موضوعات داغ: - آذربايجان غربي - باشگاه استقلال - نفت مسجدسليمان - يحيي گل محمدي - وزارت بهداشت - خراسان شمالي - شوراي امنيت - ارتباطات و فناوري - وزارت ارتباطات - ارتباطات و فناوري اطلاعات - ولايي بر حق - كيانوش عياري - تفليس - ميزبان فينال ليگ قهرمانان اروپا - ركن الديني - لايحه دفاعي استقلال - اپليكشن - مراجع عظام تقليد - لايحه مشاركت عمومي خصوصي - كيسه زباله - پشت پرده انتخابات - غلامعلي كوهساري - لعلي

مطالب مرتبط:
خطیب زاده: دولت بایدن بیشتر به سیاست های شکست خورده ترامپ متعهد است
بایدن درباره ادامه سیاست شکست خورده ترامپ و یا رهایی از آن تصمیم بگیرد
بایدن باید یک تصمیم سیاسی بگیرد؛ ادامه دهنده میراث شکست خورده ترامپ یا جدایی از آن؟
خطیب زاده: بایدن باید انتخاب کند؛ یا به توافق اوباما پایبند باشد و یا این که به تحریم های ترامپ اصرار ورزد
خطیب زاده: بایدن باید بین پاییندی به برجام و فشار حداکثری یکی را انتخاب کند
-208 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 21 فروردین 1400 ساعت 19:452021-04-10سياسي

خطیب زاده: بایدن درباره ادامه سیاست شکست خورده ترامپ و یا رهایی از آن تصمیم بگیرد


دولت بایدن باید درباره ادامه سیاست شکست خورده ترامپ و یا رهایی از آن تصمیم سیاسی بگیرد.

- سعید خطیب زاده در گفت و گو با شبکه خبری CNN گفت: چه در وین، چه در هر کجای دیگری، هیچ گفت وگوی مستقیم یا غیرمستقیمی صورت نگرفته است، چراکه نیازی به هیچ گونه مذاکره ای نیست.

آنچه اکنون 1+4، ایران و اتحادیه اروپا - به عنوان هماهنگ کننده برجام – در ساز و کار درونی برجام موسوم به کمیسیون مشترک در حال انجام آن هستند، شناسایی فهرست تحریم هاست، فهرست کامل تحریم هایی که ایالات متحده باید رفع کند.

خطیب زاده در این گفت وگو که با اجرای کریستین امان پور انجام شد، عنوان کرد: معتقدیم که تمامی تحریم هایی که توسط ترامپ اعمال شده، باید رفع شوند، اهمیتی هم ندارد که آیا تغییر برچسب داده شده اند، باز اعمال شده اند یا اعمال شده اند.

همه چیز باید به ژانویه 2017 بازگردد.

سخنگوی وزارت خارجه ادامه داد: این بار ایالات متحده باید به همه نشان دهد که در عمل و نه فقط روی کاغذ، می خواهد تغییر مسیر داده و برجام را به طور کامل و دقیق اجرا کند.

وی خاطرنشان کرد:من معتقدم که این یک تصمیم سیاسی است که رییس جمهور بایدن باید اتخاذ کند.

آیا او می خواهد به خاطر میراث شکست خورده ترامپ و تحریم ها، توافق هسته ای را که در دورانی امضا شده که او معاون رییس جمهور بوده، در معرض تهدید قرار دهد؟ یا اینکه می خواهد از این شکست جدا شود.

امانپور: آقای خطیب زاده، به برنامه ما خوش آمدید.

می توانید به من و بینندگان ما بگویید که گفت وگوها و دیدارها در چه حال است؟ می دانم که غیرمستقیم هستند، اما آیا این امیدواری وجود دارد که این گفت وگوها به بازگشت به توافق هسته ای منجر شوند؟ خطیب زاده: از حضور در برنامه شما خرسندم.

در حقیقت اقدامات در وین، در جهتی صحیح صورت گرفت.

در وین، تحرکات مثبتی از جانب 1+4 انجام گرفت.

گفت وگوهای وین نشان داد که امکان پیشرفت وجود دارد و تحرک مثبتی که توسط 1+4 و ایران ایجاد شده است، قابل تداوم است، مشروط بر اینکه ایالات متحده حاضر باشد به تعهداتش ذیل قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحده عمل کند.

در عین حال، در وضعیت حساسی قرار داریم.

به نظر می رسد کسانی در داخل دولت ایالات متحده هستند که بیش از آنکه به توافق هسته ای رییس جمهور اوباما متعهد باشند، به تحریم های ترامپ تعهد دارند.

من معتقدم که این یک تصمیم سیاسی است که رییس جمهور بایدن باید اتخاذ کند.

آیا او می خواهد به خاطر میراث شکست خورده ترامپ و تحریم ها، توافق هسته ای را که در دورانی امضا شده که او معاون رییس جمهور بوده، در معرض تهدید قرار دهد؟ یا اینکه می خواهد از این شکست جدا شود؟ امانپور: آقای خطیب زاده، پیش از آنکه بخواهیم به بحث تحریم ها و روش ها و اینکه آیا امکان احیای این توافق با مشارکت ایالات متحده وجود دارد یا نه، بپردازیم، می توانم از شما بپرسم که دیدگاه ایران چیست؟ ایران دقیقا چه می خواهد؟ چرا این توافق از منظر رییس جمهور و وزیر خارجه توافق خوبی است و چرا شما فکر می کنید که باید به توافق بازگردید یا اینکه این توافق احیا شود؟ خطیب زاده: ایران همواره در خصوص برجام کاملا شفاف بوده است.

1+5، ایران و اتحادیه اروپا مذاکراتی دشوار انجام دادند و نهایتا این توافق را امضا و نهایی کردیم و تلاش کردیم آن را اجرا کنیم.

ایران از آن زمان همواره تأکید کرده است که همه باید در انطباق کامل با برجام باشند.

ایران برای چندین سال و حتی تا یک سال پس از آنکه رییس جمهور ترامپ از برجام خارج شد، به طور کامل و دقیق در حال اجرای این توافق بود.

ایران به طور کاملا شفاف اعلام کرده است که تمامی تحریم هایی که به صورت غیرقانونی از سوی ایالات متحده علیه ایران اعمال شده اند، یعنی تحریم های اعمال، بازاعمال و تغییربرچسب داده شده توسط دولت ترامپ، باید به صورت یکجا و قابل راستی آزمایی، رفع شوند.

بنابراین، این موضع کاملا شفاف ایران است.

ما معتقدیم که این امر نه تنها منطقی است، بلکه یک مسیر قابل تحقق برای بازگشت ایالات متحده به توافق و پایبندی کامل است.

امانپور: اجازه دهید توییتی را بخوانم که شما هم آن را بازنشر داده اید.

توییتی از جانب رییس شما، جواد ظریف، وزیر امور خارجه است که در آن گفته شده است که ایران یک مسیر منطقی برای پایبندی کامل به برجام ارائه می کند، که عبارت از آن است که ایالات متحده که این بحران را موجب شده، ابتدا به پایبندی کامل بازگردد.

ایران بعد از یک راستی آزمایی سریع، اقدام متقابل خواهد کرد.

تمام تحریم های ترامپ ضدبرجام بوده اند و باید رفع شوند .

بنابراین، به نظر می رسد ما همچنان در این نقطه هستیم که چه کسی باید اول اقدام کند.

آیا این یک مسئله رویه ای قابل حل است؟ آیا می توانید بر این مسئله فائق آیید؟ خطیب زاده: ببینید، این ایالات متحده بود که زیر توافق زد.

بنابراین، خودش هم باید آن را درست کند.

ایالات متحده کاملا می داند که برای درست کردن توافق، باید چه کار کند.

در ایران، برای همه غیرممکن است که به ایالات متحده اعتماد کنند، خصوصا بعد از چهار سال جنگ اقتصادی بی وقفه ایالات متحده علیه مردم ایران.

و به یاد داشته باشید که دلیل وضع این تحریم های از جانب دولت ترامپ این نبود که ایران در حال نقض برجام بوده است.

برعکس، ایران به این دلیل تحت تحریم های غیرقانونی فرامرزی ایالات متحده قرار گرفت که داشت به صورت کامل و دقیق برجام را اجرا می کرد.

بنابراین، از لحاظ منطقی، این ایالات متحده است که باید به همه نشان دهد که می خواهد مسیری را که دولت ترامپ آغاز کرد، تغییر دهد.

به یاد داشته باشید که در سال 2015، زمانی که برجام امضا شد، این ایران بود که ابتدا توافق را اجرا کرد و بعد از ماه ها راستی آزمایی، در ژانویه 2016 بود که بعد از راستی آزمایی از جانب آژانس بین المللی انرژی اتمی، ایالات متحده رفع کامل تحریم ها را آغاز کرد، که در حقیقت حتی در دوره رییس جمهور اوباما هم این امر محقق نشد.

اما نکته این است که این بار ایالات متحده باید به همه نشان دهد که در عمل و نه فقط روی کاغذ، می خواهد تغییر مسیر داده و برجام را به طور کامل و دقیق اجرا کند.

ایران مسیر حفظ این توافق را هموار کرده است.

ایالات متحده دقیقا می داند که ایران برای حفظ این توافق چه کرده است و معتقدیم که ایالات متحده باید ابتدا تمامی تحریم ها را به صورت قابل راستی آزمایی رفع کند.

بعد از راستی آزمایی، ایران آماده خواهد بود تا نه فقط تدابیر جبرانی را – که در پاسخ به تحریم های اعمالی ایالات متحده اتخاذ شده بود – متوقف کند، بلکه آن ها را به عقب بازگرداند.

تمامی اقدامات اتخاذشده از جانب ایران قابل بازگشت هستند.

امانپور: خوب، اجازه بدهید از شما این را بپرسم.

می دانید که در مورد این گفت وگوهای غیرمستقیم که در جریان بود و قرار است دور دیگری از آن هم برگزار شود، صحبت کردیم.

فکر می کنید که این گفت وگوها به گفت وگوهای مستقیم میان ایالات متحده و ایران در وین یا جای دیگری منجر خواهد شد؟ خطیب زاده: بگذارید اینطور بگویم.

چه در وین، چه در هر کجای دیگری، هیچ گفت وگوی مستقیم یا غیرمستقیمی صورت نگرفته است، چراکه نیازی به هیچ گونه مذاکره ای نیست.

برجام یک بار با جزییات کامل مورد مذاکره قرار گرفته است.

آنچه اکنون 1+4، ایران و اتحادیه اروپا - به عنوان هماهنگ کننده برجام – در ساز و کار درونی برجام موسوم به کمیسیون مشترک در حال انجام آن هستند، شناسایی فهرست تحریم هاست، فهرست کامل تحریم هایی که ایالات متحده باید رفع کند.

1+4 کانال های خود را دارد تا با ایالات متحده گفت وگو کرده و دیدگاه آن را جویا شود.

ایالات متحده باید به نقطه ای برسد که بتوانیم راستی آزمایی کنیم که آن ها واقعا در حال اجرای تعهداتشان هستند.

اینکه آیا ایران و ایالات متحده می توانند بار دیگر گفت وگو کنند، به این بستگی دارد که ایالات متحده به توافق بازگشته و در میز برجام، که بقیه هم در آن حاضر هستند، حضور یابد.

آنگاه می توانیم ادامه دهیم.

اما تا آن زمان، هیچ گونه گفت وگوی مستقیم یا غیرمستقیمی میان دو طرف نخواهد بود.

امانپور: خوب، در این صورت بگذارید این سؤال را بپرسم، چرا که می دانید که حتی اگر این تحریم ها برداشته شوند، تحریم های دیگری هستند که از جانب دولت ترامپ اعمال شده اند و تحریم های کنونی دیگری هستند که به گفته همتای آمریکایی شما، ند پرایس، ایالات متحده آن ها را برنمی دارد.

همانطور که گفته است ما معتقدیم که برنامه موشک های بالستیک ایران، نقض حقوق بشر از جانب ایران، حمایت ایران از نیروهای مخرب نیابتی، حمایت ایران از تروریسم، معتقدیم همه این موارد چالش هایی اساسی برای ما و شرکای منطقه ای ما ایجاد می کنند.

به همین خاطر است که به مقابله با این موضوعات، از جمله از طریق تحریم ها، ادامه می دهیم.

بگذارید فرض کنیم که بخش هسته ای، بخش برجامی، حل شود.

آیا ایران حاضر است در خصوص دیگر موضوعاتی گفت وگو کند که می دانید از طرف کشورهای خلیج فارس، از طرف اسراییل و خود آمریکا فشار زیادی در خصوص شان وجود دارد.

آن ها خواهان این هستند که بالأخره زمانی به این موضوعات هم پرداخته شود.

خطیب زاده: ابتدا بگذارید این موضوع را روشن کنم که تمامی تحریم ها بدون تفاوت قائل شدن میان تحریم ها و اعلام اسامی، باید رفع شوند.

همه می دانند که در طول دوره چهار ساله ترامپ، هدف، نابود کردن برجام و هدف قرار دادن ایران بود و تمام این تحریم ها هم کاملا مرتبط با برجام هستند.

بر کسی پوشیده نیست که تمام مقامات دولت ترامپ استدلال می کردند که می خواهند بازگشت دولت های بعدی به پایبندی کامل را ناممکن یا بسیار دشوار کنند.

بنابراین، معتقدیم که تمامی تحریم هایی که توسط ترامپ اعمال شده، باید رفع شوند، اهمیتی هم ندارد که آیا تغییر برچسب داده شده اند، باز اعمال شده اند یا اعمال شده اند.

همه چیز باید به ژانویه 2017 بازگردد.

در خصوص موضوعات دیگری که به آن ها اشاره کردید، فکر می کنم شما بهتر از من می دانید که هیچ کشوری در کره زمین از امنیت ملی خود چشم پوشی نمی کند و موشک ها نیز ابزار دفاعی ما و مسئله دفاعی ما هستند.

بنابراین هیچ کس در خصوص آن ها گفت وگو نمی کند.

اینکه آیا همسایگان ما حاضرند در خصوص صدها میلیارد دلار تجهیزات زیبای نظامی آمریکایی که به منطقه ما سرازیر شده، گفت وگو کنند، اینکه آیا ایالات متحده حاضر است این کار را متوقف کند و اینکه آیا طرف دیگر حاضر است در خصوص چنین موضوعاتی گفت وگو کند، موضوعی است که گذشت زمان نشان می دهد.

باید صبر کرد و دید.

اما هیچ کس در خصوص این دست از موضوعات گفت وگویی نخواهد کرد.

در خصوص موضوعات منطقه ای هم، اختلافات زیادی میان ما و ایالات متحده وجود دارد.

ما همواره به صراحت گفته ایم که ایالات متحده همراه با رژیم اسراییل، دلایل ریشه ای بسیاری از مشکلات منطقه ما هستند.

اگر تجاوزات ایالات متحده در منطقه ما نبود، اگر جنگ در افغانستان و عراق نبود، جنگ های دائمی و بی پایان به وضعیت عادی در منطقه ما بدل نمی شد.

تنها چیزی که ما و ایالات متحده در خصوصش توافق کردیم، حل موضوع هسته ای بود.

متأسفانه، ایالات متحده تصمیم گرفت حتی همین توافق را هم به یک نقطه نزاع میان دو طرف بدل کند.

واقعا امیدواریم که ایالات متحده بتواند این مسئله را حل کند.

یک نکته پایانی هم اینکه به نظر می رسد کسانی در داخل دولت ایالات متحده وجود دارند که تلاش می کنند بخشی از تحریم ها را به عنوان اهرم علیه ایران حفظ کرده و مورد استفاده قرار دهند.

این را یک بار آزمودند و شکست خوردند و بار دیگر هم شکست می خورند.

23311
کلید واژه ها: خطیب زاده - ایران و اتحادیه اروپا - هایی - ترامپ - تحریم - گفت وگو - سعید خطیب زاده - کمیسیون مشترک - اتحادیه اروپا - زاده - مستقیم - خطیب - سخنگوی وزارت - ایالات متحده - بایدن - تصمیم - سیاست - ادامه - برجام - دولت بایدن - شکست - ساز و کار - گفت و گو - اتحادیه - کمیسیون - شناسایی - ژانویه - مذاکره - سخنگوی - هماهنگ

آخرین اخبار سرویس:
کنگره 3 هزار شهید ایلام امسال برگزار می شود

نگاه سنتی ، آفت روابط عمومی

آخرین وضعیت بازنگری آیین نامه انضباطی دانشجویان/ فعالیت در فضای مجازی بررسی نمی شود

فرهنگیان، قشر موثر در انتخابات

مراسم قدردانی از مدرسان برتر دانشگاه جامع علمی کاربردی البرز

386 داوطلب شورا های خنداب آماده رقابت انتخاباتی

علیدوستی: کتابخانه ها اصلی ترین منابع تغذیه افکار جامعه هستند/ضرورت توسعه فرهنگ کتابخوانی

توسعه اقتصادی مناطق آزاد باید با تشویق و ایجاد امنیت اقتصادی برای بخش خصوصی انجام شود

روابط عمومی محور امیدآفرینی، انسجام و تفاهم قوی با مردم است

رییس ستاد انتخابات: آمار واقعی مشارکت هرچه باشد اعلام می کنیم 

11 نکته مهم درباره دیدار دانشجویان با رهبر انقلاب

شورای نگهبان از فردا روند بررسی صلاحیت کاندیداها را آغاز می کند

اهدای کتاب های کنگره بزرگداشت 4000 شهید یزد به کتابخانه های عمومی

فیلم تبلیغاتی منتشر شده از ثبت نام لاریجانی (فیلم)

زمان واکسیناسیون عمومی کرونا در استان تهران اعلام شد

معرفی کاندیدای نهایی اصلاح طلبان به تعویق افتاد

آزادسازی 366 هکتار از اراضی در سمنان با ورود دادستانی

فصل پرتلاش روابط عمومی ها

انتقاد تند عباس عبدی از کاندیدا های انتخابات 1400/ کاندیدا های انتخابات 1400 شعار های پوچ ندهند

خانجانی : همه حاکمیت به پرشور شدن انتخابات کمک کنند

انتقاد از اقدام عجیب یک نامزد انتخابات دوچرخه سواری

روز دورود گرامی باد!

چند پرسش از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری

بشنوید | برنامه رستم قاسمی برای بازگشت پول های ایران در کشورهای دیگر چیست؟

ژئوپلیتیک روابط عمومی

نبود شفافیت باعث سردرگمی مردم در انتخاب فرد اصلح می شود

تحلیل مسیح مهاجری درباره انتخابات 1400

شاکیان رامبد جوان در «خندوانه 7»/ حواشی توهین فیروز کریمی به نویسندگان ایرانی در «خندوانه»، ادامه دارد

اعلام برنامه های کانون همسران شهید و ایثارگر دزفول به مناسبت 4 خرداد

14 مطالبه اساتید دانشگاه آزاد اسلامی از شورای نگهبان/ در رد صلاحیت ها به هیچ وجه مصلحت اندیشی نکنید

معرفی کاندیدای نهایی اصلاح طلبان به تعویق افتاد

تعداد تایید صلاحیت ‎شدگان محدودیت ندارد (فیلم)

چه فردی بیشترین شانس ریاست مجلس در سال دوم را دارد؟

پایان اسراییل نزدیک است/ فروپاشی رژیم صهیونیستی از درون

نشست علمی با موضوع «مدل عملیاتی بانکداری اسلامی» برگزار می شود

می خواهم رییس جمهور شوم! / جویندگان نام در وزارت کشور

چگونه به فرد مضطرب کمک کنیم؟

فیلم/ جزییات طرح اختیاری شدن خدمت سربازی

اس ام اس تبریک روز ارتباطات و روابط عمومی

ترسیم هندسه رقابت ها / اظهارنظرهایی که 2 رقیب اصلی انتخابات را مشخص می کند

روابط عمومی ها زیر پله نشین های بی ادعا

جلالی زاده: شان جایگاه ریاست جمهوری حفظ شود

در شور و شوق انتخابات، فلسطین را نباید فراموش کرد

آزادی 72 زندانی جرائم غیرعمد مالی در زنجان

تبیین اهمیت حضور مردم در انتخابات مهمترین رسالت نخبگان است

4 هزار و 750 بسته معیشتی همزمان با ماه مبارک رمضان در بوکان توزیع شد

موفقیت های مقاومت فلسطین افتخار کل امت اسلام است

پادکست | چهار موقعیت که دعا مستجاب می شود

دنیاهای موازی

قدردانی رییس دفتر سیاسی حماس از مواضع رهبر انقلاب در مسئله فلسطین

نجات باغ های شهر با لغو یک مصوبه | خانه باغ ها جای «برج باغ» را گرفتند

بررسی رویکردهای تفسیری در پژوهش های قرآنی تونس / تحکیم روابط دانشگاهی با ایران نیاز تونس است

لاریجانی حتی در متلک هم شبیه روحانی است

103 کیلومتر از کریدور بزرگراهی غرب کشور به بهره برداری می رسد

رییس ستاد انتخابات جهانگیری منصوب شد

پیام انجمن صنفی روزنامه نگاران استان هرمزگان به مناسبت هفته روابط عمومی

سرگیجه مزمن اصلاح طلبان: عارف و جهانگیری را جدی بگیرند یا نه؟!

از سیر تا پیاز غربالگری بارداری در ایران/ آیا طرح جمعیت به دنبال حذف غربالگری است؟!

مرعشی رییس ستاد انتخاباتی جهانگیری شد

با کشت برنج در استان کرمانشاه برخورد می شود

علیرضابیگی: مردم قاضی فضای انتخاباتی هستند

صلاحیت 18داوطلب دیگر انتخابات شوراهای شهر پلدختر تایید شد

تقوی: هیچ مسئول سطح بالایی بدون نظر مردم بر مسند مدیریت تکیه نزده است

حضور حداکثری در انتخابات مظهر اقتدار ملت ایران است 

روزهای دشوار صدراعظم جوان اتریش؛ پیامک با ایموجی بوسه کار دست کورتس داد

بی عدالتی در اجرای قانون عدالت آموزشی در بیرجند / فارغ التحصیلان پزشکی از عدم تدبیر مسئولان دانشگاه گلایه دارند

رشد 350 درصدی پرونده های صلح و سازش شورا های حل اختلاف استان فارس

میز خبر | 27 اردیبهشت 1400

بازتاب انتخابات معنادار

فرصت را از دست ندهید

هر تغییری در قانون انتخابات باید با رعایت حدود صلاحیت ها انجام شود

چهره های سیاسی شناخته شده ای که برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کردند

مرعشی، رییس ستاد انتخاباتی جهانگیری شد

عبدی: اقتصاد ایران 8 سال چوب وعده های برجامی را خورد / اهداف مذاکرات وین انتخاباتی است

پخش زنده تجمع طلاب در مدرسه فیضیه از خبرگزاری حوزه

مشکلات فعالیت های قرآنی را باور کنیم / جایگاه قرآن در رسانه کجاست

تخت روانچی: دفاع حق مسلم فلسطینی ها است

ویدئو | محموله 1.4 میلیون دوزی واکسن کرونا به تهران رسید

بیش از 1000 ناظر بر انتخابات کاشان نظارت می کنند

محمد سلطانی مجاوری اجتماع بزرگ طلوع بدر مقاومت در ساری

فعالیت 200 مرکز نیکوکاری در استان یزد

درک درستی از کارکرد روابط عمومی ها در عرصه مدیریت نیست

روابط عمومی ها صادق و مردمی باشند/ افزایش مشارکت در انتخابات مدنظر باشد

امیدواریم عقلانیت بر برگزارکنندگان انتخابات حاکم شود و با تأیید صلاحیت افراد شایسته، امکان حضور نگرش های سیاسی مختلف را فراهم کنند/ تابع جبهه اصلاحات ایران هستم/ در صورت عدم تأیید صلاحیت، به تبیین برنامه مجمع زنان اصلاح طلب خواهیم پرداخت

فلسطین با یاری خداوند به زودی آزاد می شود

گمانه زنی تایید صلاحیت ها

مرعشی، رییس ستاد انتخاباتی جهانگیری شد

113 روستای اطراف مشهد تابستان امسال با تنش آبی مواجهند

تصویب 3 پروتکل بین المللی در کمیسیون اقتصادی مجلس

اعلام آمادگی نجباء عراق برای حضور مستقیم در جنگ با اسراییل

پخش زنده همایش بزرگ حوزویان در «حمایت از نهضت مقاومت و محکومیت جنایات استکبار در فلسطین و افغانستان»

پژوهش در دانشگاه های ایران جدی نیست زیرا اساتید پژوهشگر نیستند/ اساس کار مراکز آموزشی اروپا فعالیت های پژوهشی است/ فعالیت های پژوهشی در قرن گذشته مستمر نبوده است

هیچکدوم از وعده های جهانگیری اجرایی نشده!

مردی در قامت مدعی؛ چرا احمدی نژاد به در و دیوار می زند؟

مشکلات فعالیت های قرآنی را باور کنیم / تغییر ادبیات صدا و سیما در برخورد با اساتید قرآن

پرورش عالمان ربّانی از کارکردهای حوزه علمیه است

سناریوهای فراکسیون مستقلان ولایی برای انتخابات هیئت رییسه مجلس

روابط عمومی ترکیبی از علم، تجربه، تخصص، هنر و تدبیر در شناخت سازمان و ابزار های ارتباطی

بی عدالتی در اجرای قانون عدالت آموزشی در بیرجند / فارغ التحصیلان پزشکی از عدم تدبیر مسئولان دانشگاه علوم پزشکی گلایه دارند

گزارش/ ناآرامی آرامستان ها

خطیب زاده: بایدن درباره ادامه سیاست شکست خورده ترامپ و یا رهایی از آن تصمیم بگیرد

خطیب زاده: بایدن درباره ادامه سیاست شکست خورده ترامپ و یا رهایی از آن تصمیم بگیرد