موضوعات داغ: - تامين اجتماعي - واكسيناسيون - بازنشستگان تامين اجتماعي - باشگاه پرسپوليس - حقوق بازنشستگان - رتبه بندي معلمان - واكسيناسيون كرونا - فرهاد مجيدي - تزريق واكسن - متناسب سازي - رودخانه هيرمند - هيات رزمندگان غرب تهران - خانه سردار - ايران - شيلي - حجت الاسلام مجيد انصاري - نمايشگاه شانگهاي - اسكاتلند - دانشگاه پيام نور - رييس جمهوري ونزوئلا - دلال بازي - هواداران آرسنال - سوزاندن جسد - هم آوايان

مطالب مرتبط:
رونمایی از 4 اثر منظوم دانشجویان و اساتید دانشگاه آزاد بندرعباس
دانشجویان مقاطع مختلف دانشگاه آزاد امسال چقدر وام می گیرند؟
دانشجویان مقاطع مختلف دانشگاه آزاد امسال چقدر وام می گیرند؟
سرپرست دانشگاه تخصصی فناوری های نوین آمل منصوب شد
اتحادیه اسلامی یک نظریه پردازی نوین در جهان اسلام است
-14 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 25 فروردین 1400 ساعت 12:352021-04-14دانش

بسترسازی خدمات نوین آموزشی در دانشگاه آزاد اسلامی/ «آموزشیار» بی انضباطی را سامان داد


راه اندازی سامانه «آموزشیار» در سال 99 نقطه عطف اقدامات گام به گام دانشگاه آزاد اسلامی در مسیر یکپارچگی، انضباط بخشی و شفافیت است.

- "، دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان دانشگاهی از مردم، برای مردم و با مردم اقدامات مؤثری در راستای یکپارچگی اطلاعات دانشجویان انجام داده است.

سامانه آموزشیار مسیر انضباط بخشی دانشگاه را هموار می کند راه اندازی سامانه آموزشیار در سال 99 نقطه عطف اقدامات گام به گام دانشگاه آزاد اسلامی در مسیر یکپارچگی، انضباط بخشی و شفافیت است.

این سامانه در حال حاضر امور مختلف آموزشی مانند ثبت نام، انتخاب واحد، پرداخت شهریه، امکان درخواست وام، برگزاری کلاس و.

را برای دانشجویان به صورت یکپارچه مهیا کرده است.

در واقع سامانه آموزشیار مسیر انضباط بخشی دانشگاه را هموار می کند در واقع بیش از یک میلیون دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی خدمات یکسان دریافت می کنند و دیگر هر واحد دانشگاهی روش منحصر به فرد خود را ندارد، بلکه واحدهای دانشگاهی اطلاعات مورد نیاز را در سامانه آموزشیار بارگذاری می کنند و بر اساس این اطلاعات، سامانه دسترسی های مختلف را در اختیار دانشجویان قرار می دهد.

دکتر طهرانچی: آموزشیار مانع برخوردهای سلیقه ای در واحدهای دانشگاهی با دانشجویان می شود دکتر محمدمهدی طهرانچی، رییس دانشگاه آزاد اسلامی می گوید: نظام آموزشیار ، مانع برخوردهای سلیقه ای در واحدهای دانشگاهی با دانشجویان می شود، دانشگاه آزاد اسلامی از مردم، برای مردم و با مردم است و ما تلاش خود را می کنیم که بتوانیم در این شرایط با مردم و دانشجویان همکاری های لازم را داشته باشیم.

وی می افزاید: این دانشگاه خوشبختانه توانسته در دوران کرونا با 280 هزار کلاس برخط، با پوشش قرار دادن بیش از 700 هزار دانشجو، رکورد بی نظیری را از آن خود کند و این اتفاق بزرگ بخشی از این زنجیره تکمیلی است، البته هر ساماندهی مشکل خاص خود را دارد که با هماهنگی و بیان تبادل نظر درباره مشکلات می توان آن را به نحو احسن حل کرد.

حرکتی که اکنون در دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شده، در جهت تأمین کیفیت و پاسخگویی به دانشجویان است.

در واقع سامانه آموزشیار امکانات خوبی در حوزه آموزشی، اداری و مالی دانشجویان در نظر گرفته است که می توان به میان افزار ارتباط با آموزش الکترونیکی، موتور مدیریت قواعد آموزشی، اپلیکیشن موبایل برای اساتید و دانشجویان، آگاسازی از طریق پیامک، پرداخت الکترونیکی، پرونده الکترونیکی دانشجویان و اساتید، ارزشیابی اساتید، حق التدریس اساتید، برنامه ریزی امتحانات و ارزشیابی تحصیلی دانشجو و فارغ التحصیلی و خروج از تحصیل اشاره کرد.

پورتال جامع مدیریت آموزشی اساتید، صدور خودکار احکام اساتید، مدیریت امور شهریه و تخفیف مالی دانشجویان، فرآیندهای خاص دانشجویان استعداد درخشان و شاهد و ایثارگر، پذیرش دانشجو، برنامه ریزی آموزشی و.

از دیگر امکاناتی است که در این سامانه در نظر گرفته شده است.

عطارزاده: ارائه خدمات نوین آموزشی و انضباط بخشی موجب تحول در دانشگاه آزاد اسلامی می شود ایمان عطارزاده مدیرکل توسعه شبکه علمی هوشمند دانشگاه آزاد اسلامی در گفت وگو با خبرنگار آنا می گوید: سه مطالبه مقام معظم رهبری از مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی ارتقای علمی، گسترش فضای انقلابی و حفظ کیان دانشگاه بوده که همواره مورد تأکید رییس هیئت مؤسس و هیئت امنای دانشگاه و به ویژه رییس دانشگاه آزاد اسلامی است.

لذا برنامه ها و فعالیت های تحولی دانشگاه در این راستا برنامه ریزی و راهبری می شود.

به گفته وی، برای ایجاد تحول و پیشرفت در دانشگاه آزاد اسلامی که بزرگترین شبکه آموزشی کشور است، نیازمند مدیریت یکپارچه اطلاعات در حوزه های مختلف دانشگاه هستیم که این امر ارائه خدمات نوین آموزشی و پژوهشی، انضباط بخشی در اجرای قوانین و مقررات دانشگاه، شفاف سازی آمار و اطلاعات، یکپاچه بودن ارائه خدمات ارزشمند در تمامی شعب دانشگاه را به همراه خواهد داشت.

مدیرکل توسعه شبکه علمی هوشمند دانشگاه آزاد اسلامی می افزاید: از دیدگاه مدیریتی این واقعیت وجود دارد که سازمان های بزرگ برای موفقیت و پیشرفت نیازمند شیوه حکمرانی و مدیریت منسجم در ارائه خدمات هستند.

دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگترین شبکه آموزشی در سطح ملی و بین المللی با دارا بودن قریب به 500 واحد و مرکز آموزشی افتخار تربیت نیروی انسانی متخصص، خلاق، کارآفرین، و بسترسازی برای ارائه خدمات آموزشی، پژوهشی، نوآوری و فناوری به تمامی دانشجویان، جامعه، صنایع و سازمان ها در سطح ملی و بین المللی را برعهده دارد.

در واقع دستاوردهای بزرگ آموزشی، پژوهشی و فناورانه دانشگاه آزاد اسلامی در عرصه های ملی و بین المللی مبین این افتخارات عظیم است.

عطارزاده معتقد است: وجود چنین تشکیلات و شبکه سازمانی عظیم در کشور که به مرور شکل گرفته، نیازمند حکمرانی و مدیریت یکپارچه بوده که مبنای تصمیم گیری های مدیریتی و نیز توسعه و ارائه خدمات ارزشمند آموزشی، پژوهشی و فناورانه به جامعه بزرگ دانشگاهی و کشور است.

در واقع سامانه آموزشیار ابزاری برای حکمرانی، مدیریت و راهبری شبکه علمی است.

مدیریت سیستم های آموزشی واحدها در گذشته جزیره ای بود وی توضیح می دهد: در گذشته به دلیل اقتضای سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری آن زمان، مدیریت سیستم های آموزشی واحدهای دانشگاهی به صورت واحدی و مجزا از هم (به تعبیری جزیره ای) صورت می گرفت.

لذا این مدل، مشکلات جدی برای ستاد و واحدها از قبیل عدم دسترسی برخط به آمار و اطلاعات مورد نیاز، دشواری در نظارت بر اجرای قوانین و مقررات آموزشی، عدم امکان ارائه و اجرای خدمات یکپارچه و برخط آموزشی، برگزاری کلاس ها به صورت استانی یا کشوری، کاهش شفافیت و نظارت های آموزشی و شهریه ای عدم رعایت و اجرای همزمان سرفصل های جدید مصوب، وجود مشکلاتی در دروس اعلامی برای دانشجویان میهمان، عدم امکان کنترل فرآیند فارغ التحصیلی متمرکز به وجود آورد.

مدیرکل توسعه شبکه علمی هوشمند دانشگاه آزاد اسلامی معتقد است: عدم دسترسی به اطلاعات دانشجویان توسط حوزه های ذی نفع دانشگاه در جهت تسهیل گری در روند بررسی پرونده دانشجویان در کمیسیون های مختلف، گسستگی و تنوع در سیستم های اتوماسیون آموزش واحدها، خطاهای ثبت اطلاعات در واحدهای دانشگاهی، افزایش حجم کاری غیر اثربخش در حوزه های دانشگاه، مدل جزیره ای اتوماسیون آموزش متعدد و متنوع در واحدهای دانشگاهی، چالش های سیستم کدینگ مجزا برای رشته ها و دروس، عدم نظارت بر صدور گواهی های صادره برای دانشجویان، عدم مدیریت تعداد کلاس های غیرضرور با هزینه های اضافی در واحدها، ارائه گزارش از منابع مختلف و تجمیع آن ها که می تواند خطای انسانی را به همراه داشته باشد، از دیگر مشکلاتی است که در گذشته و قبل از راه اندازی سامانه آموزشیار وجود داشت.

همچنین در برخی موارد به دلیل زمان بر بودن فرآیند تجمیع این اطلاعات، ارزش لازم برای تصمیم گیری در گذر زمان از دست می رفت.

به گفته عطارزاده، این گزارش های متعدد گاهی تکراری بود و به طور مستمر از واحدهای دانشگاهی درخواست می شد که گاهی نارضایتی واحدهای دانشگاهی را در این خصوص به همراه داشت و بسیاری موارد متعدد دیگر که در جای خود قابل تأمل و بررسی است؛ این ترسیم بخشی از مشکلات در شرایط قبلی دانشگاه (شهریور 99 و ماقبل) است که از یک طرف با توجه به مشکلات عدیده ای که مدل جزیره ای سیستم های آموزش متنوع برای دانشگاه ایجاد کرد و از طرف دیگر مطالبات دانشجویان و واحدهای دانشگاهی در خصوص ارائه یک سیستم یکپارچه از نظام آموزشی دانشگاه مطرح شده بود، تصمیم به راه اندازی آموزشیار گرفته شد.

وی می افزاید: تصمیم های قاطع و ارزشمند تیم مدیریتی انقلابی دانشگاه موجب محقق شدن تحولی عظیم در دانشگاه آزاد اسلامی شد.

در واقع علی رغم چالش ها و مسیر دشواری که همه کارشناسان می گفتند، با هدف ارتقای علمی، گسترش فضای انقلابی و حفظ کیان دانشگاه، اقدام به بسترسازی و استقرار طرح تحولی موفق و درخشان در دانشگاه به نام آموزشیار شد.

بنابراین انضباط دادن به امور آموزشی یکی از دستاوردهای آموزشیار است که نمی توان به سادگی از آن عبور کرد.

سامانه ای که بی انضباطی در واحدها را نظم بخشید و ساماندهی کرد.

انتظار می رود امکانات آموزشیار در سال 1400 به گونه ای تقویت شود تا دانشجویان از این سامانه بهره کافی ببرند و دانشگاه آزاد اسلامی را به الگویی برای سایر دانشگاه ها در زمینه انضباط بخشی آموزشی تبدیل کند.

انتهای پیام/4118/
کلید واژه ها: دانشگاه آزاد اسلامی - دانشگاه آزاد - دانشگاه - آموزشی - آموزشیار - سامان - اسلامی - سامانه - یکپارچگی - اقدامات - آزاد - راه اندازی - دانشجویان - مسیر - نقطه عطف - شفافیت - مردم - برگزاری کلاس - بی انضباطی - سال 99 - نقطه - برگزاری - اطلاعات - درخواست - انتخاب - میلیون - پرداخت - مختلف - خدمات - نوین

آخرین اخبار سرویس:
مراسم تقدیر از کارکنان روابط عمومی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد

رتبه بندی بین المللی دانشگاه ها به مدرسان بستگی دارد

بسیج دانشجویی دانشگاه حضرت معصومه(س) کشتار دانش آموزان دختر افغانستانی را محکوم کرد

وبینار آشنایی با قرارداد های هوشمند خرداد 1400 برگزار می شود

برداشت 58 تن گندم از مزرعه پژوهشی دانشگاه آزاد بهبهان

استایل جدید سپیده خداوردی در سال تغییرات بزرگ + عکس

دستاورد های 9 استارتاپ گلستانی در نمایشگاه بین المللی فناوری و نوآوری (INOTEX 2021) عرضه می شود

استخدام پرسنل پیش دبستانی

برداشت 58 تن گندم از مزرعه پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی بهبهان

اجرای مرحله نخست واکسیناسیون دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی رشت

فعال سازی مرکز تحقیقات دانشجویی در دستور کار دانشگاه آزاد اسلامی شهرقدس

شش عنوان مجله دانشگاه زابل موفق به اخذ مجوز از هیئت نظارت بر مطبوعات شد

«پاویون زنان پیشگام کارآفرین» با حضور 30 بانوی کارآفرین برگزار می شود

برای تحصیل در خارج از کشور کدام کشورها بهتر هستند؟

اجرای طرح احوالپرسی از نودانشجویان در دانشگاه شریف

جذب 25 هزار دانشجوی متعهد خدمت در دانشگاه فرهنگیان

دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا از دریچه دوربین

سند تحول بنیادین آسیب شناسی می شود

آزمون جامع دوره دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی 26 تا 31 تیرماه برگزار می شود

آزمون جامع دوره دکتری تخصصی در تاریخ تعیین شده برگزار می شود

دستگاه ازن ژنراتور پلاسما از سوی عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد خرم آباد ساخته شد

تفاهم نامه دانشگاه آزاد و مؤسسه فرهنگی اندیشه های اسلامی سجادیه امضا شد

پیش بینی های علمی| احتمال گیر افتادن گازهای نجیب بادهای خورشیدی در هسته زمین!

اعلام شرایط آموزش دانشجویان تحصیلات تکمیلی علوم پزشکی مشهد

انعقاد 5 تفاهمنامه و امضای 9 قرارداد با طعم نوآوری و فناوری

تعویق آزمون جامع دکتری در دانشگاه آزاد امتحان شفاهی

حال استارت آپ های ورزشی در کشور خوب نیست

ستارگان خاموشی بخش / گاهنامه «معنا» انجمن اسلامی دانشگاه علامه منتشر شد

اطلاعات کامل شهدای دانشجومعلم خراسان رضوی جمع آوری شد

چالش ها و راهکارهای کارآفرینی و اشتغال زایی در ورزش

تلاش آگاهانه روابط عمومی موجب خلق جامعه ای پویا و باانگیزه است

معرفی نماینده رییس دانشگاه آزاد اسلامی در هیئت نظارت بر تشکل های اسلامی کرمانشاه

ناسا یک قدم به یافتن موثرترین راه آبیاری گیاهان در فضا نزدیک شد

جزییات مصاحبه آزمون دکتری تخصصی دانشگاه صنعتی شیراز اعلام شد

احترام به دیگران و تبادل موقعیت، تحقق معنای جامع «روابط عمومی شبکه ای» است

سخنرانی استاد دانشگاه هاروارد درباره «فلسفه مشاء»

روابط عمومی باید پل باشند نه دیوار

زکات بدن / نشریه «دغدغه» بسیج دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی منتشر شد

دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب | رشته ها و دستاوردها

اینوتکس 2021 از فردا آغاز به کار می کند

احتمال گیر افتادن گازهای نجیب بادهای خورشیدی در هسته زمین!

وبینار «سیر تکوینی موزه در ایران و جهان» برگزار شد

اعلام زمان برگزاری آزمون جامع دکتری تخصصی غیرپزشکی دانشگاه آزاد

استخدام مدیر مالی و حسابدار در شرکت تولیدی - صنعتی در تهران

آزمون جامع دکتری تخصصی غیرپزشکی دانشگاه آزاد برگزار می شود

فارس من| دانشجوها: اینترنت برای آموزش مجازی نداریم / وزارت ارتباطات: اینترنت دانشجویی از اول نیمسال دوم دانشگاه تخصیص یافت

استاد علوم پزشکی شیراز به جرگه دانشمندان پُر استناد جهان پیوست

دانشگاه فردوسی مشهد در مقطع دکتری بدون آزمون دانشجو می پذیرد

آگاهی بخشی و راهنمایی مردم رسالت مهم روابط عمومی هاست

دانشجویان عاشق علم نیستند/ارزشیابی اساتید به دست دانشجویان درست نیست

انعقاد 5 تفاهمنامه و امضای 9 قرارداد با طعم نوآوری و فناوری

خانه های نوآوری و صادرات فناوری ایران امسال در 4 کشور راه اندازی می شوند

برگزاری دومین «شب شعر» برخط در دانشگاه آزاد اسلامی اسلامشهر

آزمون جامع دکتری تخصصی دانشگاه آزاد از 26 تا 31 تیر برگزار می شود

تجلیل از برگزیدگاه جشنواره مدرسان برتر علمی کاربردی در استان سمنان

دومین جشنواره ملی پایان نامه های تحصیلات تکمیلی با محوریت پیشگیری از انواع خشونت

مستند «دمی درنگ» با کشف شگفتی های روح و روان پخش می شود

کنفرانس بین المللی کامپیوتر و مهندسی دانش 2021 ICCKE در مشهد برگزار می شود

3 سال زندان، 10 هزار دلار جریمه برای وانمود کردن به ابتلا به کرونا

آزمون جامع دکتری تخصصی دانشگاه آزاد تیر ماه برگزار می شود

استخدام فروشنده آقا در پوشاک گستر برسام منطقه آزاد ماکو در تهران

ایران کنونی ما فاقد رویاست

استخدام طراح صنعتی مسلط به کتیا، سالیدورک آقا در تهران

تجلی آداب دیپلماسی، نحوه مراوده و گفت وگو در شاهنامه فردوسی

آیین نامه «تشویق مقالات» دانشگاه صنعتی سهند منتشر شد

انتخاب مدرس مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی ایلام به عنوان مدرس نمونه استان

روشنگری نخبگان در جلب مشارکت حداکثری انتخابات تاثیر دارد

دانش بنیان ها نخستین ساختمان را با فناوری چاپ سه بُعدی ساختند

قدردانی رییس دانشگاه صنعتی امیر کبیر از مدیرعامل بانک ملت

امتحان شفاهی آزمون جامع دکتری در دانشگاه آزاد به تعویق افتاد/ برگزاری همزمان با آزمون کتبی

مدرسان منتخب دانشگاه جامع علمی کاربردی چهارمحال و بختیاری تجلیل شدند

فازسوم تزریق واکسن کووایران برکت

ادامه کلاس های مجازی دانشگاه بعد از کرونا/ نیاز علمی کاربردی به جذب مدرسان خبره تجربی

لزوم راه اندازی مراکز علمی کاربردی در جنوب خوزستان

تدوین شاخص های ارزیابی وزارت علوم و دانشگاه ها

استخدام کمک مربی خانم (رشته روانشناسی یا علوم تربیتی) در البرز

25 خدمه کشتی برزیلی در بندر امام قرنطینه شدند

توزیع 8 هزار بسته معیشتی میان نیازمندان ایلامی

بلاتکلیفی دانشگاه ها در نحوه برگزاری امتحانات پایان ترم

دانشجویان تا 30 اردیبهشت برای اسکان در خوابگاه مراجعه کنند

حـفـاظـت گـرا کـیـسـت؟

امتحانات دانشگاه حضوری است؟

لزوم راه اندازی مراکز علمی کاربردی در جنوب خوزستان

دانشجویان تا 30 اردیبهشت برای اسکان در خوابگاه مراجعه کنند

تجربه وزیر علوم در راه اندازی شرکت دانش محور/راهکار جلوگیری از سقوط دانش بنیان ها به دره مرگ

تجریه وزیر علوم در راه اندازی شرکت دانش محور/راهکار جلوگیری از سقوط دانش بنیان ها به دره مرگ

نمایشگاه «نقاش شهر» در مؤسسه فرهنگی هنری و پژوهشی صبا برگزار می شود

جایزه بین المللی به دانشجوی دانشگاه خلیج فارس رسید

مسئولان استهبان مانع از تعطیلی مرکز آموزش عالی این شهرستان شوند

دانشجویان به جشنواره ملی شعر به میزبانی گیلان دعوت شدند

برگزاری نخستین کنفرانس بین المللی جهش علوم مدیریت، اقتصاد و حسابداری در مازندران

دانش بنیان ها با استفاده از فناوری بومی چاپگرهای سه بعدی یک ساختمان ساختند

دانشجویان به جشنواره ملی شعر به میزبانی دانشگاه گیلان دعوت شدند

ضرورت اتصال پروژه های دکتری به شرکتهای دانش بنیان/ پذیرش دانشجو با هدف تجاری سازی فناوری

غلامی: لزوم تقویت فرهنگ خودارزیابی و دیگرارزیابی در بخش های مختلف ستاد و صف

قدردانی رییس دانشگاه صنعتی امیر کبیر از مدیرعامل بانک ملت

حل معمای آب وهوای فضا به کمک یک ابررایانه

وبینار کاربردهای هندسه جبری در احتمالات، فیزیک کوانتوم، فیلوژنتیک

روابط عمومی الکترونیک باعث مدیریت هوشمندانه هر مجموعه می شود

آشفته احوالی «بهرام رادان»/ عکس

بسترسازی خدمات نوین آموزشی در دانشگاه آزاد اسلامی/ «آموزشیار» بی انضباطی را سامان داد

بسترسازی خدمات نوین آموزشی در دانشگاه آزاد اسلامی/ «آموزشیار» بی انضباطی را سامان داد