مطالب مرتبط:
باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد اسلامی لامرد برتر کشوری شد
کمیسیون معاملات در سراهای نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی تشکیل می شود
انعقاد تفاهم نامه دانشگاه آزاد اسلامی و مرکز آموزش فنی و حرفه ای برخوار
برنامه دانشگاه آزاد اسلامی اسلامشهر برای جذب دانشجوی بین الملل/ 4 مدرسه عالی مهارتی راه اندازی می شود
واکسن پاکبانان گلستانی هم به مدیران شهری تزریق شد | رییس شبکه بهداشت علی آباد برکنار شد
-14 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 29 فروردین 1400 ساعت 00:152021-04-17دانش

12 دستاورد «آموزشیار» برای مدیران دانشگاه/ دانشگاه آزاد اسلامی برای راهبری شبکه علمی ابزار کارآمد دارد


سامانه «آموزشیار» ابزاری برای راهبری شبکه علمی دانشگاه، ارائه خدمات نوین و انضباط بخشی به خدمات آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی است.

- 12 دستاورد آموزشیار برای مدیران دانشگاه/ دانشگاه آزاد اسلامی برای راهبری شبکه علمی ابزار کارآمد دارد" سامانه آموزشیار ابزاری برای راهبری شبکه علمی دانشگاه، ارائه خدمات نوین و انضباط بخشی به خدمات آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی است.

گروه دانشگاه خبرگزاری آنا"- علیرضا محمدی؛ دانشگاه وظایف و مأموریت های مختلفی دارد و باید در جوامع گوناگون نقش مؤثری ایفا کند.

اگر دانشگاه ها می خواهند به تربیت قوه عاقله بپردازند از طریق دو بال فرهنگ و علم میسر است.

در این راستا دانشگاه آزاد اسلامی مأموریت خود را تربیت قوه عاقله قرار داده است و به سه دانش تخصصی، اجتماعی و مهارتی دانشجویان اهمیت می دهد.

این دانشگاه در مسیر تبدیل شدن به دانشگاه کارآمد و کارآفرین، اقدام به راه اندازی سامانه آموزشیار در سال 99 کرده است که نتایج مثبتی برای دانشجویان داشت.

این سامانه می تواند به بیش از یک میلیون دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی خدمات یکپارچه ارائه دهد.

خدمات آموزشی آموزشیار اعم از ثبت نام، انتخاب واحد، حذف و اضافه، کلاس آموزشی مجازی و.

است.

دکتر طهرانچی: اگر آموزشیار راه اندازی نمی شد، نمی توانستیم در شرایط کرونایی ثبت نام دانشجویان را با موفقیت انجام دهیم دکتر محمدمهدی طهرانچی، رییس دانشگاه آزاد اسلامی می گوید: لازم بود که نظام و ساختار آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی را به صورت پیوسته و در یک قالب استاندارد داشته باشیم، چراکه همان طور می دانیم در شبکه، تعداد اعضا مهم است که متأسفانه دانشگاه آزاد اسلامی در گذشته به تعداد اعضای شبکه توجه نداشت و هر یک از واحدها به صورت مجمع الجزایری فعالیت می کردند.

وی می افزاید: متأسفانه در این حوزه که اقتضای شبکه ای شدن است، کشور دچار مشکلات جدی است و هر دانشگاه، واحد و مرکز دانشگاهی برای خود سامانه ای را از سامانه های خارجی به عاریت گرفته بود؛ مبنای ما این است که دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاهی یکپارچه در سیاست گذاری، نظارت، پاسخگویی و چندوجهی در اجراست، بر این اساس سامانه مدیریت امور یکپارچه آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی راه اندازی شد.

به گفته رییس دانشگاه آزاد اسلامی، اگرچه برخی انتقادات نسبت به سامانه آموزشیار مطرح می شود، اما اگر این سامانه راه اندازی نمی شد، نمی توانستیم در شرایط کرونایی ثبت نام دانشجویان را با موفقیت انجام دهیم.

در واقع با راه اندازی سامانه آموزشیار در وهله اول مسائل مربوط به آموزش دانشگاه ساماندهی شد و در مراحل بعدی، کنترل و نظارت و برنامه ریزی برای ارتقای کیفیت صورت خواهد گرفت.

با این روش، رصد آموزش مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی به راحتی انجام می شود و برای برطرف کردن مشکلات موجود، سازوکار متناسبی به کار گرفته خواهد شد.

مدیریت واحد در مدل شبکه ای دانشگاه آزاد اسلامی، وجود سیستم کدینگ یکسان در تمام واحدهای دانشگاهی، یکپارچگی و ارتباط داده ها جهت کسب دانش، نظارت جامع و آمار و اطلاعات یکپارچه، کاهش ورود اطلاعات توسط کاربران و.

ازجمله ویژگی های سیستم اتوماسیون آموزش است.

در این سیستم امکاناتی برای اجرا و راهبری طرح های تعاون اعضای هیئت علمی، آزمون، دروس عملی و مهمانی ، انطباق پذیری دانشگاه ، تبدیل دانشگاه به شبکه هوشمند علمی و امکان ارائه دروس به صورت استانی و یا در سطح کل کشور در نظر گرفته شده است.

عطارزاده: 5 هدف کلان دانشگاه آزاد اسلامی برای مدیریت یکپارچه اطلاعات آموزشی ایمان عطارزاده، مدیرکل توسعه شبکه علمی هوشمند دانشگاه آزاد اسلامی در گفت وگو با خبرنگار آنا می گوید: در جهت حکمرانی و مدیریت یکپارچه اطلاعات آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی اهدافی شامل کاهش تمرکزگرایی و افزایش یکپارچگی سیستمی ، راهبری مدل شبکه ای دانشگاه ، انضباط بخشی اجرای فعالیت ها، برنامه ها و قوانین و مقررات در واحدهای دانشگاهی ، نظارت جامع، شفاف سازی و آمار و اطلاعات یکپارچه و بازمهندسی و هوشمندسازی در فرآیندها در دستور کار قرار گرفت.

حکمرانی و اقتدار مدیریتی از طریق سامانه آموزشیار به گفته وی، سامانه آموزشیار ابزاری برای راهبری شبکه علمی دانشگاه، ارائه خدمات نوین و انضباط بخشی به خدمات آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی است.

با حضور آموزشیار حکمرانی و اقتدار مدیریتی، برنامه ریزی، نظارت دقیق، شفاف سازی و تصمیم گیری بر اساس آمار اطلاعات برخط در ستاد مرکزی، استان ها و واحدهای دانشگاهی محقق شده است.

همچنین دستاوردهای ارزشمند عظیم حاصل شده، بزرگترین تحولی است که در دانشگاه آزاد اسلامی با مشارکت همه همکاران حاصل شده است.

مدیرکل توسعه شبکه علمی هوشمند دانشگاه آزاد اسلامی معتقد است: در حال حاضر آموزشیار به عنوان قلب تپنده دانشگاه وظیفه مدیریت و ارائه تمامی خدمات آموزشی و آمار و اطلاعات متمرکز به همه حوزه های ستادی، استان ها و واحدهای دانشگاهی را برعهده دارد.

وجود اطلاعات یکپارچه آموزشی موجب شد که دانشگاه بتواند برگزاری همه کلاس های مجازی را نیز به صورت متمرکز با موفقیت در شرایط کرونا مدیریت کند؛ به عنوان نمونه در ترم جاری بالغ بر 542 هزار کلاس درس ارایه شده است و این حجم برگزاری کلاس به صورت مجازی در هر هفته و به طور همزمان برای بیش از یک میلیون دانشجو در کشور بی نظیر است.

12 دستاورد مدیریتی آموزشیار عطارزاده توضیح می دهد: از جمله دستاوردهای مدیریتی ارزشمند سامانه آموزشیار می توان به مدیریت و نظارت متمرکز بر تمامی امور آموزشی، برنامه ریزی درسی، عناوین رشته ها، یکسان سازی کدینگ رشته ها، سرفصل های یکسان در واحدهای دانشگاهی ، سیستم پرداخت شهریه متمرکز توسط دانشجویان، امکان تسهیم لحظه ای پرداخت شهریه ها و گزارش های مالی مرتبط که تحولی عظیم در شفاف سازی مدل پرداخت ها در حوزه مالی دانشگاه است ، دسترسی به داشبورد مدیریتی آمار و اطلاعات به صورت ستادی و استانی و گزارش های تحلیلی مرتبط ، گزارش های وضعیت ارائه دروس توسط واحدها و استان ها، به عنوان نمونه ارائه بیش از 542 هزار کلاس درس برای ترم جاری و معرفی و ثبت نام متمرکز نو دانشجویان، مشاهده آمار برخط از داوطلبان پذیرش شده و معرفی شده به واحدها، داوطلبان در حال تکمیل پرونده الکترونیکی، ثبت نام شده، وضعیت انتخاب واحد نو دانشجویان و.

اشاره کرد.

ثبت 6 میلیون نمره در ترم نخست سال تحصیلی 1400-1399 وی ادامه می دهد: گزارش های متنوع از وضعیت انتخاب واحد، حذف و اضافه و پرداخت شهریه دانشجویان ، گزارش های برخط از متوسط دروس اخذ شده و یا متوسط تعداد واحدهای اخذ شده بر اساس مقطع و رشته های تحصیلی ، گزارش های ثبت نمرات دانشجویان، برای ترم اول سال تحصیلی 1400-1399 بالغ بر 6 میلیون نمره درسی دانشجویان ثبت شده است ، مجموعه ای از گزارش های تحلیلی آموزشی، شهریه و مالی که حوزه های مختلف دانشگاه را در نیل به اهداف نظارتی و تصمیم گیری های مدیریتی در سطح ستاد، استان و واحد دانشگاهی یاری می رساند ، بازمهندسی فرآیندهای رسیدگی به درخواست ها، ایجاد جریان های کاری (workflow)، شفاف سازی، تسهیل فرآیند پاسخ دهی، تسهیل گری و سرعت بخشیدن به درخواست ها ، سیستم احراز هویت بر اساس شماره موبایل به صورت متمرکز و امکان پاسخگویی و راهنمایی برخط به دانشجویان در بستر شبکه اجتماعی بومی و ایجاد این سیستم یکپارچه موجب شده است، حوزه های ستادی و واحدهای دانشگاهی با اشتیاق ارائه خدمات جدید را مطرح و مطالبه کنند که این درخواست ها و ایده های ارزشمند در جهت بهبود و توسعه عملکرد و نیز ارائه خدمات نوین سامانه در دستور کار توسعه قرار می گیرد از دیگر دستاوردهای آموزشیار برای مدیران واحدهای دانشگاهی است.

به گفته مدیرکل توسعه شبکه علمی هوشمند دانشگاه آزاد اسلامی، قطعاً فرآیند انتقال داده ها از سیستم های قبلی و استقرار چنین سیستم بزرگی با چنین حجم داده عظیم (بالغ بر چند ده میلیون رکورد اطلاعاتی)، وجود ساختارهای متنوع داده ای، داده های غیرهمگن و گاهی ناهمخوان و رویه ها و قوانین مختلف اعمال شده بر روی آن ها عاری از اشکال نبوده است، اما همه ارکان دانشگاه تمامی تلاش و عزم خود را بر رفع تمامی مشکلات معطوف داشته و مرحله به مرحله بر رفع موارد و توسعه های مطلوب مورد نیاز، گام بر می دارند.

استقرار سامانه آموزشیار به عنوان یکی از بزرگترین پروژه های یکپارچه سازی و تجمیع داده ها در کشور مطرح است و این دستاوردها و تجارب ارزشمند برای سایر زیرنظام های آموزشی و سازمان های کشور نیز قابل ارائه و اجراست.

عطارزاده می گوید: در فاز دوم پروژه، تمرکز بر اصلاح فرآیندهای سنتی کاری، بازمهندسی فرآیندهای کاری و توسعه سیستم ها و ماژول های خدمت رسانی هوشمند و نیز سیستم های تصمیم یار مدیریتی در دستور کار است.

حوزه های دانشگاه نیاز به سیستم های پیش بینی کننده وضعیت و تحلیل های پیشرفته امور آموزشی، پژوهشی و مالی دانشگاه با هدف سنجش فعالیت ها و شاخص های آموزشی، پژوهشی و مالی دانشگاه دارند که با اجرای فاز دوم، این امر نیز محقق می شود.

وی می افزاید: از تمامی همکاران و خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی که در تحقق این دستاورد گرانمایه همراهی کردند و با سعه صدر در رفع مشکلات همراه بودند کمال تشکر و قدردانی دارم.

همچنین دانشگاه آزاد اسلامی توانست به درستی مصداق شعار ما می توانیم را محقق کند.

این دستاورد و موفقیت ارزشمند را به جامعه بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی و کشور تبریک می گویم.

بنابراین دانشگاه آزاد اسلامی برای رسیدن به هدف خود که تبدیل شدن به انتخاب اول داوطلبان در افق 1404 است، باید برنامه های راهبردی خود را عملیاتی کند که یکی از آن ها راه اندازی سامانه آموزشیار بود.

این سامانه تمامی خدمات امور آموزشی را انجام می دهد و ابزاری کارآمد و تخصصی برای مدیران دانشگاهی است که بر مجموعه خود تسلط داشته باشند و تمامی اطلاعات و داده ها را رصد کنند.

انتظار می رود که برخی از نقاط ضعف این سامانه در سال 1400 رفع شود و دانشجویان، آموزشیار را به معنای حقیقی کلمه، یار و یاور مسائل آموزشی خود بدانند.

انتهای پیام/4118/
کلید واژه ها: دانشگاه آزاد اسلامی - دانشگاه - دانشگاه آزاد - دانش - آموزشی - آموزشیار - اسلامی - راهبری - خدمات آموزشی - ارائه خدمات - آزاد - ابزار - خدمات - شبکه - علمی - مأموریت - دستاورد - مدیران - سامانه - تربیت - دانشگاه ها - دانشجویان - نوین - خبرگزاری - اجتماعی - علیرضا - مهارتی - فرهنگ - اهمیت - وظایف

آخرین اخبار سرویس:
همایش «یادگیری الکترونیکی در دانشگاه های علوم پزشکی هزاره» آذرماه برگزاری می شود

بازگشایی دانشگاه ها از مهرماه مشروط شد

پیشگویی عجیب chr(034)آلبرت اینشتینchr(034) در یک نامه گمشده

از وضعیت نامناسب «مدیریت پسماند» در ایران تا ایده ای ثروت ساز برای متخصصان

آزادی 12 نفر از زندانیان جرایم غیر عمد کردستانی با کمک خیرین

آزادی 12 نفر از زندانیان جرایم غیر عمد کردستانی با کمک خیرین

پیشگویی عجیب «آلبرت اینشتین» در یک نامه گمشده

پیشگویی عجیب آلبرت اینشتین در یک نامه گمشده

روشی عجیب برای شناسایی ویروس کرونا در هلند

آبشار ویسادار - گیلان

پژوهشگران دانشگاه اراک پروژه مشترک با شرکت قطعات خودرو کوشاوران را به بهره برداری رساندند

پویش فرزندآوری و حمایت از زوج های نابارور؛ 25 تا 30 اردیبهشت

دستگاه از بین برنده ویروس های کاغذ ساخته شد

جذب نیروی امریه و همکار در سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف

تحصیل 629 دانشجوی خارجی در دانشگاه کردستان

پیش بینی یک کتاب درباره ایلان ماسک

93 هزار مدرس دانشگاه علمی کاربردی ارزیابی شدند

شرط بازگشایی دانشگاه ها از اول مهر

طراحی پهپاد های نسل آینده با الهام از سنجاقک

فردا؛ آخرین مهلت ثبت نام در آزمون بخش نظری دوره ICU

مهلت حذف نیمسال در دانشگاه اصفهان تا 16 خرداد اعلام شد

جایزه مریم میرزاخانی به استاد دانشگاه اصفهان رسید

رییس پژوهشگاه ICT : ابررایانه سیمرغ یکشنبه رونمایی می شود

نشست مجازی «کاربرد تراشه ها در پزشکی و بیوتکنولوژی»

ویدئوی موتورسواری بهاره رهنما در جزیره کیش

نشست مجازی کاربرد تراشه ها در پزشکی و بیوتکنولوژی

مراسم عید فطر در جهان

درخواست عفو برای دو دانشجوی نخبه

شیوه نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان دانشگاه تبریز منتشر شد

اعلام اسامی معرفی شدگان دارای حدنصاب دکتری

درخواست آزادی دو دانشجو بازداشتی دانشگاه شریف

همایش مجازی خیام و توسعه شهری برگزار می شود

تجمع دانشجویان دانشگاه های تهران، امیرکبیر و شهید چمران اهواز مقابل شرکت هفت تپه + عکس و فیلم

اعلام اسامی معرفی شدگان دارای حدنصاب کنکور دکتری

آغاز واحد های عملی و کلینیکی دانشکده دندانپزشکی شهیدبهشتی از فردا

ایده های برتر حوزه معماری برای توسعه فناوری جذب می شوند/راه اندازی کلینیک تخصصی ساختمان

تجمع دانشجویان دانشگاه های تهران، امیرکبیر و شهید چمران اهواز مقابل شرکت هفت تپه + عکس

درخواست عفو و آزادی دو دانشجوی نخبه و المپیادی

ابتلای 7 عضو هیات علمی دانشگاه امیرکبیر به کرونا

شرط بازگشایی دانشگاه ها از اول مهر

فردا، آخرین مهلت ثبت نام وام های دانشجویی دانشگاه شریف

اسامی معرفی شدگان دارای حدنصاب کنکور دکتری هفته آتی اعلام می شود

مرکز مشاوره تحصیلی دانا

ابتلای 7 نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه امیرکبیر به کرونا/ کاهش 4 هزار نفری ظرفیت خوابگاه ها

تیپ جالب ورزشی «شبنم قلی خانی»/ عکس

واکسیناسیون، شرط حضوری شدن دانشگاه ها/ آموزش باید حضوری شود

رزمایش کمک مومنانه از سوی جهادگران دانشگاه آزاد کنگاور برگزار می شود

مهلت ثبت نام وام های دانشجویی دانشگاه شریف فردا به پایان می رسد

جولان رشته های غیرکاربردی دانشگاهی و افول نظام آموزش عالی

بازگشایی دانشگاه ها منوط به واکسیناسیون دانشگاهیان است

اسامی معرفی شدگان دارای حدنصاب کنکور دکتری هفته آتی اعلام می شود

بازدید جهان بین از بخش های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی یزد

اسامی معرفی شدگان دارای حدنصاب کنکور دکتری هفته آینده اعلام می شود/ تکمیل صلاحیت عمومی از 1 خرداد

شرط حضوری شدن آموزش ها از اول مهر

پذیرش بدون آزمون دکتری در دانشگاه مراغه

نامه اعضای هیات علمی دانشگاه شریف به مسئولان نظام: مرادی و یونسی را آزاد کنید

زمان برگزاری آزمون های پایان ترم نیمسال دوم دانشگاه تبریز تغییر کرد

ربات ها جای گوش پاک کن ها را هم گرفتند / از سقوط موشک چینی به هند تا نابودی سرطان ها با نانوکرم

ابتلای 7 نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه امیرکبیر به کرونا/ کاهش 4 هزار نفری ظرفیت خوابگاهی

شرط حضوری شدن آموزش ها از اول مهر

درخواست عفو و آزادی دو دانشجوی نخبه و المپیادی

آخرین خبر از واکسیناسیون دانشگاهیان و شرط حضوری شدن آموزش ها

شرط حضوری شدن آموزش ها، واکسیناسیون و تغییر رنگ شهرها است

لحظه آسیب دیدگی سهراب مرادی در کلمبیا+ فیلم

شرط وزارت علوم برای حضوری شدن آموزش ها

«عکس از سفره های افطاری»؛ مسابقه ای ویژه دانشجویان علامه

واکسیناسیون و تغییر رنگ شهرها؛ شرط حضوری شدن آموزش ها از اول مهر

کرونا تقاضای حضور دانشجویان خارجی در کشور را کاهش داد / رشد 80 برابری وام دانشجویان علوم پزشکی

نامه اعضای هیات علمی دانشگاه شریف به مسئولان عالی رتبه نظام: مرادی و یونسی را آزاد کنید

نامه جمع کثیری از اعضای هیات علمی دانشگاه شریف به مسئولان عالی رتبه نظام

استخدام کارآموز حسابداری در نوآوران داتیس پارسه در تهران

جذب مشاور تحصیلی و مدرس

نیروی آقا وخانوم جهت همکاری درفلافل باباچی

مسلط به زبان انگلیسی (در حد آیلتس هفت)

ارائه خدمات و طراحی قطعات مورد نیاز صنایع در دانشگاه آزاد خوزستان

درخواست عفو و آزادی دو دانشجوی نخبه و المپیادی

درخواست عفو و آزادی دو دانشجوی نخبه و المپیادی

درخواست عفو و آزادی دو دانشجوی نخبه و المپیادی

فروشنده قنادی

بوروکراسی های دست وپاگیر برای استفاده از امکانات آزمایشگاهی و پژوهشی

شاهنامه فردوسی؛ سرآمد اخلاق و خردورزی در میان حماسه های جهان

روش ارزان شناسایی کرونا با زنبور!

«شمسی گوشکی» عضو کمیته اخلاق دفتر منطقه ای سازمان جهانی بهداشت شد

استخدام کمک آشپز . صندوقدار خانم . پیک موتوری

منشی خانوم ،کترینگ دانشگاه

استخدام سرپرست فنی و کارشناس فنی در یک شرکت معتبر بازرسی در تهران

اخبار 20 علمی و فرهنگی شبکه 4 سیما؛ 23 اردیبهشت

تا پایان خردادماه یک میلیون دز واکسن ایران - کوبا آماده خواهد بود

دانشجو حسابداری

اعلام نهایی منابع آزمون های جامع دوره دکترای پزشکی عمومی، پیش کارورزی و پذیرش دستیار تخصصی

استخدام نیرو جهت کار در کافی نت و زیراکس

فاز دوم صنعتی سازی آشپزخانه دانشگاه صنعتی ارومیه اجرایی شد

شیوه ای عجیب برای شناسایی ویروس کرونا در هلند

استخدام حسابدار و کمک حسابدار تمام وقت

زمان و نحوه برگزاری مرحله دوم دوره های دکتری تخصصی دانشگاه تربیت مدرس

پایان نامه دانش آموخته دانشگاه تبریز برتر انتخاب شد

دستگاه از بین برنده ویروس های کاغذ ساخته شد

برگزاری وبینار «تحول حکمرانی در گام دوم انقلاب اسلامی» در دانشگاه آزاد اسلامی داراب

محسن لرستانی آزاد شد + جزییات

روز بدون فوتی کرونا در ایلام/شناسایی 115 مورد ابتلای جدید

12 دستاورد «آموزشیار» برای مدیران دانشگاه/ دانشگاه آزاد اسلامی برای راهبری شبکه علمی ابزار کارآمد دارد

12 دستاورد «آموزشیار» برای مدیران دانشگاه/ دانشگاه آزاد اسلامی برای راهبری شبکه علمی ابزار کارآمد دارد