مطالب مرتبط:
تضمینی برای پذیرش ایران در FATF نیست
ادعای محسن رضایی درباره نظر منفی مجمع تشخیص درباره FATF / دولت تضمین می دهد که عضویت ایران در FATF مورد پذیرش قرار گیرد؟
ادعای محسن رضایی درباره نظر منفی مجمع تشخیص درباره FATF / دولت تضمین می دهد که عضویت ایران در FATF مورد پذیرش قرار گیرد؟
نایب رییس مجلس: پذیرش FATF به معنای لو دادن راه دور زدن تحریم هاست
واکنش فعال رسانه ای اصولگرا به مخالفت سردار محمد با پیوستن ایران به FATF
-110 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 13 اسفند 1399 ساعت 15:552021-03-03سياسي

تضمینی برای پذیرش ایران در FATF نیست


دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: یکی از پرسش های مداوم مجمع از دولتمردان این است که چه ضمانت هایی هست که اگر CFT و پالرمو تصویب شود، ایران را به عنوان عضو FATF می پذیرند، - آقای محسن رضایی در نشست خبری در باشگاه خبرنگاران جوان در پاسخ به پرسش خبرنگار ما افزود: یکی از موضوعاتی که ما خواسته ایم که دولتمردان در جلسات آینده به آن پاسخ دهند این است که اگر این لوایح را تصویب کنیم و دو اهرم اساسی را از خودمان بگیریم، آیا از طرف مقابل تضمینی گرفته می شود که ایران را به عنوان عضو FATF بپذیرند؟وی ابراز امیدواری کرد: دولت صریح و واضح پاسخ دهد که آیا آنان تضمین می دهند که اگر این لوایح باقی مانده از 41 توصیه FATF تصویب شود ما را به عضویت می پذیرند؛ زیرا ما 39 توصیه را اجرا کردیم و گروه اقدام مالی برخی از آنان را از ما نپذیرفته است.

آقای رضایی افزود: به همین علت پرسش اعضای مجمع از دولت این است که از کجا می دانند که اگر این لوایح تصویب شود ایران به عضویت FATF پذیرفته خواهد شد؟وی گفت: از دولت انتظار داریم در جلسه مشترک بعدی با اعضای مجمع به این پرسش پاسخ دهند تا تصویری روشن از این مسئله داشته باشیم و مشخص شود که اگر این لوایح تصویب شود چه ارتباطی میان کشورمان و گروه اقدام مالی برقرار خواهد شد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین درباره پرسش دیگری درباره ادعای تغییر رای بسیاری از اعضای مجمع برای تصویب سی اف تی و پالرمو و نیز استدلال اصلی موافقان و مخالفان لوایح باقی مانده FATF تصریح کرد: من چنین تغییری در رای اعضای مجمع نمی بینم البته دو سه نفری هستند که مخالف تصویب این لوایح بودند و دیدگاه شان مثبت شد، اما برداشت من این است که همچنان اکثر اعضا دیدگاه شان همان دیدگاه قبل است.

وی افزود: در مقابل، موافقان تصویب این لوایح قبول دارند که تحریم های اقتصادی مانع است، اما می گویند حق تحفظ می گیریم؛ مخالفان در پاسخ به موافقان می گویند تحفظ ها قابل اعمال نیست و اشکالات دیگری مانند اصطلاح گام بعدی در توافق با گروه اقدام مالی را مبهم و مانع می دانند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین در پاسخ به پرسش دیگری در خصوص مقایسه ایران با کره شمالی که به FATF پیوسته است گفت: آقای ظریف در پاسخ به این پرسش اظهار داشته است پروتکلی که کره شمالی باید اعمال می کرد، اعمال نکرده است، اما ما، چون پروتکل را اعمال کرده ایم اگر این لوایح را تصویب کنیم با کره ای ها متفاوتیم.

آقای رضایی افزود: با توجه به این پاسخ آقای ظریف مقرر شد در این خصوص در مجمع تحقیق شود، زیرا کره شمالی نیز لوایح FATF را پذیرفته، اما این کشور را به عنوان عضو نپذیرفتند.

وی در پاسخ به پرسش دیگری درباره این که آیا مجمع در پی به تعویق انداختن تصویب لوایح FATF تا پس از انتخابات 1400 است؟ گفت: بله، این درست است که برخی اعضای مجمع می گویند اگر این دو لایحه تصویب شود دولت کنونی فرصت نمی کند در پی اجرای آن برود پس دولت بعدی باید تشکیل شود و برای دولتی که هنوز تشکیل نشده است و دیدگاهش را در این باره نمی دانیم، تعیین تکلیف نکنیم.

آقای رضایی افزود: برخی می گویند که شهریور آینده در این باره تصمیم بگیریم، اما این تصمیم مجمع نیست و صرفا چند نفر از اعضای مجمع چنین دیدگاهی دارند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین درباره موضوع حق تحفظ در تصویب لوایح FATF گفت: حق شرط نباید با محتوای موضوع در حال بررسی مغایر باشد وگرنه به حق شرط ها عمل نمی شود.

وی افزود: به همین علت برخی اعضای مجمع می گویند به حق شرط عمل می شود و برخی دیدگاه مخالفی دارند و هر دو هم به مستندات حقوقی استناد می کنند.

آقای رضایی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره ارجاع لوایح سی اف تی و پالرمو به مجلس شورای اسلامی گفت: سه نفر از اعضای کمیسیون مشترک مجمع پیشنهاد کردند که این دو لایحه به مجلس برگردد که در این باره گفتگو شد و به نتیجه رسیدیم که مجمع نمی تواند این کار را انجام دهد، زیرا بدعت می شود و روند تصمیم گیری را با مشکل مواجه می کند.

وی افزود: عده ای گفتند که مجلس باید در این باره تقاضا کند، اما تاکنون از مجمع نخواسته است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین در پاسخ به پرسش دیگری درباره مغفول ماندن سیاست های کلی نظام به علت تبدیل نشدن سیاست ها به قانون گفت: حدود 700 سیاست با 41 عنوان مربوط به تمام امور اداره کشور در مجمع تصویب و پس از پیشنهاد به رهبر معظم انقلاب و اعمال اصلاحات ایشان به عنوان سیاست های کلی به دولت ها ابلاغ شده است.

آقای رضایی تصریح کرد:، اما متاسفانه عملکرد دولت ها به نحوی است که کمتر از 40 درصد این سیاست ها را به قانون تبدیل کردند.

وی افزود: به عنوان نمونه طرح سیاست های جمعیتی که طرح نمایندگان مجلس بود شش سال به طول کشید که به تصویب رسید و هنوز این سیاست ها به قانون تبدیل نشده است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به پرسش دیگری درباره توصیه روسیه و چین به ایران برای تصویب دو لایحه FATF گفت: این موضوع که کشور های همکار و دوست ما مانند چین و روسیه به ما اعلام کرده اند که اگر به FATF نپیوندیم با مشکل مواجه می شویم اخیرا در کمیسیون مشترک با حضور آقایان همتی و ظریف مطرح شد و مخالفان پیوستن ایران به FATF استدلال کردند که چنین موضوعی واقعیت ندارد.

آقای رضایی افزود: مخالفان تصویب این لوایح از نمایندگان دولت خواستند که پاسخ دهند اگر این لوایح تصویب شود ما را به عنوان عضو FATF می پذیرند؟ این موضوع همچنان در ابهام است و منتظر پاسخ هستیم.

وی همچنین در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر این که آیا برای انتخابات 1400 کاندیدا می شود؟ گفت: زود است که در این باره اظهار نظر کنم سرعت شما جوانان خوب است، نسل سوم و چهارم از بس در حاشیه ماندند خسته شده اند در دولت آینده باید با تمام توان وارد صحنه شوند و از انرژی پایان ناپذیرشان برای رفع مشکلات استفاده کنند.

آقای رضایی همچنین در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر تقلیل پیوستن ایران به FATF به مسئله ای اختلافی میان ایران و آمریکا تاکید کرد: اصلا چنین موضوعی مطرح نیست.

وی با اشاره به اختلاف نظر اعضای مجمع در این خصوص افزود: بنده و آیت الله آملی لاریجانی باید جلسات مجمع را به نحوی مدیریت کنیم که نظر جمع بیرون بیاید ولو این که ما نیز دیدگاه های خاص خود را داریم.

آقای رضایی گفت: مخالفان این لوایح می پرسند گام دوم مدنظر گروه اقدام مالی که از ایران مطالبه می کنند چیست آیا شامل مسائل موشکی و هسته ای نیز می شود؟وی افزود: آنان می گویند غیر از 41 توصیه گروه اقدام مالی که از ما خواستند اجرا کنیم اگر گام بعدی مدنظر آنان، مسائل موشکی و هسته ای ما باشد از حالا باید مشخص کنند تا تکلیف مان را بدانیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: مخالفان تصویب این لوایح معتقدند با توجه به ادامه تحریم های اقتصادی پیوستن ما به FATF زیان های بیشتری برای کشورمان دارد.

وی تاکید کرد: باید کاری کنیم که موافقان و مخالفان تصویب این لوایح مناظره کنند، اما، چون اکنون در حال تصمیم گیری در این باره هستیم نمی خواهیم مسئله سیاسی و از جنبه کارشناسی خارج شود.

آقای رضایی در پاسخ به پرسش دیگری درباره اقدامات هیجانی دولت ها به ویژه آسیب های اخیر گفت: در مسئله بورس دو حادثه تلخ اتفاق افتاد یکی در ابتدای جهش ارزش سهام از مهر 98 تا بهمن و اسفند 98 و دیگری رویدادی که در مرداد و شهریور رخ داد.

وی افزود: دو گروه در این عرصه وارد شدند گروه اول ارزان خری کردند مثلا سهم هزار تومانی خریدند و در بهمن 5 هزار تومانی و 10 هزار تومانی فروختند، عده ای نیز گرانفروشی کردند یعنی سهم شان را گران فروختند، اینان نیز مرداد و شهریور وارد بازار سرمایه شدند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: گروه اول کسانی هستند که به این نتیجه رسیدند که نباید پول های شان را در عرصه های تولید سرمایه گذاری کنند بلکه پول ها را در بانک می گذارند یعنی جایی که سریع به نتیجه می رسد بعد هر چند وقت یکبار به محض این که اتفاقی در عرصه اقتصاد می افتد با پیش بینی های شان پول ها را وارد عرصه می کنند و سود های کلان می برند، این ها چترباز های اقتصادی اند.

آقای رضایی تصریح کرد: این ها حدود 150 نفرند که بالای هزار میلیارد تومان پول دارند و کارشان این است که بابت پول های شان در حساب های بانکی 20 تا 25 درصد سود می گیرند بدون آن که مالیاتی بپردازند.

وی افزود: این افراد اتفاقات اقتصادی را حتی زودتر از دولت می فهمند و قبل از آن که وزیر ذیربط بداند سود بانکی کی کاهش می یابد سرمایه های شان را به عرصه های دلالی مانند بورس، طلا، زمین و ارز انتقال می دهند و سود های کلان کسب می کنند.

آقای رضایی اضافه کرد: این افراد ابتدای رونق گرفتن بورس سهام را ارزان می خرند و وقتی ارزش سهام بالا می رود ثروت های بادآورده کسب می کنند سرمایه دارانی که سرمایه های شان را در عرصه هایی مانند تولید و اشتغال به کار نمی گیرند.

وی گفت: فروردین و اردیبهشت قشر های متوسط با فروش اموال شان و در خرداد و تیر قشر محروم وارد بازار سرمایه شدند؛ اما آن چتربازان اقتصادی ارزش سهام شان 10 تا 20 برابر شد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: غیر از آن 150 چترباز اقتصادی شمار دیگری از سرمایه داران هستند که اسامی آنان مشخص شده است.

آقای رضایی افزود: 8 تا 9 موسسه و بانک نیز هستند که در مدت کوتاهی سهام شان را فروختند و حدود 70 هزار میلیارد تومان از بورس خارج کردند که درباره این ها با آقای قاضی زاده هاشمی نائب رییس مجلس صحبت کردم.

وی تصریح کرد: به علت اقدام این موسسات ارزش سهام از 2 میلیون به یک میلیون و 200 کاهش یافت و این گونه محرومان، دانشجویان، استادان دانشگاه یعنی مدافعان اصلی نظام سیلی محکمی از فهم نادرست دولتمردان خوردند و هنوز دولتمردان حاضر نیستند بگویند که کجا اشتباه کردند و جبران هم نمی کنند.

آقای رضایی گفت: در بسیاری شهر ها به من رجوع می شود یعنی کسانی که حتی برای خرید سهام گاو های شان را فروختند، اما ارزش سهام شان به نصف کاهش یافت و اکنون حاضرند اصل پول شان را دریافت کنند.

وی با بیان این که اشتباهات بزرگی در بازار سرمایه رخ داده است، تاکید کرد: باید از نواخته شدن سیلی های بزرگ به مردم در این بازار جلوگیری شود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به این پرسش که چرا با متخلفان برخورد نمی شود که شاهد تکرار این رویداد ها نباشیم؟ گفت: ما به سهم خودمان پیگیریم و یک تیم تشکیل دادیم که باید این موضوع را پیگیری کند، اما تا حکم قاضی صادر نشود، ذکر اسامی متخلفان جایز نیست.

آقای رضایی افزود: با این حال با قوه قضاییه در این باره گفتگو کردیم و دادستانی تعیین شده و در حال پیگیری موضوع است.

دوستان مجلس مانند آقای قاضی زاده هاشمی نیز این موضوع را پیگیری می کنند تا مسئله مشخص شود.

وی تصریح کرد: آقایان به اقتصاد سیلی زدند، اگر درآمد های بورس تبدیل به تولید و سرمایه گذاری می شد ارزش سهام پایین نمی آمد، اما پول ها در داخل بورس مانند گردباد چرخید و فرونشست.

آقای رضایی افزود: مسئله بورس قابل حل است، اما از این دولت بر نمی آید که بورس را به شاخص های خود برگرداند.

مطمئن باشید که مسائل بازار سرمایه در آینده حل می شود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر این که چه تضمینی است که اگر با لغو تحریم ها، دو لایحه FATF را تصویب کنیم دوباره تحریم ها برنگردد؟ گفت: دولتی ها نمی گویند که اگر این دو لایحه را تصویب کنیم تحریم ها برداشته می شود، اما می گویند که اگر تصویب شود شرط می گذاریم که باوجود تحریم ها آسیبی به مردم وارد نشود.

وی افزود: مخالفان تصویب این لوایح می گویند با شرط گذاشتن مسئله حل نمی شود و تضمینی نیست که اگر تصویب کنیم ما را به عضویت بپذیرند با این حال از آنان خواسته ایم که برای مجمع تضمین بیاورند در مجموع دولت نتوانست مخالفان را در مجمع قانع کند.

آقای رضایی اضافه کرد: بنابراین تحریم ها مسئله مستقل است؛ مسئله این است که در شرایط تحریم با تصویب شدن این دو لایحه هر دو به هم گره می خورد، زیرا اطلاعات ما به دست تحریم کنندگان می رسد و کسانی که پشت صحنه در خنثی کردن تحریم ها به ما کمک می کنند دست شان رو می شود و دیگر به ما کمک نخواهند کرد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین در پاسخ به پرسشی درباره تحریف اظهارات اخیرش در قم درباره مسائل ایران و جمهوری آذربایجان و همچنین اقدام رسانه های معاند که علیه روابط ایران و جمهوری آذربایجان اقدام به جعل خبر و تحریف می کنند گفت: اظهارات من شعار نیست ما گفتیم خرمشهر آزاد می شود و آن را آزاد کردیم، ما گفتیم داعش در کمتر از سه ماه به پایان می رسد و رسید، ما گفتیم آمریکا غلطی کند پایگاهش را می زنیم و زدیم.

وی تصریح کرد: دفاع ما از جمهوری آذربایجان شعار نیست رابطه ما با این جمهوری رابطه یک ملت در دو کشور است، ما به وزارت خارجه در این خصوص انتقاد داریم، زیرا جمهوری آذربایجان را مانند دیگر کشور های منطقه می داند در حالی که ما هزاران شهید دادیم که باکو دست تزار ها نیافتد.

آقای رضایی افزود: هرکس به آرامستان آن منطقه برود می بیند که شهدای ما از اهالی تبریز، اردبیل و حتی اصفهان در آن جا آرمیده اند، شهدایی که از باکو دفاع کردند و آن جا به شهادت رسیدند.

وی گفت: ما بار ها به شمال ارس نگاه کردیم که چه زمانی آزاد و مستقل می شود، اما ارمنستان به قره باغ حمله کرد که کار اشتباهی بود و ما منتظریم که ارتش جمهوری آذربایجان به قره باغ برود نه کشور های دیگر.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: در همایشی که در این خصوص در قم برگزار شد پیشنهاد کردم که می شود قره باغ به این شکل اداره شود البته ما دخالت نمی کنیم، اما نگرانیم که کمیته ای درست شده است که ترک ها و روس ها در آن حضور دارند، اما ایران نیست.

وی اضافه کرد: یا اکنون در طرح بازسازی قره باغ شرکت های صهیونیستی در 5 کیلومتری اردبیل حضور دارند، اما ما نیستیم که این قابل قبول نیست.

آقای رضایی بار دیگر با انتقاد از کوتاهی وزارت خارجه در این باره گفت: کسانی هستند که می خواهند روابط ایران و جمهوری آذربایجان تضعیف شود ما قبول نداریم و می خواهیم این جمهوری سربلند و مستقل، اما دارای روابط برادرانه با ما در شمال کشور باشد.

وی به این طرح این پرسش پرداخت که مگر شیمون پرز 10 سال پیش نگفت یگانه راه کنترل ایران این است که باید به جمهوری آذربایجان برویم به همین علت باید دو دولت ایران و جمهوری آذربایجان روابط شان را تقویت کنند.

آقای رضایی همچنین در پاسخ به این پرسش که چه پیامی برای رسانه های فتنه گر علیه ایران و جمهوری آذربایجان دارید؟ تاکید کرد: ما باید سالم سازی امنیتی در کشور را در دستور کار قرار دهیم، آزادی و نقد بسیار خوب است چنانکه اگر هرکسی مجمع را نقد دلسوزانه کند دستش را می بوسیم و به او جایزه می دهیم.

وی افزود:، اما این هم درست است که بسیاری از عوامل نفوذی در داخل و خارج از کشور، افکار عمومی را مخدوش می کنند که این ها باید سالم سازی شوند.


کلید واژه ها: دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام - مجمع تشخیص مصلحت نظام - دبیر مجمع تشخیص مصلحت - دولتمردان - دولت - باشگاه خبرنگاران - تصویب - مجمع تشخیص مصلحت - ایران - خبرنگار - تضمینی - پرسش - پاسخ - مجمع - یکی از - توصیه - لوایح - رضایی - محسن رضایی - خبرنگاران - نشست خبری - باشگاه - پالرمو - پذیرش - اساسی - اقدام - مصلحت - آینده - عضویت - تشخیص

آخرین اخبار سرویس:
ناگفته های مرزبانی در گفت وگو با سردار الهی/ عید امسال نفوذ« داعش» در مرز را خنثی کردیم

تحریم های برآمده از برجام، تأکیدی بر هوشیاری مذاکره کنندگان است

آخرین اختلاف ها و تفاهم ها در مذاکرات وین

جزییات طرح تشکیل 2 وزارتخانه جدید در ایران

نام شهردار اصفهان در لیست دریافت کنندگان واکسن/ خبر انصراف از تزریق در حال بررسی است

برخورد دادستانی لواسان با ترک فعل و اهمال کاری مسئولان جدی خواهد

حاج ملاعلی کنی؛ قهرمان مبارزه با جریان نفوذ و سلطه غرب 

مرحله اول رزمایش کمک مؤمنانه ویژه ماه رمضان در قزوین برگزار شد

نکاتی از سوره حمد + فیلم

رمضان، ماه خودسازی

سپاه پاسداران؛ تکیه گاهی برای نظام، رهبری و ملت

پیاده راه خیابان شریعتی در شمال تهران باغ راه می شود

نگاهی به ویژگی کمتر شناخته شده ام المومنین(س)

مهلت ثبت نام همایش ملی «ارتقای امنیت و سلامت تولید گوشت مرغ» تمدید شد

ظرفیت معماری غنی گذشته ما باید در ساختارهای جامعه امروز بهره گرفته شود

سپاه پاسداران الگویی برای جبهه مقاومت و مظلومان جهان است

تفسیز آیاتی از جزء دهم قرآن: هنگام قطع روابط،روزنه ای برای پیوند باقی گذارید / هیچ شخصیّتی نباید بت شود / راههای بهانه جویی را به روی منافقان ببندید / استغفار پیامبر (ص) برای کسانی که دین را مسخره میکنند، موثر نیست / هر کمکی را از هر کسی قبول نکنیم

نگاهی به ویژگی مغفول مانده ام المؤمنین

دفتر لاریجانی اخبار منتسب به وی در تلگرام و توییتر را تکذیب کرد

لاریجانی کانال تلگرام و توییتر ندارد

چطور برخی از برداشتن تحریم علیه ملت ایران خوشحال نمی شوند؟

تنها صداست که می ماند در رادیو ایران

شروط محسن هاشمی برای حضور احتمالی در انتخابات ریاست جمهوری

16 هزار داوطلب فاز سوم واکسن ایران برکت

اصلاح جایگاه بورس در دولت براساس قانون جدید /رییس سازمان عضو هیئت وزیران می شود

تشکر آیت الله موحدی کرمانی از مواضع سیدحسن خمینی/ آیت الله موحدی کرمانی: تخریب کنندگان حاج حسن آقا بینش دینی و بینش سیاسی ندارند

مخالفت با جامعه جاهلی؛ معرف شخصیت حضرت خدیجه (س)+ فیلم

شروط محسن هاشمی برای حضور احتمالی در انتخابات ریاست جمهوری

اکرام فقرا و ایتام در رمضان به وفور مورد تاکید اسلام قرار گرفته است

شورای فرهنگ عمومی و گل گهر تفاهم نامه امضا کردند

صفایی: غنی سازی 60 درصد نشان داد که ایران در مسیر قدرتمندتر شدن است

250معلم نمونه گچساران تجلیل می شوند

انتقاد امام جمعه لواسان از «تبعیض» در برخورد با ساخت و سازغیرمجاز

سفر قریشی به تهران حامل چه پیامی بود؟

سردار پاکپور شهادت «حاج عثمان جهانی» و همرزمش را تبریک و تسلیت گفت

جزییات طرح تشکیل 2 وزارتخانه جدید در مجلس

خبر فوری | حقوق باز نشستکان تامین اجتماعی همسان سازی می شود + جزییات

واکنش یک نماینده مجلس به حضور یا عدم حضور رییس قوه قضاییه و رییس قوه مقننه در انتخابات 1400

استفتا از رهبر انقلاب درباره استفاده از اسپری تنفسی هنگام روزه

آمریکا در 42 سال اخیر روز به روز ضعیف تر شده/قدرت نیروهای مسلح مثال زدنی است

جولان کرونا در بهارستان

واکنش محمد هاشمی به برنامه سازی صداوسیما علیه ظریف و تیم مذاکره کنند

نام خدیجه(س)، بیان یک دنیا عظمت و استقامت در راه هدف است

سوال نماینده تهران از «شریعتمداری» درباره حذف شتابزده دفترچه های تامین اجتماعی

اقدام ویژه دستگاه قضایی برای ساماندهی معتادین متجاهر در بندرعباس

ویدئو/ اشاره به سن بلوغ پسران در سریال «منم دوستت دارم»

نماهنگ زیبای یارب تقبل رجالنا حاج مهدی رسولی+ فیلم

آغاز ثبت نام چهل و چهارمین دوره مسابقات قرآن کریم در چهارمحال و بختیاری

تاکید امام جمعه شهرکرد بر رسیدگی به موضوع آب در فضایی آرام

تکمیل پروژه های بالای 80 درصد پیشرفت در قزوین

لاریجانی کانال تلگرام و توییتر ندارد

تخلف دستگاه های اجرایی در زمینه واکسیناسیون گزارش داده می شود

معرفی ویژه برنامه های زندان های لرستان در ماه رمضان

توزیع 8000پرس غذای گرم در بین نیازمندان تربت حیدریه

ترتیل جزء دهم قرآن با قرائت استاد شاطری

جزییات بیشتر از افزایش حقوق سربازان

باند بزرگ قمار در مشهد شناسایی و متلاشی شد

شکست کودتای آمریکایی طبس از عنایات غیبی پروردگار بود

گفت وگو با قاضی صادر کننده احکام جایگزین حبس: عدم آشنا بودن نهاد های پذیرنده از ظرفیت مجازات های جایگزین حبس/ تهیه تبلت و یا گوشی هوشمند برای دانش آموزان نیازمند جایگزین زندان شد

یک اصلاح طلب دیگر احساس تکلیف کرد/ دهقان با شعار «من دهقان فداکارم» آمد

انتقاد مدیر خانه مطبوعات از نامه قالیباف برای منع انتشار آگهی مزایده و مناقصه در مطبوعات

دعای روز دهم ماه مبارک رمضان + صوت، متن و ترجمه

یک نماینده مجلس خواستار مصادره اموال روحانی، ظریف، عراقچی و سایر مذاکره کننده گان شد!

مسؤولان کشاورزی حضور میدانی برای حل مشکلات کشاورزان داشته باشند

شروط محسن هاشمی برای حضور احتمالی در انتخابات ریاست جمهوری

قالیباف: اگر سپاه نبود، کشور هم نبود

شروط محسن هاشمی برای نامزدی در انتخابات

ننه گیلانی کیست؟ + ماجرای سو استفاده

ببینید: عکس جالب نوید محمدزاده در کنار دوستانش

انتقاد از اقدام غیرقانونی دولت در اصلاح نرخ گندم

ششم خرداد ماه اسامی نهایی داوطلبان انتخابات شوراها اعلام می شود

غنی سازی 60 درصد نشان از قدرت علمی کشور دارد

ماجرای به هم ریختن معادلات در بزرگترین کنفرانس خبری قرنبه روایت «به اتفاق فرمانده»

ورود جدی دادستان به تهدیدکنندگان بهداشت عمومی

تاکید امام جمعه قزوین بر حفظ استقلال و عزت ملت ایران

نبرد با کرونا از خط مقدم گذشته، کارگران به دل خطر زده اند!

گفت وگو با قاضی صادر کننده احکام جایگزین حبس: عدم آشنا بودن نهاد های پذیرنده از ظرفیت مجازات های جایگزین حبس

ستاد اجرایی فرمان امام(ره)؛ معین محرومیت زدایی درگز، کوهسرخ و حاشیه مشهد

شکست کودتای آمریکایی طبس از عنایات غیبی پروردگار بود

پیاده راه خیابان شریعتی، باغ راه می شود/ جزییات

احمدی نژاد: برخی مسئولین جمهوری اسلامی جزیره خریدند تا به آنجا فرار کنند!

ادعای نماینده تهران درباره انفجار «دیمونا»

ضا نصری: برای اولین بار یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا در مذاکرات وین اعتراف بزرگی کرد

جزییات افزایش حقوق سربازان/ آیا حقوق سربازی باز هم زیاد می شود؟

گفت وگو با قاضی صادر کننده احکام جایگزین حبس: ماجرای نانوای متخلفی که ملزم به توزیع نان رایگان بین نیازمندان شد/ عدم آشنا بودن نهاد های پذیرنده با مجازات های جایگزین حبس

عضو مجلس خبرگان: دولت اسلامی باید راه رفتن به بهشت را هموار و تعداد جهنمی ها را کاهش دهد

یادداشت| انتخابات و رسانه ها

توزیع 8000 پرس غذای گرم در بین نیازمندان تربت حیدریه

واعظی: اولویت دولت تامین واکسن مورد نیاز از خارج است

جامعه و شیوع زشتی ها

واکنش بهاره رهنما به انتشار عکس جنجالی اش: خیلی بیمارید! + عکس

یادداشت|کلاب هاوس در نقش مُسکّن

پورابراهیمی: رییس سازمان بورس عضو کابینه دولت می شود

امام جمعه یزد: انتخابات و برجام نباید به یکدیگر گره بخورند

ارتقای فرهنگی و معنوی جامعه در گرو عمل به توصیه های پیامبر(ص) است

«زارع فومنی» هم داوطلب انتخابات ریاست جمهوری شد

فریاد و فغان دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی از تلویزیون جمهوری اسلامی/ بوق ها برای چه به صدا درمی آید؟

ثبت جهانی مجموعه تاریخی بسطام پیگیری شود

واکنش بهاره رهنما به انتشار عکس جنجالی اش: خیلی بیمارید! + عکس

مردم در انتخابات شوراها به افراد دارای درک سیاسی و اجتماعی رای دهند

تضمینی برای پذیرش ایران در FATF نیست

تضمینی برای پذیرش ایران در FATF نیست