موضوعات داغ: - ليگ قهرمانان - بازنشستگان تامين اجتماعي - تامين اجتماعي - ليگ قهرمانان آسيا - متناسب سازي - قهرمانان آسيا - حقوق بازنشستگان - نويد محمدزاده - فرهاد مجيدي - واكسن كرونا - نان بربري - داريوش قنبري - راديكاليسم - ايران روسيه - تمرين تراكتورسازي - ديويد كالي - مجله نيچر - دعاي روز دوازدهم ماه مبارك رمضان - گيرنده ديجيتال - فرو ريختن ساختمان پلاسكو - زيستگاه جانوري - جايزه ادبي «الوند» - هزارتو

مطالب مرتبط:
آسمان آذربایجان شرقی از فردا بارانی می شود
استخدام مدرس آلمانی در مجموعه آموزشی گاما در آذربایجان شرقی
تشدید فعالیت سامانه بارشی از فردا در آذربایجان شرقی
دعوت به همکاری جهت اعطای نمایندگی بیمه در بیمه سامان در آذربایجان شرقی
حجم صادرات از آذربایجان شرقی 25 درصدی افزایش یافت
-2 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 13 اسفند 1399 ساعت 14:162021-03-03اجتماعي

هشت سال تلاش برای نوسازی مدارس آذربایجان شرقی


ایرنا - مدارس آذربایجان شرقی به عنوان محمل و محفل اصلی آموزش و تربیت آینده سازان این دیار، در هشت سال اخیر تحولات زیادی را از منظر ساخت واحدهای آموزشی جدید، - نوسازی و مستحکم سازی واحدهای فرسوده و استانداردسازی سیستم های گرمایش شاهد بوده است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا، تعلیم و تربیت یکی از مهمترین نیازهای بشر در عصر حاضر است و آموزش و پرورش موثرترین رابط بین دولت و مردم می باشد؛ براین اساس تمام تلاش دولتمردان این است که با فراهم نمودن اسباب یادگیری از جمله کلاس و مدرسه مناسب و استاندارد فرآیند آموزش به نحو احسن انجام شود.

دولت تدبیر و امید باوجود کاهش درآمدها، توجه به امر تعلیم و تربیت و توسعه فضاهای آموزشی و کیفی سازی مدارس را در اولویت قرار داده و از ابتدای دولت تاکنون اهتمام خود را بر تحقق این امر گذاشته است؛ به طوری که افزایش چهار برابری اعتبارات نوسازی مدارس کشور و اختصاص روزانه 84 میلیارد ریال اعتبار برای مدرسه سازی در دولت تدبیر و امید گویای این حقیقت است.

همچنین در دولت یازدهم به طور میانگین روزانه 20 میلیارد ریال برای نوسازی، توسعه و تجهیز فضاهای آموزشی، تربیتی و ورزشی کشور هزینه شده است که این میزان از ابتدای دولت دوازدهم تا کنون یعنی از سال 96 تا 99 با افزایش 255 درصدی به 71 میلیارد ریال افزایش یافته است.

سهم اعتبارات عمرانی و متفرقه سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس از مجموع اعتبارات عمرانی کشور در دولت یازدهم 2.

5 درصد بوده است که در دولت دوازدهم به 4.

97 درصد افزایش یافته است.

اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان شرقی نیز در سایه تلاش های شبانه روزی دولت تدبیر و امید و حمایت های خیران اقدامات ارزنده ای در جهت ساخت، مقاوم سازی و تکمیل و تجهیز مدارس در هشت سال انجام داده است.

رشد 2.

67 برابری اعتبارات استانی مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان شرقی در گفت و گو با ایرنا، اعتبارات استانی مصوب در سال 1392 را 83 میلیارد و 48 میلیون ریال اعلام کرد و افزود: این رقم در سال 1399 به 222 میلیارد و 118 میلیون ریال افزایش یافته است.

پیام صدقی خاطرنشان کرد: همچنین اعتبارات ملی تخصیص یافته در سال 1392 مبلغ 356 میلیارد و 800 میلیون ریال بود که این رقم در سال 1399 به یکهزار و 315 میلیارد ریال افزایش یافته است.

مشارکت مردمی 2 هزار و 100 میلیارد ریالی در نوسازی مدارس مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان شرقی با اشاره به نقش خیران در توسعه و نوسازی مدارس روستایی و شهری، با تاکید بر حمایت همه جانبه مسئولان از خیران در راستای توسعه و تجهیز مدارس، گفت: با توجه به حساسیت های این اداره کل در جهت تحقق خواسته های خیران مدرسه ساز و مدرسه یار، طبق معیارهای مشخص و قانونی عمل خواهیم کرد.

صدقی از مشارکت 120 درصدی خیران استان نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: خیران در سال گذشته 1000 میلیارد ریال و امسال هم 2 هزار و 100 میلیارد ریال کمک و مشارکت کرده اند.

وی مبلغ تعهد خیران آذربایجان شرقی در امر مدرسه سازی در سال 1392 را 445 میلیارد و 490 میلیون ریال اعلام کرد و افزود: از این میزان 236 میلیارد ریال تحقق ریافته است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان شرقی مبلغ تعهد خیران استان در سال جاری را 2 هزار و 86 میلیارد ریال اعلام و خاطرنشان کرد: از این مبلغ، 730 میلیارد ریال تحقق یافته است.

احداث، تخریب، بازسازی و مقاوم سازی فضاهای آموزشی معاون اجرایی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان شرقی نیز در گفت و گو با ایرنا، تعداد کلاس های درس احداث شده در سال 1392 را 11 هزار و 354 کلاس درس اعلام کرد و گفت: این رقم در سال 1393 به 20 هزار و 872 کلاس، در سال 1398 به 73 هزار و 575 کلاس افزایش یافته و در سال جاری 12 هزار و 980 کلاس درس احداث شده است.

کریم پیرمحمدی خاطرنشان کرد: همچنین در سال 1392، تعداد 10 هزار و 77 واحد کلاس درس تخریب و بازسازی شده است که این رقم در سال 1397، 23 هزار و 876 کلاس بود و امسال نیز سه هزار و 34 کلاس درس تخریب و بازسازی شده است.

وی ادامه داد : در زمینه مقاوم سازی نیز سال 1392، تعداد 32 هزار و 261 کلاس درس و در سال جاری 5 هزار و 878 کلاس مقاوم سازی شده است.

استانداردسازی تجهیزات گرمایشی فضاهای آموزشی هفت هزار و 62 مدرسه معاون فنی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان شرقی با بیان اینکه طی سال های گذشته، یکی از اهداف مهم این اداره کل حذف کامل تجهیزات گرمایشی غیر استاندارد به خصوص بخاری های نفتی در سطح استان بود، اظهار کرد: سال 1392، 52.

8 درصد کلاس های آموزشی استان به تجهیزات گرمایشی استاندارد مجهز بودند که این رقم در سال 1399 به 98.

7 درصد رسیده است.

فرهاد فرهودی در مورد استحکام بنای ساختمان های آموزشی خاطرنشان کرد: در سال 1392، هشت هزار و 23 مدرسه با هشت هزار و 500 کلاس درس غیرمستحکم در استان وجود داشت که این تعداد در سال جاری به هفت هزار و 62 مدرسه با هشت هزار کلاس درس کاهش یافته است.

راه اندازی پویش آجر به آجر برای ساخت مدرسه در آذربایجان شرقی مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان شرقی، اجرای طرح ابتکاری آجر به آجر در استان را طرحی موفق برشمرد و گفت: با اجرای این طرح تا کنون بیشتر مشکلات مدارس تخریبی استان حل شده و امیدواریم تا برطرف شدن تمام مشکلات و معایب مدارس استان، ادامه یابد.

صدقی اظهار کرد: خیران در توسعه و نوسازی مدارس روستایی و شهری در آذربایجان شرقی همیشه پای کار بودند و با کمک آنان توانستیم در سطح استان بیشتر مسائل و مشکلات مدارس را حل کنیم.

وی با بیان این که 50 درصد ساخت و ساز مدارس آذربایجان شرقی با مشارکت خیران انجام می شود، مردم استان را به شرکت در پویش آجر به آجر برای مدرسه سازی دعوت کرد و افزود: وزارت آموزش و پرورش و سازمان نوسازی مدارس، پویشی را تحت عنوان آجر به آجر در سایت و فضای مجازی به راه انداخته اند و از همه افراد نیکوکار برای پیوستن به این امر خیرخواهانه در راستاس ساخت مدرسه دعوت می کنیم.

صدقی هدف از این اقدام را اشاعه فرهنگ مشارکت برای مدرسه سازی و استفاده از ظرفیت خیران عنوان کرد و گفت: همه ساله، خیران برای کار خیر مدرسه سازی قدم برمی دارند؛ اما امسال برای همگانی شدن این کار خیر، پویش مردمی آجر به آجر اجرا می شود تا با اهدای یک آجر هم که شده، امکان مشارکت برای همه اقشار جامعه در ساخت و توسعه مدارس فراهم شود.

کسب رتبه های برتر در دولت تدبیر و امید کسب رتبه اول بین دستگاه های اجرایی در خصوص عملکرد طرح های عمرانی استانی در سال 92، کسب رتبه اول در برگزاری جشنواره های خیران مدرسه ساز ، جمع آوری تعهدات خیران مدرسه ساز و تحویل سریع مدارس احداثی خیران در بین ادارات کل نوسازی مدارس استان ها از سال 92 تا 98، کسب رتبه برتر بین دستگاه های اجرایی استان در جشنواره شهید رجایی سال 97، کسب رتبه دستگاه برتر در اقامه نماز در بین دستگاه های اجرایی استان، مطرح شدن دستگاه در سازمان مدیریت و برنامه ریزی و در بین دستگاه های اجرایی استان بعنوان دستگاهی که همیشه دارای ابتکارات جدید و طرح های ارزنده است، کسب رتبه برتر بین دستگاه های اجرایی استان در جشنواره شهید رجایی سال 98 ، کسب عنوان اول مدیر کل برتر جهادی در بین مدیران اداراه کل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس کشور، کسب رتبه سوم کشوری در خدمت رسانی به روستاییان،کسب رتبه اول بین ادارات کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان ها در خصوص ارزیابی عملکرد از سوی وزارت آموزش و پرورش و رتبه سوم جشنواره شهید رجایی در سال 99 در مجموع شاخص های عمومی و اختصاصی ، از جمله عملکرد اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان شرقی در طول دولت تدبیر و امید است.


کلید واژه ها: آذربایجان شرقی - آموزش - تعلیم و تربیت - سازی - نوسازی مدارس - مدارس - نوسازی - استاندارد - آذربایجان - دولت - دولت تدبیر و امید - تربیت - استانداردسازی - هشت سال - فضاهای آموزشی - آموزشی - آموزش و پرورش - تدبیر و امید - آینده سازان - ایرنا - تعلیم - دولت تدبیر - مدارس کشور - دولتمردان - تلاش - اعتبارات - شرقی - یادگیری - اولویت - گرمایش

آخرین اخبار سرویس:
لبهای کویر خشکیده تر شد

تجهیز بی سیم محیط بانان به جی پی اس

کشت زیر پلاستیک فرصت یا تهدید

تمدید مهلت ثبت نام طرح ترافیک خبرنگاران تا 10 اردیبهشت

مسافران کرونایی شناسایی نمی شوند

بهره برداری از 7 پروژه محیط زیستی سازمان مدیریت پسماند

مشمولان اعزامی پایه خدمتی اردیبهشت 1400 به خدمت فراخوانده شدند

استخدام بازاریاب در شرکت حمل و نقل ویسمان در تهران

مهلت ثبت نام طرح ترافیک خبرنگاران تا 10 اردیبهشت تمدید شد

بررسی مشکلات آب منطقه لوداب با دوربین صدا و سیما

صعود به قله «کلاغ لانه»

آغاز استانداردسازی سیستم گرمایشی مدارس استان قزوین + فیلم

فراخوان مشمولان اعزامی پایه خدمتی اردیبهشت 1400

تمدید مهلت ثبت نام طرح ترافیک خبرنگاران تا 10 اردیبهشت

چرای گوسفندان در یکی از بوستان های تهران

زمان آغاز انتخاب رشته دکتری 1400

طرز تهیه کادایف شیری

آغاز پیش ثبت نام الکترونیک اول ابتدایی ها

انتخاب رشته دکتری 1400 از ساعت 21 امشب آغاز می شود

واکسینه 60 سالمند کرمانشاهی در برابر ویروس کرونا

فراخوان مشمولان اعزامی پایه خدمتی اردیبهشت ماه سال1400

استخدام خدمتکار منزل خانم با حقوق ثابت،پاداش در محدوده خیابان فرشته تهران

استخدام سرپرست ارشد کنترل کیفیت تماس در سفیر آبی آرام در تهران

آسمان اردیبهشت در انتظار «ماه کامل»

آغاز پیش ثبت نام الکترونیک اول ابتدایی ها

ترافیک سنگین در آزادراه کرج-قزوین

جمع آوری کامل مدارس سنگی خوزستان تا سه سال آینده

پلیس راننده هایی را که ماسک زده اند را جریمه می کند

آغاز پیش ثبت نام الکترونیک کلاس اولی ها

تمدید مهلت ثبت نام طرح ترافیک خبرنگاران تا 10 اردیبهشت

استخدام کارشناس فنی در شرکت شیمی کشاورزی سپیدار ایرانیان در خراسان رضوی

تمدید مهلت ثبت نام طرح ترافیک خبرنگاران

استخدام کارمند اداری و حسابدار در یک شرکت معتبر در تهران

تمدید مهلت ثبت نام طرح ترافیک خبرنگاران

شکارچیانی که وقف محیط زیست شدند

استخدام مهندس معمار در گروه معماری بنیستا در تهران

آغاز پیش ثبت نام الکترونیک اول ابتدایی ها

تمدید مهلت ثبت نام طرح ترافیک خبرنگاران تا 10 اردیبهشت

کاروانسراهای شهرستان میامی توسط ارزیاب یونسکو بررسی می شود

فراخوان مشمولان فارغ التحصیل دانشگاه ها، دیپلم و زیر دیپلم به خدمت سربازی

محدودیت روابط والدین با فرزندان در تماس با اورژانس اجتماعی اصفهان

(تصاویر) روستای کپرنشین «بارگدان»

افزایش 8 درجه ای دمای هوا در کردستان/گردوغبار دوباره استان را فرامی گیرد

گرمای 41 درجه در اهواز/افزایش دما در شمال و رگبار باران در برخی مناطق

استخدام فروشنده حضوری آقا با حقوق و پورسانت در گروه سولیکو (کاله) در اراک

استخدام کارمند اداری با حقوق ثابت و بیمه در پژواک سپاهان در اصفهان

وضعیت آب و هوا امروز 30 فروردین 1400

تجهیز بی سیم محیط بانان به جی پی اس

آغاز پیش ثبت نام الکترونیک اول ابتدایی ها

تلاش برای تکمیل طرح ساماندهی فاضلاب اهواز

به پلاک ماشینتان ماسک نزنید

آغاز پیش ثبت نام دانش آموزان کلاس اولی ها

لزوم استفاده از ظرفیت آب انبارهای قدیمی قم برای تبدیل به مراکز فرهنگی و ورزشی

حذف جریمه خودروهای دارای مجوز تردد

ساختمان ملی تربیت مربی در رشته باغبانی و باغداری ایجاد می شود

توزیع رایگان نهال توت به 43 نوغاندار سوادکوه شمالی

فعالیت 13 کتابخانه سیار در استان زنجان

باران گل آلود در استانبول

تشدید برخورد با حفرکنندگان چاههای غیر مجاز در بخش رخ

فعالیت 13 کتابخانه سیار در استان زنجان

افزایش 6 تا 10 درجه ای دمای هوا طی دو روز آینده

جنگل و دریاچه ارواح

معلمان به خانه دانش آموزان بروند!

وضعیت جاده ها و راه ها امروز 30 فروردین 1400

فیلم| نخستین پرواز بالگرد ناسا در سطح مریخ

آغاز پیش ثبت نام الکترونیک اول ابتدایی ها

آغاز پیش ثبت نام کلاس اولی ها

تصاویر| جنگل و دریاچه ارواح

9 درصد مدارس خراسان شمالی چندپایه هستند

استخدام منشی خانم در کلینیک کاردرمانی و گفتاردرمانی نیکان در البرز

تجهیز بی سیم محیط بانان به جی پی اس

کوچه باران روایت هایی عاشقانه از شهدای مدافع حرم

وضعیت جاده ها و راه ها امروز 30 فروردین 1400

فیلم| نخسین پرواز بالگرد ناسا در سطح مریخ

استخدام نگهبان کارخانه در یک شرکت معتبر در آذربایجان شرقی

وضعیت آب و هوا امروز 30 فروردین 1400

خرید و راه اندازی تجهیزات سنجش سمت و سرعت باد به مرحله اجرا رسید

تصاویر| بی شناسنامه ها در ایران

استخدام مهندسی مکانیک (تمامی گرایشها) در ابزار دقیق زنگان در زنجان

اولین جشنواره تصویرگری جلد کتاب های درسی برگزار می شود

بهره برداری از تصفیه خانه آب سد کوچری درقم

گنبد مسجد جامع عباسی اصفهان از بند داربست رها می شود

استخدام تکنسین فنی، مهندس برق قدرت، تکنسین برق صنعتی و ساختمان در گیلان

استخدام مهندس مکانیک در صالحی ماشین ایرانیان در اصفهان

استخدام کارشناس آزمایشگاه کنترل کیفیت در شرکت چاکلز در خراسان رضوی

استخدام حسابدار با حقوق، بیمه ، پاداش در آماده لذیذ در یزد

بهره برداری از تصفیه خانه آب سد کوچری 

باران گل آلود در استانبول

ارزشیابی دانش آموزان ابتدایی در پایان سال تحصیلی

2 هزار واحد مسکونی برای محرومان استان قزوین ساخته می شود

جاده سمنان - دامغان استاندارد سازی شود

استخدام بازاریاب مویرگی با حقوق ثابت و بیمه و پاداش در اصفهان

جزییات معافیت سربازی خانواده های داری فرزند معلول اعلام شد

پوشاندن پلاک خودرو چه جریمه ای به دنبال دارد؟

موقع ترکیدن لاستیک خودرو حین رانندگی چه کنیم؟

ساختمان ملی تربیت مربی در رشته باغبانی و باغداری ایجاد می شود

تمدید مهلت ثبت نام طرح ترافیک خبرنگاران

41 هزار دانش آموز مازندرانی در آستانه هدایت تحصیلی

رتبه اداره کل اوقاف و امور خیریه قم از 17 به 2 ارتقا یافته است

جهادگری در دل کویر فهرج

هشت سال تلاش برای نوسازی مدارس آذربایجان شرقی

هشت سال تلاش برای نوسازی مدارس آذربایجان شرقی