موضوعات داغ: - كنعاني زادگان - حقوق بازنشستگان - ليگ قهرمانان - تامين اجتماعي - بازنشستگان تامين اجتماعي - ليگ قهرمانان آسيا - فوتبال زنان - قهرمانان آسيا - مهرداد اولادي - مرحله گروهي ليگ قهرمانان آسيا - هواپيمايي فرانسه - توفان حاره اي - بيماري ژنتيكي - فاتحه - عقد قرارداد - ميليچ - تماشاگران - قلعه بابك - فروش تجهيزات نظامي - فيصل مقداد - رقابت هاي كشتي قهرماني آسيا - مديريت سهام عدالت - مشكلات گوارش

مطالب مرتبط:
یک چهارم مرگ های روزانه کرونا در خوزستان / نگرانی از گسترش ویروس انگلیسی در تهران
یک چهارم مرگ های روزانه کرونا در خوزستان
یک چهارم مرگ های روزانه کرونا در خوزستان / نگرانی از گسترش ویروس انگلیسی در تهران
یک چهارم مرگ های روزانه کرونا در خوزستان | نگرانی از گسترش ویروس انگلیسی در تهران
یک چهارم مرگ های روزانه کرونا در خوزستان/ احتمال گسترش ویروس جهش یافته در تهران
-103 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 13 اسفند 1399 ساعت 10:452021-03-03پزشكي

یک چهارم مرگ های روزانه کرونا در خوزستان


یک چهارم مرگ های روزانه کرونا در خوزستان خبرگزاری ایسنا: رییس تیم واکنش سریع کووید19 در کشور با تاکید بر اینکه به هیچ عنوان نباید درباره این بیماری دچار خوش باوری شویم؛ - خبرگزاری ایسنا: رییس تیم واکنش سریع کووید19 در کشور با تاکید بر اینکه به هیچ عنوان نباید درباره این بیماری دچار خوش باوری شویم؛ در عین حال بر لزوم افزایش تستها و بیماریابی تاکید کرد و گفت: در ویروس جهش یافته، درمان سرپایی اهمیت بسیار زیادی دارد و هرچه درمان به موقع و سریع تر رخ دهد، بیمار دیرتر وارد فاز التهابی می شود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازپایداری ملی به نقل از ایسنا، دکتر حمید سوری ، درباره وضعیت اپیدمی کرونا در کشور، گفت: در حال حاضر در برخی نقاط کشور بخصوص قسمت های جنوبی و عمدتا خوزستان وضعیت مناسبی نداریم؛ البته مشکل اصلی از چند هفته قبل آغاز شد اما نمود آن اکنون در افزایش مرگ ها رخ داده است و طی یک یا دو روز گذشته تعداد مرگ و میر ناشی از کرونا مجددا پس از ماه ها 3 رقمی شده است.

عمده ترین دلیل این اتفاق افزایش مرگ و میر در استان خوزستان است و حدود یک چهارم مرگ های روزانه در استان خوزستان رخ می دهد.

کرونای انگلیسی در خوزستان عامل افزایش مبتلایان و جانباختگان وی با اشاره به اینکه نگرانی از وضعیت بیماری در کل کشور وجود دارد، تاکید کرد: همه چیز بستگی به این دارد که از انتشار بیماری به خصوص واریانت جهش یافته کرونا که در خوزستان سبب افزایش آمار مبتلایان و جانباختگان شده است، جلوگیری کنیم.

تمهیداتی برای جلوگیری از گسترش بیماری اتخاذ شده، ولی هوشیاری مردم، سیاست های مناسب و افزایش رعایت پروتکل های بهداشتی همچنان از نکات بسیار مهم در مدیریت بیماری کرونا است.

خوزستان وضعیت با ثباتی پیدا کرده بود اما با گسترش نوع جهش یافته در استان، شرایط تغییر کرد.

لزوم لحاظ اقدامات سختگیرانه تر مردم بیشتر رعایت کنند رییس کمیته کشوری اپیدمیولوژی کرونا با اشاره به نزدیکی به نوروز 1400 و احتمال شکل گیری سفرها و دید و بازدیدهای خانوادگی و فامیلی، بیان کرد: آنچه واضح است این است که اقدامات قهری برای کنترل اپیدمی کرونا در مقایسه با کشورهای اروپایی نزدیک به صفر بوده است؛ یعنی اقدامات شدید کنترلی نسبت به برخی کشورهای اروپایی و آسیای شرقی نداشتیم.

به نظر می رسد با توجه به شرایط فعلی بیماری و جهشی که در ویروس رخ داده است لازم باشد دولت اقدامات سختگیرانه تری وضع کند و خود مردم هم بیش از پیش نکات بهداشتی را رعایت کنند.

شرایط فعلی همه گیری بیماری پس از بیش از 100 سال دوباره در کشورها رخ داده است و بشر در حال تجربه شرایطی است که تمام پایه های اصلی جوامع را به لرزه انداخته است و از تمام ابعاد سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، معنوی، روانی، آموزش و.

تحت فشار هستیم.

دچار خوش باوری نشویم وی افزود: شاید خیلی از آسیب های وارده از سوی کرونا ترمیم پذیر باشد، اما جان انسان ها ترمیم پذیر و قابل بازگشت نیست و اثرات بلند مدت فوت افراد برای خانواده ها و جامعه باقی خواهد ماند.

مردم انتظار دارند در ایام نوروز و بهار با گذر از یکسال سخت احساس آرامش کنند؛ اما داغدار شدن یک خانواده به دلیل بی توجهی به پروتکل ها و دید و بازدید نوروزی درست و منطقی نیست.

ما قبول داریم و درک می کنیم که مردم پس از یک سال دست و پنجه نرم کردن با این بیماری خسته هستند، اما به هیچ عنوان نباید دچار خوش باوری شویم زیرا پای جان خود و اطرافیانمان در میان است.

باید به گزینه هایی فکر کنیم که هم بار روانی ناشی از سختگیری ها متعادل شود و هم قرار نباشد قربانی بیشتری بدهیم.

افزایش تست ها و بیماریابی وی در خصوص میزان مراجعه بیماران بستری و سرپایی مبتلا به کرونا در بیمارستان ها، اظهار کرد: طی چند هفته گذشته موارد بیماریابی و اخذ تست ها به شدت افزایش یافته است و با افزایش بیماریابی، موارد کشف نشده را پیدا می کنیم.

زمانی که به شکل فعال بیماریابی می کنیم سهم موارد شدید یا مرگ کمتر می شود؛ زیرا به سراغ افرادی می رویم که هنوز شکایتی از وضعیت جسمی خود ندارند یا شرایط آنقدر سختی را تجربه نمی کنند که برای دریافت خدمات مراجعه کنند.

افزایش تجربیات بالینی و تقویت درمان های سرپایی سوری ادامه داد: با این وصف آمار موارد سرپایی مبتلا به بیماری افزایش می یابد اما نسبت مرگ به موارد سرپایی کاهش می یابد.

حتی در بیمارستان ها هم این نسبت کاهش یافته است که علت آن از آنجایی نشات می گیرد که نسبت به ماه های گذشته یا ابتدای شیوع اپیدمی تجربیات بالینی ما افزایش یافته است و درمان های سرپایی هم تقویت شده اند؛ از این رو کمتر شاهد موارد بستری بسیار شدید منجر به مرگ هستیم؛ البته این به معنای آن نیست که دیگر چنین مواردی نداریم بلکه نسبت آن در مقایسه با ماه های گذشته کاهش یافته است.

هنوز با وضعیت مطلوب کنترل بیماری فاصله داریم احتمال افزایش موارد بیماری در کشور به دلیل ویروس جهش یافته سوری با تاکید بر اینکه هنوز با رسیدن به وضعیت مطلوب کنترل اپیدمی فاصله زیادی داریم، تصریح کرد: به دلیل گسترش گونه جهش یافته کرونا در کشور احتمالا تعداد موارد سرپایی و بستری بازهم افزایش یابند؛ زیرا ویروس جهش یافته قابلیت انتشار بالاتری دارد و همین موضوع سبب افزایش موارد مثبت بیماری می شود.

مشاهده ویروس جهش یافته در 10 تا 15 استان وی ادامه داد: به نظر می رسد در حدود 10 الی 15 استان موارد ویروس جهش یافته انگلیسی مشاهده شده است اما هنوز در برخی از استان ها بروز بیماری به شکل پراکنده یا تک تک بوده است.

نگرانی ما افزایش سرعت گسترش واریانت های جهش یافته ویروس است.

باید در غالب شدن ویروس جهش یافته وقفه بیندازیم تا واکسیناسیون افزایش یابد وی در پاسخ به این سوال که آیا در حال حاضر سوش غالب بیماری در کشور واریانت انگلیسی است یا خیر؟، گفت: هنوز سوش غالب کشور سوش کلاسیک (ووهان) است؛ اما نگرانی از گسترش ویروس جهش یافته بالا است، هنوز به حدی نرسیدیم که گونه غالب بیماری در کشور نوع جهش یافته باشد.

یکی از استراتژی هایی که باید اتخاذ کنیم این است که در غالب شدن ویروس جهش یافته وقفه بیندازیم، هرچه وقفه طولانی تر شده و همزمان افزایش واکسیناسیون را هم داشته باشیم منجر به این می شود که بار ناشی از اپیدمی در کشور کاهش یابد.

رییس تیم واکنش سریع کووید 19 در کشور درباره محتمل بودن بروز خیز چهارم بیماری در کشور، تصریح کرد: اگر فقط موارد ابتلا را درنظر بگیریم ممکن است پیک چهارم با بیماریابی بیشتر رخ دهد؛ اما اگر پیک چهارم را برپایه مرگ و بستری درنظر بگیریم، طبیعتا هنوز به شرایطی نرسیدیم که به زودی شاهد پیک چهارم باشیم.

در برخی استان ها از جمله استان خوزستان شاهد افزایش موارد بستری بودیم ولیکن هنوز این شرایط قابل بسط به کل کشور نیست.

در ویروس جهش یافته بیمار زودتر وارد فاز التهابی می شود اهمیت درمان بهنگام سرپایی در ویروس جهش یافته وی درخصوص درمان ویروس جهش یافته انگلیسی، اظهار کرد: به نظر می رسد در ابتلا به این نوع از ویروس جهش یافته نسبت به واریانت کلاسیک، بیمار زودتر وارد فاز التهابی می شود و از این رو درمان سرپایی اهمیت بسیار زیادی دارد و هرچه درمان به موقع و سریع تر رخ دهد بیمار دیرتر وارد فاز التهابی می شود.

نگرانی از گسترش ویروس انگلیسی در تهران طی روزهای آینده سوری پیرامون وضعیت کرونا در پایتخت، افزود: مواردی از ویروس جهش یافته در پایتخت هم مشاهده شده است.

بیشتر گرایش در افزایش موارد اپیدمی در شرق تهران متمرکز است که چرایی آن می تواند به تراکم جمعیت در این بخش، افزایش تعاملات مردم، بافت جمعیتی متفاوت، میانگین بالاتر مبتلایان به بیماری های زمینه ای و.

برگردد، البته از ابتدا هم تمرکز آلودگی در شرق تهران بیشتر بود.

طبیعتا نگرانی از گسترش موارد جهش یافته در روزهای آینده در تهران هم وجود دارد.

تجمع، مهمانی و خرید غیرضرور کاهش یابد برای ترافیک درونشهری کاری شود وی درخصوص میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح کشور، گفت: متاسفانه میزان رعایت پروتکل ها تا حدی کاهش یافته بود اما با اقدامات چند هفته اخیر وضعیت بهتر شده است اما هنوز با وضعیت مطلوب فاصله داریم.

تجمعات، مهمانی ها، خریدهای غیر ضروری و.

باید کاهش یابد، بعضا شاهد ترافیک هایی هستیم که برای سفرهای درونشهری غیرضروری اتفاق می افتد و باید برای کاهش آنها کاری کنیم.

وی افزود: به جای آنکه مدام بر محدود کردن مردم تمرکز کنیم اگر بتوانیم بیماریابی را در حداکثرترین شرایط قرار دهیم احتمال ابتلای مردم عادی به بیماری کاهش می یابد.

جمعیت مبتلایان، افراد در تماس با بیماران و.

در کل کشور حدود یک میلیون و 100 هزارنفر هستند و این تعداد هستند که در جامعه می چرخند و سایر افراد در ارتباط با آنها به بیماری مبتلا می شوند.

در حال حاضر حدود یک سوم این تعداد شناسایی می شوند و هنوز دو سوم چندان مشخص نیستند، با شناسایی این افراد و ایزوله کردن آنها می توانیم اطمینان داشته باشیم که احتمال ابتلای توده مردم به حداقل برسد و نگرانی ماهم برای پیک های بعدی اپیدمی کاهش یابد.

 
کلید واژه ها: کرونا در خوزستان - خوزستان - بیمار - بیماری - کشور - خبرگزاری - کرونا - روزانه - افزایش - کووید19 - درمان سرپایی - باوری - واکنش - چهارم - وضعیت - درمان - بیماریابی - حمید سوری - دچار - رییس - پایداری - اپیدمی - سرپایی - گزارش - ویروس - اهمیت - گذشته - جنوبی - حمید - آغاز

آخرین اخبار سرویس:
عمل جراحی با قمه! (+عکس)

اطلاع رسانی واکسن کرونا از طریق ارسال پیامک برای سرپرستان خانوار

وزیر بهداشت: موج چهارم کرونا با شدت در حال شیوع است

جان باختگان کرونا در استان اردبیل 2 رقمی شد

درگذشت سهراب سپهری، شاعر و نقاش معاصر ایرانی

آغاز هفته سلامت در روستای منزلاب زاهدان

چگونه در ماه رمضان سیستم ایمنی بدنمان را تقویت کنیم؟

بیم موج پنجم کرونا در آذربایجان شرقی

روزانه 14 تُن پسماند عفونی و کرونایی در تبریز امحا می شود

پرونده پاکبان جان باخته مشهدی به کمیته عوارض واکسیناسیون وزارت بهداشت ارجاع شد

سازمان غذا و دارو: واکسن های وارداتی ثبت و رصد می شوند

آغاز واکسیناسیون مجموعه معاونت درمان آبادان

ساماندهی سبد غذایی حمایتی خانوار های نیازمند و بیماران مبتلا به کرونا

واکسن آسترازنکا برای سنین بالای 30 سال/ پیشنهاد واکسن جایگزین برای سنین پایین تر

بایدها و نبایدهای تغذیه روزه داری از نگاه طب سنتی چیست؟

راهکار طب سنتی برای درمان ریزش مو

وضعیت کرونا در استان تهران و مراکز درمانی پایتخت

استاندار : سه بیمارستان در البرز نیازمند تکمیل هستند

1043 لرستانی به کرونا مبتلا شدند/ فوت 16 نفر

آمارهای کرونایی کرمانشاه همچنان در مدار صعود/ یک سوم تست های روزانه مثبت است

تامین سلامت جامعه در گرو مشارکت مردم و همراهی با نهادهای دولتی است

ابتلای 1043 مورد جدید به کرونا ویروس و 16 فوتی در لرستان

رقص خانم دکتر در اتاق عمل با اعضای بدن بیمارانش

وزیر بهداشت: موج چهارم کرونا با شدت در حال شیوع است

10 هزار سفیر سلامت در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان مشغول خدمت رسانی هستند

تفاوت فاحشی بین واکسن های کرونا وجود ندارد/ 6 هزار نفر در قم واکسنینه شده اند

افزایش تلفات کرونایی در استان اردبیل / 11 نفر جان باختند

سیر صعودی مبتلایان کرونا در تهران

سازمان غذا و دارو: واکسن های وارداتی ثبت و رصد می شوند

وزیر بهداشت: موج چهارم کرونا با شدت در حال شیوع است

استخدام کارشناس بهداشت حرفه ای آقا در پایا پرداز محیط در تهران

9 نوع کربوهیدارت را هیچگاه از رژیم تان حذف نکنید!

استخدام انباردار در خیریه حمایت از بیماران پوستی خاص خانه ای بی در تهران

کارآزمایی بالینی واکسن رازی کووپارس آغاز شد

اطلاع رسانی واکسن کرونا با ارسال پیامک به سرپرست خانوار

تقدیر از حافظان سلامت منطقه 3 تهران

مزایا و معایب لیزر موهای زائد

انواع واکسن های کرونا چه عوارضی دارند؟

25 هزار دوز واکسن کرونا به خوزستان اختصاص یافت

16 نفر به دلیل ابتلا به کرونا در لرستان جان باختند

دانشمندان شکارچی خفاش (+عکس)

نسبت به وضعیت کرج هشدار داد

آیا مشکلات روانی مانع ورزش کردن است؟

آخرین آمار کرونا در اردبیل| بستری 105 بیمار جدید/ 82 بیمار بدحال تحت مراقبت ویژه هستند

جوشکاران فریدونشهر کپسول های اکسیژن خود را به بیمارستان امانت دادند

ساماندهی سبد غذایی حمایتی خانوارهای نیازمند و بیماران مبتلا به کرونا

آژیر قرمز در بجستان/ آمارهای واقعی فراتر از آمارهای ثبت شده، است

25 هزار نفر بیمار کرونایی در قرنطینه خانگی قرار دارند

فیلم| 76 مرگ کرونایی در فروردین/ قرنطینه 5 هزار کهگیلویه و بویراحمدی در خانه

شیوه جدید پذیرش بیماران کرونایی در بیمارستان

فیلم| 76 مرگ کرونایی در فروردین/ قرنطینه 5 هزار کرونایی در خانه

خارج کردن توده 3کیلویی از شکم پسربچه قشمی

937 معتاد در مرکز ترک اعتیاد گچساران درمان شدند

5 ترفند خانگی و کم خرج برای داشتن مژه های پرپشت

تزریق واکسن کشندگی کرونا را کاهش اما میزان سرایت بیماری را تغییر نمی دهد

فرد روزه دار چطور آب بدن را خود را حفظ کند؟

جدیدترین آمار کرونایی استان البرز

سه مرکز غیرمجاز ارایه دهنده خدمات درمانی در شیراز تعطیل شد

نیاز به تمام کروه های خونی در مسجدسلیمان

پیش بینی همه گیری های آینده با بررسی تعامل میان انسان و حیوان

کلینیک درمان سرپایی بیماران کرونایی در بیمارستان شهدای تجریش افتتاح شد

ثبت واکسن های وارداتی کرونا در سامانه تیتک/ شرکت های خصوصی رصد می شوند

سرانه بهداشتی در البرز با سیستان و بلوچستان برابر است

تولید و تزریق انبوه واکسن های ایرانی از تابستان

ابتلای 1464 تن به کرونا در آذربایجان غربی

9 کربوهیدارتی که نباید از رژیم تان حذف نکنید!

خارج کردن توده 3 کیلویی از شکم پسر بچه قشمی

بازدید سخنگوی وزارت بهداشت از روند واکسیناسیون کرونا در بابل

استخدام بازاریاب و ویزیتور تجهیزات پزشکی در شرکت تاپ طب در اصفهان

استخدام حسابدار خانم در یک شرکت فعال در حوزه مواد غذایی در تهران

چاپ زیستی لوزالمعده می تواند به دیابت پایان دهد

آغاز تزریق دوز استنشاقی واکسن رازی کووپارس

طرز تهیه پیتزا شیکاگو؛ آمریکاییِ اصل

طرز تهیه پیتزا شیکاگو؛ آمریکاییِ اصل

ناقلان بی علامت کرونا را بشناسید

این 2 مکمل عمر شما را طولانی می کند

طغیان کرونا در خوزستان/ التماس کادر درمان از مردم

390 کشته بر اثر ابتلا به کرونا در ایتالیا

دندان هایی که با سیلر نانویی مستحکم می شوند/ عمر طولانی مروارید سفید با محصول ایرانی

فیلم// معرفی قوی ترین شربت برای پاکسازی بدن و درمان کبد چرب

واکسن آسترازنکا در سنین بالای 30 سال منعی ندارد/پیشنهاد واکسن جایگزین برای سنین پایین تر

چگونه در ماه مبارک رمضان تغذیه صحیح داشته باشیم؟

عوامل تشدید کننده خطر زوال عقل در میانسالان و سالمندان

کرونا هرساعت جان یک البرزی را گرفت

متخصص عفونی: شیوع کرونا وارد مرحله فامیلی شده است

سندروم زیبای خفته، چه علائمی دارد؟

استاندار تهران: ابتلا به کرونا در پیک چهارم جهشی شده است

در همه گیری کرونا شستن دست در سینک ظرفشویی ممنوع

ثبت واکسن های وارداتی کرونا در سامانه تیتک

ظرفیت سردخانه بیمارستان های تهران تکمیل شد؟

آغاز ثبت نام مرحله سوم آزمایش انسانی واکسن پاستور

معرفی ناقضان دستورالعمل های بهداشتی در روانسر به دستگاه قضایی

200 میلیون واکسن کرونای فیک در جهان/از مسیری که وزارت بهداشت می گوید، واکسن بزنید

عوارض واکسن آسترازنیکا بسیار نادر است

انرژی مثبت را با این 7 کار ساده به خانه تان آورید!!

نحوه اطلاع رسانی نوبت واکسن کرونا به مردم مشخص شد

معرفی مجله سلامت و خانواده

توضیح در رابطه با فوت دو پاکبان در مشهد

پرهیز از دورهمی ها و تجمعات بیشترین سهم در کاهش کرونا

سندروم زیبای خفته، چه علائمی دارد؟

یک چهارم مرگ های روزانه کرونا در خوزستان

یک چهارم مرگ های روزانه کرونا در خوزستان