موضوعات داغ: - ليگ قهرمانان - ليگ قهرمانان آسيا - قهرمانان آسيا - وزارت بهداشت - بازنشستگان تامين اجتماعي - واكسيناسيون - حقوق بازنشستگان - تامين اجتماعي - دامنه نوسان - همسان سازي حقوق بازنشستگان - مقدماتي المپيك 2020 - عين الله طالبي - اجلاس سازمان ملل - محمدرضا بشري - كوين دي بروينه - سردار علي ذوالقدري - مقابله با آشوبگران - نيلي احمدآبادي - شگفت زدگي - ماهواره تس - دستورات بهداشتي - دقت پاس - قاچاق آرد

مطالب مرتبط:
تشریح برنامه های مددجویی کمیته امداد هرمزگان
بیانیه 221 نفر از نمایندگان به مناسبت سالروز تشکیل کمیته امداد خمینی (ره)
مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خلخال افزایش یافت
ابلاغ دستورالعمل امداد نوروزی و چهارشنبه آخر سال
روش های شرکت در جشن نیکوکاری اعلام شد / 130 هزار خانوار؛ تحت پوشش کمیته امداد خوزستان
-6 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 13 اسفند 1399 ساعت 16:252021-03-03سياسي

تشریح عملکرد کمیته امداد قائمشهر در سال جاری


رییس کمیته امداد قائمشهر امروز 13 اسفندماه در نشست مطبوعاتی به مناسبت سالروز تاسیس کمیته امداد امام خمینی(ره) به تشریح عملکرد این نهاد در یک سال جاری پرداخت.

- رییس کمیته امداد قائمشهر امروز 13 اسفندماه در نشست مطبوعاتی به مناسبت سالروز تاسیس کمیته امداد امام خمینی(ره) به تشریح عملکرد این نهاد در یک سال جاری پرداخت.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایکنا از مازندران، جمال یعقوبی، رییس کمیته امداد قائمشهر امروز 13 اسفندماه در نشست مطبوعاتی که به مناسبت سالروز تاسیس کمیته امام خمینی(ره) در قائمشهر برگزار شد، اظهار کرد: کمیته امداد قائمشهر تعداد 4 هزار و 935 خانوار را تحت پوشش دارد که شامل 7 هزار و 905 نفر و حدود 2.

6 درصد جمعیت این شهرستان است.

وی میزان پرداخت مستمری به صورت ماهیانه به 4 هزار و 935 خانواده به مبلغ 12 میلیارد تومان دانست و افزود: در سال جاری میزان درآمد صدقات در این شهرستان 20 میلیارد و 750 میلیون ریال، طرح اکرام 20 میلیارد و 600 میلیون ریال، مراکز نیکوکاری 20 میلیارد و 520 میلیون ریال و جمع کل درآمد مشارکت 61 میلیارد و 870 میلیون ریال بوده است.

یعقوبی تصریح کرد: کل هزینه های 11 ماهه کمیته امداد از منابع دولتی و امدادی است به غیر از مستمری پرداختی 74 میلیارد و شش میلیون ریال است.

وی افزود: صدقه، به عنوان یک برنامه ارزشی در آیات و روایات مختلف مطرح شده، چرا که باعث ارتباط فرد با خالق خود و سبب مشارکت وی در کار خیر می شود و علاوه بر اجر اخروی در دنیا از نظر روحی و روانی سبب تحول انسان می شود.

رییس کمیته امداد قائمشهر گفت: شهرستان قائمشهر دارای 33 هزار و 953 مشترک صنادیق است که صدقات جمع آوری شده در بخش های مختلف مانند درمان، مسکن، جهیزیه، تامین لوازم ضروری، تامین شهریه و .

هزینه شد.

وی افزود: مردم این شهرستان طی 11 ماهه سالجاری از 2 میلیارد 75 میلیون تومان صدقه پرداخت کردند که نسبت به مدت مشابه سال قبل 8 درصد رشد داشته است.

یعقوبی با اشاره به اینکه پیامبر اکرم (ص) فرمودند: من و کسی که یتیمی را سرپرستی کند، با هم در بهشت خواهیم بود.

بیان کرد: طرح اکرام ایتام که از نیمه دوم سال 1379 از سوی کمیته امداد امام خمینی (ره) به اجرا درآمد موجب شد تا حمایت یتیمان به نیکوکاران و حامیان علاقه مند واگذار شود.

وی افزود: با توجه به اهمیت یتیم نوازی، این طرح خداپسندانه، مورد توجه مردم قرار گرفت و این روز ها طرحی با عنوان هر کارمند، حامی یک فرزند معنوی مورد توجه شهروندان قرار گرفت و تا کنون تعداد 310 نفر از کارمندان این شهرستان در این طرح شرکت کردند.

رییس کمیته امداد قائمشهر، گفت: در حال حاضر تعداد یکهزار و 64 نفر از ایتام و خانوار محسنین این شهرستان توسط 6 هزار 71 خیر نیکوکار حمایت می شوند و کمک های حامیان از طریق سامانه اکرام، مستقیم بهحساب ایتام و محسنین نیازمند واریز و پیامک آن نیز برای شخص حامی ارسال می شود.

وی افزود: مردم این شهرستان طی 11 ماهه سالجاری مبلغ 2 میلیارد و 60 میلیون تومان به ایتام و خانواده محسنین کمک کردند که نسبت به مدت مشابه سال قبل 39 درصد رشد داشته است.

یعقوبی درباره پرداخت زکات، اظهار کرد: زکات دارای آثار بسیار مطلوب در زندگی زکات دهنده است و موجب فزونی نعمت های الهی شده و باعث می شود قلب زکات دهندگان همواره رئوف و مهربان باشد.

وی افزود: مردم این شهرستان طی 11 ماهه سال جاری 2 میلیارد و 314 میلیون تومان زکات پرداخت کردند که نسبت به مدت مشابه سال قبل 104 درصد رشد داشته است.

در 11 ماهه سال جاری مردم خیر قائمشهر یک میلیارد و 918 میلیون تومان زکات مستحبی، 318 میلیون تومان زکات فطریه عام، 41 میلیون تومان زکات فطریه سادات و مبلغ 37 میلیون تومان کفاره پرداخت کردند.

وی افزود: زکات و کفارات جمع آوری شده در بخش های مختلف مانند کمک به امر ازدواج، خرید، ساخت و تعمیر مسکن مددجویان و .

هزینه شد.

یعقوبی درباره مراکز نیکوکاری گفت: در حال حاضر تعداد 22 مرکزی نیکوکاری شامل مراکز نیکوکاری اشتغال، جهیزیه، فرهنگی، مشاوره و معیشتی در این شهرستان مشغول به فعالیت بوده و بخش عمد های از بار فعالیت های این نهاد توسط این مراکز صورت می پذیرد.

وی ادامه داد: در 11 ماه سال 99 مبلغ 2 میلیارد و 52 میلیون تومان توسط مراکز نیکوکاری جمعآوری و بین مددجویان و نیازمندان این شهرستان توزیع شد.

این مسئول، گفت: در 11 ماه سال 99 مراکز نیکوکاری شهرستان قائمشهر 101 میلیون تومان در زمینه درمان، 215 میلیون تومان در زمینه کمک به امر ازدواج، 720 میلیون تومان در زمینه کمک معیشت، 19 میلیون تومان در زمینه فرهنگی 45 میلیون تومان در زمینه مسکن و 952 میلیون تومان در سایر فعالیت ها جمع آوری و بین نیازمندان و مددجویان این شهرستان توزیع شد.

وی درباره جشن عاطفه ها گفت: یکی دیگر از ابتکارات کمیته امداد امام خمینی (ره)، بر پایی جشن عاطفه ها، است.

این جشن همه ساله در آستانه آغاز سال تحصیلی برگزار می شود و مردم نیکوکار کشورمان، با الهام از تعالیم اسلام و معصومین (ع) به یاری خانواده های محروم و نیازمند میشتابند تا فرزندان آنان بتوانند از نعمت آموزش و درس خواندن بهرهمند شوند.

یعقوبی بیان کرد: مردم نوعدوست و متعهد شهرمان با شرکت درجشن عاطفه ها در سال جاری، مبلغ 65 میلیون تومان کمک نقدی و غیرنقدی به این نهاد اهدا کردند و کمیته امداد امام خمینی (ره) پس از جمع آوری، این هدایا را میان دانش آموزان مددجو و نیازمندان توزیع کرد.

وی با بیان اینکه در سال جاری تعداد 939 مورد وام قرض الحسنه به ارزش 7.

421.

500.

000 تومان پرداخت شد، افزود: طی 11 ماه سال جاری تعداد 25 هزار و 258 نفر از کمک های موردی این نهاد بهره مند شدند.

این مسئول گفت: با همت خیرین و مراکز نیکوکاری این شهرستان و همچنین اعتبارات تخصیص یافته از سوی بنیاد مستضعفان، تعداد 20 هزار و 505 نفر مددجوی تحت پوشش و نیز تعداد 4 هزار و 777 نفر مددجوی غیر تحت پوشش این نهاد از خدمات موردی به مبلغ 2 میلیارد و 735 میلیون تومان بهره مند شدند.

وی ادامه داد: در سال 99 پیرو فرمایش مقام معظم رهبری درخصوص کمک مومنانه با همت مراکز نیکوکاری و سپاه ناحیه شهرستان قائمشهر تعداد 11 هزار سبد کالا به ارزش 2 میلیارد و 140 میلیون تومان بین نیازمندان شهرستان توزیع شد.

این مسئول بیان کرد: در 11 ماهه سال جاری در زمینه های ارتقای شاخص های بهداشتی نیازمندان، تامین تجهیزات و فرانشیز درمان بیماران صعب العلاج، کمک به پوشش خدمات بیمه مکمل و پرداخت حق بیمه اجتماعی مددجویان مبلغ 954 میلیون تومان برای 20 هزار و 713 نفر از مددجویان مورد حمایت این نهاد هزینه شد.

رییس کمیته امداد قائمشهر اظهار کرد: در راستای اجرای خودکفایی مددجویان تعداد کل طرح های اشتغال ایجاد شده از ابتدای تاسیس 5 هزار و 855 طرحو طی 11 ماهه سال جاری به 365 نفر از مددجویان و نیازمندان این شهرستان تسهیلات اشتغالزایی به مبلغ 12 میلیارد و 400 میلیون تومان پرداخت شد که طی این مدت 100 درصد از برنامه های پیشبینی شده این حوزه محقق شد.

وی افزود: در سال جدید با شعار عیدی برای همه مقرر شد در روز 14 اسفند ماه سالروز تاسیس کمیته امداد از طریق پایگاه های ثابت و سیار و مردم ایران با ابتکار کمیته امداد امام خمینی (ره) و صدا و سیمای جمهوری اسلامی و آموزش و پرورش بخشی از اموال خود را در راه خدا انفاق و در جشن بزرگ نیکوکاری شرکت میکنند تا در شادی دل های کودکان ایران زمین سهیم باشند.

در سال گذشته مبلغ 200 میلیون تومان در این طرح جمع آوری شد.

وی افزود: در حوزه خدمات فرهنگی و آموزشی کمیته امداد امام شهرستان قائمشهر تعداد 798 دانش آموز و 138 دانشجو و طلبه را در سال 99 تحت پوشش و حمایت خود دارد و مبلغ 306 میلیون تومان کمک هزینه تحصیلی مساعدت شد.

همچنین تعداد 164 تبلت به ارزش 700 میلیون تومان با کمک خیرین بین دانش آموزان شهرستان توزیع شد.

یعقوبی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد 4 واحد مسکونی برای نیازمندان این شهرستان خریداری و 53 واحد مسکونی نیز در مناطق شهری و روستایی احداث و تکمیل و بهسازی و مقاوم سازی شده و تعداد 77 واحد مسکونی نیز مورد تعمیر و مرمت قرار گرفت که در مجموع مبلغ 1 میلیارد و 143 میلیون تومان جهت ارائه این خدمات اختصاص داده شد.

وی افزود: تعداد 767 خانوار مورد حمایت این شهرستان نیز مستاجر بوده که از ابتدای سال تاکنون مبلغ یک میلیارد و 415 میلیون تومان کمک هزینه اجاره مسکن به صورت بلاعوض به این افراد پرداخت شده است.

یعقوبی بیان کرد: با همکاری دولت و مجلس و با استفاده از ظرفیت سپاه و بسیج بنا داریم در سال 1400 تعداد 100 واحد مسکن محرومین در شهرستان قائمشهر احداث شود.

وی افزود: از ابتدای سال 99 تاکنون تعداد 70 هدیه ازدواج به ارزش 470 میلیون تومان به در این بخش پرداخت شد.

انتهای پیام
کلید واژه ها: کمیته امداد - قائمشهر - کمیته - امداد - عملکرد - مناسبت - سالروز - پرداخت - امروز - تاسیس - شهرستان - میلیارد - میلیارد تومان - هزار - نشست - رییس - امام - میزان - کمیته امام - نهاد - خانواده - برگزار - مستمری - خانوار - صدقات - تومان - گزارش - درآمد - ایکنا - جمعیت

آخرین اخبار سرویس:
دعای روز پنجم ماه مبارک رمضان / صوت و متن

مهار کرونا با سیاستگذاری ممکن است نه سیاست بازی

همسر شهید نواب صفوی درگذشت

تلاوت جزء پنجم کلام وحی با صدای قاسم رضیعی

غریب آبادی: آژانس غنی سازی تا 60 درصد را تایید کرد

تیپ ساده خانم بازیگر در دل طبیعت /عکس

روزه ای که حتی بر مریض بستری واجب است!

صوت | ترتیل جزء پنجم قرآن کریم توسط حامد شاکرنژاد

اطمینان یافتیم که غنی سازی 60درصدی در ایران آغاز شده است

تیپ ساده خانم بازیگر در دل طبیعت /عکس

مجلس به دنبال لغو انحصار مشاغل است

شرح و تفسیر دعای روز پنجم ماه مبارک رمضان / انسان های بلندمرتبه

تست کرونا در خودرو از امروز در دانشگاه شهید بهشتی

تیپ ساده خانم بازیگر در دل طبیعت /عکس

در مسیر درست قرار گرفته ایم اما هنوز راه دشواری در پیش است

تلاش داریم برای بازگشایی مدارس فرهنگیان را در اولویت واکسیناسیون کرونا قرار دهیم

آقای روحانی، چرا روزانه با 300 فوتی از مردم عذرخواهی نمی کنید!

مجلس در جریان جزییات مذاکرات وین نیست

ماشین لاچری دانیال عبادی /عکس

کمک 500میلیونی رهبر انقلاب برای آزادی زندانیان نیازمند

نژادبهرام: مدیران شهری تهران این کاره نیستند

ماشین لاچری دانیال عبادی /عکس

در صورت درخواست وزارت بهداشت آماده برپایی بیمارستان های صحرایی هستیم

دعای روز پنجم ماه رمضان/ مرا از بندگان شایسته فرمانبردار قرار ده+فیلم

جایگاه ایران در مراکز علمی واندیشکده های مهم سیاست خارجی روسیه

خلاصه داستان سریال ترکی اسم من ملک قسمت 131

معبد چغازنبیل

شرح دعای روز پنجم | چگونه استغفار کنیم؟

ماشین لاچری دانیال عبادی /عکس

جدیدترین عکس از مهدی کروبی در حصر / شیخ اصلاحات بدون لباس روحانیت

دروغ صداوسیما درباره انفجار نطنز / رضا کریمی تحت پیگرد اینترپل نیست + سند

پایان برجام، آغاز جنگ است؟

اگر ضمانت اجرایی وجود داشته باشد، شعارهای انتخاباتی عملی خواهند شد

علت مشارکت پایین دانشجویان در عرصه فرهنگی آسیب شناسی می شود

تیپ ساده و تو دل بروی گلاره عباسی /عکس

بدون برنامه زیست محیطی، ادعای نامزدهای ریاست جمهوری برای توسعه کشور شعار است

آیا مریض می تواند روزه بگیرد؟ پاسخ حضرت آیت الله سیستانی

نحوه جمع آوری نخاله ها و مسئولیت انجام این کار در تهران

غنی سازی 60 درصد پیام قدرت ملت ایران را به جهانیان مخابره کرد

دعا و ترتیل قرآن ویژه روز پنجم ماه رمضان + دانلود

مجلس به دنبال مقابله با انحصار مشاغل است

احمدی نژاد در بیمارستان روان پزشکی مهرگان / او مدام به معاونش سر می زند

پیامبر گرامی اسلام(ص) عالی ترین الگو برای بشریت است

پیمان قاسم خانی و همسر جدیدش /عکس

پیامبر اسلام عالی ترین الگو برای بشریت است/ ماه رمضان فرصت حرکت به سوی فضیلت ها

همسر شهید نواب صفوی آسمانی شد

محسن هاشمی علت استعفای حسن خلیل آبادی را اعلام کرد

مذاکره، تخریب و تحریم در کنار هم معنا ندارد

پنج شنبه برای ادامه محدودیت ها تصمیم گیری می شود

نظر دبیرکل انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه هادرباره تعامل با نهاد اجماع ساز اصلاح طلبان

استایل خاص و شیک سیروان خسروی /عکس

چه زمانی به گرجستان سفر کنیم؟

همه چیز درباره سفر در دوران بارداری

نجات برجام در گرو امضاء آمریکا نیست

ربیعی: جامعه تک صدا هم در حقیفت همان جامعه بی صدا است

جریان غرب زده «التماس مذاکره» را در دستور دارد

آغاز غنی سازی 60 درصدی ابتکار عمل را به ایران بازگرداند

عناوین روزنامه های سیاسی 29 فروردین 1400/ تجربه تلخ تکرار نشود +تصاویر

غریب آبادی: آژانس غنی سازی تا 60 درصدی را تایید کرد

️پیام مشترک امام جمعه و استاندار اردبیل به مناسبت روز ارتش

غریب آبادی: تایید غنی سازی تا 60 درصد ایران از سوی آژانس

پیام سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان به مناسبت روز ارتش

غریب آبادی: تایید غنی سازی ایران تا 60 درصد از سوی آژانس

شهر ایت بنهادو کجاست؟

حاجی دلیگانی: فضای انتخاباتی به موقع گرم خواهد شد

آژانس بین المللی انرژی اتمی غنی سازی 60 درصدی ایران را تایید کرد

شهرداران اهواز و آبادان به دادگاه معرفی می شوند

آژانس تولید اورانیوم با غنای 60 درصد در ایران را راستی آزمایی کرد

سلفی ماشینی خانم مجری و پسرانش /عکس

جدیدترین تصویر از مهدی کروبی در حصر

امنیت پایدار مرهون توانمندی و اقتدار نیروهای مسلح است/نقش ارتش در تامین امنیت ملموس لست

پارک ملی ایزالو / یکی از عجایب آفریقا

15 هزار ساعت فعالیت تبلیغی بانوان طلبه شهر ری / تولید 60 هزار ماسک، شیلد، دستکش و لباس محافظ/ توزیع 2 هزار بسته معیشتی

اتحاد ناگسستنی سپاه و ارتش نقشه های شوم دشمنان را خنثی کرده است

اعتراف محسن نامجو به آزار جنسی

شهردار آبادان: پاکبان ها خواستند که من و امام جمعه هم واکسن بزنیم/سخنگوی هلال احمر: بیش از 3 ماه دنبال تهیه واکسن کرونا بودیم، اما وزارت بهداشت مجوز نمی داد/روحانی: برای انتخاب وزیر زن دستم باز نبود

مولفه های یک ازدواج آگاهانه

قطار ملی؛ تکاپویی ناتمام

بدون ‎راستی آزمایی واقعی چک برجام دوباره نقد نمی شود

نظریه مدیریت ایرانی دکتر محمود احمدی نژاد؛ منابع طبیعی/ بخش اول + فیلم

تعبیر خواب پروانه / شاپرک

غریب آبادی: سطح غنی سازی ایران به 55.3 درصد رسید

اوج اتحاد سپاه و ارتش نقشه های شوم دشمنان را خنثی کرده است

انتخابات اصفهان به صورت تمام الکترونیک خواهد بود

آخرین اخبار اصلاح طلبان در آستانه انتخابات 1400 / از جنجال فائزه تا پاسخ منفی خاتمی

نباید منتظر بمانیم

پیام تبریک فرمانده انتظامی خوزستان به مناسبت روز ارتش

از تورم صفر درصدی تا درآمد 50 هزاردلاری!

درخواست عزل و برخورد قضایی با شهردار اهواز

مهدی کروبی در حصر کیهان می خواند؟

غریب آبادی: آژانس غنی سازی 60 درصدی را تایید کرد

از زبان فارسی در چین تا قرارداد 25ساله

ژست هنری نگار جواهریان /عکس

بزرگترین قرآن خطی جهان کجاست + عکس

درآمد 1000 میلیاردی آموزش و پرورش از سفره کنکور!

آژانس آغاز تولید اورانیوم 60 درصد ایران را تایید کرد

از زبان فارسی در چین تا قرارداد 25ساله

عکسی که 2سال قبل از ترور گاندی به ثبت رسید

روز پنجم ماه مبارک رمضان

دانلود فایل صوتی مناجات شب پنجم ماه رمضان با نوای محمود کریمی در حرم امام رضا علیه السلام

تشریح عملکرد کمیته امداد قائمشهر در سال جاری

تشریح عملکرد کمیته امداد قائمشهر در سال جاری