مطالب مرتبط:
شیرینی و شکلات ایران به کدام کشورها صادر می شود؟ 
صادرات شیرینی و شکلات ایرانی به اروپا/ تولیدکنندگان بزرگ زنجیره های خود را تکمیل و قیمت را کاهش داده اند
گفتگوی مقامات اسراییل و روسیه پیرامون برنامه هسته ای ایران
رویکرد همایش ملی ایران، جغرافیای مهربانی ترویج گفتمان جهادی است
غنی سازی اورانیوم در ایران بومی شده است
-37 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 8 اسفند 1399 ساعت 18:102021-02-26اقتصادي

شیرینی و شکلات ایران به کدام کشورها صادر می شود؟


قائم مقام دبیرکل خانه صنعت ایران گفت: تولید کنندگان بزرگ شیرینی و شکلات زنجیره های خود را تکمیل کرده اند به طوری که اکنون با ایجاد دامداری شیر و کارخانه دیگر آرد مورد نیاز خود را تولید می کنند تا قیمت تمام شده آنها کاهش یابد.

- جی پلاس؛" آرمان خالقی درباره اهمیت و توسعه صنایع شیرینی و شکلات اظهار داشت: ظرفیت و کشش مصرف شیرینی و شکلات در کشور معلوم و از طرفی متاسفانه قدرت خرید مردم کاهش یافته است بنابراین جنب و جوش شرکت های بزرگ این صنعت حضور در بازارهای صادراتی است.

تسنیم نوشت: وی افزود: شرایط بازارهای جهانی نیز طوری شده که اگر تولید کننده ای از رقابت باز بماند و خطوط جدید خود را توسعه ندهند از رقابت و بازار باز می ماند و در واقع رقابتی که میان تولید کنندگان وجود دارد، رقابت برای حیات است.

قائم مقام دبیرکل خانه صنعت ایران ادامه داد: تولیدکنندگانی که کیفیت و قیمت رقابتی و قابلیت صادرات دارند، در شرایط تشدید تحریم اگر نتوانند محصولات خود را صادر کنند برای ادامه کار، محصولات آنها به بازار داخلی سرازیر می شود که این امر منجر به آسیب دیدن شرکت های کوچک و متوسط خواهد شد.

خالقی ادامه داد: البته این شرایط برای دیگر تولیدات هم صدق می کند به طوری که اگر میوه را هم نتوان صادر کرد و عرضه آن در داخل افزایش یابد، قیمت ها در بازار داخلی کاهش خواهد یافت و باغداران ضرر می کنند.

قائم مقام دبیرکل خانه صنعت ایران با بیان اینکه بزرگان صنعت شیرینی و شکلات بیشترین تلاش خود را در بازار های صادراتی انجام می دهند و برای حفظ توان خود باید سرمایه گذاری های جدید داشته باشند، گفت: شرکت های بزرگ صنعت شیرینی و شکلات بر روی زنجیره های تولید صنعت خود در حال فعالیت هستند و برای ارتقا کیفیت و کاهش قیمت تمام شده حتی کارخانه آرد دارند و یا با ایجاد دامداری خود شیرخام تولید می کنند.

خالقی در ارتباط با مزیت های صادرات محصولات صنایع غذیی ایران اظهار داشت: قیمت تمام شده مواد غذایی ایران تا حد زیادی در مقایسه با دیگر کشور های جهان رقابتی است زیرا نیروی کار و انرژی ارزان تری در مقایسه با دیگر کشور ها دارد.

وی اظهار داشت: برخی از مواد اولیه مورد استفاده در صنایع غذایی و شیرینی شکلات ما در داخل با قیمت های ارزان تری تامین میشود اما برخی از مواد اولیه تولید را از دیگر کشور ها و با قیمت های جهانی تامین می کنیم.

قائم مقام دبیرکل خانه صنعت ایران با بیان اینکه ظرفیت و برند های خوب با تکنولوژی بالا و ماشین آلات پیشرفته ای در صنعت غذایی ایران وجود دارد گفت: این شرایط باعث شده که صنایع غذایی ما بتوانند حضور خوبی در نقاط مختلف جهان داشته باشند.

وی اظهار داشت: محصولات صنایع غذایی ایران در درجه اول کشورهای همسایه از جمله عراق، افغانستان و برخی از کشورهای حاشیه خلیج فارس را پوشش می دهد و برخی از شرکت ها به کشور هایی مانند قزاقستان، روسیه، جنوب شرق آسیا و آفریقا صادرات دارند.

صادرات محصولات ایران به مهد شیرینی و شکلات دنیا خالقی با بیان اینکه اروپا خود مهد شیرینی و شکلات است و برند های معروفی دارد اما با این وجود محصولات ما به این کشور ها نیز صادر می شود گفت: برخی از شرکت های ما حتی به کشور های اروپایی صادرات دارند و برخی از تولیدات شیرینی و شکلات و پودر و کره کاکائو را به این کشور ها صادر می شود.

وی افزود: ایران با کشورهای اروپایی رقابت تنگاتنگی در صادرات شیرینی و شکلات دارد و با وجود اینکه کیفیتی برابر با شرکت های اروپایی دارد به دلیل قیمت پایین تر توانسته ایم، حضور خوبی در بازار های صادراتی داشته باشیم و مزیت صادراتی داریم و اروپایی ها نیز روی برند خود مانور می دهند.

قائم مقام دبیرکل خانه صنعت ایران با بیان اینکه ترکیه رقیب جدی برای صنعت شیرینی و شکلات ایران به حساب می آید ادامه داد: در کشور های همسایه و در بازار های دور تر مانند آفریقا رقابت سنگینی داریم.

وی در پاسخ به اینکه اگر ارز دولتی(باقی مانده) کالاهای اساسی برداشته شود، صنعت شیرینی و شکلات ایران چقدر می تواند بازار های صادراتی و مزیت قیمتی خود را حفظ کند اظهار داشت: در این صورت شرایط صادرات شیرینی و شکلات سخت تر خواهد شد و در این شرایط تولید کنندگان باید روی مزیت های رقابتی،مدیریت، کاهش هزینه های غیر تولید و کسب و کاری بیشتر کار کنند.

خالقی گفت: دولت باید مشکلات بروکراسی و هزینه های دور زدن تحریم را حل کند تا تولید کنندگان ایران بتوانند حتی در قیمت تمام شده برابر با دیگر تولید کنندگان دنیا، رقابت داشته باشد؛ این موارد را باید دولت رفع کند؛ ناکارمدی دولت در این ارتباط دامان تولید کنندگان را نیز می گیرد.

تحریم برداشته شود به کشور های متعدد جدیدی صادرات خواهیم داشت وی اظهار داشت: اگر تحریم ها برداشته شود، هزینه های تولید مواد غذایی از جمله شیرینی و شکلات کاهش می یابد زیرا هزینه های حمل و نقل و جابه جایی پول کاهش می یابد و از طرفی می توانیم به کشور های زیادی کالا صادر کنیم که اکنون به خاطر تحریم از آنها محروم شده ایم.

وی افزود: با وجود تقاضا از چین و آسیای جنوب شرق مانند اندونزی و خاور میانه از صادرات به آنها صرف نظر کرده ایم چون پول صادرت حاصل از این کشور ها را نمی توان به کشورمان انتقال داد.

اجازه صادرات شیرینی و شکلات بی کیفیت ندهیم قائم مقام دبیرکل خانه صنعت ایران با بیان اینکه باید برنامه ریزی و نظارتی بر روی محصولات صادراتی در بخش شیرینی و شکلات وجود داشته باشد ادامه داد: اگر محصول بی کیفیتی به اسم ایران صادر شود نام و برند ما را در کشور های مقصد صادرات تخریب میشود.

وی افزود: برخی محصولاتی با قیمت و کیفیت پایین تری به مقاصد دیگر صادر کنندگان صادر می کنند که این امر منجر به از دست رفتن اعتبار برند های ایرانی و تخریب بازار های صادراتی می شود.

خالقی گفت: برای حل و فصل این مشکل در صادرات شیرینی و شکلات، بهتر است برند های مشترک و با کیفیت مشخص اجازه صادرات داشته باشند .

خالقی گفت: دولت باید شرکت های مختلف را با هم هماهنگ کند تا محصولات صادراتی ما با استاندارد مشخص بتوانند صادرات مستمری به بازار های هدف داشته باشند.

وی با بیان اینکه باید برنامه برنامه ریزی مشخصی برای تامین مواد اولیه صنایع شیرینی و شکلات در کشور وجود داشته باشد و در صورتی هم که مواد اولیه وارداتی است، ارز مورد نیاز آن باید به موقع تامین شود اظهار داشت: به طور مثال قیمت شکر در ماه های اخیر در دنیا به شدت افزایش یافته زیرا این محصول برای تولید الکل نیز مصرف می شود که با افزایش تولید و مصرف مواجه است.

بنابراین گزارش صادرات شیرینی و شکلات در سال گذشته حدود 550 میلیون دلار بوده که نسبت به صادرات 800 میلیون دلاری این محصولات در سال 1397 حدود 30 درصد کاهش داشته است.

انجمن شیرینی و شکلات ظرفیت صادرات ایران در این زمینه فقط در کشورهای منطقه از جمله عراق، افغانستان و کشورهای حاشیه خلیج فارس را سالانه 1.

5 میلیارد دلار اعلام کرده است.


کلید واژه ها: شیرینی و شکلات - تولید - تولید کنندگان - رقابت - شیرینی - شکلات - خانه صنعت - قائم مقام - بازار - ایران - بازارهای جهانی - قدرت خرید مردم - دبیرکل - قیمت تمام شده - صنعت - خانه - تولید کننده - آرمان خالقی - توسعه - بازار باز - قدرت خرید - صادر - کشور - قیمت - کاهش - مقام - بزرگ - کارخانه - دامداری - زنجیره

آخرین اخبار سرویس:
زنجیره کرونا با واکسینه شدن 70درصد مردم قطع می شود ­

نحوه استفاده از موس مو برای حالت دادن به موها

ضرورت بازنگری در قوانین

کارگر جهت بسته بندی سبد و جعبه میوه در بازار روز

به یک جوان فعال برای کار در املاک نیازمندیم

آموزش تخصصی و فوق حرفه ای کولر اسپیلت و پنجره ای

استخدام با حقوق و مزایای

به یک نفر منشی با ظاهر اراسته فن بیان نیاز است

پیش بینی افزایش دوباره قیمت مرغ با کمیاب شدن جوجه

تلاش اعضای شانگهای برای تبادل مالی بر مبنای پول ملی

نیروی کار زبر و زرنگ

قالیباف فرش سالاری

جذب فروشنده برای شیف عصر

اکستنشن کار مژه

استخدام مشاور در املاک بزرگ فاز 8

نیاز به سرمایه گذار سرمایه گذاری *ملک *خودرو*

کارپاره وقت در خانه

نیازمند بازاریاب آقا و خانم

کرمانشاه در وضعیت قرمز

آخرین وضعیت ساخت قطعه 2 آزادراه تهران- شمال

نگهداری گیاه آناناسی یا گازمانیا

سیاستی که می تواند مسکن را از رکود بیرون بیاورد

مزارع کلزا - مازندران

کارشناس فروش /مدیریت و نمایندگی

استخدام فروشنده

نیاز به سرمایه گذار

به چند اکیپ مجرب و بیکار نیازمندیم

کارگر مرغ پاک کن

کارشناس تولید محتوا خانم

سرمایه گذاری

حسابدار اشنای با نرم افزار سپیدار

کارگر کارواش(ماهر و نیمه ماهر)

کار در فروشگاه سوپرمارکت

جذب مشاور حرفه ای و مبتدی

همکار خانوم برای بسته بندی

ضرب شست هسته ای ایران /هشدار رییس دستگاه قضا به بانک ها

کاهش رشد جمعیت انگلیس

پیش بینی میانگین بارش های نرمال طی 2 ماه آینده در مازندران

اجرای کناف متفاوت از بقیه.

حسابدار و فروشنده خانم

به کارگیری نیروی نیمه ماهر و ماهر برقکار

استخدام سرایدار و نظافتچی با جای خواب

استخدام مهندس معمار

استخدام رستوران های زنجیره ای پرپروک

سیاستی که می تواند مسکن را از رکود بیرون بیاورد

سرکوب صادرات مواد معدنی

ارز دیجیتال چند؟ (جدول کامل قیمت ها)

درخواست 35 گروه از فیس بوک برای لغو اینستاگرام کودکان

استخدام خانم جوان فن بیان

استخدام آقا نگهبان بازنشسته

به چند نفر کارگر مجهت کار در کارواش نیازمندیم

نیاز به تدوینگر و افترافکت و تصویربردار

استخدام منشی خانم و آقا

کارگرساده برای کاردرکارخانه تولیدی+حقوق بالاو بیمه

تکلیف سرمایه غیرمستقیم های سهام عدالت چه می شود؟

بورس اول شد، مسکن دوم

همکاری در دفتر املاک

فروشنده خانم با ظاهری وآراسته

شراکت / مغازه از شما کار از ما / شریک/ شراکت مغازه

زیگزال دوز و وسط کار

فروشنده با پرستیژ بالا

پیک موتوری الوقلیون

روز جهانی صدا/ صدا کن مرا صدای تو خوب است...

راننده وانت پیکان جهت کار در باربری حمل اثاث منزل

مغازه ودفتر اداری انبارهای جنس ازما مدیریت ازشما

نیاز به سرمایه گذار با تمام امکانات

تجارت الکترونیک در منزل

همکار خانم اشنا به زبان انگلیسی

ثبت سفارش 240 میلیون دُز واکسن کرونا

بورس های جهانی صعودی ماندند

لزوم بازنگری در قیمت خرید تضمینی گندم

مذاکره برای خرید 60میلیون دوز واکسن اسپوتنیک

هفته آینده هفته سخت تری را پیش رو داریم/ از استانداردهای قرمز در بسیاری از کشورها عبور کرده ایم

کارگر ساده با درآمد با جای خواب

فروشنده در روسری فروشی

فروشنده نیمه وقت بوتیک زنانه

تعمیرکار انواع پاور ماینر

نقشه کش با نرم افزار سالید ورک

99؛ سال جهش فناوری در صنعت پتروشیمی

سرمایه طرح پالایشگاه پارسیان سپهر یکساله بازمی گردد

قیمت سبد نفتی اوپک از 63 دلار گذشت

قیمت سبد نفتی اوپک وارد کانال 65 دلار شد

گزیده های نفتی هفته

بورس های جهانی صعودی ماندند

فروش و مدیریت پروژه های اخذ شده (خانم یا آقا)

جذب نیروی کار خانم و آقا

وردپرس کار و طراح سایت خانم

استخدام خانم متاهل جهت آشپزی و نظافت و امور منزل

نیاز به سرمایه گذار کلان

واگذاری فروشگاه اینترنتی

بورس اول شد، مسکن دوم

اقتصاد چین بیش از 18 درصد رشد کرد!

اقتصاد چین بیش از 18 درصد رشد کرد!

تکلیف سرمایه غیرمستقیم های سهام عدالت چه می شود؟

شرکت های سهام عدالت به عنوان بال های توسعه اقتصادی استان ها عمل کنند

هزینه رهن و اجاره آپارتمان در چیتگر

چگونه از فیشینگ جلوگیری کنیم؟

استخدام آشپز پیتزا زن

استخدام کارشناس فروش

نمایندگی رسمی شرکت نانو آبادگران

شیرینی و شکلات ایران به کدام کشورها صادر می شود؟

شیرینی و شکلات ایران به کدام کشورها صادر می شود؟