مطالب مرتبط:
فروش 46 میلیارد تومانی نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران
رییس نمایشگاه مجازی کتاب تهران: فروش بیش از 40 میلیاردی نمایشگاه کتاب نشان داد راه را درست طی کردیم
تمدید دوباره نمایشگاه مجازی کتاب تهران / خرید کتاب به 460 میلیارد ریال رسید
راه اندازی نمایشگاه دائمی مجازی فروش کتاب در قزوین
چه تعداد کتاب در نمایشگاه مجازی به فروش رسید؟
-110 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 8 بهمن 1399 ساعت 17:152021-01-27اقتصادي

40 میلیارد تومان فروش کتاب در نمایشگاه مجازی


رییس نمایشگاه مجازی کتاب تهران گفت: ساده ترین کار این بود که پول کلانی به یک شرکت بیرونی بدهیم تا سایت را برنامه نویسی کند؛ اما فروش 40 میلیاردی نشان داد راه را درست طی کردیم.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازپایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،" به نقل از ایرنا دهقانکار، رییس نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران، با سپاسگزاری از استقبال مردم و همراهی ناشران، گفت: برای اختلالات دو روز اول از همه مخاطبان نمایشگاه عذرخواهی می کنیم.

اکنون همه کار ها روی روال افتاده است و ناشران پس از کمی استفاده از سامانه به سیستم عادت کرده و مردم هم به خوبی با آن آشنا شدند.

دهقانکار در توضیح اینکه با وجود همه پیش بینی ها چرا سایت دو روز از دسترس خارج شده بود، بیان کرد: در کار های اجرایی هرچقدر از قبل تمهیدات اندیشیده شود باز هم در عمل ممکن است اتفاق دیگری بیفتد.

کاری در سطح نمایشگاه مجازی کتاب تهران، در واقع یک ابر پروژه چه در حوزه فناوری و زیرساخت و هم در بحث مجازی و حتی کار های غیرمجازی و بحث لجستیک پشتیبانی مالی اداری و حتی پشتیبانی است.

وی در ادامه افزود: کار ما با پایان نمایشگاه، تازه آغاز خواهد شد و پس از انجام خرید توسط مردم و ارسال آن توسط پست بخش مهمی از کار ما در مرحله پشتیبانی است.

مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران ادامه داد: این حجم از استقبال را پیش بینی نمی کردیم اما تا کنون (روز پنجم نمایشگاه) نزدیک به 700 میلیون درخواست در سامانه ثبت شده که پاسخ درست را در یک یا کمتر از یک ثانیه گرفته است.

ویژگی های متمایز سامانه نمایشگاه دهقانکار اضافه کرد: ویژگی مهم و متمایزکننده سایت نمایشگاه نسبت به دیگر سامانه های کشور این است که خدماتی که این سایت به مخاطب می دهد، بسیار متفاوت و گسترده است.

سایت های فروش بزرگی را در کشور و در دنیا می شناسیم اما هیچ کدام از آن ها به سامانه ثبت احوال نیازی ندارد و هیچ کدام بن خرید روی آن سوار نیست، سامانه ای به طور مستقیم به سایت پست متصل نیست، هیچ سایت فروشی به بانک اطلاعاتی یک نهاد دولتی مثل خانه کتاب دسترسی نداشته است.

وی با اشاره به دسترسی مخاطبان، به اطلاعات ثبت شده در پایگاه اطلاعاتی خانه کتاب، گفت: در این نمایشگاه بیش از 350 هزار رکورد را در دسترس مخاطب گذاشتیم و هر جست وجو در میان این حجم از اطلاعات به دست مخاطب می رسد.

در هر مرحله نیز کار پیچیده تر می شود وقتی بخواهید کتابی را تهیه کنید، اگر بن خرید هم داشته باشید در هر مرحله پیچیدگی کار سایت بهتر خود را نشان می دهد، آن هم وقتی که در یک لحظه 50 هزار درخواست روی سیستم ثبت می شود.

دهقانکار ادامه داد: این موارد را در نظر بگیریم و این نکته که همه امکانات در یک برنامه شش روز است؛ نه یک برنامه بلندمدت برای یک سال یا بیشتر.

خیلی از سایت های فروش آنلاین زمان اوج مراجعه ندارند، شاید مثل شب های عید یا شب یلدا یا در زمان تخفیف های مشخصی سایت شان شلوغ شود، اما اینکه یک جمعیت میلیونی در بازه زمانی 6 روزه که شده 10روزه، وارد سایت شود، جای دیگری وجود ندارد و این حجم از خدمات را دریافت کنند.

هزینه سایت نمایشگاه مجازی، تنها 200 میلیون تومان رییس نمایشگاه مجازی کتاب تهران به هزینه های ساخت سایت اشاره کرد و گفت: سایت های دیگر که خدمات فروش ارائه می دهند، سالانه چند صد میلیارد تومان هزینه راه اندازی یا حفظ سایت دارند و حتی چند ده میلیارد هزینه نگهداری ماهانه آن هاست.

افتخار می کنیم که در خانه کتاب و ادبیات ایران همه این خدمات را با مبلغ حدود 200 میلیون تومان به مردم ارائه کرده ایم.

دهقانکار با بیان این که دانش و فناوری نمایشگاه کتاب مجازی در کشور و در موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران بومی شد، اظهار داشت: یکی از وظایف و رسالت های خانه کتاب برگزاری نمایشگاه های فرهنگی در ایران و جهان است.

ساده ترین کار برای ما این بود که پول کلانی به یک شرکت بیرونی بدهیم که سایت را برنامه نویسی کند و پشتیبانی و راه اندازی آن را به عهده بگیرد؛ اما حتی اگر پول آن را هم داشتیم این کار را نمی کردیم، حجم فروش اینترنتی نمایشگاه امروز نشان داد راه را به درستی طی کردیم و اکنون 40 میلیارد تومان را نیز رد کرده ایم.

وی در توضیح این که چرا برخی ناشران بزرگ در نمایشگاه حاضر نیستند، گفت: برخی ناشران بزرگ در نمایشگاه هستند و برخی نیستند.

ما نمی توانیم اجبار کنیم چه کسی در نمایشگاه حاضر باشد یا نباشد، ناشر هم، چون تجربه اول بوده، نمی دانسته با چه چیز روبرو می شود و حق داشته که این ریسک را نپذیرد.

امیدواریم باقی ناشران نیز در دوره های بعدی حضور داشته باشند.

دهقانکار با تاکید بر این که در نمایشگاه فیزیکی هم برخی ناشران شرکت نمی کردند، افزود: ما از کسانی که در نمایشگاه شرکت کردند سپاسگزاری و به آن ها که در نمایشگاه حضور نداشتند حق می دهیم، این نمایشگاه مجازی تجربه اول ما و یک ضیافت فرهنگی بوده که همه در آن دعوت شدند، یک عده دعوت را پذیرفتند و برخی ممکن است معذوراتی داشته باشند.

وی با بیان اینکه نمایشگاه یک گردهمایی بزرگ فرهنگی است،گفت: اکنون در نمایشگاه مجازی کتاب تهران ناشرانی حضور دارند که در 32 دوره نمایشگاه فیزیکی تهران شرکت نکردند.

این امکان را فضای مجازی به ما داده است در بخش بین الملل ما از اندونزی مهمان داریم.

رییس نمایشگاه مجازی کتاب تهران، با اشاره به وضعیت همه گیری کرونا ادامه داد: اگر منتظر نمایشگاه فیزیکی می ماندیم، ممکن بود تا سال ها امکان برگزاری آن وجود نداشته باشد.

در نمایشگاه مجازی، ناشران در حال فروش حق انتشار یا کپی رایت کتاب ها هستند.

قرارداد های چاپ و انتشار می بندند و همتایان خود را در کشور های مختلف پیدا می کنند این باعث اتفاقات مبارکی در صنعت نشر ما می شود.

دلیل تمدید نمایشگاه، استقبال مردم است وی در توضیح این که چرا نمایشگاه امسال بین المللی نیست، اما ناشران خارجی در آن حضور دارند، گفت: ما قصد حمایت از ناشر داخلی را داشتیم، در طرح های فصلی از کتاب فروشان حمایت کردیم، معاونت فرهنگی و نهاد های دیگر تسهیلاتی را برای حوزه نشر در نظر گرفتند و نمایشگاه مجازی قرار است کامل کننده این برنامه باشد.

ناشران خارجی کنار ما هستند، اما فرصتی برای فراخوان بین المللی نداشتیم.

دهقان کار درباره تمدید نمایشگاه مجازی کتاب و ارتباط آن با اختلالات روز های نخست گفت: یکی از دلایل تمدید اختلال بود؛ اما دلیل اصلی و مهم تر استقبال مردم و مخاطبان از این رویداد فرهنگی است.

اگر سامان هیچ اختلالی نداشت، اما مردم هم استقبال نمی کردند ما دلیلی برای تمدید نمایشگاه نداشتیم.

مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران، در توضیح اینکه چرا برخی دوره های چندجلدی تنها یک جلد از آن در نمایشگاه وجود دارد، شرح داد: پیش از آغاز نمایشگاه ما بیش از 2 هفته با ناشران جلسه داشتیم و بحث کردیم و درباره کتاب هایی که مجلد هستند، صحبت کرده بودیم.

دو حالت وجود داشت بعضی کتاب ها دوره هستند که باید دوره کامل خریده شود؛ برخی کتاب ها نیز به صورت تک به تک ارائه شده اند، چون هر عنوان آن یک کتاب مستقل می شود.

ما اگر الزام کردیم که همه جلد ها با هم فروخته شود مخاطب را در مضیقه قرار داده بودیم، چون از لحاظ قیمت هم هزینه بالایی را رقم می زد و ممکن بود برخی تنها یک کتاب را بخواهند و اینگونه در حقشون جفا می شد به همین دلیل ما اجازه فروش تک جلدی هم دادیم.

وی اضافه کرد: از سوی دیگر ناشران موجودی فعلی خود را اعلام کردند ممکن است کتابی جلد های دیگرش نباشد و چاپ آن به پایان رسیده باشد، ما در این زمینه دخالت چندانی نداشتیم نمایشگاه مجازی کتاب تنها یک زمینه است که ناشر می تواند انتخاب کند کتابی را دوره ای بفروشد یا تک جلدی آن را هم به مخاطب عرضه کند.

تا پایان نمایشگاه تخلفات مشخص نمی شود دهقانکار در توضیح مشکلات فنی استفاده از بن کارت ها در هنگام خرید گفت: این موضوع بستگی به زمان و موقعیت سایت و خریدار دارد.

ممکن است دانشجوی در زمانی وارد سایت می شود که پردازش بسیار بالایی صورت گرفته و ترافیک سرور وجود دارد ممکن است درگاه بانکی مشکل شده باشد همه چیز محتمل است، اما این موضوع باید موردی بررسی شود، چون مشکلات هر شخص با دیگری متفاوت بوده است.

وی گفت: ویژگی این بن ها در این است که دیگر تبادل پول نقد نداریم و این بن ها تنها به صورت اعتبار هستند، از این رو قابلیت نقد کردن ندارند و به صورت کد اعتباری به کد ملی اختصاص داده شده و دیگر بانک مجبور نیست برای اختصاص بن، چند میلیون تومان هزینه چاپ بن کارت را به عهده بگیرد.

مشمولان یارانه اگر آن را استفاده کنند تا پایان نمایشگاه اعتبار دارد و اگر زمان آن بگذرد دیگر باقی نخواهد ماند.

دهقانکار با بیان اینکه نمایشگاه مجازی امکان تخلفات را از بین برده است، اضافه کرد: در نمایشگاه فیزیکی شاهد آن بودیم که ناشری که آثار آن چنانی نداشت، آثار پرفروش ناشران دیگر را می فروخت.

نکته دیگر مسئله نقد کردن بن ها بود که آن نیز از بین رفته است.

ممکن است تخلفاتی روی داده باشد، اما اکنون مشخص نمی شود تا بسته ها به دست مردم نرسد نمی توانیم درصد تخلفات را در نظر بگیریم.

تاکید می کنم نمایشگاه مجازی جایگزین نمایشگاه فیزیکی نیست، اما این نمایشگاه شرایطی را فراهم کرده که قابل چشم پوشی نخواهد بود و از این رو مکمل نمایشگاه فیزیکی خواهد شد.

اکنون امکان برگزاری بسیاری از برنامه ها که تاکنون میسر نبوده است فراهم می شود و دست ما در اقدامات حمایتی بازتر است.

رییس نمایشگاه مجازی کتاب تهران در پایان یادآور شد: بعد از نمایشگاه کتاب پایش اطلاعات آن را آغاز خواهیم کرد که بتوانیم مجموعه ای از داده های درست در حوزه نشر و کتاب داشته باشیم.


کلید واژه ها: نمایشگاه مجازی کتاب تهران - نمایشگاه مجازی - نمایشگاه مجازی کتاب - نمایشگاه - مجازی - پایگاه اطلاع رسانی - کتاب - تهران - میلیارد - میلیارد تومان - ناشران - برنامه نویسی - استقبال مردم - اطلاع رسانی - فروش کتاب - فروش - میلیاردی - سایت - رییس - اختلالات - عذرخواهی - مردم - پیش بینی - استقبال - مخاطبان - تمهیدات - استفاده - نخستین - برنامه - همراهی

آخرین اخبار سرویس:
افزایش 30 درصدی برداشت برنج و حذف سموم با اجرای طرح تحقیقاتی در مزارع بهشهر

طرز تهیه پشمک شکلاتی خانگی برای عید نوروز

نفت 68 دلاری شد

ورود دومین مرحله تجهیزات هند به بندر چابهار

دورخیز اقتصاد برای خروج از رکود

طرز تهیه تخم مرغ اسکاتلندی؛ یک غذای مقوی و خوشمزه

چشم انداز بازار نفت مثبت است

سال آینده نیز شاهد مرگ پرندگان در تالاب میانکاله خواهیم بود

دعوت ب همکاری

استخدام نیروی فنی جوشکار ماشین ساز

فروشنده مبلمان

دعوت برای فروش کیف و کفش

فراخوان کار در شرکت دانش بنیان

کارگاه ریخته گری آلومینیوم (شمش ریزی )

آموزشی متفاوت برای تهیه روغن صاف قنادی در خانه

دعوت به همکاری جوشکار ترجیحاً co2

دعوت به همکاری درنماینگی

رویه کوب و نجار و خیاط ماهر و نیمه ماهر

پیک موتوری جهت کار در کبابی

کارگر نیمه ماهر کافی شاپ

کاردرخانه باگوشی درآمدتضمینی

استخدام راننده و ویزیتور شرکت بستنی روز

کارگر کارواش

پرستار خانم جهت نگهداری از سالمند

دامنه نوسان نامتقارن عامل افت فرسایشی بورس/سرمایه مردم فدای ناکارآمدی دولت برای کنترل تورم و کسری بودجه

استخدام بازاریاب سیستم حفاظتی

شراکت برای سوپر میوه

مدل برای تاتو ابرو و لیفت مژه

کارشناس و مدیر مزارع مرغ مادر و گوشتی .تخمگذار

پیک موتوری نیازمندیم - با حقوق

راننده اقا

اتوکار نیازمندیم

مدیریت مجموعه تجاری و پردیس ساحل

همکار خانم مجرد

درخواست وزارت بهداشت از مردم برای خرید ایام پایانی سال

چه میزان دوز واکسن کرونا در قالب برنامه جهانی “کوواکس” توزیع می شود؟

به یک نیرو جوان جهت کار در کافی شاپ نیازمندیم

به یک نفر تولید کننده محتوا نیازمندیم

جزییات راه اندازی تعاونی های مدرسه ای/ تنظیم دستورالعمل اجرایی از سوی سازمان دانش آموزی

حدیثی از کاشفان میدان نفتی آذر

نوسازی 10 هزار تاکسی تا پایان سال جاری

آیا خلیج فارس از شر لکه های نفتی رها می شود؟

آیا خلیج فارس از شر لکه های نفتی رها می شود؟

استخدام انبار دار و کارشناس فروش

*کاردرمنزل*با قرارداد رسمی و حقوق ثابت*

مشاور فروش، مدیر فروش فعال جهت خدمات مخابراتی

استخدام کارگرساده آقاو خانم در کارخانه شهرک صنعتی

استخدام ظرفشور،سالندار،خدمات،کمک آشپز و آماده ساز

منشی خانم

* استخدام منشی خانم *

استخدام خودروی استیجاری

استخدام بازاریاب حرفه ایی

استخدام همکار خانم

استخدام نیروی ساده فست فود+بیمه

خانم بازار یاب مجرد پاره وقت

کنترل بازار نیازمند نظارت و مدیریت جدی است

استخدام کارشناس فروش

تبلیغات مارتینگ

فروشنده خانم

استخدام منشی مطب واقع در منطقه کیان پارس

چرا مریخ را سیاره سرخ نامیده اند؟

چه کسب و کارهایی به طراحی سایت نیاز دارند؟

مظنه رهن و اجاره آپارتمان در سهروردی

1400 سالی پر از تعطیلات آخر هفته ها

C40 ریچارج؛ جدیدترین محصول برقی ولوو

به چند بیرون بر و کارگاه خیاطی نیازمندیم

استخدام کارشناس و تکنسین تولید

استخدام در پلاسکو بزرگ پارس

استخدام کارگر حرفه ای کارواش

نیازمند خانوم آشپز

بازار تب دار شب عید قم؛ از مجازی فروشی تا اولویت بندی خرید

دلار های از دست رفته ایران بر اثر تحریم ها

برندگان قرعه کشی وانت آریسان چقدر سود می کنند؟

قیمت سبد نفتی اوپک بیش از 2 دلار افزایش یافت

حقوق های کمتر از 10 میلیون در سال آینده چقدر می شود؟

قیمت پراید دوباره اوج گرفت

سود 6 میلیارد دلاری از توسعه گازرسانی در دولت تدبیر و امید

گزیده های نفتی هفته

بازار تب دار شب عید قم؛ از مجازی فروشی تا اولویت بندی خرید

اختصاص جایگاه نخست صلح و سازش به فارس

مهندس پلیمر از دانشگاه های معتبر

کارشناس صنایع شرکت تولیدی

سوپر مارکت

استخدام دورکاری با پورسانت

ویزیتوری سوغات تبریز با

کارگر و نگهبان

الزام درج نام محل تولید در اظهار نامه های صادراتی

مذاکره با اتحادیه اوراسیا برای اجرای موافقتنامه تجارت آزاد

تشکیل کمیته دائمی جهت پیشگیری از ساخت و ساز های غیر مجاز در شیراز

تقدیر مدیر عامل هلدینگ خلیج فارس از حضور پتروشیمی پارس در دومین نمایشگاه حمایت از ساخت داخل

استخدام غیر حضوری به تعداد محدود

شاگرد ساده برای لبنیاتی

مهندس عمران یا معماری اندیشه

فروشگاه افق کوروش نیروهوایی فوری

مونتاژ کار خانم

رشد 34 درصدی تولید فرش دستباف در 10 ماه امسال

تخدام نیروی کار به صورت آنلاین و مجازی بدون هیچ هزینه اولیه

به یک منشی خانم مجرد نیازمندیم

نکهبان مجموعه غواصی

کاراداری و حقوق تضمینی

40 میلیارد تومان فروش کتاب در نمایشگاه مجازی

40 میلیارد تومان فروش کتاب در نمایشگاه مجازی