موضوعات داغ: - حقوق بازنشستگان - تامين اجتماعي - متناسب سازي - تأمين اجتماعي - بازنشستگان تامين اجتماعي - ليگ قهرمانان - همسان سازي حقوق - افزايش حقوق - افزايش حقوق بازنشستگان - همسان سازي حقوق بازنشستگان - ميدان التحرير - دفتر هنرهاي تجسمي - محل كار - كارداني علمي - سيد ايوب موسوي - هاشمي تختي - گلايه شهروندان - فصلنامه مطالعات بين المللي - اشباع - بانوان كارمند - تيم فوتبال گل گهر سيرجان - لباس فرم مدارس - سيسوكو

مطالب مرتبط:
پرداخت بیش از 7 میلیون تومان تسهیلات جهت کشت زراعت چوب/استفاده از پهباد جهت حفاظت منابع طبیعی برای هر شهرستان
برنامه سازی شبکه های استانی درباره حفظ منابع طبیعی
حریق در منابع طبیعی کرمانشاه 33 درصد کاهش یافت
توزیع  یک میلیون اصله نهال در هفته منابع طبیعی در ایلام
تجدید پیمان کارکنان سازمان منابع طبیعی با آرمان های امام راحل
-2 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 12 اسفند 1399 ساعت 22:202021-03-02سياسي

رسانه ها حفاظت از منابع طبیعی را به مطالبه مردمی تبدیل کردند


ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان گفت: رسانه های استان علاوه بر تلاش برای نهادینه کردن حفاظت از منابع طبیعی، حفاظت و حراست از این منابع را به مطالبه مردمی تبدیل کردند.

- " سنندج - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان گفت: رسانه های استان علاوه بر تلاش برای نهادینه کردن حفاظت از منابع طبیعی، حفاظت و حراست از این منابع را به مطالبه مردمی تبدیل کردند.

سعدی نقشبندی روز سه شنبه در بازدید از خبرگزاری ایرنا کردستان اظهار داشت: رسانه ها به مانند پل ارتباطی بین مردم و مسوولان عمل می کنند و دستگاه های مختلف می توانند با اتکا به قدرت رسانه، برخی رفتارهای نادرست مردم در تعامل با منابع طبیعی را تغییر دهند و فرهنگ حفاظت از طبیعت را در جامعه نهادینه کنند.

وی اضافه کرد: هر چند منابع طبیعی از نسل های گذشته به نسل امروزی به ارث رسیده است اما این منابع امانت نسل های آینده هم هست که در اختیار نسل امروزی قرار دارد و بنابراین لازم است همگان برای حفظ و صیانت از این منابع تلاش کننم.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان با اشاره به نقش انجمن های منابع طبیعی نیز گفت: این اعضای این انجمن ها نیز می توانند در نهادینه کردن فرهنگ حفاظت از منابع طبیعی نقش مهمی داشته باشند و به عنوان بازوهای توانمند ادارات منابع طبیعی عمل کنند.

وی یادآور شد: حفاظت و حراست از منابع طبیعی تنها وظیفه یک ارگان خاص نیست و علاوه بر دستگاه های اجرایی، تمام اقشار مختلف مردم نیز باید خود را در این زمینه مسوول بدانند.

زراعت چوب راهکار مقابله با قطع درختان جنگلی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان گفت: در راستای اجرای طرح های جهشی 9*99 در زمینه زراعت چوب، 850 هزار اصله نهال صنوبر در نهالستان گریزه سنندج و ریخلان مریوان تولید شده تا در فصل کاشت بصورت رایگان در بین مجریان و بهره برداران محلی توزیع شود.

نقشبندی با بیان اینکه این طرح در 350 هکتار از زمین های دیواندره و مریوان اجرایی می شود، یادآور شد: بخشی از این طرح در اراضی ملی و در قالب ماده 3 قانون حفاظت و بهره برداری انجام می گیرد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان با بیان اینکه درختکاری در استان تنها به اسفند ماه منتهی نشده است، افزود: بعد از انتخاب محدوده های مستعد برای جنگل کاری و توسعه جنگل، این مهم با مشارکت آبخیزنشینان و جوامع محلی، توسط تشکل های تخصصی منابع طبیعی وآبخیزداری و پیمانکار بخش خصوصی عملیات جنگل کاری و غنی سازی جنگل با بذر و نهال گونه های بومی و سازگار با اقلیم در سطح استان انجام می شود.

نقشبندی تاکید کرد: با توجه ظرفیت قانونی ایجاد شده باستناد به بند ب ماده 29 قانون احکام دائمی برنامه توسعه کشور برای تشکل های تخصصی منابع طبیعی شامل فارغ التحصیلان و بهره برداران محلی شهرستان مجوز لازم صادر و از آنها در عملیات های مرتبط با منابع طبیعی و آبخیزداری استفاده شده است.

وی با بیان اینکه کردستان در این زمینه از استان های پیشروی کشور بوده که این اقدام را برای اولین بار اجرایی کرده است، گفت: این استان دارای 619 حوزه زیر آبخیز است که عملیات بیولوژیکی مرتعداری در زیر حوزه های آبخیز مصوب و مطالعه شده 10 شهرستان اجرا می شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان افزود: در اجرای تکالیف قانونی و سیاست های سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور در راستای طرح زراعت چوب هرساله نسبت به تولید نهال صنوبر و گونه های چوبده دیگر نظیر افرا، زبان گنجشک، اقاقیا و سنجد در نهالستان های تحت مدیریت و توزیع آن در بین متقاضیان واجد شرایط بصورت رایگان اقدام می کند.

نقشبندی با بیان اینکه راهکارهای مختلفی برای جلوگیری از تخریب منابع طبیعی پیشنهاد می شود، تاکید کرد: یکی از موثرترین راهها برای ممانعت از قاچاق چوب و صدمه جبران ناپذیر به طبیعت، ترغیب علاقه مندان به زراعت صنوبر و بهره برداری از آن در صنعت چوب است.

وی افزود: با زراعت چوب می توان از راه قانونی و بدون هرگونه تخلف، درآمدزایی داشت همچنین چوب مورد نیاز بازار را تامین و برای چند نفر هم اشتغالزایی کرد چون در واقع کاشت صنوبر فرصت تازه ای برای تنوع بخشی به درآمد و تولیدات کشاورزی محسوب می شود.

نقشبندی یادآور شد: اگر به موضوع زراعت چوب توجه کافی نشود با کمبود مواد سلولزی در آینده مواجه خواهیم شد لذا برای حفظ اکوسیستم مناطق مختلف درختکاری باید توسعه یابد.

وی با بیان اینکه سرمایه گذاری، استمرار و تلاش در کار و نگاه درست به آینده یکی از ملزومات کشاورزی موفق است، اظهار داشت: برای رسیدن به سود بالا در صنوبر کاری باید سرمایه حداقل 2 سال و حداکثر هشت سال در این کار باقی بماند.

تهیه نقشه کاداستر برای 8 هزار هکتار از عرصه های منابع طبیعی کردستان مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان گفت: طرح تهیه نقشه کاداستر برای عرصه های منابع طبیعی استان از سال 1394 آغاز شده بود و تا سال 1398 در مجموع نقشه سه هزار هکتار تهیه شده بود.

نقشبندی افزود:روند تهیه نقشه کاداستر برای عرصه های منابع طبیعی کردستان طی 2 سال اخیر شدت بیشتری به خود گرفت و در این مدت نقشه برای پنج هزار هکتار دیگر از عرصه ها طبیعی استان تهیه شد وی اضافه کرد: کاداستر منابع طبیعی عبارت است از تهیه نقشه های رقومی دارای مختصات با دقت هندسی استاندارد، که بر اساس دستورالعمل کاداستر سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور از محدوده منابع ملی و اراضی مستثنیات تهیه شده و باید در سامانه شمیم (شبکه ملی یکپارچه ملک) سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تثبیت گردد و برای محدوده های منابع ملی سند تکبرگ با مختصات و حدود و ثغور مشخص صادر شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان گفت: اسناد تک برگ کاداستر شده دارای مختصات مکان مبنا بوده و موقعیت اراضی ملی و جداسازی آن از اراضی مستثنیات اشخاص را با حدود معین و مشخص تفکیک می کند.

وی تاکید کرد: اصولی ترین راهکار جلوگیری از تخریب و تصرف اراضی ملی توسط افراد سودجو و فرصت طلب اخذ اسناد مالکیت اراضی ملی به صورت تک برگ و کاداستر شده است و روند اخذ سند ملی با سرعت در حال انجام است.

نقشبندی گفت: براین اساس اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان کردستان براساس آیین نامه ها و دستوالعمل ها و قوانین مرتبط در پنج محور شناسایی و تشخیص، انتشار آگهی، تعیین تکلیف اراضی اختلافی و قطعیت قانونی، اصلاح و بازنگری و پیگیری صدور و اخذ اسناد مالکیت اقدامات خود را انجام می دهد.

از مساحت 2 میلیون و 937 هزار هکتاری استان کردستان، بیش از 60 درصد آن شامل یک میلیون و 587 هزار هکتار آن را مراتع و جنگل تشکیل می دهد؛ در مجموع 67 هزار خانوار روستایی استان بهره بردار بخش مراتع هستند و بهره برداران کردستانی 6.

5 درصد علوفه کشور را تولید می کنند.


کلید واژه ها: منابع طبیعی - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری - منابع - منابع طبیعی و آبخیزداری - حفاظت از منابع - طبیعی - مطالبه مردمی - مدیرکل منابع طبیعی - رسانه ها - حفاظت - رسانه - کردستان - نهادینه - مردم - مطالبه - آبخیزداری - مردمی - ایرنا - خبرگزاری ایرنا - مدیرکل - سعدی نقشبندی - حراست - استان - تلاش - خبرگزاری - مسوولان - سه شنبه - دستگاه - امروزی - بازدید

آخرین اخبار سرویس:
موسوی: ثبت نام 144 هزار نفر تا پایان روز ششم ثبت نام شوراهای روستا

آیت الله اعرافی: فقدان ابزارهای علمی نوین اولین عامل خروج نخبگان از کشور است

چهار هزار و 614 گلستانی برای انتخابات شوراهای روستا ثبت نام کردند

لایحه دوفوریتی دائمی کردن متناسب سازی حقوق بازنشستگان در راه مجلس

آمار دقیق ثبت نام شوراهای روستا تا پایان روز ششم

هشدار فرماندار تهران درباره وضعیت قرمز کرونا

لباسی که قاتل صاحبانش شد! +عکس

فرزندان قالیباف، صادق خرازی، رییسی و پزشکیان کجا هستند؟

دانشنامه سه جلدی تسبیح کوثر منتشر شد

1369 نفر برای انتخابات شوراهای روستایی استان سمنان ثبت نام کردند

گل دوم پورتو به توندلا توسط مهدی طارمی +فیلم

تکذیب یک ادعای انتخاباتی درباره سیدحسن خمینی

راه اندازی کارخانه تولید اورانیوم فلزی / اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی متوقف می شود

380 مبتلای جدید به کرونا در استان سمنان شناسایی شدند

مردم رعایت نکنند تعداد فوتی های خوزستان بیشتر می شود

ثبت نام داوطلبان ششمین دوره شورای اسلامی روستاها در ارومیه

با طناب شهید آوینی سر از حوزه درآوردم

از حضور قطعی رییسی تا انتقادات گسترده به سخنان اخیر سید حسن خمینی

ارتقای 9 رتبه ای دانشگاه جامع قم

آوینی، فردی دیندار و اهل عمل بود

شرایط ویژه کرونایی مانع برگزاری مراسم ماه رمضان نشود

اخبار کوتاه روز شنبه گلستان

دیدار جمعی از دانشجویان دانشگاه علم و صنعت با دکتر احمدی نژاد

درجات بهشت به مقدار قرائت قرآن است

تاکتیک جدید ایران در مذاکرات برجام

بیش از 826 هزار اثر ارزشمند به کتابخانه آستان قدس اهدا شد

برگزاری آیین شب قدر در خوزستان براساس مصوبات ستاد ملی کرونا خواهد بود

انجام فعالیت های پژوهشی با محوریت شعار سال استمرار یابد

هلال احمر به مردم به عنوان«الخلق عیال الله» نگاه کند

ثبت نام 1743نفر تا روز ششم نام نویسی انتخابات شوراهای روستایی یزد

جدیدترین اخبار انتخابات ریاست جمهوری 1400 شنبه 21 فروردین / زمان انتخابات ریاست جمهوری 1400

ضیافت رمضان، فرصتی ناب در مواسات و همدلی با نیازمندان آسیب دیده از کروناست

آزمون های بین المللی زبان 22 فروردین لغو شد

ببینید | رسوایی مخالفان برجام با پیشرفت صنعت هسته ای

از تأکید بر ولایت پذیری کاندیداها تا لزوم موضع نگرفتن مجلس در انتخابات

مدیر کل سازمان های کارگری و کارفرمایی وزارت کار خبر داد: تجدید انتخابات تشکل های کارگاهی در دو ماه آینده

احمدی نژاد: برای تحقیر ملت، صف درست می کنند

بازتاب گازدهی به سانتریفیوژهای نسل جدید

رزمایش بزرگ زنگ خطر کرونا در 28 نقطه ایلام آغاز شد

احمدی نژاد: برای تحقیر ملت، صف درست می کنند

ارسال لایحه دوفوریتی به مجلس برای دائمی کردن متناسب سازی حقوق بازنشستگان

مدیر حوزه ها: مجلس در این دوره رسالت خطیری بر عهده دارد

آخرین مهلت شرکت در جشنواره «کتاب خوان و رسانه»

دیدار فرمانده و معاونین نیروی انتظامی با نماینده ولی فقیه در خوزستان

فرماندار شمیرانات: نقش رسانه ها در مشارکت انتخاباتی غیرقابل انکار است

عزت الله ضرغامی: باید زیر میز نظام مالیاتی «ممیز محور» زد

اصول مهم برگزاری انتخابات چیست؟

توزیع 500 هزار پرس غذای گرم بین نیازمندان خراسان شمالی در ماه مبارک رمضان

150 هزار بیمار کرونایی قرنطینه خود را شکستند و با آنها برخوردی نشد

انجام فعالیت های پژوهشی با محوریت شعار سال استمرار یابد

مقدمه ورود به ماه رمضان چیست؟

سه هزار و 604 نفر داوطلب انتخابات شوراهای روستایی لرستان شدند

اولین تصاویر از سانتریفیوژ بومی IR-9 +فیلم

نقش رسانه ها در مشارکت انتخاباتی مردم قابل انکار نیست

«جامعیت»، «ارایه برنامه عملیاتی» و «ضمانت اجرایی»، سه اصل مورد نیاز طرح جامع فولاد

نشست شورای توسعه فرهنگ قرآنی خوزستان برگزار شد

آخرین وضعیت حسام نواب صفوی از زبان دکتر هاشمیان

بازدید سرزده رییسی از دادگستری شهرستان بهارستان/پیگیری برای رسیدن یک مادر به فرزندش

اصلاح قانون برای بکارگیری سلاح به نفع محیط بانان/ دولت به فوریت لایحه اصلاحی بفرستد، مجلس تصویب کند

ثبت نام 1743نفر تا روز ششم نام نویسی انتخابات شوراهای روستایی یزد

دولت در خسته ترین، بی رمق ترین و بی انگیزه ترین حالت خود قرار دارد

خوانسار دومین شهر قرمز استان اصفهان/ اجرای طرح آمران سلامت در شهرستان

آخرین وضعیت حسام نواب صفوی از زبان دکتر هاشمیان

مرکز جداسازی ایزوتوپ های پایدار در سایت فردوی قم افتتاح شد

وضعیت نگران کننده بیمارستان ها

انتصاب رییس مرکز مطالعات راهبردی زنان و خانواده

3604 لرستانی داوطلب شرکت در انتخابات شوراهای روستا و عشایر شدند

10 هزار طلبه جهادی در حوزه کرونا به مردم خدمت رسانی می کنند

هلال احمر باید قبل از هر نهادی در حوادث غیرمترقبه حضور داشته باشد/خیرین را با خود همراه کنید

جذب منابع و هدایت آن به سمت تولید دانش بنیان، صادرات محور و تکمیل زنجیره ارزش در صدر همه فعالیت های بانک است

تعامل بسیج اصناف با بهزیستی پردیس

انتقاد رییس کل دادگستری گیلان از روند کند ساخت راه آهن رشت انزلی

تصاویر/ رزمایش کمک مومنانه در آران و بیدگل

هنر سوال کردن؛ چگونه سوال های بهتری بپرسیم؟

اصلاح مفاد قانون بکارگیری سلاح به نفع محیط بانان/ دولت به فوریت لایحه اصلاحی بفرستد، مجلس تصویب کند

مذاکره یک فریب آمریکایی برای محاصره هوشمند ملت ایران است

تبعیت اصناف فیروزکوه از تصمیمات ستاد ملی کرونا

فیلم | واکنش صاحبخانه اهل سنت به حضور مداحل اهل بیت(ع) در منزلش

دانشگاه قم جایگاه 24 دانشگاه های جامع کشور را کسب کرد

3604 لرستانی داوطلب شرکت در انتخابات شوراهای روستا و عشایر شدند

حوزه علمیه قم در عرصه تبلیغ پیشگام سایر حوزه های دیگر بوده است

تازه ترین ترین اقدام برای همسان سازی حقوق بازنشستگان/ ارسال لایحه دوفوریتی به مجلس برای دائمی کردن متناسب سازی حقوق بازنشستگان

حکم رهبر انقلاب درباره روزه گرفتن در زمان شیوع کرونا

دستگاه های دولتی به جای مانع زدایی، برای تولید مانع تراشی می کنند

کلاب هاوس چگونه می تواند الگوی پیام رسان های داخلی باشد؟/ فیلتر این پیام رسان شکست خورده و هزینه زاست| گفتگو با اکبر نصراللهی

آمار ترسناک از مرگ کرونایی در تهران/ هر چند دقیقه یک تهرانی جان خودش را از دست می دهد؟

حکم رهبر انقلاب درباره روزه گرفتن در زمان شیوع کرونا

شرایط ویژه کرونایی مانع برگزاری مراسم ماه رمضان نشود

هنر سلاح برنده برای پاسداری از ارزش های انقلاب اسلامی است

فارغ التحصیلان دانشگاه مذاهب اسلامی باید متمایز باشند

آگاهی بخشی و توجه به رفع موانع تولید رسالت مهم امروز است

ببینید: زاویه ای دیگر از شهادت دو محیط بان!

عراقچی: جز لغو همه تحریم ها و راستی آزمایی راه دیگری وجود ندارد

12 عضو شورای شهر تهران تایید صلاحیت شدند

موافقت دولت با بار مالی طرح دوفوریتی همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری

لزوم رعایت حضور یک سوم از کارمندان در دستگاه های اجرایی

فارغ التحصیلان دانشگاه مذاهب اسلامی باید متمایز باشند

هدف از تاسیس بنیاد مسکن توسط امام راحل، محرومیت زدایی بود

مدرسه علمیه نجمه خاتون(س) برای سال تحصیلی جدید طلبه می پذیرد

اطلاعیه درباره مرحله دوم متناسب سازی حقوق بازنشستگان

رسانه ها حفاظت از منابع طبیعی را به مطالبه مردمی تبدیل کردند

رسانه ها حفاظت از منابع طبیعی را به مطالبه مردمی تبدیل کردند