مطالب مرتبط:
بازار سرمایه از لحاظ شفافیت و نقدشوندگی وضعیت مطلوبی ندارد
نامه مهم رییس سازمان بورس با همتی
نامه رییس سازمان بورس به بانک مرکزی در مورد نرخ تسعیر ارز/ یورو 12900 و دلار 11 هزار تومان تعیین شد
نامه رییس سازمان بورس به عبدالناصر همتی
نامه رییس سازمان بورس به بانک مرکزی در مورد نرخ تسعیر ارز/ یورو 12900 و دلار 11 هزار تومان تعیین شد
-205 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 29 فروردین 1400 ساعت 03:002021-04-17اقتصادي

رییس سازمان بورس: بازار سرمایه از لحاظ شفافیت و نقدشوندگی وضعیت مطلوبی ندارد


رییس سازمان بورس با اشاره به این که بازار سرمایه باید از همه پارامترها و زیرساخت های لازم برای شفافیت و نقدشوندگی برخوردار باشد، گفت: هیچکس ادعا نمیکند که بازار سرمایه در حال حاضر از لحاظ این زیرساخت ها در وضعیت مطلوبی قرار دارد.

- ": محمدعلی دهقان دهنوی  طی نشستی در کلاب هاوس گفت: سال گذشته بازار سرمایه به رغم همه فراز و نشیب ها جایگاه جدیدی را در اقتصاد کشور به نام خود ثبت کرد و امروز نام بورس به عنوان یک نهاد مهم اقتصادی در کشور مطرح است.

خانواده 57 میلیونی بازار سرمایه رییس سازمان بورس و اوراق بهادارادامه داد: به واسطه آزادسازی سهام عدالت، خانواده بازار سرمایه به مرز 57 میلیون نفر رسیده و بیش از 90 درصد جمعیت کشور با این نهاد مهم اقتصادی در ارتباط هستند.

با توجه به این فراگیری نقش جدیدی برای جایگاه مهم بازار سرمایه در اقتصاد تعریف شد.

دهقان دهنوی با بیان اینکه بازار سرمایه در معادلات اقتصادی کشور به عنوان یک متغیر مهم در نظر گرفته می شود، افزود: در این شرایط، چگونگی توسعه بازار سوال اصلی است.

بر این اساس رویکرد جدیدی برای توسعه بازار در دستور کار نهاد ناظر بازار سرمایه قرار دارد و محور آن توسعه مولفه های درونی بازار در میان مدت و بلندمدت است.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت های بی نظیری همچون نهادهای مالی و ابزارهای مالی درون بازار سرمایه وجود دارد، ادامه داد: حذف موانع و قوانین دست و پاگیر پیش روی شرکت های سرمایه گذاری و هلدینگ ها، اولین گام بود و باید از ظرفیت نهادهای مالی بازار برای توسعه استفاده کنیم که نمونه آن را در اسفندماه شاهد بودیم.

بازاربدهی به کمک بازار سرمایه می آید رییس سازمان بورس افزود: توسعه ابزارها و بهره برداری حداکثری از آنها از جمله ریپو نیز در دستور کار قرار دارد.

دستور العمل قرارداد ریپو در حال بررسی است و شرکت ها می توانند با این ابزار از منابع مالی مازاد یکدیگر بهره برداری کنند.

این مساله افزایش کارایی شرکت ها و افزایش دارایی پورتفوی آنها را به همراه دارد.

ضمن این که بازار بدهی نیز به کمک بازار سرمایه می آید.

بازار سرمایه در مسیر توسعه سخنگوی شورایعالی بورس با تاکید بر اینکه موارد ذکر شده تنها بخشی از برنامه های جدید نهاد ناظر بازار است، گفت: تسهیل همه فرایندها، تقویت نظارت، حمایت از حقوق سهامداران خرد، افزایش شفافیت و موارد مهم دیگر برای حرکت در مسیر توسعه بازار سرمایه به زودی اجرایی می شود.

انتشار 24 هزار میلیاردتومان اوراق در گام نخست وی در پاسخ به سوالی مبنی بر حجم انتشار اوراق در سال گذشته و برنامه های سال جاری گفت: سال گذشته 220 هزار میلیارد  تومان اوراق در بازار سرمایه منتشر شد که از این میزان 180 هزار میلیارد تومان اوراق دولتی بود و مابقی به اوراق شرکت ها تعلق داشت.

بیش از 400 درصد رشد انتشار اوراق خصوصی را در این سال شاهد بودیم و هم اکنون راه برای حضور گسترده شرکتها در بازار سرمایه هموار است.

این درحالی است که در اولین گام شرکت ها برای انتشار 24 هزار میلیارد تومان اوراق اعلام آمادگی کردند.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه موانع انتشار اوراق برای شرکت های سرمایه گذاری و هلدینگ های بزرگ برداشته شده است، ابراز داشت: البته طبیعی است که شرکت ها بر اساس منافع خود عمل کنند و سهام شرکت های مدنظر خود را مورد حمایت قرار دهند.

اما سازمان بورس و اوراق بهادار به طور جد بر این موضوع نظارت دارد که منابع حاصل از انتشار این اوراق در بازار سرمایه و خرید سهام صرف شود.

دهقان دهنوی ابراز امیدواری کرد که حجم این اوراق از 24 هزار میلیارد تومان فراتر رود و با بیان اینکه دولت حجم بالایی تامین مالی را از طریق بازار سرمایه انجام داده، تصریح کرد: البته باید توجه داشت که انتشار اوراق شرکتی در سال گذشته به 36 هزار میلیارد تومان رسیده که 4 برابر سال پیش از آن است.

وی با اشاره به افزایش سرمایه 206 هزار میلیارد تومانی شرکت ها، ادامه داد: از برنامه های سازمان بورس، انجام عرضه های اولیه از طریق صرف سهام است.

سخنگوی سازمان بورس با اشاره به اینکه تعداد شرکت های سهامی عام بسیار اندک است و بازار اولیه باید تقویت شود، ابراز داشت: هر برنامه توسعه ای در این زمینه، بازگشت به بازار و تقویت اقتصاد را به دنبال دارد.

این در حالی است که بازارگردانی در اولویت برنامه ها قرار گرفته است که البته باید نواقص آن برطرف شود.

وی با اشاره به اینکه در مقطعی از بانک ها و حقوقی ها برای حمایت از بازار درخواست همکاری و کمک شد، گفت: این امر موجب می شود تا فضای با ثبات تری را شاهد باشیم.

از سوی دیگر، انتشار اوراق فروش تبعی و همچنین سهام خزانه اقدام بسیار مناسبی بود که باید توسعه یابد.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار ادامه داد: از سوی دیگر باید مولفه های تاثیر گذار بر اقتصاد را نیز مدنظر قرار داد.

باید به جایی برسیم که بازار سرمایه از ابزارهای کافی برای ثبات خود چه در دوران رکود و چه دوران صعود برخوردار باشد.

بازار سرمایه، موضوعی ملی است رییس سازمان بورس در پاسخ به سوال دیگری در خصوص قیمت گذاری دستوری و تاثیر آن در بازار گفت: همواره عنوان کرده ام و مجددا تاکید میکنم که بازار سرمایه امروز یک موضوع ملی است.

حدود 90 درصد مردم کشور در این بازار فعالیت دارند.

نباید با قیمت گذاری حقوق سرمایه گذار را تحت تاثیر قرار دهیم.

باید سرمایه گذاری در بخش مولد اقتصاد از توجیه پذیری برخوردار باشد.

نباید به بازار سهام ضربه وارد کنیم.

قیمت گذاری دستوری با تولید، سرمایه گذاری، اهداف اقتصادی کشور، برنامه های توسعه ای و سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها هماهنگی ندارد.

دهقان دهنوی با بیان اینکه تلاش می شود تا دیگر شاهد قیمت گذاری نباشیم، تصریح کرد: چنانچه قرار به تعیین قیمت باشد، باید سازمان بورس به عنوان یکی از پایه های اصلی، حضور داشته باشد.

البته چنانچه چنین روندهای قیمت گذاری دستوری ادامه یابد، اعلام جرم و شکایت برای دفاع از حقوق سهامداران به جریان می افتد.

وی با اشاره به اینکه بازار سرمایه ذاتا رفتاری های پیش واکنشی زیادی دارد، گفت: در واقع بازار سرمایه خیلی زود نسبت به رخدادهای اقتصادی واکنش نشان داده و گاهی واکنش ها بیش از اندازه اصلی است.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه قیمت گذاری برای اقتصاد سم است افزود: وظیفه و اولویت اصلی سازمان بورس دفاع از حقوق سهامدار است، از آن دفاع می کنیم.

دبیر شورایعالی بورس در بخش دیگری از گفتگوی خود با خانواده بازار سرمایه و در پاسخ به سوالی مبنی بر اقدامات جدید سازمان بورس در مسیر افزایش نقدشوندگی و شفافیت گفت: بازار باید از همه پارامترها و زیرساخت های لازم برای شفافیت و نقدشوندگی برخوردار باشد.

هیچکس ادعا نمیکند که بازار سرمایه در حال حاضر از لحاظ این زیرساخت ها در وضعیت مطلوبی قرار دارد.

باید و حتما برای اجرای مطلوب و پایدار بازارگردانی برنامه های مشخصی داشته باشیم.

توسعه فرهنگ سهامداری و آموزش مدیریت ریسک نیز بازطراحی و عملیاتی می شود.

برای دستیابی به این چشم انداز باید تصمیمات درست و دقیق داشته باشیم.

کارگزاری های جدید در راهند وی افزود: دستورالعمل کارگزاری ها نیازمند بازنگری است.

تسهیل صدور مجوز ها در این نهاد اولویت محسوب می شود و در حال تدوین و نهایی شدن است.

این دستورالعمل به زودی ابلاغ و فضا برای ورود کارگزاران جدید فراهم می شود.

دهقان دهنوی با اشاره به اینکه تشکیل کانون سرمایه گذاران حقیقی از دیگر برنامه های سازمان است، ادامه داد:  سهامداران حقیقی نیاز دارند که از یک تریبون رسمی، درخواست ها و مطالبات خود را اعلام کنند.

این موضوع در دستور شورای عالی بورس است و از نظر حقوقی مشکلی ندارد.

برنامه ریزی لازم برای اجرای انتخابات اعضای هیأت مدیره این کانون در حال تدوین است و امیدواریم در آینده نزدیک شاهد راه اندازی کانون سرمایه گذاران حقیقی باشیم.

نرخ سود بالا، سم بازارهای مالی و پولی وی با اشاره به اینکه می توان ادعا کرد که بازارسرمایه ناجی اقتصاد در سال گذشته بود، افزود: قرار است منابع قابل توجهی از صندوق توسعه وارد بازار شود.

توجه به نرخ بهره نیز از دیگر موارد مهم است.

این نرخ باید به گونه ای تنظیم شود که هم بازار بانکی و هم بازار سرمایه در وضعیت مناسبی قرار داشته باشند.

رییس سازمان بورس و اوارق بهادار با اشاره به اینکه نرخ سود بالا برای هردوبازار پولی و مالی سم است، ادامه داد: افزایش نرخ سود، افزایش هزینه مالی بانک ها را در پی خواهد داشت.

هم اکنون نرخ سپرده ها مشخص و نرخ 16 درصد کوتاه مدت یک سال برای آنها است.

بنابراین نباید نرخ بهره بین بانکی که حتی یک روزه هم است بالاتر از این ارقام باشد و به 20 هم برسد.

وی ادامه داد: پرداخت سود بالاتر از سودهای مصوب، برهم زدن آرامش بازارها را به دنبال خواهد داشت.

تسریع در فرایند افزایش سرمایه ها رییس سازمان بورس با بیان اینکه یکی از فرایندهایی که باید بررسی و بازنگری شود، موضوع افزایش سرمایه شرکت ها است، خاطرنشان کرد: به منظور تسریع کارها می توان نظارت پیشین را به نظارت پسین تبدیل کرد.

دهقان دهنوی با تاکید بر اینکه مانع زدایی برنامه اصلی سازمان بورس در همه جوانب است، افزود: انتشار پیش بینی سود نیز یکی از مواردی است که به شفافیت کمک می کند.

در همین راستا الگویی مناسب نیز برای شرکتهای مشاور سرمایه گذاری و شرکتها تحلیلی ارایه خواهد شد تا هر چه بیشتر شاهد حاکمیت تحلیل در بازار سرمایه باشیم.

وی تصریح کرد: تحلیل سناریوی EPS باید بر اساس متغیرهای اصلی تاثیر گذار بر شرکتها باشد، از همین رو، به زودی الگویی مناسب در این زمینه ارایه خواهد شد.

دهقان دهنوی با اشاره به محدودیت های سیستم بانکی در خصوص بحث تسهیلات بانکی در قبال سهام؛ ابراز داشت: باید این موضوع در ذهن سیاست گذار شفاف شود که ارایه تسهیلات برای خرید سهام و فعالیت در بازار سرمایه، کمک به چرخه اقتصاد است.

اهمیت بالای فضای مجازی سخنگوی سازمان بورس با اشاره به اهمیت اخبار و اطلاعات در بازار سرمایه گفت: در دنیای جدید فضای مجازی از اهمیت بالایی برخوردار است و سازمان بورس باید از این ابزارها استفاده بیشتری کند.

البته تخلفاتی نیز در فضای مجازی وجود دارد که از فضای مشاوره خارج شده و به سمت هدفمند به یک یا چند سهم منتهی می شود.

باید رفتار مفید از مخرب تفکیک شود.

می توان با صدور مجوز، فعالیت های سالم و مخرب را تفکیک کرد و اگر کسانی تخلف داشتند، موضوع به قوه قضا ارجاع شود.

دامنه نوسان فعلی موقتی است رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در مقابل پرسش دیگری مبنی بر اصلاح دامنه نوسان پاسخ داد: در خصوص دامنه نوسان بحث زیادی در میان فعالان بازار سرمایه وجود دارد.

شخصا معتقدم که محدود کردن دامنه نوسان در بلند مدت نه کار مناسبی است نه مفید و ما هم محدودیت فعلی را برای زمان کوتاهی اعمال کردیم.

فضای نا اطمینانی به اقتصاد رو به کاهش است و فعالان اقتصادی  در فضای مناسبتری فعالیت می کنند.

بنابراین دامنه نوسان به صورت تدریجی مانند گذشته و متقارن می شود.

همچنین اگر فضای کلی بازار سرمایه مناسب باشد به سمت افزایش دامنه نوسان حرکت می کنیم.

بازنگری در کدهای بسته وی با اشاره به آیین نامه مصادیق دستکاری قیمتی و همچنین بسته شدن کدهای معاملاتی گفت: این آیین نامه میتواند با اعمال سلیقه زیادی همراه باشد.

بنابراین اجرای آن متوقف شد تا اصلاحات لازم صورت گیرد و تا زمانی که این سطح از اطمینان ایجاد نشود، اجرایی نمی شود.

همچنین تا زمانی که پرونده فرد با حکم قطعی همراه نباشد، ما مجاز به مسدود کردن کدهای معاملاتی نیستیم.

آزادسازی فروش سهام عدالت، منوط به شرایط بازار دبیر شورایعالی بورس به موضوع سرمایه گذاری بانک ها  در بازار سرمایه اشاره کرد و گفت: قانون رفع موانع تولید، محدودیت های زیادی برای سرمایه گذاری بانک ها درنظر گرفته است و در این مسیر باید بحث بنگاه داری و سرمایه گذاری بانک ها را از یکدیگر تفکیک کرد.

ایجاد شرکتها و صندوق های پروژه ای از جمله مواردی است که می تواند به تسهیل فرآیند سرمایه گذاری بانک ها در بازار سرمایه کمک شایانی کند.

سخنگوی سازمان بورس در ادامه به سهام عدالت نیز اشاره کرد و گفت: فروش سهام عدالت منوط به ثبات بازار و توسعه ظرفیت های لازم است.

پیشنهادهای خوبی در این زمینه ارایه شده که یکی از این موارد ایجاد صندوق های خاص برای فروش سهام عدالت است.

راهکار دیگر افزایش جذابیت این سهام است تا افراد به نگهداری آن ترغیب شوند.

در نهایت باید راهکاری ارایه شود که فشاری به بازار سرمایه وارد نکند و در عین حال، دارایی مردم و حقوق سهامداران حفظ شود.

لزوم توسعه فرهنگ سرمایه گذاری غیرمستقیم رییس سازمان بورس در پایان با اشاره به چشم انداز بازار سرمایه گفت: اگر در بازار سرمایه نگاه بلند مدت حاکم شود و تصمیم گیری بر اساس تحلیل و ارزندگی سهام باشد، نباید نگران تغییر و نوسان قیمتی باشیم.

باید رویکرد سرمایه گذاری غیرمستقیم را توسعه دهیم و فرهنگ سرمایه گذاری غیرمستقیم را ترویج کنیم.

چشم انداز حرکت بازار به سوی نقدشوندگی بالا و شفافیت است.

توسعه اقتصاد به دنبال توسعه بازار سرمایه  وی با بیان اینکه بازار سرمایه بازاری متصل به اقتصاد کشور است افزود: باید فضای مناسب و ابزارهای مناسب برای جوابگویی به افراد با درجه ریسک پذیری گوناگون ایجاد شود.

توسعه هر چه بیشتر بازار، تمرکز دارایی ها در بخش مولد اقتصاد و در نهایت رشد اقتصادی را به دنبال دارد.

روش ما در سازمان مبتنی بر تعامل، همکاری و انتقادپذیری است.

تلاش ما بر این است که مجموعه بازار سرمایه به عنوان یک خانواده در کنار هم باشند زیان برخی سهامداران در سال گذشته، مسوولیت سازمان بورس را سنگین تر می کند و تلاش زیادتری را می طلبد تا آینده روشن تری را شاهد باشیم.


کلید واژه ها: بازار سرمایه - رییس سازمان بورس - سرمایه - بازار - رییس سازمان - سازمان بورس - اقتصاد - زیرساخت ها - سازمان - نقدشوندگی - بورس - خانواده - اقتصادی - زیرساخت - کشور - میلیون - رییس - شفافیت - مطلوبی - اقتصاد کشور - دهقان - وضعیت - آزادسازی - نهاد - برخوردار - محمدعلی - ارتباط - هیچکس - واسطه - اوراق

آخرین اخبار سرویس:
استخدام اپراتور تولید در یک گروه صنعتی در شهرک صنعتی اشتهارد

استخدام کارشناس فروش حضوری (شیرآلات) در شیرآلات کیمیا در ایلام

استخدام کارشناس تولید آقا در شرکت دایا آرین دارو در محدوده شهرری

استخدام مدیر فنی مهندسی، سرپرست تولید و قالبساز در سیال نیرو صنعت در البرز

استخدام مدیر فروش خانم با حقوق ثابت و پورسانت و بیمه در تهران

استخدام کارشناس جذب و استخدام و کارشناس مالی و سرمایه گذاری در تهران

استخدام حسابدار خانم در یک شرکت تولیدی در تهران

واکنش وزیر صمت به افزایش قیمت خودرو توسط شورای رقابت

14 درصد از معاینات نزاع پزشکی قانونی مربوط به زنان مدعی همسرآزاری

درباره گورخر آفریقایی چه می دانید؟

استخدام چرخکار، خیاط، وسط کار پوشاک، اتوکار در شرکت پوشاک معتبر در تهران

استخدام کارمند فروش و بازاریابی در شرکت تکین ثبت در تهران

چگونه اقتصاد ایران بورس محور می شود؟ 

پای ارزهای دیجیتال به بازار هنر باز شد/ حراج نقاشی معروف بنکسی

جزییاتی از افزایش حقوق بازنشستگان

نیاز بیشتر 6 استان به اهدای خون / رشد یک درصدی اهدای خون در دهه اول ماه رمضان

نیاز بیشتر 6 استان به اهدای خون / رشد یک درصدی اهدای خون در دهه اول ماه رمضان

استخدام کارمند مالی و کارشناس بازرگانی در سیم و کابل فروزان یزد در یزد

استخدام نماینده علمی و فروش در فرشته سلامت پاسارگاد در خراسان رضوی

استخدام مدیر فروش در شرکت تولیدی صنایع روشنایی شب تاب در تهران

استخدام گرافیست در شرکت مارال چرم در البرز

استخدام ویزیتور داروخانه (فارمارپ) و مشاور فروش در داروخانه در شیراز

استخدام کارمند بازرگانی در شرکت پرتو سازان مهبد در تهران

دو علت اصلی مرگ زودهنگام مردان نسبت به زنان

راهکارهای کوتاه مدت و بلندمدت مقابله با خشکسالی

استخدام مدیر در شرکت ماهان تیک خودرو در هرمزگان

مالک دستگاه های ماینرِ در قم به 7.2 میلیارد ریال جریمه محکوم شد

استخدام کارشناس مناقصات (رشته عمران) در قزوین

تعیین عاملین منتخب فروش سیمان در اهواز برای ساماندهی بازار

استخدام بازاریاب حرفه ای، فروشنده ثابت و کارشناس فروش تلفنی در فارس

استخدام کارگر تولید آقا در شرکت خوشگوار در تهران

تگرگ 478 میلیارد تومان به باغات دماوند خسارت زد

50 خانه هلال در یزد راه اندازی شد/تجهیز امداد و نجات یزد به پهپاد

دلار به 12 هزار تومان و سکه به 5 میلیون تومان می رسد

وزارت خارجه باید مجری سیاست شورای عالی امنیت ملی باشد

استخدام کارگر ساده در یک رستوران زنجیره ای معتبر در تهران

استخدام کارشناس فروش حضوری (شیرآلات) در شیرآلات کیمیا در آذربایجان غربی

مرغداران، زنبورداران و دامداران لرستانی حمایت می شوند

استخدام کارمند بخش فروش (صنعتی) در تتا پاور در خراسان رضوی

استخدام کارشناس بازرگانی خارجی در اصفهان

همکاری شهرداری تهران با دولت برای احیا و بهره برداری مناسب از بافت تاریخی

هزینه رهن و اجاره آپارتمان در جمال زاده

استخدام مهندس برق و الکترونیک با بیمه و مزایا در شهر قدس

استخدام کارگر ساده با مزایا در یک گروه صنعتی در شهرک صنعتی اشتهارد

استخدام انباردار در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام مهندس کامپیوتر در پایشگران مدیریت طرح در تهران

استخدام مدیر مالی در شرکت بازرگانی آترا اکسین کارون در تهران

چند کتاب تازه منتشر شد

50 خانه هلال در یزد راه اندازی شد/تجهیز امداد و نجات یزد به پهپاد

هشدار مجدد بانک مرکزی به معامله گران رمزارزها؛ مخاطرات این معاملات بر عهده ی خودتان است

استخدام مدیر پروژه در شرکت پرشین راد گروه (پرادکو) در تهران

استخدام تکنسین تاسیسات ساختمان در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام کارشناس تحقیق و توسعه (R&D) در پایون بین الملل هیراد در البرز

استخدام نویسنده تخصصی تکنولوژی در تولید و صنعت گوهر آفرین پویا

استخدام 4 عنوان شغلی در شرکت تولیدی تارا ذوب در البرز

«موج دوم» واکسن های کرونا در راه است| امیدی برای کشورهای کم درآمد که هنوز به واکسن دسترسی ندارند

چند کتاب تازه منتشر شد

برخورد قضایی در انتظار کشاورزانی که مزارع خود را پس از برداشت می سوزانند

استخدام مدیر بازرگانی و کارشناس تعمیرات الکترونیک در اصفهان

استخدام حسابدار در شرکت پرشین راد گروه در تهران

استخدام سرپرست مکانیک در شرکت صنعت فیبر وینا در گیلان

استخدام کارگر خط تولید آقا با مزایا در شهرک صنعتی اشتهارد

خودرو در تعقیب دلار؛ قیمت انواع خودرو در بازار امروز 16 اردیبهشت 1400

استخدام ویزیتور و سرپرست فروش در شرکت پخش پدیده پایدار در تهران

واکنش عرضه مسکن به ریزش ها

قادر به تولید یک میلیون دوز واکسن کرونا در ماه هستیم

دومینوی ریزش در بازار دلا ر

قیمت روز گوشی موبایل امروز پنجشنبه 16 اردیبهشت 1400

تاکسیران ها در صف بی توجهی ارگان های دولتی

استخدام مدیر پروژه آقا (رشته مکانیک یا صنایع) در شرکت معتبر تولیدی در تهران

استخدام مدیر ساختمان در شرکت هتلداری و گردشگری هتلینو در تهران

استخدام وردپرس کار مسلط به سئو در یک شرکت معتبر در تهران

بیمه شخص ثالث راننده محور شد، نه خودرومحور

استخدام کارگر ساده، مونتاژ کار و CNC کار در شهرک صنعتی صفادشت

30 خطری که انسان و زمین را تهدید می کنند

چه کسانی مشمول دریافت وام 100 میلیونی ازدواج می شوند؟

جدول قیمت گوشی سامسونگ امروز پنجشنبه 16 اردیبهشت 1400

اعتماد و امنیت دو بال سرمایه گذاری خارجی

استخدام برنامه نویس در شرکت مدیریت هوشمند راستاد در تهران

بدون مدیریت مصرف، خاموشی حتمی است

ریزش دلار، سبزپوشی بورس، کاهش مقاومت سکه

مردم چهارمحال و بختیاری شب زنده داران قدر

ارزش سهام عدالت امروز پنجشنبه 16 اردیبهشت 1400

فروش اقساطی مدیران خودرو امروز پنج شنبه 16 اردیبهشت 1400/ قیمت محصولات مدیران خودرو

قیمت روز خودرو های سایپا و ایران خودرو امروز پنج شنبه 16 اردیبهشت 1400 + جدول لحظه ای قیمت خودرو

خبر مهم و فوری برای تهرانی ها

جدول قیمت گوشی شیائومی امروز پنجشنبه 16 اردیبهشت 1400

سرنوشت نقاشی های «باب راس» چه شد؟

تداوم بازرسی ها و معرفی اصناف متخلف به تعزیرات

استخدام حسابدار فروش در شرکت گل پخش طیف در شهرک صنعتی سیمین دشت

استخدام کارمند فروش و بازاریابی در شرکت اکووات در البرز

استخدام سرپرست بازاریابی و فروش در فروشگاه پارسیان دکور در اصفهان

استخدام بازاریاب با مزایای عالی در یک شرکت معتبر از کرمان

استخدام کارشناس امور بازرگانی خارجی خانم در الیاف سازان بهکوش در اصفهان

استخدام صندوقدار خانم در مجموعه صنعت غذایی مرادی در گیلان

چرا پول های بلوکه شده، فقط برای 30% ایرانی ها هزینه می شود؟

تهران نیازمند 600 مگاوات کاهش مصرف برق

مضرات نوشابه / اینفوگرافیک

استخدام حسابدار خانم در یک شرکت تولیدی بازرگانی در تهران

استخدام کارشناس بازاریابی در فروشگاه پارسیان دکور در اصفهان

رییس سازمان بورس: بازار سرمایه از لحاظ شفافیت و نقدشوندگی وضعیت مطلوبی ندارد

رییس سازمان بورس: بازار سرمایه از لحاظ شفافیت و نقدشوندگی وضعیت مطلوبی ندارد