مطالب مرتبط:
تضمینی برای پذیرش ایران در FATF نیست
ادعای محسن رضایی درباره نظر منفی مجمع تشخیص درباره FATF / دولت تضمین می دهد که عضویت ایران در FATF مورد پذیرش قرار گیرد؟
ادعای محسن رضایی درباره نظر منفی مجمع تشخیص درباره FATF / دولت تضمین می دهد که عضویت ایران در FATF مورد پذیرش قرار گیرد؟
نایب رییس مجلس: پذیرش FATF به معنای لو دادن راه دور زدن تحریم هاست
واکنش فعال رسانه ای اصولگرا به مخالفت سردار محمد با پیوستن ایران به FATF
-110 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 13 اسفند 1399 ساعت 15:552021-03-03سياسي

تضمینی برای پذیرش ایران در FATF نیست


دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: یکی از پرسش های مداوم مجمع از دولتمردان این است که چه ضمانت هایی هست که اگر CFT و پالرمو تصویب شود، ایران را به عنوان عضو FATF می پذیرند، - آقای محسن رضایی در نشست خبری در باشگاه خبرنگاران جوان در پاسخ به پرسش خبرنگار ما افزود: یکی از موضوعاتی که ما خواسته ایم که دولتمردان در جلسات آینده به آن پاسخ دهند این است که اگر این لوایح را تصویب کنیم و دو اهرم اساسی را از خودمان بگیریم، آیا از طرف مقابل تضمینی گرفته می شود که ایران را به عنوان عضو FATF بپذیرند؟وی ابراز امیدواری کرد: دولت صریح و واضح پاسخ دهد که آیا آنان تضمین می دهند که اگر این لوایح باقی مانده از 41 توصیه FATF تصویب شود ما را به عضویت می پذیرند؛ زیرا ما 39 توصیه را اجرا کردیم و گروه اقدام مالی برخی از آنان را از ما نپذیرفته است.

آقای رضایی افزود: به همین علت پرسش اعضای مجمع از دولت این است که از کجا می دانند که اگر این لوایح تصویب شود ایران به عضویت FATF پذیرفته خواهد شد؟وی گفت: از دولت انتظار داریم در جلسه مشترک بعدی با اعضای مجمع به این پرسش پاسخ دهند تا تصویری روشن از این مسئله داشته باشیم و مشخص شود که اگر این لوایح تصویب شود چه ارتباطی میان کشورمان و گروه اقدام مالی برقرار خواهد شد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین درباره پرسش دیگری درباره ادعای تغییر رای بسیاری از اعضای مجمع برای تصویب سی اف تی و پالرمو و نیز استدلال اصلی موافقان و مخالفان لوایح باقی مانده FATF تصریح کرد: من چنین تغییری در رای اعضای مجمع نمی بینم البته دو سه نفری هستند که مخالف تصویب این لوایح بودند و دیدگاه شان مثبت شد، اما برداشت من این است که همچنان اکثر اعضا دیدگاه شان همان دیدگاه قبل است.

وی افزود: در مقابل، موافقان تصویب این لوایح قبول دارند که تحریم های اقتصادی مانع است، اما می گویند حق تحفظ می گیریم؛ مخالفان در پاسخ به موافقان می گویند تحفظ ها قابل اعمال نیست و اشکالات دیگری مانند اصطلاح گام بعدی در توافق با گروه اقدام مالی را مبهم و مانع می دانند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین در پاسخ به پرسش دیگری در خصوص مقایسه ایران با کره شمالی که به FATF پیوسته است گفت: آقای ظریف در پاسخ به این پرسش اظهار داشته است پروتکلی که کره شمالی باید اعمال می کرد، اعمال نکرده است، اما ما، چون پروتکل را اعمال کرده ایم اگر این لوایح را تصویب کنیم با کره ای ها متفاوتیم.

آقای رضایی افزود: با توجه به این پاسخ آقای ظریف مقرر شد در این خصوص در مجمع تحقیق شود، زیرا کره شمالی نیز لوایح FATF را پذیرفته، اما این کشور را به عنوان عضو نپذیرفتند.

وی در پاسخ به پرسش دیگری درباره این که آیا مجمع در پی به تعویق انداختن تصویب لوایح FATF تا پس از انتخابات 1400 است؟ گفت: بله، این درست است که برخی اعضای مجمع می گویند اگر این دو لایحه تصویب شود دولت کنونی فرصت نمی کند در پی اجرای آن برود پس دولت بعدی باید تشکیل شود و برای دولتی که هنوز تشکیل نشده است و دیدگاهش را در این باره نمی دانیم، تعیین تکلیف نکنیم.

آقای رضایی افزود: برخی می گویند که شهریور آینده در این باره تصمیم بگیریم، اما این تصمیم مجمع نیست و صرفا چند نفر از اعضای مجمع چنین دیدگاهی دارند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین درباره موضوع حق تحفظ در تصویب لوایح FATF گفت: حق شرط نباید با محتوای موضوع در حال بررسی مغایر باشد وگرنه به حق شرط ها عمل نمی شود.

وی افزود: به همین علت برخی اعضای مجمع می گویند به حق شرط عمل می شود و برخی دیدگاه مخالفی دارند و هر دو هم به مستندات حقوقی استناد می کنند.

آقای رضایی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره ارجاع لوایح سی اف تی و پالرمو به مجلس شورای اسلامی گفت: سه نفر از اعضای کمیسیون مشترک مجمع پیشنهاد کردند که این دو لایحه به مجلس برگردد که در این باره گفتگو شد و به نتیجه رسیدیم که مجمع نمی تواند این کار را انجام دهد، زیرا بدعت می شود و روند تصمیم گیری را با مشکل مواجه می کند.

وی افزود: عده ای گفتند که مجلس باید در این باره تقاضا کند، اما تاکنون از مجمع نخواسته است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین در پاسخ به پرسش دیگری درباره مغفول ماندن سیاست های کلی نظام به علت تبدیل نشدن سیاست ها به قانون گفت: حدود 700 سیاست با 41 عنوان مربوط به تمام امور اداره کشور در مجمع تصویب و پس از پیشنهاد به رهبر معظم انقلاب و اعمال اصلاحات ایشان به عنوان سیاست های کلی به دولت ها ابلاغ شده است.

آقای رضایی تصریح کرد:، اما متاسفانه عملکرد دولت ها به نحوی است که کمتر از 40 درصد این سیاست ها را به قانون تبدیل کردند.

وی افزود: به عنوان نمونه طرح سیاست های جمعیتی که طرح نمایندگان مجلس بود شش سال به طول کشید که به تصویب رسید و هنوز این سیاست ها به قانون تبدیل نشده است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به پرسش دیگری درباره توصیه روسیه و چین به ایران برای تصویب دو لایحه FATF گفت: این موضوع که کشور های همکار و دوست ما مانند چین و روسیه به ما اعلام کرده اند که اگر به FATF نپیوندیم با مشکل مواجه می شویم اخیرا در کمیسیون مشترک با حضور آقایان همتی و ظریف مطرح شد و مخالفان پیوستن ایران به FATF استدلال کردند که چنین موضوعی واقعیت ندارد.

آقای رضایی افزود: مخالفان تصویب این لوایح از نمایندگان دولت خواستند که پاسخ دهند اگر این لوایح تصویب شود ما را به عنوان عضو FATF می پذیرند؟ این موضوع همچنان در ابهام است و منتظر پاسخ هستیم.

وی همچنین در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر این که آیا برای انتخابات 1400 کاندیدا می شود؟ گفت: زود است که در این باره اظهار نظر کنم سرعت شما جوانان خوب است، نسل سوم و چهارم از بس در حاشیه ماندند خسته شده اند در دولت آینده باید با تمام توان وارد صحنه شوند و از انرژی پایان ناپذیرشان برای رفع مشکلات استفاده کنند.

آقای رضایی همچنین در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر تقلیل پیوستن ایران به FATF به مسئله ای اختلافی میان ایران و آمریکا تاکید کرد: اصلا چنین موضوعی مطرح نیست.

وی با اشاره به اختلاف نظر اعضای مجمع در این خصوص افزود: بنده و آیت الله آملی لاریجانی باید جلسات مجمع را به نحوی مدیریت کنیم که نظر جمع بیرون بیاید ولو این که ما نیز دیدگاه های خاص خود را داریم.

آقای رضایی گفت: مخالفان این لوایح می پرسند گام دوم مدنظر گروه اقدام مالی که از ایران مطالبه می کنند چیست آیا شامل مسائل موشکی و هسته ای نیز می شود؟وی افزود: آنان می گویند غیر از 41 توصیه گروه اقدام مالی که از ما خواستند اجرا کنیم اگر گام بعدی مدنظر آنان، مسائل موشکی و هسته ای ما باشد از حالا باید مشخص کنند تا تکلیف مان را بدانیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: مخالفان تصویب این لوایح معتقدند با توجه به ادامه تحریم های اقتصادی پیوستن ما به FATF زیان های بیشتری برای کشورمان دارد.

وی تاکید کرد: باید کاری کنیم که موافقان و مخالفان تصویب این لوایح مناظره کنند، اما، چون اکنون در حال تصمیم گیری در این باره هستیم نمی خواهیم مسئله سیاسی و از جنبه کارشناسی خارج شود.

آقای رضایی در پاسخ به پرسش دیگری درباره اقدامات هیجانی دولت ها به ویژه آسیب های اخیر گفت: در مسئله بورس دو حادثه تلخ اتفاق افتاد یکی در ابتدای جهش ارزش سهام از مهر 98 تا بهمن و اسفند 98 و دیگری رویدادی که در مرداد و شهریور رخ داد.

وی افزود: دو گروه در این عرصه وارد شدند گروه اول ارزان خری کردند مثلا سهم هزار تومانی خریدند و در بهمن 5 هزار تومانی و 10 هزار تومانی فروختند، عده ای نیز گرانفروشی کردند یعنی سهم شان را گران فروختند، اینان نیز مرداد و شهریور وارد بازار سرمایه شدند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: گروه اول کسانی هستند که به این نتیجه رسیدند که نباید پول های شان را در عرصه های تولید سرمایه گذاری کنند بلکه پول ها را در بانک می گذارند یعنی جایی که سریع به نتیجه می رسد بعد هر چند وقت یکبار به محض این که اتفاقی در عرصه اقتصاد می افتد با پیش بینی های شان پول ها را وارد عرصه می کنند و سود های کلان می برند، این ها چترباز های اقتصادی اند.

آقای رضایی تصریح کرد: این ها حدود 150 نفرند که بالای هزار میلیارد تومان پول دارند و کارشان این است که بابت پول های شان در حساب های بانکی 20 تا 25 درصد سود می گیرند بدون آن که مالیاتی بپردازند.

وی افزود: این افراد اتفاقات اقتصادی را حتی زودتر از دولت می فهمند و قبل از آن که وزیر ذیربط بداند سود بانکی کی کاهش می یابد سرمایه های شان را به عرصه های دلالی مانند بورس، طلا، زمین و ارز انتقال می دهند و سود های کلان کسب می کنند.

آقای رضایی اضافه کرد: این افراد ابتدای رونق گرفتن بورس سهام را ارزان می خرند و وقتی ارزش سهام بالا می رود ثروت های بادآورده کسب می کنند سرمایه دارانی که سرمایه های شان را در عرصه هایی مانند تولید و اشتغال به کار نمی گیرند.

وی گفت: فروردین و اردیبهشت قشر های متوسط با فروش اموال شان و در خرداد و تیر قشر محروم وارد بازار سرمایه شدند؛ اما آن چتربازان اقتصادی ارزش سهام شان 10 تا 20 برابر شد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: غیر از آن 150 چترباز اقتصادی شمار دیگری از سرمایه داران هستند که اسامی آنان مشخص شده است.

آقای رضایی افزود: 8 تا 9 موسسه و بانک نیز هستند که در مدت کوتاهی سهام شان را فروختند و حدود 70 هزار میلیارد تومان از بورس خارج کردند که درباره این ها با آقای قاضی زاده هاشمی نائب رییس مجلس صحبت کردم.

وی تصریح کرد: به علت اقدام این موسسات ارزش سهام از 2 میلیون به یک میلیون و 200 کاهش یافت و این گونه محرومان، دانشجویان، استادان دانشگاه یعنی مدافعان اصلی نظام سیلی محکمی از فهم نادرست دولتمردان خوردند و هنوز دولتمردان حاضر نیستند بگویند که کجا اشتباه کردند و جبران هم نمی کنند.

آقای رضایی گفت: در بسیاری شهر ها به من رجوع می شود یعنی کسانی که حتی برای خرید سهام گاو های شان را فروختند، اما ارزش سهام شان به نصف کاهش یافت و اکنون حاضرند اصل پول شان را دریافت کنند.

وی با بیان این که اشتباهات بزرگی در بازار سرمایه رخ داده است، تاکید کرد: باید از نواخته شدن سیلی های بزرگ به مردم در این بازار جلوگیری شود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به این پرسش که چرا با متخلفان برخورد نمی شود که شاهد تکرار این رویداد ها نباشیم؟ گفت: ما به سهم خودمان پیگیریم و یک تیم تشکیل دادیم که باید این موضوع را پیگیری کند، اما تا حکم قاضی صادر نشود، ذکر اسامی متخلفان جایز نیست.

آقای رضایی افزود: با این حال با قوه قضاییه در این باره گفتگو کردیم و دادستانی تعیین شده و در حال پیگیری موضوع است.

دوستان مجلس مانند آقای قاضی زاده هاشمی نیز این موضوع را پیگیری می کنند تا مسئله مشخص شود.

وی تصریح کرد: آقایان به اقتصاد سیلی زدند، اگر درآمد های بورس تبدیل به تولید و سرمایه گذاری می شد ارزش سهام پایین نمی آمد، اما پول ها در داخل بورس مانند گردباد چرخید و فرونشست.

آقای رضایی افزود: مسئله بورس قابل حل است، اما از این دولت بر نمی آید که بورس را به شاخص های خود برگرداند.

مطمئن باشید که مسائل بازار سرمایه در آینده حل می شود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر این که چه تضمینی است که اگر با لغو تحریم ها، دو لایحه FATF را تصویب کنیم دوباره تحریم ها برنگردد؟ گفت: دولتی ها نمی گویند که اگر این دو لایحه را تصویب کنیم تحریم ها برداشته می شود، اما می گویند که اگر تصویب شود شرط می گذاریم که باوجود تحریم ها آسیبی به مردم وارد نشود.

وی افزود: مخالفان تصویب این لوایح می گویند با شرط گذاشتن مسئله حل نمی شود و تضمینی نیست که اگر تصویب کنیم ما را به عضویت بپذیرند با این حال از آنان خواسته ایم که برای مجمع تضمین بیاورند در مجموع دولت نتوانست مخالفان را در مجمع قانع کند.

آقای رضایی اضافه کرد: بنابراین تحریم ها مسئله مستقل است؛ مسئله این است که در شرایط تحریم با تصویب شدن این دو لایحه هر دو به هم گره می خورد، زیرا اطلاعات ما به دست تحریم کنندگان می رسد و کسانی که پشت صحنه در خنثی کردن تحریم ها به ما کمک می کنند دست شان رو می شود و دیگر به ما کمک نخواهند کرد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین در پاسخ به پرسشی درباره تحریف اظهارات اخیرش در قم درباره مسائل ایران و جمهوری آذربایجان و همچنین اقدام رسانه های معاند که علیه روابط ایران و جمهوری آذربایجان اقدام به جعل خبر و تحریف می کنند گفت: اظهارات من شعار نیست ما گفتیم خرمشهر آزاد می شود و آن را آزاد کردیم، ما گفتیم داعش در کمتر از سه ماه به پایان می رسد و رسید، ما گفتیم آمریکا غلطی کند پایگاهش را می زنیم و زدیم.

وی تصریح کرد: دفاع ما از جمهوری آذربایجان شعار نیست رابطه ما با این جمهوری رابطه یک ملت در دو کشور است، ما به وزارت خارجه در این خصوص انتقاد داریم، زیرا جمهوری آذربایجان را مانند دیگر کشور های منطقه می داند در حالی که ما هزاران شهید دادیم که باکو دست تزار ها نیافتد.

آقای رضایی افزود: هرکس به آرامستان آن منطقه برود می بیند که شهدای ما از اهالی تبریز، اردبیل و حتی اصفهان در آن جا آرمیده اند، شهدایی که از باکو دفاع کردند و آن جا به شهادت رسیدند.

وی گفت: ما بار ها به شمال ارس نگاه کردیم که چه زمانی آزاد و مستقل می شود، اما ارمنستان به قره باغ حمله کرد که کار اشتباهی بود و ما منتظریم که ارتش جمهوری آذربایجان به قره باغ برود نه کشور های دیگر.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: در همایشی که در این خصوص در قم برگزار شد پیشنهاد کردم که می شود قره باغ به این شکل اداره شود البته ما دخالت نمی کنیم، اما نگرانیم که کمیته ای درست شده است که ترک ها و روس ها در آن حضور دارند، اما ایران نیست.

وی اضافه کرد: یا اکنون در طرح بازسازی قره باغ شرکت های صهیونیستی در 5 کیلومتری اردبیل حضور دارند، اما ما نیستیم که این قابل قبول نیست.

آقای رضایی بار دیگر با انتقاد از کوتاهی وزارت خارجه در این باره گفت: کسانی هستند که می خواهند روابط ایران و جمهوری آذربایجان تضعیف شود ما قبول نداریم و می خواهیم این جمهوری سربلند و مستقل، اما دارای روابط برادرانه با ما در شمال کشور باشد.

وی به این طرح این پرسش پرداخت که مگر شیمون پرز 10 سال پیش نگفت یگانه راه کنترل ایران این است که باید به جمهوری آذربایجان برویم به همین علت باید دو دولت ایران و جمهوری آذربایجان روابط شان را تقویت کنند.

آقای رضایی همچنین در پاسخ به این پرسش که چه پیامی برای رسانه های فتنه گر علیه ایران و جمهوری آذربایجان دارید؟ تاکید کرد: ما باید سالم سازی امنیتی در کشور را در دستور کار قرار دهیم، آزادی و نقد بسیار خوب است چنانکه اگر هرکسی مجمع را نقد دلسوزانه کند دستش را می بوسیم و به او جایزه می دهیم.

وی افزود:، اما این هم درست است که بسیاری از عوامل نفوذی در داخل و خارج از کشور، افکار عمومی را مخدوش می کنند که این ها باید سالم سازی شوند.


کلید واژه ها: دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام - مجمع تشخیص مصلحت نظام - دبیر مجمع تشخیص مصلحت - دولتمردان - دولت - باشگاه خبرنگاران - تصویب - مجمع تشخیص مصلحت - ایران - خبرنگار - تضمینی - پرسش - پاسخ - مجمع - یکی از - توصیه - لوایح - رضایی - محسن رضایی - خبرنگاران - نشست خبری - باشگاه - پالرمو - پذیرش - اساسی - اقدام - مصلحت - آینده - عضویت - تشخیص

آخرین اخبار سرویس:
پیش بینی از حضور روسای قوا در انتخابات 1400

استاندار: اعتبارات لرستان در سال 1400 از وضعیت مناسبی برخوردار است

احمد زکی یمانی و حضرت خدیجه(س)

نقش و جایگاه حضرت خدیجه(س) در فرآیند تکاملی انقلاب نبوی

فهرست کتاب های محبوب نابغه ی قرن

بیقراری های فرزند شهید مدافع حرم در آغوش سردار سلیمانی + فیلم

امضای تفاهم ایران و چین نشان دهنده اقتدار جمهوری اسلامی است

ایران روش غنی سازی 60درصدی را تغییر داد

پوشش جنجالی الهام پاوه نژاد /عکس

دعای روز دهم ماه مبارک رمضان

پوشش جنجالی الهام پاوه نژاد /عکس

سالروز وفات حضرت خدیجه سلام الله علیها +فیلم

گام دهم روزه داری؛ توکل، کامروایی و قرب الهی

پوشش جنجالی الهام پاوه نژاد /عکس

ویژگی های زمامداران جامعه اسلامی در کلام مولا / همسو با مردم ناتوان + فیلم

برنامه ها و اعتبارات سال 1400 با فرض اجرا به صورت مجازی تدوین شده اند

سالروز رحلت ام المومنین حضرت خدیجه علیهاسلام + بیانات مقام معظم رهبری

حقایق جذاب از معنی نگاه کردن های مختلف

تعبیر جالب و خنده دار از فال حافظ

استخدام حسابدار خانم در شرکت پارک سبز اریکه ایرانیان در شهر قدس

استخدام گرافیست در خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی مجلل سفر طلایی در مشهد

جمله ویژه سردار سلیمانی درباره فرمانده معروف سپاه

احکام رمضانیه | حکم استفاده از عطر، کِرِم و سیگار در ماه مبارک رمضان

اجرای طرح تقویت سیستم دفع آب های سطحی بندرامام خمینی+عکس

خون بار و وحشتناک ترین مجازات های باستانیِ تاریخ

ایران روش غنی سازی 60 درصدی در نطنز را تغییر داده است

طلب مقام قرب و اسباب سعادت در دعای امروز

تقویم و اوقات شرعی جمعه سوم اردیبهشت ماه

بانوان با الگوگیری از حضرت خدیجه در عرصه اجتماع نقش آفرین باشند

نگاه دار سر رشته تا نگه دارد

تمدید مهلت ارسال آثار فراخوان جمعیت و فرزندآوری

استخدام مسئول دفتر در شرکت معتبر پاشا پخش در محدوده شادآباد

اینجا قلب سپاه در ساخت موشک های کروز و بالستیک است /درخشش هوافضای سپاه در ارتقای قدرت موشکی ایران +تصاویر

تغییر در روش غنی سازی 60 درصدی بر اساس برنامه از قبل طراحی شده است

ویدئوی دیده نشده از سردار حجازی و حاج قاسم سلیمانی در مراسم افطاری محسن رضایی

فعالیت 32 مدرسه علمیه خواهران در فارس/آغاز پذیرش مدارس علمیه

انتظار به معنای این است که ما باید خود را برای سربازی امام زمان آماده کنیم

چگونه با حرکات دست حرف بزنیم؟

بستری شدگان مبتلا به کرونا در اردکان 6 برابر شد

سعه صدر شاخصه دولت اسلامی

غریب آبادی: تغییر در روش غنی سازی 60 درصدی بر اساس برنامه از قبل طراحی شده است

سلفی علی اوجی در کنار گل های زیبای بهاری /عکس

لزوم اجرای دقیق طرح تقلیل حضور کارکنان در وضعیت قرمز و نارنجی

سلفی علی اوجی در کنار گل های زیبای بهاری /عکس

طلب مقام قرب و اسباب سعادت در دعای روز دهم ماه رمضان

حضور در صحنه انتخابات حفاظت از خون سلیمانی هاست

بیش از 14 هزار نفر از جامعه هدف بهزیستی در فاز اول واکسن کرونا را دریافت کردند

برجام وارد کتاب های درسی شد!

استخدام نگهبان در یک شرکت معتبر در روستای نو دیده گرگان

استخدام کارشناس بازرگانی در مجموعه معتبر ایلیا نوید اسپادانا در اصفهان

سلفی علی اوجی در کنار گل های زیبای بهاری /عکس

ببینید | کاندیداهای انتخابات 1400 چه کسانی هستند؟

تونل دوم «حیران» تا پایان سال تکمیل می شود

انتظار «حضرت مهدی(عج)» یک فرهنگ است

مردم را به بهانه انذار از رحمت الهی ناامید نکنیم

چهار چیزی که قلب، جان و روح انسان را می میراند

نگاه خلاقانه، لازمه توفیق برنامه های مناسبتی تلویزیون در جذب مخاطب است

توضیحات غریب آبادی در مورد تغییر در روش غنی سازی 60 درصدی

استخدام فتوشاپ کار خانم آشنا به زبان انگلیسی در خراسان رضوی

کارگزاران علیه اصلاح طلبان حامی خاتمی

دختر شهید حجازی: تابع ولایت بودن شاخص اصلی عاقبت به خیری است

موفقیت جامعه در گرو فرهنگ اعتدال قرآنی است

حدیث روز | بانویی که مثل ندارد

جلسات انس و تدبر با قرآن ویژه ماه مبارک رمضان

چهار چیزی که قلب، جان و روح انسان را می میراند

سبد معیشت کارگران استانی محاسبه می شود؟/ کارفرمایان به دنبال مزد منطقه ای در سال 1401 هستند!

صالحی: خدیجه، معین و معاون رسالت نبوی بود

از هراس اصلاحات از محبوبیت رییسی تا چالش کاندیدای زن در انتخابات + فایل

دعای دهمین روز از ماه مبارک رمضان/اوقات شرعی

در سفر وزیر خارجه اسلام آباد به تهران چه گذشت؟

شعرخوانی صابر خراسانی به مناسبت وفات حضرت خدیجه سلام الله علیها

دعای روز دهم ماه رمضان/ مرا از مقرّبان درگاهت قرار بده

جلسات انس و تدبر با قرآن ویژه ماه مبارک رمضان

تلاوت جزء دهم کلام وحی با صدای عباسی

نشست «قرآن، زن و سیاست» امروز در ایکنا برگزار می شود

شبنم قلی خانی در باغ بهاری اردیبهشت /عکس

تأملاتی در دعای سحر(10)/ پناه بردن و توسل به اسماء الهی؛ نوشتاری از استاد محمد سروش محلاتی

دعای دهمین روز از ماه مبارک رمضان/اوقات شرعی

شرح و تفسیر دعای روز دهم ماه مبارک رمضان / راه شناخت استجابت دعا

شبنم قلی خانی در باغ بهاری اردیبهشت /عکس

عرضه مواد اولیه پتروشیمی در بورس سامان گرفت

فیلم | حضرت خدیجه سلام الله علیها، مادر دوازده امام

صوت | ترتیل جزء دهم قرآن کریم توسط حامد شاکرنژاد

تندخوانی جزء دهم قرآن کریم ( صوت تحدیر ) | تلاوت جزء 10 قرآن مجید

دعای روز دهم ماه مبارک رمضان

سپاه؛ مظهر اقتدار و عزت نظام

آموزه های معرفتی موجب ماندگاری و تضمین بوستان شده است

ترامپ، سردمدار مجسمه های مضحک + تصاویر

مهمترین خبرهای حقوقی و قضایی در هفته ای که سپری شد

شرح دعای روز دهم | اینگونه رستگار می شویم

دعای روز دهم ماه رمضان/ مرا از مقرّبان درگاهت قرارم بده

چهره زیبای مارال فرجاد از پس نقاب /عکس

غنی سازی 60 درصدی، توان ایران را برای مذاکرات وین برگرداند

گذری بر سیره اخلاقی تربیتی حضرت خدیجه(س)

تأثیر فرهنگی رفتار صادقانه مسئولان بیش از بودجه فرهنگی است

چهره زیبای مارال فرجاد از پس نقاب /عکس

مهمترین خبرهای حقوقی و قضایی در هفته ای که سپری شد

توضیحات غریب آبادی درباره تغییر روش غنی سازی 60درصدی

توضیحات غریب آبادی درباره تغییر در روش غنی سازی 60درصدی

گزارشی ازشیوع کرونای انگلیسی بین معتادان نداریم/جمع آوری معتادان متجاهر شرق و غرب پایتخت

تضمینی برای پذیرش ایران در FATF نیست

تضمینی برای پذیرش ایران در FATF نیست