موضوعات داغ: - نيروگاه رامين - همسان سازي حقوق بازنشستگان - استان كرمانشاه - خلاصه بازي رئال مادريد - تقويت سيستم ايمني - پرسپوليس و سپاهان - بازي رئال مادريد - شبكه هاي اجتماعي - حقوق بازنشستگان - انفجار تروريستي - پرسپوليس ايران و الوحده امارات - كميسيون ويژه حمايت از توليد - فرمانداري مشهد - آرنولد شوارزنگر - شبكه نسيم - باج - حال همه ما خوب است - پاقلات - مصطفي كارخانه - كيانشهر - بچه دره - طبيعت گردي - شكار طعمه

مطالب مرتبط:
بازنشستگان و سازمان در دوراهی!/ اگر پایه حقوق عادلانه افزایش می یافت نیازی به همسان سازی نداشتیم/ از کشورهای مترقی درس بگیریم و به سندیکاها بها دهیم
خبر مهم از همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی اردیبهشت 1400
ارسال لایحه دوفوریتی به مجلس برای دائمی کردن متناسب سازی حقوق بازنشستگان
متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی دائمی می شود؟
اطلاعیه مهم تامین اجتماعی در خصوص متناسب سازی حقوق بازنشستگان
-231 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 23 فروردین 1400 ساعت 08:152021-04-12اقتصادي

جزییات اجرای مرحله دوم همسان سازی حقوق بازنشستگان/ حقوق بازنشستگان چقدر می شود؟


قرار بود حقوق بازنشسته تامین اجتماعی با اجرای متناسب سازی و افزایش سالیانه دیگر کمتر از بازنشسته کشوری نباشد، اما این اقدام صورت نگرفت.

- 0 با اجرای مرحله دوم همسان سازی حقوق بازنشستگان چقدر می شود؟ اواخر سال 99 بالاخره مصوب شد که 89 هزار میلیارد تومان از بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی پرداخت شود تا تامین اجتماعی متناسب سازی حقوق بازنشستگان را در مرحله دوم به اجرا درآورد و اینجا بود که وعده مسئولان سازمان به بازنشستگان آغاز شد.

قول دادند که سال 1400 حقوق بازنشستگان افزایش چشمگیری داشته باشد و رسانه ها هم با اعتماد به حرف های مسئولان دل بازنشستگان تامین اجتماعی را خوش کردند.

قرار بود حقوق بازنشسته های تأمین اجتماعی با اجرای متناسب سازی و افزایش سالیانه دیگر کمتر از بازنشسته های کشوری و لشکری نباشد، اما شد.

وعده ها در حد همان وعده باقی ماند و حالا شاهد این هستیم که مسئولان تامین اجتماعی در واقع به آن چه گفته بودند عمل نکردند، واریزی های تامین اجتماعی آغاز شده و بازنشسته های تامین اجتماعی که دلشان را به حقوق این ماه خود خوش کرده بودند از دریافتی هایشان شوکه زده شدند.

مصطفی سالاری مدیرعامل تامین اجتماعی در اواخر بهمن 99 در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، وعده افزایش چشمگیر حقوق بازنشستگان را داد و گفت: قرار است به اتفاق مسئولان کانون عالی فرمول های متناسب سازی مرحله دوم را طراحی کنند، تا متناسب سازی حقوق بازنشستگان را براساس منابعی که در اختیارمان قرار می گیرد، انجام دهیم.

وی بیان کرد: از طرف دیگر بخشی از فاصله ها، از افزایش حقوق کارگری قرار است، جبران شود و به دنبال آن حداقل بگیران سازمان تامین اجتماعی در سال آینده حقوقشان افزایش می یابد، این افزایش از طرف حقوق کارگری، فاصله بین صندوق ما و سایر صندوق ها را رفع خواهد کرد.

سالاری خاطرنشان کرد: با کمک دولت و مجلس امیدواریم سال آینده حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی به صورت مناسب پرداخت شود.

سازمان تامین اجتماعی معلوم نیست برچه اساسی حقوق بازنشستگان خود را افزایش داده و اصلا متناسب سازی را به اجرا درآورده است؟ مصوبه مجلس شورای اسلامی چه شد؟ مگر نباید براساس مصوبه مجلس حقوق بازنشستگان را افزایش می دادند؟ مگر سازمان تامین اجتماعی قول نداده بود که حقوق دیگر امسال حداقل حقوق بازنشستگانش کمتر از کشوری و لشکری نخواهد بود؟ وعده های اواخر سال 99 چه شد؟ به این زودی هر آنچه که گفته بودند را فراموش کردند؟ علی دهقان کیا رییس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی شهر تهران" اظهار کرد: سال گذشته متناسب سازی انجام گرفت و در ادامه نظر بر این بود که متناسب سازی جز حقوق بازنشستگان نیز قرار گیرد.

او با بیان اینکه با تمامی فشار ها قرار شد 20 فروردین احکام متناسب سازی و افزایش دستمزد مورد قبول قرار گیرد، گفت: متاسفانه دیروز صبح اعلام شد احکام متناسب سازی اشتباه محاسبه شده است.

دهقان کیا افزود: این اشتباه محاسباتی به این دلیل اعلام شد که ملاک افزایش حقوق را تیر ماه 99 قرار داده بودند درحالی که حقوق اسفندماه بازنشستگان باید ملاک قرار می گرفت.

رییس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی شهر تهران با بیان اینکه نظر مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی نیز از ابتدا این بود که حقوق اسفندماه 99 مد نظر قرار گیرد؛ گفت: این اقدام عمدا یا سهوا صورت گرفت و حقوق تیر ماه محاسبه شد.

او تصریح کرد: به هرحال طبق اطلاعیه مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی محاسبه مجدد در دستور کار قرار گرفت و ظرف 24 ساعت از اعلام دستور مدیرعامل باید احکام جدید ابلاغ شود.

دهقان کیا افزود: محاسبه اصلاحات، افزایش دستمزد" و سایر سطوح باید براساس حقوق اسفندماه محاسبه شود.

عباس مقتدایی نماینده اصفهان هم روز گذشته در مجلس شورای اسلامی در نامه ای به رییس جمهور، خواستار بازبینی و اصلاح فوری متناسب سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی و مبلغ مستمری آن ها بر مبنای وعده های پیشین و قوانین شد.

وی در این نامه نوشته است با وجود اینکه در بودجه 1400 هم مصوبات مهمی مربوط به بازنشستگان وجود دارد، اما احکام حقوق منعکس شده بازنشستگان بیانگر این است که اهتمام، توجه و دقت لازم در راستای حمایت از این قشر در مجموعه مدیریتی سازمان تأمین اجتماعی وجود ندارد.

نماینده اصفهان گفته است که متأسفانه در احکام صادره مبلغ مستمری قبل از افزایش با مبلغ مستمری مندرج در حکم اسفند 1399 مغایرت داشته و به نظر می رسد مبلغ مستمری تیر ماه 1399 در احکام امسال منظور شده است.

در این صورت مبلغ متناسب سازی سال گذشته که به حقوق بازنشستگان اضافه شده، از حقوقشان برداشت شده است.

همچنین حسن صادقی رییس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران جوان در این باره گفت: سازمان تامین اجتماعی با چنین متناسب سازی به شعور ما توهین کرد الان نمی دانیم این اقدامی که تامین اجتماعی انجام داده است دقیقا چیست؟ وی با تاکید بر اینکه قرار بود صفر تا صد حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی مانند کشوری و لشکری اجرا شود، ادامه داد: حداقل بگیر و متوسط بگیر تامین اجتماعی مانند حداقل بگیر و متوسط بگیر کشوری باشد حتی قرار متناسب سازی حقوق بازنشستگان مانند کشوری جزء پایه حقوق قرار گیرد و مشمول تورم و افزایش سالیانه شود که این موضوع هم به اجرا درنیامد.

رییس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری با اشاره به اینکه این اقدام تامین اجتماع" ی یک تخلف است و بر مبنای قانون مصوب شده توسط مجلس شورای اسلامی متناسب سازی به اجرا درنیامده است، گفت: سازمان تامین اجتماعی ماده 96 قانون تامین اجتماعی را اجرا نکرده و به مصوبه مجلس درخصوص متناسب سازی حقوق بازنشستگان بی توجهی کرده است.

اکنون ما اصرار به اصلاح احکام داریم و اگر اصلاح صورت نگیرد بازنشستگان تامین اجتماعی ساکت نخواهند ماند و اعتراض می کنند.

صادقی افزود: آن چه که اکنون اتفاق افتاده محاسبات غلط و اشتباه کارشناسان بیمه ای سازمان تامین اجتماعی است و معتقدیم طبق وعده ها و صحبت هایی که پیش از این شده بود متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی به اجرا درنیامده است.

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی در این باره می گوید: در سال 95 و در جریان تصویب قانون برنامه ششم در ماده 12 این قانون تصویب شد که حقوق کارگران بازنشسته تأمین اجتماعی توسط این سازمان متناسب سازی شود.

برای این منظور در بودجه سال 99 اعتباری معادل 32 هزار میلیارد تومان و در بودجه سال 1400 نیز 89 هزار میلیارد تومان تخصیص داده شد.

عضو هیات رییسه مجلس اظهار کرد: متأسفانه امروز شاهد اجرای ناقص قانون در متناسب سازی بگیران این سازمان عنوان کردند که حقوق آن ها افزایش بسیار کمی داشته است.

حاجی دلیگانی بیان کرد: طبق ماده 107 قانون آیین نامه داخلی مجلس از رییس مجلس خواسته ام تا وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور در جلسه روز یکشنبه مجلس درباره اجرای ناقص قانون متناسب سازی حقوق بازنشستگان توسط سازمان تأمین اجتماعی به نمایندگان توضیح دهد.

وی افزود: همچنین طی نامه ای به رییس جمهور این موضوع را مطرح کرده و خواستار پیگیری این مسأله شده ام.

این اقدام سازمان تامین اجتماعی غیر قابل توجیه است و باید بابت این عملکرد خود پاسخگو باشند نمی شود که یک چیزی را بگویند و یک جور دیگر رفتار کنند، وعده بدهند و عمل نکنند.

امید است مجلس شورای اسلامی در مقابل این موضوع حمایت های لازم را از بازنشستگان مظلوم سازمان تامین اجتماعی داشته باشند، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی و وزیر رفاه باید دلیل این اقدام خود را توضیح دهند.


کلید واژه ها: حقوق بازنشستگان - بازنشستگان - تامین اجتماعی - همسان سازی حقوق بازنشستگان - اجتماعی - بازنشسته - متناسب سازی - همسان سازی حقوق - حقوق - متناسب سازی حقوق بازنشستگان - مرحله دوم - بازنشستگان تامین اجتماعی - تامین - اجرا - سازی - سازمان تامین اجتماعی - همسان سازی - متناسب - افزایش - قرار بود - سالیانه - مسئولان - میلیارد تومان - تأمین اجتماعی - سازمان - وعده - کشوری - بدهی دولت - باقی ماند - قرار

آخرین اخبار سرویس:
فقط یک مرغ با نرخ مصوب داریم/نظارت بهبود یابد

رییس اتاق کرمان: همکاری های اقتصادی کرمان و مجارستان افزایش می یابد

قیمت روز گوشی شیائومی در 20 اردیبهشت + جدول

وقتی متهم تورم 680درصدی ژست می گیرد!

توکن های NFT در شبکه ققنوس منتشر می شود

افزایش ناچیز قیمت دلار

فقط یک مرغ با نرخ مصوب داریم/نظارت بهبود یابد

افزایش هزینه پروژه های عمرانی با عدم تصمیم گیری صحیح دستگاه های اجرایی/ ورود به موقع قوه قضاییه به حقوق عامه

زمانی برای استراحت دلار

دانش پول ساز در دست انداز! / سهم محصولات دانش ‎بنیان از صادرات فقط 2.5 درصد است،چرا؟

مذاکرات وین چه تاثیری بر تورم و قیمت دلار دارد؟

کاهش 50 درصدی تقاضا برای خدمات حمل اثاث

تزریق واکسن روسی به بیش از 20 میلیون نفر در سراسر جهان/ اسپوتنیک وی عارضه نداشته است

زمان واریز یارانه اردیبهشت 1400 اعلام شد

مذاکرات وین چه تاثیری بر تورم و قیمت دلار دارد؟

قیمت ارزهای دیجیتال دوشنبه 20 اردیبهشت/ بیت کوین در آستانه 58 هزار دلار

5 توصیه برای مقابله با پدیده واکسن هراسی سالمندان

ویدئو / صنایع دستی، نیمه جان پشت کرکره های نیمه باز

دو تغییر مهم بورسی

قیمت طلای جهانی، امروز 1400/02/20

فیلم: مروری بر تیتر مهم روزنامه های دوشنبه اصفهان

کیهان: تورم 45 درصدی سوغات پایان دوره دولت به مردم!

بهبودی بیش از 136 میلیون بیمار کرونایی در جهان

تجهیز آزمایشگاه پژوهشگاه زیست فناوری برای اعلام 12 ساعته نتایج PCR/کاهش نتایج کاذب کرونا

قیمت بیت کوین، امروز 1400/02/20

تورم در ارمنستان و آذربایجان رکورد زد

تزریق واکسن کرونای chr(034)پاستورchr(034) به 8000 نفر تاکنون

استراتژی حمل و نقل پایدار شهری در کلانشهرهای ایران چیست؟

کاهش 6 میلیارد دلاری قاچاق گوشی تلفن همراه با اجرای طرح رجیستری

زمزمه افزایش بیشتر قیمت خودرو/ مصوبه شورای رقابت برای افزایش نرخ ابلاغ نشد؟

قیمت پنیر به 100 هزار تومان رسید!

کاهش 70 درصدی تقاضا برای خرید ظروف یک بار مصرف/ تکرار بی توجهی دولت

راه و بیراهه توسعه معادن

افزایش 40 درصدی تولید قطعات خودرو در کشور

بررسی تاثیر مذاکرات و انتخابات بر نرخ ارز

کاهش یا افزایش صادرات؟/ نظر تجار با مسئولان متفاوت است

کاهش یا افزایش صادرات؟/ نظر تجار با مسئولان متفاوت است

آیا هزینه نجومی برای تزریق داروی رمدسیویر صحت دارد؟

دلایل تعطیلی واحد تولیدی مرغ تخمگذار در قروه از زبان یک سرمایه گذار

آغاز واکسیناسیون مرحله دوم مراکز نگهداری معلولان در 22 استان

سواستفاده از حساب های ارزی برای ‎دلارپاشی انتخاباتی

آخرین خبرها از ساماندهی حاشیه نشینی در قصرشیرین

افزایش ظرفیت سردخانه های کرمانشاه تا 300 هزار تن

سیاست های مخرب در اقتصاد

احیای کارخانه های راکد در کرمانشاه با کمک دستگاه قضا

رکود در بازار خودرو ادامه دارد

آمریکایی ها از مالیات های بالا شاکی هستند

تزریق واکسن کرونای «پاستور» به 8000 نفر تاکنون / عوارضی گزارش نشده است

تردید ها در بازار ارز های دیجیتالی بیشتر شد

گران قیمت ترین مرحله تولید کاتد های باتری حذف می شود

از سر گیری عرضه اولیه شرکتها در فرابورس/چهارشنبه فگستر می آید

متقاضیان وام ازدواج پشت دیوار بی مهری بانک ها

یارانه نقدی ماهانه خانوارها دوشنبه واریز می شود

تردید ها در بازار ارز های دیجیتالی بیشتر شد

دو فلزی که از موج گرانی جا ماندند

رانندگان بدحساب سد راه الکترونیکی شدن عوارض آزادراهی

بالسینی: کسری بودجه سنگین اجازه تعدیل قیمت به بازار ها نمی دهد/ عوامل موثر و کلیدی کاهش نرخ ارز چیست؟

تیپ خفن و زیبای لیلا بلوکات /عکس

تداوم ممنوعیت های کرونایی در محورهای شمال

کلیپ| حمایت جهاد کشاورزی لرستان از کاشت چغندر به جای برنج

ریزش قیمت ها دامن گیر گوشی های لاکچری شد+ جدول

کرونا به جریان سرمایه چه شوکی وارد کرد؟

تزریق واکسن کرونای پاستور به 8000 نفر تاکنون / عوارضی گزارش نشده است

تردیدها در بازار ارزهای دیجیتالی بیشتر شد

حرکت به سوی نقشه های زمین شناسی نسل 2

بومی سازی 33 نوع قطعه نیروگاهی در نیروگاه رامین اهواز

حشره ای که هر 17سال یک بار از زیر زمین بیرون می آید

تحریک تقاضا با تسهیلات ارزان و توسعه صادرات

مجاز به تاخیر در واکسیناسیون نیستیم

دورهمی های خانوادگی عامل 80 درصد موارد مثبت کرونا در دشتی است

رشد 111 درصدی ایجاد و توسعه مراکز جوارکارگاهی در کشور

گفتگوی ویژه خبری؛ مشکل تورم ناشی از تراز نبودن تجارت خارجی و بودجه است (کامل)

دورهمی های خانوادگی عامل 80 درصد موارد مثبت کرونا در دشتی است

تیتر امشب؛ تحریک تقاضا با تسهیلات ارزان و توسعه صادرات

زندگینامه مانی خوشبین میلیاردر ایرانی ساکن کالیفرنیا

بهره مندی هر 44 روستای شهرستان محروم میامی از طرح توسعه

جزییات دریافت وام صد میلیون تومانی قرض الحسنه ازدواج اعلام شد

جزییات پرداخت وام 70 میلیون تومانی ازدواج

ترفند هایی برای داشتن شیشه هایی براق

الزام صدور شناسنامه فنی ساختمان برای متراژ 1500 متر به بالا

نوبخت: مطلقاً کاندیدا نمی شوم

همتی: دو ناترازی مهم در کشور موجب ایجاد تورم می شود/ قیمت ارز پایین تر هم می آید+ فیلم

فریاد بی صدای اَنترن ها از جهان به گوش می رسد!

بهبود بازار مرغ خوزستان در روزهای آینده / تخصیص 2 هزار میلیارد تومان به فاضلاب و آب شرب

برکت اردیبهشت برای چایکاران گیلانی

ادامه حمایت از خانوارها و کسب و کارهای آسیب دیده تا پایان کرونا

بازار جهانی نفت در انتظار ایران

تردید ها در بازار ارز های دیجیتالی بیشتر شد

بیشترین سهم تسهیلات کرونایی ,وزارت ارشاد نصیب چه کسانی شد؟/ تهرانی ها در صدر دریافت!

احتمال گرانی بنزین در پی تعطیلی بزرگترین شبکه خط لوله آمریکا

واکنش تند آقای وزیر به گرانی های بازار

همتی: بانک مرکزی اعتقادی به ارزپاشی ندارد/ نرخ دلار پتانسیل پایین رفتن از 20 هزار تومان را دارد

بهبود بازار مرغ خوزستان در روزهای آینده / تخصیص 2 هزار میلیارد تومان به فاضلاب و آب شرب

بدهی 4200 میلیارد تومانی شرکت رسا تجارت نوین به شهرداری

رانندگان بدحساب سد راه الکترونیکی شدن عوارض آزادراهی

مشکلی در تأمین ارز واکسن کرونا نداریم / بانک ها می توانند به شرکت های سرمایه گذاری وام بدهند

یک عرضه اولیه جدید در راه بازار سهام

تز چینی برای جنگ جهانی دوم /کاهش نرخ ارز موقتی است /انتقاد تند به ظریف در مجلس

دوج کوین بیش از هر چیز دیگری در دنیا سوددهی داشته است!

فوت و فن های تهیه حلوا

جزییات اجرای مرحله دوم همسان سازی حقوق بازنشستگان/ حقوق بازنشستگان چقدر می شود؟

جزییات اجرای مرحله دوم همسان سازی حقوق بازنشستگان/ حقوق بازنشستگان چقدر می شود؟