مطالب مرتبط:
سفر یک روزه وزیر صمت به استان قزوین و افتتاح بیش از 3500 میلیارد تومان پروژه
متروی اصفهان- بهارستان فروردین 1400 به بهره برداری می رسد
جزییات احداث پروژه سالن اجتماعات گلستان شهدا اصفهان
رییس و اعضای هیأت های نظارت بر انتخابات 1400 استان قم انتخاب شدند
آغاز رسمی فعالیت ستاد انتخابات استان یزد برای برگزاری انتخابات 1400
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 10 اسفند 1399 ساعت 20:052021-02-28اقتصادي

افتتاح مترو بهارستان تا پایان فروردین 1400/ وجود 3500 پروژه نیمه تمام در استان اصفهان


رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان گفت: دومین پروژه ای که حداکثر در فروردین به بهره برداری می رسانیم قطار اصفهان -بهارستان است که 195 میلیارد در سفری که رییس سازمان برنامه و بودجه کشور به اصفهان داشت، -  به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس از اصفهان، نعمت اله اکبری ظهر امروز در نشست خبری با موضوع میزان پیشرفت پروژه های توسعه محور دولت تدبیر وامید و چشم انداز توسعه استان در سال 1400 اظهار کرد: تقریباً تمامی طرح های استانی برای سال های آینده آماده است و آمایش به تصویب رسیده و طرح ها و پیش ران های استانی به تفکیک شهرستان، دهستان و مناطق هفت گانه آماده شده و سند آمایش استان در کمیته های تخصصی سازمان برنامه وبودجه کشور به تصویب رسیده است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان تصریح کرد: دولت تدبیر و امید" بر این نکته تأکید دارد که بتواند تا آخر دولت یکسری پروژه ها را به پایان برساند؛ اگرچه در هفته دولت و دهه فجر برخی از آن پروژه هادر بخش خصوصی و شهرداری ها به افتتاح و بهره برداری رسید ولی تعدادی از این پروژه ها زیر بنایی تا خردادماه سال آینده به بهره برداری می رسد.

وی گفت: یکی از طرح هایی که تا پایان دولت در سطح به نتیجه می رسد کنارگذر شرق است که قطعه اول و دوم آن به منظور کم کردن فاصله اصفهان تا تهران حدود 40، افتتاح شده و قطعه ای از آزادراه شمال جنوب کشور است که بخش فراوان آن در اصفهان قرار داردو  قطعه سوم آن به جاده شیراز لاشتر ادامه می یابد و پیمان کار با سرعت در حال پیشرفت است و دولت متعهد شده 200 میلیارد به این پروژه تزریق کند و قطعه سوم آن تا پایان دولت به بهره برداری می رسد.

قطار شهری اصفهان- بهارستان در فروردین به بهره برداری خواهد رسید اکبری در ادامه گفت: دومین پروژه ای که حداکثر در فروردین به بهره برداری می رسانیم قطار اصفهان -بهارستان است که  195 میلیارد در سفری که رییس سازمان برنامه و بودجه کشور به اصفهان داشت،  تامین اعتبار شد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان تصریح کردک یکی از پروژه های اساسی دیگر پروژه آب رسانی به 14 شهرستان در غالب طرح گلاب است که دولت 300 میلیارد تامین اعتبار کرده و عملیات دو پیمان کار به سرعت پیش می رود؛ این پروژه که حدود 9.

3 مترمکعب است یک سوم آن تا خرداد تأمین می شود که تا تابستان در یکسری از مناطق قطعی آب نخواهند داشت و حداقل 1.

3 مترمکعب تا پایان امسال تأمین خواهد شد و تاآخردولت به بهره برداری می رسد؛ این پروژه در حال حاضر 55 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

جاده اصفهان- شهرضا" 6 باند می شود وی در ادامه گفت: یکی دیگر از پروژه های مهم استان اصفهان، 6 باند شدن جاده اصفهان به شهرضا است که به بهره برداری خواهد رسید، که البته در آینده قطعه سوم کنارگذر که به جاده شیراز راه دارد به آزادراه تبدیل می شود و به ایزد خواست می رسد؛ در حال حاضر دو باند به جاده دوطرفه اصفهان شهرضا افزوده می شود و حدود 60 میلیارد برای این کار تأمین شد و امیدواریم تا آخرفروردین به بهره برداری برسد؛ همچنین جاده اصفهان اردستان نیز به بهره برداری رسیده است.

اکبری بیان کرد: پروژه های شهرستان دیگری هم هست که فاضلاب خوانسار، کنارگذر خوانسار، راه های روستایی نایین و اردستان و 4150 هزار واحد مسکن محرومین که 3000 هزار به عهده بنیاد مستضعفان و 1350 هزار واحد به عهده کمیته امداد است، ت اآخردولت تمام آن ها تحویل افراد خواهد شد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان در ادامه افزود: پروژه هایی که تا پایان دولت به بهره برداری می رسد حدود 18 پروژه است، همچنین مجموع اعتبارات که از سفر آقای نوبخت به اصفهان کسب شده 4150 هزار واحد مسکونی هرکدام نزدیک 50 میلیون تسهیلات دارد که بین سازمان برنامه بودجه و کمیته امداد و بنیاد مسکن قرارداد بسته شده و سایر پروژه ها 900 میلیارد تومان تأمین اعتبارشده است.

438 میلیارد، سهم پروژه ها و جهش تولید راداریم که 17 پروژه جهش تولید داریم که تا پایان سال است 10 پروژه بخش خصوصی و تسهیلاتی است و 7 پروژه زیربنایی و زیرساختی است که حمایت مالی انجام می شود که رقم تمام این پروژه ها حدود 438 میلیارد تومان است.

اکبری در ادامه افزود: برخی از این پروژه ها صد درصد به انجام رسیده اند، مثل تکمیل آزمایشگاه پزشکی قانونی یا تکمیل زنجیره تولید طیور شرکت حلال اسپادانا که 55 درصد پیشرفت داشته یا پروژه هایی مثل تکمیل زنجیره تولید یکپارچه گوشت بوقلمون و این پروژه تا اکنون حدود 65 درصد پیشرفت داشته است؛ همچنین کشتارگاه صنعتی نجف آباد تا پایان دولت این پروژه جهش تولید به بهره برداری می رسد و الآن در حدود 70 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان با بیان اینکه برای 5 سال آینده استان پیش بینی های لازم صورت گرفته گفت: استان را به 7 منطقه تقسیم کردیم که مبنای آن مطالعات آمایش است و برای هر منطقه پیش ران ها را فرستاده ایم؛ بسیاری از این پروژه ها ماهیت بخش خصوصی دارند و یکجایی هم باید دولت ورود کند به دلیل اینکه پروژه اقتصادی نیست و یا حاکمیتی است وقتی بحث از اصفهان شهرضا است کل جنوب استان موردبحث است یا مترو اصفهان بهارستان منطقه جنوب را به شدت تحت تأثیر قرارمی دهد.

در سال 1400 دولت تسهیل گر و بخش خصوصی سرمایه گذار است وی اظهار کرد بخش خصوصی در سال 1400 جایگاه ویژه ای دارند؛ برای مثال صنایع بزرگ استان مثل فولاد مبارکه و ذوب آهن و نیروگاه ها و درکل 20 واحد بزرگ وجود دارند که از تمکن مالی قابل ملاحظه ای برخوردارند و برای مثال هابلوجستیک کشاورزی در غرب استان باید در اختیار بخش خصوصی باشد و 90 تقریباً درصد این پروژه ها در دست بخش خصوصی است درواقع دولت می شود تسهیلگر و بخش خصوصی کار سرمایه گذاری و اجرایی را بر عهده می گیرد.

اکبری بیان کرد: برنامه 600 روستا از نزدیک 820 روستای استان اصفهان برنامه رشد اشتغال را دستور کاردارند، آمایش قطعاً یکسری محدودیت هم دارد و اجازه هر فعالیتی را در هرجایی نخواهد داد و یکی از مشکلات ما با افراد این است که اگر فرد تنها سود شخصی داشته باشد و ضرر به استان وارد شود پروژه پذیرفته نخواهد شد، برای مثال پروژه های جدیدی که باعث آلاینده های بیشتر شوند یا آب صنعتی نیاز داشته باشند پذیرفته نخواهند شد زیرا در استان با خشک سالی موجه هستیم و سال هاست که مشکل آلودگی هوا راداریم؛ برای مثال منطقه غرب استان باید قطب گیاهان دارویی و طبیعی شود و آن را" درگیر صنعت نمی کنیم و هرگز اجازه فعالیت های صنعتی در این مکان را نخواهیم داد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان اظهار کرد: درباره با حذف دفترچه های بیمه شنبه جلسه داریم که ببینیم موانع این قضیه در استان چیست و باید رصد کنیم و این موانع را تسهیل کنیم، با حذف دفترچه کارایی درمان هم بالاتر می رود و بیماران راحت تر درمان می شوند و پزشک به راحتی مشاهده می کند که بیمار چه مراحلی را طی کرده و باید چه کارهایی در روند درمان انجام گیرد؛ همچنین در بودجه 1400 استان اصفهان مجوز یک بیمارستانی مثل فارابی را گرفته که 600 تخت خوابی است.

سلامت کارکنان دولت برای ما اهمیت دارد وی افزود: یکی از کارهای دیگری که با معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در حال انجام است بحث سلامت کارکنان دولت بود چرا که بسیاری از این کارکنان پرونده سلامت ندارند، از دستگاه ها خواسته شده تا این مسأله حل شود تا با نبودن کارمندان حق ارباب رجوع ضایع نشود، این مسأله را قصد داریم جزء ویژگی های جشنواره شهید رجایی هم آورده شود که اگر دستگاهی برای کارمندانش پرورنده سلامت ندارد این امتیاز را کسب نکند.

اکبری گفت: یکی از عدم موفقیت های ما در حوزه طرح انتقال آب" بهشت آباد بوده است متأسفانه علی رغم اینکه باید این طرح را برای بهشت آباد و سد کوهرنگ محقق می کردیم ولی در برنامه ششم توسعه محقق نشد اما آب رسانی در 14 شهرستان حداقل یک سوم آن تا پایان دولت انجام می گیرد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان بیان کرد: در کل کشور 75 هزار طرح نیمه تمام داریم و در استان اصفهان 3500 طرح نیمه تمام داریم که میزان بودجه آن ها و نوع بزرگی پروژه ها متفاوت است؛ همچنین برای زاینده رود طرح ساماندهی راداریم که دو قسمت دارد یک قسمت شهرستان تا ورزنه و قسمت دوم غربی است که ساماندهی آن زیر نظر آب منطقه ای است.

وی تصریح کرد: یکی از نکات اصلی آن آزادسازی حریم است که توسط هم بخش خصوصی و هم دولتی اشغال شده و برداشت های غیرمجاز که از رودخانه انجام می گیرد که با همکاری صنف منطقه غرب و شرق ساماندهی در حال انجام است، ساماندهی در اولویت تصمیمات استان است و با انجام آن می توانیم آبی که به رودخانه آزاد می رود را به سلامت به دست کشاورز برسانیم.

اکبری در ادامه گفت: این ساماندهی از محل کارگروه سازگاری باکم آبی انجام می شود و ظرف دو سال آینده باید انجام گیرد چون همیاری کشاورزان منطقه غرب هست کار دارد خوب پیش می رود و یکجاهایی به موانعی خورده ایم که باید برطرف شود یعنی برخی از این دستگاه ها ویلاهایی در این منطقه دارند که سند هم دارند و باید بررسی شوند.

وی درباره رتبه کشور ما در فضای کسب و کار گفت: در بین کشورها رتبه 118 راداریم، در فضای کسب وکار ده شاخص داریم که از شروع تا انحلال رادربرمی گیرد و میانگین رتبه ما در این شاخص ها 118 هست و استان اصفهان در بین استان ها رتبه خوبی" ندارد همچنین نزدیک 62 درصد جمعیت استان در 5 درصد آن زندگی می کنند.

انتهای پیام/63086/ج30/
کلید واژه ها: رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی - سازمان مدیریت و برنامه ریزی - اصفهان - استان - استان اصفهان - رییس سازمان مدیریت - رییس سازمان - رییس سازمان برنامه و بودجه کشور - سازمان برنامه - سازمان مدیریت - برنامه - سازمان - سازمان برنامه و بودجه کشور - برنامه ریزی - سازمان برنامه و بودجه - دولت تدبیر - بهارستان - پروژه - پروژه نیمه تمام - فروردین - چشم انداز توسعه - خبرگزاری فارس - رییس - استانی - مدیریت - طرح ها - توسعه استان - بهره برداری - توسعه - تصویب

آخرین اخبار سرویس:
بانک های خصوصی درصورت عدم حمایت از تولید به دادستانی معرفی می شوند

هشدار رییس اتحادیه به گرانفروشان تخم مرغ در بازار همدان

بازگشایی بازار های کیش ، محدود و با رعایت دستورالعملهای بهداشتی

قاچاق ساماندهی شده دام سبک از کشور

خیابان جمهوری صاحب اتوبوس برقی می شود / ورود 50 دستگاه اتوبوس برقی به ناوگان حمل و نقل شهری تا پایان سال

خبر مهم برای جاماندگان «یارانه رمضان»

مهمترین عناوین روزنامه های پاکستان

کارگر ساده برای هایپر

منشی جهت سالن زیبایی

استخدام نیروی خدماتی نظافتی آبدارچی

به یک خانم جهت انبار گردانی محصولات نیازمندیم.

خیاط ماهر،وردست،گرافیست

پیک موتوری نیمه وقت

سی ان سی کار فوق ماهر خدماتی ام دی اف

استخدامی فرش محتشم جهت تکمیل کادر واحد لجستیک

درامد باگوشی بدون نیازبه سرمایه ووقت

استخدام همکار خانم

استخدام حسابدار خانم یا آقا

استخدام 2 نفر کارگر ساده روزمزد خانم

مشارکت در گلخانه تزیینی

نیازمند شاگرد برای مغازه میوه فروشی

بورس در هفته ای که گذشت/ تزریق 24 هزار میلیارد تومانی هم تاثیری روی بازار نداشت

قیمت طلا و سکه جمعه 27 فروردین/ سکه 10 میلیون و 590 هزار تومان شد

عملیات اجرایی بزرگترین طرح شبکه های توزیع برق ورامین آغاز شد

صرفه جویی 114 میلیون مترمکعب آب در خراسان جنوبی

باید فعالیت های عمرانی در هرمزگان با برنامه ریزی دقیق پیگیری شود

خشکسالی؛ بیخِ گوش کشاورزان

فرماندار سبزوار: تکمیل راه آهن یکی از مطالبات جدی مردم منطقه است

دولت یا بانک مرکزی؛ بزرگ ترین بدهکار کیست؟

ممنوعیت تغییر کاربری بدون مجوزدر اراضی کشاورزی

پرداخت باقیمانده سود سهام عدالت تا چند روز آینده

نقش توان ایرانی در افزایش تولید فولاد شادگان +فیلم

خبر مهم برای دارندگان سهام عدالت/ باقیمانده سود در راه است

آخرین وضعیت قیمت و واردات روغن

باقیمانده سود سهام عدالت تا چند روز آینده پرداخت می شود

تصویب هرچه سریعتر حق مسکن کارگران در هیات دولت

باقیمانده سود سهام عدالت چه زمانی پرداخت می شود؟

هزینه های عجیب انتقال سند خودرو های داخلی تا 19 میلیون تومان

اپل دیگر آیفون مینی نمی سازد

کباب تابه ای با گوشت خوشمزه

جزییات بسته جدید سیاست ارزی بانک مرکزی

آسیای مرکزی و اروپا در جمع خریداران پوشاک ایرانی

قیمت سکه در 27 فروردین به 10 میلیون و 590 هزار تومان شد

جزییاتی درباره زمان پرداخت باقیمانده سود سهام عدالت

بیکاری گسترده کنار معدن مس «خونگاه»/ بی توجهی مسئولان مشهود است

زمین 9000 متقاضی طرح ملی مسکن تامین نشد/ تحویل واحدها با قیمت تمام شده به مردم

وعده واریز باقیمانده سود سهام عدالت تا چند روز آینده

سقوط نفت به 40 دلار تا 10 سال آینده

افتتاح طرح اقدام ملی بنیاد مسکن تا پایان سال 1400

آخرین خبر از پرداخت باقیمانده سود سهام عدالت/ انجام زیرساخت کارت اعتباری سهام

تفاوت های موج چهارم کرونا با موج های پیشین

نگه داشتن خانه های خالی، دیگر صرفه اقتصادی ندارد

رونمایی از خودروی برقی مرسدس بنز + قیمت

فناوری ساخت تجهیزات تولید کود شیمیایی بومی شد

سخنگوی کمیسیون عمران: مجلس با تسهیلات بانکی کاهش 15درصدی بودجه عمرانی را رفع می کند

رشد دو برابری فوتی های ناشی از کرونا در خراسان جنوبی طی یک ماه

گشایش های خوب واکسن کرونا در اردیبهشت اتفاق خواهد افتاد/ وضعیت 63 شهر از شاخص شهر های قرمز بالاتر است

بازدید سرپرست سازمان از روند پیشرفت عملیات اجرایی راه آهن رشت به منطقه آزاد انزلی

دومین افزایش هفتگی در انتظار طلای جهانی

پرداخت باقیمانده سود سهام عدالت تا چند روز آینده

مراکز دفع پسماند شهرهای استان تجمیع می شود

حذف کاغذبازی اداری با صدور الکترونیکی 600 هزار مجوز کسب و کار

نگاهی به اولین هتل طلایی جهان در ویتنام

این اشتباهات ماسک زدن را بی اثر می کند

بیمارستان یا درمانگاه بزرگ در شبانکاره!/ اینجا داروخانه شبانه روزی ندارد

روزه داران بوشهری به پویش نذر خون بپیوندند

وزیر بهداشت: هیچ جای دنیا واکسن را به حراج نگذاشتند/ کار واکسن ایرانی بر روی غلتک افتاده است

قالیباف خبر داد دستیابی ایران به محصول اورانیوم با غنای 60 درصد

جرایم ثبت نکردن اطلاعات در سامانه املاک چیست؟

تصمیم عجیب مارک زاکربرگ: عرضه نسخه اینستاگرام ویژه کودکان زیر 13 سال!

نگاهی به اولین هتل طلایی جهان در ویتنام

فناوری ساخت تجهیزات تولید کود شیمیایی بومی شد

وزیر بهداشت: هیچ کجای دنیا واکسن را به حراج نگذاشتند

هیچ جای دنیا واکسن را به حراج نگذاشتند/ کار واکسن ایرانی بر روی غلتک افتاده است

جوجه یک روزه کمیاب و گران شد

پاکستان واکسن تک دوز کرونا تولید می کند

مروری بر مهم ترین اخبار بازار سرمایه در هفته گذشته

ساخت یک مزرعه هوشمند و خودکفای مینیاتوری

هیچ کجای دنیا واکسن را به حراج نگذاشتند| آخرین آمارهای خرید و واردات واکسن کرونا

سقوط قیمت نفت تا 10 سال آینده به 40 دلار

به دلیل گرانی مردم توان خرید مرغ قطعه بندی ندارند

سقوط قیمت نفت تا 10 سال آینده به 40 دلار

اسلامی: برخی شهرداری ها در اجرای طرح ملی مسکن کارشکنی می کند

هیچ کجای دنیا واکسن را به حراج نگذاشتند/ آخرین آمارهای خرید و واردات واکسن کرونا

کانون پرورش از نظر تولید کتاب و محصولات فرهنگی یکی از بهترین سال ها را تجربه کرد

برخورد پلیس راه تهران با سد معبر کنندگان

تولید قرص شعله پوش باتری های خودرو در کشور

بزودی پنجاه درصد باقیمانده سود سهام عدالت می شود

براساس آمار جدید صندوق بین المللی پول رتبه اقتصادی ایران 23 است

راندمان نیروگاه های حرارتی تا پایان سال به 40 درصد افزایش می یابد

اعمال تخفیف 10 درصدی برای ایفای تعهدات ارزی صادرکنندگان

پرداخت 167 هزار میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید

تصویب بسته سیاستی برگشت ارز صادراتی سالهای 1400-1397

لزوم بهره گیری از حجم 1200 میلیارد دلاری تجارت کشورهای همسایه

افتتاح رسمی بزرگترین طرح استحصال اتان از سوی ستاد اجرایی فرمان امام

با همکاری دستگاه های مختلف، کارآیی سامانه املاک بیشتر می شود

انقلاب سبز در فرانسه

کمیسیون جهش تولید مجلس تامین مالی تولید را دنبال می کند

هیچ کجای دنیا واکسن را به حراج نگذاشتند/ آخرین آمارهای خرید و واردات واکسن کرونا

آغاز غنی سازی 60 درصدی اورانیوم

افتتاح مترو بهارستان تا پایان فروردین 1400/ وجود 3500 پروژه نیمه تمام در استان اصفهان

افتتاح مترو بهارستان تا پایان فروردین 1400/ وجود 3500 پروژه نیمه تمام در استان اصفهان