از ارز دولتی بهره مند بوده، بلکه تسهیلاتی همچون کارت خرید لوازم خانگی هم در اختیار مشتریان آن قرار ‎گرفته است.

چندی پیش نیز زمزمه اختصاص 600 میلیون دلار از کل 1٫5 میلیارد دلار ارز مورد نیاز صنعت لوازم خانگی به یکی از تولیدکننده های داخلی انتقاد سایر فعالان این صنعت و انجمن صنایع لوازم خانگی را به دنبال داشت.

سرنوشت خودروسازان در انتظار برندهای داخلی لوازم خانگی؟ کارشناسان اقتصادی معتقدند حمایت از تولید ملی بدون افزایش رقابت پذیری در بازار امری شدنی نیست.

موضوعی که با بسته ماندن مرزها به روی کالاهای خارجی و ممنوعیت واردات محقق نمی شود و بازار در انحصار برندهایی خاص می ماند.

همچنین زمانی کشوری مرزهای خود را برای واردات محصولی خاص می بندد که در تولید آن محصول بستر های مناسب آماده باشد.

به عنوان مثال زمانی در صنعت خودروسازی کره جنوبی این اتفاق برای حمایت از برند های داخلی رخ داد که صنایع بالادستی مانند قطعه سازی به رشد لازم و خودکفایی رسیده بودند.

در حالی که امروز صنایع بالادستی مرتبط با صنعت لوازم خانگی ایران قدرت و پیشرفت چندانی ندارند و از تکنولوژی روز بسیار عقب مانده اند.

امروز اگر قطعه سازان چینی به داد تولیدکنندگان نرسند، قطعاً بسیاری از خطوط تولید به حالت تعطیل و نیمه تعطیل درمی آیند.

در داخل خود ایران چنین سیاستی در صنعت خودروسازی تجربه شده است؛ این صنعت بدون توجه به توسعه صنایع بالادستی، هر گونه ارتباط با خارج و شرکت های بین المللی را قطع کرد تا امروز متقاضیان خودرو برای خرید خودروهای از رده خارج بیش از 100 میلیون تومان وجه بپردازند و بابت معامله مستقیم با خودروسازان در صف های قرعه کشی آن ها بنشینند.

علم و تجربه توأمان نشان می دهند سیاست انزواطلبی نه تنها هیچ گاه منجر به بهبود کیفیت و کاهش قیمت محصولات تولیدی نشده، بلکه خودروسازان را به دردانه ای برای دولت، وزارت صمت و بانک مرکزی تبدیل کرده که همواره مورد حمایت بی چون و چرا قرار داشته اند.

حال پخش مستندهایی نظیر ساید بای ساید نشان می دهد برخی از تولیدکنندگان لوازم خانگی نیز بدشان نمی آید که حکم سایپا و ایران خودرو را در صنعت لوازم خانگی پیدا کنند.

البته ممنوعیت واردات در ایران گویا یک معنا بیشتر ندارد و آن ارائه مجوز برای قاچاق کالا به ایران است.

همان طور که اکنون در بازار لوازم خانگی برند ال.

جی و سامسونگ به وفور یافت می شود، اما قیمت محصولات آن حداقل سه تا چهار برابر زمانی است که در ایران فعالیت قانونی داشتند.

برندهای داخلی نیز از این فرصت بیشترین استفاده را برده و نرخ محصولات خود را تا بیش از دو برابر بالا برده اند.

اتفاقی که هم دولت و هم مصرف کنندگان را متضرر ساخته است.

در نتیجه به جای ساخت مستندهای تبلیغاتی و فرافکنی، شاید بهتر باشد که در صورت ایجاد توافق های جدید بین المللی دیگر فرصت را برای انتقال دانش و تکنولوژی از دست ندهیم و به اسم حمایت از تولید ریشه بر تیشه اقتصاد کشور نزنیم.

دهه هاست که با همین شعارها صنایع ایران نتوانسته اند از مونتاژکاری عبور کنند و عده ای انحصارطلب با روابط خاص خود باعث عقب ماندگی صنعت شده اند.

اکنون نیز به نظر می رسد همین افراد با دادن آدرس غلط به دنبال تأمین منافع شخصی خود هستند.

در حالی که موفقیت برندهای خارجی در ایران نه ارتباطی به ساخت و پخش سریال های کره ای دارد و نه برد 6 بر 2 ایران در زمین بازی فوتبال منجر به شکل گیری چنین بازاری شده است.

بلکه این کیفیت و تکنولوژی به کاررفته در محصولات لوازم خانگی کره ای است که سلیقه ایرانیان را به سمت خود کشانده است.

در حالی در انتهای مستند ساید بای ساید دو راه پیش روی بازار لوازم خانگی ایران قرار داده می شود که شاید تلفیقی از این دو راه، تنها مسیر باقی مانده برای اقتصاد ایران باشد و آن هم ارتباط با کشورهای خارجی برای انتقال تکنولوژی روز دنیا و استفاده حداکثری از ظرفیت های داخلی و حرکت در جهت بومی سازی و تعمیق ساخت داخل است.


کلید واژه ها: ساید بای ساید - حامی مالی - مذاکرات ایران و آمریکا - مستند - فیلم مستند - ایران و آمریکا - تولیدکنندگان - شرکت - مالی - حامی - شبکه یک سیما - کاهش قیمت ها - لوازم خانگی - بازار ایران - داخلی - خارجی - ایران - عوامل - بین المللی - مصرف کننده - کاهش قیمت - رفع تحریم - فیلم - آغاز - کاخ سفید - رسانه ای - مذاکرات - اقدامات - شبکه یک - تلاش ها

آخرین اخبار سرویس:
افزایش تولید میگو و خاویار، نتیجه توسعه زیرساخت شیلاتی در گلستان

قاچاق کالا امری ناپسند و زیان بار برای اقتصاد و تجارت شفاف در کشور است

طرح بزرگ توسعه فضای سبز در شهرداری منطقه یک همدان آغاز شد

پارسال جهش بی نظیری در حوزه ساخت بزرگراه در سیستان و بلوچستان رخ داد

شمش، میلگرد، قیر و عایق رطوبتی، پذیرش های جدید بورس کالا

تسویه مطالبات مراکز غیردولتی و دانشگاهی تا پایان آذر 99

خشکسالی، تنش و چالش های بی آبی

قاچاق کالا امری ناپسند و زیان بار برای اقتصاد و تجارت سالم و شفاف درکشور است/ تاکید بر زدوده شدن پدیده ناگوار کولبری از چهره مرزهای کشور با حمایت اقتصادی، اشتغالزایی و مهارت افزایی برای مرزنشینان

سال 99 ؛ نرخ بیکاری حدود 10 درصدی افراد 15 ساله و بالاتر

قطعات و خدمات مهندسی در فهرست صادرات ایران خودرو/ افزایش تولید سایت آذربایجان در دستور کار

قیمت ارز در بازار آزاد تهران 21 اردیبهشت 1400/ قیمت دلار مشخص شد

تقاضای فرآورده های نفتی در خاورمیانه افزایش می یابد

گام بلند استان در توسعه فرهنگ کتابخوانی

طلا در مس

درخشش طلا در بازار

بازدید مشاور رییس جمهور از دو شرکت تولیدی در منطقه آزاد ارس

فوری/ صدور احکام دانشجو معلمان

نیمی از جمعیت ایتالیا واکسینه می شوند؛ ماسک اجباری نیست

دولت در خصوص عملکرد مدیریت ارزی بانک مرکزی بیانیه ای صادر کرد

سراشیبی رقابت بازار سرمایه با رمز ارزها

افزایش ظرفیت تزریق واکسن در کشور به بیش از یک میلیون در روز/ شیوع کرونا در همه استان ها از جمله تهران سیر نزولی را طی می کند/ اتصال بیش از 40 دانشگاه به سامانه ثبت نام واکسن/ الگوی متفاوت واکسیناسیون در شهر ها و روستا های زیر 20 هزار نفر

نسخه جدید شورای رقابت برای قیمت گذاری خودرو

آغاز فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن مشترک ایران و کوبا در یزد

بورس کازینو شده است!؟ / قیمت کماسه یک ششم شد

بیانیه دولت در خصوص عملکرد مدیریت ارزی بانک مرکزی

احصاء صنایع معدنی و فرآورده های معدنی در آذربایجان شرقی آغاز شده است

ساختار مدیریت کل اعتبارات بانک مرکزی تغییر کرد

42 هزار کشاورز گیلانی شالیزارهایشان را بیمه کردند

بیش از 17 میلیارد تومان طرح عمران شهری در خرم آباد افتتاح شد

قیمت طلا امروز سه شنبه 21 اردیبهشت 1400+ جدول

کاهش 35 درصدی حجم آب سد یامچی

استاندار البرز: واکسن های رازی پاستور و اکتورکو در مراحل پایانی تست قرار دارند

لیست ناقص یارانه بگیران می تواند مرجع واکسیناسیون باشد؟

کشف و جمع آوری 23 دستگاه ماینر در نوشهر

توافق برای ترانزیت و ترخیص مرغ های وارداتی

توزیع 150 هزار بسته معیشتی در رزمایش کمک های مومنانه در سراسر کشور

استخدام سرپرست حسابداری شعبه فروش در احیا نان ایرانیان در اصفهان

خسارت 48 میلیاردی سیلاب و تگرگ به مزارع شهرستان آران و بیدگل

استخدام 2 عنوان شغلی در شرکت نهاده گستر گوهر ثمر در شیراز

قیمت دلار امروز سه شنبه 21 اردیبهشت 1400+ جدول نرخ ارز

افتتاح دیسپاچینگ ملی با سرمایه گذاری 1144 میلیارد تومان

استخدام انباردار آقا در شرکت جهان صادرات (راپیدو) در تهران

ساختار مدیریت کل اعتبارت بانک مرکزی به عملیات پولی و اعتباری تغییر کرد

قیمت دلار صرافی ملی امروز 21 اردیبهشت 1400

آخرین قیمت انواع کنسول بازی و لوازم جانبی آن در بازار (21 اردیبهشت) + جدول

استخدام خشک کار حرفه ای و وردست خشک کار در قنادی - همدان

تغییر در ساختار مدیریت کل اعتبارات بانک مرکزی

رویارویی یک عرضه اولیه با بازار قرمز بورس!

نرخ مشارکت کم شد بیکاری کاهش یافت

میزان زکات فطره در استان البرز اعلام شد

قیمت روز آپارتمان در تهران؛ 21 اردیبهشت 1400

تقاضای برای فرآورده های نفتی در خاورمیانه افزایش می یابد

خبر بد برای مسکن اولی ها/ توقف فعالیت صندوق پس انداز مسکن

استقبال 20 هزارنفری از صدور کارت هواداری پرسپولیس

لیست ناقص یارانه بگیران، مرجع واکسیناسیون؟!

سامانه گندزدایی آب شرب استان یزد راه اندازی می شود

تقویت تمامی مولفه های شهری در بافت قدیمی شیراز

تورم درب کارخانه چین به بالاترین سطح 3 ساله رسید

گزارش عملکرد اسنپ در سال 1399

تغییر و تحول ساختاری در بانک مرکزی

تابستان سختی در زمینه مصرف برق در استان بوشهر خواهیم داشت

محدودیت های تردد در همه ورودی های استان بوشهر اعمال می شود

دولت در خصوص عملکرد مدیریت ارزی بانک مرکزی بیانیه ای صادر کرد

سرود غم انگیز ناصرخسرو

مزایده عمومی معادن استان تهران آغاز شد

نگرانی از ایجاد انحراف در مسیر رود هیرمند به سمت افغانستان

تحویل 20 هزار دستگاه مولد برق خورشیدی به عشایر آغاز شد

رهاسازی بیش از100 هزارقطعه کپوردر استخرهای آب کشاورزی آذربایجانغربی

بیش از 12 هزار تن خیار گلخانه ای ایرانشهر در بازار

بازارچه ملوانی در بندرپل راه اندازی می شود

150 دستگاه ماینر قاچاق در تبریز

ارزش یوان چین در برابر دلار به بالاترین نرخ سه سال اخیر رسید

استخدام کارشناس فروش حضوری در پارس سهند رادیاتور در کهگیلویه و بویراحمد

قیمت انواع سکه و طلا 18 عیار در روز سه شنبه 21 اردیبهشت 1400

استخدام پشتیبان فروش در شرکت پارس سهند رادیاتور در خراسان شمالی

اعتبارات لازم برای پایداری برق دشتی تامین می شود

استخدام پشتیبان فروش در شرکت پارس سهند رادیاتور در کهگیلویه و بویراحمد

دیسپاچینگ ملی پیشرفته کشور افتتاح شد

افزایش یک ساعته سرویس دهی قطار شهری مشهد در روز عید فطر

استخدام همدان – شهر و استان همدان – 21 اردیبهشت 1400

صادرات فولاد آزاد شد+عکس

آخرین قیمت انواع تبلت در بازار (21 اردیبهشت) + جدول

استخدام کارشناس فروش با مزایا در مجموعه لوازم خانگی تک کالا در تهران

پرفروش ترین خودروهای سبز در بازار چین | تصاویر

دومین کتابخانه مادر و کودک گیلان در صومعه سرا گشایش یافت

استخدام کارشناس فروش حضوری در شرکت پارس سهند رادیاتور در خراسان شمالی

آغاز برداشت گل محمدی از گلستان های گیلان

ظرفیت های معدنی استان خراسان جنوبی فرصتی برای رونق اقتصادی و اشتغالزایی است

بیانیه مهم دولت در خصوص عملکرد مدیریت ارزی بانک مرکزی

استخدام پشتیبان فروش در شرکت پارس سهند رادیاتور در چهارمحال و بختیاری

استخدام کارشناس فروش حضوری در شرکت پارس سهند رادیاتور در چهارمحال و بختیاری

گردش 200 میلیاردی کالای قاچاق در بازار لوازم خانگی/ خبری از نظارت نیست

راهکار هایی برای حل بحران سالمندی در کشور

فردا آخرین روز فعالیت نمایشگاه مجازی قرآن/ امکان خرید کتاب تا ساعت 24 چهارشنبه

زنگ خطر نوبت بندی آب در پایتخت به صدا درآمد

شرط و شروطی برای بازگشت خارجی ها به بازار لوازم خانگی

سالمندان چگونه برای دریافت واکسن کرونا اقدام کنند؟

صدور بیش از 5هزار 750 مجوز ایمنی در شرکت گاز اردبیل

پرداخت مابه التفاوت حقوق فروردین بازنشستگان طی روزهای آینده/ صدور فیش های حقوق بازنشستگان در سال 1400

بهره برداری از 94 پروژه در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی/ اشتغالزایی مستقیم برای سه هزار نفر

حامی مالی مستند ساید بای ساید کیست؟

حامی مالی مستند ساید بای ساید کیست؟