موضوعات داغ: - تامين اجتماعي - استقلال و پرسپوليس - بازنشستگان تامين اجتماعي - پرسپوليسي ها - انتخابات رياست - مستمري بگيران - انتخابات رياست جمهوري - تأمين اجتماعي - مستمري بگيران تامين اجتماعي - متناسب سازي حقوق بازنشستگان - حفاظت از جنگل ها - گازسوز - طنز روز - اقتصاد آمريكا - مشاغل آسيب ديده - پيرامام - ماهي شناسي - محمد علي طاهري - امير حقوقي - سازمان نظام پرستاري - سريال جديد - عبداللهيان - گزارشگر سازمان ملل

مطالب مرتبط:
اظهارات عجیب احمدی نژاد درباره مذاکرات وین
اظهارات عجیب احمدی نژاد درباره مذاکرات وین
اظهارات عجیب احمدی نژاد درباره مذاکرات وین
اظهارات عجیب احمدی نژاد درباره مذاکرات وین
دکتر احمدی نژاد: دولت کنونی صلاحیت ورود مجدّد به عرصه مذاکرات هسته ای را ندارد
-120 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 28 فروردین 1400 ساعت 00:202021-04-16سياسي

سخنان عجیب احمدی نژاد درباره مذاکرات برجامی


مذاکره ای در کار نیست.

بحث بر سر این است که چه چیز دیگری را باید بدهند.

بعد می گویند اگر ما نبودیم باید همه اش را می دادند! سابقه این حرف در تاریخ ایران به دوران فتحعلی شاه باز می گردد که نصف بیشتر ایران را داد و جشن شکرگزاری برگزار کرد و [.

- رییس دولت های نهم و دهم گفت: مذاکره ای در کار نیست.

بحث بر سر این است که چه چیز دیگری را باید بدهند.

بعد می گویند اگر ما نبودیم باید همه اش را می دادند! سابقه این حرف در تاریخ ایران به دوران فتحعلی شاه باز می گردد که نصف بیشتر ایران را داد و جشن شکرگزاری برگزار کرد و مدّعی شد که آنها تهران را می خواستند و ما ندادیم.

وبگردی": احمدی نژاد در ادامه افزود: خوش بینانه می گویم، کسانی که معلوم شد بلد نیستند و نمی توانند مذاکره کنند و سرشان کلاه می گذارند، چرا دوباره باید از طرف ملّت ایران برای مذاکره بروند؟ آنها نشان داده اند که صلاحیت چنین کاری را ندارند.

همین ها با قرارداد الجزایر در موضوع لانه جاسوسی آمریکا قراردادی را بستند که تا کنون بیش از ده میلیارد دلار غرامت داده ایم اما یک ریال هم نتوانسته ایم از آمریکایی ها پس بگیریم.

چه کسی و به چه حقّی به شما اجازه داده است برای مذاکرات بروید؟ ملّت ایران، امروز شما را از اساس قبول ندارد و بنا بر نظرسنجی هایی که خودتان انجام داده اید رییس دولت تان، فقط دو درصد محبوبیت دارد.

از طرف چه کسی می خواهید بروید تعهّد بدهید و تبعات آن را به گردن ملت بیندازید؟ وی با تأکید بر ضرورت نظرخواهی از مردم برای انجام هرگونه مذاکراتی که به سرنوشت کشور مربوط می شود گفت: مذاکره ای در کار نیست.

بحث بر سر این است که چه چیز دیگری را باید بدهند.

بعد می گویند اگر ما نبودیم باید همه اش را می دادند! سابقه این حرف در تاریخ ایران به دوران فتحعلی شاه باز می گردد که نصف بیشتر ایران را داد و جشن شکرگزاری برگزار کرد و مدّعی شد که آنها تهران را می خواستند و ما ندادیم.

وی به انفجار تأسیسات هسته ای ایران و وارد آمدن چند میلیارد دلار خسارت به آن اشاره کرد و گفت: از آن طرف دنیا تأسیسات ما را منفجر می کنند و بعد شما می خواهید برای مذاکره بروید.

این بار چه چیزی را می خواهید معامله کنید.

یک فضایی هم درست کرده اید که هیچکس حرف نزند! چرا حرف نزنیم؟ این کشور متعلّق به تک تک مردم ایران است.

اگر قرار بود عدّه ای خود را صاحب و مالک کشور بدانند و بی خیال مردم باشند، چرا انقلاب کردیم؟ ملّت انقلاب کرد تا برای حرف زدن آزاد باشد.

استاد دانشگاه علم وصنعت به ساخت و پخش سریال در سیمای جمهوری اسلامی دایر بر جاسوس بودن مذاکره کنندگان اشاره کرد و گفت: من شنیدم که می گفت وزارت امورخارجه ما جولانگاه جاسوس هاست.

اگر اینها جاسوس هستند چرا باید دوباره همین ها راهی انجام مذاکرات شوند؟ جوانی که در انقلاب به دنیا آمده و این رفتارها را می بیند چه قضاوتی می کند و ما چه پاسخی برای پرسش های او داریم؟ دولتی که دو ماه دیگر از عمرش باقی مانده است، چه حقّی دارد از طرف ملّت ایران تعهّد بدهد و مردم تبعات آن را تحمل کنند! وی افزود: برجام و تحریم هایی که بعد از آن تحمیل شد و صنعت هسته ای را نابود کرد، از جیب چه کسی رفته است؟ آیا از جیب مقامات رفته است؟ این فشار تورم و گرانی و بدبختی ها را آنها دارند تحمل می کنند یا ملّت؟ یکی از آنها بگوید که این تحریم ها از گوشه سفره رنگی اش یک میلیمتر کم کرده است.

خودش هم بگوید قبول است.

برایشان سفره می اندازند و 20 نوع غذا می آورند و ده نوع صبحانه باید بخورند.

برای خودشان نوشابه باز می کنند، خودشان را قهرمان می خوانند و به خودشان مدال می دهند و تازه بر سر ملّت هم منت می گذارند.

اینگونه اقدامات بیانگر رفتار فتحعلیشاهی است.

احمدی نژاد به نحوه تصویب برجام در مجلس اشاره کرد و گفت: در دوره مذاکرات برجام، هر کس می خواست اعتراض کند، صد تا وصله به او می چسباندند و توهین و تحقیر می کردند.

طبق قانون اساسی باید بند به بند قراردادها در مجلس خوانده شود و رادیو نیز آن را پخش کند و مطبوعات منتشر کنند تا همه مردم بفهمند و بدانند که چه تصمیمی دارد برای کشور گرفته می شود اما برجام را به مجلس بردند و برخلاف قانون اساسی و بدون آنکه در آن را باز کنند، در 20 دقیقه به تصویب رساندند.

آنهایی که باید دروازه بانی می کردند یا اصلاً در دروازه نبودند یا پشت شان را کردند تا خالی بودن دروازه را به دشمن نشان دهند.

وی افزود: یک سندی را امضا کرده اند که 4 سال است رییس جمهور آمریکا آن را زیر پایش گذاشته است و اروپایی ها هم یقه ما را گرفته اند و مدّعی هستند که حق نداریم از برجام خارج شویم.

می گوییم دعوای ما با آمریکا بود حالا او رفته است بیرون و ما چه چیزی را باید اجرا کنیم؟ می گویند تخلّف است.

یک چیزی به نام اینستکس درست کرده اند که ما نفت بفروشیم و پولش را نزد اروپایی ها بگذاریم تا آنها دارو و غذا برایمان تهیه کنند.

این بدتر از آن چیزی است که بر سر عراق و لیبی آوردند و اینها هم قبول کرده اند! رییس سابق دولت های نهم و دهم از حکومت قاجار و پهلوی به عنوان منفورترین حکومت های تاریخ ایران نام برد و افزود: ملّت ایران، نجیب، وفادار و انقلابی است و از آرمان هایش دفاع می کند.

حتی نسل جدید که اینها می گویند بی دین شده است، پای انقلاب و آرمان ها و کشور محکم ایستاده است.

اگر ما حکومت فتحعلیشاهی می خواستیم، قاجار بود.

من قاطعانه اعلام می کنم که مردم هیأت مذاکره کننده را قبول ندارند و بدون گرفتن رای اعتماد از مردم حق انجام مذاکره و سپردن هیچگونه تعهّدی را ندارند.

اظهارات عجیب احمدی نژاد درباره مذاکرات وین وی تصریح کرد: این قاعده حقوق بین الملل و حقوق اساسی هر ملّتی در کلّ دنیاست که وقتی یک دولت می خواهد کار بزرگی را انجام دهد، باید از مردمش رأی اعتماد بگیرد.

اصل مذاکره را نمی توان منتفی کرد.

ولی شرایط مذاکره بسیار مهم است که بر اساس عدالت و احترام باشد.

ما نمی گوییم که مسائل با دعوا حل بشود، امّا با وادادگی و فروش وطن هم مسأله حل نمی شود و بدتر خواهد شد.

هسته ای را دادید آیا اقتصاد بهتر شد؟ می خواهند مشکلات را به گردن رییس جمهور قبلی بیندازند، در حالی که سیاست خارجی آمریکا را رییس جمهور تعیین نمی کند.

این آقا هم که آمده است یک میلیمتر به شما تخفیف نداده است.

نه تنها به اساس تحریم ها دست نمی زنند بلکه می خواهند سایر موارد از جمله موضوع موشکی را هم به آن اضافه کنند.

وی تعطیل کردن بسیاری از کارها در کشور و گره زدن حل مشکلات به برجام و ادامه مذاکرات را تقبیح کرد و گفت: اگر قطار در مسیر درست حرکت کند، توقف ها و کم و زیاد شدن سرعت آن، مشکلی را در رسیدن به مقصد بوجود نمی آورد و می دانیم که مقصد، پیش روی ماست اما اکنون از 85 میلیون ایرانی بپرسیم که به کدام سمت در حرکت هستیم و مقصد ما کجاست، هیچکس نمی داند و نمی تواند بگوید که وضعیت اخلاق، علم، فرهنگ، دانش، پیشرفت، عمران و آبادانی کشور رو به بهبود است! این وضعیت نشان می دهد که قطار کلاً از ریل اصلی خارج شده است و به جایی که از قبل تعیین شده بود، نخواهیم رسید.

احمدی نژاد بر نقش پیشران بودن برخی از علوم مانند هوافضا، نانو تکنولوژی، بیوتکنولوژی و هسته ای نسبت به سایر علوم تأکید کرد و گفت: انرژی هسته ای از جمله علومی است که هر ملّتی آن را نداشته باشد، انگ عقب ماندگی روی پیشانی اش خواهد خورد، حقوقش پایمال می شود و روی سعادت و رفاه را نخواهد دید.

مستکبران و شیاطین حاکم بر جهان، می خواهند همیشه حاکم باشند و ابزار اصلی پیشرفت نیز در انحصار خود آنها باشد، لذا آن می کوشند آن را به هیچکس و به ویژه ملّت ایران ندهند.

من در روز خلیج فارس در باره این موضوع صحبت خواهم کرد.

وی افزود: متأسفانه عدّه ای در سال های 82 و 83، به عنوان اینکه ما می خواهیم غنی سازی داشته باشیم، یکسری فعّالیت ها را شکل دادند و بعداً خودشان در کتاب هایشان نوشتند که ما سانتریفیوژ آلوده از بیرون وارد کردیم و همین امر، بهانه سختگیری قدرت های جهان شده است.

آنها کارهایی کردند و رفتارهایی نشان دادند که تا امروز تمام قطعنامه ها علیه ایران، به خاطر همان کارها و رفتارهای آنهاست و با اینکه اصل صنعت هسته ای در دولت های نهم و دهم انجام شد، در هیچکدام از این قطعنامه ها، کوچکترین اشاره ای به هسته ای در دوره دولت قبل نشده است.

استاد دانشگاه علم و صنعت، همچنین روند دولت های نهم و دهم در هسته ای کردن ایران را تشریح کرد و در پایان سخنانش ضمن تجلیل از مردم یزد گفت: یزدی ها واجد همه زیبایی های اخلاقی و انسانی اقوام مختلف ایران از صفا و صمیمیت و صداقت و قناعت و پرکاری، دوستی و محبت و پرکاری و مردمداری و شجاعت هستند و همیشه در خدمت کشور، ملّت و آرمان های بلند ملت، ارزش های الهی و انسانی بوده اند.

چهارهزار شهید در دفاع مقدس نیز نشان دهنده عزم و اراده و ایمان مستحکم و باورهای عمیق مردم استان یزد است.

منبع:
کلید واژه ها: ایران - مذاکره - جشن شکرگزاری - تاریخ ایران - احمدی نژاد - فتحعلی شاه - فتحعلی - برگزار - دیگری - تاریخ - احمدی - دوران - سابقه - نژاد - مذاکرات - صلاحیت - تهران - ادامه - نشان - رییس - داده - دولت - عجیب - کلاه

آخرین اخبار سرویس:
حوادث جاده ای و دریایی در رأس عملیات های جمعیت هلال احمر بوشهر

تجمع دانشجویی مردمی مقابل سفارت افغانستان در تهران

شهادت نقطه اوج دفاع از ارزش های دینی و آرمان های انقلاب است

شرایط حضور حداکثری جوانان در هلال احمر باید فراهم باشد

مجامع بین المللی پارلمانی برای توقف فوری جنایات صهیونیست ها اقدام کنند

سردار «اشتری» با نماینده ولی فقیه در لرستان دیدار کرد

نشست تصویری تشکل های دانشجویی با مقام معظم رهبری

عکس قبل و بعد کشف حجاب خانم مجری معروف / نیلوفر مولایی کیست؟!

طرح جهادی بهسازی شبکه توزیع برق در 100 روستای استان سمنان اجرا می شود

نمی توان با اقدامات ضد اسلامی و ضد بشری مسلمانان را از حق عبادت در مسجد الاقصی محروم کرد

5 کاندیدای اصولگرا به نفع رییسی کنار می‎کشند

جنگ واکسن موجب رسوایی قدرت های بزرگ شد/ شورای امنیت تنها منافع قدرت های را تضمین می کند

اردوگاه شهید باهنر به مرکز واکسیناسیون تبدیل می شود

کار شاق مریم معصومی + عکس

ثبت نام 57 نفر در روز اول انتخابات ریاست جمهوری

تصاویر/ نشست خبری معاون آموزش حوزه علمیه خوزستان

جزییات حذف 3 امتیاز از احکام فرهنگیان

حوادث جاده ای و دریایی در رأس عملیات های جمعیت هلال احمر بوشهر

دیدار دانشجویان با رهبر انقلاب | کجای دنیا مسئولان بر چهره قهرمان ملی شان چنگ می زنند؟/ برخوردهای سطحی با حوزه زنان و خانواده

تجمع دانشجویی مردمی مقابل سفارت افغانستان در تهران

غرب مفهومی را بجز قدرت نمی فهمد/ ریخت وپاش های لاریجانی با آمدن جلیلی قطع شد

کاهش تعهدات فرانسه به پیمان مبارزه با تغییرات آب و هوایی پاریس

کمک 570میلیون ریالی خیرین نرماشیری برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد

افزایش 10 درصدی صندوق آرای انتخابات در استان اردبیل

قالیباف: مجامع بین المللی پارلمانی برای توقف فوری جنایات صهیونیست ها اقدام کنند

مجامع بین المللی پارلمانی برای توقف فوری جنایات صهیونیست ها اقدام کنند

ثبت نام 57 داوطلب انتخابات ریاست جمهوری

از صحن مسجدی که به خون روزه داران فلسطینی رنگین شد تا جنایت مدرسه سید الشهداء

دولت مسئولیت برجام و کارنامه اش را بپذیرد

ثبت نام 57 نفر از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری در روز اول نام نویسی

رییس ستاد انتخابات کشور: 57 نفر در روز اول ثبت نام داوطلب شدند

عکس / عجیب ترین کاندیداهای ریاست جمهوری در روز اول ثبت نام

متن سخنرانی نماینده اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل در محضر رهبر انقلاب / مردم نتوانسته اند از ثمره مردم سالاری به طور کامل بهره مند شوند

دعوت جمعی از متخصصین و مدیران خانواده بزرگ جهاد کشاورزی از رییسی برای کاندیداتوری

مدیرعامل هلال احمرخراسان رضوی: تهیه نقشه خطرپذیری نیازمند همکاری است

صالحی اقدام تروریستی اخیر کابل را محکوم کرد

صدور گواهینامه برگزاری دوره های آموزشی کارمندان دولت در جهاد دانشگاهی خوزستان

گزارش تصویری: نشست تشکل های دانشجویی با رهبر انقلاب اسلامی

ثبت نام 57 نفر از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری در روز اول

بیماران خاص مشهدمقدس از خوان پرمهر رضوی متنعم شدند

2500 بسته معیشتی در مانه و سملقان توزیع شد

انتخاب اصلح عامل پیشرفت روستا

سردار اشتری: با آغاز اعمال محدودیت کرونا، سفرهای مردم بسیار کمتر شد

استقرار 100 گروه استهلال

دیدار دانشجویان با رهبر انقلاب| تقی زاده: برخی به دنبال دوقطبی های کاذب برای تاثیرگذاری در انتخابات هستند

ماجرای تخلف واکسیناسیون کرونا در دو بیمارستان تهران چیست؟/ چه کسی کادر درمان را تهدید کرده است؟

اردوگاه شهید باهنر به مرکز واکسیناسیون تبدیل می شود

ساخت مراکز فرهنگی در مسکن ملی باید مورد توجه باشد

2500 بسته معیشتی در مانه و سملقان توزیع شد

تشکیل کمیته ملی استمرار آموزش ها جهت تاب آوری کشور در مقابله با حوادث طبیعی

آغاز ارتباط تصویری رهبر معظم انقلاب با تشکل های دانشجویی

چند خبر کوتاه از تفت و یزد

از بررسی دو اعتراض فرمانداری تا بررسی پرونده باغات تهران

ارتباط تصویری نمایندگان تشکل های دانشجویی با رهبر معظم انقلاب اسلامی

مجامع بین المللی پارلمانی برای توقف جنایات صهیونیست ها اقدام کنند

پیشرفت 84درصدی سایت های پوشش تلفن همراه در جاده های فارس

حرکت به سوی عدالت فرهنگی شاخص نمایشگاه مجازی قرآن است

متن سخنرانی نماینده جهادگران عرصه سلامت و خدمت در محضر رهبر انقلاب / ساختار های فعلی نتوانسته اند سلیقه های متفاوت سیاسی را جذب حرکت های جهادی کنند

تقدیم لوح پیام تسلیت اعضای شورای اسلامی شهر مشهد به کنسولگری افغانستان

اخبار «هفت عصر » 21اردیبهشت 1400

انتخابات 1400 ؛ نگاه دیو و دلبری به خدمات دولت ممنوع

استخدام مدیر انبار آقا با بیمه در دمنده در پاکدشت تهران

خون بیگناهان مدرسه سیدالشهدا کاخ ستمگران را به لرزه درمی آورد

دقیقا قرار است از ساحل چه کسی محافظت کنید؟

افتتاح مرکز جدید واکسیناسیون کرونا در قم/شهروندان براساس اولویت مراجعه کنند

متن سخنرانی نماینده جنبش عدالتخواه دانشجویی در محضر رهبر انقلاب / نگاه منحط به جمهوریت به گونه ای است که نقش مردم تنها در روز انتخابات یادآوری می شود

مصوبه شورای نگهبان در راستای وظیفه نظارتی اصل 99 است

تجمع دانشجویی مردمی مقابل سفارت افغانستان در تهران

معاون استاندار ایلام: رعایت قانون اولویت اصلی برگزاری انتخابات است

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ انتقاد از وضع موجود با صدای بلند!

وادادگی دولت سازشکار ما به آمریکا و اثرات آن

آخرین توصیه های امام سجاد به امام محمد باقر

توییت طعنه آمیز ظریف به گارد ساحلی آمریکا: قرار است دقیقا از سواحل چه کسی محافظت کنید؟

دیدار دانشجویان با رهبر انقلاب| احمدی: مردم از ثمره مردم سالاری بهره مند نشدند

اعلام اسامی عوامل فساد واردات نهاده های دامی به دستگاه قضایی / احتمال تکرار بحران مرغ در خردادماه

سفر مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد کشور به ماکو

دیدار دانشجویان با رهبر انقلاب | دولت مسئولیت برجام و کارنامه اش را بپذیرد/ امروز تحول در حکمرانی ضرورت است

الگوی صحیح مصرف به وسیله رسانه ها اطلاع رسانی شود

محصول رازی کووپارس یک گام جلوتر از دیگر واکسن ها است

هلال احمر خراسان رضوی آماده خدمت رسانی به حجاج ایرانی/ واکسن خبرنگاران قطعی نیست

توزیع 20هزار بسته معیشتی بین مددجویان کمیته امداد آذربایجان شرقی

اهمیت انتخابات به سلامت آن و مشارکت گسترده مردم است

فعال شدن 304 واحد تولیدی راکد، 2800 فرصت شغلی را احیا کرد

چراغ اول

احتمال اینکه جمعه، عید فطر باشد وجود دارد

رد صلاحیت 10 درصد کاندیداهای حوزه شهری خوزستان

دیدار جمعی از دانشجویان با رهبر انقلاب + عکس

ثبت نام 3 نظامی در انتخابات ریاست جمهوری؛ وزارت کشور روز نخست خبردار بود!

کاندیداتوری قالیباف در انتخابات 1400 منتفی شد

نوروزی درباره ادعای رشوه تکذیبیه منتشر کند | سیدابراهیم امینی: حق اعضای شورا برای پیگیری قضایی محفوظ است

ارتباط تصویری با نمایندگان تشکل های دانشجویی/تصاویر

خرازی: جنگ واکسن موجب رسوایی قدرتهای بزرگ شد

آغاز تزریق واکسن کرونای ایران - کوبا در بابل

صباغیان: قانون گریزی بین مسئولان بیش از سایر بخش هاست

مواضع محکم و قاطع کمیسیون امنیت ملی در جلسه با ظریف

طرح ولایت امسال به شیوه جدیدی برگزار خواهد شد

نماز عید فطر به امامت حجت الاسلام رستمی در دانشگاه تهران اقامه می شود

کلنگ ساخت کلانتری 13 ساوه بر زمین زده شد

ظریف: قرار است دقیقا از سواحل چه کسی محافظت کنید؟

واکسن کرونای «رازی کووپارس» در انتظار مجوز تولید انبوه

سخنان عجیب احمدی نژاد درباره مذاکرات برجامی

سخنان عجیب احمدی نژاد درباره مذاکرات برجامی