مطالب مرتبط:
بهره مندی از روش های خلاق و دانش بنیان راهکار رفع مشکلات زیست محیطی کشور است
دبیر سی وپنجمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان کشور منصوب شد
برگزاری نشست هم اندیشی وزرای ورزش و روسای کمیته ملی المپیک/گودرزی: از دولت آزار دیدم اما از ورزش نه
برگزاری نشست هم اندیشی وزرای ورزش و روسای کمیته ملی المپیک/گودرزی: از دولت آزار دیدم اما از ورزش نه
ماموستا راستی: کمبودها و مشکلات امروز کشور نتیجه سوءمدیریت است
-239 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 8 بهمن 1399 ساعت 17:352021-01-27سياسي

گفتگوی ملی راهکار حل مشکلات کشور است/ما نیازمند مهارت تاب آوری، آینده اندیشی و فهم تاریخ کشور هستیم


مهارت گفتگو، مهارت مدارا کردن با یکدیگر است مثلا وقتی به همدیگر می رسیم به زبان خشونت با یکدیگر صحبت نکنیم، ما دشمنان همدیگر نیستیم ما یک ملتیم که در یک کشتی نشسته ایم و یک سرنوشت داریم.

- " معاون اول رییس جمهور گفت: مهارت گفتگو، مهارت مدارا کردن با یکدیگر است مثلا وقتی به همدیگر می رسیم به زبان خشونت با یکدیگر صحبت نکنیم، ما دشمنان همدیگر نیستیم ما یک ملتیم که در یک کشتی نشسته ایم و یک سرنوشت داریم.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار ایلنا، افتتاحیه دهمین دوره مجلس دانش آموزی اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش و علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش ظهر امروز در کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان برگزار شد.

اسحاق جهانگیری معاون اول ریاست جمهوری در این مراسم مطرح کرد: هر کدام از ما در مسئولیت های که هستیم نسبت به آینده کشور دغدغه هایی داریم.

افرادی بودند که در ایام انقلاب اسلامی زندان رفتند، شکنجه، زخمی و شهید شدند تا توانستند این انقلاب بزرگ را به پیروزی برسانند.

حتماً همه مردم ایران خصوصاً آن نسل همواره با یک حساسیتی به آینده انقلاب و نظام نگاه می کنند.

وی افزود: در دوران بعد از انقلاب روزگار های سختی هم به وجود آمد؛ در آن زمان فرصت ها استثنایی بود و جنگ پیش آمد و نیاز بود که افراد نه در شعار بلکه در عمل سینه سپر کرده و از کیان نظام دفاع کنند.

خیلی ها در این وضعیت مردانه ایستادند، شهید دادند و برای این انقلاب و نظام سرمایه گذاری کردند، به همین خاطر آینده این انقلاب برای آن ها بسیار حساس است.

شما دانش آموزان مجلس شورای دانش آموزی هر کسی که نسبت به آینده انقلاب نگرانی دارد امیدوار می کنید جهانگیری گفت: از این جلسه چنین پیام بزرگی را می توان دریافت کرد که ؛ در این راستا شما دانش آموزان مجلس شورای دانش آموزی هر کسی که نسبت به آینده انقلاب نگرانی دارد را امیدوار می کنید که یک عده جوان با شعور، با آگاهی و توانمندی بالا وجود دارند که سرنوشت این کشور و انقلاب به دست آن ها خواهد افتاد که آن را به بهترین وجه ممکن اداره خواهد کرد.

معاون اول رییس جمهور گفت: صمیمانه به همه شما دانش آموزان و کسانی که عضو این مجلس هستند، تبریک می گویم و امیدوارم موفق باشید.

شما کار خودتان را با انگیزه انجام دهید، مسئولین کشور اگر توجه و آگاهی داشتند از این ظرفیت می توانند برای حل مسائل استفاده کنند.

سعی کنید هر جلسه ای که برگزار می کنید نتیجه آن جلسه را در قالب مسائلی که مورد توافق همه شما است به آقای حاجی میرزایی، به دولت و حتی به سه قوه اعلام کنید که ما چنین انتظاراتی داریم.

وی ادامه داد: در آستانه پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، در روزگاری هستیم که امام(ره) از پاریس به داخل کشور آمدند.

در آن زمان شرایط سخت و ویژه ای وجود داشت و همه انقلابیون در داخل دلهره فراوانی داشتند که ببینند چه اتفاقی می افتد.

در نهایت امام با سلامت کامل به ایران وارد شدند و آن استقبال بینظر از ایشان در مهرآباد تا بهشت زهرا در تاریخ رخ داد.

سپس کمتر از 10 روز با حضور ایشان در ایران، انقلاب به پیروزی رسید، آن هم در شرایطی که آمریکا با کمیته شاه سعی می کردند تصمیماتی بگیرند که مانع این پیروزی شود.

با هوشمندی و روح الهیه امام وقتی که حکومت نظامی را لغو کردند و دستور دادند که مردم به خیابان ها بیایند شاه شکست خورد.

همان فرمان منجر به این شد که ارتش تسلیم اراده ملت شود و انقلاب در 22 بهمن به پیروزی رسید.

جهانگیری خاطر نشان کرد: با حالت روحی که من به مجلس دانش آموزی دارم؛ به بانیان آن در هر جایی که هستند دست مریزاد و خداقوت می گویم.

این اقدام کار ارزنده و ماندگاری برای امروز است، آثار مبارک آن در ارتقاء توان شهروندی هویدا شده و معلوم است از این طریق مدیران و سرمایه هایی برای آینده کشور تربیت خواهد شد.

آموزش مردم سالاری، تقویت روحیه همکاری، بالا بردن مهارت اجتماعی، مشارکت، رقابت های موثر اجتماعی و سیاسی از جمله ضرورت هایی است که انتظار می رود همراه با آموزش به فرزندان این کشور یاد داده شود.

وی افزود: یکی از اشکالات که گاهی اوقات به جوامع در حال توسعه گرفته می شود این است که آن ها در کار انفرادی موفق شدند ولی در کارهای جمعی و با همدیگر نمی تواند کار کنند.

یکی از کارهای مهم این است که آموزش و پرورش در دورانی که فرزندان مردم را در اختیار دارد، کمک کند که این اتفاق بیفتد.

خیلی از صاحب نظران آموزش در دنیا و ایران معتقدند که ضرورت های زیادی وجود دارد که یادگیری آن ها جزو مسائلی است که باید در کنار یادگیری متون درسی و آموزش به صورت جدی مورد توجه قرار بگیرد.

گفتگوی ملی راهکار حل مشکلات کشور است معاون اول رییس جمهور گفت: نظام مردم سالاری موضوع جدی است که باید در کنار آموزش مورد توجه قرار بگیرد.

ما باید از زمانی که کودک در خانواده است آن ها را به گونه ای تربیت کنیم تا زمانی که از مدرسه بیرون می آیند به طور کامل این مهارت ها را بیاموزند.

ما مدت ها در این دوره های اخیر در کشور بحث کردیم که گفتگوی ملی راهکار حل مشکلات کشور است و خیلی ها نتوانستند موضوع گفتگو را به عنوان مسئله جدی به رسمیت بشناسند.

وی افزود: مهارت گفتگو مهارت مدارا کردن با یکدیگر است مثلا وقتی به همدیگر می رسیم به زبان خشونت با یکدیگر صحبت نکنیم، ما دشمنان همدیگر نیستیم، ما یک ملتیم که در یک کشتی نشسته ایم و یک سرنوشت داریم.

جهانگیری خاطر نشان کرد: مهارت تاب آوری در این دوره سخت اقتصادی نشان داد می تواند کمک کننده باشد.

مردم ایران در این دوران اخیر که آمریکایی ها جنگ اقتصادی را شروع کردند خیلی جدی بودند و آن چیزی که نهایتاً آمریکایی ها را در مقابل ملت ایران تسلیم کرد مقاومت ملت ایران بود.

ما حتماً نیازمند مهارت تاب آوری، آینده اندیشی، مهارت فهم تاریخ کشور و مهارت های اخلاقی هستیم.

وی اظهار داشت: گاهی اوقات انسان در مسیر زندگی از فردی انتظاری دارد که مهارت های اخلاقی داشته باشد اما برخی اوقات این مهارت در افرادی که در سطوح مختلف مملکت هستند دیده نمی شود.

جهانگیری گفت: ما کشوری هستیم که 2500 سال رژیم شاهنشاهی داشته و موضوع انتخابات اکنون برای آن مهم است.

در برخی از کشورهای همسایه و منطقه هنوز مسئله ای به نام انتخابات وجود ندارد، بلکه یک قبیله ای سر کار هستند و از صدها سال در آن کشور حکومت می کنند و بعد از فوتشان فرزندانشان حکومت را به عهده می گیرند.

پس معلوم می شود که در آموزش و پرورش به دانش آموز گفته می شود که موضوع انتخابات مهم است و خوب انتخاب کردن و خوب انتخاب شدن باید مورد توجه قرار بگیرد.

معاون اول رییس جمهور گفت: از همین انتخابات مجلس دانش آموزی می توان یک انتخابات را اثربخش کرد.

مشارکت، همبستگی بیشتر، رقابت معنادار در انتخابات، بیشتر شدن امید به آینده و .

از مسائلی است که در انتخابات آینده از انتخاباتی مثل انتخابات مجلس دانش آموزی نشات می گیرد.

وی افزود: در مجلس دانش آموزی، مسئولانه رای دادن، نمایندگی کردن، کمک کردن به حل مسائل جامعه در بُعد و اندازه خودش عملیاتی می شود.

همین که اکثریت دانش آموزان یک مدرسه، شهرستان، استان و کشور افرادی را انتخاب می کنند به آن ها می گویند شما کیل هستید تا این کارها را پیگیری کنید بسیار حائز اهمیت است.

شما نمایندگان مجلس شورای دانش آموزی می توانید موثر واقع شوید جهانگیری ادامه داد: امروز مسئله ای که در نهادهای انتخاباتی وجود دارد این است که یاد بگیریم چگونه درک مان را از مسائل و فرصت ها و تهدیدهایی که در کشور با آن مواجه هستیم درک مشترکی باشد.

شما نمایندگان مجلس شورای دانش آموزی می توانید موثر واقع شوید تا به عنوان مثال وسیله گرمایشی و سرمایشی را برای همیشه حل کنیم.

آموزش و پرورش هم باید توضیح دهد که بخشی از اینها حل شده است.

وی تصریح کرد: مشکلات زیادی وجود دارد و ما می توانیم به محدودیت ها و مشکلات غلبه کنیم و مطمئن هستیم که این کشور به فضل الهی ظرفیت زیادی داشته و آینده آن درخشان است.

ما نباید اجازه دهیم یک عده از روی ناآگاهی نسل جوان را نسبت به آینده ایران مایوس کنند هرکدام از شما می تواند یک مریم میرزاخانی باشد.

شاید ما به عنوان یک مسئول ضعف داشته باشیم اما ظرفیت های زیادی در شما وجود دارد که می توانیم مسائل کشورمان را توسط آن حل کنیم.

بدخواهان زیادی در منطقه ما هستند که نمی خواهند ایران توسعه پیدا کنند و باید با تدبیر از این مسائل عبور کنیم تا ایران سربلند شود.


کلید واژه ها: معاون اول رییس جمهور - اسحاق جهانگیری - معاون اول - مهارت - آموزش و پرورش - کانون پرورش فکری کودکان - معاون اول ریاست جمهوری - معاون - پرورش - رییس جمهور - وزارت آموزش و پرورش - وزیر آموزش و پرورش - محسن حاجی میرزایی - جهانگیری - جمهور - کانون پرورش فکری - مجلس دانش آموزی - حل مشکلات کشور - سرنوشت - دشمنان - حاجی میرزایی - علیرضا کاظمی - ریاست جمهوری - مشکلات کشور - آموزش - خشونت - اسحاق - دانش آموزی - پرورش فکری - حل مشکلات

آخرین اخبار سرویس:
ویدئو / افتتاح ویدئوکنفرانسی آزادراه غدیر توسط رییس جمهور

استخدام طراح و گرافیست پاره وقت

مخاطب توصیه رهبر انقلاب شورای نگهبان است /مردم به کاندیدای عاقل و معتدل رأی بدهند

اصل عدالت محوری در سیره امیرالمومنین

روحانی: ملت مردانه مشکلات را تحمل کردند

مروری بر توصیه 3 مرجع تقلید درباره اعتکاف امسال

برگزاری همایش پیاده روی در باشت

پیام مدیر عامل بیمه آسیا به مناسبت ولادت با سعادت حضرت امام علی (ع) و روز پدر

چطور «نه» بگوییم؛ 4 روش راهبردی برای رد کردن کاری که نمی توانید یا نمی خواهید انجام دهید

علی مطهری نامزد انتخابات ریاست جمهوری شد

تاریخ اعزام به خدمت مشمولان زلزله زده در شهرستان دنا تمدید شد

برگزاری آیین اختتامیه پنجمین دوره سوگواره ملی میعادگاه عاشورایی دانشجویان در زنجان

برای برگزاری موفقیت آمیز انتخابات ملی در فلسطین آمادگی کامل داریم

توسل به اهل بیت؛ رمز موفقیت و رسیدن به قله های کمال

پخش برنامه «هزار و یک شب» به مناسبت روز پدر

دستانی با بوی نان

تصاور/ مراسم اعطای گواهینامه های دوره خبرنگاری در دانشگاه مذاهب اسلامی تهران

چالش/ کم توجهی به قانون

ملت ما در دوره جنگ اقتصادی دشمنان، علی وار و مردانه در برابر مشکلات ایستادند

سیاست قوه قضاییه احیا و واگذاری کارخانه های ورشکسته است

بارگاه مطهر امیرالموئمنین ( ع ) - نجف اشرف

روحانی: آزادراه غدیر به کاهش بار ترافیکی تهران- کرج کمک می کند

از تاکید بر لزوم لغو تحریم ها تا وداع با انیس نقاش

رهبر انقلاب: سیّد مرتضی علم الهدی از برجستگان تاریخ اسلام و از مفاخر علمی به شمار می رود

نشان فداکاری به خانواده فرماندهان شهید شاخص ارتش اهدا شد

امام علی (ع) محور وحدت جامعه اسلامی است

علی مطهری کاندیدای انتخابات 1400 می شود

مرکز ملی آموزش مهارتی و حرفه ای علوم پزشکی در بوشهر ایجاد می شود

علامت گذاری مرزها محور رایزنی مقامات ازبکستان و قزاقستان

ویدیو: کلامی از حضرت آیت الله جوادی آملی: حضرت علی(ع) محب و محبوب خداست

آزادراه غدیر به بار ترافیکی تهران- کرج کمک می کند

پیام مدیرعامل بانک صنعت و معدن به مناسبت ولادت حضرت علی(ع) و بزرگداشت روز پدر

کرونا نمایشگاه تلکام را تعطیل نکرد!

چون دولت از موضع بالا با مجلس صحبت کرد، کلیات بودجه 1400 رای نیاورد/ برای تصویب اصلاحیه بودجه، توصیه ای به مجلس نشد

علی مطهری اعلام کاندیداتوری کرد

روحانی: افتتاح 221 کیلومتر آزاد راه طی یکسال، یک موفقیت در سال جهش تولید برای کشور است

آیت الله استادی: بیش از هرچیز در این نظام، عمل ما اهل علم موثر است

خفته در خاک؛ زنده در افلاک

نائب رییس مجلس وارد سی سخت شد

صوت | امیرالمؤمنین کشتی نجات امت

موفقیت انتشارات جهاددانشگاهی واحد استان قم در سطح ملی

فضائل برجستگانی همچون سیدمرتضی نشان دهنده حُسن تربیت اسلام و حوزه های اسلامی است

از تاکید بر لزوم لغو تحریم ها تا در گذشت انیس نقاش

علی مطهری رسماً نامزد انتخابات ریاست جمهوری 1400 شد

روحانی: آزادراه غدیر تأمین کننده امنیت و سلامت مردم

ویدئو | میرسلیم: آزادی بیان در ایران حتی از فرانسه بیشتر است

کاروان مهربانی در اختیار مردم زلزله زده شهر سی سخت قرار گرفت

روحانی: ملت مردانه و علی وار مشکلات را تحمل کردند

توسعه پایدار شهری در گرو مشارکت مردمی است

کنار کشیدن از صندوق رای، مشکلات را حل نمی کند/ شورای نگهبان مهربان تر برخورد کند

ناپایداری جوی و دریایی در هرمزگان تداوم دارد

علی مطهری اعلام کاندیداتوری کرد

فضائل برجستگانی چون سیدمرتضی نشان دهنده حُسن تربیت اسلام است

روایت تسنیم از فرماندهان میدان مبارزه با کرونا / پدرانی که با اقتدا به امام علی(ع) برای سلامتی مردم جانفشانی می کنند+ فیلم

راه اندازی مرکز ملی آموزش مهارتی و حرفه ای علوم پزشکی جهاددانشگاهی بوشهر

امام جمعه همدان: حضرت علی(ع) محور وحدت مسلمین جهان است

علی مطهری رسماً نامزدی خود را برای انتخابات 1400 اعلام کرد

پیام روحانی به مناسبت روز ملی کویت

علی مطهری نامزد ریاست جمهوری می شود

علی مطهری برای انتخابات 1400 اعلام کاندیداتوری کرد!

توزیع 1200 پرس غذای گرم بین نیازمندان اسفدن شهرستان قاین

ویدئو / افتتاح ویدئوکنفرانسی آزادراه غدیر توسط رییس جمهور

پیام تبریک مدیرعامل بیمه کارآفرین به مناسبت ولادت با سعادت حضرت علی (ع) و روز مرد

هفتم اسفند؛ روز وکیل مدافع

حرم حضرت معصومه (س) درشب ولادت حضرت علی(ع)

افتتاح آزاد راه ملی غدیر (آبیک-چرمشهر)

محرز: واکسن «کوو ایران» با استاندارهای بین المللی در حال ساخت است

به شکایت های بازار سرمایه رسیدگی خواهیم کرد

نصب بنای یادبود فرماندهان پیروزی در دانشگاه بصره

کلام حضرت علی(ع) مغفول مانده است

علی مطهری نامزد انتخابات ریاست جمهوری شد

انتقال سه زندانی ایرانی از تایلند به کشور

تاریخ شفاهی ستاد دیه_ 2/ واکنش رهبر انقلاب به آزادی بیش از 100 هزار زندانی نیازمند

حناچی: بیشتر پروژه های تهران معطوف به جنوب شهر است

مردم در این 3 سال، علی وار در مقابل مشکلات ایستادگی کردند

کنار کشیدن از صندوق رای، مشکلات را حل نمی کند/ شورای نگهبان مهربان تر برخورد کند

علی مطهری نامزد انتخابات 1400 می شود

تاکید برهم صالح بر نقش مهم مرجعیت عراق

فیلم| کانون مساجد تأمین کننده نان زلزله زدگان/پخت روزانه 5 هزار قرص نان در سی سختی

آسیب های کرونا و باری که بر دوش کارگران سنگینی می کند

علی مطهری رسماً نامزدی خود را برای انتخابات 1400 اعلام کرد

بازدید نائب رییس مجلس شورای اسلامی از روستای گردشگری کریک

علی مطهری برای انتخابات ریاست جمهوری اعلام کاندیداتوری کرد

اتابک: تلاش کارکنان و کارگران ایثارگر شهرداری دوگنبدان مصداق عبادت است

محلات و معابر تهران به مناسبت میلاد امام علی (ع) نور باران می شوند

بیشتر پروژه های تهران معطوف به جنوب شهر است/نگاه مان به شهروندان پدرانه است

آموزش و معیشت؛ در صدر مطالبات طلاب از شورای عالی حوزه های علمیه

مرهمی بر زخم زلزله زدگان| ارسال محموله نان از طولیان به سی سخت+فیلم

علی مطهری رسما کاندیدای انتخابات 1400 شد

مطهری برای انتخابات 1400 اعلام کاندیداتوری کرد

سه زندانی ایرانی محبوس در تایلند به ایران منتقل شدند

سازش پرونده 15 هزار مترزمین پس از 13 سال در فارس

روحانی: ملت ما در دوره جنگ اقتصادی مردانه در برابر مشکلات ایستادند

ویدئو | میرسلیم: آزادی بیان در ایران حتی فرانسه بیشتر است

روحانی: مردم در این 3 سال، علی وار در مقابل مشکلات ایستادگی کردند/ آزادراه غدیر تأمین کننده امنیت و سلامت مردم

ترنم مهربانی در زاد روز مولود کعبه / اطعام نیازمندان شبیه پدر + تصاویر

کلام حضرت علی(ع) مغفول مانده است

آیا جرات دارید مانند نمایندگان به میان مردم بروید؟

تشکیل 50 گروه مجازی و یک گردان سایبری بانوان طلبه هرمزگانی در ایام کرونا

علی مطهری اعلام کاندیداتوری کرد

گفتگوی ملی راهکار حل مشکلات کشور است/ما نیازمند مهارت تاب آوری، آینده اندیشی و فهم تاریخ کشور هستیم

گفتگوی ملی راهکار حل مشکلات کشور است/ما نیازمند مهارت تاب آوری، آینده اندیشی و فهم تاریخ کشور هستیم