مطالب مرتبط:
نحوه بسته شدن لیست شورای ائتلاف برای شورای شهر/ شهردار آینده تهران کیست؟
آسمان استان تهران طی پنج روز آینده صاف تا نیمه ابری همراه با باد است
توضیح شهردار گلستان درباره فیلم جمع آوری ضایعات پلی که سقوط کرد
باقیمانده سود سهام عدالت تا چند روز آینده پرداخت می شود
ببینید / نمکی: در آینده هر 6 ماه مردم باید واکسن کرونا بزنند
-231 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 28 فروردین 1400 ساعت 01:102021-04-16سياسي

شهردار آینده تهران کیست؟


ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر تهران در خرداد سال جاری همزمان با انتخابات ریاست جمهوری برگزار می شود.

- برای شورا و آخرین وضعیت ثبت نام در درگاه اینترنتی، انتخاب شهردار و .

با پرویز سروری دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب به گفت وگو نشستیم.

در خصوص آخرین وضعیت بستن لیست ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر تهران توضیح می دهید؟ سازوکارهای ایجاد اجماع ،انسجام و رسیدن به لیست واحد در دستور کار انتخابات پیش رو، انتخابات بسیار حساس و مهم است و طبیعتا مهم ترین انتخابات کشور است و سازوکارهای مطلوب به خود را می طلبد.

همه تلاش ما روی این موضوع قرار گرفته که جریان نیروهای انقلابی با انسجام ،وحدت، یکدلی و همدلی ورود کنند و سازوکارهای ایجاد اجماع و انسجام و رسیدن به لیست واحد موضوع مهمی است که در دستورکار شورای ائتلاف قرار دارد.

تاکنون چند نفر در سراسر کشور در سامانه شورای ائتلاف برای انتخابات شورای شهر شرکت کرده اند؟ ثبت نام بیش از 205 هزار نفر در سراسر کشور در سامانه شورای ائتلاف در حال حاضر ثبت نام و تشکیل مجامع منتخب شورای ائتلاف در شهرستان ها روزهای پایانی خود را سپری می کند، اما ثبت نام همچنان ادامه دارد و از مرز 205 هزار نفر گذشته ایم.

بعد از ثبت نام مجامع عمومی ، مجامع منتخب انتخاب می شود البته این انتخاب در برخی شهرستان ها انجام و در باقی شهرستان ها در حال برگزاری است.

نکته بسیار مهم این است که برای اولین بار شکل انتخابات تناسبی در جریان انقلاب شکل گرفت.

افرادی که ثبت نام می کنند از درون نیروهای انقلابی هستند و همه احزاب و اقشار حضور دارند و افراد با تفکر نیروی انقلاب و مشی شورای ائتلاف در سامانه ثبت نام می کنند.

رفع نقیصه های دموکراسی/صفر تا 100 نداریم ما به دنبال این بودیم که نقیصه های دمکراسی برطرف شود.

در دمکراسی می گویند اکثریت، اما واقعیت این است که اگر اکثریت 1+50 باشد تمام کرسی ها را اشغال می کنند.

در انتخابات ها دیده اید که یک طرف 40 درصد و طرف دیگر 60 درصد آراء را اگر می آورد آن 60 درصد یعنی صد درصد صندلی ها را اشغال می کردند و 40 درصد هیچ می شد و هیچ سهمی از صندلی ها نداشتند و این یک مشکل بود.

ما در شورای ائتلاف این موضوع را برهم زدیم، مجمع عمومی تشکیل و به گروه های 15 نفره تبدیل شدند که 3 نفر نماینده 15 نفر به مجمع منتخب راه می یابد(یعنی هر 15نفر 3 نفر در مجمع تصمیم گیر دارند).

همه سلایق می توانند در انتخابات شرکت کنند به نظر بنده با این روند بسیاری از مشکلات حل می شود و از موضوع صفر و صدی جلوگیری می کنیم و با این کار همه سلایق می توانند شرکت کنند.

به همین دلیل این روش اتخاذ شد.

کار ما از پایین به بالاست/ با توجه به زمان محدود ظرفیت خوبی شرکت کردند بعد از مجمع عمومی، مجمع منتخب تشکیل و در نهایت شورای ائتلاف تشکیل می شود و این کار را ما از پایین به بالا انجام داده ایم.

مجمع شورای ائتلاف شهرستان ها مجمع استان را تشکیل می دهد و مجمع شورای ائتلاف استان ها، کنگره ملی را که شامل احزاب و اقشار مختلف مردم است را تشکیل می دهد و در نهایت شورای مرکزی و هیأت اجرایی شکل می گیرد و تاکنون در سامانه شورای ائتلاف 205 هزار نفر برای انتخابات از پایین به بالا شرکت کرده اند و با توجه به وضعیت کرونا ما این کار را در فضای مجازی انجام دادیم.

در شکل گیری ثبت نام و فرایندهای آن امکان دارد که بعضا موانعی وجود دارد اما فرایند در حال اجراست و با توجه به زمان محدود ظرفیت خوبی شرکت کردند.

این ظرفیت بزرگ برای جریان انقلاب است.

در خصوص فرایند بسته شدن لیست توضیح می دهید؟ باید از احتمال تأثیرگذاری جریانات سیاسی بر روی شورا کاهش دهیم ما در فرایند انتخاب دو مدل را برای شورای شهر و ریاست جمهوری انتخاب کرده ایم.

مدل شورای شهر کاملا متفاوت است، شورای شهر انتخاباتش اجتماعی است و باید از احتمال تأثیرگذاری جریانات سیاسی بر روی شورا کاهش دهیم و این موضوع به حداقل برسد و باید در ترکیب شورا موضوعات اجتماعی و کارشناسی دیده شود.

یک برشی از دل شورای ائتلاف شهرستان ها زده ایم و لیست شورای شهر بر اساس نیاز مدیریت شهر بسته می شود ما یک برشی از دل شورای ائتلاف شهرستان ها زده ایم و لیست شورای شهر بر اساس نیاز مدیریت شهر بسته می شود.

افرادی وارد لیست می شوند که در عرصه های اجتماعی، کارشناسی و مدیریت شهر تبحر دارند و البته این فرایند طولانی است.

70 نفر از مدیران و معاونین آقای قالیباف در شهرداری تهران در این دوره برای حضور در انتخابات ششمین دوره شورا شرکت کردند.

آیا در لیست شورای ائتلاف این افراد سهمی دارند؟ مدل سهم خواهی را برنمی تابیم/لیست بر اساس شایسته سالاری ما در انتخابات گذشته نشان دادیم که مدل سهم خواهی را برنمی تابیم.

مدل استخراج لیست تهران نشان داد که جریان انقلاب بر اساس شایسته سالاری انتخاب می شود و باید افراد متخصص و انقلابی باشند.

کسی که قرار است در لیست قرار گیرد باید به مسائل شهر آگاه باشد.

به دلیل نسبت افراد وارد لیست نمی شوند/هر کدام از مدیران که شایستگی داشته باشند در لیست قرار می گیرند ما افراد را به خاطر نسبت وارد لیست نمی کنیم و معیار ما شایسته سالاری است تا بتوانیم معضلات شهری را برطرف کنیم.

البته من این را هم عرض کنم که قرار نیست لیستی را مبنی بر مدیران شهرداری ببندیم، اما هر کدام از مدیران که شایستگی داشته باشند و با ویژگی های شورای ائتلاف تطبیق داشته باشند می توانند در لیست قرار گیرند، اما این که نگاه ما این باشد که فرد صرفا مدیر شهرداری بوده و باید در لیست قرار گیرد این طور نیست.

البته باید روند ثبت نام را انجام دهند و مدیری که می خواهد در لیست باشد حتماً باید سوابق و همچنین برنامه برای شهر داشته باشد.

شائبه هایی مبنی بر حضور آقازاده ها در لیست وجود دارد، در این باره توضیح می دهید؟ آقا زاده و داماد زاده در لیست نداریم/تاکید بر ملاک شایسته سالاری به آقازاده، دامادزاده و.

به هیچ عنوان به دلیل این که نسبتی با کسی یا فردی داشته باشد در لیست قرار نمی دهیم اما ممکن است فرزند کسی خودش صاحب قابلیت باشد و ظرفیت های لازم را داشته باشد.

احتمال حضور فرد در لیست وجود دارد اما باز هم تأکید می کنم شایسته سالاری ملاک ماست.

ثبت نام در درگاه انتخابی شورای ائتلاف تا سی و یکم فروردین است احتمال تمدید ثبت نام وجود دارد؟ احتمال تمدید ثبت نام در درگاه انتخاباتی شورای ائتلاف بله این احتمال وجود دارد.

ما برای شکل گیری یک لیست واحد در تهران و در کشور تلاش می کنیم.

در خصوص روند بسته شدن نهایی لیست توضیح می دهید؟ هنوز روند نهایی بسته شدن لیست نهایی نشده است قرار است در جلسه آتی به این موضوع پرداخته شود و هنوز فرایند قطعی نیست.

به همین دلیل من هم نمی توانم قطعی بگویم اما تلاش می کنیم باز هم می گویم که شایسته سالاری در اولویت باشد.

در حال حاضر چند نفر در تهران در درگاه اینترنتی ثبت نام کرده اند؟ بیش از 2000 نفر در تهران ثبت نام کرده اند/منتظر نظر هیات نظارت در خصوص رد صلاحیت ها هستیم/بررسی رزومه ها آغاز شد دو هزار و خرده ای شرکت کرده اند و در این محدود رقم بالایی است.

البته ما همچنان منتظریم که هیأت اجرایی و هیأت نظارت نظر قطعی را درباره رد صلاحیت کاندیدا بدهد، اما متوقف نشده ایم و بررسی رزومه کاندیداها را آغاز کرده ایم.

کار دشواری است که بین دو هزار نفر رزومه را بررسی کنیم، اما تلاش می کنیم که حقی ضایع نشود و افرادی که شایسته هستند در لیست قرار گیرند.

برخی اخبار مبنی بر این وجود دارد که احتمالا چند لیست از اصولگرایان برای انتخابات شورا ارائه می شود، در این باره توضیح می دهید؟ تلاش برای لیست واحد/ممکن است شاخص هایی برای نامزدها در نظر بگیریم ما تلاش می کنیم که به یک لیست واحد برسیم و نباید از شایسته سالاری دور شویم.

باید زمینه های وحدت فراهم شود.

تمامی افراد می توانند شرکت کنند.

ما به دنبال لیست پر اثر هستیم.

هنوز مدل ما قطعی نشده است و ممکن است شاخص هایی برای نامزدها در نظر بگیریم، اما باز هم تلاش می کنیم که به لیست واحد برسیم.

در صورتی که لیست ها رقابتی شود، آیا یک فرد می تواند علاوه بر این که در لیست شما حضور دارد در لیست های دیگر هم قرار گیرد؟ در این باره توضیح می دهید؟ هنوز در این زمینه مصوبه نگرفته ایم و نمی توانیم اعلام کنیم ولی در انتخابات مجلس برای این که لیست تشتت و اختلاف ایجاد نشود و مردم دچار سرگشتگی نشوند، موضوع اشتراک بعلاوه 2 مطرح شد، اما هنوز برای انتخابات شورای ششم تصمیم قطعی گرفته نشده است.

طبیعی است که با لیست اصلاح طلبان رقابت می کنیم و در درون جبهه انقلاب تا جایی که امکان داشته باشد به وحدت می رسیم.

اخباری مبنی بر این که در آینده امکان دارد که شهردار تهران خانم باشد مطرح است و در این باره اسامی چند نفر مطرح شده است، در این باره توضیح می دهید؟ احتمال دارد شهردار آینده تهران زن باشد/نگاه جنسیت محور نداریم بله، این احتمال هم وجود دارد که شهردار آینده تهران زن باشد.

همه گزینه ها بررسی می شود.

به موضوع انتخاب شهردار جنسیت محور نگاه نمی کنیم، هر کسی که بتواند گره از مشکلات شهر باز کند و خدمات مناسبی بدهد و رضایتمندی ایجاد کند، می تواند شهردار باشد.

ما جنسیت محور نگاه نمی کنیم که شهردار زن باشد یا مرد.

هر کسی که شایسته تر باشد بر اساس نظر شورای شهر به عنوان شهردار انتخاب می شود.

با توجه به سوابقی که شما در مجلس و مدیریت شهری دارید، مدیریت فعلی شهر را چگونه ارزیابی می کنید؟ 4 سال است که خدمت رسانی در شهر متوقف شده و حتی عقبگرد هم داشته اند 4 سال است که خدمت رسانی در شهر متوقف شده و مردم منتظر روزهای باشکوه گذشته و بلکه بهتر از آن هستند.

در دوره شورای چهارم در همین ایام هر روز مردم شاهد افتتاح یک پروژه بودند بالاخره می توان 4 سال دوره مدیریت فعلی را با شورای چهارم، سوم و دوم تطبیق داد.

کارنامه شورای پنجم کارنامه خوبی نیست.

در دوره شورای چهارم در همین ایام هر روز مردم شاهد افتتاح یک پروژه بودند و در سال آخر صد کیلومتر مترو به تهران اضافه شد.

سکوت خبری/گذرگاه و آسفالت موضوع مدیران فعلی/متأسفانه شورای پنجم در سیکل سیاسی قرار گرفت/مدام فرافکنی می کنند اما در حال حاضر می بینیم که سکوت خبری است و کار به جایی رسیده است که گذرگاه و آسفالت موضوع شورای پنجم می شود.

متأسفانه شورای پنجم در سیکل سیاسی قرار گرفت و با فرافکنی های دائمی مدام می گفتند که گذشتگان چه کردند.

ما هم در همان روزها گفتیم شما برنامه بریزید و کار کنید.

مردم چشم بیداری دارند و خودشان مقایسه و تشخیص می دهند که شما چقدر کارنامه موثری خواهید داشت.

حتی اعضای فعلی شورای شهر هم از وضعیت موجود صدایشان درآمده در این 4 سال متأسفانه نه تنها شهر متوقف شده، بلکه عقبگرد هم داشته ایم.

از چاله چوله های شهر گرفته تا وضعیت مترو و مردم کاملا این موضوع را احساس می کنند.

حتی اعضای فعلی شورای شهر هم از وضعیت موجود صدایشان درآمده و نسبت به عملکرد گلایه و انتقاداتی دارند و بارها رییس شورای شهر تهران در مصاحبه ها این موضوع را متذکر شده است.

شهرداری در مسیر خدمت نیست و مردم منتظرند که یک روح جدید به کالبد شهر دمیده شود و افرادی وارد شهر شوند که دوباره خدمت رسانی خوب ارائه کنند.

در چند ماه پایان شورای پنجم تازه یادشان افتاده باید استعفا دهند/البته این استعفاها شویی بیش نیست و به جایی هم نمی رسد همین اخیراً هم موضوع استعفاهای نمایشی اعضای شورا مطرح است این افراد مدام به دنبال فرافکنی هستند و تلاش می کنند که موضوعات را به حاشیه کشانده تا رفع مسؤولیت کنند.

در چند ماه پایان شورای پنجم تازه یادشان افتاده مشکلاتی در خدمت رسانی است و باید استعفا دهند.

البته این استعفاها شویی بیش نیست و به جایی هم نمی رسد و باید گفت که اعضای فعلی به جای کارهای نمایشی بروند در چند ماه باقیمانده مشکلات را حل کنند.

این استعفاها هم به نتیجه نمی رسد و یک بازی و شو است، البته ما 4 سال شاهد شوی این افراد بودیم، این چند ماه هم روی آن.


کلید واژه ها: انتخابات - انتخاب - شورای اسلامی شهر تهران - شورای ائتلاف - شورای - شورای اسلامی شهر - شورا - شورای ائتلاف نیروهای انقلاب - شورای اسلامی - آخرین وضعیت - ائتلاف نیروهای انقلاب - انتخابات ریاست جمهوری - ائتلاف - شهر تهران - تهران - نیروهای انقلابی - انتخابات ریاست - انتخاب شهردار - لیست - اسلامی - انقلاب - شهردار - ریاست جمهوری - پرویز سروری - موضوع - دستور - وضعیت - آخرین - دستور کار - قرار

آخرین اخبار سرویس:
نقش مردم در بحران ها به ویژه در بحران های حوزه سلامت تاثیرگذار است

ایران سابقه 100 ساله در تولید واکسن دارد

ماجرای عشق کوتاهی که با شهادت دوباره متولد شد/بانویی که 2 بار مرگ را تجربه کرد

اهدای کتاب های کنگره ملی شهدا به کتابخانه های یزد

آمادگی آذربایجان شرقی برای توسعه مناسبات با ترکیه

استخدام مسئول دفتر در شرکت کارآفرینان دیبا روش در تهران

شادی یک کودک پس از ورود به مسجد الاقصی در شبکه های اجتماعی (فیلم)

کدخدایی: هرکس توانمند و دارای شرایط قانونی است ثبت نام کند

پخش زنده دعای ندبه از شبکه قرآن و معارف سیما

دستگیری بیش از 200 نفر از پرسنل قوه قضاییه/ نتایج تحقیقات درباره فایل صوتی ظریف

اختلاف روحانی و شورای نگهبان در قانون انتخابات بر سر چیست؟

نماینده ولی فقیه در کردستان: ترویج، تقویت و حمایت از کارهای جهادی از برنامه های اولویت دار است

اجرای دومین مرحله از واکسیناسیون جامعه ایثارگری در برابر بیماری کرونا

معرفی 19 شرکت دانش بنیان فعال برای توسعه کشاورزی دیجیتال

نمایه شدن نشریه پژوهشگاه مواد و انرژی در اسکوپوس

اجماع نیروهای انقلاب حول شخصیت انقلابی دوستداران انقلاب را شاد می کند

نظری خانقاه: به زودی دولت رو به تولید و پشت به رانت تشکیل خواهد شد

اولین روز ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری

نشست خبری سخنگوی قوه قضاییه

پیام آیت الله نوری همدانی در محکومیت حادثه تروریستی افغانستان

عملیات تروریستی دشمنان صلح و امنیت در افغانستان از روی استیصال است

عربستان تاکنون نحوه حضور و سهمیه حجاج را اعلام نکرده است

سیاستگذاران جشنواره هنرهای تجسمی جوانان انتخاب شدند

خانه هنر ایرانیان حامی گروه های نمایشی آسیب دیده از کرونا

مردم گله مند از کارگزاران هستند نه از نظام

تذکر کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور +جزییات

تسلیت سرپرست حجاج ایرانی به وزیر حج افغانستان

آزادی تعدادی از زندانیان جرائم غیرعمد با همکاری کارکنان همراه اول

نظری خانقاه: به زودی دولت رو به تولید و پشت به رانت تشکیل خواهد شد

اگر مرهمی برای زخم های ملت ندارید وارد کارزار انتخابات نشوید

تصمیم قطعی رییسی برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری

محکوم به قصاص نفس در یزد از اعدام نجات یافت

«علی لاریجانی» احتمالا پنجشنبه برای انتخابات ثبت نام می کند

استخدام کارمند امور اداری خانم در گالری اخوان در تهران

افتخارات لشکریان سفیدپوش جامعه سلامت ثبت شوند

قالیباف: کاندید نمی شوم

آیا گذرنامه برای ورود به جهان بعدی را داریم؟/سفر آخرت یک سفر ابدی و تمام نشدنی است

گزارشی از اولین روز ثبت نام داوطلبان ریاست جمهوری 1400+ حاشیه ها

قالیباف در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام نمی کند

با نامزد شدن آیت الله رییسی وحدت بیشتری بین نیروهای انقلابی شکل می گیرد

ساخت 8000 مسکن برای محرومان استان تهران

اقامه نماز عیدفطر در میدان امام خمینی(ره) همدان

نتایج بررسی صلاحیت کاندیداهای انتخابات میاندوره ای مجلس در شهرستان میانه اعلام شد

نخستین روز ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری

جشنواره بقیع در مقابل تخریب قبور ائمه اطهار

محسن هاشمی: تا فشاری نباشد در انتخابات ثبت نام نمی کنم اما ...

رهایی یک اعدامی از چوبه دار با گذشت اولیای دم در یزد

36 هزار سبد معیشتی میان نیازمندان ایلامی توزیع شد

مصوبه شورای نگهبان در راستای وظیفه نظارتی اصل 99 است

رسانه ها برای مشارکت حداکثری در انتخابات میدان داری کنند

پروژه های نیمه تمام آموزشی اسدآباد باید به سرانجام برسد

معاون استاندار کرمانشاه: دولت در برابر تحریم ها تسلیم نشد

مجلس انس در دارالقرآن شهید سامانی باحضور مقامات کشور

آزادی قدیمی ترین زندانی با محکومیت مالی در بندرعباس

نماز عید فطر به امامت حجت الاسلام رستمی اقامه می شود

تقویم انتخابات سال1400 + اینفوگرافیک

فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه فراگیر شود

هرکس توانمند و دارای شرایط قانونی است ثبت نام کند

مراسم ازدواج قورباغه ها در هند!

ما مسئول اقدامات آقای رییس جمهور و بخش های مختلف نیستم/ آقایان هم طبق تشخیص خودشان اقداماتی را انجام می دهند/ منوط کردن تصمیم گیری شورای نگهبان به آمدن و نیامدن یک یا دو فرد، خنده دار است

بررسی ماهیت و نحوه تحقق دولت اسلامی با حضور حجت الاسلام الهی راد

حمایت از گروه های جهادی باید در اولویت باشد

آیت الله رییسی در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام می کند

بازداشت بیش از 200 نفر از پرسنل قوه قضاییه

محمود کریمی برای خانواده شهدای فاطمیون روضه خوانی کرد

افشاگری یک کاندیدای ریاست جمهوری؛ رسانه ها از ما میلیاردها تومان پول خواستند!

مخالفت روحانی با مصوبه شورای نگهبان غیر قابل قبول است

رهایی یک محکوم به قصاص با تلاش شورای حل اختلاف یزد

فیلم فرار صهیونیست ها از مسجدالاقصی و تکبیر جوانان فلسطینی

آخرین وضعیت حق مسکن کارگران

طرح 2 فوریتی مجلس برای ابطال انتخابات شرکت های سهام عدالت استانی

آغاز فرآیند رسمی انتخابات ریاست جمهوری 1400

برگزاری نماز عید فطر در 500 پایگاه اقامه نماز در خراسان شمالی

دعوت رییس ستاد انتخابات به حضور فرهنگیان در اجرای انتخابات 28 خردادماه

ارائه تخفیف در جرائم مربوط به سد معبر ساختمانی به مدت سه ماه

آیت الله رییسی کاندیدی انتخابات ریاست جمهوری می شود

توسعه و ترویج فرهنگ گردشگری مسئولانه در مناطق آزاد کشور

دستگاه های اجرایی ضعیف خلخال از اعتبارت استانی محروم می شوند

کدخدایی: هرکس توانمند و دارای شرایط قانونی است ثبت نام کند

رسانه ها بهترین راه طرح مسائل فرهنگی جامعه هستند

نزدیک بود ظریف سکته کند

نماز عید فطر در دانشگاه تهران اقامه می شود

نماز عید فطر در یاسوج برگزار می شود

100 گروه از فردا به استهلال ماه شوال می پردازند

خداحافظی قالیباف با انتخابات 1400 /در انتخابات ثبت نام نمی کنم /رییسی آخر هفته کاندیدا می شود

بسیج همه ظرفیت های تهران برای برگزاری انتخاباتی پرشور

مدیر آموزش موسسه کار و تامین اجتماعی خبر داد: برگزاری کارگاه نیاز سنجی آموزش

امام جمعه ورییس اتاق اصناف شهرستان بابل از3 تن ازنانوایان بخاطرتامین نان مردم درماه مبارک رمضان تجلیل نمودند

پیام تبریک رییس اتاق اصناف شهرستان بابل بمناسبت فرارسیدن عید سعید فطر

کرسی تلاوت قرآن در مسجد رسول(ص) قائم شهر

پخت و توزیع 1000 پرس غذای گرم برای خانواده های کم بضاعت

زالی: افزایش شتاب واردات واکسن کرونا از هفته آینده / بستری 1120 بیمار جدید در تهران

سعید محمد: تبحرم لغو تحریم هاست!

جلسه ستاد مدیریت بحران شهرداری باقرشهر برگزار شد

کنسرت «بهار عاشقان» برگزار می شود/ معرفی گروه خوانندگان

نظارت مردم بر عملکرد مدیریت شهری هدف سامانه شفافیت/ کمیته شفافیت تشکیل می شود

احتمال اینکه جمعه عید فطر باشد وجود دارد

وقف برای حوزه علمیه نیاز ضروری جامعه است

شهید فلاحی عارف، مجاهد و معلم زمان خودش بود

جزییات ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری 1400

شهردار آینده تهران کیست؟

شهردار آینده تهران کیست؟