موضوعات داغ: - ليگ قهرمانان - قهرمانان آسيا - ليگ قهرمانان آسيا - كميسيون امنيت ملي - كميسيون امنيت - بازنشستگان تامين اجتماعي - آموزش وپرورش - فرهاد مجيدي - شركت آب و فاضلاب خوزستان - تامين اجتماعي - مسووليت اجتماعي - تركيب تاتنهام - وزاري پيشنهادي - زيبايي لب - شهرداري منطقه9 - تصويري - رييس بنياد مسكن كشور - بازيكن فوتبال - مركز شتابدهي - كلاهبرداري اينترنتي - ائتلاف نصر - جستجو و نجات - گيل مانزانو

مطالب مرتبط:
کدخدایی: گمانه زنی ها درباره رد یا تایید داوطلبان انتخابات 1400 به هیچ وجه معتبر نیست
واکنش کدخدایی به ادعای رد صلاحیت برخی کاندیداهای انتخابات 1400: گمانه زنی درباره رد یا تایید داوطلبان اصلا معتبر نیست
حدادعادل کاندیداتوری اش در انتخابات 1400 را رد کرد
فوری/علی مطهری رسما کاندیدای انتخابات 1400 شد
اعلام کاندیداتوری علی مطهری برای انتخابات ریاست جمهوری 1400
-208 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 8 اسفند 1399 ساعت 09:152021-02-26سياسي

نفوذ پول های کثیف به انتخابات 1400 به روایت سلیمی نمین


عباس سلیمی نمین، فعال سیاسی اصولگرا صادقانه سخن گفتن با مردم در آستانه انتخابات را در افزایش رغبت آنها برای مشارکت در انتخابات موثر می‎ داند و ضمن تشریح راهکارهای افزایش مشارکت می گوید: - برخی از راه های افزایش مشارکت در جامعه به نهادهای مدنی و برخی از آن به نهادهای رسمی و برخی نیز به آحاد جامعه و افراد باز می گردد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری خبرآنلاین"، انتخاباتی که در آن قشر اندکی، امکان مشارکت و رشد داشته باشند به هیچ وجه مطلوب نیست.

این پاسخی است که عباس سلیمی نمین از چهره های سیاسی اصولگرا به ایده برخی طیف های سیاسی مبنی بر مشارکت محدود برای انتخاب مطلوب می دهد.

این چهره اصولگرا نسبت به نفوذ پول های کثیف به انتخابات 1400 هشدار جدی می دهد و تاکید دارد قوه قضاییه باید فضای انتخابات و پول ها و هزینه های تبلیغاتی که وارد انتخابات می شود را با دقت رصد کند.

>>> بیشتر بخوانید: خبرآنلاین" ضمن تاکید بر اهمیت مشارکت حداکثری در انتخابات ریاست جمهوری 1400، گفت: یقینا جامعه زمانی به بهترین وجه ممکن اداره خواهد شد و همزمان موجب رشد جامعه خواهد بود که مشارکت در آن جامعه در یک فضای مناسب و باثباتی شکل بگیرد بنابراین مشارکت لازمه پیشرفت جامعه و فرد است یعنی بدون مشارکت برای جامعه یا فرد نمی توان هیچ رشدی قائل بود.

او در پاسخ به این سوال که ارزیابی شما از ایده برخی که معتقد به مشارکت محدود برای انتخاب مطلوب هستند چیست، گفت: اگر انسان را انتخابگر بدانیم و به این باور داشته باشیم که این انتخاب کردن موجب رشد وی خواهد شد بنابراین آرزو داریم انتخاباتی برگزار شود که در آن جمعیت حداکثری، رشد پیدا کنند یعنی اکثریت و آحاد جامعه در آن سهیم باشند.

در مقابل، انتخاباتی که در آن قشر اندکی، امکان مشارکت و رشد داشته باشند به هیچ وجه مطلوب نیست.

احزاب با مردم صادقانه سخن بگویند این چهره سیاسی اصولگرا ادامه داد: برخی از راه های افزایش مشارکت در جامعه به نهادهای مدنی و برخی از آن به نهادهای رسمی و برخی نیز به آحاد جامعه و افراد باز می گردد.

آنچه که به نهادهای مدنی یعنی احزاب، گروه ها و جریانات باز می گردد این است که به انتخاب یا انتخابات به عنوان ابزار یا به صورت مقطعی ننگرند بلکه واقعا به آن باور داشته باشند و برای رشد مردم ارزش قائل شوند، اعتقاد به رشد مردم داشته باشند نه اینکه قدرت فریب آنها با ابزارهای انتخاباتی را فراهم کنند.

سلیمی نمین تصریح کرد: به بیانی دیگر با مردم در آستانه انتخابات، صادقانه سخن بگویند و با آنها به گونه ای تعامل داشته باشند تا مردم بتوانند آگاهی بهتری هم از وضعیت جامعه و هم از وضعیت توانمندی آنها پیدا کنند.

در واقع صادقانه سخن گفتن با مردم موجب اشراف جامعه به آنها می شود حال اگر در جایی مرتکب اشتباه شدند یا اعضایی از آن حزب دچار خطایی شدند این خطاها را از مردم پنهان نسازند و به مردم بگویند که برخی از کسانی که معرفی کرده ایم به آن شعارها و وعده ها پایبند نیستند و دچار لغزش هستند.

بنابراین همه اینها در انتخابات تاثیرگذار است.

این تحلیلگر اصولگرا گفت: در واقع وقتی جامعه احساس کند با احزاب و گروه هایی در مقابل خودش مواجه است که صادقانه با آنها رفتار خواهد کرد بیشتر به مشارکت در انتخابات ترغیب خواهد شد، مثل این است که احساس کنیم اگر به بازار خرید برویم با فروشنده هایی مواجه خواهیم شد که صادقانه سخن خواهند گفت ایراد و قوت های کالاهای خود را می گویند ضمن اینکه فریب هم نمی دهند.

طبعا در این بازار با انتخابگری، آرامش و رغبت بیشتری عمل خواهیم کرد در مقابل اگر احساس کنیم وارد بازاری می شویم که عرضه کننده کالاها قصد فریب دارند و صادقانه هم برخورد نمی کنند رغبتی به انتخابگری در چنین فضایی نداریم.

بنابراین یکی از عوامل ایجاد رغبت در مشارکت، احزاب سیاسی هستند.

وظیفه سنگین شورای نگهبان و قوه قضاییه در انتخابات سلیمی نمین با بیان اینکه عامل دوم ساختار رسمی کشور است، خاطرنشان کرد: عمدتا ساختار رسمی کشور در شورای نگهبان خلاصه شده است به عنوان مثال شورای نگهبان با دقت و ظرافت بیشتری به ارزیابی بپردازد و افراد سالم از ناسالم جدا کند در حالی که این گونه نیست.

ساختار رسمی وظایف دیگری نیز دارد مثلا قوه قضاییه، وظیفه بسیار سنگینی را در قبال مشارکت و انتخابات برعهده دارد مبنی بر اینکه اگر افراد فاسدی قصد نفوذ به انتخابات را داشته باشند با آنها برخورد کند در واقع یک مشارکت سالم که رغبت جامعه را برای شرکت در انتخابات برمی انگیزد.

برخی کاندیداها برای فریب مردم هزینه می کنند وی گفت: یعنی شرایطی که پول های ناسالم وجود نداشته باشد، مثلا یک حزب یا فردی، هزینه هایشان را روی فریب مردم متمرکز کنند به بیانی دیگر هزینه هایشان را خرج تبلیغاتی می کنند تا بهتر بتوانند مردم را فریب دهند، قوه قضاییه وظیفه برخورد با این نوع رفتارها و جریانات را دارد.

امروزه متاسفانه در آستانه انتخابات، افراد کارشناس تبلیغاتی فعال می شوند و کاندیدها و نامزدهای انتخابات را با هزینه های سنگین به خدمت می گیرند و هنر آنها این است که مخاطب را فریب بدهند و به گونه ای نادرست و ترفندهای تبلیغاتی مخاطب را نسبت به رقبای انتخاباتی، بدبین کنند.

قوه قضاییه از ورود به پول های کثیف به انتخابات جلوگیری کند این چهره اصولگرا گفت: از وظایف مهم قوه قضاییه این است که از ورود پول های کلان در عرصه انتخابات آن هم از راه های ناسالم، جلوگیری کند و گزارشی به مردم دهد مبنی براینکه فلان جریان از پول های کثیف استفاده کرده یا فلان حزب از باندهای قدرت پول دریافت کرده است.

به عنوان مثال از برخی کارخانه های دولتی پول دریافت می کنند یا خودروسازان دولتی همواره یکی از منابع تامین هزینه های انتخاباتی هستند.

از این رو این وظیفه قوه قضاییه است که به مردم گزارش دهد.

بدین ترتیب برخی از نهادهای رسمی هم وظایفی در راستای سالم سازی هر چه بیشتر انتخابات و ایجاد رغبت برای مردم دارند.

مردم نباید با یک یا دو انتخاب مأیوس شوند سلیمی نمین بر نقش مردم هم تاکید کرد و گفت: از دیگر عوامل موثر در بحث افزایش مشارکت، فرد است در واقع هیچ گاه فرد با یک یا دو انتخاب مایوس نمی شود یعنی اگر به عنوان مثال به بازار خرید رفت و فریب خورد بدین معنا نیست که خود را از انتخاب محروم کند بلکه از دیگران مشورت و پرس و جو کرده و تلاش می کند اشراف خود را نسبت به خرید و یا انتخاب افزایش دهد.

بنابراین با یک یا دوبار فریب خوردن، هرگز صحنه را ترک نمی کند در عین حال به پیگیری و ممارست بیشتری اقدام می کند تا بتواند انتخابگری خود را تقویت کند.

وی تاکید کرد: درباره آحاد جامعه هم همین مسئله صدق می کند.

گاهی اوقات می گویند یک بار انتخاب کردیم سرمان کلاه رفت مجددا هم همین اتفاق رخ داد در نتیجه چرا باید انتخاب کنیم؛ آنها قوی تر هستند و تبلیغات می کنند و ما مردم قدرت تشخیص مان آن اندازه نیست که فریب تبلیغات انتخاباتی را کشف کنیم.

اما این حرف، اصولی نیست.

در واقع هیچ کس نباید از انتخابگری محروم شود چراکه انتخابگری موجب رشد انسان می شود و انسان انتخابگر است که می تواند رشد پیدا کند.

27219
کلید واژه ها: انتخابات - انتخاب - مشارکت - سلیمی نمین - عباس سلیمی نمین - راهکارهای افزایش مشارکت - انتخابات 1400 - اصولگرا - عباس سلیمی - افزایش - فعال سیاسی اصولگرا - مشارکت در انتخابات - سیاسی - سلیمی - چهره های سیاسی - نمین - نهادهای مدنی - جامعه - مطلوب - قوه قضاییه - فعال سیاسی - نفوذ - عباس - چهره - تبلیغاتی - خبرگزاری - کثیف - سخن گفتن - آستانه - هزینه

آخرین اخبار سرویس:
مجازات متخلفان باید هدفمند شود

سردار حق بین الگویی صالح برای نسل جوان امروز

دوره آموزش مجازی «تواصی توحیدی» با موضوع گفتمان انتخابات 1400

شهدای بازی دراز به درجه بالای معنویت و عرفان رسیدند

عراقچی: منبع مطلع پرس تی وی اصلا مطلع نیست

اخبار 21 سه شنبه 31 فروردین

راه اندازی پویش های نهضت ملی صحیفه خوانی در ماه رمضان

7 پروژه سازمان مدیریت پسماند استان تهران بهره برداری شد

متن کامل اظهارات روحانی که در صداوسیما سانسور شد

راهیابی ایران به دو نهاد سازمان ملل در مقابل نامزدی کشورهایی همچون عربستان و کره جنوبی

مهم ترین بخش عفاف و حیا در مقابل خداوند عدم تمرد و سرکشی است

اخبار20:30 سه شنبه 31 فروردین

ترتیل جزء هشتم قرآن با قرائت استاد شاطری

حذف سخنرانی روحانی⁩ از آنتن زنده به دلیل «مخالفت رییس شبکه خبر»

برای نخستین بار؛ یک زن نامزد انتخابات ریاست جمهوری سوریه شد

پیام تسلیت آیت الله سبحانی به مناسبت ارتحال شاعر اهل بیت(ع)

قرآن در سیر نزول به تدریج جایگاه زنان و دختران را مشخص کرده است

آسیب بزرگ به ام ایمان عاریه ای

دعای روز هشتم ماه مبارک رمضان + صوت،متن و ترجمه

استخدام نماینده علمی در فروغ سلامت مهرگان در اصفهان

نوازنده اصفهانی براثر کرونا جان باخت

استخدام نماینده علمی و فروش با حقوق ثابت، پورسانت و بیمه در آذربایجان غربی

فیلمی از زمزمه قرائت قرآن توسط رهبر انقلاب

عراقچی ادعاهای «منبع مطلع» پرس تی وی را تکذیب کرد

تفکری که از 70 سال عبادت برتر است

روند مطلوب فرهنگ سازی هرسینی ها در برگزار نکردن مراسمات شایسته تقدیر است

ماجرای ادعای دستکاری در جداول بودجه چه بود؟

پاسخ ربیعی به شائبه انتخاباتی بودن احیای برجام

دیدار معاون بین الملل وزارت خارجه ایران با مدیرکل سازمان منع سلاح های شیمیایی

ترویج فرهنگ رفتاری و اجتماعی و سیاسی شهدا راه نجات جامعه از آسیب های اجتماعی

ترامپ: به نامزدی در انتخابات آینده به طور جدی فکر می کنم

مستمری ایثارگران معسر طرح 15 رمضان در ایلام بزودی برقرار می شود

عراقچی باز هم ادعاهای «منبع مطلع» پرس تی وی درباره مذاکرات وین را تکذیب کرد

فشار حداکثری آمریکا کاملا شکست خورده است

قسمت هفتم احضار؛ شیت تست های مائده در کافه!

نامه سر گشاده تاج زاده به ابراهیم رییسی درباره انتخابات 1400 / با صدای بلند به حامیان رفع تحریم بپیوندید

عوارض پسماند برای کمک به پایتخت باید به شهرداری تهران داده شود

واکنش عراقچی به خبرسازی شبکه «پرس تی وی»

7 پروژه سازمان مدیریت پسماند استان تهران بهره برداری شد

عوارض پسماند برای کمک به پایتخت باید به شهرداری تهران داده شود

کارخانه بازیافت پسماندهای ساختمانی و عمرانی در ری بهره برداری شد

پیام تسلیت آیت الله حسینی اشکوری

انتخاب مجدد نماینده ایران به عنوان معاون کمیته اجرایی سازمان منع سلاح های شیمیایی

زالی مطرح کرد؛ تشریح وضعیت کرونا در تهران/ آمار بستری ها و مراجعان سرپایی

دعوت جمعی از دانشگاهیان دانشگاه تهران از رییسی برای حضور در انتخابات

نظر رهبر معظم انقلاب در خصوص مسافرت در ماه رمضان

عراقچی باز هم ادعاهای «منبع مطلع» پرس تی وی را تکذیب کرد

ادامه روند افزایشی کرونا در تهران تا هفته آینده

واکنش عراقچی به خبرسازی های شبکه «پرس تی وی»

کلیپ | ویژه برنامه سفره دوست -6

دانلود فایل صوتی مناجات ماه رمضان با نوای محمود کریمی

عراقچی باز هم ادعاهای «منبع مطلع» پرس تی وی را تکذیب کرد

سه شرط عجیب دریافت وام سهام عدالت

نامه مشاور رهبری به وزیر بهداشت درباره واکسن کرونا پولی

افزایش حقوق سربازان به یک میلیون و پانصد هزار تومان

یک زن نامزد انتخابات ریاست جمهوری سوریه شد

درخواست قالیباف از دولت برای قرنطینه و اجرای کامل محدودیت های کرونایی

غربال گری 3 هزار نفر در مرز مریوان توسط هلال احمر کردستان

عوارض پسماند برای کمک به پایتخت باید به شهرداری تهران داده شود

رییس جمهور: امروز در وین قوی تر از گذشته مذاکره می کنیم

مخالفت آمریکا مانع از راهیابی ایران به دو نهاد سازمان ملل نشد

سامانه های موشکی «مجید» و «باور 373»؛ حلقه های زنجیره اقتدار دفاعی ایران

صالحی:برق اصلی مرکز غنی سازی نطنز وصل شده است/ هیچگاه غنی سازی در نطنز متوقف نشد

تشریح وضعیت کرونا در تهران/آمار بستری ها و مراجعان سرپایی

توصیه انتخاباتی محمدعلی ابطحی به محمدجواد ظریف

بزرگداشت سعدی برگزار شد/ سعدی شاعر مدارا و امید

پیام تسلیت نماینده ولی فقیه و استاندار گیلان در پی عروج شهادت گونه سردار حق بین

دفتر امام جمعه اولین خاک ریز برای مردم است / مردم و مسئولان در کنار امام جمعه باشند

قضات و کارمندان دستگاه قضا نباید دغدغه معیشت داشته باشند

ادامه روند افزایشی کرونا در تهران تا هفته آینده

بازدید معاون اول رییس جمهور از طرح های مدیریت شهری تهران

انتقاد کنایه آمیز محسن رضایی از دولت به خاطر نرخ تورم

فرمانده ستاد کرونا تهران: روند افزایشی کرونا در پایتخت تا هفته آینده ادامه دارد / تعداد موارد جدید بستری در استان در 24 ساعت گذشته بالغ بر هزار نفر بود

یک زن نامزد انتخابات ریاست جمهوری سوریه شد

واکنش نماینده تهران به اتهام زنی عضو جبهه پایداری علیه قالیباف در مورد بودجه

تحقق یکی از وعده های آیت الله رییسی در لواسان

هشدار دکتر احمدی نژاد: این مذاکرات دستاوردی جز خسارت و وادادگی ندارد/ اتفاق مهمی علیه ملت ایران دوباره دارد شکل می گیرد + فیلم

زالی: خیلی ها می گویند ما از فقر می میریم بگذارید از کرونا بمیریم/واکنش تند سردار کوثری به شایعات درباره شهادت سردار حجازی/واکنش ابتکار به خبر مرگ دختر 17 ماهه بر اثر آزار توسط پدرش

صالحی:برق اصلی مرکز غنی سازی نطنز وصل شده است/ هیچگاه غنی سازی در نطنز متوقف نشد

نامه مشاور رهبری به نمکی درباره واکسن پولی

توضیحات قالیباف در مورد افزایش حقوق سربازان

«سردار حق بین» الگوی صالح و راستین همت و خدمت بدون منت بود

صالحی:برق اصلی مرکز غنی سازی نطنز وصل شده است/ هیچگاه غنی سازی در نطنز متوقف نشد

خطیبی: از دقیقه 70 از نظر بدنی افت کردیم

ماجرای ادعای دستکاری در جداول بودجه چه بود؟

درخواست از روحانی: کشور را قرنطینه کامل کنید

عراقچی: اجازه نمی دهیم کسی مذاکرات را فرسایشی کند/ مذاکرات سخت است

بازدید معاون اول رییس جمهور از طرح های مدیریت شهری تهران

پیام تسلیت آیت الله رمضانی در پی عروج سردارگیلانی

80 درصد ابتلا به کووید 19 در خراسان شمالی خانوادگی است

بسته ی الحاقی داستانی برای لست آو آس 2 ساخته نمی شود

ایروانی: عامل اصلی محدودیت های بانکی تحریم های ثانویه است نه FATF/ حقّ شرط ایران در FATF مسموع نخواهد بود

دومین کارت زرد مجلس به وزیراقتصاد

روحانی: جای تاسف است که بعداز 40 سال هنوز عده ای بگویند در انتخابات باید بین بد و بدتر یکی را انتخاب کنیم

استاندار کرمانشاه: از نظر شیوع کرونا هفته های سختی پیش رو داریم

سردار حق بین الگویی راستین از همت و خدمت بی منت برای اسلام بود

شباهت های ظریف 1400 با خاتمی 1376

تهذیب نفس و خودسازی تنها به روزه گرفتن نیست

سردار سلامی: سردار حق بین الگویی راستین از خدمت بی منت برای اعتلای ایران عزیز گشود

دیدار معاون بین الملل وزارت خارجه کشورمان با مدیرکل سازمان منع سلاح ها

نفوذ پول های کثیف به انتخابات 1400 به روایت سلیمی نمین

نفوذ پول های کثیف به انتخابات 1400 به روایت سلیمی نمین