مطالب مرتبط:
زاکانی: احزاب انرژی خود را معطوف به دعوت از فرد اصلح کنند
احزاب انرژی خود را معطوف به دعوت از فرد اصلح کننند
احزاب انرژی خود را معطوف به دعوت از فرد اصلح کنند
به جای ایجاد کلونی حول کاندیداهای مختلف، انرژی خود را معطوف به دعوت از اصلح کنیم
رییسی، دعوت اعضای خبرگان را برای برگزاری جلسه درباره انتخابات 1400 نپذیرفت
-56 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 5 اسفند 1399 ساعت 14:452021-02-23سياسي

زاکانی: احزاب انرژی خود را معطوف به دعوت از فرد اصلح کنند


به جای تشکیل کلونی، اطراف چهره های مختلف باید انرژی خود را معطوف به دعوت از فرد اصلح کنیم.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازشبکه خبری تهران نیوز"، علیرضا زاکانی فعال سیاسی اصولگرا و نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در نخستین همایش سراسری دبیران استانی جبهه تحول خواهان انقلابی که به صورت مجازی برگزار شد، با اشاره به نقش ممتاز انتخابات در نظام مردم سالاری دینی، تاکید کرد: اهمیت انتخابات ریاست جمهوری به لحاظ اثرگذاری ویژه بر تغییر جهت گذاری های کشور اهمیت مضاعفی دارد و لازم است ما صحنه را خوب بشناسیم؛ کمااینکه امیرالمومنین (ع) فرمودند خدارحمت کند کسی را که جایگاه، منزلت و مختصات خود را بشناسد .

وی با بیان اینکه صرف نظر از عناوین احزاب و جریان های سیاسی، معتقدم دو جریان اصلی اکنون در کشور با یکدیگر رقابت می کنند، گفت: یکی جریان تحول خواه و دیگری جریان تجدیدنظر طلب است.

جریان تحول خواه به دنبال پیشرفت انقلاب اسلامی است و تحول خواهی را مقدمه این جهش و پیشرفت می داند و جریان دیگری هم به دنبال تجدید نظر طلبی بوده و تحقق توسعه غربی را دنبال می کند.

البته مقصود بیشتر توسعه نمایی است، اما در باطن این جریان به دنبال تجدید نظر در اصل نظام است و هدفی برای پیشرفت و توسعه کشور از مسیر انقلاب اسلامی ندارد.

زاکانی با تاکید بر اینکه باید بدانیم به کدامیک از این جریان ها تعلق داریم، گفت: اگر در جریان تحول خواه، به دنبال آزادی طلبی، اخلاق مداری، عدالت طلبی، دانش محوری و استقلال جویی هستیم، بدانیم که دیگرانی هم در کشور فعال هستند و به دنبال تجدید نظر طلبی بوده و از اساس، نابودی اهداف و بنیان های انقلاب اسلامی را هدفگذاری کرده اند.

این دو جریان از نیمه دهه 70 تا امروز با یک مختصات فکری مشخص وجود داشته و دارند.

وی ادامه داد: امروز کسانی که در سال 57 از امام سیلی خوردند و در کنار ریزش های انقلاب و خستگان از مسیر 42 سال راه طی شده قرار گرفته اند، جبهه ای را در برابر عناصر انقلابی و تحول خواه شکل داده اند.

زاکانی با بیان اینکه حدود دو دهه قبل ایثارگران بنیان گذاشته شد و پرچم تحول خواهی را برافراشت و سپس رهپویان این پرچم را به دست گرفت، گفت: کمی بعدتر نیز با حضور جبهه جانبازان یک رونق و شرایط جدید در جبهه تحول خواهی رقم خورد و برای تحول خواهان هویت ویژه ای در شاکله جریان های سیاسی کشور خلق شد.

به این ترتیب که در زمان تشریح مختصات دسته بندی های سیاسی، به جریانی اشاره می شد که آن ها به دنبال هیچ چیز برای خود نبوده و اهداف انقلاب، مصالح کشور و منافع ملی را از میسر تبعیت محض از، ولی و امام جامعه پی جویی می کنند.

این مختصات که به جریان تحول خواه اطلاق می شد، بالاترین افتخار برای این جریان بوده و اکنون نیز چنین است.

به اعتقاد زاکانی، طی دست کم یک دهه اخیر، ستون فقرات جریان انقلابی به تحول گرایان با ویژگی هایی که ذکر شد اختصاص یافته و این گروه، خود را ملکف می داند که به حوزه های گوناگون مسائل سیاسی اشراف داشته و در مسیر انقلاب به پیش برود.

وی با اشاره به اینکه انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز به واسطه اینکه منتخبان باید اصول 100 تا 106 قانون اساسی را اجرا و محقق کنند، از اهمیت ویژه ای برخوردار است و نباید از پایگاه های محلی غفلت شود، در عین حال گفت:، اما آنچه جلوه گری بیشتری دارد، انتخابات ریاست جمهوری است که موفقیت در آن نیازمند پنج گام بلند و به تعبیر دیگر پنج نهضت است.

این نماینده مجلس با بیان اینکه اولین گام، نهضت خودسازی و جبهه سازی است، تاکید کرد: ما نیازمند خودسازی بر مدار فکر درست و به دور از هواهای نفسانی هستیم تا همواره جز در راستای تحقق منافع ملی، اعتباری برای خود قائل نشویم.

همچنین در همین گام اول علاوه بر خودسازی باید جبهه سازی نیز صورت بگیرد.

به گفته زاکانی، رهبر انقلاب اسلامی از ابتدای انقلاب تاکنون سه رویکرد و نگاه را در سه مقطع زمانی دنبال کرده اند.

رویکرد نخست در دهه 50 از طریق ایجاد حزب جمهوری بود که از آن مسیر به دنبال تحقق اهداف انقلاب اسلامی بودند، اما به موانعی برخورد کردند.

در نیمه دوم دهه 70 به ویژه بعد از حادثه کوی دانشگاه، رهبری به دنبال آن بودند که جبهه سازی حزبی در کشور رقم بخورد، لذا از گروه های مختلف خواستند جبهه دفاع از انقلاب را در عرصه احزاب مبتنی بر پایبندی به اسلام و انقلاب، منویات امام راحل (ره) و ولایت فقیه تشکیل دهند.

زاکانی افزود: با این نگاه یک جبهه سازی حزبی صورت گرفت و ظرفیت ها کنار هم قرار گرفتند که به این ترتیب گروه های وفاق بیست و هفت گانه تشکیل و در اردیبهشت سال 80 منشا حرکات جدیدی شد که بعدا شورای هماهنگی نیروهای انقلاب نیز به این واسطه تشکیل و توفیقات آن حاصل شد.

زاکانی با بیان اینکه در دهه 90 رهبری با آغاز حرکتی جدید، نهضت انقلابی گری را به راه انداختند، گفت: ایشان از همه کسانی که نسبت به انقلاب دغدغه مند هستند، دعوت کردند که انقلابی باشند و انقلابی عمل کنند و بعدتر توصیه به حفظ هوشمندی و قیام آتش به اختیار نیز کردند.

در جریان این نهضت، ایشان به خبرگان اعلام کردند که شش جلسه در سال کم است و آن ها باید در تمام سال بر جهت گیری های عالی نظام نظارت داشته باشند.

همچنین دانش آموزان را افسران جنگ نرم خواندند که ظرفیت عظیمی به این واسطه ایجاد شد.

ایشان پیش تر دانشجویان را افسران جنگ نرم خطاب کرده بودند.

وی با بیان اینکه برای انتخابات، صحبت از نهضت خودسازی می کنیم، گفت: در واقع مقصود این است که سه جمعیت رهپویان، ایثارگران و جانبازان، هدف اولیه خود را خودسازی قرار دهند و از خود عبور کنند.

همچنین آن ها باید در صدد جبهه سازی بر آمده و بتوانند سایر گروه ها و ظرفیت هایی را که با آن ها ارتباط دارند، پای کار بیاورند؛ به عنوان مثال گروه های جهادی و ظرفیت های اجتماعی را بر مدار، ولی و امام جامعه و در جهت تحقق اهداف و مصالح انقلاب اسلامی با خود همراه کنند.

این گام اولیه از پنج گامی است که باید طی شود.

وی با بیان اینکه نهضت دوم، نهضت خدمتگزاری است، اظهار کرد: همین حالا جریان تحول خواه ظرفیت های فوق العاده ای در اختیار دارد که اگر فارغ از امر انتخابات، آن را صرف خدمت به مردم کند و با عملکرد صادقانه خود به عنوان عنصر خدمتگزار ظهور و بروز پیدا کند، قطعا شامل حال نصرت الهی خواهد شد وای بسا به پیروزی در انتخابات نیز دست یابد، چرا که پروردگار در قلوب مردم نفوذ دارد.

زاکانی با اشاره به اینکه کار با انگیزه انتخاباتی برکت ندارد، خاطرنشان کرد: روحیه خدمتگزاری باید در جهت خودسازی تقویت شود و قطعا به دنبال آن امکان برقراری پیوند عمیق با قلوب در متن جامعه فراهم خواهد شد.

اما پیش ازآن خدمتگزاری صادقانه باید در قول و فعل ما انعکاس پیدا کند.

وی یادآور شد: فردی مانند شهید حاج قاسم سلیمانی به این دلیل ابرمرد شد که خود را ندید و عمرش را وقف خدمت کرد.

البته که عرصه فعالیت های سیاسی و اجتماعی از عرصه جنگ سخت پیچیدگی های بیشتری دارد و دشوارتر است، اما اجر و قرب آن نیز بالاتر است.

نماینده مردم قم در مجلس بر ضرورت تقویت نهضت مواسات که مقام معظم رهبری به آن اشاره کردند، تاکید کرد و گفت: باید همه ظرفیت های خود را در قالب این نهضت برای خدمت به مردم به کار ببندیم.

به اعتقاد زاکانی، سومین گام و نهضتی که باید برای تحقق پیروزی انقلاب اسلامی طی شود، نهضت گفتمانی و گره گشایی ذهنی مردم است.

وی در این رابطه توضیح داد: مردم انباشتی از سوالات را در ذهن دارند، اما متاسفانه جریان تحول خواه مدت هاست که دچار سکوت رادیویی است؛ به این معنا که ممکن است در مواقعی بیانیه ای صادر کند، اما ظرافت هایی که از نظر فکری و عقیدتی دارد را به شکل پیشرو در جامعه مطرح نکرده و بسط نمی دهد.

وی ضمن تقدیر از ابتکار عمل در زمینه جبهه سازی اخیر سه جمعیت جانبازان، رهپویان و ایثارگران و ایجاد حرکتی منسجم در انتخابات آتی، افزود: البته در گذشته نیز چنین انسجامی وجود داشت، اما بعد از مدتی عدم انسجام، این پرچم دوباره بلند شده است.

مهم این است که جریان های مذکور بتوانند در این مسیر حرف خود را تمام و کمال به جامعه منتقل کنند و این نیازمند نهضت گفتمان سازی و گره گشایی از اذهان مردمی است که مدام در حال دریافت داده های غلط هستند.

رییس مرکز پژوهش های مجلس با بیان اینکه باید بتوانیم پاسخ معتبری به گره های ذهنی مردم بدهیم، گفت: در شرایط جنگ سخت، دوست و دشمن مشخص است، اما در دوره جهاد کبیر قرار داریم و برای بسیاری از مردم روشن نیست که دوست و دشمن کجا ایستاده اند.

از طرفی سه تشکل مذکور همواره بخشی از اعتبار خود را از این بابت دریافت کرده اند که اهل ایده، نظر و فکر پیشرو بوده اند.

اکنون زمانی است که همان فکر پیشرو باید در جامعه تفوق و چیرگی گفتمانی پیدا کند و گره های ذهنی آحاد جامعه را باز کند.

زاکانی به نقل از خاطره ای از دیدار خود بار رهبر انقلاب در سال 80 نقل کرد و گفت: ایشان از من خواستند کاری کنم که بچه های بسیج دانشجویی در دانشگاه ها نشاط داشته باشند.

سپس تاکید کردند که آن ها احساس نشاط نمی کنند مگر اینکه در دانشگاه تفوق و چیرگی داشته باشند.

این تفوق و چیرگی نیز حاصل نمی شود مگر بعد از اینکه خود را از بعد فکری تقویت کنند و در مقام عمل، تفوق و چیرگی را به دست بیاورند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه تفوق جریان تحول گرا نیازمند تقویت فکری است، گفت: در همین راستا لازم است اطلاعات خود را در جلسات پرسش و پاسخ با جوانان در مساجد و .

با مردم به اشتراک بگذارید.

وی در تشریح گام و نهضت چهارمی که باید در این مقطع زمانی طی شود، گفت: نهضت چهارم، نهضت انتخاباتی است که بسیار مهم است.

انتخابات شب قدر ملت است و ما باید با مجاهدت و حضور در صحنه بتوانیم انتخابات را به طریقی دنبال کنیم که سه گام قبلی را در خدمت گام چهارم قرار دهیم.

زاکانی با بیان اینکه انتخابات، بهار کار تشکیلاتی است، گفت: فرصت انتخابات زمان خوبی است که ما انسجام خود را تقویت و پیوند عاطفی و قلبی بیشتری با عموم مردم بر مبنای گفتمان اثرگذار و غالب تحول خواهی برقرار کنیم.

در واقع باید به واسطه گفتمانی که در جامعه تسری می دهیم، زمینه انتخاب شایستگان در مسوولیت ها و البته شایسته ترین فرد در جایگاه ریاست جمهوری را فراهم کنیم.

وی ادامه داد: رسول اکرم (ص) کسی را که از او شایسته تر وجود داشته باشد، اما خود را برای مسوولیتی معرفی کند، خائن می داند.

همچنین ایشان فرموده اند کسی که قوی تر از خود را برای مسوولیتی نگمارد و عنصر ضعیف را بر مسند قدرت بشناسد نیز خائن است.

به این ترتیب ما نیز برای انتخابات شوراها و ریاست جمهوری وظیفه به انتخاب اصلح داریم.

نماینده مردم قم در مجلس با بیان اینکه یکی از مشکلات جریان انقلابی در انتخابات فعلی، تورم نامزد است، گفت: اوضاع به شکلی است که یک اتوبوس نامزد داریم و می توانیم مشتاقان خدمت را به کشورهای همسایه نیز صادر کنیم! بر این اساس برای انتخابات باید تمام تلاش خود را برای ایجاد یک ائتلاف فراگیر به کار ببندیم.

زاکانی افزود: شورای ائتلاف نیروهای انقلاب پس از انتخابات سال 96 در همین راستا با حضور 13 تن تشکیل و از بنده نیز دعوت شد.

اکنون نیز حدادعادل و دیگران فعالیت در قالب این شورا را ادامه داده و در حال بازسازی مجدد ساختار این ائتلاف سراسری هستند تا در انتخابات به شکل منسجم حاضر شویم.

وی با بیان اینکه البته جریان دیگری در مقابل جریان شورای ائتلاف تشکیل شده که ظاهرا داعیه وحدت دارد، اما آنچه فهم می شود این است که قرار است لاریجانی به عنوان انتخاب نهایی از این جریان بیرون بیاید، اظهار کرد: در ائتلاف اساس بر این است که از فردگرایی عبور کنیم و به همین خاطر توصیه می کنم از تشکیل کلونی در اطراف نامزدها خودداری کنیم چراکه در صحنه رقابت دچار مشکل خواهیم شد.

آنچه مهم است این است که افراد دارای صلاحیت و پرچمدار خدمتگزاری به مردم و تبعیت از رهبری باید به میدان بیایند؛ همچنین مهم است که افرادی که احتمال موفقیتشان بیشتر است در صحنه رقابت حاضر شوند؛ بنابراین به جای تشکیل کلونی اطراف چهره های مختلف باید انرژی خود را معطوف به دعوت از فرد اصلح کنیم.

زاکانی خاطرنشان کرد: البته طبق اطلاعی که من دارم رییسی و قالیباف به هیچ وجه با یکدیگر رقابت نخواهند کرد و هر کس امکان پیروزی بیشتری داشته باشد، وارد رقابت خواهد شد و این همان نهضت انتخاباتی است که باید به شکل کار جمعی انجام شود.

وی افزود: اگر بنا بر این است که حرکتی انجام شود، بار باید میان یک جمع تقسیم شود و البته یک نفر نماینده آن جمع خواهد بود، اما این طور نیست که در یک تیم 11 نفره همه بخواهند گل بزنند.

اگر چنین باشد، عملا گل خواهند خورد و تجربه سال 92 تکرار می شود.

به گفته زاکانی در حال حاضر اقبال به رییسی در نظرسنجی ها از همه گزینه های دیگر بیشتر است و وی 24.

7 درصد آرا را به خود اختصاص داده است.

نفر دوم قالیباف با 12.

6 درصد آرا بوده و بقیه نامزدها نیز در حد یکی دو درصد رای دارند.

البته احمدی نژاد نیز با کسب 24.

6 درصد بعد از رییسی قرار دارد، اما محرز است که وی تایید صلاحیت نخواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه برای بسته شدن پرونده جریان غربگرا در کشور باید به نحوی هوشمندانه عمل کنیم تا انسجام ایجاد شود، گفت: هدف این است که پرونده عناصر لیبرال را که از ابتدای انقلاب نباید به آن ها اعتماد می شد، ببندیم.

امروز همان لیبرال ها بدون تابلوی مشخص، اما با اعتقاد به غربگرایی می خواهند در اصل ساختار نظام تجدید نظر کنند.

اما ما باید جریان استیضاح آن ها را پای صندوق های رای رقم بزنیم.

رییس مرکز پژوهش های سیاسی با بیان اینکه در گام پنجم نیز باید نهضت تحول خواهی و کارآمدسازی را شکل دهیم، گفت: باید همه ظرفیت های جبهه انقلاب پای کار بیایند و یک تحول خواهی گسترده را سامان دهند.

قرار بر این نباشد که همه شرکت سهامی راه بیاندازند و در صدد سهم خواهی برآیند.

اصل بر این است که شایستگان بر مدار قدرت بنشینند و خدمت خالصانه کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
کلید واژه ها: نماینده مردم قم در مجلس - انتخابات ریاست جمهوری - فعال سیاسی اصولگرا - مجلس شورای اسلامی - انتخابات - فرد اصلح - چهره های مختلف - علیرضا زاکانی - امیرالمومنین - زاکانی - تحول - نماینده مردم - شورای اسلامی - ریاست جمهوری - مردم سالاری - سیاسی - اهمیت - احزاب - انرژی - فعال سیاسی - کشور - دعوت - مردم - اصولگرا - نماینده - انقلابی - مردم قم - نخستین - علیرضا - برگزار

آخرین اخبار سرویس:
فرمانداردشتی: امیدآفرینی در جامعه مهم ترین اولویت رسانه ها باشد

پرواز از مبدا و مقصد 32 کشور به ایران ممنوع شد

15 اسفند، آخرین مهلت ثبت نام رویداد ملی فرصت

رییس سازمان بازرسی کل کشور: فساد وجود دارد، اما سیستمی نیست

دریابانی موظف به برخورد با شناورهای غیرمجاز جابه جا کننده مسافران است

دولت و مجلس تنش زایی برسر بورس را تمام کنند

انتشار فراخوان کنگره بین المللی شعر غدیر

مهمترین تصمیمات بخش درآمدی بودجه/ از معافیت مالیاتی قضات تا افزایش جریمه های رانندگی

توضیح محسن هاشمی درباره شفافیت بودجه 1400 شهر تهران

مخاطبان از طرح زمستانه استقبال خواهند کرد

مساجد با پویش همدلی به استقبال نوروز می روند

راه اندازی یک دستگاه سی تی اسکن جدید در میناب

جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت

«همایون» و سندروم صدای بی قرار

بحث نوبخت و قالیباف بر سر حقوق بازنشستگان

بنا نداریم دو قطبی ناظر و مجری را در انتخابات ایجاد کنیم

ناظر مکانیک با مدرک ارشد و حداقل 8سال سابقه کار

استخدام کارمند اداری در شرکت آوین پلاست پارس از تهران جهت کار در ایوانکی

برگزاری جشنواره ارتقای سطح تحرک ارتش در کرمان

استخدام مهندس دریایی در گروه مهندسین مشاور ایتسن از تهران و خوزستان

استخدام برنامه نویس web در کلینیک دندانپزشکی رامیار طب در تهران

هنگ کنگ 47 فعال را به اتهام خرابکاری بازداشت کرد

شراکت در دفتر مهندسی و املاک

استخدام مدیر بازاریابی (مارکتینگ) داخلی در آتیه پردازان ظهور شریف در تهران

استخدام نگهبان، مهندس مکانیک، انباردار و اپراتور فرز cnc در شهرک لاکانشهر

برگزاری مدرسه زمستانه شبهه پژوهشی مهدویت

اجمالی|آگاه سازی، اعتماد و مشارکت آفرینی و تبادل اندیشه محور تعاملات پلیس

فرقه سازی، اقدام دشمن برای به انحراف کشیدن اسلام

فضای انتخابات نباید سبب حاشیه سازی برای پروژه های عمرانی شود

ایران خودرو به دانش طراحی گیربکس های جدید دست یافته است

زیارت نیابتی 30 هزار ایرانی در 13 رجب

مهمترین تصمیمات بخش درآمدی بودجه/ از معافیت مالیاتی قضات تا مخالفت با واردات خودرو از مناطق آزاد

برای رشد روحیه انقلابی و جهادی در حوزه برنامه ریزی شود

جناب علم الهدی؛ دلار 25 هزار تومانی اتفاقا نتیجه نبود برجام بود!

شبکه های برقی که به مو بندند!

کوچکی نژاد: FATF سفره مردم را کوچک تر می کند

راه آسان بازگشت آمریکا به برجام، اجرای تعهدات است

استخدام تحلیل گر فرآیندهای کسب و کار در شرکت رایان پرداز کاوش در تهران

استخدام مهندس معمار در مهندسین مشاور پویش در تهران

اولین سالگرد رحلت یک منبری در بهشت زهرا برگزار می شود

نقش ماندگار زنان در زمان قبل و بعد از انقلاب

درگذشت نماینده آیت الله سیستانی در بصره عراق

60 درصد از مشاغل ایجاد شده در حوزه روستایی است

پیش بینی ثبت نام بیش از هزار نفر در انتخابات شورای شهر مشهد

افزایش حقوق بازنشستگان در سال آینده

تصاویر/ نشست سرپرست دفتر تنظیم و نشر آثار حضرت امام (ره) با آیت الله اعرافی

جشن توانمندسازی بیش از 5000 خانوار در کرمان برگزار می شود

وجود بیش از 18 هزار موقوفه در کردستان

تمامی صنوف کرج به جز تالارهای پذیرایی باز هستند

افتتاح 42 پروژه عمرانی و کلنگ زنی 42 پروژه حوزه های علمیه خواهران در سراسر کشور

رسولی نژاد: «بایدن» تفاوتی با «ترامپ» ندارد

منابع درآمدی شهرداری تهران به صورت مشخص اعلام شده/ادامه بررسی بودجه1400شهرداری بعدازظهر امروز

بزرگداشت کاتب قرآن رمضان 1400 برگزار می شود

جهان چگونه پایان می یابد؟

یک شرکت معتبر تولیدی واقع در آرژانتین استخدام می نماید

استخدام برنامه نویس java full stack در سپهر افزار ایرانیان

استخدام سرپرست کارگاه اجرایی در مسکن انبوه سازان فردای ماندگار در سیرجان

به یک خانم آشناباکامپیوترنیازمندیم

متناسب سازی حقوق شاغلان در کمیسیون تلفیق تصویب شد

مردم نگرانی در مورد روند ساخت واکسن رازی کووپارس نداشته باشند

پژمانفر: پیگیر همسان سازی حقوق کارمندان ⁧‫شهرداری‬⁩ با کارکنان ⁧‫دولت هستم

عصر شعر خانواده با عنوان «زیر یک سقف» برگزار می شود

حضور امام در قم پس از تبعید

مهم ترین ویژگی های بودجه 1400 شهرداری اصفهان

اینترنت ارزان نشده، «شاد» هم پولی می شود؟

دیوار نگاره شهدای مدافع حرم کل کشور در همدان رونمایی شد

عطریانفر: رکن محوری و حیاتی اصلاحات، کارگزاران است/ اصرار بر نامزد خالص اصلاح طلب یعنی تحریم انتخابات!

عربستان در نابودی آثار تاریخی در منطقه، حرف اول را می زند

آغاز دوره آموزشی مجازی روزنامه نگاری در آذربایجان شرقی

نشست ستاد مدیریت بحران حوزه علمیه خوزستان برگزار شد

نامه خاتمی و تداوم بلاتکلیفی سیاسی

معرفی نامزدهای جایزه مهرگان در حوزه محیط زیست

خبر مهم وزیر درخصوص سهام عدالت

1400 را به سال مهدوی تبدیل کنیم / انتقاد از بی توجهی صداوسیما و سینما به موضوع مهدویت

جایگزین قالیباف کیست؟

آشفتگی حقوقی فعالان اقتصادی با تغییر یکباره قانون تجارت

پاسخ دبیر ستاد حقوق بشر ایران به سخنان تفرقه انگیز کمیسر حقوق بشر سازمان ملل

باید با پیشبرد حرکت علمی برای مقابله با تهدیدات آینده آمادگی پیداکنیم

قانون بیمه بیکاری اصلاح می شود

ایده های فرهنگ غرب در جامعه گسترش نیابد

5 نفر در استان بوشهر به کرونای انگلیسی مبتلا شدند

دایر شدن شعبه ویژه پیشگیری از تخلفات انتخاباتی در هشترود

از خـشـونـت تـا فـرهـنـگ

پیکر 2 شهید گمنام در دانشگاه آزاد اسلامی آمل به خاک سپرده شد

یکدلی و تفاهم رمز دوام زندگی مشترک

بازخوانی نظرات درباره کسب وکار دانستن وکالت؛ از کانون وکلا تا قوه قضاییه

باید مدافع فرهنگ شهدا باشیم

ببینید | لحظه ورود اولین محموله واکسن سینوفارم به ایران

تکلیف خودمان را با رمزارزها در کشور مشخص کنیم

بررسی هزینه و درآمد برج میلاد در بودجه1400شهرداری/تعویق در پرداخت حقوق پرسنل برج میلاد

دری نجف آبادی: اقتدار نیروهای مسلح خار چشم دشمنان نظام است

اسماعیلی: سال آینده متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی را کلید خواهیم زد

در انتخابات با هیچ کس شوخی نداریم/ برگزاری 24 فرآیند انتخابات به صورت الکترونیکی

سود و جریمه تسهیلات کشاورزان، دامداران و عشایر بخشوده شد

جزییات اعطای تسهیلات در قالب طرح نسخ الکترونیک پزشکان

خرید میز جلو مبلی

روایت رییس دفتر رهبر انقلاب از غارت آثار فرهنگی ایران

نظارت و برخورد در تجاوز به اراضی ملی و ساخت و ساز غیرمجاز در ایام نوروز تشدید می شود

رونمایی از اولین پهپاد ترکیبی ایرانی با ابتکار بزرگ نهاجا

مجلس نمایندگان را از دموکرات ها پس می گیریم

زاکانی: احزاب انرژی خود را معطوف به دعوت از فرد اصلح کنند

زاکانی: احزاب انرژی خود را معطوف به دعوت از فرد اصلح کنند