مطالب مرتبط:
-84 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 13 اسفند 1399 ساعت 14:452021-03-03فرهنگي

دادِستان همان حرف های شلمچه است


این بار ده نمکی سراغ یک موضوع امنیتی، پلیسی و جاسوسی رفت و سریال دادستان را کارگردانی کرد که به مفاهیمی همچون عدالت خواهی، نفوذ و مفاسد اقتصادی پرداخت.

- نکته قابل تأمل این که ده نمکی در قصه های فرعی به موضوعات مهم سال های اخیر مثل حمله داعش به مجلس هم پرداخته بود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایمنا"، روزنامه جام جم نوشت: یکی از تولیدات جدید مرکز سیما فیلم، سریال دادستان است که به تهیه کنندگی محمد خزاعی و کارگردانی مسعود ده نمکی ساخته و از شبکه سه روانه آنتن شده است.

ده نمکی کارش را با ساخت مستند فقر و فحشاء شروع کرد.

بعد از آن سراغ ساخت آثار سینمایی رفت و در طول سال های فعالیتش دو مجموعه تلویزیونی دارا و ندار را برای نوروز 88 شبکه پنج و معراجی ها را سال 93 برای پخش از شبکه یک کارگردانی کرد.

هر دو این اثر طنز بود اما این بار ده نمکی سراغ یک موضوع امنیتی، پلیسی و جاسوسی رفت و سریال دادستان را کارگردانی کرد که به مفاهیمی همچون عدالت خواهی، نفوذ و مفاسد اقتصادی پرداخت.

نکته قابل تأمل این که ده نمکی در قصه های فرعی به موضوعات مهم سال های اخیر مثل حمله داعش به مجلس هم پرداخته بود.

همچنین این سریال جزو کارهای پرشخصیت و پرلوکیشن است و همین، کار سازندگان اثر را دشوارتر می کرد.

گرچه قصه سریال دادستان واقعی نبود و مربوط به هیچ دولتی هم نمی شد! اما جالب است که به موضوعات سیاسی، اجتماعی و اقتصادی پرداخت کرد که حرف امروز جامعه و مردم است.

البته پخش این سریال با بازتاب های مثبت و منفی فراوانی هم روبه رو شد که درباره همه حاشیه ها، انتقادها و… به گپ و گفت نشستیم.

تلویزیون مردم را برای تماشای سریال آماده کرد اگر مسیر فیلمسازی شما را مورد بررسی قرار بدهیم، متوجه خواهیم شد آثاری که برای سینما و تلویزیون ساخته اید به مفاهیمی همچون عدالت خواهی، طرح مفاسد اقتصادی و… پرداختید.

این اتفاق در سریال دادستان هم پیش آمده است.

آیا قبل از شکل گیری طرح قصد داشتید این مسیر را ادامه بدهید یا در حین گپ و گفت با مسؤولان تلویزیون به این نتیجه رسیدید؟ طرح اولیه سینمایی دادستان نوشته شده بود و من از پارسال قصد داشتم این کار را به تولید برسانم.

در این طرح، خط قصه مشخصی وجود داشت ولی وقتی با مسئولان سیمافیلم مذاکره کردم، از من خواستند طرحی برای ساخت سریال بدهم.

دو سه تا ایده هم مطرح بود و آقای رمضان نژاد، رییس سیمافیلم ایده دادستان را خیلی پسندید و خواست این طرح در قالب سریال شکل بگیرد.

من در ابتدا گفتم مضامین سریال دادستان ملتهب است، شاید آنتن تلویزیون محدودیت هایی در این باره داشته باشد که سینما ندارد، به همین دلیل خواستم به دلیل نگاه متفاوتی که دادستان به مفاهیم عدالت خواهی، فساد اقتصادی و… دارد، پشت کار بایستد.

پیشنهادهایی هم مسؤولان سازمان همچون آقای علی عسکری و آقای رمضان نژاد برای سریال داشتند و قرار شد طرح سینمایی با تغییراتی به مینی سریال تبدیل شود.

البته شخصاً درباره ساخت مینی سریال دغدغه هایی داشتم و این که مینی سریال تا میان مردم جا بیفتد، تمام می شود و در این صورت مخاطب چندانی نخواهد داشت اما اعتقاد داشتم اگر تلویزیون نگاه متفاوتی به کار داشته باشد و تیزر و تبلیغات درست انجام شود، مردم را برای تماشای سریال از ابتدا آماده خواهد کرد که خوشبختانه این اتفاق افتاد.

البته مردم برای سریال های مناسبتی نوروز که 13 قسمت هستند، همیشه آمادگی را دارند اما این آمادگی برای مینی سریال هایی که در طول سال تولید و پخش می شود، کمتر است.

بعد از رسیدن به توافق هایی از دو دوست آقایان خودسیانی و کریمی دعوت کردم تا به گروه ملحق شوند و طرح را برای ساخت یک مینی سریال بسط بدهند.

ای کاش گوش شنوا از سالیان قبل بود شما از سال ها پیش و از زمانی که روزنامه نگار بودید، دغدغه تان عدالت اجتماعی بود و این موضوع را در کارهای مختلف تان نشان داده اید.

اگر بخواهیم عدالت اجتماعی را موضوعی مرکزی نشان بدهید به چه وجوهی در دادستان پرداخت کردید و چه بخش هایی نقص داشته و جای کار دارد؟ کسانی که نشریاتی همچون شلمچه را از قبل می خواندند، می دانند که من همیشه سعی کرده بودم حرف هایی را بزنم و قبل تر هم در عالم سیاست یعنی در سال های 69 و 70 وقتی حرف هایم را در نشریاتم می گفتم، خیلی ها این حرف ها را تندروی می دانستند.

حال پس از 30 سال مسؤولان همین حرف ها را می زنند.

پس اینها کندروی کردند.

اگر گوش شنوایی در آن دهه ها بود، جلوی خیلی از آسیب ها گرفته می شد.

اگر عدالت خواهی و قانون گرایی به سطح بپردازد به معلول ها می پردازد و نه به علت ها.

بعضی مواقع رفتارهای غلط نمادین شده است.

مثل نمازجمعه ها و طبقه بندی جایگاه و ….

من همه این موارد را به زبان طنز در نشریه شلمچه مطرح می کردم و الان ائمه جمعه این موضوعات را مطرح می کنند.

بنابراین اگر نگاه کنید این نوع نگاه و کارهای هنری در زمان خودش پیشرو بود.

همچنین به یاد دارید که مستند فقر و فحشاء چقدر دیده شد اما در همان مقطع جلوی آن را گرفتند، اما مانع دیده شدنش نشد و میلیون ها نسخه تکثیر شد.

نکته قابل تامل این است که همان زمان روزنامه آمریکایی این مستند را با فیلم های بزرگ مقایسه می کرد.

گرچه قبل از فقر و فحشاء هم به چنین آسیب هایی پرداخته شده بود اما به معلول ها می پرداختند نه به علت ها.

ما نشان دادیم که آسیب های اجتماعی معلول فقر است نه این که دنبال متهم باشیم و انگشت اتهام را به سمت دختران فراری بگیریم.

این نوع گفتمان در بقیه آثارمان دیده می شود و به موضوعاتی همچون فاصله طبقاتی، اشرافیت، مدیران فاسد و… پرداخت کردم و هشدار دادم.

گرچه زبان دادستان طنز نیست اما به چنین مفاهیمی پرداخته ام و ما به فسادهای آقاها و آقازاده ها می پردازیم که به راحتی به آنها پناهندگی خارج از کشور داده می شود.

آنها چند ضلع مثلث هستند که شامل دشمن خارجی، نفوذ و فساد اقتصادی هست و هرکدام دیگری را همپوشانی می دهد.

یکی می دزدد و سریع به او پناهندگی می دهند.

برای کدام سریال مردم بیانیه دادند؟ چند درصد اتفاقات سریال دادستان واقعی است و چقدر نشأت گرفته از تخیل شماست؟ می خواهیم بدانیم حواشی شخصیت ها تا چه میزان واقعیت دارد؟ زیرا ما در این سریال حواشی حمله داعش را هم می بینیم؟ خط کلی قصه واقعی است.

خودتان مصداق دارید؟ بله، مصداق وجود دارد.

آدم هایی که این طور گرفتار شدند، باج دادند و اطلاعات می دهند.

نهادهای امنیتی هم در این بخش ها با شما همکاری کردند؟ نه، این چیزهایی بود که در پژوهش خودمان به این نتیجه رسیدیم.

بگذارید مثالی بزنم مگر آگاتا کریستی وقتی داستان پلیسی می نوشت پلیس به او اطلاعات داده است یا این که خودش پلیس بوده؟ باید گفت هیچ کدام.

همه این موارد نشأت گرفته از ذهن خلاق او بود.

این موارد هم نتیجه پژوهش و ذهن خودمان بود که در موضع شاکی، نفوذی، بازجو و… قرار دادیم.

ضمن این که بخش هایی که دانشجویان در سریال دادستان مطالبه گری می کنند، خاطرات خودم است که به خاطر مطالبه گری پایم به دادگاه کشیده شده بود.

حرف های ابوذر (برزو ارجمند) از جنس سخنرانی ها و نصیحت های خودم است که در تشکل های دانشجویی گفته ام.

زمانی آرزوی ما این بود که وزیری به دلیل اشتباهاتش محاکمه شود اما این اتفاق نمی افتاد و فقط رسانه ها می نوشتند اما امروز وکیل، وزیر و شهردار هم به دادگاه می آیند و محاکمه می شوند.

این که دیر این ماجرا انجام شده، بحث دیگری است اما همه این موارد نتیجه مبارزات عدالت خواهی است.

در واقع صحبت های ابوذر، عماد و آذر (برزو ارجمند، کاوه سماک باشی و هلیا امامی) نتیجه تجربه های شخصی خودم برای مبارزه با مفاسد اقتصادی است.

بخشی از انتقادها مربوط به دیالوگ های این سه شخصیت است و می گویند غیرواقعی است.

شما چه نظری دارید؟ خانه پوشالی سریال سیاسی است و مخاطب در این سریال رقابت دو حزب را می بیند و 90 درصد دیالوگ هایش سیاسی است و درباره رأی دادن، رأی خریدن، نفوذ و… بنابراین ما در یک سریال سیاسی که مطالبات عدالت اجتماعی داریم نمی توانیم دیالوگ های عاشقانه بگذاریم.

باید دیالوگ ها سیاسی باشد.

اتفاقاً بازخورد خوب مردم نشان می دهد که مردم شخصیت ها را باور کردند.

وقتی 10 قسمت، بالای دو و نیم میلیون مخاطب در تلویزیون دارد، رکورد کمی نیست.

مردم با تماشای سریال دادستان آن را نماینده و تریبون خودشان می دانند.

وقتی مالباختگان بانک ها بیانیه می دهند نشان از دیده شدن سریال است.

کی سابقه داشته که مردم برای یک سریال بیانیه بدهند و قدردانی کنند که سریال حرف دل آنها را زده است؟ سریال دادستان زبان مردم است و این حجم استقبال می گوید که در گفتمان سازی سریال موفق بوده ایم.

مردم بازی ها را دوست داشتند برخی انتقاد می کنند بازی ها اگزجره شده است.

به عنوان مثال در صحنه ای که صادق (علی سلیمانی) وارد خانه شیرین (سحر قریشی) می شود و در اتاقی شاهد سلاح هاست، بازی غلو شده دارد.

درحالی که تعداد سلاح ها خیلی هم زیاد نیست.

آیا خودتان این مساله را می پذیرید؟ این موضوع قابل نقد است.

اتفاقاً مردم با بازیگران این سریال ارتباط برقرار کردند.

در صفحات اجتماعی هم شاهد بازخوردهای بالای مردم هستیم.

این نشان می دهد شخصیت برای مردم محبوب است.

حتی جالب است یکی از بازیگران به من گفت مردم از تشکل های کارگری به او پیام دادند که سخنگوی آنها شود؛ یعنی مردم در این حد نقش ها را باور کردند، البته برای این که یک سریال محبوب باشد، عوامل زیادی جمع می شود تا مورد استقبال قرار گیرد.

مردم این اثر را با دقت دیده اند و وقتی یک کاری خوب است نباید زحمات رسانه ملی را ضایع کنیم.

وقتی سریال دادستان روز جمعه پخش نشد با پیام های زیادی روبه رو شدیم که می گفتند اگر جلوی سریال گرفته شده، اعتراض کنند.

یا وقتی صادق (علی سلیمانی) به شهادت می رسد با پیام های زیادی روبه رو شده بود که مردم ناراحت شده بودند که چرا صادق به شهادت رسید.

همه این موارد نشان می دهد سریال دادستان در میان مردم موفق است.

مسأله نفوذ، جدی است ما در صحنه ای از سریال می بینیم محمد کاسبی که ایفاگر نقش نماینده مجلس است به راحتی اعتماد می کند و راهی یک کشتی می شود و فقط یک سوال می پرسد که آیا آبمیوه الکل دارد یا نه و بعد از خوردن آن بیهوش می شود و برایش ماجراهای مختلفی پیش می آید.

این صحنه از دید من مخاطب باورپذیر نبود که چطور یک فرد که سیاسی هم هست به این راحتی گول می خورد؟ آنهایی که اطلاع دارند، می دانند بسیاری از آدم هایی که درگیر نفوذ شدند و خودشان تبدیل به عامل شدند با یک سری اتفاقات ساده به تور دام های جاسوسی افتاده اند.

به ویژه این که برای به دست آوردن چیزهایی خیلی راحت مورد اخاذی قرار گرفتند و مجبور شدند به معاندین باج بدهند.

پدیده نفوذ همین است.

یعنی به این سادگی رجال سیاسی گول می خورند؟! بحث گول خوردن نیست، بلکه این است که راحت طرف را نمک گیر می کنند و بعد او تبدیل به عامل و نفوذ می شود.

به عنوان مثال مدیری را با یک ویزای دو تابعیتی نمک گیر می کنند.

البته همین موضوع هم شرایطی دارد و وقتی فردی ویزای دو تابعیتی می گیرد باید منافع آن کشور را لحاظ کند و در غیر این صورت لغو می شود.

یا فرزندان برخی مسؤولان در کشورهای دیگر تحصیل می کنند و بعد از بازگشت تبدیل به عامل می شوند.

از این زوایا خیلی آسیب دیده ایم، حتی برخی مواقع این گاف مدیران باعث می شود که از مسیر نتوانند برگردند.

در این مواقع یا باید پناهنده شوند یا دستگیر شوند یا مدیریت شوند.

در سریال دادستان ما به خیلی از این مسائل پرداخته ایم و راه متفاوت تر هم نشان دادیم.

نه به پیشنهاد وزارت، قانع بودن به پادشاهی برخی انتقادهایی کردند مبنی بر این که ده نمکی برای ترویج عدالت خواهی کنترل شده این سریال را ساخته است.

البته ما موافق این موضوع نیستیم اما چنین صحبت هایی هم شده است.

نظر شما چیست؟ عموماً برخی کسانی که این حرف ها را می زنند، خودشان عامل نهادهای مختلف هستند.

برخی با اسم عدالت خواهی در خدمت جریان های مختلف هستند هم پول می گیرند و هم این که دیگران را می زنند.

زمانی که عدالت خواهی هزینه داشت، اینها کجا بودند؟ الان که باوجود شبکه های اجتماعی مثل تلگرام و… هزینه ندارد.

ولی من همان موقع که هزینه داشت، حضور داشتم، زندانش را هم رفتم.

جالب است که این افراد عدالت خواهی را هزینه جناح می کنند تا به اسم آن به کسب قدرت برسند.

خودم به خیلی از این افراد قلم زدن را یاد دادم، حال آنها امروز مدعی شدند.

معتقدم برای عدالت خواهی باید عدالت داشت.

یعنی چی؟ یعنی این که با حدس و گمان نمی توان قضاوت کرد.

امام علی (ع) تأکید کردند فاصله حق و باطل چهار انگشت است.

یا حضرت آقا فرموده اند که برای عدالت اجتماعی وارد مصادیق نشوید.

باید به دنبال راه حل ها، اتاق فکر، محتوا و… بود.

خیلی ها اگر فرصت مرا داشتند پیشنهاد وزارت در دولت را می پذیرفتند اما وقتی در دولتی پیشنهاد وزارت به من شد، گفتم برای وزارت صلاحیت ندارم به پادشاهی ام قانع هستم.

بعضی از این افراد عدالت خواهی را در سطح تراز جناح ها می آورند که من مخالفم و نمی گذارم مصادره جناح ها شود.

بعضی ها حسادت می کنند خودتان هم در نوشتن دیالوگ های ملتهب سریال نقش داشتید؟ بله، من سرپرست نویسندگان بودم و طرح کلی را مشخص می کردیم و درباره اتفاقات می گفتیم.

بخش هایی را آقای کریمی و بخش هایی را آقای خودسیانی می نوشت، اما دیالوگ های ملتهب سیاسی نوشته های خودم بود که برخی از آنها هم سر صحنه شکل می گرفت.

مردم در این سریال که نمی خواهند تیراندازی و اکشن ببینند، اگر این طور بود سریال های خیلی بهتری وجود داشت که می توانند ببینند.

مردم در دادستان به دنبال چیز دیگری بودند، می خواستند حرف های خودشان را بشنوند و به نظرم این اتفاق در سریال ما افتاد.

کسانی که این نقدها را مطرح می کنند به این دلیل است که می بینند دیالوگ های سریال، حرف و دغدغه خودشان نیست.

البته بعضی از آنها وابسته به قدرت هستند و بعضی دیگر هم ناشی از حسادت است که من به آنها اهمیت نمی دهم.

هرچند بخشی هم ناشی از سلیقه افراد است که نمی توان آن را کاری کرد.

اگر کسی سلیقه اش این دیالوگ ها نیست وقتی خودش سریال ساخت آنها را ننویسد، کسی که اجبار نکرده است.

حل مشکلات بازیگران با تهیه کننده نقش شیرین را سحر قریشی بازی کرد که در تلویزیون ممنوع الکار بود.

گرچه به بازی او هم نقد است اما اگر قرار بود دوباره انتخاب کنید، آیا سراغ او می رفتید؟ این موضوع برای خیلی از بازیگران پیش آمده است.

چطور آنها می توانند بازی کنند اما در سریال ما نمی شود.

این اولین بار نیست و نمی خواهم نام ببرم اما باید بگویم این بخش به کارگردان مربوط نمی شود، بلکه شامل زحمات تهیه کننده و مدیران سازمان است.

وقتی بازیگری جزو گزینه هاست، اگر مشکلی داشته باشد تهیه کننده وارد مذاکره می شود و موضوع را حل می کند و کارگردان دخیل نیست.

ضمن این که من قبلاً باخانم قریشی کار کرده بودم و معتقدم نقشش را هم خیلی خوب بازی کرده است.

گزینه ای دیگر به جای سحر قریشی برای ایفای این نقش داشتید؟ دو سه گزینه بودند اما درنهایت ما به خانم قریشی رسیدیم و از این انتخاب هم راضی هستیم.

سوژه بعدی ام معلوم نیست شما دوباره به سمت سینمای دفاع مقدس و سریال سازی در این حوزه می روید؟ هنوز به این موضوع فکر نکردم.

از دانشنامه آزادگان چه خبر؟ نمی خواهید فیلمنامه بنویسید؟ دانشنامه آزادگان ان شاا… تا سال آینده کامل می شود.

این دانشنامه می تواند مرجع نوشتن ده ها فیلمنامه، رمان، داستان و… باشد و در اختیار کسانی که قصد دارند فیلمنامه یا رمان بنویسند یا پژوهش کنند قرار خواهد گرفت تا ادامه کار را عزیزان دیگر انجام دهند.


کلید واژه ها: کارگردانی - ده نمکی - دادستان - نمکی - مجموعه تلویزیونی - سریال - موضوع - روزنامه جام جم - مفاسد اقتصادی - شبکه - مسعود ده نمکی - جاسوسی - ساخت - تهیه کنندگی - پلیسی - معراجی ها - شبکه پنج - تولیدات - اقتصادی - سینمایی - روزنامه - شبکه یک - شبکه سه - معراجی - جام جم - یکی از - عدالت - گزارش - مستند - شلمچه

آخرین اخبار سرویس:
خلاصه داستان سریال ترکی تو در خانه ام را بزن (عشق مشروط) قسمت 40

تقویم و اوقات شرعی بیست و هفتم فروردین شیراز + فیلم

بازگشت فضانوردان ماموریت اکسپدیشن64 به زمین

مراسم ترحیم محسن قاضی مرادی

استخدام استادکار اهنگری آقا در یک مجموعه معتبر در البرز

ماجرای بوتاکس شقایق دهقان چه بود؟

فیلم/ هدیه ملکه در تهران به صدا درآمد

از کتاب های حوصله سربر تا مورد علاقه ها

استخدام برنامه نویس مسلط بر زبان C#.Net , ASP.Net در تهران

از کتاب های حوصله سربر تا مورد علاقه ها

یکسال در فراغ پدرسالار سینمای ایران/نگاهی به زندگی «محمدعلی کشاورز»

فریبرز عرب نیا: ما مقصرها باید کنار هم بمانیم!

فیلم: لحظه بیهوش شدن مسئول ارشد بهداشت دانمارک

در استودیوهای کوچک الوند کارهای بزرگی خلق کرد + فیلم

ایده های قشنگ وزارت فرهنگ که در حد توییت باقی ماند/ چرا مدیران شبکه نمایش خانگی را رها کرده اند؟

شهر زلزله زده سی سخت صاحب فرهنگسرای جدید می شود 

فیلم سوپر سیو محشر فروزان مقابل السد

در استودیوهای کوچک الوند کارهای بزرگی خلق کرد + فیلم

معرفی فیلم «عهد کاملا جدید» (ژاکو وان دورمال، 2015) | شما تنها چند روز دیگر زنده خواهید ماند

ویدئو| ماجرای خوانندگی جواد رضویان در حمام!

اخبار 24 شبکه 5 سیما؛ 26 فروردین

فیلم/ ماجرای خوانندگی جواد رضویان در حمام!

زندگی آدری هپبورن سریال می شود

ماجرای خوانندگی جواد رضویان در حمام + فیلم

معرفی سریال «وقتی آنها ما را می بینند» (ایوا دوورنی، 2019) | سنترال پارک، 1989

یکسال در فراغ پدرسالار سینمای ایران/نگاهی به زندگی «محمدعلی کشاورز»

فیلم | ماجرای خوانندگی جواد رضویان در حمام

فیلم | ماجرای خوانندگی جواد رضویان در حمام

عرب نیا: ما مقصرها باید کنار هم بمانیم!

انقلاب اسلامی در سینما

واکنش «اصغر فرهادی» به درگذشت قاضی مرادی

ادعای برنامه ساز تلویزیونی درباره جدایی شقایق دهقان از مهراب قاسم خانی! + فیلم

زندگی آدری هپبورن سریال می شود

واکنش «اصغر فرهادی» به درگذشت قاضی مرادی

واکنش «اصغر فرهادی» به درگذشت قاضی مرادی

پیام تسلیت رییس صدا و سیما در پی درگذشت محسن قاضی مرادی

گیسو، قسمت هفتم؛ گیسو و در جا زدن

دانلود آهنگ تیتراژ پایانی سریال یاور از رئوف مکرم

پیام تسلیت معاون سیما در پی درگذشت محسن قاضی مرادی

فراخوان پنجمین کنگره شعر مواهب با موضوع دعای مکارم الاخلاق

پیام تسلیت معاون سیما در پی درگذشت محسن قاضی مرادی

فیلم|مستند لشکر زینبی(س)

(ویدئو) ماجرای خوانندگی جواد رضویان در حمام!

اخبار شبانگاهی (22) شبکه سه سیما؛ 26 فروردین

چالش مونیکا بلوچی با یک آدم کش حرفه ای

بازیگری که بخاطر ابتلا به کرونا نابینا شد

برگزاری نمایشگاههای مجازی از آثار فرهنگی و هنری با موضوع قرآنی و عترت در کردستان

تسلیت رییس صداوسیما و معاون سیما برای درگذشت محسن قاضی مرادی

دعوت از دو مستند ایرانی برای حضور در جشنواره لهستان

شیوه جدید برخورد با سرعت زیاد + فیلم

126کرونایی جدید در سیستان و بلوچستان + فیلم

نویسنده ابرکوهی برگزیده جشنواره داستانی نگین سرخ شد

نویسنده ابرکوهی برگزیده جشنواره داستانی نگین سرخ شد

حال و هوای خانه مرحوم محسن قاضی مرادی+ویدئو

اخبار 21 شبکه یک سیما؛ 26 فروردین

بهرام رادان در نقش ناصرالدین شاه و پریناز ایزدیار در نقش جیران (عکس)

کناره گیری خانم بازیگر از برادوی با چاشنی خشم و اعتراض

ساعد فیلم گاندو و بچه داری

حال و هوای منزل مرحوم قاضی مرادی

هنرمندان اخلاق مدار در حفظ و تقویت بنیان های فرهنگی جامعه نقش غیر قابل انکاری دارند

حال و هوای منزل مرحوم قاضی مرادی

فیلم/شستشو و ضد عفونی مسجدالحرام

هنرمندان درگیر مشکلات ناشی از کرونا

126 کرونایی جدید در سیستان و بلوچستان+فیلم

تصاویر/ جوایز جهانی عکاسی سونی 2021

اخبار 20:30 شبکه دو سیما؛ 26 فروردین

به چند نفر همکار سالن کار و قلیان چی سفره خانه

ببینید | ماجرای خوانندگی جواد رضویان در حمام!

خبر جدایی شقایق دهقان و مهراب قاسم خانی از کجا آب می خورد؟

مراسم جزء خوانی قرآن کریم در مساجد کردستان برگزار نمی شود

پیام تسلیت معاون سیما در پی درگذشت محسن قاضی مرادی

«فرزندان خونیار» به لهستان رفتند

فیلم/توزیع افطاری توسط کشیش مسیحی در فلسطین

از بیش از 200 فیلم پشت صف اکران تا سلامتی استاد غزل ایران

تصاویر| روستای لیوس؛ زندگی در دل سنگ

جنیفر لوپز و الکس رودریگز رسماً جدا شدند

نگاهی به سریال های رمضانی در اولین شب پخش/ از شروع موفق«احضار» تا انتقال تکه کلام های «ستایش» به «یاور»!

زندگی در دل سنگ

تسلیت رییس صداوسیما برای درگذشت محسن قاضی مرادی

فرهنگ سازی و ارتقای سرمایه اجتماعی راه برون رفت از بحران کرونایی است

فیلم/ علیرضا بیرانوند: به بازیکنان واکسن کرونا برسانید

فیلم/شستشو و ضد عفونی صحن طواف کعبه

وضعیت پایبندی الوندی ها به محدودیت های کرونایی + فیلم

جدایی شقایق دهقان و مهراب قاسم خانی!

اخبار 18:30 شبکه 5 سیما؛ 26 فروردین

بیوگرافی روزبه حصاری | جواد جوادی در بچه مهندس

سلفی بازیگران فیلم خوب بد جلف در قشم / عکس

فراخوان کنگره شعر مواهب با موضوع دعای مکارم الاخلاق برگزار می شود

محسن قاضی مرادی درگذشت | رویداد24

رهاسازی پساب به زمین های کشاورزی الوند + فیلم

ماجرای فوت 2 پسر مرحوم قاضی مرادی و مهوش وقاری چیست؟+ویدئو

آخر هفته بهاری را در شهر فرنگ کتاب ها بگذرانید

شباهت زیاد ایرج نوذری و خواهرش

یادبود هیپ هاپیِ دیرین دیرین برای تهیه کننده اش

قادر آشنا: تئاتر ما با آرمان های انقلاب فاصله دارد

اوقات شرعی سراسر کشور (لینک)

شباهت زیاد ایرج نوذری و خواهرش

اینستاپست اصغر فرهادی در واکنش به درگذشت محسن قاضی مرادی

پیام تسلیت رییس سازمان صداوسیما برای درگذشت محسن قاضی مرادی

روایت یک عکاس پیشکسوت از چگونگی تأثیرگذاری عکس بر مخاطب

دادِستان همان حرف های شلمچه است

دادِستان همان حرف های شلمچه است