مطالب مرتبط:
وزیر بهداشت: من خودم متخصصم، گفتمان هم بلدم/ نمی خواهم غصه ای بر غصه های رهبری اضافه کنم
وزیر بهداشت: نمی خواهم غصه ای بر غصه های رهبری اضافه کنم/ همه مشکلات با واکسن حل نمی شود
کرونا رفتنی نیست و باید هر 6 ماه واکسن بزنیم/ به دلال واکسن میدان نمی دهیم/ به واکسن داخلی امید بسته ایم/ کالبدشکافی نمی کنم غصه ای به غصه رهبری اضافه خواهد کرد
وزیر بهداشت: آغاز واکسیناسیون عمومی تا 20 روز دیگر در ایران
وزیر بهداشت: قراردادهای واکسن ترکمانچایی و یکطرفه است
-13 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 27 فروردین 1400 ساعت 23:002021-04-16سياسي

وزیر بهداشت: نمی خواهم غصه ای بر غصه های رهبری اضافه کنم


وزیر بهداشت با تشریح آخرین آمارهای خرید و واردات واکسن کرونا، گفت: برخی فکر می کنند واکسن در جهان به حراج گذاشته شده در حالی که این خبرها نیست.

- وزیر بهداشت با تشریح آخرین آمارهای خرید و واردات واکسن کرونا، گفت: برخی فکر می کنند واکسن در جهان به حراج گذاشته شده در حالی که این خبرها نیست.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، سعید نمکی در نشست ستاد استانی کرونا در کرمانشاه که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، درمورد واکسیناسیون کرونا در ایران، گفت: عده ای این روزها خیلی واکسن، واکسن می کنند.

من به عنوان متخصص ایمونولوژی و کسی که زبان گفتمان را بلد است، باید نکاتی را در این مورد ذکر کنم؛ ما می دانستیم که واکسن کرونا جدی خواهد بود و می دانستیم واکسن یک کالای بهداشتی یا تجاری نیست بلکه در رابطه با کرونا، این کالا یک ابزار سیاسی در اختیار دولت ها خواهد شد به همین دلیل اقدامات خود را به زودی آغاز کردیم.

وی گفت: من فایلی را نگاه می کردم که ما چند هزار برگ مکاتبات مکتوب در این مورد داریم و این سوای از مذاکرات تلفنی ما است.

ما از حدود فروردین سال 99 مکاتبات و مذاکرات واکسیناسیون را انجام دادیم و اولین تماس من با وزیر بهداشت روسیه در دوم اردیبهشت 1399 بود.

9 ماه طول کشید و با همکاری خیلی خوب سفیر ما این موضوع تبدیل به قرارداد شد و قرار شد حداقل دو میلیون دوز تا پایان اسفند از روس ها بگیریم و حالا بماند که برخی بلوا کردند که واکسن روسی فلان و بهمان است و افاضات هم فرمودند که واکسن چنین است و چنان است و فکر نکردند این وزیر خودش متخصص امر است و کسی که رشته غیر مشترک دارد چرا باید خود را در مقابل کسی که دانش دارد صاحب فتوا بداند؟ برای شکستن جو و برای اینکه به مردم بگویم ما چیزی نمی آوریم که به ضرر مردم باشد من جگرگوشه خود را برای تزریق این واکسن آوردم که بگویم خون ما و خانواده ما سرخ تر از خون یک روستایی نیست و ما آمده ایم برای فدا کردن خودمان برای یک کودک روستا نشین در دورترین نقطه کشور .

آخرین آمارها از واکسن های وارداتی وی افزود: از آنچه که روس ها قول دادند، 420 هزار دوز از دو میلیون توافق شده واکسن به ما دادند ، خب ظرفیت تولید روسیه محدود است و دارند با کشورهای مختلف قرارداد می بندند که کار تولید را آغاز کنند .

همزمان ماه ها قبل با چینی ها مذاکره کردیم.

آنها هم اوایل می خواستند فاز سوم آزمایش بالینی را در کشور ما همچون سایر کشورها انجام دهند که ما زیر بار نرفتیم و گفتیم تنها راهی که کسی واکسن خود را روی مردم آزمایش کند این است که ما در داخل و باهم این واکسن را به عنوان پروژه مشترک ملی بسازیم.

الان ترکیه و امارات فاز سوم واکسن چینی را به اسم واکسیناسیون انجام دادند اما ما وارد این بازی نشدیم ولی اگر قرار شد واکسن خودمان که اولینش پاستور است را آزمایش کنیم انجام می دهیم.

به قول شاعر چو می توان به صبوری کشید جور عدو ، چرا صبور نباشم که جور یار کشم .

خیلی از مردم در نطرسنجی مشتاق این کار هستند.

نمکی ادامه داد: روس ها 420 هزار دوز، چینی ها 200 هزار دوز به ما دادند.

از هند دو میلیون دوز خریداری کردیم و پول 500 هزار دوز هم پرداخت کردیم که تنها 125 هزار دوز به دستمان رسید، 375 هزار دوز در حال حمل بود که دادستان هند دستور داد واکسنی خارج نشود .

در قراردادکوواکس 16 میلیون و 800 هزار دوز واکسن خرید داشتیم که پرداخت پول آن هم داستان جدایی دارد و خود یک کتاب است.

قرار بود 3 میلیون و 800 هزار دوز تا پایان سال قبل به ما بدهند که مدام کاهش یافت چون تولیدی نیست و برخی فکر می کنند واکسن در جهان به حراج گذاشته شده در حالی که این خبرها نیست.

از کوواکس با تاخیر 3 هفته ای به ما 700 هزار دوز از سهمیه کوواکس واکسن دادند.

وی با اشاره به تجربه حدود 30 سال قبل خود در زمینه واکسیناسیون فلج اطفال با کمک بسیج، اظهار کرد: جز لاینفکی از طرح شهید سردار سلیمانی همین بسیج واکسیناسیون کرونا است.

به گفته وزیر بهداشت، تا امروز حدود 400 هزارنفر واکسینه شدند، حدود 800 هزار تا یک میلیون و 300 هزار نفر را شروع به واکسیناسیون کردیم.

تا یک میلیون و 300 هزارنفری که کادر بهداشت و درمان و بیماران خاص تا پایان هفته دیگر تمام می شوند، فاز دوم هم طبق برنامه ریزی صورت گرفته انجام می شود.

آقای رییس جمهور هم دستورات لازم را به تمام نهادها داده اند تا برای واکسن تمام امکانات را به کار گیرند.

به واکسن داخلی امید بسته ایم وی تاکید کرد: مسئولیت تهیه واکسن خارجی با قرارگاه است و ما اعلام کردیم به کار زدن واکسن نطارت می کنیم ضمن اینکه بر تولید واکسن داخلی هم نظارت ویژه داریم.

در جمهوری اسلامی البته این مرزبندی ها را ندارد و ما کنار یکدیگر هستیم و هرکجا بتوانیم باری بلند کنیم کوتاهی نمی کنیم.

نمکی با بیان اینکه اکنون در شرایطی هستیم که امیدواریم در روزهای آتی وضعیت مطلوب تری را تجربه کنیم ، اضافه کرد: خبر خوش اینکه واکسن داخلی به سرعت و خوبی پیش می رود.

تمام افراد را برای واکسن بسیج کردم ولی اگر من هم نباشم، کار واکسن ایرانی بر روی غلتک افتاده است و اینها هیچ کدام بدون پشتوانه علمی نیست.

واکسن داخلی ما در درخشان ترین شرایط قرار می گیرد.

وی گفت: بیماری گریبان ما را ول نخواهد کرد و ما هر شش ماه باید به مردم واکسن بزنیم، هم از بیرون از کشور خرید می کنیم هم به واکسن داخلی امید بسته ایم، ولی کشورهایی در آینده واکسن خواهند زد که خودشان زیرساخت داشته باشند.

85 درصد واکسن دنیا را هفت کشور تزریق کرده اند وی درباره واکسیناسیون کرونا در سایر کشورها، تاکید کرد: تایوان تا دیروز 27 هزار و 113 دوز، ویتنام 58 هزار دوز، کره جنوبی 61 هزار دوز، ژاپن 642 هزار دوز، عمان 193 هزار دوز، مصر 165 هزار دوز و عراق 153 هزار دوز واکسن تزریق کرده است و ما هم نزدیک 500 هزار دوز که تا هفته آتی به یک میلیون و 300 هزار دوز خواهد رسید.

اینکه بعضی ها می گویند ما عقب هستیم، ما از چه چیزی عقب هستیم؟ جاستین ترودو در کانادا اعلام کرده بود تا پایان ماه ژوئن واکسن هایش را تزریق می کند و پنج برابر نیاز کشورش واکسن پیش خرید کرده است.

آمریکایی ها به همسایه متعهد خود و انگلیسی ها به جایی که هنوز مستعمره خود می دانند واکسن نداده اند.

نمکی با بیان اینکه 85 درصد واکسن دنیا را هفت کشور تزریق کرده اند تاکید کرد: واکسن نیست ولی ما انشالله با واکسن وارداتی و واکسن داخلی کار را پیش خواهیم برد.

وی افزود: ماه های بعد در این مورد بیشتر صحبت خواهم کرد، فعلا در سکوت و ارام کار کردیم که مشکلی برای روند تولید پیش نیاید و آمریکابی ها مانع تراشی نکنند.

سعی ما چراغ خاموش طی کردن این مسیر است ولی برخی عطش مطرح شدن دارند.

من در 14 ماه گذشته علی رغم لطف صدا و سیما ولی به جز همین جلسات کاری به تلویزیون نرفتم.

امیدوارم این مرض خودنمایی رفع شود، اعلام کردیم حضرت عباسی صحبت نکنید چون زیاده می گویید که مبنای کارشناسی ندارد و بگذارید وزیر بهداشت در مورد واکسن صحبت کند.

ماست فروش و سیمان فروش و پلاسکو فروش می خواهد واکسن بیاورد وی درباره ورود بخش خصوصی به واردات واکسن، بیان کرد: بخش خصوصی الان در حال واردات داروی بیماران خاص است اما واکسن به مراتب پیچیده تر از دارو است.

واکسن فرآورده حساس و بیولوژیک است و افراد متخصص باید آن را وارد کنند.

وزیر بهداشت با خواندن شعری از سعدی ندهد هوشمند روشن رای به فرومایه کارهای خطیر بوریاباف اگر چه بافنده ست نبرندش به کارگاه حریر افزود: ماست فروش و سیمان فروش و پلاسکو فروش می خواهد واکسن بیاورد.

من در سازمان غذا و دارو بساط دلالان را جمع کردم.

رییس سازمان غذا و دارو یکی از افراد پاکیزه است.

باند آن سازمان را پکاندم و باج هم به کسی نمی دهیم و به آنها هم گفتم مشغول الذمه هستند اگر واکسنی بیاورید که جرات تزریق آن را به زن و بچه خود ندارید، قلم پاهایتان را خورد می کنم و بدترین برخوردها را با شما می کنم.

قراردادهای واکسن ترکمانچایی و یکطرفه است وی اضافه کرد: ما مسئول سلامت مردم هستیم و اگر کسی واکسن غیر استاندارد زد، نمی گویند وزیر صمت مقصر است، میگویند آقای وزیر بهداشت حق نداشت چشم بر این داستان ببندد.

ما از تندر گذاشتیم و بخش خصوصی لایق را دعوت کردیم.

می دانستیم واکسن در اختیار دولت ها است و طرف خارجی با دولت ها کار دارد.

قراردادهای واکسن در دنیا خیلی حسین قلی خانی و ترکمانچایی و یکطرفه است .

می گویند وزیر ضمانت بدهد که اگر اتفاقی برای مریض افتاد به ما ربطی ندارد، ضمانت بدهد که اگر پول گرفتم و واکسن ندادم پول برنمیگردد، ضمانت فسخ یک طرفه قرارداد را بدهد و.

آقایی که بعد تز تندر، می خواهد برود واکسن بیاورد، آمده می گوید این تعهدات را تو بده ( دولت) تا ما واردات را انجام دهیم، اگر قرار بر این بود که خودمان وارد می کردیم، تعهدات را ما بدهیم بعد آقا برود پورسانتش را بگیرد.

ما خودمان داوطلب بخش خصوصی حرفه ای و خوش سابقه و پاکیزه هستیم ما به دلال میدان نخواهیم داد.

با کسی خصومت نداریم و باند نداریم وی افزود: ما اجازه ورود به بخش خصوصی را از ماه آذر داده ایم و سه تِندر برگزار کردیم.

به هر تقدیر به واکسن به شکل فعال ورود کردیم ولی بازهم با وجود واکسن نمی توان به راحتی ماسک را برداشت و پروتکل رعایت نکرد.

ما به ملت ایران تعهد کردیم که طبق برنامه زمان بندی که دنیا تا پایان 2022 برای کشورها تعهد کرده تا پایان 1400 عملی کنیم و تا پایان دولت هم جمعیت انبوهی را واکسن خواهیم زد و درب ورود برای بخش خصوصی هم باز است و اگر کسی در بخش خصوصی فکر می کند ترمزی برایش ایجاد می شود که فکر می کند عادلانه نیست با من صحبت کند.

خبری شنیدم که کسی گفته بود فلان وسیله را میسازد و در سازمان غذا و دارو گیر کرده است، به سرعت به آقای دکتر شانه ساز گفتم به اوضاع رسیدگی کند و وقتی مشخص شد حق با تولید کننده بود گفتم با کسی که کارش را دچار مشکل کرده برخورد کنند.

ما با کسی خصومت نداریم و باند نداریم.

از این نمد پوسیده دنبال کلاهی برای فرق های تهی دوختن ، مشکلی از مشکلات کشور را حل نمی کند وی افزود: در روزهای گذشته دل و تنم رنجور و گرفته بود از کار و گرفتاری بی خوابی ماه های اخیر که بر جسم علیل شد و دلم گرفته بود که باز شاهد مرگ های روزافزون مردمان کشور باشم و از همکارانم شرمسار شوم که 14 ماه است تلاش می کنند که نفسی در سینه حبس نشود.

روزهای سختی بر کشور گذشته است و همکارانم در مهار 3 پیک سنگین کرونا حماسه بزرگی خلق کردند.

در زمانی که دنیای ناجوانمرد ما را در تنگنا قرار داد و کف بزنند برای تئوریسین هایی که می گفتند کرونا تیر خلاص جمهوری اسلامی است ولی این آرزو را به گور بردند و دیدند این ملت غیور موجی را پس از دیگری مهار کردند.

نمکی خاطرنشان کرد: پیک جدید خلق شد ، خیلی به کالبد شکافی عارضه نمی پردازم چون فکر می کنم پرداختن و واکاوی برخی پدیده ها جز ایجاد گسست و تشدید نامهربانی که هیچ کدام از ما قبول نداریم حاصلی برای این نظام نخواهد داشت و غصه ای به غصه رهبری اضافه خواهد کرد.

یکی از چیزهایی که از آن پرهیز کردم این است که علاوه بر شرمساری از مردم و خوشنودی دشمنان قسم خورده، کسی را نرنجانم که جز هدایت و جوانمردی از او ندیدم به همین دلیل واکاوی آنچه که گذشت مشکلی را حل نمی کند.

هست در پس پرده گفت و گوی من و تو چون پرده برافتد نه تو مانی و نه من این نزاع میان چپ و راست، اصلاح طلب و اصولگرا و.

و من خدا را شکر می کنم که در این بازی ها نبودم.

از این نمد پوسیده دنبال کلاهی برای فرق های تهی دوختن مشکلی از مشکلات کشور حل نمی کند.

نباید پیام های خوشنودکننده تهی را بدهیم که اگر واکسیناسیون انجام شود کرونا تمام است نمکی تاکید کرد: این پیک سهمگین را مدت ها قبل برآورد کرده بودم و گفتم به همکارانم که خود را برای بزرگترین و سهمگین ترین امواج اپیدمی تاریخ کشور آماده کنید البته این بدان معنا نیست که امواج سهمگین تر نخواهیم داشت چرا که این ویروس ناشناخته است و هنوز ابعاد ناشناخته ای دارد و هر کس می گوید آن را خوب شناخته است نشانه جهل او است.

هر کس میگوید با واکسیناسیون همه مشکلات حل خواهد شد این خبرها نیست نمی خواهم مردم را در خوف نگه دارم، بحث خوف و رجا باید مورد توجه قرار گیرد اما نباید پیام های خوشنود کننده تهی را بدهیم که اگر واکسیناسیون انجام شود کرونا تمام است، باید دانست که مدت های قابل توجه کرونا مهمان بشریت است و این موضوع را به یاد داشته باشید.

مدیریت کرونا کاری فوق تخصصی است نمکی با اشاره به اینکه استان کرمانشاه یکی از استان های نمونه مدیریت کرونا است، ادامه داد: ما در یک بلای خانمان سوز جدید گرفتاریم و آن هم ابتلای گسترده با ویروس موتاسیون یافته ای است که رحم بر پیر و جوان ندارد.

نظام مقتدر NHS در انگلستان وجود دارد ولی ویروس جهش یافته توانست آنها را به زانو درآورد و باید بدانیم با چه موجود منحوسی روبرو هستیم.

آهنگ حرکت ویروس از آهنگ گام های قدرتمند ترین ساختارهای بهداشتی جهان تندتر است.

تردید ندارم مدافعان سلامت کشور گرچه خسته و دلشکسته هستند و فکر میکردند بیشتر باید به تاب آوری آنها فکر می کردیم تا رفت و آمدها منطبق براین تاب آوری تنظیم شود اما نجابت این گروه و ایستادگی و تاب آوری آنها سبب شد ما در محاسباتمان دچار اشتباه شویم.

امروز معتقدم گرچه این عزیزان خسته هستند و شهدای ذی قیمتی را از دست داده اند که نمی توان جای آنها را پر کرد اما ایستادند حتی در روزهایی که ماسک و گان نداشتیم پشت لباس هم می نوشتند ما گر ز سر بریده می ترسدیم، در محفل عاشقان نمی رقصیدیم .

همکاران من محکم تر شده و از نظر علمی، عالمانه تر رفتار میکنند.

ما این روزها تجربه خوبی به دست آورده ایم.

امروز بر خلاف روزهای ابتدایی میدانیم مریض کووید19 درون ICU تا 35 لیتر بر دقیقه اکسیژن لازم دارد.

نمی توانم مریض کرونایی را ببرم در سوله و یا در جایی که اکسیژن کافی ندارد بستری کنم، مدیریت کرونا کاری فوق تخصصی است و همکاران من از این مرحله هم با لطف خدا عبور می کنند.

فارغ از هر دلخوری، نگاه سیاسی و نگاه به گذشته آماده خدمت هستیم وزیر بهداشت تصریح کرد: دوستی علی رغم توصیه های ما به سفر رفته بود و پس از سفر بیمار شد.

بهبود یافت و به من گفت از این خجالت کشیدم که در بیمارستان وقتی گفتم سفر بودم ذره ای در روحیه و برخورد طبیب اثر نگذاشت.

این وظیفه ما است.

ما از هیچ چاقو خورده ای در اورژانس نمی پرسیم چه کسی دعوا را آغاز کرده است ما از هیچکس نمی پرسیم تو به چه کسی رای داده ای، نمیپرسیم حکومت را قبول داری یا نه، ما گذشته فرد را به پای امروزش نمی گذاریم وظیفه ما گذشته نگری نیست ما برای سلامت فرد قسم خوردیم که تلاش کنیم.

غم ما غم مردم است و غم خود را نداریم.

ما فارغ از هر دلخوری، نگاه سیاسی و نگاه به گذشته آماده خدمت هستیم.

ما عهد بستیم که نگذاریم هیچ بیماری پشت درب بیمارستان ها بماند و نگذاشتیم دارویی نایاب شود با اینکه ارز کمتری از سالیان قبل گرفتیم و نگذاشتیم صفی برای تقاضای داروی مردم شکل گیرد.

ما محکم ایستاده ایم و من آمدم به مردم بگویم حتی اگر سفر رفتند دیگر نوش جانتان که رفتید ما برای آنها در حال آماده سازی تخت و امکانات هستیم.

نخواهیم گذاشت کسی عکسی از جمهوری اسلامی در شبکه های معاند بگذارد که مانند کشورهای دیگر بیماری پشت درب بیمارستان مانده باشد.

وی افزود: تا زمانی که دعای یک مادر شهید و نفس یک جانباز قطع نخاع در فصای جمهوری اسلامی جاری است آبروی جمهوری اسلامی حفظ می شود.

غصه میخورم که همکارانم رنجور می شوند اما اضطراب عدم مدیریت مجموعه را هیچ وقت نداشته ام.

در خوزستان در مدیریت بیماری سرافراز شدیم وزیر بهداشت از همکاران استانی درخواست کرد که بر اجرای پروتکل ها پافشاری شود.

هرچه پروتکل ضعیف اجرا شود مریضی بر ما سوار خواهد شد.

درمانگاه های سرپایی باید تقویت شود که بار بیماران بستری کاهش یابد.

در خوزستان برآورد عزیزان کمبود تخت بود ولی مِتودی در خوزستان رفتیم که تخت کم نیاوریم.

خیلی ها منتظر بودند بگویند اینها قوم عرب را بستری نکردند.

شاعر میگوید : ترسم از ترکان تیرانداز نیست، طعنه تیرآورانم می کشد ، برخی از داخل خوراک به بیرون میفرستند.

ما در خوزستان در مدیریت بیماری سرافراز شدیم.

وی با تاکید بر لزوم افزایش تست های تشخیصی، ادامه داد: روزی 2500 تست در کشور انجام میدادیم که امروز به 140 هزار تست رسیده است که خیلی زیاد است و کاری انرژی بر است اما هنوز خواهش می کنم تماس های نزدیک افراد بیمار را مدیریت کنید.

فراموش نکنید آموزش رکن مهمی در انتقال ویروس است.

این ویروس قدرت ابتلا و کشندگی بالا دارد و جوانان و کودکان را گرفتار می کند.

اما خوف بی جا در مردم ایجاد نکنید.

هفته دیگر هفته سخت تری است نمکی تاکید کرد: هفته دیگر هفته سخت تری است.

هفته پیش گفتم از مرز قرمز در خیلی جاها رد می شویم و به سیاهی خواهیم رفت، این یعنی بالاتر از سیاهی رنگی نیست نه اینکه ما در رنگبندی خود رنگ سیاه اضافه کرده باشیم برخی به غلط رنگ سیاه اضافه کردیم.

در اکثر شهرها به سمت فزون ترین میزان بیمار در طول تاریخ این چهار پیک می رویم و ترمز از دست خیلی ها در می رود.

آمادگی تخت های بیمارستانی بسیار مهم است و ما هم حتما کمک خواهیم کرد.

ما سال قبل حدود 3000 تخت ICU در کشور اضافه کردیم.

وزیر بهداشت، گفت: اعمال غیراورژانسی را مطلقا بستری نکنید چون تخت کم می آورید.

با پیکی که در موارد سرپایی می بینم می دانم نسبت بستری استان تغییر خواهد کرد.

در استان همدان شب عید هفت مریض داشتند و دیروز 1452 مریض بستری بودند.

هر مریضی که ترخیص می شود باید پیگیری شود که در خانه بدحال نشده باشد.

متاسفانه در ویروس جدید این نشان داده شده که در روز هشتم یا نهم یک پیک ناخوش در ریه ها به وجود می آید
کلید واژه ها: واکسن - وزیر بهداشت - واکسن کرونا - کرونا - بهداشت - واردات واکسن - واکسیناسیون کرونا - ستاد استانی کرونا - واردات - ویدئوکنفرانس - وزیر - واکسیناسیون - آخرین - سعید نمکی - کالا - مورد - حراج - خرید - جهان - کرمانشاه - بهداشتی - اقدامات - برگزار - استانی - گفتمان - گزارش - سیاسی - ابزار - متخصص - رابطه

آخرین اخبار سرویس:
مسلمانان ملت افغانستان را در برابر جنایت تروریست ها تنها نگذارند

کارگران هفت تپه توسط دستگاه قضا به تخلفات ارزی پی بردند

بیانیه آیت الله سیستانی درباره جنایت مدرسه سیدالشهداء(ع) کابل

حضور سفیر عراق در وزارت خارجه در پی تعرض اخیر به کنسولگری ایران

بازی «باخت - باخت» در فضای مجازی/ حمله بازی های مستهجن به امنیت رسانه ای کودکان

مشکل قطعی کامل آب روستاهای شلمچه رفع شده است

سلفی متفاوت آنا نعمتی + عکس

شباهت فوق العاده امیر جعفری و برادرانش /عکس

شناسایی زنان سرپرست خانوار سکونتگاه های غیر رسمی 15 استان /تلاش برای اشتغالزایی این زنان

رییس انجمن سینماداران بر اثر کرونا درگذشت

سلفی شهرام عبدلی در سایه روشن درختان زیبا /عکس

در تماس های تصویری به صورت خود خیره شوید

در انتخاباتی رقابتی، برای شوراها لیست می دهیم

مشکل قطعی کامل آب روستاهای شلمچه رفع شده است

تنها زنی که بانوی اول دو کشور شده است!+عکس

پدر شهیدان خادمی به فرزندان شهیدش پیوست

دولت موظف به استخدام رسمی و تبدیل وضعیت «ایثارگران و فرزندان آنها» است

سلفی شهرام عبدلی در سایه روشن درختان زیبا /عکس

اوقات شرعی استان ها؛ سه شنبه 21 اردیبهشت 1400

ترور دانش آموزان شیعه در افغانستان، تلاشی برای مهار جریان اسلامی است

 تغییر در زمانبندی امتحانات دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول

مراسم اهل سنت گناوه در پایان ماه مهمانی خدا/ برگزاری الوداع رمضان

حمایت صنایع در ترویج فرهنگ قرآنی تأثیرگذار است

آیت الله سیستانی جنایت مدرسه سیدالشهداء(ع) کابل را محکوم کرد

جزییات حضور جهانگیری در جلسه جبهه اصلاحات ایران

میرسلیم: وضعیت «سرمایه های میهنی» جبران ناپذیر است

برنامه های محمود صادقی پس از اعلام داوطلبی در انتخابات ریاست جمهوری

صوت | دعا موجب کمال انسان می شود

استخدام کارشناس دیجیتال مارکتینگ در گروه فنی مهندسی موج قرمز در گلستان

حکیم حمله به کنسولگری ایران در کربلا را محکوم کرد

وضعیت برگزاری نماز عید فطر در سراسر کشور

جریان »تشیع مسیحی« در لبنان

بهنوش بختیاری مجسمه شد /عکس

بدون شرح(عکس)

توییت قالیباف درباره حوادث قدس

انتخابات ریاست جمهوری 1400 چه روزی است؟

آقایان نماینده، رفراندوم ترس ندارد!

واکنش کدخدایی به دستور روحانی: فقط کسانی که مدارکی براساس مصوبه ما داشته باشند، ثبت نام کننده تلقی می شوند

توزیع 1100 بسته معیشتی در پویش ایران همدل - امامزاده صالح (ع)

مصوبه جدید شورای نگهبان قانون گذاری است؟

قالیباف: خون شهید سلیمانی انگیزه مقاومت را صدچندان کرده است

بیش از 51 میلیون نفر واجد شرایط رای دهی هستند/ تمام تعرفه ها چاپ شده است

توقیف محموله 750 راس دام توسط رزمندگان نیروی دریایی سپاه در خلیج فارس

شرح و تفسیر نامه پنجاه و سوم نهج البلاغه جلسه پنجم

دعوت به همکاری جهت اعطای نمایندگی بیمه سامان در آذربایجان غربی

لایحه تشکیل دادگاه دریایی با تصویب دولت به مجلس شورای اسلامی رفت/ نگاهی به مواد مختلف لایحه/صلاحیت دادگاه/ شرایط قضات

آیت الله بیات زنجانی واکسن کرونا تزریق کرد + عکس

نظر آیت الله سیستانی درباره حضور در عروسی مختلط و خروج زن از خانه بدون اجازه شوهر

فلور نظری اسیر در امواج دریا /عکس

شریف: فقط عارف و ظریف به جبهه اصلاحات برنامه ارائه ندادند

بهنوش بختیاری مجسمه شد /عکس

مشکل آب شرب و کشاورزی گرمسار رفع شد

انتخابات پارلمانی ارمنستان 30 خرداد برگزار می شود

آیت الله سیستانی جنایت مدرسه سیدالشهداء(ع) کابل را محکوم کرد

شباهت های منافقان با شیطان طبق آیات قرآن

میرسلیم: وضعیت «سرمایه های میهنی» جبران ناپذیر است

عرضه های امروز در بورس انرژی چیست؟

مهندس شیری مشاور مدیرعامل در حوزه طرح و توسعه تاپیکو شد

کمک پتروشیمی های منطقه ویژه پارس به بوشهر

ساخت بزرگترین پایانه نفتی در دریای عمان

مشکل اصلی ایران در فروش نفت چیست؟

روند احیای تالاب رو به مرگ انزلی به مشکل خورد

آتش سوزی 2 مخزن سوخت در مرز ماهیرود

آغاز عملیات حفاری در میدان نفتی رامین

استخدام حسابرس آقا در یک شرکت معتبر در هرمزگان

چرا باید واکسن بزنیم؟

نشانه های هوش خیلی بالا چیست؟

سلفی آسانسوری شیوا ابراهیمی /عکس

مصوبه شورای نگهبان اجرا می شود؟ | مقام دولتی: ان شاءالله

سلفی آسانسوری شیوا ابراهیمی /عکس

گروه های جهادی قرآنی در استان مرکزی تشکیل می شوند

فلور نظری اسیر در امواج دریا /عکس

لیست 40 نفره جبهه وحدت برای انتخابات شورای شهر تهران/ اختلاف چمران و طلایی همچنان ادامه دارد

روزنامه های سه شنبه 21 اردیبهشت 1400

شایعات جنجالی درباره ظریف صحت دارد؟

 تغییر در زمانبندی امتحانات دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول

لزوم تدوین قانون «مدیریت یکپارچه شهری» برای اداره بهتر شهر ها

تقدیم استوارنامه سفیر ایران به وزیر خارجه سوریه

سیزده 1400 | وضعیت آقایان رییسی، ظریف، قالیباف، جهانگیری، لاریجانی و جلیلی در نظرسنجیها چگونه است؟

توضیحات قائم مقام جنتی درباره مصوبه جنجالی

آمار تعداد رأی دهندگان و رأی اولی های انتخابات 1400

ادامه اختلافات مجری و ناظر انتخابات | واکنش شورای نگهبان به اطلاعیه وزارت کشور و دستور روحانی

تیپ جنجالی طناز طباطبایی /عکس

رویداد رقابتی «خرم شهر» برگزار می شود

بیانیه آیت الله سیستانی درباره جنایت مدرسه سیدالشهداء(ع) کابل

پیام تسلیت سپاه خوزستان در پی درگذشت پدر شهیدان خادمی

وزیر کشور: انتخابات قبل از انقلاب تشریفاتی بود

ثبت نام نامزدها بر اساس قانون موجود باشد

آغاز ثبت نام کاندیداهای ریاست جمهوری از امروز

وضعیت سفرهای مردم در ممنوعیت کرونایی جدید+ جزییات

عباس عبدی: شورای نگهبان از کجا اختیار دارد که برای دولت دستور لازم الاجرا بودن مصوبه را صادر می کند؟

مشکلات کشور با قهر از صندوق رأی حل نمی شود

سلفی آسانسوری سینا مهراد /عکس

ایرانِ 1424

احمدی نژاد واکسن فایزر تزریق کرد

قاضی سراج از هیات نظارت بر مطبوعات رفت

فعال کارگری شرکت هفت تپه: عملکرد قوه قضاییه نشان داد که هنوز روزنه امید در این مملکت وجود دارد

گام اول انتخابات 1400

لایحه تشکیل دادگاه دریایی با تصویب دولت به مجلس شورای اسلامی رفت

ویژگی های مسیرهای ویژه دوچرخه سواری چیست؟

وزیر بهداشت: نمی خواهم غصه ای بر غصه های رهبری اضافه کنم

وزیر بهداشت: نمی خواهم غصه ای بر غصه های رهبری اضافه کنم