موضوعات داغ: - تامين اجتماعي - بازنشستگان تامين اجتماعي - بازنشستگان تأمين اجتماعي - حقوق بازنشستگان - تأمين اجتماعي - فرهاد مجيدي - افزايش حقوق - دانشگاه آزاد اسلامي - كارشناسي ارشد - ليگ قهرمانان - نيكنام - طرح جمع آوري آبهاي سطحي - داود پرهيزكار - استاندار چهارمحال و بختياري - جالب كلوپ - رودبال - محمد اصفهاني - ورزشكار المپيكي - آب و آبفا وزارت نيرو - محدوديت هاي كرونايي - شركت ملي حفاري - سپاها - سازمان جاسوسي آمريكا

مطالب مرتبط:
نگاهی به وضعیت 4 کارخانه بزرگ که با مساعدت های قضایی به چرخه تولید و اشتغال بازگشتند
احصای مشکلات 8 منطقه آزاد و ویژه اقتصادی کشور/1400 سال درخشان تولید و اشتغال کشور است
واحدهای راکد کهگیلویه وبویراحمد با هزار میلیارد ریال به تولید بازگشتند
لزوم ورود دانشگاه ها به حل مشکلات صنعت و تقویت چرخه تولید/ پژوهش های کاربردی عملیاتی شوند
وضعیت آب و هوای 27 فروردین/ وزش باد و بارش پراکنده
-205 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 27 فروردین 1400 ساعت 16:002021-04-16سياسي

نگاهی به وضعیت 4 کارخانه بزرگ که با مساعدت های قضایی به چرخه تولید و اشتغال بازگشتند


احیای واحدهای تولیدی یکی از دستورکارهای اصلی دستگاه قضایی در دوره تحول است.

طی حدود دو سال اخیر و آغاز دوره تحول در دستگاه قضایی، اقدامات بسیار ارزند ه ای برای احیای واحد های تولیدی توسط قوه قضاییه در استان های مختلف کشور صورت گرفته است.

- سرکشی از واحدهای تولیدی و اهتمام ویژه به امر مرتفع کردن مشکلات این واحدها، از جمله اقدامات و تاکیدات همیشگی آیت الله رییسی ، رییس قوه قضاییه است؛ این مهم در زمره دستورکارهای اصلی دستگاه قضایی در سال 99 نیز بود.

    به طور کلی، احیای واحدهای تولیدی یکی از دستورکارهای اصلی دستگاه قضایی در دوره تحول است.

طی حدود دو سال اخیر و آغاز دوره تحول در دستگاه قضایی، اقدامات بسیار ارزند ه ای برای احیای واحد های تولیدی توسط قوه قضاییه در استان های مختلف کشور صورت گرفته است.

بند دوم اصل 156 قانون اساسی، بر احیای حقوق عامه توسط قوه قضاییه تاکید دارد؛ یکی از مظاهر حقوق عامه، حمایت از تولید داخلی است؛ از سویی دیگر با توجه به شعار سال ناظر بر جهش تولید و نیاز مبرم کشور به تقویت تولید داخل و اشتغال زایی در این شرایط سنگین تحریمی تحمیل شده از جانب دشمنان، قوه قضاییه برای حمایت از تولید داخلی در راستای احیای حقوق عامه، مسئولیت دوچندان دارد.

آیت الله رییسی، ریاست قوه قضاییه نیز در بیانات و موضع گیری های متعددی بر اهمیت حمایت از تولید داخلی و احیای کارخانه ها و کارگاه های تعطیل یا نیمه تعطیل، تاکید کرده اند و در همین راستا نیز اقدامات ارزنده و مثمرثمری از سوی شخص ریاست قوه قضاییه چه در امر سرکشی از واحد های تولیدی نیمه تعطیل و چه از حیث صدور دستورالعمل های ناظر بر حمایت از تولید داخل صورت گرفته است.

در ادامه نگاهی خواهیم داشت به برخی واحدهای تولیدی در نقاط مختلف کشور که در نتیجه اقدامات و پیگیری های مجدانه قضایی احیاء شده اند و تولید و اشتغال در آنها رونق یافته است.

سبلان پارچه آیت الله رییسی، سوم مهرماه سال 99 به استان اردبیل سفر کرد و در ابتدای این سفر به صورت سرزده و از پیش اعلام نشده به بازدید از کارخانه نساجی سبلان پرداخت.

کارخانه ای که به دلیل برخی مقررات بانکی تعطیل شده بود.

رییس قوه قضاییه در جریان این بازدید، پای حرف ها و درددل های مدیران و کارگران این کارخانه که به دلیل عدم پایبندی بانک به تعهداتش به حالت نیمه تعطیل درآمده نشست و در جریان مشکلات و نیاز های این واحد تولیدی برای بازگشت به چرخه تولید و افزایش بهره وری آن در سال جهش تولید قرار گرفت و پس از آن دستوراتی را به مسئولان مربوطه برای حل مشکلات این واحد تولیدی صادر کرد.

پس از سفر استانی پیگیری این موضوع به صورت ویژه در دستور کار دادگستری استان اردبیل قرار گرفت و ناصر عتباتی در آبان ماه سال جاری در مورد اخرین وضعیت ورود دستگاه قضا به مشکل کارخانه سبلان پارچه اظهار کرد: 2 جلسه در تهران با حضور مسئولین عالی قوه قضاییه، مدیرعامل بانک تجارت، تعدادی از اعضای هیات مدیره و بنده برگزار شد.

رییس دادگستری استان اردبیل افزود: با دستور ویژه ای که ریاست قوه قضاییه در خصوص تسریع و تدقیق در پرونده اعمال ماده 477 راجع به ورشکستگی این کارخانه صادر کرده بود، دیوان عالی موضوع را رسیدگی و هم اکنون با حکم دیوان کارخانه به مالک اصلی باز می گردد و بانک نیز مشارکت خواهد داشت.

عتباتی تاکید کرد: نشست با مالک کارخانه، بانک تجارت و مسئولان عالی قضایی برای تعیین تکلیف بدهی های کارخانه به بانک و سرعت در روند اشتغال و ارتقای تولید با پیگیری هایی که انجام می شود، در دستور کار است.

در نهایت روز پنجم بهمن ماه سال جاری، این کارخانه به صاحب اصلی خود بازگشت.

ناصر عتباتی رییس کل دادگستری استان اردبیل، روز یکشنبه پنجم بهمن از حل مشکل کارخانه سبلان پارچه بزرگترین کارخانه نساجی خاورمیانه با ورود دستگاه قضایی خبر داد و گفت: با اقدامات صورت گرفته مالک اصلی سبلان پارچه امروز در محل کارخانه مستقر شد و کارخانه به وی تحویل گردید.

وی افزود: با دستور ویژه ای که سوم مهرماه ریاست قوه قضاییه در جریان سفر استانی اردبیل در خصوص تسریع و تدقیق در پرونده اعمال ماده 477 راجع به ورشکستگی این کارخانه صادر کرده بودند، موضوع به صورت فوق العاده مورد رسیدگی قرار گرفت.

رییس کل دادگستری استان اردبیل افزود: بعد از صدور این دستور، موضوع طی دو جلسه با رییس دیوان عالی کشور مطرح بررسی های لازم معمول گردید، همچنین سه جلسه با مدیران بانک تجارت کشورو مسئولان اداره کل تصفیه ورشکستگی دادگستری تهران برای تعیین تکلیف بدهی های کارخانه به بانک و سرعت در روند اشتغال و ارتقای تولید، برگزار گردید و در پی این پیگیری های فوق العاده، احکام لازم صادر شد.

عتباتی با بیان اینکه با حضور مدیران دادگستری و اداره تصفیه ورشکستگی، کارخانه سبلان پارچه طی صورتجلسه ای به مالک اصلی تحویل داده شد، تاکید کرد: دستگاه قضایی از اقدامات مالک اصلی در جهت تحقق دستورات ریاست قوه قضاییه دائر بر استفاده از تمام ظرفیت کارخانه در جهت افزایش تولید و توسعه اشتغال حمایت خواهد کرد.

رییس شورای قضایی استان اردبیل از ایجاد کارگروهی برای رصد، حمایت و پشتیبانی سبلان پارچه توسط دادگستری کل این استان خبر داد.

ماشین سازی تبریز در آبان 98، آیت الله رییسی در جریان سفر استانی به آذربایجان شرقی، در بدو امر از کارخانه ماشین سازی تبریز بازدید به عمل آورد.

این کارخانه یکی از مراکز اصلی تولیدی کشور بود که گرفتار یک واگذاری غیراصولی شده بود.

در سال 97 سازمان خصوصی سازی بدون نگاه به جوانب موضوع، این کارخانه را به فردی به نام قربانعلی فرخزاد که بعد ها مشخص شد 400 میلیون دلار ارز دولتی دریافت کرده و در بازار آزاد فروخته است، واگذار کرد.

قربانعلی فرخزاد چند روز بعد از این واگذاری در نشست خبری از برنامه های خود برای احیای تولید سخن گفت؛ ولی در عمل چرخ تولید این کارخانه در زمان مدیریت وی از حرکت ایستاد و مبارزه قاطع دستگاه قضا با فساد اقتصادی از سوءاستفاده مالک جدید ماشین سازی تبریز از بیت المال پرده برداشت و با ورود قوه قضاییه، ماشین سازی مجدداً به صاحب آن قبل از خصوصی سازی، یعنی صندوق بازنشستگی فولاد برگشت.

دستگاه قضا در کنار برنامه ریزی برای رونق تولید در کارخانه ماشین سازی تبریز، به اتهامات قربانعلی فرخزاد نیز رسیدگی کرد و سوم اردیبهشت ماه سال 98، غلامحسین اسماعیلی سخنگوی دستگاه قضا از محکومیت وی به جرم مشارکت در اخلال نظام ارزی از طریق قاچاق عمده ارز به صورت شبکه ای به 20 سال حبس، پرداخت جزای نقدی و ضبط ارز های مکشوفه خبر داد.

آیت الله رییسی روز 9 آبان 98 در نشستی با صنعتگران، تولیدکنندگان و نمایندگان اتحادیه های کارگری استان آذربایجان شرقی، گفت: امروز از کارخانه ماشین سازی تبریز که شاید از مهمترین جلوه های صنعت در منطقه است بازدید کردیم.

این کارخانه با یک خصوصی سازی غلط و نادرست به فردی که اهلیت قانونی، مدیریت و آورده ای برای این کار نداشت، واگذار شده و با مشکل مواجه شده بود.

این فرد 300 میلیون، دلار ارز می گیرد و با تفاوت نرخی که وجود دارد در بازار آزاد می فروشد و کارخانه را با مشکل مواجه می کند و منجر به تعطیلی کارخانه، کاهش تولید، بیکار شدن کارگران و تعویق حقوق آن ها می‎شود.

دستگاه قضایی در این زمینه ورود، پیگیری و برخورد کرد و در حال حاضر کارخانه رونق پیدا کرده و حقوق معوقه کارگران آن پرداخت شده است.

اما در نتیجه پیگیری های دستگاه قضا، بنا به گفته مدیرعامل کارخانه ماشین سازی تبریز، این کارخانه به افزایش 60 درصدی تولید و 190 درصدی فروش نسبت به دوره واگذاری رسیده است.

آرد داران دوازدهم دی ماه سال 98 بود که آیت الله رییسی، رییس قوه قضاییه در ادامه سفر های استانی خود به استان البرز سفر کرد.

پورزارع، مدیرعامل شرکت آرد داران در جریان سفر ریاست قوه قضاییه به این استان و در دیدار با رییس قوه قضاییه با اشاره به مشکلات تامین گندم مورد نیاز برای تولید گفته بود: عکس هایی را دارم که بار به کارخانه آمده و 27 تن گندم آمده که در آن شش تن خاک است.

کشاورزی ما دارد نابود می شود و من این را از طرف صنعت آرد و ماکارونی کشور می گویم.

رییس قوه قضاییه نیز در واکنش به اظهارات مدیرعامل شرکت آرد داران گفت: گندم مورد نیاز را آقای استاندار می دهد و آن شبکه ناسالم را هم سازمان بازرسی تا حصول نتیجه پیگیری میکند در شهریور سال 99 خبر رسید که پس از گذشت هشت ماه از سفر استانی رییس عدلیه به استان البرز و دستور وی برای پیگیری مشکل این واحد تولیدی، تولید در شرکت آرد داران از سرگرفته شده و روز های خوش به این واحد تولیدی که تا مرز تعدیل نیرو رفته بود، بازگشت.

پورزارع، مدیرعامل شرکت آرد داران با تشریح مشکل این واحد تولیدی بیان کرد: استان البرز و ساوجبلاغ قطب تولید ماکارونی دنیاست.

داستان ما از آن جا شروع شد که از زمانی که اینجا را دست گرفتیم با معضلی رو به رو شدیم و دیدیم که بار گندم و مواد اولیه ای که برای ما می آید به دلایل خیلی مشخصی آن خلوص را ندارد و این باعث می شد که محصولی که تولید می کنیم آن کیفیت را نداشته باشد و دچار ضرر و زیان شویم و مشکل ما خیلی حاد شد.

مدیرعامل شرکت آرد داران در ادامه گفت: چهار یا پنج روز کار می کردیم و همه بچه ها بیکار بودند؛ باید تعدیل نیرو می کردم.

وی افزود: از ریاست قوه قضاییه وقت گرفتیم و خدمت وی رسیدیم و رییس قوه قضاییه به شخصه دستور داد و شخصا به این مساله ورود کرد.

پورزارع اظهار کرد: بعد از ورود رییس قوه قضاییه به این قسمت، خون جدیدی در کالبد ما و صنایع ماکارونی وارد شد و الان که دارم با شما صحبت می کنم کارخانه 24 ساعته در حال کار است و نیرو گرفتم و نیرو های قبلی را نیز تعدیل نکردم.

ایران ترانسفو شهریور ماه سال 98 در جریان سفر رییس قوه قضاییه به استان زنجان گروهی از کارگران کارخانه ایران ترانسفو که به علت واگذاری نادرست کارخانه شان به بخش خصوصی، با مشکلات مالی و معوقات طولانی مدت روبرو شده بودند، با رییس قوه قضاییه دیدار و مشکلات خود را مطرح کردند.

پس از صحبت های کارگران آیت الله رییسی با تاکید بر پیگیری حل مشکلات این کارخانه به رییس کل دادگستری و استاندار زنجان دستوری ویژه برای حل مشکلات کارگران صادر کرد؛ همچنین یکی از مصوبات سفر ریاست قوه قضاییه به استان زنجان که در جلسه شورای ادرای مطرح شد؛ حل مشکلات و گره شرکت ترانسفو زنجان بود.

شرکت ایران ترانسفو یکی از شرکت های مهم و موثر در تولید و اقتصاد کشور است که تامین کننده 85 درصد نیاز ترانس های برق کشور بوده و به گفته رییس کل دادگستری زنجان وجود مشکل در این شرکت، برای صنعت برق و سایر بخش ها هم مشکلاتی بوجود خواهد آورد و تولید و اقتصاد کشور آسیب خواهد دید.

این شرکت در پی واگذاری 23.

7 درصد سهام با مخاطره جدی توقف فعالیت های بانکی و تولیدی مواجه شده بود و در مسیر ورشکستگی و تعدیل نیروی انسانی قرار داشت که با دستور رییس قوه قضاییه دادگستری استان زنجان به این موضوع ورود کرد و مشکلات آن را پیگیری نمود تا جایی که اولین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان زنجان امسال در دهم اردیبهشت ماه با حضور اعضای ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری این استان در شرکت ایران ترانسفو، برگزار شد.

بر این اساس با اقدامات قاطع قضایی و حقوقی این شرکت به چرخه تولید بازگشت و موجبات اشتغال حدود 300 نفر نیروی انسانی جدید در اوخر سال 98 و 400 نفر نیروی جدید در سال 99 و جبران مبالغ قابل توجهی از خسارات وارده به دولت و بیت المال فراهم شد.

 
کلید واژه ها: دستگاه قضایی - قضایی - واحدهای تولیدی - احیای واحدهای تولیدی - دستگاه - تولید - تولیدی - قوه قضاییه - واحد های تولیدی - واحد - اقدامات - دوره - تحول - رییس قوه قضاییه - احیای حقوق عامه - آیت الله رییسی - تولید و اشتغال - یکی از - دو سال - مختلف - استان - ارزند - چرخه تولید - حقوق عامه - توسط - کشور - حدود - رییس - صورت - آغاز

آخرین اخبار سرویس:
حضور حداکثری مردم در انتخابات «هیمنه آمریکا» را در هم می ‍شکند/ تشکیل دولت جوان انقلابی راهکار رفع مشکلات کشور است

بزرگداشت مجازی روز قدس از زیاده خواهی رژیم صهیونیستی خواهد کاست

ربیعی: امیدوارم سختی تحریم زدگی از زندگی مردم ایران زدوده شود

سفر دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور به چابهار

وبینار «قدس شریف، محور همگرایی و وحدت جهان اسلام»؛ افغانستان همواره حامی ملت فلسطین بوده است

معلمان باید همواره اطلاعات خود را بروز کنند

سفر در تعطیلات عید فطر ممنوع شد

تصاویر/ مراسم شب بیست و سوم ماه رمضان در مسجد جنرال ارومیه

بازگشت فلسطینی ها به سرزمین های خود تنها راه حل مسأله قدس است

استخدام نیرو ساده خانم سالن دار در فست فود

استخدام کارمند اداری با روابط عمومی

استخدام نیروی دفتری مسلط به انگلیسی

استخدام حسابدار خانم

امام علی (ع) و بیت المقدس؛ نخستین های اسلام در آینه کتاب

طرح ادعا علیه دولت با انگیزه سهم خواهی از تحولات آینده انجام می شود

پوشش محرومیتهای آموزشی نقاط محروم همدان توسط قرارگاه شهید الحسینی

با تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا سفر در عید فطر ممنوع است

پایان بخش برنامه های روز قدس سخنرانی مقام معظم رهبری خواهد بود

سه سردار نامزد 1400 با یکدیگر دیدار کردند

لایحه رتبه بندی معلمان چه مشکلاتی دارد؟

ربیعی: امیدوارم سختی تحریم زدگی از زندگی مردم ایران زدوده شود

مردم، صحنه مواسات و همدلی را خالی نکنند

غلامی: در حال رقابت با برترین دانشگاه های جهان هستیم

اولین عکس از سنگ قبر آزاده نامداری / عکس تلخ

واکنش به برخی ادعاها درباره دولت

برگزاری همایش ملی میانکاله در مازندران

بازگشت فلسطینی ها به سرزمین های خود تنها راه حل مسأله فلسطین است

روز قدس، روز اتحاد جهان اسلام علیه جبهه کفر است

روز قدس، روزی برای وحدت مسلمانان

پیام مشترک نماینده، ولی فقیه در استان و استاندار

دبیرشورای عالی مناطق آزاد از کارخانه پروفیل چابهار دیدن کرد

لجاجت عامل عدم پذیرش حقیقت

طرح ادعا علیه دولت با انگیزه سهم خواهی از تحولات آینده انجام می شود

منتخب عکس های خبرگزاری رسا از شب های قدر

اخبار جوانه ها شبکه دو سیما؛ 16 اردیبهشت

مدیر پردیس تئاتر تهران به «ماه دستان» می رود

اقامه نماز جمعه فردا منوط به تصمیم کمیته های شهرستانی

محبوب 4 درصدی

ساعت کاری ادارات بوشهر در خردادماه تغییر می کند

بیانیه مشترک مجلس خبرگان و شورای نگهبان: پیروزی امت اسلام نزدیک است

اجباری شدن وکالت به نفع مردم نیست

امت مسلمان با اعتصام به ریسمان الهی ندای روز قدس را به جهانیان برسانند

ادمین اینستاگرام دایرکتور تلگرام و عکاس

بایگانی و آبدارچی

استخدام خانم جهت همکاری در دفتر

نیروی خدماتی خانم

جذب نیرو کار برای کافه

فروش و تعمیرات تجهیزات پزشکی

شهردار مهاباد: سازندگی مدیون بازوان پرتوان کارگران است

چرایی اهمیت زنده نگه داشتن روز قدس؛ فلسطین نباید دست دشمنان اسلام باشد

دیدار رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با خانواده معظم شهدای معلم

هیچ گونه تجمع و راهپیمایی میدانی و خودرویی روز قدس برپا نمی شود

مرحله سوم کارآزمایی بالینی واکسن کرونای ایران - کوبا

انتقاد عجیب سایت زاکانی از «جهانگیری»

یک پیشکسوت مطبوعاتی:یکی از اصول اخلاقی مهم در رسانه ها ذکر منبع است/ نیازمند یک سازمان رسانه ای برای ساماندهی به اوضاع خبرنگاران هستیم

توزیع 10 هزار بسته کمک مومنانه در بین نیازمندان کرمانشاهی

فرمانده نیروی دریایی ارتش با خانواده شهدای سلامت دیدار کرد

در انتخابات 1400 فارغ از نتیجه، قرار است همه با هم ایران را بسازیم

قدوسی با این عکس خواستار محاکمه روحانی شد

زمان برگزاری کنکور سراسری 1400 اعلام شد

راهیابی 52 کاندیدای شورای اردبیل به مرحله دوم ارزیابی جامعه اصناف

فردا نماز جمعه در استان همدان برگزار نمی شود

تأیید صلاحیت 86 درصد از داوطلبان انتخابات شوراها در تهران

سفر در تعطیلات عید فطر ممنوع شد

حضور مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در نمایشگاه مجازی قرآن کریم

دعوا و کل کل شدید احسان علیخانی با پریناز ایزدیار / عکس

پوشش محرومیتهای آموزشی نقاط محروم همدان توسط قرارگاه شهید الحسینی

ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در شهر میبد

مسئله قدس مسئله اسلام و جامعه انسانی است

احیای شب 23 ماه مبارک رمضان در اهواز

25 نشست تخصصی و 5 کرسی آزاداندیشی برگزار شد

سفر در تعطیلات عید فطر ممنوع شد

جزییات نامه صادق خرازی به آیت الله جنتی

دانشگاه باید پرورش دهنده خلاقیت و نوآوری باشد

برگزاری کنکور سراسری در روزهای 9 تا 12 تیر ماه و کنکور ارشد در تاریخ 6 تا 8 مرداد

زندگی نامه یاران حضرت امیرالمؤمنین (ع) / کمیل بن زیاد

سفر در تعطیلات عید فطر ممنوع شد

طنین ندای الغوث در سومین شب دلدادگی قدر

ساز و کار تهیه لیست های انتخاباتی شوراها

آمادگی خود را برای ارائه برنامه ها به صورت «زنده» اعلام می کنم

آخرین خبرها از الکترونیکی شدن انتخابات شوراها و ریاست جمهوری 1400

اشخاص فاقد کد و کارت ملی چطور واکسن بزنند؟

5 میلیارد تومان سال گذشته صرف ایجاد اشتغال جوانان یزد شد

لغو اعزام تیراندازان پارالمپیکی به مسابقات بین المللی آلمان

پست آقای مجری از اقدام جالب یک راننده اسنپ /عکس

نماینده تبریز: مردم رای ندهند، ضرر خواهند کرد

بایدن: «یک انقلاب کوچک» در حزب جمهوری خواه در حال رخ دادن است

شب بیست و دوم «جشن رمضان» چگونه گذشت؟

پست آقای مجری از اقدام جالب یک راننده اسنپ /عکس

آخرین وضعیت همسان سازی حقوق اعضای هیات علمی

بیانیه مجلس خبرگان و شورای نگهبان / پیروزی امت اسلام نزدیک و وعده های الهی تخلف ناپذیر است

نامه خرازی به جنتی درباره ابلاغیه شورای نگهبان

زندگی نامه یاران حضرت امیرالمؤمنین (ع) / مالک اشتر

چمران: ردصلاحیت کاندیداها در شورای چهارم هم وجود داشت

میدان مبارزه با صهیونیسم جهانی تا پیروزی نهایی است

بایدن: یک انقلاب کوچک در حزب جمهوری خواه در حال رخ دادن است

ضرورت نمایش یکپارچگی جهان اسلام در روز قدس

انجام عملیات تسطیح و و زیرسازی خیابان های بجنورد

نژادپرستی رژیم غاصب،کودک کُش و اشغالگر قدس تمامی ندارد

مطهری: آرزو دارم در جنگ با اسراییل شهید شوم

نگاهی به وضعیت 4 کارخانه بزرگ که با مساعدت های قضایی به چرخه تولید و اشتغال بازگشتند

نگاهی به وضعیت 4 کارخانه بزرگ که با مساعدت های قضایی به چرخه تولید و اشتغال بازگشتند