مطالب مرتبط:
جهانگیری: شفافیت راه اصلی مبارزه با فساد است
جهانگیری: شفافیت، راه اصلی مبارزه با فساد است
جهانگیری: شفافیت راه اصلی مبارزه با فساد است
راه اصلی مبارزه با فساد شفافیت است/ سمن ها و رسانه ها فسادها را آشکار کنند
جهانگیری: جنگل ها و منابع طبیعی قابل وقف نیست
-107 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 18 اسفند 1399 ساعت 17:102021-03-08اقتصادي

جهانگیری:راه مقابله با فساد شفافیت و قرار گرفتن همه چیز در اتاق شیشه ای است/ نباید یک متر از منابع طبیعی و اراضی ملی در اختیار افراد سوءاستفاده گر قرار گیرد


دکتر اسحاق جهانگیری صبح امروز(دوشنبه) در مراسم هفته منابع طبیعی و آبخیزداری و رونمایی از سامانه مدیریت جامع اراضی کشور، گفت: ایران در منطقه خشک و نیمه خشک قرار دارد و سالهایی که نزولات جوی کاهش می یابد زندگی و اقتصاد ایران تحت فشار قرار می گیرد و .

- " دکتر اسحاق جهانگیری صبح امروز(دوشنبه) در مراسم هفته منابع طبیعی و آبخیزداری و رونمایی از سامانه مدیریت جامع اراضی کشور، گفت: ایران در منطقه خشک و نیمه خشک قرار دارد و سالهایی که نزولات جوی کاهش می یابد زندگی و اقتصاد ایران تحت فشار قرار می گیرد و گاهی با پدیده تنش کم آبی در شهرهای بزرگ مواجه می شویم.

دکتر اسحاق جهانگیری صبح امروز(دوشنبه) در مراسم هفته منابع طبیعی و آبخیزداری و رونمایی از سامانه مدیریت جامع اراضی کشور، گفت: ایران در منطقه خشک و نیمه خشک قرار دارد و سالهایی که نزولات جوی کاهش می یابد زندگی و اقتصاد ایران تحت فشار قرار می گیرد و گاهی با پدیده تنش کم آبی در شهرهای بزرگ مواجه می شویم.

معاون اول رییس جمهور با ابراز تاسف از کاهش بارندگی ها در سال آبی جاری، گفت: این مسئله دغدغه و نگرانی هایی جدی به دنبال دارد.

البته در سالهای پر آبی نیز ما با پدیده سیلاب ها مواجه هستیم که نمونه آن در بهار سال 1398 رخ داد و مشکلاتی برای کشور ایجاد کرد.

هنگامی که با پدیده فرونشست زمین روبرو هستیم یا به خاطر خشک شدن چشمه ها و قنوات، تخلیه روستاها و مهاجرت رخ می دهد یا اقتصاد خانوارها به خاطر کاهش سطح زیر کشت دچار آسیب می شود، به این نتیجه می رسیم که موضوع مدیریت مصرف منابع آبی موضوعی مهم است و باید راهکارهای جدی برای آن پیدا کنیم.

وی با اشاره به اینکه یکی از چالش های پیش روی دولت تدبیر و امید موضوع خشک شدن دریاچه ارومیه در اثر کم آبی بود، گفت: این مسئله می توانست زندگی 20 میلیون نفر را تحت تاثیر قرار دهد.

متاسفانه در حال حاضر تالاب های مهم یا خشک شده اند یا به سمت نابودی پیش می روند.

مسئله ریزگردها در خوزستان در مقطعی بسیار دشوار شد و در سیستان و بلوچستان و برخی استان های کویری شاهد بادهایی هستیم که در اثر آن جاده ها زیر شن مدفون شده و زندگی مردم آسیب می بیند.

دکتر جهانگیری تصریح کرد: هر ایرانی که نسبت به آینده کشور دلسوز و علاقمند است باید به منابع طبیعی کشور حساسیت داشته باشد.

البته در این دولت نشان داده شد که می توان بعضی از مشکلات بزرگ مانند دریاچه ارومیه را با تدبیر و همکاری برطرف کرد.

وقتی اولین مصوبه دولت برای احیای دریاچه ارومیه صادر شد، برخی کارشناسان در رسانه ها این تصمیم را مورد تمسخر قرار دادند اما دولت نشان داد این تصور که دولت نمی تواند سالانه چند هزار میلیارد تومان برای احیای دریاچه اختصاص دهد را باطل کرد.

اگر ستادهایی که برای احیا ایجاد می شود، مدیرانش پای کار بیایند و برای اجرای مصوبات ایستادگی کنند، کارها درست می شود.

به فضل الهی می توان با اطمینان گفت که دریاچه ارومیه از مرحله خطر عبور کرده است و این در شرایطی است که در روزهای آینده تونل بزرگی که آب بیشتری به دریاچه خواهد رساند به بهره برداری می رسد.

وی با اشاره به اینکه در جلسه ستاد تالاب ها برای صیانت از تالاب انزلی، میان کاله و خلیج گرگان برنامه 3 تا 7 ساله تنظیم شد، گفت: در این برنامه وظیفه دستگاه های اصلی و همکار و نیز بازه زمانی که طرح باید به ثمر بنشیند، مشخص شده است.

معاون اول رییس جمهور افزود: خوشبختانه ستادی نیز برای احیای جنگل ها ایجاد شد.

ایران دو محدوده جنگلی بسیار مهم یعنی جنگل های شمال و جنگل های زاگرس دارد که باید مانند جان خودمان از آنها حفاظت کنیم.

اینکه برخی می گویند برخی از جنگل ها وقف شده شوخی است، جنگل ها انفال و متعلق به ملت و ملک مشاع مردم ایران است و باید از آنها دفاع و حراست کنیم.

دکتر جهانگیری افزود: نظر فقهی رهبر معظم انقلاب نیز در این باره مشخص است.

دولت نیز برای حل مسئله مصوبه ای ارسال کرده است.

اینکه برخی می گویند کوه دماوند جزو موقوفات است سخنی است که فقط برای آزار روح مردم ایران بیان می شود.

ایران برای ماندگاری وابسته به منابع طبیعی خود است و منابع طبیعی متعلق به نسل های آینده نیز می باشد.

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه لایحه و برنامه های خوبی برای صیانت از جنگل های شمال ارایه شده است، گفت: در نخستین جلسه ستاد نجات زاگرس نیز همه نسبت به آسیب درختان منطقه براثر بیماری خاص نگرانی و دغدغه داشتند.

در آن جلسه گفتم مکلف هستید از هر کارشناسی در داخل و خارج استفاده کنید تا این جنگل نجات پیدا کند.

درختان زاگرس با اهمیت و دارای قدمت هستند و بخش وسیعی از ایران در دامنه زاگرس زندگی می کند و باید از آنجا صیانت کنیم.

وی با تجلیل از کسانی که جان خود را برای دفاع از محیط زیست از دست داده اند، گفت: وقتی شنیده می شود که کسی برای مهار آتش جان خود را از دست می دهد، جا دارد که انسان در برابر چنین افراد فداکاری سر تعظیم فرود بیاورد.

وقتی جوانی به نام البرز در دامن زاگرس جان خود را از دست می دهد که اتفاقا شنیدم که از خانواده های مستضعف نیز می باشد باید به این انسان ها احترام گذاشت.

دکتر جهانگیری با اشاره به طراوت تالاب های شادگان و هورالهویزه، گفت: این تالاب ها مایه شادابی و ممانعت از ریزگردها در استان خوزستان هستند.

باید برای بیابان زدایی در کشور اتفاقات مهمی رخ دهد.

امروز در اطراف کاشان جنگل هایی ایجاد شده که مانع از حرکت شن های روان می شود.

این طرح ها باید در سراسر کشور حمایت شوند.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به گزارش سایت قطره و به نقل ازرییس سازمان جنگل ها در خصوص آبخیزداری و آبخوان داری، کاداستر، اراضی ملی، زراعت چوب و بهره برداری از جنگل ها، گفت: همه این ها، طرح های مهمی هستند که باید با قوت ادامه یابند.

در زمان دولت مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی طرح های آبخیزداری و آبخوان داری آنچنان اجرا شد که میلیون ها هکتار زمین زیر پوشش رفت اما به یکباره در مقطعی این طرح ها متوقف شد و با وقوع سیلاب ها، دست اندرکاران کشور فهمیدند که باید آبخیزداری و آبخوان داری را با جدیت ادامه دهند.

وی ادامه داد: با اجرای این طرح ها و زنده شدن چشمه ها و قنات ها، زندگی مردم دوباره در برخی مناطق احیا شد و شاهد مهاجرت به روستاها هستیم.

دکتر جهانگیری با اشاره به موضوع کاداستر، گفت: در مجلس سوم یکی از پیشنهادهایی که با رییس سازمان ثبت اسناد دنبال می شد اجرای همین طرح بود، امروز به نظرم تحولات خوبی رخ داده است.

باید اراضی کشور دارای سند باشند و مرزبندی ها مشخص باشد تا مانع از تجاوز به اراضی طبیعی باشیم.

معاون اول رییس جمهور راه اندازی سامانه جامع مدیریت اراضی کشور را کاری مهم در مقابله با پدیده زمین خواری توصیف کرد و گفت: اگر کسی دغدغه مبارزه با فساد دارد باید زندگی شخصی و قاطعیت عملکرد و مدیریت و سابقه اش نشان بدهد که اهل مبارزه با فساد است.

عده ای تنها حرف مبارزه با فساد را با هدف بد نام کردن دیگران می زنند.

وی اظهار داشت: یکی از روش های مبارزه با فساد مبارزه با مصادیق آن است که قوه قضاییه آن را انجام می دهد.

باید لکه ننگ فساد را از دامن نظام جمهوری اسلامی ایران پاک کرد.

در این زمینه صمیمانه از اقدامات رییس محترم قوه قضاییه قدردانی می کنم.

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه اقدام ویژه ای که برای مقابله با فساد باید انجام داد تا این اتفاق رخ ندهد، این است که گلوگاه ها و امضاهای طلایی فساد آور را شناسایی و برخورد کنیم، گفت: در جلسه ای در قوه قضاییه مطرح کردم که رهبر معظم انقلاب فرمان مبارزه با فساد را درسال 1380 اعلام کردند که در آن ایشان عنوان نمودند، حتی زیرمجموعه دفتر رهبری هم در مبارزه مستثنی نیستند و در صورت تخلف باید برخورد شود؛ در آن جلسه این سوال را مطرح کردم ما بعنوان کسانی که قرار است پیشگیری کنیم تا فسادی رخ ندهد آیا از آن سال تا کنون میزان و تعداد مفاسد کمتر شده است؟وی افزود: حتماً یک جای کار گیر و مشکل دارد یا ما در مبارزه با فساد صادق نیستیم یا در مبارزه اشتباه می کنیم.

به جای اینکه شمشیر را از طرف صحیح بزنیم به طرف دیگر وارد می کنیم چون با این فرد مخالفیم، برخورد کرده و از کنار دیگری عبور می کنیم.

به هر حال نتیجه عملکرد ما نتیجه عکس داده است.

پس باید این مشکل را برطرف کرد.

دکتر جهانگیری گفت: در دولت ستادی در این خصوص تشکیل و مسئولیت وزرا برای شناسایی گلوگاه ها و امضاهای طلایی و برخورد با آن مشخص شد.

دوستان نیز تصمیماتی گرفتند اما راه مقابله با فساد، شفافیت و قرار گرفتن همه چیز در اتاق شیشه ای است تا مردم ناظر بر همه چیز باشند.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به ارسال لایحه شفافیت در سال 1396 به مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه مجلس هنوز این لایحه را اعلام وصول هم نکرده است.

گاهی لایحه وصول می شود اما در صحن مطرح نمی شود اما این جالب است که لایحه شفافیت هنوز اعلام وصول نشده است.

همچنین لایحه تعارض منافع که عمدتا به مدیران قوه مجریه نیز باز می گردد، معطل مانده است.

وی افزود: مدیری که در دولت و غیر دولت در موضوعی که خودش منافع دارد نباید تصمیم گیری کند.

این ها کارهای ریشه ای و بنیادی برای مقابله با فساد است.

دکتر جهانگیری همچنین از سازمان های مردم نهاد و رسانه ها بعنوان ابزارهایی برای آشکار شدن فساد یاد کرد و گفت: یکی از مهمترین روش ها برای مبارزه با فساد، ایجاد دولت الکترونیک و سامانه های مرتبط بود که در این دولت روی آن تمرکز شد.

دو کانون اصلی فساد پول و زمین است که مورد سوء استفاده قرار می گیرد.

بیشترین سامانه ها در حال حاضر در حوزه پول ایجاد شده است و بخش پول و بانک از همه بخش ها در دولت الکترونیک جلوتر هستند.

زمانی بود کسی با کاغذی که معلوم نبود وجود خارجی دارد یا نه ارز می گرفت و به هیچ وجه معلوم نمی شد که با آن ارز کالا به کشور وارد کرده است یا خیر.

اما امروز تمام فرایند ثبت سفارش، دریافت ارز، میزان واردات، گمرک و انبار کالا تا توزیع در سامانه ها ثبت و رصد می شود.

حالا عده ای می گویند که فلانی ارز گرفت و چه شد؟ همه چیز در منظر مردم مشخص است.

هر کس در جایی ارزی گرفته کاملا قابل نظارت و پیگیری است.

اگر معتقد هستید که فردی ارزی گرفته و آن گمشده است، شکایت کنید.

دستگاه قضایی هم که پای کار است و با آن مقابله خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در حوزه زمین نیز با همت وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان جنگل ها و منابع طبیعی اقدامات خوبی در راه اندازی سامانه ها شکل گرفته است، گفت: از وزیر و معاونان ایشان می خواهم که در این باره وقت بگذارند که اگر یک متر زمین از منابع ملی به کسی واگذار می شود، مشخص باشد.

دکتر جهانگیری گفت: من طرفدار توسعه ایران هستم و به هیچ وجه نمی خواهم وقفه ای در کار اقتصادی مردم بیفتد اما نباید یک متر از زمین های ملی در اختیار افراد سوء استفاده گر قرار گیرد.

معاون اول رییس جمهور ادامه داد: همه دستگاه ها مکلف هستند در ارتباط سامانه ها با سازمان جنگل ها و مراتع همکاری کنند.

عدم همکاری تنها انجام ندادن وظیفه اداری نیست، اطلاعات در دستگاه ها ارث پدری نیست و متعلق به کشور و مردم است و اگر جایی می تواند از آن به نفع مردم استفاده کند باید در اختیار آنها قرار گیرد.

وی در ابتدای سخنان خود از همه دست اندرکاران محیط زیست و منابع طبیعی کشور قدردانی و فرارسیدن عید مبعث را به همه مسلمانان و مردم ایران تبریک گفت.

در این مراسم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به ارتباط تنگاتنگ امنیت غذایی با منابع طبیعی کشور، بر برنامه ریزی برای صیانت از منابع آب و خاک کشور تاکید کرد و گفت: فرهنگ و اقتصاد زراعت چوب آثار بسیار مثبتی داشته و می تواند معضل حاشیه نشینی در شهرها را برطرف کند.

همچنین با تدابیر اندیشیده شده مشکل وقوع سیل در استان های سیل خیز برطرف شده و دیگر امکان ندارد که مردم شاهد وقوع سیل در جایی مانند دروازه قرآن شیراز باشند.

جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز دولت الکترونیک را از زیرساخت های توسعه کشور دانست و با اشاره به ارتقاء 20 رتبه ای ایران در رده بندی سازمان ملل متحد خواستار تلاش برای ایجاد رفاه و جلب رضایت مردم از یک سو و مقابله با فسادها با تصحیح روندهای اداری شد.

رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری نیز با اشاره به برنامه اقدام جهش یکساله برای صیانت از منابع طبیعی کشور، گزارشی از نتایج این اقدامات در حوزه های آبخیزداری و آبخوان داری ، کاداستر اراضی ملی، زراعت چوب و ساماندهی بهره برداری محصولات جنگلی، تهیه سند زیست بوم زاگرس و راه اندازی مرکز نوآوری منابع طبیعی ارائه کرد.

همچنین پالیزدار مشاور معاون اول رییس جمهور و رییس دبیرخانه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی با اشاره به اهمیت موضوع مبارزه با زمین خواری و تعدی به اراضی ملی نزد افکار عمومی و تاکید دولت در این باره؛ از ایجاد سامانه جامع مدیریت اراضی کشور خبر داد و گفت: ایجاد پنجره واحد مدیریت میان دستگاه ها مانع از بروز فساد، جعل اسناد و کاهش حضور فیزیکی افراد و تسریع در امور خواهد شد.

معاون اول رییس جمهور پیش از ورود به سالن جلسه ضمن غرس یک اصله نهال در محل سازمان جنگل ها و مراتع از نمایشگاه دستاوردهای این سازمان بازدید کرد.

در این مراسم همچنین از 6 سامانه سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری، نقشه پوشش گیاهی کشور و سامانه جامع مدیریت اراضی کشور رونمایی شد.


کلید واژه ها: منابع طبیعی و آبخیزداری - منابع طبیعی - اسحاق جهانگیری - جهانگیری - آبخیزداری - قرار - اقتصاد ایران - رونمایی - طبیعی - منابع - ایران - سامانه - مدیریت - تحت فشار - مراسم - اراضی - اسحاق - مقابله با فساد - هفته - اقتصاد - دکتر - اتاق شیشه ای - منطقه - زندگی - سوءاستفاده - اراضی ملی - کاهش - جامع - نیمه - فشار

آخرین اخبار سرویس:
طلا گران می شود؟

آغاز طرح نظارتی استاندارد کردستان در ماه مبارک رمضان

تعطیلی بازار بزرگ با شروع موج چهارم کرونا

بازار مرغ به آرامش رسیده است

پنج مهارت اصلی کارآفرینی را می دانید؟

اسامی شرکت های واردات کننده روغن خام با ارز ترجیحی اعلام شد

با 200میلیون تومان چه خودرویی می توان خرید؟

جهش خیره کننده نرخ دوج کوین/ بیت کوین عقب نشینی کرد

همتی: بانک ها به نرخ های سود مصوب شورای پول و اعتبار پایبند باشند

معدن مس دالی، گنج سر به مهر استان مرکزی

واکنش همتی به تهدید بانکی و التیماتوم مالیاتی وزیر اقتصاد

نصب بدنه کوره قوس الکتریکی پروژه فولادسازی شرکت فولاد سفیددشت

آغاز طرح نظارتی استاندارد کردستان در ماه مبارک رمضان

کردستان میزبان کنفرانس ملی اقتصاد کشاورزی ایران

ریزش بورس چه دلایلی دارد؟

دوج کوین ارزنده است؟

اطلاعیه پذیره نویسی سهام شرکت تأمین سرمایه نوین (سهامی عام)

تلاش می کنیم برنامه های ذوب آهن اصفهان محقق شود

کردستان میزبان کنفرانس ملی اقتصاد کشاورزی ایران

افزایش دامنه نوسان بورسی از ابتدای اردیبهشت

با رقابت مخرب، هزینه تولید فولاد در کشور بالا می رود

وزارت اقتصاد با اجرای برنامه های منسجم در پنج حوزه برای بهبود محیط کسب و کار در سال 1399 تلاش کرده است

پل طبیعت در روز جهانی هموفیلی قرمز شد

بلاخره بورس، محور جلسه اصلی سران قوا شد

صدای چرخ های تولید در کارخانه فنر سازی ایلام

دامنه نوسان مثبت 6 و منفی 3 شد/ دستپخت تازه سازمان بورس برای اردیبهشت ماه

سایپا در سالی که گذشت؛ از مدل های جدید تا ارتقای کیفی خودروها

آخرین مهلت نامزدی اشخاص حقوقی برای حضور در شرکت های سرمایه گذاری استانی

تصمیمات مهم هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار

قیمت انواع لپتاپ اچ پی در بازار امروز 28 فروردین 1400 + جدول

فوری/دامنه نوسان مثبت 6 و منفی 3 شد/ دستپخت تازه سازمان بورس برای اردیبهشت ماه

طرح جهش تولید در 41 هزار هکتار از دیم زارهای بیجار در حال اجرا است

سربلندی بانک قرض الحسنه مهر ایران در سال سخت اقتصادی

ثبت نام یک میلیون و 200 هزار نفر در طرح اقدام ملی مسکن

همتی: بانک ها به نرخ های سود مصوب شورای پول و اعتبار پایبند باشند

برخورد شدید قضایی با خارج کنندگان سهم سیمان کهگیلویه و بویراحمد از استان

ثبت نام یک میلیون و 200 هزار نفر در طرح اقدام ملی مسکن

سه تصمیم مهم در بازار سرمایه/ دامنه نوسان تغییر کرد

بازار سرمایه در فاز احساسی / شاخص مستعد ریزش بیشتر است؟

سه تصمیم مهم در بازار سرمایه/ دامنه نوسان تغییر کرد

دامنه نوسان جدید بازار بورس اعلام شد

همتی: بانک ها به نرخ های سود مصوب شورای پول و اعتبار پایبند باشند

پیش بینی برداشت 500 تن ریواس در خلخال

ارتقای کیفیت 5 محصول؛ هدف ایران خودرو در سال 1400

محدودیت های کرونایی تا تغییر وضعیت رنگ بندی استان اصفهان ادامه دارد

طرح سالم سازی بازار مصرف در لرستان اجرا می شود

برخورد شدید قضایی با خارج کنندگان سهم سیمان کهگیلویه و بویراحمد از استان

ایجاد «دفتر اطلاعات رفاه ایرانیان» در وزارت تعاون

همسان سازی حقوق کارمندان قراردادی و پیمانی شهرداری ها

پخش «رعد و برق» به زمانی دیگر موکول شد

خانه های خالی ایران 10 برابر انگلستان است

ایجاد «دفتر اطلاعات رفاه ایرانیان» در وزارت تعاون

توسعه شبکه جمع آوری آبهای سطحی دربزرگراه شهید چمران

خط و نشان همتی درباره رعایت نرخ سود بانکی

نامه نگاری رییس سازمان بورس با همتی برای جلوگیری از تضییع حقوق سهامداران

افزایش دامنه نوسان بورسی از ابتدای اردیبهشت

ادامه روند خوب فولاد خراسان در بورس کالا

اُفت 7 هزار واحدی شاخص بورس در 28 فروردین ماه

بانک ملت بی رقیب در شبکه شاپرک سال 99 را پشت سر گذاشت

تغییر دامنه نوسان بورس از اردیبهشت ماه

توزیع مرغ در بازار کهگیلویه و بویراحمد پس از 3 روز

تغییر دامنه نوسان بورس از ابتدای اردیبهشت

پیگیری سردرگمی مسافران در هسته مرکزی شهر در به کسی برنخوره

همتی: لزوم پایبندی بانک ها به نرخ های سود مصوب شورای پول و اعتبار

کاربرد غنی سازی 60 درصد چیست؟ (فیلم)

چگونه بهترین تعمیرات مبل در تهران و شهرستان ها بشناسیم؟

پرداخت تسهیلات اشتغالزایی در فومن

ناوگان اتوبوسرانی زنجان از فردا تعطیل می شود

شوید، زیره، مرزنگوش، گل محمدی و بادرنجوبه بیشترین گیاهان دارویی یزد

احداث مسیر دریاچه نمک قم 4500 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

قدردانی مسوولان شهرستان بستک استان هرمزگان از مدیرعامل بانک ملت

ضرورت نصب تابلوی خطر غرق شدگی و عمق استخرهای ذخیره آب کشاورزی

آینده روشن پیش روی سهام بانک ایران زمین

خسارت میلیاردی تریلی به پل عابر سبزدشت بهارستان

بازار و اصناف سقز با رعایت شیوه نامه های بهداشتی فعالیت کنند

گزارش بورس 27 فروردین 1400 / بازار سرمایه همچنان قربانی می گیرد / پیش بینی بورس فردا

بانک ها به نرخ های سود مصوب پایبند باشند

بازدید مدیرعامل بیمه میهن از شعبه غرب تهران

بیمه دی و شبکه نوآفرینی پلنت، تفاهم نامه همکاری امضا کردند

همدلی و همگرایی مسئولان زمینه ساز رشد و توسعه استان کردستان است

محمدولی: طلا و سکه در بازار گران شد

افتتاح دو شعبه بانک سینا در تهران

تمامی دام ها در مازندران بیمه اجباری می شوند

رفع موانع تولید مهم ترین دغدغه مدیران استان است

دهقان دهنوی:دامنه نوسان به مثبت 6 و منفی 3 تغییر می کند

گام های بلند «سایپای نوین» در سالی که گذشت

حذف سریال «رعد و برق» از کنداکتور رمضان

آموزش کار با تراست والت (Trust wallet) برای خرید و فروش ارز دیجیتال

افزایش دامنه نوسان بورسی از ابتدای اردیبهشت

اجرای 300 متر لوله گذاری برای رفع مشکل کمبود و افت فشار

اتمام پرونده مسکن مهر تا پایان دولت دوازدهم

همتی: بانک ها به نرخ های سود مصوب شورای پول و اعتبار پایبند باشند

بهره برداری از تونل البرز تا پایان خردادماه

اطلاعیه مهم _ اعلام اسامی چند برابر ظرفیت پذیرفته شدگان هشتمین آزمون فراگیر دستگاه های اجرایی برای مصاحبه

انتصاب سرپرست معاونت بازاریابی و فروش بیمه البرز

چگونه املاک خود را در سامانه ثبت کنیم؟

رصد کالاهای اساسی در بازار

درباره جهش های ویروس کرونا چه می‎دانیم؟

مشاوران املاک سراسر کشور زیر چتر بیمه عمر معلم

افزایش دامنه نوسان بورسی از ابتدای اردیبهشت

جهانگیری:راه مقابله با فساد شفافیت و قرار گرفتن همه چیز در اتاق شیشه ای است/ نباید یک متر از منابع طبیعی و اراضی ملی در اختیار افراد سوءاستفاده گر قرار گیرد

جهانگیری:راه مقابله با فساد شفافیت و قرار گرفتن همه چیز در اتاق شیشه ای است/ نباید یک متر از منابع طبیعی و اراضی ملی در اختیار افراد سوءاستفاده گر قرار گیرد