موضوعات داغ: - ليگ قهرمانان - ليگ قهرمانان آسيا - قهرمانان آسيا - فرهاد مجيدي - بازار سرمايه - تيم فوتبال استقلال - دروازه بان سابق پرسپوليس - سرمايه گذاري - انتخابات رياست جمهوري - فوتبال استقلال - ماسك هاي زيبايي - رييس جمهور برزيل - كارگاه مترو - نارنج قلعه - نمايشگاه فناوري نانو - امتحانات مجازي - مايكل پاتريك لينچ - ادامه برگزاري ليگ برتر - محمد سلماني - عضلات كمر و شكم - نزديك - واحد هاي مشكل دار - اسپارتا پراگ

مطالب مرتبط:
توضیح استاندار خوزستان درباره روند نمونه گیری کرونا و بستری بیماران
توضیح استاندار خوزستان درباره روند نمونه گیری کرونا و بستری بیماران
مسافران مبدا و مقصد خوزستان قبل از پرواز تست کرونا دهند
اجبار تست کرونا برای مسافران پروازهای خوزستان
معاون استاندار قزوین: کرونا همچنان می تازد/ دید و بازدیدهای نوروز مجازی انجام شود
-2 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 10 اسفند 1399 ساعت 23:452021-02-28سياسي

استاندار :کرونا برخی پروژه های عمرانی خوزستان را به تاخیر انداخت


ایرنا- استاندار خوزستان با اشاره به اینکه برخی از پروژه های عمرانی به دلیل محدودیت های ناشی از شیوع بیماری کرونا دچار تاخیر شده اند گفت: - " اهواز- ایرنا- استاندار خوزستان با اشاره به اینکه برخی از پروژه های عمرانی به دلیل محدودیت های ناشی از شیوع بیماری کرونا دچار تاخیر شده اند گفت: پیشنهاد مجاز تلقی کردن این تاخیرات بعد از بررسی های کارشناسی در اختیار معاونت اقتصادی رییس جمهوری قرار می گیرد تا در ستاد ملی مقابله با کرونا بررسی شود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا قاسم سلیمانی دشتکی شامگاه یکشنبه در پنجاه و ششمین نشست شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی خوزستان که در سرسرای استانداری برگزار شد اظهارداشت: بر اساس شرایط عمومی، حوادثی مانند سیل، زلزله، روان آب و .

به عنوان حوادث قهری محسوب می شوند و در این وضعیت تاخیر در اجرای پروژه های عمرانی مجاز محسوب می شود.

وی با بیان اینکه ستاد ملی کرونا تاکنون در خصوص فعالیت پروژه های عمرانی محدودیتی ایجاد نکرده است گفت: با این وجود انجمن شرکت های عمرانی خوزستان اعلام کرده که برخی از تاخیرهای پیش آمده در اجرای پروژه های عمرانی به واسطه محدودیت تردد و شیف بندی صورت گرفته در دستگاه های اجرای واگذارنده کار ایجاد شده است.

نماینده عالی دولت در خوزستان یادآورشد: در صورت مقصر نبودن پیمانکار، دستگاه های اجرایی موظف هستند برابر ماده 46 و 48 شرایط عمومی پیمان تاخیر پیش آمده را مجاز محسوب کنند.

استاندار خوزستان تصریح کرد: همچنین در صورت بروز اختلاف بین کارفرما و پیمانکار، هیات حل اختلاف تشکیل خواهد شد و در این خصوص تعیین تکلیف می شود تا از تحمل خسارت احتمالی به بخش خصوصی جلوگیری شود.

سلیمانی دشتکی از رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خواست تا با همکاری دبیرخانه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی خوزستان حداکثر طی مدت یک هفته نسبت به بررسی کارشناسی درخواست انجمن شرکت های پیمانکاری به منظور چگونگی مجاز محسوب کردن تاخیر در انجام پروژه های عمرانی، اقدام شود.

وی بیان داشت: نتیجه این بررسی ها علاوه بر رعایت قوانین، باید شرایطی فراهم کند که منجر به همکاری با بخش خصوصی و حفظ منافع آنها گردد.

استاندار خوزستان اضافه کرد: تفسیر قوانین باید در راستای حمایت از بخش خصوصی و فعالیت های اقتصادی در استان خوزستان باشد و از این موضوع با جدیت حمایت خواهم کرد.

سلیمانی دشتکی یادآورشد: نتیجه بررسی های کارشناسی که توسط دبیرخانه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان خوزستان از سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، کمیته فنی و کمیته پیمان انجام می شود در قالب یک پیشنهاد کاربردی به منظور مجاز محسوب کردن تاخیر در انجام پروژه های عمرانی به معاونت اقتصادی رییس جمهوری ارائه و در نهایت به ستاد ملی کرونا ارجاع شود.

وی بیان داشت: این پیشنهاد در صورت تصویب اجرایی خواهد شد و در مجاز شدن پروژه ها وحدت رویه ایجاد می گردد تا از این طریق بهره برداری از پروژه های عمرانی نیز تسریع شود.

تاخیر در اجرای بخش قابل توجهی از پروژه های عمرانی خوزستان به دلیل شیوع کرونا دبیر شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان خوزستان در بخش دیگری از این نشست از طرح های عمرانی به عنوان نبض اقتصاد یک جامعه یاد کرد و گفت: به واسطه این طرح ها، سرمایه گذاری دولتی محقق می شود و به همراه سرمایه گذاری های بخش خصوصی، رشد اقتصادی و شاخص های رفاهی ایجاد می گردد.

شهلا عموری ادامه داد: شیوع ویروس کرونا از اوایل اسفندماه سال 98، یکی از بحث های اصلی و جدی کشور بوده که نه تنها سلامت جامعه را تحت تاثیر قرار داده است بلکه به اقتصاد و همچنین بنگاه های تولیدی، خدمات فنی و مهندسی نیز آسیب وارد کرده است.

رییس اتاق بازرگانی اهواز افزود: بروز شرایط کرونایی و ابلاغ بخشنامه های ستاد ملی کرونا که به اعمال محدودیت ها منحر شده است، اجرای پروژه های عمرانی را با تاخیر همراه کرد؛ لذا این شرایط غیر قابل پیش بینی را می توان از مصادیق حوادث قهری (فورس ماژور) قلمداد کرد.

عموری همچنین افزایش نرخ ارز و تاثیرات آن بر قیمت مصالح و مواد اولیه را ازدیگر موانع مهم در پیشرفت فیزیکی پروژه های عمرانی دانست و گفت: پیشنهاد می شود تا واگذارندگان کار که همان دستگاه های اجرایی هستند در قراردادهای خود، شیوع کرونا را به عنوان یکی از موارد قهری (فورس ماژور) تلقی کنند.

مجاز تلقی شدن تاخیر ایام کرونا باعث کاهش هزینه های دولتی می شود رییس انجمن شرکت های عمرانی خوزستان با تاکید بر اینکه مجاز شدن تاخیر در پروژه های عمرانی هم اکنون از سوی برخی از کارفرمایان (دستگاه های اجرایی) به شکل سلیقه ای انجام می شود افزود: کرونا به عامل مهمی در ایجاد این تاخیرها تبدیل شده و برهمین اساس ایجاد یک رویه واحد نسبت به پروژه های دارای تاخیر (همزمان با شیوع این بیماری) ضروری است.

به گفته علی طاهری انتظار انجمن شرکت های عمرانی پذیرش تاخیر ناشی از قصور پیمانکار نیست.

وی با بیان اینکه پذیرش تاخیر پیش آمده در پروژه های عمرانی از بروز خسارات برای بخش خصوصی جلوگیری می کند بیان داشت: این موضوع از افزایش هزینه های تحمیلی به بودجه عمومی کشور و همچنین دستگاه های اجرایی استان نیز پیشگیری خواهد کرد.

رییس انجمن شرکت های عمرانی استان خوزستان خاطرنشان کرد: در راستای بخشنامه های دولت به منظور پیشگیری از ابتلای هرچه بیشتر افراد به کرونا، علاوه بر کاهش ساعت کاری دستگاه های اجرایی، نیروی کار ادارت در مراحل مختلف به یک سوم و دو سوم کاهش یافت و این سیاست ابلاغی ستاد ملی کرونا در کارگاه پروژه های عمرانی نیز اعمال شد که ناگزیر باعث تاخیر در انجام تعهدات پیمانکاران گردید.

طاهری تصریح کرد: بنابراین مجاز شدن و موجه تعبیر شدن تاخیرهای ایحاد شده در اجرا، تاثیر بسزایی در اتمام بخش زیادی از پروژه های استان دارد که در غیر اینصورت احتمال فسخ پیمان ها بر اساس ماده 46 و یا خاتمه بر اساس ماده 48 شرایط عمومی پیمان به وجود خواهد آمد؛ لذا اعمال این شرایط در خصوص پروژه های دچار تاخیر، در آینده بار مالی زیادی را به دستگاه های اجرایی استان وارد خواهد کرد و بخش خصوصی را دچار مشکلات بیشتری خواهد کرد.

ماده 43 شرایط عمومی پیمان، مسائل قهری (فورس ماژور) شامل جنگ ها ، انقلاب ها و اعتصاب های عمومی، شیوع بیماری های واگیردار، زلزله و سیل و طغیان های غیر عادی، آتش سوزی دامنه دار و طوفان را شامل می شود؛ همچنین حوادث مشابه خارج از کنترل 2 طرف پیمان که در منطقه وقوع کار، امکان ادامه پروژه را برای پیمانکار ناممکن می کند از دیگر جنبه های دربرگیرنده این ماده است.


کلید واژه ها: پروژه های عمرانی - شیوع بیماری کرونا - استاندار - استاندار خوزستان - شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی - خوزستان - تاخیر - عمرانی - بیماری کرونا - ستاد ملی مقابله با کرونا - شیوع بیماری - پروژه - کرونا - شورای گفت وگوی دولت - قاسم سلیمانی دشتکی - ایرنا - مقابله با کرونا - محدودیت - بیماری - قاسم سلیمانی - رییس جمهوری - اشاره - حوادث - بررسی - استانداری - بخش خصوصی - دچار - شیوع - کارشناسی - مجاز

آخرین اخبار سرویس:
شهدای مدافع سلامت روی برج آزادی/ تصاویر

خط حزب الله 285 | مثل آینه

بادامچیان: وزرای احمدی نژاد عملکرد دولت دوم او را جبران کنند

ببینید | گربه ای با عجیب ترین خصلت و علاقه دنیا!

سپاه سد مستحکم در برابر نفوذ اندیشه دشمنان به کشور

ائمه جمعه سراسر کشور تأکید کردند: حضور مردم در انتخابات موجب اقتدار سیاسی ایران است

نشان فداکاری به شهید مصطفی صفرزاده مقدم تعلق گرفت

وقوع چند انفجار در ننگرهار افغانستان

امام جمعه شهرکرد: مشکل آب شرب در استان مشهود است

ایجاد حکومتی بر مبنای اسلام، یکی از قدرت های ایران به شمار می‎رود

تیم مذاکره کننده برجام، حفظ منافع ملی را مورد توجه قرار دهند

مطالعه و بهره گیری از ذخایر مفاخر زبان فارسی وظیفه انقلابیست

تشدید مشکلات اقتصادی نتیجه ملموس پیوند سیاست خارجی به انتخابات است/ باید به نیروهای داخلی که در شرایط تحریم درخشیده اند بها داد

پیوندزدن سیاست خارجی به انتخابات باعث بی توجهی به مسائل مهمتر کشور می شود

تیم مذاکره کننده برجام، حفظ منافع ملی را مورد توجه قرار دهند

شکست آمریکا در طول بیش از چهار دهه بیانگر عنایت خداوند به ملت ایران است

مراسم بزرگداشت سعدی شیرازی در بیروت

مردم از خیانت و وعده های توخالی می ترسند

نماینده کردستان در مجلس خبرگان از خدمت رسانی سپاه به مردم قدردانی کرد

میزبانی سویا از جام ملت های اروپا

تصفیه خانه فاضلاب آبادان حداکثر تا تیرماه باید وارد مدار شود

بادامچیان: شورای وحدت تافته جدا بافته نیست

مشکل دیرینه ساکنان رحیم آباد بیرجند برطرف شد

ایجاد حکومتی بر مبنای اسلام ناب، یکی از قدرت های ایران به شمار می‎رود

اسامی مورد بررسی در هیات اجرایی انتخابات شورای شهر شورای وحدت

انتقاد از پیوند زدن سیاست خارجی به انتخابات/ هشدار حضور موذیانه آمریکا در حاشیه نشست وین

توزیع 100 هزار پرس غذای گرم بین نیازمندان

جا زدن دختر نوجوان از مناظره با فائزه هاشمی

تصمیم تازه نتانیاهو برای شکست مذاکرات وین

استاد حوزه علمیه: حضرت خدیجه(س) در خدمت رسول خدا و ناصر اسلام بود

ژنرال مک کنزی: با حزب الله تعامل می کنیم

اطلاعات سپاه یک باند قمار را در مشهد شناسایی و متلاشی کرد

پیشنهاد 8 راهکار برای نجات بازار سرمایه در نامه فعالان بورس به سران قوا

فیلم | یاد معاد در ماه مبارک رمضان

تصاویر/ حال و هوای حرم حضرت فاطمه معصومه(س) در شب وفات حضرت خدیجه (س)

از شایعه تا واقعیت تایید و رد صلاحیت داوطلبان انتخابات میان دوره ای مجلس در گچساران و باشت

مردم از خیانت و وعده های توخالی می ترسند

مراسم سالروز وفات حضرت خدیجه کبری (س)در گناوه مجازی برگزار شد

مشاور احمدی نژاد، اختلاس میلیاردی او را لو داد! +عکس

هیچ امضا و سندی مانع عهدشکنی آمریکایی ها نمی شود

حضور مردم در انتخابات باعث اقتدار نظام جمهوری اسلامی می شود

انتقاد از پیوند زدن سیاست خارجی به انتخابات / هشدار حضور موذیانه آمریکا در حاشیه نشست وین

مشارکت حداکثری در گرو فعال شدن چهره ها و جریان های دارای وجاهت است

مجلس مراحل مذاکره را زیر ذره بین قرار دهد

نقدی کوتاه بر ملاقات کاظم جلالی، سفیر ایران در روسیه با کریستینا

جزییات بیمه داوطلبان دریافت کننده واکسن کوو ایران برکت/ خرید واکسن توسط عده ای افراد پولدار کارآیی ندارد

کدام نهاد ها دستورالعمل های ستاد مقابله با کرونا را رعایت نمی کنند؟

وقوع چند انفجار در ننگرهار افغانستان

ضربه پاسداران گمنام امام زمان به باند بزرگ قمار

نشان فداکاری به شهید مصطفی صفرزاده مقدم تعلق گرفت

از شایعه تا واقعیت تایید و رد صلاحیت داوطلبان انتخابات میان دوره ای مجلس در گچساران و باشت

جزییات طرح تشکیل 2 وزارتخانه جدید در مجلس

اوضاع وخیم کرونا در چهارمحال و بختیاری

وفات ام المؤمنین حضرت خدیجه (س) هیئت کجا برویم؟

تدوین شاخص های عدالت جنسیتی در دولت دوازدهم

ایجاد شعب تخصصی رسیدگی به دعاوی تولید در دادسرا های سمنان

سردار حجازی در دیدار با مستندسازان چه گفت؟ + فیلم

اولویت های سند «راهبردی توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی در نظام سلامت» بررسی شد

پیام مشترک نماینده ولی فقیه در استان و استاندار اردبیل به مناسبت هفته سلامت

روایت سردار حجازی از مبارزات مردم ایران علیه رژیم پهلوی / ماجرای توطئه منافقین برای تصرف انبار سلاح مورچه​ خورت

امام جمعه ابرکوه: انتخابات، مولفه اقتدار ملی و بین المللی است

ورود به عرصه انتخابات بدون برنامه ریزی و کارآمدی خیانت است

رفع ایراد شیوه نامه درج آگهی در مطبوعات دولتی

نمای نزدیک

هوشمندسازی قوه قضاییه ظرفیتی ارزشمند است

آخرین مهلت ثبت نام آزمون ورودی مدارس سمپاد اعلام شد

ورود یکهزار تن ملزومات مقابله با کرونا از طریق فرودگاه امام خمینی (ره)

«بهاره رهنما» عقب نشینی نکرد/ عکس

لزوم پیگیری مطالبات آبی از مسیر صحیح/مردم از رویارویی با یکدیگر پرهیز کنند

رییس جمهور آینده نظام مالیاتی کشور را متحول کند/ مدیریت هزینه های دولت اولین گام اصلاح بودجه

مشارکت حداکثری در انتخابات، قاتلان سردار دل ها را عصبانی تر خواهد کرد

حجت الاسلام فرزانه: وعده پیروزی خدا مهم ترین قدرت جمهوری اسلامی است/ برخی تشکل های سیاسی به نفع آمریکا عمل می کنند

کدام گفتمان در انتخابات 1400 مورد استقبال قرار می گیرد؟

نگذارید عباس نعش برجام را در وین از قبر بیرون بیاورد

دشمن روز به روز در حال ضعیف تر شدن است

مجوز شهرک صنعتی صایین قلعه صادر شد

امام جمعه یزد: انتخابات و برجام نباید به یکدیگر گره بخورند

شرح دعای روز دهم ماه رمضان/روزه جهاد اکبر است

یادمان شهدای خلبان و فرمانده عملیات اچ3 رونمایی شد

درمان رایگان 7 هزار زوج نابارور مناطق روستایی

انتخابات متفاوت 1400/ کدام جریان پیروز میدان است؟

اولینا کریستیلین: ریاست من در یوونتوس؟ نه ممنون

انتخابات و برجام نباید به یکدیگر گره بخورند/ فضای دارالعباده رمضانی شود

آیت الله موحدی کرمانی: تخریب کنندگان حاج حسن آقا خمینی، بینش دینی و سیاسی ندارند

«قیزقلعه» ساوه تا پایان اردیبهشت ماه مرمت و بازسازی می شود

مردم و مسئولان با همبستگی و اتحاد در مسیر انتخابات قدم بردارند

سعدی شیرین سخن؛ از نمایه های اخلاقی تا سویه های هنری اش

شفافیت اصل مهمی که کاندیدا باید به آن توجه کنند

تشکیل کمیته پیگیری و نظارت بر طرح های عمرانی آبادان

نکات مهم روزه داری در همه گیری کرونا

حضرت خدیجه در راه رسالت پیامبر متحمل زحمات و مشقات فراوانی شد

ملاک مذاکره کنندگان ایرانی تنها عمل طرف غربی باشد

خلاصی از سلطه اقتصادی غرب با نگاه به شرق/دلار از معاملات اقتصادی حذف شود

طولانی کردن مذاکرات هسته ای، سیاست طرف امریکایی است

مردم نه از مذاکره بلکه از خیانت و وعده های توخالی می ترسند/سیلی انتقام بر چهره کریه صهیونیست ها، انتقامی کوچک بود

مسؤولان در اتخاذ مواضع انقلابی خجالت نکشند

اسامی مورد بررسی در هیات اجرایی انتخابات شورای شهر شورای وحدت

انتخابات و برجام نباید به یکدیگر گره بخورند/ فضای دارالعباده رمضانی شود

نقش برجسته معماران در خلق آثار فاخر با تکیه بر معماری غنی دیروز

دو شرط محسن هاشمی برای حضور در انتخابات

استاندار :کرونا برخی پروژه های عمرانی خوزستان را به تاخیر انداخت

استاندار :کرونا برخی پروژه های عمرانی خوزستان را به تاخیر انداخت