موضوعات داغ: - انتخابات رياست جمهوري - رياست جمهوري - همسان سازي حقوق بازنشستگان - انتخابات رياست - داوطلبان انتخابات - حقوق بازنشستگان - فرهاد مجيدي - همسان سازي حقوق - كميته انضباطي - دانشگاه علوم پزشكي - ايراندخت عطاريان - معاون دانشجويي دانشگاه تهران - شاهكار - ارتباطات خانوادگي - نبرد - روز ماما - تورينو ايتاليا - نوترون - خطاي شديد - زندگي مجازي - سازمان توسعه و عمران - سازمان هواپيمايي كشوري - سيد حسين موسويان

مطالب مرتبط:
اختصاص 140 میلیارد تومان برای کمک به سرمایه گذاری های خطرپذیر
حمایت 140 میلیاردی مجلس برای کاهش ریسک سرمایه گذاری های خطرپذیر
اختصاص 20 میلیارد تومان به تملک آثار ارزشمند معماری معاصر در ایران
اختصاص هزار میلیارد تومان برای بیماران صعب العلاج، سرطانی، خاص و زوج های نابارور
اختصاص 200 میلیارد تومان اعتبار برای اتمام طرحهای عمرانی
-198 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 13 اسفند 1399 ساعت 18:352021-03-03سياسي

اختصاص 140 میلیارد تومان برای کمک به سرمایه گذاری های خطرپذیر و ایجاد اپراتورهای ارائه کننده خدمات الکترونیکی


نمایندگان مجلس 140 میلیارد تومان به منظور کمک به سرمایه گذاری های خطرپذیر و ایجاد اپراتورهای ارائه کننده خدمات الکترونیکی اختصاص دادند.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازبازار" به نقل از خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی نوبت دوم امروز (چهارشنبه، 13 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی بخش هزینه ای لایحه بودجه سال 1400، با بند (ب) تبصره (18) ماده واحده لایحه بودجه موافقت کردند.

در بند (ب) تبصره (18) ماده واحده لایحه بودجه آمده است: به شرکتهای تابعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اجازه داده می شود با معرفی معاونت علمی فناوری رییس جمهور و با تأیید وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تا مبلغ یک هزار و چهارصد میلیارد (1.

400.

000.

000.

000) ریال را از محل منابع داخلی خود و برای کمک به سرمایه گذاری های خطرپذیر، ایجاد کارور (اپراتور) های ارائه کننده خدمات الکترونیکی در کلیه بخشها، حمایت از طرح(پروژه) های توسعه ای اشتغال آفرین و یا صادرات کالا و خدمات در این بخش توسط بخشهای خصوصی و تعاونی با اولویت شرکتهای سرمایه گذار خطرپذیر به صورت وجوه اداره شده براساس آیین نامه ای که با پیشنهاد مشترک وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان برنامه و بودجه کشور تهیه می شود و به تصویب هیأت وزیران می رسد، اختصاص دهند و مابه التفاوت نرخ سود را از محل آن پرداخت کنند.

گفتنی است با درخواست نمایندگان و نظر رییس جلسه بند الف تبصره 18 با 180 رأی موافق، 14 رأی مخالف و 2 رأی ممتنع از مجموع 215 نماینده حاضر در جلسه به کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1400 ارجاع داده شد.

در بند الف تبصره 18 آمده بود: وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، راه و شهرسازی، نفت، میراث فرهنگی، گردشگری صنایع دستی، ارتباطات و فناوری اطلاعات و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مکلفند بدون نیاز به اخذ مجوز از هر مرجع یا مقام دیگر از طریق بخش خصوصی، عمومی غیر دولتی، تعاونی و در صورتی که از طریق بخش های مذکور سرمایه گذاری نشود از طریق شرکت ها و صندوق های وابسته و تابعه با رعایت قانون اجرای سیاست های کلی اصل(44) قانون اساسی با مشارکت بخش های مذکور و بانک ها و یا راسا بصورت صد در صد و یا بخشی از طرح با استفاده از مبالغ ردیف 29 پرداختی ها(مصارف) جدول 22 موضوع تبصره (14)، معادل سیصد و بیست هزار میلیارد (000 000 000 000 320) ریال و منابع داخلی از طریق سپرده گذاری در بانک ها با اولویت بانک های تخصصی و توسعه ای و صندوق کارآفرینی امید به منظور اعطای تسهیلات تلفیقی یا ترکیبی با نرخ ترجیحی نسبت به سرمایه گذاری طرح های اشتغال زا و کارآفرینی در کلیه استان ها با اولویت استان های با نرخ بیکاری بالاتر و یا مناطق محروم و یا کمتر توسعه یافته حداکثر ظرف دو ماه پس از ابلاغ این قانون با پیشنهاد مشترک شورای برنامه ریزی هر استان و وزارتخانه مربوط و تصویب شورای هماهنگی متشکل از وزارتخانه های مذکور و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و نیز وزارت امور اقتصادی و دارایی و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اقدام کند.

سه نفر نماینده به انتخاب مجلس شورای اسلامی بر شورای مذکور نظارت می نمایند.

دبیرخانه این شورا در وزارت کشور مستقر است و دبیر آن به پیشنهاد وزیر کشور و با تایید و حکم وزیر امور اقتصادی و دارایی تعیین می شود.

شرکت ها و صندوق های مذکور می توانند علاوه بر ساز و کار سپرده گذاری با استفاده از منابع داخلی، خارج از آن نیز بخشی یا صد در صد از طرح های اشتغال زا را اجرا نمایند.

در مواردی که تمام یا بخشی از طرح توسط شرکت ها و صندوق های فوق الذکر انجام می پذیرد یا سهمی در آن دارند در هر مرحله قابل واگذاری می باشد.

کلیه دستگاه های اجرایی ملزم به همکاری بوده و بانک مرکزی، بانک ها و صندوق کارآفرینی امید نیز ملزم به همکاری و نیز اعطای تسهیلات در قبال تضمین وزارت خانه ها و دستگاه های مذکور می باشند.

اخذ تسهیلات از صندوق توسعه ملی مطابق اساسنامه آن و همچنین تلفیق تسهیلات صندوق اخیر الذکر با هر بخشی از مبالغ پرداختی ها(مصارف) ردیف (29) جدول تبصره (14) این قانون نیز مجاز است.

سرمایه گذاری در طرح ها با اشتغال بیشتر، بنگاه های کوچک و متوسط و زود بازده، زنجیره ارزش و تولید کالای اساسی و اعطای تسهیلات در این موارد اولویت دارد.

نرخ سود سپرده گذاری مبالغ ردیف (29) پرداختی ها(مصارف) مذکور حداقل یک درصد (1%) می باشد، نرخ سود تسهیلات ترکیبی و تلفیقی و به صورت ترجیحی و نیز مدت و نحوه باز پرداخت توسط شواری فوق الذکر تعیین می شود.

مسئولیت حسن اجرای این بند حسب مورد به عهده بالاترین مقام دستگاه اجرایی و کلیه مدیران مربوط ستادی و استانی و استانداران و اعضای شورای مذکور است.

عدم انجام یا نقص در انجام یا تاخیر در هر مرحله از جمله پیشنهاد، ارائه و تصویب و اقدام تخلف محسوب و قابل رسیدگی در مراجع ذی صلاح می باشد.

سازمان هدفمندی مکلف است صد در صد (100%) مبالغ مندرج در بند (29) پرداختی ها(مصارف) تبصره (14) را حداقل به صورت ماهانه یک دوازدهم مطابق سهم هر دستگاه به شرح جدول زیر بدون کسر ناشی از تکالیف و اختیارات و بدون کسر ناشی از قوانین و مقررات، راسا بدون نیاز به ابلاغ و تخصیص از سوی هر مرجع یا مقام از جمله سازمان برنامه و بودجه کشور و بدون نیاز به مبادله موافقتنامه و بدون نیاز به مصوبه یا دستور از سوی هر مرجع یا مقام به دستگاه مربوط مندرج در جدول شماره .

پرداخت نماید تا دستگاه ها مطابق احکام این بند سرمایه گذاری برای طرح های اشتغال زا و کارآفرینی نمایند.

در موارد مهم و حساس بانک ها و صندوق کارآفرینی امید به تشخیص دو سوم اعضای شورای مذکور می توانند در طرح های اشتغال زا با اولویت استان های با نرخ بیکاری بالاتر از متوسط و همچنین در مناطق محروم و یا کمتر توسعه یافته را راسا سرمایه گذاری نموده یا مشارکت نمایند در موارد مهم و حساس شرکت ها و صندوق های فوق الذکر در استان های با نرخ بیکاری بالاتر از متوسط کشور و نیز مناطق محروم و یا کمتر توسعه یافته به تشخیص اعضای شورای مذکور منوط به تایید وزیر اقتصاد و رییس بانک مرکزی می توانند از طریق استفاده از مبالغ ردیف 29 پرداختی ها(مصارف) تبصره 14 در تمام و یا بخشی از طرح یا سرمایه گذاری نمایند کلیه قوانین عام و خاص مغایر موقوف الاجرا می باشند.

در صورتی که وزارت نفت از طریق شرکت ها و صندوق های وابسته و تابعه با تایید و مسئولیت وزارت نفت مبالغ مربوط به مصارف شرکت های مذکور مندرج در جدول تبصره 14 را برای طرح های مرتبط با صنعت نفت از جمله نفت و گاز و پتروشیمی و پالایشگاه و پتروپالایشگاه و نیز طرح های تبصره 18 این قانون و هم چنین تکمیل اجرای برنامه های بند الف تبصره اخیر الذکر در بودجه سال های 1397، 1398 و 1399 سرمایه گذاری نماید.

به طور کامل از جمله در دریافت و مصرف هزینه مشمول حکم این بند می باشند.

در این صورت اعتبارات مربوط 100درصد تخصیص یافته بر اساس ساز و کار این بند است.

کلیه دستگاه های اجرایی از طریق شرکت ها و صندوق های وابسته و تابعه با استفاده از اعتبارات و نیز منابع داخلی می توانند بر اساس احکام این بند در طرح های اشتغال زا سرمایه گذاری نمایند.

در سال 1400 کلیه بانک ها و موسسات اعتباری غیربانکی موظف اند برای احداث و نوسازی 400 هزار واحد مسکن روستایی و شهری در شهرهای کمتر از 25 هزار نفر جمعیت و 800 هزار واحد مسکن شهری نسبت به پرداخت سه میلیون و ششصد هزار میلیارد (.

3.

600.

000.

000.

000.

000) ریال تسهیلات ساخت مسکن به افراد واجد شرایط اقدام نمایند.

سهمیه هر بانک توسط بانک مرکزی در فروردین ماه تعیین می شود.

مجموع دوران مشارکت ساخت و فروش اقساطی این تسهیلات 20 سال است و پس از دوره مشارکت به فروش اقساطی تبدیل و تعهدات آن به متقاضی واجد شرایط منتقل می شود.

این تسهیلات با نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار به افراد واجد شرایط معرفی شده توسط وزارت راه و شهرسازی پرداخت می شود.

بانک مرکزی موظف است گزارش عملکرد این بند را به صورت برخط در اختیار عموم مردم قرار دهد.

در صورتی که یک بانک یا موسسه اعتباری غیر بانکی از پرداخت سهمیه تسهیلات تعیین شده توسط بانک مرکزی خودداری نماید، بانک مرکزی موظف است متناسب با تعهد انجام نشده نسبت به افزایش سپرده قانونی آن بانک یا موسسه اعتباری غیربانکی اقدام و از طریق سایر بانک ها و موسسات اعتباری غیربانکی نسبت به پرداخت تسهیلات ساخت مسکن اقدام نماید.

کلیه دستگاه های سرمایه گذار موضوع این بند موظفند هر ماه یکبار گزارش عملکرد این بند در خصوص دستگاه مربوطه را به وزارت کشور اعلام و این وزارت خانه موظف است هر سه ماه یکبار گزارش آن را به مجلس و کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات و سایر کمیسیون های و دیوان محاسبات کشور مربوطه اعلام نمایند.


کلید واژه ها: ارتباطات و فناوری اطلاعات - سرمایه گذاری - لایحه بودجه - خدمات الکترونیکی - وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - فناوری اطلاعات - میلیارد تومان - میلیارد - الکترونیکی - سرمایه - فناوری - نمایندگان - ارتباطات - لایحه - بودجه - اطلاعات - نمایندگان مجلس - وزارت ارتباطات - وزیر ارتباطات - اختصاص - بخش هزینه ای - معاونت علمی - تبصره - تومان - خدمات - رییس جمهور - نشست علنی - ماده - مجلس

آخرین اخبار سرویس:
اظهارنظرهای برخی از افراد نادان در مورد صلاحیت ها مردود است

حضور علی مطهری در سومین روز ثبت نام داوطلبان ریاست جمهوری 1400

مطهری: اطلاعی از کاندیداتوری لاریجانی ندارم

توزیع 30 هزار بسته معیشتی در طرح احسان علوی در اصفهان

محمد غرضی ثبت نام نمی کند

تبدیل منطقه آزاد اروند به مسیر ترانزیتی قوی با راه آهن شلمچه - بصره

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت عید فطر را تبریک گفت

صباغیان: هدفم تغییر رویکرد در مدیریت اجرایی کشور است

استاندار احمدی نژاد: رییسی نمی آید

سومین روز ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری

ثبت نام علی مطهری در انتخابات ریاست جمهوری

انتخابات اعتبار و آبروی انقلاب اسلامی است

حجت الاسلام والمسلمین علی شیخ الاسلامی درگذشت

یک عضو دیگر دولت احمدی نژاد آمد/مهمان پرست در انتخابات 1400 ثبت نام کرد

تردید احزاب در چینش نهایی نامزدها

تصاویر/ اقامه نماز عید سعید فطر در یزد

روحانی: آزادید هر چه می خواهید به دولت بگویید

شنبه تعطیل نیست

علی مطهری در انتخابات ثبت نام کرد

شنبه تعطیل نیست

علی مطهری: لاریجانی پیچیده است، خبری از کاندیداتوری اش ندارم /شورای نگهبان کاسه داغ تر از آش نشود

تهمت و دروغ گویی برای گدایی رای، بدترین کار است / اگر تنوع را از نامزدها گرفتید، شکوه و حضور را از انتخابات گرفته اید / مردم در بازار کمبود و قحطی را احساس نکرده ولی گرانی را حس کردند

روحانی: اقتصاد مقاومتی مورد تاکید رهبر انقلاب را در 3.5سال گذشته دیدیم / تهمت زدن و دروغ گفتن برای گدایی رای، بدترین کار است

علی مطهری: گمان نکنیم با مشارکت در انتخابات کاری اصلاح نخواهد شد

تصاویر/ اقامه نماز عید سعید فطر در کاشان

فیلم | نماز «عید فطر» در تبریز

اقامه نماز عید فطر در سنندج به روایت تصویر

روحانی: آزادید هر چه می خواهید به دولت بگویید

روحانی خواستار تنوع نامزدها در انتخابات شد

راه رهایی از چنگال مستکبران عالم عمل به نظریه مقاومت است

ویدئو | نظر علی مطهری درباره نامزدی لاریجانی در انتخابات

وزیر کشور: مشکلی با شورای نگهبان نداریم

حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای نقشه های دشمنان را خنثی می کند

رأی پرونده «آفتاب ری» صادر شد

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری: به دنبال شفاف سازی هستم

توزیع 65 هزار بسته کمک مومنانه در ملایر

رای یک پرونده کثیرالشاکی صادر شد

آیت الله علی شیخ الاسلامی درگذشت

ناظران انتخابات در تمامی شعب اخذ رای حاضر می شوند

آغاز فعالیت رسمی کمیته استان های جبهه اصلاح طلبان ایران همزمان با عید فطر+ آیین نامه و اسامی رابطین استانی

ثبت نام محمود صادقی در انتخابات ریاست جمهوری

علی شیخ الاسلامی درگذشت

لازمه تحول و حل مشکلات روی کار آمدن دولتی انقلابی است

نماز جمعه در چهار شهر زرد کرونایی خراسان شمالی برگزار می شود

میزان مشارکت مردم در این انتخابات در بهبود زندگی مردم اثرگذار است/ به طور مستقل وارد عرصه انتخابات شدم/ امیدوارم رد صلاحیت نشوم

حمله تند علم الهدی به احمدی نژاد: آقایی عربده می کشد و می گوید در انتخابات شرکت نمی کنم

لاریجانی فردا در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام می کند

صدور 1401 شناسنامه برای فرزندان با مادر ایرانی و پدر خارجی

امام جمعه ملایر: همه مبلّغ حضور حداکثری و آگاهانه در انتخابات باشیم

علی شیخ الاسلامی درگذشت

تصاویر/ اقامه نماز عید سعید فطر در مسجد مقدس جمکران

قطر: فلسطین، اولویت اصلی ماست و بر سر آن سازش نمی کنیم

تصاویر/ اقامه نماز عید سعید فطر در اهواز

هیچکس نمی تواند جلوی سقوط رژیم غاصب اسراییل را بگیرد

نقش بی بدیل شهید سلیمانی در انتفاضه و مقاومت

مهمان پرست: با همه دلسوزان کشور کار خواهم کرد

معاون استاندار خوزستان: رسانه ها شور انتخاباتی ایجاد کنند

تصمیم ندارم به نفع کسی در انتخابات کناره گیری کنم

ذالنور: بازگشت آمریکا به برجام خطر دارد

رزمایش کمک های مؤمنانه در پایگاه هوایی بیرجند برگزار شد

آیت الله موسوی جزایری: نباید مردم را از حضور در پای صندوق رای ناامید کرد / همه براساس تکلیف شرکت کنیم

اقامه نماز عید فطر در حرم کریمه اهل بیت (س)

پانزدهمین شماره دوماهنامه «مفاخر ماندگار» منتشر شد

علی مطهری در انتخابات 1400 ثبت نام کرد + سوابق و عکس

عکس | عید فطر در شادگان

ویدیو: نظر علی مطهری در مورد احتمال رد صلاحیتش و کناره گیری به نفع کاندیدایی خاص

برپایی نماز عید فطر در ایلام به روایت تصویر

شنبه تعطیل نیست

استقبال از عید سعید فطر در تهران قدیم | چشم به راه تلگراف از قم و نجف 

معاون ارتباطات و اطلاع رسانی رییس جمهور: شفافیت‬⁩ در روند ⁧‫واکسیناسیون‬⁩، اراده ی نظام سلامت است

کاندیدا های ریاست جمهوری بدانند با این قانون اساسی سرکار می آیند؛ بعدا نگویند اختیار نداریم/ عده ای که می گویند انتخابات را تحریم می کنیم، شایستگی کاندیدا شدن ندارند

اعطای نشان یونسکو به مستند «میراثی از سناباد»

رامین مهمانپرست هم نامزد انتخابات شد

حجت الاسلام والمسلمین علی شیخ الاسلامی درگذشت

نماز عید فطر با رعایت پروتکل های بهداشتی اقامه شد

وداع با رمضان

نظر سردار سعید محمد درباره فایل صوتی ظریف

پایان ماه بندگی خدا با اجرای برنامه های فرهنگی اجتماعی در گلستان

اقامه نماز عید سعید فطر در قزوین

چهار طرح تولیدی و صنعتی در البرز به بهره برداری رسید

کروبی و غرضی بهم رسیدند /پیرترین و جوانترین کاندیداهای ریاست جمهوری چندساله بودند؟

وزیر کشور: هیچ ابهامی در هماهنگی شورای نگهبان و وزارت کشور نیست

انتخاب افراد اصلح در انتخابات وظیفه ای شرعی و عمومی

اقامه نماز عید فطر در مسجد دانشگاه تهران

اقامه نماز عید سعید فطر در رشت

چرا احمدی نژاد باید ردصلاحیت شود؟!

شنبه تعطیل نیست

جهان اسلام به وحدت در برابر غده سرطانی صهیونیسم نیاز دارد/ مقاومت اسلامی به نقطه بی نظیری از قدرت توأم با ایمان رسیده است

به دنبال شفاف سازی هستم

دومین روز ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری

حجت الاسلام علی شیخ الاسلامی درگذشت

تکذیب تعطیلی روز شنبه

کاندیداتوری علی لاریجانی در انتخابات قطعی شد

شورای نگهبان قانون گذاری نمی کند/ قانون را قبول ندارید چرا به صحنه آمدید؟

تلاش نتانیاهو برای نجات از سقوط است

رییسی با سه یار کمکی می آید!

حکم پرونده آفتاب ری صادر شد

شنبه تعطیل است؟

سعید جلیلی در انتخابات ریاست جمهوری 1400 ثبت نام نمی کند

امیدوارم تایید صلاحیت شوم/ به نفع کسی در انتخابات کنار نمی روم

اختصاص 140 میلیارد تومان برای کمک به سرمایه گذاری های خطرپذیر و ایجاد اپراتورهای ارائه کننده خدمات الکترونیکی

اختصاص 140 میلیارد تومان برای کمک به سرمایه گذاری های خطرپذیر و ایجاد اپراتورهای ارائه کننده خدمات الکترونیکی