مطالب مرتبط:
چرا ویدئوی ساسی مانکن و الکسیس تگزاس بازدیدهای میلیونی دارد؟
همکاری عجیب ساسی مانکن و الکسیس تگزاس ! + عکس
انتشار ترانه جدید «ساسی مانکن» ممنوع است
صداوسیما: ممنوعیت انتشار ترانه جدید ساسی مانکن در رسانه های اینترنتی
صداوسیما: ممنوعیت انتشار ترانه جدید ساسی مانکن در رسانه های اینترنتی
-107 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 14 اسفند 1399 ساعت 00:302021-03-03فرهنگي

دلیل استقبال از ترانه ساسی مانکن و الکسیس تگزاس چیست؟


حالا دیگر مهم نیست محتوای کلیپ های ساسی مانکن چیست؛ او هر موزیک ویدئوی جدیدی منتشر می کند، سریعا فراگیر می شود؛ تفاوتی نمی کند کلیپ آقامون جنتلمنه باشد یا کلیپ «اول اینستا بعد کتاب» یا کلیپ اخیر «سمیه نرو» او که الکسیس تگزاس بازیگر فیلم های پورن در آن بازی می کند.

- حالا دیگر مهم نیست محتوای کلیپ های ساسی مانکن چیست؛ او هر موزیک ویدئوی جدیدی منتشر می کند، سریعا فراگیر می شود؛ تفاوتی نمی کند کلیپ آقامون جنتلمنه باشد یا کلیپ اول اینستا بعد کتاب یا کلیپ اخیر سمیه نرو او که الکسیس تگزاس بازیگر فیلم های پورن در آن بازی می کند.

حالا دیگر مهم نیست محتوای کلیپ های ساسی مانکن چیست؛ او هر موزیک ویدئوی جدیدی منتشر می کند، سریعا فراگیر می شود؛ تفاوتی نمی کند کلیپ آقامون جنتلمنه باشد یا کلیپ اول اینستا بعد کتاب یا کلیپ اخیر سمیه نرو او که الکسیس تگزاس بازیگر فیلم های پورن در آن بازی می کند.

کلیپ جدید ساسی مانکن که تهران توکیو نام دارد، بازسازی سکانس مشهور فیلم ابد و یک روز است که الفاظ آن اروتیک در آن استفاده شده است.

برخی معتقدند باید از کنار این کلیپ ها گذشت و به آن بها نداد تا بیشتر دست به دست نشود و برخی معتقدند سکوت بی معناست و باید خانواده ها و جامعه را آگاه کرد تا بدانند با چه جریان مخربی طرف هستند.

حقیقت آن است که اگر مخاطبان کلیپ های ساسی مانکن کودکان و نوجوانان نبودند، می شد از کنار آن گذشت؛ مشابه هزاران اتفاقی که روزانه از کنار آن عبور می کنیم اما اینجا پای نسلی در میان است که اگر به دیدن این صحنه ها عادت کند، بسیار خطرناک خواهد بود.

پس از پخش کلیپ آقامون جنتلمنه در مدارس بسیاری از چهره های فرهنگی و سیاسی به موضوع واکنش نشان دادند؛ از جمله علی مطهری که گفته بود: اینکه در مدرسه ای ترانه ای با محتوای بسیار سخیف آن هم با ساز و آواز و بزن و بکوب اجرا کنند و دانش آموزان را وادار به حرکات خاصی کنند آن هم در ساعت رسمی مدرسه، قابل قبول نیست و وزیر آموزش و پرورش باید پاسخ دهد.

به عقیده بنده مدیران مدارس باید بلافاصله برکنار شوند.

این مسئله قابل تحمل نیست.

مخصوصاً با توجه به محتوایی که خوانده می شود معلوم است برنامه ریزی شده است.

چطور آموزش و پرورش ما تا این حد غافل است؟ رضا مهدوی پژوهشگر حوزه موسیقی به روزنامه فرهیختگان گفته هدف اصلی این است که آن بی اخلاقی دیده شود که اتفاقا در کنار آن خوب ها این دیده می شود.

شما هم متوجه نیستید چطور در ذهن و بدن و روح کودکان نفوذ می کند.

همه را کنار هم قرار می دهند و طبیعی است کودکان ما سراغ این می روند و در حافظه خود نگه می دارند.

نکته ای که از چشم تمامی مسئولانی که از پخش این کلیپ ناراحت و نگران شده اند مغفول مانده این است که کودکانی که در این کلیپ می رقصیدند، پرورش یافته سال های پس از انقلاب هستند.

آیا ساسی مانکن فقط در ایران رشد می کند؟کلیپ جدید 28 ثانیه ای ساسی مانکن بیش از 9 میلیون بازدید داشته و به جز الفاظ رکیک هم نکته خاصی در آن نیست اما چرا چنین اتفاقی می افتد و چنین تصاویری تا این حد بازدید می خورد؟ برخی معتقدند به خاطر بگیر و ببندها و سانسور در ایران، سلیقه موسیقی در ایران تنزل یافته است.

این بخشی از ماجراست و واقعیت دارد اما همه ماجرا نیست، چنانچه در دنیا نیز وضعیت بهتر از این نیست و خواننده هایی همچون نیکی مینانژ یا کاردی بی همان کارکرد جنسی ساسی مانکن در ایران را دارند و اتفاقا جایزه های معتبر هم می گیرند یا خواننده ای مثل بیلی آیلیش جایزه گرمی می گیرد.

با این حال گروهی در ایران معتقدند که سیاست های فرهنگی موجب بروز چنین اتفاقاتی شده است.

حسین مهدی تبار در توییتی نوشت: خواهش میکنم از این توهم خارج شوید که ساسی مانکن و این زباله ها رشد کردند، چون جمهوری اسلامی به موسیقی خوب بها نداد.

نگاهی به محبوب ترین موسیقی های جهان بیندازید.

به بی تی اس نگاه کنید.

ریحانا.

مدونا.

جنیفر لوپز.

در همه این ها جاذبه جنسی حرف اول را می زند.

آنجا کسی هم محدود نشده است! پدیده ای به نام صنعت فرهنگتئودور آدورنو فیلسوف چپ گرای آلمانی برای نخستین بار موضوع صنعت فرهنگ را به عنوان یک تز به میان آورد که توسط دیگر متفکران مکتب فرانکفورت همچون هورکهایمر ادامه یافت.

آنها معتقدند در دنیایی که منطق سرمایه حرف نخست را می زند، فرهنگ از کارکرد اصلی خود خارج می شود و همچون کالایی مصرفی به خورد توده ها داده می شود.

در دیدگاه هورکهایمر و آدورنو هر فرهنگی که بتواند پول بیشتری خلق کند، اعتبار بیشتری می یابد و به علت تبلیغات گسترده ای که روی آن انجام می شود، به فرهنگ هژمونیک تبدیل می شود.

از این منظر به اعتقاد آنها تولیدات فرهنگی متناسب با تقاضای وسیع اقتصاد سرمایه داری است.

هربرت مارکوزه دیگر فیلسوف چپگرای آلمانی معتقد است: صنعت فرهنگ نیازهای کاذب را تولید و ارضا می کند.

که این کار به این روش انجام می شود که اولا که محصول فرهنگی قالب شده به توده ها استاندارد نشان داده می شود و در ادامه به آن فردیت بخشیده می شود تا این اقدام در راستای انتخاب فردی افراد توجیه شود؛ حال آنکه موضوع فردی نیست و کاملا اجتماعی است.

دیدگاه نومارکسیست هایی همچون آدورنو و هورکهایمر و مارکوزه با دیدگاه مارکسیست های کلاسیک متفاوت است و آنها فرهنگ را به جای اقتصاد به عنوان زیربنا می پذیرند و می گویند: مهمترین پیامد صنعت فرهنگ ، نابود کردن فرهنگ توده از طریق ایجاد نیازهای ساختگی است تا با این روش ذوق و ترجیحات توده ها مطابق آنچه پیش برود که منطق بازار آن را شکل می دهد.

درباره موسیقی های جنسی و اروتیک هم دقیقا همین موضوع صنعت فرهنگ مصداق دارد و منطق بازار به نحوی حرکت می کند که ذائقه مشتری را بر پایه درآمد بیشتر تغییر دهد، بی آنکه پیامدهای آن برایش اهمیت داشته باشد.

در این فضا آنچه مهم است، تعداد لایک ها و ویوی ساسی مانکن یا چهره های مشابه اوست؛ چهره هایی که در اینجا معمولا یا درآمد کلیکی دارند یا از طریق سایت های قمار ارتزاق می کنند.

آلن بدیو فیلسوف بزرگ فرانسوی همین مسئله را درباره تلویزیون تطبیق داده و می گوید تلویزیون ها نیز در حال تغییر ذائقه فرهنگی به نفع سرمایه هستند.

به همین دلیل است که او می گوید: وحشتناک ترین تصویر دنیا، تصویر لبخند مجری تلویزیون است.

بدیو معتقد است هنر مازاد دارد و به همین دلیل پدیده ای خطرناک برای وضع موجود (منطق سرمایه) است و امکان دارد از طریق همین مازاد، منطق سرمایه به چالش کشیده شود، به همین دلیل است که با شیوه کالایی شدن، هنر تقلیل داده می شود تا با دستمالی کردن و از بین بردن اهمیت آن، واژه هنر یا هنرمند به هر کسی اطلاق شود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازرویداد24 استقبال از ساسی مانکن در حالی بوده که بعضی خوانندگان دیگر هم برای جلب توجه، رفتار های عجیب از خود بروز می دهند.

مثل برهنه شدن شاهین نجفی دیگر خواننده رپ در میان کنسرت یا استفاده تتلو از مواد مخدر.

اما ساسی مانکن با استفاده از بازیگر فیلم پورن توانسته تا حد بسیار زیادی جلب توجه کند و مخاطبان را به تماشای کلیپ جدید خود ترغیب کند.

با این حال این نخستین بار نبود که خوانندگان از این روش ها استفاده می کردند.

پیش از این آرش خواننده از آیلار دیانتی لی دیگر بازیگر فیلم جنسی استفاده کرده بود اما به اندازه ساسی مانکن حاشیه ساز نشد.

شاید بخشی از این حاشیه ها به خاطر شهرت الکسیس تگزارس باشد که تا یک دهه پیش مطرح ترین بازیگر فیلم های پورنوگرافی بود.

پورنوگرافی و ابتذال در موسیقی هر دو کارکردی یکسان دارند؛ ساختن سوژه های مصرف گرا و مکانیکی که از انسان به ماشین های پول ساز تنزل پیدا کرده اند بنابراین محصولات فرهنگی نیز باید تنزل یابند تا به سطح انسان های تک ساحتی برسند.

تقلیل مفهوم انسان در سرمایه داری متاخر دیگر پدیده های انسانی را نیز تقلیل می دهد.

به این ترتیب موسیقی از هنری عمیق و متفکرانه باید به سطح خالتور و شیش و هشت تنزل پیدا کند و روابط عاشقانه هم به پورنوگرافی تبدیل شوند.

چند سال قبل انتشار فیلم خصوصی کیم کارداشیان با دوست پسر سابقش، میلیون ها بار دیده شد و به شهرت کیم کارداشیان کمک کرد.

بعد از آن فیلم های خصوصی دیگری هم از بازیگران منتشر شد و حتی بعضی هنرمندان، عمدا این تصاویر را منتشر می کردند تا همان فضای ساخت ماشین های پولساز را بسط دهند.

اگرچه برخی ناظران معتقدند که باید اینستاگرام را فیلتر کرد تا مشکلات حل شود، اما تجربه نشان داده با فروش فیلترینگ توسط خود حاکمیت، موضوع فیلترینگ بسیار بی معنی به نظر می رسد؛ چه آنکه همین الان کلیپ ساسی مانکن در سروش و روبیکا نیز دست به دست می شود.

امجد عبدی در مطلبی نوشت: کسانی که تلگرام را فیلتر کردند و الان هم دنبال فیلتر کردن اینستاگرام هستند، معتقدند محتوای مستهجن داخل این پلتفرم ها منتشر می شود، اگر لطف کنند بگویند کانال ساسی مانکن داخل برنامه های روبیکا و سروش چه غلطی می کند، ممنون می شوم.

اشاعه فحشا و مستهجن تر از ساسی مانکن در شرایط حال حاضر داریم؟ با این شرایط باید به دنبال راه هایی بود که بتوان با آموزش یا اعمال محدودیت های سنی، با تخریب ذهن کودکان از طریق چنین کلیپ هایی مقابله کرد؛ چنانچه برخی چهره های مشهور نیز از همین روش استفاده کردند و آن را با دیگران به اشتراک گذاشتند، شاید روش مناسبی برای مقابله با چنین پدیده هایی باشد، از جمله نیوشا ضیغمی که در جایگاه یک مادر گفته بود: کلیپ ساسی مانکن نماد بی فرهنگی و ابتذال بود و نمی توان از آن گذشت زیرا تخریب فرهنگی در خانواده های ما اتفاق می افتد و به همه جا تزریق می شود.

بنابراین خواهش می کنم کودکان خود را کنترل کنید تا نسل جدید به زوال فرهنگی نرود.

پیش از این هم خوانده ای به نام پویا در واکنش به اقدام ساسی مانکن در تخریب ذهن کودکان متن تندی نوشت: برای معروفیت دست به هرکاری میزنی؛ حتی نابود کردن ذهن و افکار سالم یک بچه که در این دنیای اسفناک پدر و مادرش دارن با هزار بدبختی بزرگش میکنن.

واکنش ها به انتشار موزیک ویدئوی ساسی مانکن و الکسیس تگزاسمصطفی مسجدی آرانی روزنامه نگار در توییتی نوشت: کاری که ساسی مانکن در موزیک ویدئوی جدیدش کرده، یک جنایت تربیتی علیه همه کودکان این سرزمین است.

کاش فارغ از دیدگاه مذهبی - سیاسی حداقل با این کار مخالفت لفظی کنیم.

سعید ظفرانی نوشت: ساسی مانکن نمونه تکامل یافته خلق ابتذال مطابق سلیقه مخاطب است.

هر چه این بیشتر می کوبد مخاطبش افسارگسیخته تر و وحشیانه تر طلب می کند.

عطش خلق ابتذال در هنرمند و مصرفش در بیننده/شنونده هیچ وقت از بین نمی رود.

همیشه هم بیشتر می شود.

یاسر عرب اینکه ساسی مانکن با مخاطب میلیونی از کودک و نوجوان خانم الکسیس (پورن استار) رو وارد شوی خودش کرده یک آزمون مهم برای جامعه ایرانی است! خط قرمز هایی هست که ربطی به موضع نظام نداره و با ریپورت میلیونی این آدم رو باید بایکوت و ادب کرد.

وحید اشتری از موضوع کلیپ ساسی مانکن و الکسیس تگزارس استفاده کرد و به آذری جهرمی تاخت: امروز چک کردم دیدم؛ 1) ویدئو های سرکار خانم الکسیس تگزاس در صفحه رسمی اینستاگرامش برای آمریکایی ها میانگین 100 هزار لایک دارد.

2) بعد دیدم در عرض 24 ساعت تیزر ویدئویش با ساسی مانکن آنهم برای مخاطب ایرانی 7 میلیون بازدید داشته است.

) همگی از این جامعه ای که ساختیم باید بترسیم.

تشییع میلیونی مرتضی پاشایی.

مخاطبان نیم میلیونی لایو تتلو.

بازخوانی آهنگ های ساسی در دبیرستان ها.

لایو پسر 14 ساله با نامداری و.

این ها چند وقت یکبار از زیر پوست شهر بیرون می زند که شما را بیدار کند.

خوش به حال این هایی که یک هشتگ ساسی جهرمی می زنند و دوباره می گیرند می خوابند!
کلید واژه ها: کلیپ - بازی - مانکن - تگزاس - بازیگر - اینستا - فراگیر - منتشر - موزیک - فیلم - دیگر - کتاب - استقبال - ترانه

آخرین اخبار سرویس:
(عکس) کشف حجاب عجیب بهنوش طباطبایی؛ چرا او؟

باران کوثری کرونا گرفت

اخبار 21 شبکه یک سیما؛ 24 فروردین

امان از داروخانه هایی که نسخه معطلی می پیچند + فیلم

تسهیلات کرونایی به اهالی فرهنگ و هنر خرمشهر داده می شود

مراسمی عجیب ترخیص حسام نواب صفوی+ویدئو

مراسم عجیب برای ترخیص حسام نواب صفوی از ICU + فیلم

همراه با بسته شهروند خبرنگاران قزوین در 24 فروردین + فیلم

اخبار 20:30 شبکه دو سیما؛ 24 فروردین

مراسم عجیب برای ترخیص یک سلبریتی از ICU + فیلم

آموزش طرز تهیه حلوای بوتیکی / مناسب برای سفره های افطار و مهمانی در ماه مبارک رمضان + فیلم و عکس

عطر و بوی رمضان در استان قزوین + فیلم

راز حادثه مهمان برنامه را حدس بزنید

کیت بلانشت همچنان در رادار فیلمسازها/ خانم ستاره نقش جدید گرفت

هشدار پرشدن ظرفیت بیمارستان امیرالمومنین بویین زهرا + فیلم

راز حادثه مهمان برنامه را حدس بزنید

تیتراژ پایانی برنامه مثل ماه با صدای محسن چاوشی رمضان 1400

نوازنده جوان مراغی: تار صدای تاریخ ایران است

فیلم/ برنامه حیرت انگیز شرکت رولز رویس برای کشتی سازی در آینده!

ارشاد بوشهر با 50 برنامه قرآنی به استقبال ماه رمضان می رود

پخش ویژه برنامه مناجات خوانی شب های ماه رمضان از آستان حضرت عبدالعظیم(ع)

باران کوثری به کرونا مبتلا شد

شکار رونالدینیویی بچه آهو توسط یوزپلنگ / فیلم

باران کوثری به کرونا مبتلا شد

چگونه به زندگی خود تنوع دهیم؟ / راه های از بین بردن یکنواختی در زندگی + فیلم انیمیشنی

فیلم | مراسم ترخیص حسام نواب صفوی از آی سی یو

رادیو با صدای بزرگانش خاطره بازی می کند

معرفی سریال های ماه رمضان 1400 + عکس ها

باران کوثری به کرونا مبتلا شد

فعالیت گروه شغلی یک با یک سوم ظرفیت + فیلم

تسهیلات کرونایی به اهالی فرهنگ و هنر خرمشهر داده می شود

محمدصادق نیک گستر عوامل سریال «نوروز رنگی» در فارس

پخش ده ها ویژه برنامه رمضانی از صداوسیمای خراسان رضوی

بهمن فرمان آرا: استعدادها ناگزیر شده اند از این ممکلت بروند/ اسم گوگوش را از کتابم حذف کردند

فراخوان اهالی فرهنگ، هنر و رسانه خرمشهر

باران کوثری به کرونا مبتلا شد

پخش ده ها ویژه برنامه رمضانی از صدا و سیمای خراسان رضوی

فیلم| تنظیف حرم امام رضا(ع) در آستانه ماه مبارک رمضان

حمید حامی، خواننده تیتراژ «بچه مهندس 4» شد

جیمز جویس، تئاتر و مسخره بازی ها | حمید احیاء

باران کوثری کرونا گرفت/ سرنوشت ملکه گدایان چه می شود؟

جوزف سیراوو بازیگر سوپرانوها درگذشت + عکس

چگونه بازیگر شویم (369) /حفره های تنفسی در بدن بازیگر

کبودراهنگ، پیشرو در کتابخانه های عمومی استان همدان

کشف حجاب عجیب بهنوش طباطبایی

ارغوان با صدای هوشنگ ابتهاج از رادیو پخش می شود + صدا

ثبت نام در سامانه کارا جهت برخورداری از تسهیلات ویژه کرونا

مجازی برگزار شدن برنامه های قرآنی ماه رمضان در خراسان رضوی

اخبار 18:30 شبکه 5 سیما؛ 24 فروردین

«اسکار 2021» هم مجری ندارد/ برندگان سال گذشته در بین اهداکنندگان جوایز

جشنواره زدگی آفت مستندسازی است/ مستند تصویر واقعیت است

ارغوان با صدای هوشنگ ابتهاج از رادیو پخش می شود + صدا

از امشب همه مهمانیم +فیلم

دلباختگان مکاتب وارداتی هنر، نگارگران را به سخره می گیرند

خبر هایی از مواسات رمضانی و بزرگداشت شهدا

هنر خود جذبه دارد، مستندساز باید محتوای درست انتخاب کند

اولین عکس از لیلا حاتمی در فیلم chr(034)هرمانchr(034)

فیلم/ حذف صحبت های جنجالی گوهر خیراندیش درباره رقص از آپارات

مسابقه حفظ و مفاهیم سوره حجرات برگزار می شود

سریال در کنار پروانه ها از شبکه دو + ساعت دقیق پخش و تکرار

حمید حامی تیتراژ «بچه مهندس 4» را خواند

چطور با فونت نستعلیق خوشنویسی کنیم ؟

کاروان رمضان 1400 در گذر های جنوب شهر به حرکت در می آید

رادیو همراه لحظه های مومنان در ضیافت الهی رمضان

136 فرد مبتلا به اوتیسم زیر چتر حمایتی بهزیستی قزوین + فیلم

باجلان سال ها موسیقی و اخلاق را آموزش داد

کتاب «هنر خوشنویسی عثمانی» منتشر شد

بی واسطه با مردم، اینبار نگاهی به ظرفیت ها و مشکلات بخش شال + فیلم

اولین عکس از مهران غفوریان در بیمارستان!

شباهت باورنکردنی سلبریتی ها با نقاشی های قدیمی

خورشید، فیلمی بومی اما جهانی

«زخمِ کاریِ» محمدحسین مهدویان با جواد عزتی و رعنا آزادی ور

«درخت آرزوها»؛ امیدی که همیشه هست

حمید حامی تیتراژ «بچه مهندس 4» را خواند

دانلود قسمت 15 ملکه گدایان | سریال ملکه گدایان قسمت 15 پانزدهم

ادامه پخش «کلبه عموپورنگ» با آغاز ماه رمضان

شکست سوپراستار سینمای ایران در شبکه نمایش خانگی

رویش لاله های واژگون در دره شهر/فیلم

«حمید حامی» تیتراژ «بچه مهندس4» را خواند

رادیو همراه لحظه های مومنان در ضیافت الهی رمضان

نشست «سینمای مستند فلسطین و نقش آن در مقاومت انقلابی» در دانشگاه سوره برگزار شد

دانلود سریال گیسو قسمت هفتم

برنامه های اراضی عباس آباد در ماه رمضان

خیابانی در مشهد مزین به نام استاد فرشچیان می شود

باران کوثری به کرونا مبتلا شد

عکس | لیلا حاتمی در فیلم اول یک کارگردان

خیز آنتونی هاپکینز برای دومین جایزه اسکار

جواد عزتی و رعنا آزادی ور همبازی شدند/ ساخت اولین سریال مهدویان

کتاب « هنر خوشنویسی عثمانی » منتشر شد

برافروخته شدن چهره استان قزوین با قدرت گرفتن کرونا + فیلم

فیلم/ فرار بزدلانه یک خرس بزرگ از 2 توله سگ شجاع

خوشحالی نویسنده مشهور جهان بخاطر نامگذاری اثرش روی کوچه روستایی در ایران+عکس

ویدئو| ادامه پخش «کلبه عموپورنگ» با آغاز ماه رمضان

عجب گاوای خری هستن

دانلود و تماشای قسمت هفتم سریال گیسو

دفتر دوم مثنوی مولوی به زبان گرجی ترجمه و چاپ شد

آخه هرچی دیدی که نباید انجام بدی

«زخمِ کاریِ» محمدحسین مهدویان با جواد عزتی و رعنا آزادی ور

«ارشا اقدسی» کرونا گرفت

بعد از «خنده بازار» هیچ کس با من کار نمی کرد

دلیل استقبال از ترانه ساسی مانکن و الکسیس تگزاس چیست؟

دلیل استقبال از ترانه ساسی مانکن و الکسیس تگزاس چیست؟