مطالب مرتبط:
میراث فرهنگی از تاسیس موزه علوم و فنون برای دانش آموزان حمایت می کند
آموزش مهارتی دانش آموزان درزمینه گردشگری ومیراث فرهنگی دردستورکار است
دریافت وجه برای ارائه کارنامه دانش آموزان ممنوع است
موزه ها در شهرهای زرد و آبی باز هستند / امکان بازدید مجازی؛ کم و بیش!
توزیع 3هزاردست لباس و کفش بین دانش آموزان نیازمندان اسدآبادی
-36 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 17 اسفند 1399 ساعت 14:102021-03-07اجتماعي

بازدید گروهی دانش آموزان از موزه ها رایگان است/ احتمال تصویب تعطیلات زمستانی تا پایان دولت


وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به اینکه بازدید گروهی دانش آموزان از موزه ها رایگان است، گفت: پیشنهاد تعطیلات 5 روزه مدارس در نیمه دوم سال در حال بررسی است.

- ؛ علی اصغر مونسان، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در برنامه گفتگوی هفته در دیدار با محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: موزه ها در همه جای دنیا از مراکز مهم بازدید دانش آموزان هستند چرا که موزه ها روایت گر تاریخ کشورها هستند و دستاوردهای کشور را به دانش آموزان نمایش داده و باعث ایجاد هویت ملی می شوند.

وی افزود: در این بخش در خدمت آموزش و پرورش هستیم و گروه های دانش آموزی از موزه ها بازدید دارند که این حجم می تواند بیشتر شود و از وزیر آموزش و پرورش خواستیم بازدید دانش آموزان از موزه ها به صورت یک دستورالعمل تدوین شود تا طی یکسال چندین بار از موزه ها بازدید داشته باشند.

امکان بازدید رایگان دانش آموزان از موزه هاوزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در پاسخ به این پرسش که اعلام کردید بیشتر دانش آموزان مدارس غیردولتی از موزه ها بازدید می کنند آیا تسهیلاتی برای دانش آموزان مدارس دولتی به منظور بازدید از موزه ها دارید، گفت: برای همه گروه های دانش آموزان تخفیف و بازدید رایگان از موزه ها داریم، مشکلی وجود ندارد و امکانات ما در اختیار دانش آموزان است تا به صورت گروهی و کاملا رایگان از موزه ها بازدید داشته باشند.

مونسان ادامه داد: مدیران آموزش و پرورش پیشنهاد ایجاد موزه های علوم و فنون را داشتند که موضوع خوبی است، این موزه ها روایتگر تاریخ علم در کشورها هستند و به صورت کارگاه آموزشی ایفای نقش می کنند که مورد حمایت ما است و می توانیم برای ایجاد آن برنامه ریزی کنیم.

وی با اشاره به کمک آموزش و پرورش به تربیت نیروی انسانی مورد نیاز در بخش مرمت بناهای تاریخی، عنوان کرد: بیشتر نیروهای ما در سطح کارشناسی ارشد و بالاتر و استادکاران تجربی هستند، هنرستانها می توانند به تربیت نیروی مورد نیاز در بخش کارشناسی به عنوان جایگزین نیروهای تجربی کمک کنند.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی درباره هنرستان های صنایع دستی گفت: این هنرستان ها دارای اهمیت است و آموزش و پرورش به تربیت نیروی ماهر در این بخش کمک می کند.

هنرستانهای صنایع دستی می تواند به اشتغال کشور کمک کند و فارغ التحصیلان این بخش بازار کار بسیار خوبی خواهند داشت.

مونسان با اشاره به اینکه در بخش گردشگری امکانات زیادی در اختیار آموزش و پرورش است، ادامه داد: برخی اماکن و مدارس، تاریخی هستند و می توانند به صورت موزه به گردشگری کمک کنند و برخی دیگر می توانند اقامتگاههایی را تشکیل دهند تا در نقاطی که کمبود اقامتگاه داریم مورد استفاده قرار بگیرند.

وی افزود: تربیت نیروی مورد نیاز در بخش گردشگری از موضوعات مهم است در این بخش نیاز به آموزش بسیار زیاد است چرا که صنعت گردشگری در کشور جوان است؛ تمام این موضوعات در قالب یک تفاهم نامه مشترک بین دو وزارتخانه عملیاتی خواهد شد.

پیشنهاد تعطیلات 5 روزه مدارسوزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی درباره تعطیلات زمستانی تصریح کرد: این موضوع دو سال گذشته با همکاران در آموزش و پرورش مورد بررسی قرار گرفت و موافقت های ضمنی داشتند اما بنا به دلایلی عملیاتی نشد.

هم اکنون طرحی که مدنظر این است که 4 تا 5 روز تعطیلی مدارس در نیمه دوم سال داشته باشیم که به همراه تعطیلات روزهای پنج شنبه و جمعه یک هفته خواهد شد، مواهب این موضوع برای کشور بسیار زیاد است و اقتصاد بزرگ و گردش مالی زیادی را برای کشور ایجاد می کند و باعث ایجاد نشاط اجتماعی فراوان برای دانش آموزان و خانواده ها می شود.

مونسان افزود: این تعطیلات دقیقا در ایامی است که به دلایل مختلف مانند آلودگی هوا 4 تا 5 روز تعطیلی در مدارس اتفاق می افتد هدف ما این است این تعطیلات را که به صورت ناگهانی است برنامه ریزی و تجمیع کنیم تا بتوانیم مواهبی را از آن به دست آورده و به گردشگری کشور کمک کند، صنوف کشور می توانند فروش داشته باشند، ناوگان هوایی، ریلی و زمینی برخوردار می شوند و آموزش و پرورش نیز نشاط اجتماعی برای دانش آموزان و خانواده ها رقم می زند.

امیدوارم تعطیلات زمستانی را تا پایان دولت تصویب کنیموی ادامه داد: تعطیلات زمستانی اقدام بسیار خوبی است و همه آن برای کشور سود است و حتی برای آموزش و پرورش نیز مشکل جدی ایجاد نمی کند، از وزیر آموزش و پرورش تقاضا دارم که کمک کند و روی این موضوع کار کنیم.

دستاوردهای این موضوع زیاد است و به کاهش آلودگی هوا در شهرهای بزرگ نیز کمک می کند و میزان تصادفات جاده ای را نیز کاهش می دهد چون هم اکنون تمرکز بر تعطیلات نوروز است و اگر خانواده ها بدانند نیمه دوم سال نیز تعطیلات وجود دارد بار ترافیک جاده ها در ایام نوروز کاهش پیدا می کند.

امیدواریم تا قبل از پایان دولت این موضوع را نهایی کرده و به تصویب برسانیم.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی درباره سفرهای نوروزی، صحبت های متناقض در اینباره و برنامه ریزی آژانس ها برای برگزاری تورهای خارجی، متذکر شد: من متاسفم از این حرفهای پراکنده و ضدونقیض؛ ما همیشه محورمان تصمیمات ستاد ملی کرونا خواهد بود و آنچه آنها تصمیم بگیرند محور عملکرد است.

آنچه که تاکنون گفته ایم دقیقا چیزی بوده که در کمیته اجتماعی و امنیتی ستاد ملی کرونا و نهایتا ستاد ملی کرونا به تصویب رسیده است اینکه یک باره بعد از جلسات، حرفهای دیگری گفته می شود مطلوب نیست.

مونسان ادامه داد: آنچه که ستاد ملی کرونا تصمیم بگیرد آماده اجرا هستیم، تصمیماتی که در جلسه قبلی ستاد ملی کرونا و جلسه دیروز گرفته شد این است که سفر به شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع است، به همین دلیل از مردم درخواست داشتیم که در این مدت پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند تا در ایام نوروز همه شهرها از حالت قرمز و نارنجی خارج شده باشد و امکان سفر فراهم باشد.

وی اضافه کرد: صحبت از سه دسته سفر بود و همکاران ما در وزارت بهداشت نیز آن را تایید کردند، گروه اول، سفرهای برنامه ریزی شده و مدیریت شده که در قالب تورها انجام می شود یعنی از نقطه مبدا تا اقامت و برگشت به مبدا کاملا تحت پروتکل های بهداشتی است، دوستان می گفتند در این باره دغدغه ای نداریم و تا به حال نیز هیچ گزارشی مبنی بر کرونا در هتل ها نداشتیم.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: نوع دوم سفرها، اقامت در مراکز گردشگری بود اما مردم با ماشین های خود به سفر می روند که در اینباره هم می گفتند روی این نیز دغدغه نداریم و نوع سوم، سفرهای بدون برنامه و غیرمدیریت شده است که ما نیز آمادگی داریم هر سخت گیری روی آن اعمال شودچون عایدی برای بخش گردشگری کشور ندارد؛ این ها توافقی بود که انجام شد و باز هم هرچه ستاد ملی کرونا تصمیم بگیرد آمادگی اجرا داریم.

وزارت بهداشت اعلام کند هتل ها را در ایام نوروز تعطیل می کنیممونسان عنوان کرد: کمکی که بخش گردشگری به حوزه بهداشت و درمان کرده است کمک بسیار بالا و خوبی بوده است، زمانی که وزارت بهداشت درخواست نقاهتگاه داشت درخدمت آنها بودیم و جزو اولین بخشها بودیم که پروتکل های بهداشتی را تدوین و ابلاغ کردیم و الان هم باز بودن هتلها تحت پروتکل ها، به مهار کرونا کمک کرده است اما اگر فکر کنیم بخش گردشگری به شیوع کرونا دامن می زند این آمادگی را داریم بخش گردشگری را کلا تعطیل کنیم و اگر وزارت بهداشت فکر می کند کمک به مهار کرونا است الان ابلاغ کنیم کل هتلهای کشور در ایام نوروز تعطیل شوند، بنده فکر نمی کنم این کمک کند و به شدت به شیوع کرونا کمک می کند.

وی افزود: برنامه آژانس ها براساس تصمیمات ستاد ملی کرونا است که گفته شد سفر نوع یک و دو مشکلی ندارد و آنها دقیقا آنچه ستاد ملی کرونا تصمیم گرفته است را عمل می کنند اما بازهم می گویم این آمادگی برای ما وجود دارد که اگر وزارت بهداشت تصور می کند این موضوع کمک می کند همین فردا ابلاغ می کنیم کل هتل های کشور تعطیل شوند و خواهیم دید که به شدت به شیوع کرونا کمک خواهد شد نه مهار آن.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خاطرنشان کرد: سفرهای تجاری و اداری وجود دارد و اگر هتل ها نبودند اوضاع خیلی بدتر می شد.

هتلها به مهار کرونا بسیار کمک کردند.

موضوع جان مردم در اولویت است و آنچه ستاد ملی کرونا تصمیم بگیرد دقیقا اجرا خواهیم کرد.


کلید واژه ها: دانش آموزان - گردشگری و صنایع دستی - آموزش و پرورش - وزیر آموزش و پرورش - بازدید - دانش - موزه - صنایع دستی - محسن حاجی میرزایی - وزیر - آموزش - پرورش - تعطیلات زمستانی - گردشگری - تعطیلات - گروه - رایگان - حاجی میرزایی - صنایع - میراث - دستورالعمل - دانش آموزی - کشور - دستی - هویت ملی - علی اصغر - زمستانی - میرزایی - پیشنهاد - برنامه

آخرین اخبار سرویس:
ترجیحا با مدرک مهندسی پزشکی

استخدام اپراتور تولید + مهندس فنی

پطرگان به مناطق حفاظت شده خراسان جنوبی اضافه شد

محدودیت های شبانه در ماه رمضان لغو می شود؟

استخدام حسابدار در شرکت پایا ابر مارال در تهران

رفع تصرف اراضی در کرمان

استخدام چرخکار ماهر و نیمه ماهر خانم

به یک کارآموز جهت نجاری مبل

منشی تلفنی

اهداء 108 تبلت به دانش آموزان استثنایی تبعه افغانستان در استان اصفهان

پیش بینی جوی پایدار برای منطقه

طرز تهیه زولبیا و بامیه

تمدید اعتبار دفترچه های بیمه سلامت تا پایان شهریور

سفر در خانه / دیدنی های جزیره ی زیبای هرمز + عکس و فیلم

منطقه دره توبیرون دزفول راهی برای وسایل نقلیه ندارد

هفته آینده دمای اهواز به بالای 40درجه می ‎رسد

خسارت طوفان و باران در فهرج 

مادر شهیدان «محمدپور کارگر» آسمانی شد

استخدام نیروی خدماتی در تاو سازه فرتاک در تهران

اشتباهات فاحش در آزمون سمپاد سال 99

استخدام استادکار لوله کشی پنج لایه و فاضلاب

کسب درامدباگوشی دردستتان

وزش باد شدید و گرد و خاک در تهران و برخی استان ها در 2 روز آینده

مسدود شدن محور بیرجند - سرایان به علت طغیان رودخانه

استاندار: خوزستان وارد تنش آبی می شود

بارش های رگباری در شرق و شمال غرب فارس

تالاب میانکاله؛ محل امن یا قتلگاه پرندگان مهاجر؟!

نذر گوشت قربانی برای نیازمندان در مهدیشهر

بارش تگرگ در بم

شهردار منطقه19 | اجرای پروژه های توسعه محله ای با نگاه ویژه به مدارس

تندباد لحظه ای دید افقی در سراوان را به 100 متر کاهش داد + فیلم

آخرین وضعیت کیفیت هوای تهران

دانشجویان دانش آموزان افراد جویای کار و کار دوم

پیش بینی رگبار و وزش باد در تهران

وزش باد شدید و رگبار باران در 12 استان طی امروز

توقف صدور مجوز جدید تاسیس مهدکودک

تحمیل خسارت تریلیون دلاری آلودگی هوا به جهان

به پرستاری جوان، برای «حیوان خانگی» نیازمندیم! + تصاویر/نگهداری از کودک 4 ساله پوششی برای سایت های خدمات دهند

استخدام راننده با خودرو در راه آهن

چرخکار راسته دوز

استخدام کارشناس آموزش در شرکت سفیر آبی آرام در تهران

پیش بینی دمای هوا در شهر های استان

باران بهاری در استان کرمان

جانباز 70 درصد نصرت الله ریاحی آسمانی شد

ترافیک پرحجم در محدوده جاجرود و گیلاوند

طروات باران در آیسک سرایان

حاکم شدن جوی آرام و پایدار در لرستان

ورود وسایل نقلیه به دره توبیرون دزفول ممنوع شد

2میلیون 340هزار وسیله نقلیه در راه های استان تهران مشاهده شده است

استخدام بازاریاب و ویزیتور با حقوق توافقی و بیمه در فارس

پیش بینی هواشناسی خراسان جنوبی در 24 ساعت آینده

جوی آرام و پایدار در لرستان

استخدام 4 عنوان شغلی در آکادمی صادقی (آموزش اینستاگرام) در تهران

2میلیون 340هزار وسیله نقلیه در راه های استان تهران مشاهده شده است

اجرای دقیق تمام پروتکل های بهداشتی در حرم رضوی/ برخی تمهیدات مضاعف شد

استشمام عطر گل محمدی در گلستان های خراسان جنوبی

جوی آرام   و پایدار در لرستان

استخدام 4 عنوان شغلی در گروه صنعتی بانیان سرو سازه هوشمند در گیلان

منشی خانم دردفتروکالت

جوی آرام   و پایدار در لرستات

پیش بینی رگبار و وزش باد در تهران

تولد بره قوچ های اوریال در دامن بهار

13 واحد آلاینده در فهرست صنایع آلاینده استان اردبیل

فعالیت 166 مرکز از 2400 مرکز مثبت زندگی در استان آذربایجان شرقی

فعالیت 7 مرکز اوتیسم در آذربایجان شرقی

وضعیت ترافیکی جاده ها/ تردد روان در محور های چالوس و هراز

آغاز مبارزه با سن غلات در سمنان

بازاریابی چاپ و تبلیغات

قرعه کشی چهارم و پنجم تخم طلا تلاونگ

خطر وجود یک میلیون سلاح غیرمجاز در کشور

ابتلای70 پرسنل یک مجتمع به کرونا در بابلسر

پیگیری رفع مشکل بازنشستگی نیرو های دانشسرایی دارای فاصله خدمتی

انجام معاینات دوره ای رایگان برای کارگران و پاکبانان شهرداری گرگان

احتمال بارش رگبار پراکنده همراه با باد شدید برای روز جمعه در تهران

بارش باران در محور های مواصلاتی سیستان و بلوچستان/ لغزندگی سطح جاده ها

تداوم کمک های مؤمنانه مسجد مقدس جمکران در ماه رمضان

اجرای عملیات جدول گذاری 42 هزار متر از معابر شاهرود

آموزش و اشتغال دوربین مداربسته

یک کارگر نیمه ماهر جهت کار نصب کابینت نیاز دارم

وزش باد شدید و گردوخاک در تهران و برخی استان ها در 2 روز آینده

طرح ممنوعیت تردد شبانه خودرو در سرپل ذهاب ادامه دارد

علت انتشار بوی نامطبوع در پرند چیست؟/ محیط زیست: وقتی بو میاد ما را صدا کنید!

پیام فرمانده ناجا به مناسبت روز ارتش

استخدام نیروی خدماتی در شرکت تاو سازه فرتاک در البرز و تهران

طراحی و ساخت تابلوهای راهنمایی توسط شهرداری تهران برای عراق

ابتلای70 نفر از کارکنان یک مجتمع به کرونا در بابلسر

استخدام حسابدار و کارشناس حسابداری در شرکت مهد فرش در تهران

244گوشی وتبلت به دانش آموزان صومعه سرایی اهدا شد

آموزش و پرورش در حال پوست اندازی

گرد و غبار در جاده چالوس

جانی دوباره در رگ های بزرگترین لاله زار کشور

ساخت اولین ساختمان های سبز و هوشمند هایتک در تبریز

آمار مبتلایان در آبادان همچنان سه رقمی

استخدام مهندس مکانیک و مدیر کنترل کیفی در آذربایجان شرقی

استخدام کارشناس تولید محتوا در بادرو کمپرسور در آذربایجان شرقی

زمان اتمام کلاس های ابتدایی ها مشخص شد

آسمان اصفهان صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد/ هوای استان گرم می شود

ماه رمضان فرصتی برای دوری از گناه و آلودگی و عبادت مخلصانه است

وزش باد شدید و رگبار باران در 12 استان

استخدام بازنشته جهت دفتر داری مسافر خانه

بازدید گروهی دانش آموزان از موزه ها رایگان است/ احتمال تصویب تعطیلات زمستانی تا پایان دولت

بازدید گروهی دانش آموزان از موزه ها رایگان است/ احتمال تصویب تعطیلات زمستانی تا پایان دولت