مطالب مرتبط:
بهره مندی از روش های خلاق و دانش بنیان راهکار رفع مشکلات زیست محیطی کشور است
دبیر سی وپنجمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان کشور منصوب شد
برگزاری نشست هم اندیشی وزرای ورزش و روسای کمیته ملی المپیک/گودرزی: از دولت آزار دیدم اما از ورزش نه
برگزاری نشست هم اندیشی وزرای ورزش و روسای کمیته ملی المپیک/گودرزی: از دولت آزار دیدم اما از ورزش نه
ماموستا راستی: کمبودها و مشکلات امروز کشور نتیجه سوءمدیریت است
-239 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 8 بهمن 1399 ساعت 17:352021-01-27سياسي

گفتگوی ملی راهکار حل مشکلات کشور است/ما نیازمند مهارت تاب آوری، آینده اندیشی و فهم تاریخ کشور هستیم


مهارت گفتگو، مهارت مدارا کردن با یکدیگر است مثلا وقتی به همدیگر می رسیم به زبان خشونت با یکدیگر صحبت نکنیم، ما دشمنان همدیگر نیستیم ما یک ملتیم که در یک کشتی نشسته ایم و یک سرنوشت داریم.

- " معاون اول رییس جمهور گفت: مهارت گفتگو، مهارت مدارا کردن با یکدیگر است مثلا وقتی به همدیگر می رسیم به زبان خشونت با یکدیگر صحبت نکنیم، ما دشمنان همدیگر نیستیم ما یک ملتیم که در یک کشتی نشسته ایم و یک سرنوشت داریم.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار ایلنا، افتتاحیه دهمین دوره مجلس دانش آموزی اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش و علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش ظهر امروز در کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان برگزار شد.

اسحاق جهانگیری معاون اول ریاست جمهوری در این مراسم مطرح کرد: هر کدام از ما در مسئولیت های که هستیم نسبت به آینده کشور دغدغه هایی داریم.

افرادی بودند که در ایام انقلاب اسلامی زندان رفتند، شکنجه، زخمی و شهید شدند تا توانستند این انقلاب بزرگ را به پیروزی برسانند.

حتماً همه مردم ایران خصوصاً آن نسل همواره با یک حساسیتی به آینده انقلاب و نظام نگاه می کنند.

وی افزود: در دوران بعد از انقلاب روزگار های سختی هم به وجود آمد؛ در آن زمان فرصت ها استثنایی بود و جنگ پیش آمد و نیاز بود که افراد نه در شعار بلکه در عمل سینه سپر کرده و از کیان نظام دفاع کنند.

خیلی ها در این وضعیت مردانه ایستادند، شهید دادند و برای این انقلاب و نظام سرمایه گذاری کردند، به همین خاطر آینده این انقلاب برای آن ها بسیار حساس است.

شما دانش آموزان مجلس شورای دانش آموزی هر کسی که نسبت به آینده انقلاب نگرانی دارد امیدوار می کنید جهانگیری گفت: از این جلسه چنین پیام بزرگی را می توان دریافت کرد که ؛ در این راستا شما دانش آموزان مجلس شورای دانش آموزی هر کسی که نسبت به آینده انقلاب نگرانی دارد را امیدوار می کنید که یک عده جوان با شعور، با آگاهی و توانمندی بالا وجود دارند که سرنوشت این کشور و انقلاب به دست آن ها خواهد افتاد که آن را به بهترین وجه ممکن اداره خواهد کرد.

معاون اول رییس جمهور گفت: صمیمانه به همه شما دانش آموزان و کسانی که عضو این مجلس هستند، تبریک می گویم و امیدوارم موفق باشید.

شما کار خودتان را با انگیزه انجام دهید، مسئولین کشور اگر توجه و آگاهی داشتند از این ظرفیت می توانند برای حل مسائل استفاده کنند.

سعی کنید هر جلسه ای که برگزار می کنید نتیجه آن جلسه را در قالب مسائلی که مورد توافق همه شما است به آقای حاجی میرزایی، به دولت و حتی به سه قوه اعلام کنید که ما چنین انتظاراتی داریم.

وی ادامه داد: در آستانه پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، در روزگاری هستیم که امام(ره) از پاریس به داخل کشور آمدند.

در آن زمان شرایط سخت و ویژه ای وجود داشت و همه انقلابیون در داخل دلهره فراوانی داشتند که ببینند چه اتفاقی می افتد.

در نهایت امام با سلامت کامل به ایران وارد شدند و آن استقبال بینظر از ایشان در مهرآباد تا بهشت زهرا در تاریخ رخ داد.

سپس کمتر از 10 روز با حضور ایشان در ایران، انقلاب به پیروزی رسید، آن هم در شرایطی که آمریکا با کمیته شاه سعی می کردند تصمیماتی بگیرند که مانع این پیروزی شود.

با هوشمندی و روح الهیه امام وقتی که حکومت نظامی را لغو کردند و دستور دادند که مردم به خیابان ها بیایند شاه شکست خورد.

همان فرمان منجر به این شد که ارتش تسلیم اراده ملت شود و انقلاب در 22 بهمن به پیروزی رسید.

جهانگیری خاطر نشان کرد: با حالت روحی که من به مجلس دانش آموزی دارم؛ به بانیان آن در هر جایی که هستند دست مریزاد و خداقوت می گویم.

این اقدام کار ارزنده و ماندگاری برای امروز است، آثار مبارک آن در ارتقاء توان شهروندی هویدا شده و معلوم است از این طریق مدیران و سرمایه هایی برای آینده کشور تربیت خواهد شد.

آموزش مردم سالاری، تقویت روحیه همکاری، بالا بردن مهارت اجتماعی، مشارکت، رقابت های موثر اجتماعی و سیاسی از جمله ضرورت هایی است که انتظار می رود همراه با آموزش به فرزندان این کشور یاد داده شود.

وی افزود: یکی از اشکالات که گاهی اوقات به جوامع در حال توسعه گرفته می شود این است که آن ها در کار انفرادی موفق شدند ولی در کارهای جمعی و با همدیگر نمی تواند کار کنند.

یکی از کارهای مهم این است که آموزش و پرورش در دورانی که فرزندان مردم را در اختیار دارد، کمک کند که این اتفاق بیفتد.

خیلی از صاحب نظران آموزش در دنیا و ایران معتقدند که ضرورت های زیادی وجود دارد که یادگیری آن ها جزو مسائلی است که باید در کنار یادگیری متون درسی و آموزش به صورت جدی مورد توجه قرار بگیرد.

گفتگوی ملی راهکار حل مشکلات کشور است معاون اول رییس جمهور گفت: نظام مردم سالاری موضوع جدی است که باید در کنار آموزش مورد توجه قرار بگیرد.

ما باید از زمانی که کودک در خانواده است آن ها را به گونه ای تربیت کنیم تا زمانی که از مدرسه بیرون می آیند به طور کامل این مهارت ها را بیاموزند.

ما مدت ها در این دوره های اخیر در کشور بحث کردیم که گفتگوی ملی راهکار حل مشکلات کشور است و خیلی ها نتوانستند موضوع گفتگو را به عنوان مسئله جدی به رسمیت بشناسند.

وی افزود: مهارت گفتگو مهارت مدارا کردن با یکدیگر است مثلا وقتی به همدیگر می رسیم به زبان خشونت با یکدیگر صحبت نکنیم، ما دشمنان همدیگر نیستیم، ما یک ملتیم که در یک کشتی نشسته ایم و یک سرنوشت داریم.

جهانگیری خاطر نشان کرد: مهارت تاب آوری در این دوره سخت اقتصادی نشان داد می تواند کمک کننده باشد.

مردم ایران در این دوران اخیر که آمریکایی ها جنگ اقتصادی را شروع کردند خیلی جدی بودند و آن چیزی که نهایتاً آمریکایی ها را در مقابل ملت ایران تسلیم کرد مقاومت ملت ایران بود.

ما حتماً نیازمند مهارت تاب آوری، آینده اندیشی، مهارت فهم تاریخ کشور و مهارت های اخلاقی هستیم.

وی اظهار داشت: گاهی اوقات انسان در مسیر زندگی از فردی انتظاری دارد که مهارت های اخلاقی داشته باشد اما برخی اوقات این مهارت در افرادی که در سطوح مختلف مملکت هستند دیده نمی شود.

جهانگیری گفت: ما کشوری هستیم که 2500 سال رژیم شاهنشاهی داشته و موضوع انتخابات اکنون برای آن مهم است.

در برخی از کشورهای همسایه و منطقه هنوز مسئله ای به نام انتخابات وجود ندارد، بلکه یک قبیله ای سر کار هستند و از صدها سال در آن کشور حکومت می کنند و بعد از فوتشان فرزندانشان حکومت را به عهده می گیرند.

پس معلوم می شود که در آموزش و پرورش به دانش آموز گفته می شود که موضوع انتخابات مهم است و خوب انتخاب کردن و خوب انتخاب شدن باید مورد توجه قرار بگیرد.

معاون اول رییس جمهور گفت: از همین انتخابات مجلس دانش آموزی می توان یک انتخابات را اثربخش کرد.

مشارکت، همبستگی بیشتر، رقابت معنادار در انتخابات، بیشتر شدن امید به آینده و .

از مسائلی است که در انتخابات آینده از انتخاباتی مثل انتخابات مجلس دانش آموزی نشات می گیرد.

وی افزود: در مجلس دانش آموزی، مسئولانه رای دادن، نمایندگی کردن، کمک کردن به حل مسائل جامعه در بُعد و اندازه خودش عملیاتی می شود.

همین که اکثریت دانش آموزان یک مدرسه، شهرستان، استان و کشور افرادی را انتخاب می کنند به آن ها می گویند شما کیل هستید تا این کارها را پیگیری کنید بسیار حائز اهمیت است.

شما نمایندگان مجلس شورای دانش آموزی می توانید موثر واقع شوید جهانگیری ادامه داد: امروز مسئله ای که در نهادهای انتخاباتی وجود دارد این است که یاد بگیریم چگونه درک مان را از مسائل و فرصت ها و تهدیدهایی که در کشور با آن مواجه هستیم درک مشترکی باشد.

شما نمایندگان مجلس شورای دانش آموزی می توانید موثر واقع شوید تا به عنوان مثال وسیله گرمایشی و سرمایشی را برای همیشه حل کنیم.

آموزش و پرورش هم باید توضیح دهد که بخشی از اینها حل شده است.

وی تصریح کرد: مشکلات زیادی وجود دارد و ما می توانیم به محدودیت ها و مشکلات غلبه کنیم و مطمئن هستیم که این کشور به فضل الهی ظرفیت زیادی داشته و آینده آن درخشان است.

ما نباید اجازه دهیم یک عده از روی ناآگاهی نسل جوان را نسبت به آینده ایران مایوس کنند هرکدام از شما می تواند یک مریم میرزاخانی باشد.

شاید ما به عنوان یک مسئول ضعف داشته باشیم اما ظرفیت های زیادی در شما وجود دارد که می توانیم مسائل کشورمان را توسط آن حل کنیم.

بدخواهان زیادی در منطقه ما هستند که نمی خواهند ایران توسعه پیدا کنند و باید با تدبیر از این مسائل عبور کنیم تا ایران سربلند شود.


کلید واژه ها: معاون اول رییس جمهور - اسحاق جهانگیری - معاون اول - مهارت - آموزش و پرورش - کانون پرورش فکری کودکان - معاون اول ریاست جمهوری - معاون - پرورش - رییس جمهور - وزارت آموزش و پرورش - وزیر آموزش و پرورش - محسن حاجی میرزایی - جهانگیری - جمهور - کانون پرورش فکری - مجلس دانش آموزی - حل مشکلات کشور - سرنوشت - دشمنان - حاجی میرزایی - علیرضا کاظمی - ریاست جمهوری - مشکلات کشور - آموزش - خشونت - اسحاق - دانش آموزی - پرورش فکری - حل مشکلات

آخرین اخبار سرویس:
کارگر در کارکاه پخش ذغال

بازار خوزستان تعطیل شد

چگونه خستگی های روزانه را رفع کنیم؟

10 واقعه عجیب اما واقعی تاریخ / عکس

سفر نروید، ظرفیت درمانی استان ها اشباع است

ثواب زیارت امام کاظم (ع) مانند زیارت سید الشهدا (ع)

ایران در مناظرات هویتی سیاست خارجی روسیه

چگونگی پذیرش بیمار در بیمارستان های دولتی با حذف دفترچه بیمه تامین اجتماعی

مقام یمنی: برقراری صلح واقعی منوط به پایان تجاوز و محاصره است

آیا مالک مغازه می تواند از مستاجر به دلیل تغییر شغل شکایت کند؟

کارشناس ارشد و یا کارشناس رشته اقتصاد

ظرفیت تولید واکسن کرونای ایرانی تا 15میلیون دوز در ماه وجود دارد

رمزگشایی معزی از هجمه علیه جهانگیری

امکان نظامی گری وجود ندارد/ ورود سازمانی نظامیان به انتخابات منع شده است

توسعه زبان فارسی به عنوان یکی از زبان های علمی در سطح منطقه

راه اندازی بیمارستان سیار برای مناطق محروم/ اپلیکشین 4030 تا پایان سال رونمایی می شود

ایجاد خانه محیط زیست در 22 سرای محله پایتخت

سردار نقدی: آمریکا گفت به 50 نقطه ایران حمله می کند اما...

امکان نظامی گری وجود ندارد/ ورود سازمانی نظامیان به انتخابات منع شده است

همکار خانم در اینیستا گرام

نامه های احمدی نژاد به آیت الله سیستانی و پاپ

ارزش پول ملی کاهش چشمگیری داشته و عملاً دستمزد ارزش خود را از دست داده است

لغو محکومیت های دا سیلوا رییس جمهور سابق برزیل

ظریف در کیش ظریف!

عهد کمیل روایت یک شهید از زبان همسرش

رونمایی از دیوارنگاره یادبود شهدای منا

کوچکی نژاد: عملکرد کاندیداها و احزاب بر جلب مشارکت مردم در انتخابات اثرگذار است

پیام تبریک باربد بابایی به علی اوجی /عکس

نامه های احمدی نژاد به آیت الله سیستاتی و پاپ

تدابیر امام کاظم(ع) بنیان فکری شیعه را از انحراف نجات داد

کوچکی نژاد: عملکرد کاندیداها و احزاب بر جلب مشارکت مردم در انتخابات اثرگذار است

تجلیل از کانون های برتر استان قزوین در طرح ملی ایران قوی

ویدئوی بامزه تقلید کودک نوپا از پدربزرگش در صفحه عموپورنگ پربازدید شد

اهوازی ها دو هفته آخر سال، خودشان را قرنطینه کنند

پیام تبریک باربد بابایی به علی اوجی /عکس

48 برنامه در کانون های مساجد یزد دنبال می شود

استخدام مشاور املاک با پورسانت عالی

به یک نگهبان باغ رستوران نیازمندیم

دستیار عکاس

استخدام نیروی سالندار فوری

برنامه ویژه مهران مدیری و احسان علیخانی پس از تحویل سال

دادگاه عالی آمریکا آخرین شکواییه ترامپ را هم رد کرد

انجام این کار ها شما را پیش بقیه خراب می کند

استاد تعادل را ببینید!

در شرایط فعلی کودکان بیشتر در معرض کرونا هستند

عناوین روزنامه های سیاسی 19 اسفند 99/ عقب نشینی «گام به گام» رد شد +تصاویر

اهوازی ها دو هفته آخر سال، خودشان را قرنطینه کنند

عکس/ پوستر تبلیغاتی احتمالی سعید محمد

قانون جدید چک امکان اجرا ندارد

پیشنهاد یک گرافیست: اعداد ساعت را فارسی کنیم + عکس

اگر این نشانه ها را در گوشی تان دیدید یعنی هک شده اید

برگزاری مراسم عزاداری شهادت امام موسی کاظم(ع) در دفاتر مراجع تقلید

حیوان خانگی اشرف پهلوی و فساد اخلاقی به نقل از مصطفی مهذب

تغییر چهره خواننده ماکان بند /عکس

آرایش تشکیلاتی اصلاح طلبان

چگونه مغز مان مطالب را به خاطر می سپارد؟

افزایش 45 میلیاردی بودجه قم در سال 1400

توسعه سواد رسانه ای به ارتقای سطح فرهنگی و اخلاقی جامعه کمک می کند

تغییر چهره خواننده ماکان بند /عکس

ببینید | توضیحات رییس ستاد انتخابات کشور در خصوص انتخابات 1400

بیمارستان شهید کلانتری اندیمشک ناجی جان رزمندگان در دوران دفاع مقدس+تصاویر

ناگفته هایی از شهید محمودرضا شهربانی از شهدای تازه تفحص شده اندیمشک

آسیب کرونا به 70 درصد مشاغل خدماتی

افزایش 45 میلیاردی بودجه قم در سال 1400

ایران و آمریکا برای مدیریت تنش های احتمالی سازوکاری ایجاد کنند

شهادت رامین سروری، سرباز هنگ مرزی آذربایجان غربی

آخرین وضعیت سرنوشت صیادان در بند الشباب

زاکانی: همه نهادهای کشور برای حل مشکلات یک طرف میز هستند نه مقابل هم

این اولین پوستر تبلیغاتی سعید محمد است؟

آماده اصلاح قوانین به نفع تولیدکنندگان هستیم

تصاویر / مراسم رونمایی از نرم افزارهای جدید مجمع جهانی اهل بیت (ع)

دادستان سوادکوه: برداشت غیرمجاز از معادن سوادکوه متوقف شد

ایران و آمریکا برای مدیریت تنش های احتمالی سازوکاری ایجاد کنند

مراسم رونمایی از تقریظ مقام معظم رهبری بر کتاب «عصرهای کریسکان» به روایت تصویر

درسنامه ای در ستایش عقل

استخدام ناخن کار حرفه ای

نماینده مردم ساری: بیمه های دولتی باید به بخش خصوصی واگذار شود

وقتی راه ابراهیم از مدرسه به جنگ می رسد؛ شهید همت چه عهدی با خدا بست؟

رقابت حافظان کل قرآن 8 کشور در سومین شب مسابقات بین المللی

کلاس های آموزشی رشته های بومی صنایع دستی در بروجرد راه اندازی می شود

تعداد پروژه های رشت با بودجه عمرانی شهر تناسب ندارد

گفت وگوی خواندنی تسنیم با نویسنده کتاب کریسکان؛ ماجرای هدیه رهبر انقلاب به سعید سردشتی چه بود؟

حضور مردم در انتخابات باعث تقویت نظام و کشور می شود / به فردی رأی دهیم که با مردم صادق باشد

جوانان جهادی با سختی تمام به محرومین خدمت رسانی می کنند

خروجی جلسات ستاد تنظیم بازار، باید در کف میدان خود را نشان دهد

اعضای ستاد انتخابات استان لرستان معرفی شدند+ اسامی

نیازمند نیروی دفتری خانم

کار پاره وقت مجازی

استخدام در شرکت وسایل ارتوپدی و شکسته بند در تهران

نیازمند کارگر آرماتور بند

استخدام مشاور املاک اقا یاخانم باشرایط عالی

استخدام فوری بازاریاب و فروشنده سالنامه

استخدام نقاش

فرآیند انتخابات به فرمانداران و بخشداران لرستان ابلاغ شد

رییس مجلس شورای اسلامی فردا به کردستان سفر می کند+ برنامه ها

روزانه از سراسر کشور تماس های متعددی جهت دریافت برگه تردد دارم

اخلاق انتخاباتی را از آموزه های قرآن فراگیریم / اثر سوء ادعاهای بی ‍پشتوانه بر مشارکت مردم

پزشک مجرم محکوم به ویزیت رایگان شد

سکونتگاه های غیررسمی به محدوده شهر پیرانشهر و سردشت ملحق می شود

رونمایی از نامزدهای پایداری

گفتگوی ملی راهکار حل مشکلات کشور است/ما نیازمند مهارت تاب آوری، آینده اندیشی و فهم تاریخ کشور هستیم

گفتگوی ملی راهکار حل مشکلات کشور است/ما نیازمند مهارت تاب آوری، آینده اندیشی و فهم تاریخ کشور هستیم