مطالب مرتبط:
روسیه قیمت واکسن کرونای خود را در داخل به شدت کاهش داد/از کرونا در اروپا چه خبر؟
ظریف خطاب به آمریکا و اروپا: علت کاهش تعهدات برجامی ایران را برطرف کنید
ظریف به آمریکا و اروپا: علت کاهش تعهدات برجامی ایران را برطرف کنید
پیروزی و صعود دیناموزاگرب به دور بعدی اروپا در غیاب لژیونر ایرانی
احتمال کاهش قیمت دلار با آزادسازی منابع ارزی
-36 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 8 اسفند 1399 ساعت 16:452021-02-26اقتصادي

صادرات شیرینی و شکلات ایرانی به اروپا/ تولیدکنندگان بزرگ زنجیره های خود را تکمیل و قیمت را کاهش داده اند


قائم مقام دبیرکل خانه صنعت ایران گفت: تولید کنندگان بزرگ شیرینی و شکلات زنجیره های خود را تکمیل کرده اند به طوری که اکنون با ایجاد دامداری شیر و کارخانه دیگر آرد مورد نیاز خود را تولید می کنند تا قیمت تمام شده آنها کاهش یابد.

- در ارتباط با اهمیت و توسعه صنایع شیرینی و شکلات اظهار داشت: ظرفیت و کشش مصرف شیرینی و شکلات در کشور معلوم و از طرفی متاسفانه قدرت خرید مردم کاهش یافته است بنابراین جنب و جوش شرکت های بزرگ این صنعت حضور در بازارهای صادراتی است.

وی افزود: شرایط بازارهای جهانی نیز طوری شده که اگر تولید کننده ای از رقابت باز بماند و خطوط جدید خود را توسعه ندهند از رقابت و بازار باز می ماند و در واقع رقابتی که میان تولید کنندگان وجود دارد، رقابت برای حیات است.

قائم مقام دبیرکل خانه صنعت ایران ادامه داد: تولیدکنندگانی که کیفیت و قیمت رقابتی و قابلیت صادرات دارند، در شرایط تشدید تحریم اگر نتوانند محصولات خود را صادر کنند برای ادامه کار، محصولات آنها به بازار داخلی سرازیر می شود که این امر منجر به آسیب دیدن شرکت های کوچک و متوسط خواهد شد.

خالقی ادامه داد: البته این شرایط برای دیگر تولیدات هم صدق می کند به طوری که اگر میوه را هم نتوان صادر کرد و عرضه آن در داخل افزایش یابد، قیمت ها در بازار داخلی کاهش خواهد یافت و باغداران ضرر می کنند.

قائم مقام دبیرکل خانه صنعت ایران با بیان اینکه بزرگان صنعت شیرینی و شکلات بیشترین تلاش خود را در بازار های صادراتی انجام می دهند و برای حفظ توان خود باید سرمایه گذاری های جدید داشته باشند، گفت: شرکت های بزرگ صنعت شیرینی و شکلات بر روی زنجیره های تولید صنعت خود در حال فعالیت هستند و برای ارتقا کیفیت و کاهش قیمت تمام شده حتی کارخانه آرد دارند و یا با ایجاد دامداری خود شیرخام تولید می کنند.

خالقی در ارتباط با مزیت های صادرات محصولات صنایع غذیی ایران اظهار داشت: قیمت تمام شده مواد غذایی ایران تا حد زیادی در مقایسه با دیگر کشور های جهان رقابتی است زیرا نیروی کار و انرژی ارزان تری در مقایسه با دیگر کشور ها دارد.

وی اظهار داشت: برخی از مواد اولیه مورد استفاده در صنایع غذایی و شیرینی شکلات ما در داخل با قیمت های ارزان تری تامین میشود اما برخی از مواد اولیه تولید را از دیگر کشور ها و با قیمت های جهانی تامین می کنیم.

قائم مقام دبیرکل خانه صنعت ایران با بیان اینکه ظرفیت و برند های خوب با تکنولوژی بالا و ماشین آلات پیشرفته ای در صنعت غذایی ایران وجود دارد گفت: این شرایط باعث شده که صنایع غذایی ما بتوانند حضور خوبی در نقاط مختلف جهان داشته باشند.

وی اظهار داشت: محصولات صنایع غذایی ایران در درجه اول کشورهای همسایه از جمله عراق، افغانستان و برخی از کشورهای حاشیه خلیج فارس را پوشش می دهد و برخی از شرکت ها به کشور هایی مانند قزاقستان، روسیه، جنوب شرق آسیا و آفریقا صادرات دارند.

صادرات محصولات ایران به مهد شیرینی و شکلات دنیاخالقی با بیان اینکه اروپا خود مهد شیرینی و شکلات است و برند های معروفی دارد اما با این وجود محصولات ما به این کشور ها نیز صادر می شود گفت: برخی از شرکت های ما حتی به کشور های اروپایی صادرات دارند و برخی از تولیدات شیرینی و شکلات و پودر و کره کاکائو را به این کشور ها صادر می شود.

وی افزود: ایران با کشورهای اروپایی رقابت تنگاتنگی در صادرات شیرینی و شکلات دارد و با وجود اینکه کیفیتی برابر با شرکت های اروپایی دارد به دلیل قیمت پایین تر توانسته ایم، حضور خوبی در بازار های صادراتی داشته باشیم و مزیت صادراتی داریم و اروپایی ها نیز روی برند خود مانور می دهند.

قائم مقام دبیرکل خانه صنعت ایران با بیان اینکه ترکیه رقیب جدی برای صنعت شیرینی و شکلات ایران به حساب می آید ادامه داد: در کشور های همسایه و در بازار های دور تر مانند آفریقا رقابت سنگینی داریم.

وی در پاسخ به اینکه اگر ارز دولتی(باقی مانده) کالاهای اساسی برداشته شود، صنعت شیرینی و شکلات ایران چقدر می تواند بازار های صادراتی و مزیت قیمتی خود را حفظ کند اظهار داشت: در این صورت شرایط صادرات شیرینی و شکلات سخت تر خواهد شد و در این شرایط تولید کنندگان باید روی مزیت های رقابتی،مدیریت، کاهش هزینه های غیر تولید و کسب و کاری بیشتر کار کنند.

خالقی گفت: دولت باید مشکلات بروکراسی و هزینه های دور زدن تحریم را حل کند تا تولید کنندگان ایران بتوانند حتی در قیمت تمام شده برابر با دیگر تولید کنندگان دنیا، رقابت داشته باشد؛ این موارد را باید دولت رفع کند؛ ناکارمدی دولت در این ارتباط دامان تولید کنندگان را نیز می گیرد.

تحریم برداشته شود به کشور های متعدد جدیدی صادرات خواهیم داشتوی اظهار داشت: اگر تحریم ها برداشته شود، هزینه های تولید مواد غذایی از جمله شیرینی و شکلات کاهش می یابد زیرا هزینه های حمل و نقل و جابه جایی پول کاهش می یابد و از طرفی می توانیم به کشور های زیادی کالا صادر کنیم که اکنون به خاطر تحریم از آنها محروم شده ایم.

وی افزود: با وجود تقاضا از چین و آسیای جنوب شرق مانند اندونزی و خاور میانه از صادرات به آنها صرف نظر کرده ایم چون پول صادرت حاصل از این کشور ها را نمی توان به کشورمان انتقال داد.

اجازه صادرات شیرینی و شکلات بی کیفیت ندهیمقائم مقام دبیرکل خانه صنعت ایران با بیان اینکه باید برنامه ریزی و نظارتی بر روی محصولات صادراتی در بخش شیرینی و شکلات وجود داشته باشد ادامه داد: اگر محصول بی کیفیتی به اسم ایران صادر شود نام و برند ما را در کشور های مقصد صادرات تخریب میشود.

وی افزود: برخی محصولاتی با قیمت و کیفیت پایین تری به مقاصد دیگر صادر کنندگان صادر می کنند که این امر منجر به از دست رفتن اعتبار برند های ایرانی و تخریب بازار های صادراتی می شود.

خالقی گفت: برای حل و فصل این مشکل در صادرات شیرینی و شکلات، بهتر است برند های مشترک و با کیفیت مشخص اجازه صادرات داشته باشند .

خالقی گفت: دولت باید شرکت های مختلف را با هم هماهنگ کند تا محصولات صادراتی ما با استاندارد مشخص بتوانند صادرات مستمری به بازار های هدف داشته باشند.

وی با بیان اینکه باید برنامه برنامه ریزی مشخصی برای تامین مواد اولیه صنایع شیرینی و شکلات در کشور وجود داشته باشد و در صورتی هم که مواد اولیه وارداتی است، ارز مورد نیاز آن باید به موقع تامین شود اظهار داشت: به طور مثال قیمت شکر در ماه های اخیر در دنیا به شدت افزایش یافته زیرا این محصول برای تولید الکل نیز مصرف می شود که با افزایش تولید و مصرف مواجه است.

بنابراین گزارش صادرات شیرینی و شکلات در سال گذشته حدود 550 میلیون دلار بوده که نسبت به صادرات 800 میلیون دلاری این محصولات در سال 1397 حدود 30 درصد کاهش داشته است.

انجمن شیرینی و شکلات ظرفیت صادرات ایران در این زمینه فقط در کشورهای منطقه از جمله عراق، افغانستان و کشورهای حاشیه خلیج فارس را سالانه 1.

5 میلیارد دلار اعلام کرده است.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: شیرینی و شکلات - تولید - تولید کنندگان - تولیدکنندگان - شیرینی - شکلات - رقابت - خانه صنعت - قائم مقام - بازار - ایران - بازارهای جهانی - قدرت خرید مردم - دبیرکل - کاهش - زنجیره - قیمت تمام شده - صنعت - بزرگ - خانه - تولید کننده - توسعه - تکمیل - بازار باز - قدرت خرید - قیمت - مقام - کارخانه - دامداری - ایرانی

آخرین اخبار سرویس:
استخدام کارشناس فروش حوزه نشر در انتشارات مهر و ماه در تهران

استخدام سرپرست حسابداری در شرکت بازرگانی فرابرد پارت یدک در تهران

مصوبه جدید ستاد کرونا صف نانوایی ها را شلوغ تر از گذشته خواهد کرد

استخدام سرپرست هاب منطقه در تیپاکس اکسپرس پارس در یزد

استخدام بازاریاب حضوری در شرکت فیلتر سرکان در اراک

استخدام کارشناس فروش و کارمند اداری در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام مدیر فروش با حقوق ثابت،پورسانت، بیمه و مزایا در فارس

استخدام کارشناس خرید میوه و سبزیجات در هایپراستار در تهران

اهتمام دولت به بخش سلامت در سال های پس از انقلاب بی نظیر بوده است

اجاره بها در زمستان چقدر بالا رفت؟

استخدام کارشناس حسابداری در آراد فام طب در محدوده میدان آرژانتین

هزینه پوشاک و کفش خانوارهای شهری سال 98 چقدر بود؟

استخدام مدیر فروش در تولیدی لوازم خانگی نیاک پسند در تهران

آمار تلفات کرونا در تهران به 130 نفر در روز رسیده است

استخدام کارشناس فروش و بازاریابی با حقوق ثابت و پورسانت در تهران

به صرفه ترین اتومبیل های سال 2021

گذشت تعداد حقوق بگیران صندوق بازنشستگی کشوری از 1.5 میلیون نفر

افزایش 28.9 درصدی اجاره بها در زمستان 99

بررسی وضعیت بازار سرمایه در جلسه کمیسیون اقتصادی

تمدید پرداخت حق بیمه برای کارگاه های آسیب دیده از کرونا درخوزستان

جزیره مصنوعی نوشهر

4 میلیون و 161 هزار تن ؛ موجودی کالاهای اساسی و غیر اساسی در بنادر کشور

رعایت نکردن الگو کشت در قطب تولید سیب زمینی کشور

جزییات توافق آزادسازی پول های بلوکه شده ایران در عراق تا یک ماه آینده

استخدام حسابدار، کارشناس صنایع و برنامه ریزی و مدیر تولید در تهران

زنبورداری عسل مازندران در مرحله بازسازی قرار گرفت

تداوم کاهش تدریجی نرخ دلار

علت مرگ گربه ماهیان در ساحل جاسک چه بود؟

عراق، افغانستان و پاکستان خریدار اصلی برق ایران

استخدام کارشناس خرید میدانی، راننده وانت همراه با وانت و مسئول دفتر

نتایج قرعه کشی پیش فروش محصولات ایران خودرو اعلام شد

25 دستگاه استخراج رمز ارز غیرمجاز در محمدشهر کرج کشف شد

استان یزد پیشرو در توسعه شهرک های کشاورزی

خرید 50 دستگاه اتوبوس جدید برای تبریز در چند ماه آتی

فرار مالیاتی با قراردادهای صوری اجاره خانه های خالی

چراغ ذخایر خونی در استان قرمز شد

ستاری: امسال چند واکسن انسانی را به تولید انبوه می رسانیم

اجاره کلایمر و خدمات نمای ساختمان

مدیر عامل ایران خودرو اعلام کرد: تولید 50 هزار دستگاه خودرو تارا در سال 1400

رشد دسته جمعی مجوزهای معدنی در سال 99/ افزایش 18.1 درصدی صدور پروانه های بهره برداری معدنی و 6.3 درصدی پروانه های اکتشاف

استخدام مدیر مهندسی صنایع و کارشناس مهندسی صنایع در شرکت ساران در البرز

نتایج قرعه کشی پیش فروش محصولات ایران خودرو اعلام شد

تعداد حقوق بگیران صندوق بازنشستگی کشوری از 1.5 میلیون نفر گذشت/کاهش پوشش حمایتی صندوق

غرق شدن ناجیان غریق خراسان شمالی در روزهای کرونایی

کرونا همچنان می تازد/ زنگ خطر وضعیت سیاه در شاهرود

آخرین قیمت طلا و سکه در بازار امروز 29 فروردین 1400

دامنه نوسان جدید بازار بورس اعلام شد

لزوم گسترش مناسبات اقتصادی آذربایجان شرقی و گرجستان

دلیل ریزش ناگهانی رمزارزها چیست؟

قیمت آپارتمان در تهران؛ فروردین 1400

رشد تولید 9 کالای منتخب بخش معدن و صنایع معدنی در سال 99

مصوبه جدید ستاد کرونا صف نانوایی ها را شلوغ تر خواهد کرد

70 درصد از اراضی طرح اقدام ملی اصفهان در شرف ساخت

وام مسکن 450 میلیون تومان شد

افزایش 430 درصدی اعتبار یارانه نهاده ها، عوامل تولید و خرید تضمینی محصولات کشاورزی

بازار سیاه انسولین در تهران

استخدام مدیر فروش در یک شرکت معتبر بازرگانی در تهران

احیای برجام چه تاثیری بر بازار ارز ایران دارد؟

مدیر عامل ایران خودرو: تولید 50 هزار دستگاه خودرو تارا در سال 1400

نصب 100 المان شهری در قشم

علت تجمع امروز بازنشستگان چه بود؟

سفیر: صادرات ایران به گرجستان مقرون به صرفه است

مصوبه جدید ستاد کرونا صف نانوایی ها را شلوغ تر از گذشته خواهد کرد

استخدام کارشناس فروش درب و پنجره در شرکت پویا پنجره داتیس در تهران

تراز دریاچه ارومیه کاهش یافت

لوازم یدکی 20 تا 25 درصد گران می شود

استخدام منشی و مسئول امور اداری در توسعه تجارت اکباتان در تهران

غرق شدن ناجیان غریق خراسان شمالی در روزهای کرونایی

هزینه پوشاک و کفش خانوار های شهری

تعرفه برق تجدیدپذیر برای رمزارزها رقابتی تعیین می شود

استخدام کارمند فروش خانم در نوین ابتکار صنعت در تهران

ثبت کم بارش ترین فروردین ماه نیم قرن اخیر در استان تهران

قیمت پژو کارکرده چند؟ + جدول

بررسی وضعیت بازار سرمایه در جلسه کمیسیون اقتصادی

لوازم یدکی خودرو 20 تا 25درصد گران می شود

رتبه اقتصادی ایران در جهان چند است؟

100 پروژه صنعت نفت نیجریه تا 2025 تکمیل می شود

معاملات مشکوک غول معدنی، 5 سهم سیمانی، دو سرمایه گذاری + 7 نماد

استخدام کارشناس برق در شرکت نتیب در شهرک صنعتی شمس آباد

دیدار رییس اداره بانکداری شرکتی بانک ایران زمین با مدیران امور شعب استان البرز

مواد شوینده تا پایان خرداد گران نمی شوند

چاه E1P6 میدان اسفند به تولید رسید

تهران 200درصد گرانتر از شهر های ایران!

دوشنبه، قطع ده ساعته گاز در برخی مناطق اهواز

تجمع بازنشستگان در تهران و شهرستان ها

استخدام منشی در شرکت نقش رنگ خجستگان در محدوده میدان فردوسی تهران

احیای برجام چه تاثیری بر بازار ارز ایران دارد؟

اخذ کد رهگیری در بازار مسکن الزامی است

مدیر عامل ایران خودرو اعلام کرد: تولید 50 هزار دستگاه خودرو تارا در سال 1400

علت تجمع امروز بازنشستگان چه بود؟

رشد 10 هزار برابری ارزش دوج کوین | اکنون فرصت خوبی برای خرید است؟

وضع تاسیسات نفتی مطلوب و با ثبات است

عراق، افغانستان و پاکستان خریدار اصلی برق ایران

نقشی درتعیین نرخ برق نیروگاه های تجدیدپذیر به مراکز ارزرمز نداریم

استخدام ویزیتور ( فروش محصولات دلپذیر) در شرکت پخش پگاه در تهران

جزای 14 میلیاردی شرکت تولیدی موتورسیکلت در قم

استخدام کارشناس حسابداری در شرکت ساجیران در تهران

استخدام کارشناس فروش و بازاریابی (دوربین مدار بسته) در البرز

یزد جزو اولین استان های کشور در زمینه ایجاد و توسعه شهرک های کشاورزی

برای تامین اکسیژن مورد نیاز بیمارستان ها از سهم بخش صنعتی کاسته ایم/ واحدهای تولیدی با مشکلات فراوانی مواجه هستند

صادرات شیرینی و شکلات ایرانی به اروپا/ تولیدکنندگان بزرگ زنجیره های خود را تکمیل و قیمت را کاهش داده اند

صادرات شیرینی و شکلات ایرانی به اروپا/ تولیدکنندگان بزرگ زنجیره های خود را تکمیل و قیمت را کاهش داده اند