موضوعات داغ: - تأمين اجتماعي - تامين اجتماعي - وام قرض الحسنه - ليگ قهرمانان آسيا - ليگ قهرمانان - مستمري بگيران - قهرمانان آسيا - فوتبال ايران - پرداخت وام قرض الحسنه - سازمان تأمين اجتماعي - جواديه الهيه - تورنمنت تايلند - مراد فتحي - مهلت ثبت نام - برخورد اتوبوس - من يونايتد - گاز ايران - منابع طبيعي و آبخيزداري - آتش زدن پرچم آمريكا - مطالعات قرآني - نخست وزير تيمور شرقي - رييس رژيم صهيونيستي - اميدها

مطالب مرتبط:
نقش زندگی بر دیوارهای محله نعمت آباد
اختصاص بیش از 2 هزار میلیارد تومان برای پروژه های محله ای تهران
بازدید دادستان تهران از شهرک صنعتی عباس آباد
اعتبار 2 هزار میلیارد تومانی برای توسعه محله های تهران در 1400 | راه اندازی موزه محلات
قیمت های عجیب آپارتمان در برخی محله های تهران
-2 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 13 اسفند 1399 ساعت 20:502021-03-03اجتماعي

اخبار مناطق تهران، نقش زندگی بر دیوارهای محله نعمت آباد


ایرنا- شهردار منطقه 19 از هویت بخشی به بافت قدیمی محله نعمت آباد با اجرای طرح «کوچه دوستی» در معابر این محله خبر داد.

- " تهران- ایرنا- شهردار منطقه 19 از هویت بخشی به بافت قدیمی محله نعمت آباد با اجرای طرح کوچه دوستی در معابر این محله خبر داد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا از شهرداری منطقه 19، علی توکلی روز چهارشنبه با اشاره به اولویت اجرای این طرح در محلات دارای بافت قدیمی و برخورداری از ویژگیهای خاص هویت فرهنگی و اجتماعی، تعلق محله ای و شرایط بصری بیان کرد: در حال حاضر عملیات اجرایی این طرح در کوچه سرو آغاز شده است و در گام بعدی نیز پس از تأیید طرح نهایی در در کوچه شهید اژدر سرابی اجرا خواهد شد.

وی ادامه داد: به منظور اجرای این طرح کوچه های پیشنهادی پس از تأیید، وارد فاز فراخوان و اطلاع رسانی عمـــومی در محله و کسب نظرات و ایده های هنرمندان و شهروندان آن محله توسط تسهیل گر اجتماعی شدند که در نهایت نیز بهترین طرح های پیشنهادی پس از تأیید اداره کل امور بانوان، از سوی اداره زیباسازی منطقه براساس شیوه نامه اجرایی پالت رنگی شهر تهران و با مشارکت خانواده های ساکن محله در اجرا می شود.

توکلی گسترش ﺗﻌﺎﻣﻼت اﺟﺘﻤﺎﻋﻰ، جلب ﻣﺸﺎرﮐﺖ ﻓﻌﺎل ﻃﯿﻒ ﻫﺎی ﻣﺨﺘﻠﻒ اﺟﺘﻤﺎﻋﻰ و ﻓﺮﻫﻨﮕﻰ ﺷﻬﺮوﻧﺪان و سرزندگی و نشاط در استقبال از تهران 1400 را از اهداف اجرایی طرح کوچه دوستی عنوان کرد و گفت: این طرح ضمن هویت بخشی به کوچه های منطقه و ارتقای حس تعلق محله ای با خلاقیت و مشارکت شهروندان بویژه زنان وکودکان، اهمیت زیادی در هم افزایی برای رسیدن به توسعه محلی در یک نظام اجتماعی مطلوب دارد.

ربیعی: منطقه 16 تاریخ ادبیات سیاسی ایران است سخنگوی دولت معتقد است تهران نیازمند احیای محله هاست و یکی از مهمترین عرصه های بروز این رویکرد در معماری است.

علی ربیعی، در آیین افتتاح و بهره برداری از پروژه های مدیریت شهری منطقه 16 با بیان اینکه شهرداری در این دوره، شهر فروشی نکرده و بی سر و صدا و کارآمد و بی ادعا کارها را به پیش می برد، گفت: منطقه 16 و محلات آن تنها یک محله نیستند بلکه حوزه های تمدنی و تاریخ ادبیات سیاسی ایران هستند.

وی افزود: ساکنان این محله ها هویت های شبیه به هم دارند و شبیه هم زندگی می کنند.

محله ها مشتی خاک و سنگ و چوب نیست بلکه پر از عاطفه و روح و داستان زندگی است.

ربیعی با تاکید بر اینکه زندگی شهری بی هویت شده و محله گرایی باید در معماری شهری دیده و احیا شود، ادامه داد: در این منطقه محله سایه سار است و در جامعه غربت زده امروز به احیای روح محلات بیش از هر زمان دیگری نیاز داریم.

سخنگوی دولت در پایان یادآور شد: در محله های جنوبی یک متر چمن و یک وجب آسفالت در زندگی مردم بسیار تاثیر گذار است.

در آیین افتتاح و بهره برداری از پروژه های مدیریت شهری منطقه 16، پیروز حناچی، شهردار تهران، علی ربیعی، سخنگوی دولت، پیمان پورنصر، شهردار منطقه 16 و جمعی از مشاهیر و مفاخر این منطقه حضور داشتند.

اجرای طرح ضربتی ساماندهی صنایع و اصناف منطقه 9 معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه 19 اعلام کرد: ساماندهی مشاغل و رفع آلودگی های زیست محیطی در راستای ماموریت های محوله متناسب با ماده 55 قانون شهرداری ها در منطقه 9 تداوم دارد.

مصطفی دینی، با اعلام این خبر افزود: اداره ساماندهی در راستای انجام وظایف محوله، آموزش چهره به چهره و اجرای بند 20 ماده 55 قانون شهرداری ها و همچنین رفع آلودگی های زیست محیطی، نسبت به اجرای طرح ضربتی رفع مزاحمت های صنفی اقدام کرد.

وی ادامه داد: در این راستا برنامه ریزی های لازم برای اجرای طرح در 16 محور اصلی منطقه انجام شد که کارشناسان منطقه و نواحی با حضور در این محور ها نسبت به آموزش چهره به چهره واحدهای صنفی اقدام کرده و امور مرتبط با آزاد سازی معابر نیز اجرا شد.

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه 9 در پایان اضافه کرد: همچنین با توجه به سوابق واحد های متخلف و با عنایت به عدم رعایت ضوابط شغلی و دستورالعمل های ایمنی و زیست محیطی از سوی آنان نسبت به صدور اخطاریه و طرح در کمیسیون تشخیص مزاحمت برای این اصناف اقدامات قانونی اجرا خواهد شد.

این طرح به مدت یک ماه در منطقه 9 اجراء خواهد شد و تا نوروز 1400 ادامه خواهد یافت.

کاشت نهال یادبود درگذشتگان بیماری کرونا در منطقه 5 شهردار منطقه 5 اعلام کرد: نهال هایی برای یادبود مرحوم علی اکرمی، خبرنگار و علی انصاریان و مهرداد میناوند در آستانه روز درختکاری در بوستان کوهسار توسط جمعی از عکاسان کاشته شد.

محمود کلهری با اشاره به غرس نهال در بوستان کوهسار گفت: بوستان جنگلی کوهسار جزو منابع طبیعی تهران بزرگ و جنگلی برای آیندگان شهر است که در نظر داریم تعداد زیادی درخت و نهال متناسب با اقلیم این منطقه در آن غرس کنیم و در اختیار شهروندان قراردهیم.

وی با بیان اینکه این منطقه موقعیت ها و جذابیت های متنوعی برای بحث فرهنگی و گردشگری و موضوعی مثل درختکاری دارد، افزود: امسال نیز همانند سالهای گذشته نهال در بین شهروندان توزیع می شود تا در باغچه های منازل یا فضای سبز شهری کاشته شود.

امروز نیز درختانی به یاد درگذشتگان و به نام عکاسان خبری و اصحاب رسانه توسط خودشان کاشته شد که گواهی مسئولیت و کاشت درخت نیز به همه عزیزان اهدا شد تا پس از این مطابق با مختصات اعلام شده، مسئولیت نهالشان را با عهده گرفته و در ایام مختلف سال به آن سرکشی کنند.

کلهری با گرامیداشت یاد همه درگذشتگان کرونا افزود: آیین درختکاری آیینی خرسند کننده است اما زمانی کمی ناراحت کننده است که توام با گرامیداشت یاد و نام درگذشتگان بیماری کرونا که از جانب ما رفته اند و آسمانی شده اند باشد که آخرین آنها علی اکرمی از خبرنگاران رسانه است که امیدوارم مورد رحمت و غفران الهی قرار بگیرد.

همچنین در ماه های اخیر شاهد درگذشت علی انصاریان و مهرداد میناوند دو پیشکسوت ورزش ایران بودیم که به یاد آنها نیز نهالی در بوستان کوهسار کاشته شد.

شهردار منطقه 5 با بیان اینکه درختکاری یکی از بزرگ ترین آیین ها و اقدامات انسانی است، ادامه داد: منطقه 5 موقعیت ها و جذابیت های متنوعی برای بحث فرهنگی و گردشگری و موضوعی مثل درختکاری دارد و امیدواریم در تعامل بین شهرداری و خبرنگاران این میزان ظرفیت بیشتر به شهروندان اطلاع رسانی شود.

همچنین دبیران محترم شورایاری نیز در این آیین حضور داشتند که می توانند تعامل میان مدیریت شهری و شهروندان را تقویت کنند.

در آستانه روز درختکاری در تور گردشگری، شماری از عکاسان ضمن بازدید از نقاط گردشگری منطقه به کاشت نهال در بوستان کوهسار پرداختند و به یاد مرحوم علی اکرمی از خبرنگاران و کارمندان شهرداری و گرامیداشت مرحوم علی انصاریان و مهرداد میناوند در بوستان کوهسار درخت هایی کاشته شد.

پایش میدانی شهرک شهرداری با حضور شهردار و مدیران منطقه21 همزمان با اجرای طرح "محله آرایی و خانه تکانی نوروزی" امروز در یک سه شنبه بدون خودروی دیگر، شهردار منطقه 21 با همراهی جمعی از مدیران و اعضای شورایاری محله شهرک شهرداری، این محله را مورد پایش قرار دادند.

در آستانه روز درختکاری همچنین با هدف ارزیابی وضعیت اجرای طرح محله آرایی و خانه تکانی در سطح محله ها، سه شنبه این هفته رجب زاده شهردار ورودی غربی پایتخت از شهرک شهرداری واقع در ناحیه سه بازدید کرد.

این بازدیدهای میدانی به صورت مستمر به منظور احصاء مسائل مرتبط با شهر از سطح محله های 13گانه منطقه21 به طور ویژه در دستور کار حوزه های مختلف اجرایی قرار دارد.

بامداد امروز راس ساعت 7.

30 مبدا حرکت از سرای محله شهرک شهرداری بود و پس از آن وضعیت نگهداشت شهر، مخازن پسماند، نقاط بی دفاع، ایستگاه های حمل ونقل عمومی، میادین و پیاده روها و .

به مناسبت طرح استقبال از بهار1400 مورد بازدید واقع شد.


کلید واژه ها: محله - بافت قدیمی - نعمت آباد - اجرا - شهردار منطقه - کوچه - کوچه دوستی - شهردار - منطقه - قدیمی - ایرنا - اجتماعی - آباد - بافت - هویت - هویت فرهنگی - اطلاع رسانی - معابر - دوستی - برخورداری - علی توکلی - هنرمندان - چهارشنبه - شهروندان - فراخوان - شهرداری - اولویت - فرهنگی - عملیات - توکلی

آخرین اخبار سرویس:
توزیع 250 سبد غذایی میان خانواده های نیازمند

اعلام برنامه های اداره کل تبلیغات اسلامی استان سمنان در ماه مبارک رمضان

کرج نیازمند راه اندازی بیمارستان صحرایی است

پیدا شدن گمشدگان موشنگاه

پایداری دمای آذربایجان غربی

پارسال 6929 نفر در چهارمحال و بختیاری آموزش فنی و حرفه ای را فراگرفتند

استخدام دو نفر خانم باریستا و کمک باریستا

نیروی خانم مجرد

مجوزهای تردد باید با تایید پلیس صادر شود

راهنمای ثبت مشخصات محل سکونت در سامانه املاک و اسکان

آموزش آسان پخت بامیه عسلی

گلایه شهروندان «سرخنکلاته» از کنده‎کاری‎های معابر سطح شهر/ فرسودگی شبکه آب، دلیل کنده‎کاری‎های مداوم امور آب و فاضلاب در «سرخنکلاته»

طرح ترخیص موتورسیکلت های رسوبی در بوشهر تمدید شد

به یک نفر شاگرد برای کار موتورخانه در شهرستان

بازاریابی و فروش

مجوزهای تردد باید با تایید پلیس صادر شود

خنکی هوا در استان بوشهر تا یکشنبه تداوم دارد

خلیج فارس متلاطم است/ دریا از فردا آرام می شود

فرماندار رباط کریم: اداره محیط زیست بوی نامطبوع شهر پرند را دقیق بررسی کند

برنامه های ماه مبارک رمضان در اصفهان مجازی برگزار می شود

مناطق غربی و جنوب غربی خوزستان گرد و غباری می شوند

سفر با قطار یا هواپیما؟ + هزینه ها و مزایای سفر هوایی یا با قطار

مناطق غربی و جنوب غربی خوزستان گرد و غباری می شوند

درس هایی از آسمان شب؛ تناقض های عقل سلیم!

نجات 9 زرافه در معرض خطر از یک جزیره کوچک در کنیا

نیازمند کارگر مرغداری

استخدام فرشگاه افق کوروش شعبه مسکن

بردست خیاط

پایان اردیبهشت ماه، پایان آموزش ها و تدریس مجازی در دوره ابتدایی

شهرداری ترافیک مصنوعی ایجاد نکرد

هیچگونه آلودگی در سایت نطنز ایجاد نشده است

137، پل ارتباطی میان مردم اهواز و شهرداری

نجات 9 زرافه در معرض خطر از یک جزیره کوچک در کنیا

ماجرای 15 تُن لاشه گربه ماهی که به سواحل جاسک رسید

بارش باران در 9 استان طی امروز

کرج نیازمند راه اندازی بیمارستان صحرایی است

پیش بینی بارش باران و وزش باد شدید 5 روزه

آغاز جریمه خودروهای فاقد معاینه فنی در اهواز

خوزستان در غبار

استخدام پرستار کودک

همکاری در تاسیس موسسه

استخدام تراشکار ومکانیک

هنوز امیدواریم مشکل «کلاه قرمزی» رفع شود

موتورسیکلت ها دیگر توقیف نمی شوند

موتورسیکلت ها دیگر توقیف نمی شوند

استختام منشی خانم

درآمدزایی با مهارت خوش نقش فرش بافی

اجرای سنت «افطاری ساده» در جوار امام هشتم(ع)/ سه راه مشارکت در ثواب افطاری دادن به زائران

کارگر نبش کشی

نیازمند منشی خانم

جذب مدرس کامپیوتر و رباتیک

اجرای عملیات احداث و بهسازی خیابان پاییزان دو در منطقه 19

اجرای «افطاری ساده» در حرم رضوی/زمینه مشارکت خیران فراهم است

غواصانی که زیر آب مبارزه می کنند!

طرح ترخیص موتورسیکلت های رسوبی در بوشهر ادامه دارد

الزام داشتن معاینه فنی خودروهای با چهار سال ساخت در اهواز

سرآسیاب «کن» کجاست؟

جوشکار co2

جمع آوری 550 میلیون ریال کمک هزینه خرید تبلت دانش آموزی در نوسود

احتمال گرد و خاکی شدن خوزستان

آموزش و خدمات رنگ چوب ،تخصصی ،پلی یورتان ،پولیش،

کار در فست فود

نیازمند شاگرد و کارگر

جذب نیروی فروش خانم و آقا

پیش بینی وقوع گرد و غبار در خوزستان

کووید19؛ قتل جورج فولید و یک عکس از ایران؛ برترین تصاویر ورلدپرس فوتو 2021

کمک حسابدار خانم

منشی مسلط به تایپ و اکسل

علت افزایش شاخص هوا در شرق اصفهان/ موج بارشی در راه است

رگبار باران و وزش باد شدید در کشور

کوزه کنان مهد سفال ایران

اختصاص 10 درصد از نیروهای آموزش و پرورش به مدارس استثنایی

شرکت بیش از 500 فرهنگی مازندران در اولین جشنواره ملی معلمان هنرمند

سازمان هواشناسی اعلام کرد؛ ناپایداری جوی در نیمه شرقی کشور/ وزش باد در ایلام و خوزستان

علت افزایش شاخص هوا در شرق اصفهان/ موج بارشی در راه است

سیلاب بیش از 20 میلیاردریال به شهداد خسارت زد

ممنوعیت تردد وسایط نقلیه غیربومی در خور و بیابانک

اطلاعیه ثبت اسناد درباره پذیرفته شدگان آزمون استخدام نیروی پیمانی

شرکت بیش از 500 فرهنگی مازندران در اولین جشنواره ملی معلمان هنرمند

انجام تست فوری کرونا در مبادی مرزی کشور

رگبار باران و وزش باد شدید در کشور

اجرای سنت «افطاری ساده» در جوار امام هشتم (ع)

تداوم استقرار جوی نسبتا پایدار تا 2 روز آینده در اصفهان

کارآفرینی زوج نکایی با تراش چوب

جریمه 368خودرو غیربومی در جاده های خراسان رضوی

گچکار اوستا نیازمند میباشم

کارگر جهت کار کشاورزی

هوای آذربایجان غربی طی 2 روز آینده پایدار است

بارش باران در 9 استان طی امروز

کارمند خانم یااقا در شرکتی معتبر گلشهر

ثبت 227 مورد جدید مثبت کرونا در جنوب غرب خوزستان

ونیز ایران کجاست؟

افزایش 3 برابری نقاط اجرای طرح موتوریار

ساخت بنای آرامگاه فردوسی در مجموعه «مینی وُرلد» ملایر آغاز شد

تداوم ناپایداری جوی و رگبار پراکنده در خراسان جنوبی

ماجرای 15 تُن لاشه گربه ماهی که به سواحل جاسک رسید

معاون استاندار خبر داد؛ راه اندازی سایت بزرگ پسماندهای صنعتی در یزد

آسمان استان تهران طی پنج روز آینده صاف تا نیمه ابری همراه با باد است

خودنمایی گل های بهاری در طبیعت سپیدان

استقرار جوی پایدار طی 72 ساعت آینده در گیلان

اخبار مناطق تهران، نقش زندگی بر دیوارهای محله نعمت آباد

اخبار مناطق تهران، نقش زندگی بر دیوارهای محله نعمت آباد